Compeed, Plastry na opryszczkę

Powiększ Compeed, Plastry na opryszczkę

Zgłaszająca osoba: jadira

Plaster na opryszczkę Compeed to nowoczesny, niewidoczny plaster, który leczy objawy opryszczki wargowej we wszystkich fazach rozwojowych.
Plaster nie zawiera substancji czynnej, ponieważ nie ma na celu zapobiegania namnażaniu się wirusa, lecz jedynie leczenie objawów opryszczki. COMPEED TOTAL CARE™ leczy zmianę chorobową dzięki warstwie Hydrokoloidu-075, stosowanego do leczenia ran. Wykorzystanie tego materiału pozwala na tworzenie ultracienkich, elastycznych i dyskretnych opatrunków.

Cena: ok. 20zł / 15 plasterków
/s/

• i tak i nie
  • Opryszczkę mam od zawsze.. wiele już przetestowałam, a te plastry są dobre, ale to i tak w zależności od fazy opryszczki.

Plusy:
    + jeżeli nałożę plastry na I fazę opryszczki, czyli opuchlizna, zaczerwienione miejsca, delikatne swędzenie to jak ręką odjął, opryszczki nie ma, w moim przypadku delikatna opuchlizna trzyma się wtedy 2 dni, ale mi to nie przeszkadza, wolę opuchliznę niż obleśne.. coś
    + zabezpieczają miejsce przed dotykaniem, wiatrem, deszczem itd.
    + w fazach opryszczki bez płynu trzymają się dość długo
    + łagodzą bóle, choć trochę ściągają skóre

minusy:
    - cena - na pewno nie 20 zł, nie wiem skąd to wzieliscie, ja zaplacilam 30 zl
    - na fazach płynnych spadają i w ogóle ble..
    - jeden plaster jest stanowczo za maly, ja potrzebuje srednio dwóch, wiec wtedy tak wydajnie nie jest i z 15 plastrow robi sie okolo 7!!!'
    - cięzka aplikacja

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić Salamka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak!
  • Zanim kupiłam plastry compeed kilka dni temu, przeczytałam opinie pozostałych dziewczyn i to one pomogły zdecydować się na kupno.

Plastry są pakowane po 15 sztuk (można kupić pojedynczo), całe opakowanie kosztuje ok. 25 złotych i więcej, na pewno nie 20 (sprawdziłam w kilku aptekach).

Zwykle opryszczka znika mi po ok. 7 dniach, dziś jest 4 i myślę, że jutro na stałe się z nią pożegnam

+ działają szybko
    + są prawie niewidoczne, w przeciwieństwie do kremów i maści na opryszczkę
    + bardzo poręczne

No i naprawdę działają!

- niewprawiona ręka (moja taka była pierwszego dnia) może zniszczyć plaster, gdy odklei ze złej strony-plaster ląduje w śmieciach, bo się cały przykleja do palców, albo się roluje
    - trzeba dobrze plaster umiejscowić, żeby nie był widoczny
    - najlepiej go przykleić po jedzeniu, inaczej się odkleja i znów zmarnowane 2 złote
    - lepiej nie nakładać na niego makijażu, bo to też może powodować odklejenie
    - należy zawsze mieć dodatkowy plaster w torebce, gdy gdzieś wychodzimy, ponieważ nie można robić przerw w noszeniu, a jest b. prawdopodobne, że plaster, który już mamy przyklejony, w końcu się odklei

Ogólnie, bardzo polecam, minusy są bardziej ostrzeżeniem, niż wadą. Ale uwaga! Ja, oprócz doraźnego leczenia opryszczki plastrem, jem jeszcze witaminy: B2, Acerolę (wit. C) oraz Propolis w tabletkach. Takie combo powoduje zniknięcie opryszczki jeszcze szybciej.

Używam tego produktu od: zaczęłam kilka dni temu

Chcesz pochwalić ladygagata26 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Swietne , dzieki nim nigdy nie mialam strupa na wargach
  • Te plastry sa rewelacyjne . Jeden starczal mi na pol dnia , w domu smarowalam mascia bo bylo mi szkoda tych plasterkow , poniewaz sa drogie .
    Szybko lecza i nie powstaje stup co jest okropne . Polecam zdecydowanie .

