Max Factor, False Lash Effect Mascara (Tusz wydłużająco - pogrubiający)

Powiększ Max Factor, False Lash Effect Mascara (Tusz wydłużająco - pogrubiający)

Zgłaszająca osoba: Hebron

False Lash Effect Max Factor to tusz dający efekt sztucznych rzęs, pogrubiający i wydłużający, z innowacyjną szczoteczką zawierającą 50% więcej włosków. Tusz nadaje rzęsom wygląd rzęs doklejanych, dodaje nawet do 600% więcej objętości w porównaniu z rzęsami nie umalowanymi tuszem. Podkreśla głębię oczu i nadaje im intensywności. Tusz idealnie pokrywa rzęsy, unosi je do góry, nie skleja oraz nie zostawia nieestetycznych grudek.
Zawiera polimery, które sprawiają, iż tusz jest odporny na wodę. Tusz Max Factor False Lash Effect Mascara posiada szczoteczkę iFX, która została zaprojektowana tak, aby równomiernie pokrywać rzęsy tuszem i docierać do najdrobniejszych włosków w kącikach oka. W efekcie makijaż przy użyciu tej maskary idealnie podkreśla rzęsy, zwiększa ich objętość i precyzyjnie je rozdziela, dzięki czemu oczy zyskują wspaniałą oprawę.

Cena: ok. 60zł / 13ml
/bw/

• Użytkownik
    Chwalona: 3 raz(y)
  • Totalne rozczarowanie
  • Już dawno nie byłam tak rozczarowana żadnym kosmetykiem. Od wielu lat Max Factor stanowił dla mnie istny synonim dobrych tuszy do rzęs - bardzo długo używałam różnych wersji 2000 Calories, a i o innych słyszałam same dobre rzeczy. Więc kiedy nadarzyła się okazja, bez wahania sięgnęłam po słynny i zachwalany False Lash Effect.

I niestety - zawód na całej linii.

W tym tuszu nie podoba mi się praktycznie wszystko: szczoteczka jest za gruba i niewygodnie się nią manewruje - dokładne pomalowanie rzęs od nasady jest praktycznie niemożliwe, dodatkowo zbiera się też na niej za dużo tuszu, maskara niesamowicie skleja rzęsy i zostawia na nich grudki oraz co najgorsze - praktycznie od razu OSYPUJE się.

Jedyny plus jaki znalazłam - mimo sklejenia, grudek i osypywania, ta nieszczęsna szczoteczka przynajmniej porządnie podkręca rzęsy. Ale tylko tyle

Ech, minie trochę czasu zanim znów odważę się wypróbować jakieś cudo od Max Factora. A szkoda, bo ich hollywoodzkie dziedzictwo niesamowicie przemawia do wyobraźni

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy

Chcesz pochwalić plum7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kocham! Uwielbiam!
  • Uwielbiam go! Jest cudowny!
    Nie wysycha więc można go spokojnie poużywać dłuższy czas

Plusy:
    * pięknie pogrubia i wydłuża
    * nie ma efektu motylich nóżek nawet przy 3 lub 4 pociągnięciu (chociaż tak naprawdę wystarczą 2)
    * wspaniała szczoteczka rozdziela rzęsy
    * nie kruszy się i nie zostawia "pandy"
    * nie podrażnia oczu - noszę szkła kontaktowe i nie mam żadnych problemów

Po prostu ideał! Jedyna wada to cena, ale często mozna go gdzies w promocji znalezc lub na internecie poszukac w okazyjnej cenie

Używam tego produktu od: Dłużej niż rok
    Ilość zużytych opakowań: Więcej niż 2

