Powiększ Ziaja Med, Trądzik Różowaty, Kuracja Łagodząca Zmiany Trądzikowe, Krem redukujący podrażnienia

Zgłaszająca osoba: nawarah

Krem redukujący podrażnienia w kuracji na trądzik różowaty to preparat działający silnie łagodząco i osłaniająco na nadmiernie wrażliwą skórę zarówno z objawami trądziku, jak i do skóry ze zmianami naczyniowymi. Lekka emulsja nawilżająca z wykorzystaniem Eco-certyfikowanych surowców, bez kompozycji zapachowej. Niska ochrona przeciwsłoneczna SPF6.
Substancje aktywne kremu działają na mechanizm powstawania trądziku różowatego (trokserutyna i escyna).
Profilaktyka teleangiektazji:
- wyraźnie wzmacnia barierę naskórkową,
- obkurcza i uszczelnia ścianki naczynek krwionośnych,
- działa rozjaśniająco na naskórek.
Redukcja zmian trądzikowych:
- hamując aktywność 5 a - reduktazy redukuje wydzielanie sebum,
- skutecznie zapobiega zmianom grudkowo - krostkowym,
- zmniejsza nadreaktywność gruczołów łojowych.
Kompensacja:
- zapewnia skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV,
- daje wyraźny efekt łagodzenia podrażnień,
- nawilża, zmiękcza oraz działa osłaniająco na nadmiernie wrażliwą skórę.
Substancje aktywne:
trokserutyna, prowitamina B5 (D-panthenol), modyfikowana skrobia, kompleks proteinowo-cynkowy, fotostabilne filtry UVA i UVB, czysta escyna, alantoina.

Skład: Aqua (Water), Octocrylene, Octyldodecanol, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzonylmethane, Cetearyl Glucoside*, Cetearyl Alcohol*, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Elaeis Guineensis (Palm) Oli*, Glyceryl Stearate Citrate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Troxerutin, Allantoin, Saccharomyces/Zinc Ferment, Panthenol, Escin, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Propylparaben, Diazolidinyl Urea
* - surowiec ECO-certyfikowany

/bw/

• cudotwórca
  • Próbkę tego kremu dostałam przy zakupach w sklepie Ziai, schowałam do kosmetyczki i swierdziłam, że pewnie mi się nie przyda, bo nie mój typ cery i takietam. Ale jednak warto było ją sobie zostawić. Inne ziajowe mazidło wywołało u mnie zupełny armagedon - przesuszona i schodząca całymi płatami skóra, zaskórniki, wypryski, podejrzewam po prostu uczulenie. Odstawiłam większość kosmetyków, ale cera domagała się nawilżenia. I wtedy przypomniałam sobie o tym kremie. Podeszłam do niego z rezerwą (w końcu inny krem tej samej firmy wywołał tyle nieprzyjemności), ale... już po DWÓCH użyciach było widać efekty. Niespodzianki zagoiły się, podrażnienia zniknęły, a co więcej - moje wiecznie czerwone policzki i płatki nosa w końcu mają normalny kolor. Od tamtej pory tworzymy udany związek c:
    Kremik nie daje żadnego szalonego nawilżenia, ale do mojej cery mieszanej sprawdza się idealnie. Nie jest za tłusty, szybko się wchłania, nie ma drażniącego zapachu. Używam go głównie wieczorem (po umyciu twarzy żelem) i w minimalnych ilościach rano (po przetarciu micelem dla wrażliwców z Ziai).

Chcesz pochwalić achilles last stand za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 7 raz(y)
  • Nawilża, matuje i działa przeciwtrądzikowo
  • Nigdy nie zainteresowałabym się tym kremem, gdyby nie próbka dołączona do zakupów w sklepie Ziaji. W końcu trądzik różowaty to nie mój problem.
    Zmagam się z pojedynczymi niedoskonałościami (pryszcze, zaskórniki, krostki), bliznami po przeszłym "ataku trądzikowym", czasem z suchością, czasem z błyszczeniem. Strzałem w dziesiątkę okazał się ten krem

Zalety
    +++ Nie zapycha.
    +++ Nie pogarsza trądziku. Lepiej! Przy regularnym stosowaniu zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości oraz wspomaga leczenie tych już powstałych.
    +++ Skóra jest gładka i przymatowiona, że aż miło patrzeć jak pada na nią światło Efekt ten utrzymuje się naprawdę długo!
    +++ Ogromną zaletą jest to, że w porównaniu do innych "lekkich" przeciwtrądzikowych kremów, ten naprawdę pozostawia skórę nawilżoną! Tylko przy dniach kiedy skóra jest wyjątkowo przesuszona, czoło pozostaje trochę ściągnięte (po jakimś czasie i tak uczucie to mija). Ale na takie dni mam tłusty AZS Ziaji, który swoją drogą też jest cudowny!
    +++ Super nadaje się pod wysokie filtry przeciwsłoneczne. Ziaja Sopot Sun SPF50 nałożona na ten krem mniej się błyszczy niż solo
    + Ładnie się rozprowadza, nie jest wodnisty, nie jest też mocno zagęszczony. Taki w sam raz.

Minus
    - SPF 6 to trochę mało... Jednak, jak zwykle bywa, z większym filtrem krem ten nie byłby taki lekki.