Używam tego produktu od: pare lat , zawsze wtedy , gdy pojawi mi sie opryszczka
    Ilość zużytych opakowań: kilka , mozna kupowac plastry na sztuki

Chcesz pochwalić akrylowapani za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1151 raz(y)
  • Dyskrecja, higiena i skutecznosc
  • Plastry te sa moim niezbednikiem obok masci juz od dluzszego czasu. Cenie je za komfort, estetyke i mimo wszystko skutecznosc.
    Jest jednak kilka kwestii ktore warto brac pod uwage zanim je zakupimy, by nas zadowoliły i spełniły swą rolę. Moim zdaniem sposrod dostepnych metod doraznych na te dolegliwosc najbardziej sprawdzaja sie plastry oraz masc.
    Plastry przede wszystkim są:

+ skuteczne
    + łatwo dostepne
    + male poreczne opakowanie
    + higieniczne, kazdy plastek opakowany osobno
    + mozliwosc podzialu (choc przez producenta niewskazana z uwagi na zmniejszenie skutecznosci)
    + dziala okluzyjnie
    + nie powoduje rozmnazania sie wirusa po calej twarzy
    + maskują dyskretnie opryszczkę
    + niewidoczny plaster
    + przyspiesza proces gojenia się opryszczki
    + pryszczka znika po ok 5 dniach (zastosowane odp wczesnie)
    + zmniejsza swedzenie
    + redukuje pieczenie i ogolny dyskomfort
    + zmniejsza obrzek i zaczerwnienie
    + zapobiega powstawaniu strupa
    + zastosowany we wczesnym etapie uniemozliwia jej wystąpienie
    + nie boli przy zdejmowaniu
    + idealne jako dzienna kuracja zastosowana obok nocnej z mascią np Hascovir
    + nie wysusza

+/- aplikacja wymaga nieco zrecznosci, by nie zniszczyc plastra
    +/- słabo oznakowane folie, łatwo sie pomylic przy podziale którą strona kleic skore
    +/- koniecznosc zmiany co 8 h
    +/- ograniczone zastosowanie miesjcowe,nie nadają sie wyjatkowo trudno dostepne lub nietypowe miejsca (okolica skrzydelek nosa, kacik warg)
    +/- nie nadaja sie na opryszczke ktorama babelki i/lub peka, zastosowane w poznym stadium, moze pogarszac stan skóry (ropienie, odklejanie sie plastra, blizny)
    +/- brak pensety ulatwiajacej aplikację( w innych produktach jest dostepna)
    +/- nie odporne na jedzenie i picie

- cena

Plastry dostępne są w dwóch wersja, klasycznej oraz na noc. Posiadałam obie i nie widze pomiedzy nimi duzej roznicy.

Plastry są zamknięte w platikowej kasetce z lusterkiem i kazdy zapakowany osobno. Brakuje mi pensety (dostepna w produktach Hartmann na opryszczke) ktora znaczaco poprawia komfort i higienę aplikacji oraz zwieksza estetykę efektu koncowego. Plasterki mimo to sa tak zapakowanie ze
    mozna bez problemu aplikację odbyc bez pensety. Wadą jest tez slabe oznakowanie ktora strona plastra klei co utrudnia aplikacje i/lub podzial plastra na pół.

Aplikację robię wg wskazan producenta:

Jak stosować COMPEED®
    Możesz stosować plaster COMPEED® na każdym etapie rozwoju opryszczki. Najlepiej jednak zastosować go już przy jej pierwszych objawach, tj.,
    gdy wystąpi uczucie mrowienia lub swędzenia.
    Umyj ręce przed i po aplikacji plastra.
    Plastry należy nosić 24 godziny na dobę do momentu wyleczenia opryszczki. Plaster samoczynnie odkleja się po ok. 8 godzinach i należy go wtedy zastąpić nowym.
    Nie odklejaj plastra np. aby ułatwić dostęp powietrza do zainfekowanego miejsca. Może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i może nawet wydłużyć czas leczenia. Plaster pozwala utrzymać optymalne warunki dla gojenia* (*leczenie zmian opryszczkowych) się opryszczki.

Sposób przyklejania
    1.Umyj ręce. Sprawdź, czy skóra jest czysta i sucha. Nie używaj w połączeniu z kremem, gdyż plaster może zbyt słabo przylegać do opryszczki, by zapewnić pełnię korzyści terapeutycznych.
    2.Wyjmij aplikator z opakowania i chwyć jego końce obiema rękami.
    3.Delikatnie pociągnij za końce aplikatora w kierunkach zgodnych ze strzałkami, aż do odsłonięcia połowy samoprzylepnej części plastra. Staraj się
    nie dotykać samoprzylepnej strony plastra.
    4.Przyłóż plaster do miejsca z opryszczką i delikatnie dociśnij palcem jego odsłoniętą część przyklejając go.
    5.Chwyć górną część aplikatora i powoli odchyl ją w dół, starając się, aby plaster pozostał w odpowiednim miejscu i równo przylegał do wargi.
    Jak zdejmować plaster

Jeśli plaster pozostaje przyklejony, nie ma konieczności zdejmowania go czy zmiany. Jeśli plaster zaczyna się odklejać od skóry, należy go zdjąć i nakleić nowy.
    Aby zdjąć plaster, należy odkleić go na krawędzi.
    Obiema dłońmi chwycić odklejoną krawędź plastra.
    Rozciągnąć plaster na boki, oddalając od siebie dłonie w miarę odklejania plastra.

Plastry najczesciej stosuje w ciagu dnia kiedy musze wyjsc a konieczny jest nienaganny i schludny wyglad.

Zauwazyłam ze plastry sprawdzają sie wylacznie w sytuacjach wczesnego stadium, kiedy to odczuwamy "zimno" charakterystyczne mrowienie. To jest wowczas najlepszy moment na aplikację plastra. Im pozniejszy etap tym mniej skuteczny i efektywny. Kiedy zastosowałam plaster dosc pozno doszlo do wykwitu - bable popekaly a plaster wowczas sprawe pogorszyl (uniemozliwił wytw sie strupa chocby przez brak dostepu do pow) doprowadzajac do nadkazenia. Aplikacja w tym czasie plastra nie tylko wydluzyla czas gojenia, co rozsialo oprysczke dalej. W efekcie mialam blizne (zaczerwienienie w miejscu opryszczki i cienszy naskorek) ktora dopiero po traktowaniu retinalem i kwasem glikolowym sie pozbylam (co trwalo długo). To doswiadzcenie sprawilo ze pozne stadium opryszczki wymaga innej kuracji nizli plastry.
    Plaster w stadium opryszczki kiedy sa pecherze warto naklejac w sytuacjach koniecznych (wyjscie, spotkania)a wmiare moznosci wietrzyć pekajace pecherze i aplikowac na osuszone pecherze masc. Plaster utrudnia dostep powietrza tym samym paskudzi. Efekt bedzie odwrotny.

Jesli warunek o wczesnym zastosowaniu plastra zostanie spelniony wowczas wszystkie obietnice producenta sie spelniaja - zmniejsza sie odczuwane mrowienie, latwo zachamowac rozwoj opryszczki i szybko cieszyc sie wygojoną skórą.
    Moge sie zgodzić z producentem czesciowo co do zmniejszenia skutecznosci plastra w razie podzialu, niemniej w przypadku nietypowych ksztaltnie miejsc na twarzy podzial plastra wymuszony jest nie tylko estetyką ale i skutecznością (koniecznosc solidnego zaklejenia obszaru opryszczki).
    Podzial stosuję dośc czesto kiedy to opryszczka rozwija sie w waskim miejscu (okolice nosa lub kacik ust) i nie zaobserwowałam znaczaco mniejszego dzialania. Dodam ze w ciagu nocy wspieram się mascią. Plastry stosuję solo jedynie w dzien kiedy to wazne sa wzgledy estetyczne (dyskrecja) i higieniczne ( higiena, kiedy mam kontakt z innymi, zakazność). Z uwagi na cenę wyjatkowo szkoda mi stosowac plastry w ciagu nocy.

Warto uscislic ze plastry nie leczą (co producent zreszta podkresla), jedynie zapobiegaja objawom opryszczki w postaci swedzenia, rany. I tutaj sprawdza się doskonale. Nie tylko wyglada to dyskretnie ale uklatwia higiene (plaster chroni przed namnazaniem poprzez dotyk) i kontakt z innymi ludzmi (nie trzeba sie obawiac zakazenia).

Jest moj must have w apteczce juz od 3 lat.
    Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: okolo 10 sztuk

_____________________________________________________________
    Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Chcesz pochwalić Ajiv za czytelną i pomocną recenzję?
  • znieczula ale nie leczy
  • Zużyłam już kilka opakowań tych plastrów ponieważ problem opryszczki nie jest mi obcy. Pojawia się ona u mnie parę razy w roku. Szukałam skutecznych metod pozbycia się tego bardzo nieprzyjemnego problemu. I mówiąc szczerze jak do tej pory najlepiej u mnie sprawdzają się właśnie te plastry. Ich działanie polega u mnie na znieczuleniu bolesnych pęcherzyków. Żadna maść ani krem które do tego celu kupowałam nie potrafiły mi na tyle znieczulić problematychnych miejsc co te plastry. Mają jednak one także swoje wady:
    Minusem jest: cena, to że się odklejają i podchodzą ropą przez to opryszczka jest wręcz bardziej uwidoczniona, przy chęci oderwania plastra boleśnie schodzą razem ze strupami, no i niestety nie da się ich wszędzie nakleić ja czasem miewam opryszczkę przy nosie i tam niestety plastry nie sprawdzają się bo nie ma jak ich nakleić. Ale ze względu na znieczulające działanie i przyśpieszenie gojenia będę do nich wracać.

Używam tego produktu od: od paru lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka opakowań nawet nie jestem w stanie zliczyć ile ale dużo ich było

Chcesz pochwalić Awakme za czytelną i pomocną recenzję?
  • maskuje,ale nie leczy
  • Niestety nie jestem tak zachwycona jak Wy...
    Stosowalam te plasterki kiedy pierwszy raz wyskoczyła mi opryszczka. Gdy tylko zauwazylam bąbelek polecialam do apteki i zakupiłam kilka plasterków. Stosowalam je przez 2-3dni. Na początku wydawało mi się że faktycznie pomagają, jednak w 2 i 3 dniu stosowania zaczeły wyciągać tą wydzielinę z pecherzyka, co niestety doprowadziło do rozsiania wirusów i obrębie plasterki i zamiast 2 małych bąbelków zrobiło się z 6 ! Zaniechałam wtedy stosowania i pobiegłam po paste cynkową i Heviran w kremie.

- likwidują zaczerwienienie,
    - bąbelki są mniej widoczne,można się normalnie pokazac na ulicy :P
    - przydadzą się w celu zamaskowania to na pewno
    - bąbelki nie swędzą i są chronione przez zanieczyszczeniami

* niestety w moim przypadku stosowanie plasterków doprowadziło do rozsiania wirusów
    * po niedługim czasie zbierał się pod nimi płyn co wyglądało jak jeszcze większy bąbel
    * odklejały się troszkę podczas jedzenia
    * czasami miałam problem z dokładnym naklejeniem
    * przez tą surowicę często musialam zmieniać plasterki, mniej wiecej co 4h

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: Kupiłam całe opakowanie oraz z 8 plasterków pojedyńczych

Chcesz pochwalić e91nat za czytelną i pomocną recenzję?
  • warto
  • Używam od kilku dni a opryszczka już na zaniku Aż trudno w to uwierzyć ale przy stosowaniu plastrów 24h na dobę już rozwinięta opryszczka potrafi zniknąć w 3-5dni, im słabsza odporność tym dłuższe leczenie. U mnie po 3dniach zostało tylko zaczerwienienie ale plasterków zostało więc stosowałam do pełnego wygojenia. To zupełnie inna filozofia -z opryszczką, jak z każdym wirusem, najlepiej walczy sam organizm (więc warto brać witaminy i wspomagać odporność) a ranę opatruje, ochrania i leczy plasterek. Choruję rzadko, raz na kilka lat i zwykle stosowałam maści z antywirem - leczenie trwało 2-3xdłużej i było okropnie męczące z powodu bólu, pieczenia i pękania strupków (z wyjątkiem 1przypadku kiedy maścią zdusiłam w zarodku) dlatego wypróbowałam plasterki.

Estetyka.
    W w pierwszych i ostatnich fazach opryszczki plaster jest niemal niewidoczny, w środkowej gdy wchłaniają się pęcherze pod plastrem, robi się białawy ale i tak lepiej to wygląda niż zaschnięta maść czy nieprzykryta opryszczka. Można się pomalować ale ostrożnie i niczym mokrym.

Czas.
    Nie wiem jak z likwidowaniem opryszczki w zarodku bo plastry nakleiłam już na powstające pęcherze ale goi znacznie się szybciej niż przy maści (z powodu braku substancji antywirusowych na etapie pierwszego swędzenia mimo wszystko sięgnęłabym po maść, jeśli nie zdusi w zarodku -tylko plastry).

Wygoda.
    Można swobodnie jeść, pić i uśmiechać się bez bólu, pieczenia i pękania ale trzeba robić to nieco ostrożniej. W fazie wchłaniania pęcherzy łatwiej go naruszyć bo może sączyć się płyn.