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić malutka865 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cena nieadekwatna do efektu
  • Moje oczekiwania wobec kosmetyku rosną wprostproporconalnie do ceny, a ten tusz kosztuje 60zł, więc oczekiwałam efektu wow. Tymczasem ten tusz nie różni się niczym od tuszów dwa, a nawet trzy razy tańszych. Tusz nadaje czarny kolor, trochę pogrubia, niewiele wydłuża - czyli robi to co każdy tusz. Kolejne warstwy raczej nie poprawiają efektu. Na plus mogę podać to, że się nie obsypuje, nie tworzy grudek, ma dużą objętość (13 ml) i nie zasycha, więc starcza na długo.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: prawie całe 1 opakowanie

Chcesz pochwalić musiaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super !!!
  • Moim podstawowym prblemem z tuszami jest ich odbijanie się na górnej powiece, jedynie tusze MF mi teego nie robią i jeden jedyny Maybelline CV. FLE jest super, trzyma się cały dzień, nie obsypuje, nie odbija, rzęsy wyglądają jak firanki, widamo, że nie będzie tu efektu jak po przedłużaniu 1:1, to tylko tusz, ale i tak jest super, można tak wytuszować oko, że ładnie się otwiera, rzęsy przypominają skrzydła motyla, każda rzęska jest osobno, dzięki króciutkim włoskom nie mam usmarowanych powiek przy porannym szybkim make-upie. Kolor czarny głęboki, cena na all ok - niecałe 30 zł (w życiu nie kupialbym go w drogerii w reguralnej cenie, nawet jakby dawał efekt jak po przedłużaniu, ludzie to tylko kosemtyk, a nie lek na całe zło tego swiata). Ogólem póki co, mój nr 1

Chcesz pochwalić katcherina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Póki co ideał
  • Uwielbiam go. Od pół roku zagościł na stałe w mojej kosmetyczce. Wcześniej zresztą używałam go w wersji Fusion (fioletowe opakowanie). Ale jednak jego podstawowa wersja jest dla mnie lepsza.

+Wydłuża rzęsy jak żaden inny. Mam raczej średniej długości rzęsy, a przy tym tuszu mogę wyczarować naprawdę świetny efekt
    +Pogrubia również w zadawalającym stopniu
    +nie wiem czy podkręca, bo używam zalotki, ale utrzymuje efekt podkręcenia przez cały dzień

+/- cena. no nie jest to najtańszy produkt, ale jest często w promocji w Hebe albo Super Pharmie. A jeśli akurat mi się kończy, a nie ma go nigdzie w promocji, to kupuję go na allegro. także udaje mi się go dorwać za 30 zł. Tragedii nie ma.
    +/- bardzo trzeba z nim uważać na wodę w każdej postaci. Wiem, że to nie jest kosmetyk wodoodporny, więc nie traktuję tego jako wadę, ale raczej jako jedyną rzecz, która mi w nim nie do końca odpowiada. Nie potrzebuje tuszu z którym mogę iść na basen, ale jednak chciałabym poczuć się w miarę pewnie podczas deszczu, czy jeszcze gorzej- śniegu. Niestey jeśli taka kropla czy płatek śniegu spadnie mi na rzęsy, to momentalnie tusz się rozpływa, a ja mam efekt pandy i rzęsy posklejane Mógłby być odrobinę trwalszy w kontakcie z wodą, a wtedy byłby już moim 100% ideałem. Gdybym nie używała też eyelinera, to z powodzeniem nie musiałabym go zmywać żadnym specyfikiem. Woda usuwa go w sekudnę doszczętnie...

Używam tego produktu od: ok. 6 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2-3 opakowania

Chcesz pochwalić Dulce16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dotąd najlepszy
  • Mam pewne granice, jeśli chodzi o kwotę, którą mogę wydać na tusz. W regularnej drogeryjnej cenie nigdy bym go nie kupiła, ale z pomocą przyszedł internet. Tak więc pierwszym plusem jest cena: ok. 30 zł za 13 ml świetnego produktu. A dalej:
    - bardzo wygodna szczoteczka
    - dobrze się nakłada, nawet 2 warstwy
    - bez grudek i sklejania
    - podkręca, pogrubia i rozczesuje (wydłużenia nie zauważyłam)
    - efekt utrzymuje się na rzęsach przez cały dzień

Niestety, nie ma tuszu idealnego i ten również ma małe minusy:
    - osypuje się
    - szybko wysycha w opakowaniu i trzeba ratować go kilkoma kroplami płynu micelarnego

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to mój nr 1 wśród tuszy (dopóki nie znajdę lepszego ) .Polecam każdemu.