Trudno jest mi ocenić jak wpływa na zaczerwienienia, ponieważ nie mam takich skłonności. Choć jak tak teraz myślę, to dano nie "łapałam buraka" Nie wiem czy to psychika, czy ten krem :P

Na pewno jeszcze do niego wrócę, ale wpierw chce przetestować Manuka

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić YOxD za czytelną i pomocną recenzję?
  • geniusz
  • Genialny krem dla cery z trądzikiem różowatym, lub naczynkowej. Jeśli macie uczucie gorąca na twarzy (pogoda, alkohol, menstruacja, stres) to ten krem jest jak chłodzący okład. Nakładam go na twarz, szyję i dekolt i już po 3 dniach stosowania rano i wieczorem moja buzia uspokoiła się i przybrała normalnego koloru. Wyciszyły mi się wszelkie krostki (szyja i dekolt, który był wysiany szorstkimi grudkami), szorstkość policzków (grudki) zmalała, a cera jest nawilżona. Mam cerę mieszaną, w kier. normalnej, więc takie nawilżenie mi wystarcza, ale obawiam się , że skóra przesuszona może domagać się dodatkowego nawilżenia. Krem nie matuje, ale planuję kupić jeszcze krem z kuracji anty trądzikowej (antybakteryjne i przeciwłojotokowe działanie) i jakoś logicznie rozplanować pielęgnacje tymi kremami.

Jak go stosuję:
    Na umytą żelem skórę, przetartą płynem micelarnym z biedry nakładam na wieczór większą warstwę, a rano mniejszą.

Chyba kupię jakieś opakowania na zapas, bo to jak leczy moją cerę jest nie do opisania

Chcesz pochwalić mrymrysia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • PLUSY:
    - cena
    - konsystencja
    - krem nadaje się pod makijaż
    - dobrze nawilża
    - łagodzi podrażnienia
    - redukuje zaczerwienienia
    - redukuje niedoskonałości

MINUSY:
    - brak

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić patimayoness za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • początkowo byłam zawiedziona - zmniejszał rumień zaraz po nałożeniu, ale po kilku minutach ten znów się pojawiał. Po 2 tygodniach policzki stały się dużo jaśniejsze, a po miesiącu zaczerwienienie pojawia się tylko po większym wysiłku.
    Nie pomaga zwalczyć istniejących wyprysków, ale zapobiega nowym. Jest tani i wydajny. Dodatkowo nawilża skórę.

Na minus - niski filtr i ciężka dostępność, apteki często wolą mieć w ofercie droższe produkty.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić Oliton za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pogorszył stan cery
  • Po 4 miesiącach używania kremu, cera się pogorszyła, zaczeła swędzić, wysuszyła się. Nie zauważyłam poprawy w jakimkolwiek miejscu z trądzikiem.

Zalety:
    - cena

Wady:
    - brak widocznego działania
    - pogorszenie stanu cery przed zastosowaniem kuracji
    - w trakcie kuracji, skóra stała się napięta i swedząca

Używam tego produktu od: 4 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie duże

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić MorDor za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Krem poznałam jakieś 2 lata temu. Wykorzystałam go wtedy do końca i byłam bardzo zadowolona. Jednak szybko o nim zapomniałam, bo ciągle szukałam czegoś nowego.
    Wróciłam do niego tydzień temu można by rzec przypadkiem, gdyż w aptece internetowej, w której składałam zamówienie, ten krem był w promocji.

Jest na prawdę dobry.
    Nawilża, ale nie sprawia, że skóra jest tłusta.
    Łagodzi podrażnienia (moim problemem są czerwone policzki) od razu.
    No i łagodzi trądzik.

Polecam!

Ilość zużytych opakowań: jedno i drugie w trakcie

Chcesz pochwalić _Schmetterling za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatnie łagodzi
  • Zakupiłam go, by złagodzić przebarwienia na skórze. Początkowo nie widziałam różnicy, ale po ok. połowie opakowania plamy zmalały.
    Jego dużym plusem jest lekka konsystencja i dobre wchłanianie. Nie ma z nim problemu rolowania się na skórze. Nie pozostaje po nim tłusta warstwa. Jego zapach nie drażni.
    Nie oczekiwałam po nim zmatowienia na cały dzień, ani doprowadzenia mojej skóry do stanu idealnego jak z obrazka. Potrzebowałam produktu, który nawilży i złagodzi skórę, wyrówna jej koloryt i ograniczy choć trochę wypryski. Miał też być dobrą bazą pod makijaż.
    Gdybym oceniała go po paru dniach stosowania, pewnie nie wiedziałabym co napisać, bo nie widziałam różnicy przed/po. Jednak teraz po zużyciu całego opakowania mogę powiedzieć, że jestem zadowolona.

Chcesz pochwalić Ka Myk za czytelną i pomocną recenzję?
  • Raczej nie
  • Polecony mi przez panią w aptece. Ja akurat mam trądzik pospolity, ale na policzkach występuje coś w rodzaju zaczerwienienia i jakby popękanych naczynek - krem mi nie pomógł na to, przeciwnie, wystąpiły mi po nim krostki.
    Jedynie nawilżył mi skórę koło nosa, mocno przesuszoną.
    Konsystencja ok, dla mnie jedynie na wieczór, bo jest dosyć tłusty.

Używam tego produktu od: parę tygodni temu
    Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

Chcesz pochwalić Rysia16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic nie robi
  • Zacznę od tego że nie wiem czy mam trądzik różowaty - jeden dermatolog stwierdził że tak, drugi że nie. Mam jednak zaczerwienione policzki i dużo małych, płytkich wyprysków. Liczyłam że ten krem nieco zredukuje zaczerwienienie. Na mojej cerze nie zrobił jednak nic - ani nie pomógł,ani nie zaszkodził. Ot, zwykły kremik nawilżający do codziennego stosowania, na pewno nie dla skóry ze specjalnymi potrzebami.

Używam tego produktu od: używałam około rok temu

Chcesz pochwalić Black Dhalia za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij