Max Factor, False Lash Effect Mascara (Tusz wydłużająco - pogrubiający)

Powiększ Max Factor, False Lash Effect Mascara (Tusz wydłużająco - pogrubiający)

Zgłaszająca osoba: Hebron

False Lash Effect to tusz dający efekt sztucznych rzęs, pogrubiający i wydłużający, z innowacyjną szczoteczką zawierającą 50% więcej włosków. Tusz nadaje rzęsom wygląd rzęs doklejanych, dodaje nawet do 600% więcej objętości w porównaniu z rzęsami nie umalowanymi tuszem. Podkreśla głębię oczu i nadaje im intensywności. Tusz idealnie pokrywa rzęsy, unosi je do góry, nie skleja oraz nie zostawia nieestetycznych grudek.
Zawiera polimery, które sprawiają, iż tusz jest odporny na wodę. Tusz posiada szczoteczkę iFX, która została zaprojektowana tak, aby równomiernie pokrywać rzęsy tuszem i docierać do najdrobniejszych włosków w kącikach oka. W efekcie makijaż przy użyciu tej maskary idealnie podkreśla rzęsy, zwiększa ich objętość i precyzyjnie je rozdziela, dzięki czemu oczy zyskują wspaniałą oprawę.

Cena: ok. 60zł / 13ml
/bw/

• faworyt od lat ;-)
  • ten tusz jest moim faworytem, używam go razem z MF 2000 calorie curved brush, najpierw nakładam jedną warstwę 2000 calorie, wtedy mam pięknie podkręcone rzęsy a następnie czekam aż trochę przyschnie i nakładam na to FLE efekt jest świetny, rzęsy są podkęcone, pogrubione i rozdzielone. Nie wiem jak się spisze u dziewczyn które potrzebują jeszcze wydłużenia, ja ma długie rzesy ale niestety rzadkie wiec stawiam na pogrubienie w tej kwestii jest genialny !!

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić g000siek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak! Świetny
  • Pierwszy tusz do rzęs z jakim się spotkałam, który spełnił moje oczekiwania i obietnice producenta!

- genialnie pogrubia
    -wydłuża
    -podkręca
    -daje efekt sztucznych rzęs
    -nie rozmazuje się
    -nie robi efektu pandy
    -nie obsypuje się

Pomimo swej grubej szczoteczki, bardzo przyjemnie się go nakłada. Super konsystencja.

Genialny! Nic dodać nic ująć

Chcesz pochwalić milag87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mega hit !
  • Zdecydowanie najlepsza maskara jaką znam. Zrozumiałm to zwłaszcza, gdy kupiłam ostatnio maskarę twist up the volume - bourjois....słaba raczej. Ta ( chyba jako jedyna ) nieskleja mi rzęs ! Wydluża, pogrubia i ma piękny czarny kolor. Wypróbuję jeszcze VML So Coture z Loreal, ale coś czuję, że nie dorówna tej do pięt..............

Używam tego produktu od: od kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: ok. 5

Chcesz pochwalić suzeta za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudowny!
  • zdecydowanie najlepszy z tych średnio-pułkowych tuszy ....ładnie rozdziela rzęsy są one ewidentnie pogrubione , nie skleja ich ...efekt jest bardzo ładny i efektowny ale też jednocześnie bardzo naturalny. Jestem tym tuszem bardzo usatysfakcjonowana

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić badassunicorn za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny
  • Bardzo dobry tusz, to już moje drugie opakowanie i na pewno nie ostatnie Tusz nie skleja rzęs, łatwo się nakłada, nie osypuje się, aby ładnie wytuszować rzęsy nie trzeba wieloktornie maczać szcztoeczki, wystarczy jedno wyciągnięcie.
    Serdecznie polecam.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić elle elle za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 23 raz(y)
  • Bardzo dobry tusz, choć wersja Clump Defy jest lepsza
  • Byłam i jestem nadal zachwycona tuszem MF Clump Defy, ale chciało mi się czegoś nowego, więc kupiłam False Lash Effect. Na początku dałabym mu 5 gwiazdek, ale po pewnym czasie (ok 4 tygodnie) niestety zaczął się zbijać w grudki. Ale oprócz tego ma same zalety: bardzo dobra szczoteczka, tusz trzyma się cały dzień, nic się nie osypuje, łatwo się zmywa. Ale te grudki...

Używam tego produktu od: 3 miesiące temu 1 miesiąc

Chcesz pochwalić jokke za czytelną i pomocną recenzję?
  • Raczej nie
  • Używałam go kiedyś i byłam zachwycona. Więc po przyznaniu Mu KWC stwierdziłam, że sięgnę po niego ponownie. Używam go dopiero od tygodnia, ale nie takiego efektu oczekiwałam lubię teatralne rzęsy, a po użyciu tego tuszu są po prostu poprawne. Poczekam jeszcze troszkę może jak nabierze"powietrza" to zgęstnieje trochę i będzie wówczas lepszy efekt.

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić Anulla124 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo poprawny tusz
  • Produkt kupuję tylko przy okazji dużej promocji- cena regularna jest zbyt wysoka, to nadal TYLKO tusz.
    Co do efektów-po prostu dobry tusz. Ładnie wydłuża, pogrubia, lekko podkręca. Ma intesywnie czarny kolor, nie osypuje się, nie rozmazuje.
    Czy jest wart swojej pełnej ceny? Chyba nie.

Używam tego produktu od: obecne opakowanie od 2 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1, drugie w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić aprilrain za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Kult
  • Juz duzo powiedziano na temat tego tuszu.
    Ja tylko powiem, ze uzywam jej od kiedy wyszla na rynek i to bylo okolo 10 lat temu, bo wtedy wyjechalam za granice i zanim jeszcze zaczela sie moda na blogerki, ktore ja po nieko rozpowszechnily. Moze raz albo dwa kupilam w przeciagu tych lat inna.
    Mam sentyment to tej maskary. To moj wieloletni przyjaciel i nigdy go juz nie oposzcze

- przede wszystkim nie kruszy sie, nie rozmazuje sie wytrzymuje 24 godziny!
    - super rozdziela i nie skleja
    - bardzo czarny kolor
    - pieknie wydluza

Niesamowita jakosc. Cena nie gra dla mnie tu roli.
    Kto jej jeszcze nie zna, to naprawde cos przegapil.

Używam tego produktu od: 2004r.
    Ilość zużytych opakowań: >20

Chcesz pochwalić JausR za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie, nie, nie
  • Mam bardzo mieszane uczucia co do tego tuszu. Plusem jest fajna szczoteczka, ładnie rozdzielająca rzęsy i nadająca piękny efekt po dwóch warstwach. Minusem natomiast jest długi czas schnięcia tuszu. I jego największa wada- najprawdopodobniej ma jakiś składnik uczulający mnie. Wystarczy,że zawieje mocniej wiatr i już nie mogę z bólu otworzyć oczu. Efekt pandy gwarantowany. O tyle dobrze,że łatwo się zmywa , nawet samą wodą :P Za taką cenę oczekiwałam więcej...

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić arisona1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Ten tusz jak dla mnie jest numerem 1 w mojej kosmetyczce. Świetna szczoteczka , ładne pogrubienie rzęs i nie kruszy sie szybko. Rzęsy nie sklejając sie przy nakładaniu drugiej warstwy. Nadaje rzesom bardzo ładnego wyglądu i lekko je unosi. Zdecydowanie mogę polecić Używam tego produktu od: Około półtora rokuIlość zużytych opakowań: 4 sztuki

Chcesz pochwalić Emcia20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • - wystarczy jedno spojrzenie żeby się zakochać -
  • Maskary z tej firmy od zawsze lubiłam, jednak ich cena regularna jest trochę za wysoka jak na mój budżet. Z odsieczą przyszedł rossman i ich promocje na kolorówkę.
    ( polecam również polować na tą maskarę w hebe lub po prostu w internecie Mi udało się go dorwać za ok.30zł.

Kupiłam ją po recenzji mojej youtubowej guru:

i jak zwykle się nie zawiodłam

Moje rzęsy są dość krótkie , długość określiłabym jako...średnią. Niczym się nie wyróżniają. Bez tuszu do rzęs wyglądają jakby ich po prostu nie było.
    Osobiście nie wyobrażam sobie makijażu bez wytuszowania rzęs. Wydaje się być wtedy taki..niedokończony.