Używam tego produktu od: prawie 4 m-ce
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Seirina za czytelną i pomocną recenzję?
  • jedyny jakiego używam na stałe
  • Jedyny tusz jakiego używam na stałe
    Wydłuża, pogrubia, choć efektem wow bym tego nie nazwała.
    Niewątpliwie trzeba się nauczyć go używać z uwagi na grubą szczoteczkę.
    Poza tym szczoteczka gęsta, b.dobrze rozczesuje rzęsy. Tusz utrzymuje się do wieczora a nałożenie kilku warstw powoduje b.ładne podkreślenie wieczornego makijażu i nie osypuje się ani nie brudzi powiek.

Ma 2 poważne minuy:
    1. Cena zbyt wysoka
    2. Polska wersja tego tuszu znacznie różni się jakości od zagranicznej. Tusz ten kupiony w sklepie za granicą (nie podróba) spokojnie wystarczał mi na rok a nawet po upływie tego czasu nadal bez problemu nadawał się do użycia (nie zasychał, nie osypywał się "nie kluszczył się". Ten sam tusz z R...na po 6 miesiącach muszę wyrzucać do kosza bo jest fatalny i nie nadaje się do użytku mimo długiego okresu przydatności!

Ilość zużytych opakowań: bardzo wiele

Chcesz pochwalić anso77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nigdy więcej tuszu tej firmy
  • Nie mam pojęcia co jest z tymi tuszami nie tak, może po prostu nie współgrają z moimi rzęsami, ale wszystkie tusze max factor jakie miałam (2000 calorie, masterpiece max i ten) jak jeden mąż, obsypują się maksymalnie po godzinie, przez resztę dnia wyglądałam dzięki nim jak panda. Ten dodatkowo ma jeszcze beznadziejną szczoteczkę, skleja rzęsy i robi grudy. Próbowałam się z nim dogadać na różne sposoby (opakowanie zużyłam prawie do końca), ale niestety, za każdym razem porażka. NIGDY WIĘCEJ!

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić f _ c k yea za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 5 raz(y)
  • Okropny
  • Tusz zakupiłam w drogerii H... z 40% rabatem. Nie wiem o co chodzi, czy oni wystawili do sprzedaży jakieś stare tusze? Czy źle je przechowują... Ten tusz jest bardzo słaby, zresztą to mało powiedziane. Tusz niemiłosiernie skleja rzęsy i dodatkowo osypuje się! Dawno nie widziałam czegoś podobnego, grudki tuszu pod oczami.

Kolejny minus to szczoteczka, za gruba, ciężko maluje się kąciki oczu.

Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

Chcesz pochwalić iza84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ok, ale nie porwalo mnie
  • Po prostu dobry tusz.
    Pieknie rozdziela, podkresla, ale to NA PEWNO nie jest efekt sztucznych rzes.
    Jesli ktos szuka mocniej podkreslonych oczu ( nie chodzi mi o pajaki na oczach, ale po prostu widoczne rzesy) to to nie to.
    Produkt jest dla mnie po prostu ok.

Efekt rzes "jak nie swoich" poki co osiagnelam tylko z maybelline one by one Ewentualnie 2000 calorie tez bardzo blisko idealu. Nie kupie ponownie przez to ze lubie mocniejszy efekt. Nie nienaturalny , po prostu wyrazniejszy

Używam tego produktu od: 4 miesiace

Chcesz pochwalić kasiekk193 za czytelną i pomocną recenzję?