Zacznę od największej zalety, dzięki której w rankingu tuszy zdecydowanie u mnie króluje i zapewne długo nic go nie przebije. Najdłuzej miałam go na rzęsach 14 godz ( 6-20). Nie osypał mi się , nie było żadnego efektu pandy a tusz był tam gdzie go zostawiłam Może nie wygladał już tak spektakularnie jak rano, ale nadal dobrze się prezentował. Do szału doprowadza mnie gdy jakiś tusz po krótkim czasie znajduje się pod oczami, a nie mam zamiaru co godzinę biegać do lustra i sprawdzać czy z moim makijażem wszystko w porządku. Max factora testowałam w różnych temperaturach , w mroźną zimę i upalne lato. Efekt był nadal ten sam

Szczoteczka na pierwszy rzut oka wydaje się być dość nietypowa. Nie ma ona zwykłych włosków tylko mniejsze..wypustki(?). Zrobiona jest z silikonu. Ku mojemu zaskoczeniu nabiera ona idealna ilość tuszu.

Przy nakładaniu nie skleja rzęs,pogrubia, dobrze je rozdziela, wydłuża ( jednak nie jest to tusz który da efekt teatralnych rzęs). 2 warstwy w zupełności wystarczą. Oczy są widoczne i ładnie podkreślone.

Nie uczula.

Jedno opakowanie starcza mi na 5miesięcy, podczas gdy inne tusze czasem przedwcześnie się kończą. Nie zasycha szybko.Cena 50zł może nie jest wymarzoną, ale czas podczas którego możemy używać MF częściowo to rekompensuje.

Z pewnością będę do niego wracać

Używam tego produktu od: pol roku

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Karetonoidek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja!
  • Po Le Volume de Chanel myślałam, że żaden tusz go nie zastąpi. Szukałam maskary, która chociaż do pięt mu dorasta, ponieważ koszt 150 PLN co dwa msc mnie przerastał. Tusz zakupiłam po przeczytaniu komentarzy na wizażu i to był strzał w 10. Jestem mile zaskoczona, maskara daje rade i można go postawić przy produkcie z Chanel.

Plusy maskary:

+ pięknie pogrubia, dzięki sylikonowej szczoteczne można nakładać tyle warstw ile dusza zapragnie bez efektu owadzich nóżek.
    + wydłuża rzęsy
    + ma ładną głęboką czerń
    + nie kruszy się
    + cena jest przystępna
    + wydajny, mi starcza na 3 msc

Minusy:
    - zostawia delikatny efekt pandy

Nie odczuwam chęci szukania produktu zastępczego. To na parwde dobry tusz i nawet gdyby kosztował 150pln zdobył by u mnie 5 gwiazdek.

Używam tego produktu od: 7 msc

Chcesz pochwalić Tnemal za czytelną i pomocną recenzję?
  • Genialny tusz!
  • Jestem wierna marce MaxFactor, jeżeli chodzi o tusze. Swoją przygodę rozpoczęłam od słynnego 2000 calorie, później przyszła kolej na False Lash Effect.
    Kupiłam go w promocji za 30zł, według mnie jest wart i ceny regularnej.
    Tak jak wszystkie tusze MF, FLE ma dość gęstą konsystencję, dzięki czemu nie musi 'odstać' i nie skleja rzęs przy pierwszym kontakcie z rzęsami.
    Produkt posiada ogromną szczoteczkę, która może trochę przerażać na pierwszy rzut oka, ale kilka aplikacji i idzie się przyzwyczaić. Tusz nie uczula, ma genialną trwałość - przetrwa wiatr, deszcz, upały, nie ukruszy się nawet odrobinę, nie spłynie, nie utworzy efektu pandy.

Szczoteczka fenomenalnie rozdziela rzęsy. Przy jednej warstwie efekt jest raczej dość naturalny i typowo dzienny, przy drugiej i trzeciej - firanki jak z reklamy w TV. Rzęs nie można wydłużać w nieskończoność, ale zdecydowanie można im nadać objętość i pogrubienie.

Mimo wszystko szczoteczka jest trochę zbyt ostra moim zdaniem (o wiele przyjemniejsza jest ta stworzona na wzór FLE w Excess Volume) i niestety można się nią upaćkać, jeżeli się nie ma wprawy.
    Mam również wrażenie, że mimo sporej pojemności, tusz zbyt szybko się kończy (nie mylić z wysychaniem!) - posłużył mi trzy miesiące przy codziennym stosowaniu.

Podsumowując:

PLUSY:
    - głęboka czerń,
    - nie uczula,
    - bardzo trwały - nie kruszy się, nie spływa,
    - idealne rozdzielenie i zagęszczenie rzęs,
    - dobre pogrubienie rzęs,
    - możliwość stopniowania efektu,
    - gęsta konsystencja formuły,
    - nie pozostawia grudek, nie zasycha,
    - szczoteczka nabiera odwpowiednią ilość tuszu - nie skleja,
    - dostępność.

MINUSY:
    - niewydajny,
    - szczoteczka jest odrobinę za ostra, co da się odczuć w momencie, kiedy tusz się kończy,
    - wydłużenie na gorszym poziomie niż pogrubienie i zagęszczenie.

Moim zdaniem to zdecydowanie najlepszy tusz MF. Polecam z całego serca!

Ilość zużytych opakowań: jedno skończone

Chcesz pochwalić niegramatyczna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawsze do niego wracam
  • Przygodę z mascarą Max Factora zaczęłam wiele lat temu - oczywiście od 2000 kalorii.
    To był przez wiele lat mój ulubiony tusz.
    Gdy pojawił się False Lash, zamieniłam 2000 właśnie na niego.
    Próbowałam po drodze innych (zachęcona promocjami i reklamami), ale zawsze MF FL okazywał się lepszy

Po użyciu tego tuszu moje rzęsy są dłuższe, grubsze, tusz nie rozmazuje się i nie tworzy grudek.
    Zawsze nakładam delikatnie jedną warstwę, po kilku minutach powtarzam, a rzęsy w zewnętrznych kącikach na górnej powiece maluję 4-5 razy razy; są wtedy podkręcone i optycznie wydłużone.
    Do malowania rzęs nigdy nie używałam mascar górnopółkowych; jeśli mam wydać większe pieniądze na kosmetyki, wolę przeznaczyć je na kremy do twarzy i pod oczy, podkłady czy perfumy.
    Tusze do rzęs, kredki, eyelinery, cienie do powiek, lakiery do paznokci to w mojej łazience i kosmetyczce głównie produkty m.in. Maxa Factora, Loreal, Revlon, Rimmel, Gosh, Astor itp.
    I jeśli, oceniając tusze do rzęs, bierzemy pod uwagę średniaki cenowe, , to moim faworytem jest Max Factor False Lash.

Używam tego produktu od: wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: pewnie kilkanaście, a może więcej?

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić izabel71 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam !
  • Jak na razie jest to mój faworyt. Rzęsy są podkreślone, a efekt taki jakiego oczekuje (choć zawsze nakładam dwie warstwy).
    Cena tuszu jest trochę wysoka, ale myślę że warto go kupić.
    Jest trwały, nie uczula, trochę skleja rzęsy (jednak jest to może wina mojego nieumiejętnego nakładania go).

Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić nadii22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest to tusz moich marzeń.
  • Zachęcona recenzjami na wizażu i ja postanowiłam doświadczyć tego cudu, jednak srodze się rozczarowałam.Za taką cenę spodziewałam się lepszych efektów.

Minusy:
    Tusz rozmazuje się strasznie,
    kruszy jakby był otwarty z rok,
    na pewno nie wydłuża,
    przy drugim malowaniu zostawia rzęsy pokryte grudkami

Plusy:
    głęboki kolor

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić stickykitty za czytelną i pomocną recenzję?
  • Narazie sprawuje się bez zarzutów
  • Skończyłam niedawno używać pewnej maskarowej katastrofy i zachęcona promocją (40zł) zakupiłam tusz od Max Factor.
    Korzystam z niego dopiero drugi tydzień (producent deklaruje, że tusz pozostanie świeży do 6 msc po otwarciu, więc nie wiem, jak potoczy się nasza dalsza współpraca...). Moje przemyślenia jak do tej pory:

- dość fajna, silikonowa szczoteczka, na którą nabiera się odpowiednia ilość produktu, baaaaaardzo fajnie rozczesuje rzęsy
    - formuła jest przede wszystkim pogrubiająca
    - bez problemu można budować efekt warstwami

Co do podkręcenia, nie zauwazyłam większych efektów, natomiast i tak standardowo przed tuszowaniem używam zalotki.
    Większy problem stanowi dla mnie wydłużanie - o ile rozczesywanie i grubość rzęs mi odpowiada, o tyle z osiągnięciem równomiernych, długich rzęs mam problem.

Generalnie współpraca wygląda obiecująco, nie ma problemow z osypywaniem tuszu czy trwałością, ale tusz nie należy też do najtańszych. Czy kupię ponownie? Na dzień dzisiejszy nie - ale to będzie zależeć od kondycji tuszu i jego trwałości przez najbliższe miesiące. Używam tego produktu od: 2 tygodnieIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić czikily za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam!!!
  • Tusz najlepszy jaki miałam Już nie zamienie go na żaden inny.
    Plusy:
    + rzęsy fantastycznie rozdzielone
    + pieknie wydłuża rzęsy
    + pogrubia
    + nie robi grudek
    + nie rozmazuje się
    + efekt utrzymuje się cały dzień

minusy:
    brak!

Polecam, ten tusz jest świetny. Testowałam wiele ale ten okazał sie niezawodny.

Używam tego produktu od: jeden miesiąc

Chcesz pochwalić aga_tom_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry tusz wart swej ceny
  • Używam tego tuszu odkąd pojawił się na rynku na zmianę z 2000 Calorie. Mam długie rzęsy, a ten tusz wydobywa z nich i podkresla ich urodę
    + wspaniała głęboka czerń
    + nie skleja rzęs
    + szczoteczka rozczesuje rzęsy, dzięki czemu tusz jest równomiernie rozłożony
    + trzyma się cały dzień, obojętne czy upał czy mróz, nic nie spada, nie rozmazuje się

- brak.

Najczęściej kupuję ten tusz na promocjach, wtedy najbardziej się opłaca i wychodzi lepiej niż zamawiać na all.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań

Chcesz pochwalić anettka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie ma lepszego
  • Zdecydowanie wart swojej ceny, nie mam co do niego żadnych zastrzezen. Nie skleja, nie kruszy się, super rozczesuje, pogrubia, ma ładny czarny kolor po prostu nic dodać nic ująć! Lubię eksperymentowac z innymi tuszami ale zawsze mam ten pod ręką i chętnie do niego wracam. Polecam

Chcesz pochwalić Bx158 za czytelną i pomocną recenzję?
  • klasa sama w sobie
  • Tusz do którego lubię wracać. 2 lata temu używałam i teraz znowu go kupiłam. Lubię w nim ten efekt wydłużonych rzęs, żaden inny tusz nie robi tego tak dobrze. Faktycznie zgadzam się, że trochę się obsypuje i kruszy, dlatego trzeba rozsądnie go nakładać i bardziej skupiać się na szczotkowaniu niż na nakładaniu jak największej ilości tuszu na rzęsy - bo w tym w przypadku mamy efekt odwrotny, im mniej tym lepiej. Tusz długo utrzymuje się na rzęsach, nie rozmazuje się. Cena dobra względem jakości, polecam.Czerń jest mocna i intensywna.

Używam tego produktu od: ponad 2 lat

Chcesz pochwalić joanina889 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Bardzo fajny!
  • Tusz ten zakupiłam po tym jaki wycofali ze sprzedażyh mój ukochany Loreal Telscopic Carbon Black. Po pierwszej aplikacji byłam załamana. Szczoteczka wydawała się za duża i za gruba. Z czasem nauczyłam się nią operować i efekt jest naprawdę zadowalajcy. Rzęsy są pięknie rozdzielone, wydłużone i podkręcone. Ponadto tusz nie osypuje sie, nie rozmazuje i nie odbija na powiekach. Polecam!

Chcesz pochwalić m0nic za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie
  • efekt sztucznych rzęs? chyba braku rzęs...w moim przypadku tusz nie poprawia zupełnie wyglądu rzęs...wręcz przeciwnie...szybko sie kruszy i wygląda nieestetycznie...nie wiem, może wyjątkowo trafiłam na 'zleżały' tusz, w każdym razie raczej nie kupię go ponownie, wielkie rozczarowanie.

Ilość zużytych opakowań: 1 opak.

Chcesz pochwalić tooptoop za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny, zawsze do niego wracam
  • Ten tusz jest świetny, nareszcie spełnione obietnice producenta. Tusz pogrubia, podkręca i wydłuża. Lubię testować różne nowości kosmetyczne, chociaż często te próby okazują się nietrafione do tego tuszu zawsze wracam. Nakładając 2 warstwę jestem w stanie osiągnąć efekt false lash, Wielokrotnie jestem pytana przez znajomych kiedy przedłużałam rzęsy. Polecam, super produkt, rozsądna cena za taką pojemność.

Używam tego produktu od: 4 lata
    Ilość zużytych opakowań: 6 opakowań

Chcesz pochwalić katiuszka_85 za czytelną i pomocną recenzję?