Aplikacja i zdejmowanie.
    Trzeba ostrożnie zdejmować plaster i nie za wcześnie, żeby nie naruszyć rany. U mnie sam zaczynał odchodzić po ok 12h (ew trochę pomagam mu nawilżając wodą) potem ultradelikatnie oczyszczałam rankę chusteczką i nakładałam nowy, co łatwe nie jest, bo nie można poprawić gdy już się go naklei.

Cena.
    Opakowanie drogie ale można kupić plastry pojedynczo, co czasem opłaca bardziej niż maści itp. Ja kupiłam 5 plastrów (w tym 2 na noc) i dzieliłam je na pół bo opryszczka była mała.

Ps. Mam skłonność do drapania a jedyny dyskomfort przy plasterku to chwilami lekkie swędzenie więc na noc używałam nocnej wersji ze substancją łagodzącą i pomogło, więc polecam.

Używam tego produktu od: kilku dni

Chcesz pochwalić Dagmik za czytelną i pomocną recenzję?
  • REWELACJA
  • Niestety - miewam problemy z wyskakującą opryszczką - oczywiście zawsze wtedy, kiedy najmniej się jej spodziewam i kiedy najładniej chcę wyglądać!!!

Na szczęście ktoś opatentował plasterki na opryszczkę!!!

Skracają czas trwania opryszczki
    Niwelują swędzenie,pieczenie i ból
    Zakrywają dziada
    Można z nimi normalnie funkcjonować, jeść, pić i uśmiechać się szeroko :P
    Można je pokryć szminką, balsamem do ust, błyszczykiem, pudrem, podkładem - każdym kosmetykiem.
    Są dostępne w każdej aptece
    Jak na to, co potrafią - nie są drogie!
    Wersja "na noc" jest nawet ze zwiększoną dawką substancji aktywnej!!!

CHWAŁA TEMU, KTO TO WYMYŚLIŁ

Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Aphrodisyack za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja!!! szczerze polecam wszystkim niedowiarkom!
  • Bomba! Nie wierzylam poki nie spobowalam! Znalazłam niezawodny patent na moja opryszczkę! Plastry działają zarówno w pierwszym etapie jej rozwoju zwanym przeczulicą jak i od momentu pojawienia sie bolesnego pęcherza na ustach! Wypróbowałam je miesiąc temu wiedziona wielką frustracją poniewaz w przeddzień wesela koleżanki pojawil mi sie pecherz na gornej wardze-bylam zalamana. Maść jak zwykle pogorszyla stan opryszczki. Poleciałam do apteki i zaopatrzylam sie w pelnowymiarowe opakowanie z lusterkiem. Nikt z gosci nie zauwazyl że mam cos na ustach, plasterek zakryl, ściągnął rane a dodatkowo umozliwil zamalowanie ust szminką! Na poczatku października znow poczulam ze zaczyna mnie dopadac opryszczka - bylam w trakcie grypy. Nie czekając na dalszy rozwoj choroby zakleiłam podejrzane miejsce juz po 48 godzinach calkowicie zniknelo zagrozenie !!! Podoba mi sie to ze nie mam paskudnych ran i ciezko gojacych sie blizn po opryscze od kiedy ich uzywam! Długo trzymają się na wardze mozna jesc i pic, znieczulają dodatkowo! Jedyne czego żałuję to tego że tak poźno je odkryłam Jesli i Ty masz czesto opryszczkę spróbuj naprawde warto!Używam tego produktu od: 1,5 miesiacaIlość zużytych opakowań: 12 plastrów

Chcesz pochwalić misiowata_misia za czytelną i pomocną recenzję?
  • mile zaskoczenie skutecznoscia
  • Moje zimno zaczelo sie powiekszac i postanowilam porzucic domowe sposoby na rzecz tego plasterka
    u nas w aptece byly na sztuki i zaopatrzylam sie w 2. Nastepnego dnia pobieglam po kolejne!
    Mialam juz strupek ale obok robily sie nowe babelki. Gdy przykleilam strupek zniknal (rozpuscil sie?) i od razu przestalo swedziec. Moze nie jest zupelnie niewidoczne ale roznica z tym co mialam przed zalozeniem jest ogromna!
    zdecydowanie polecam i sama bede juz nosila w portfelu jeden plasterek na wszelki wypadek

Używam tego produktu od: dni
    Ilość zużytych opakowań: 6 plastrow

Chcesz pochwalić pietrovna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa!
  • Działa, odrazu po naklejeniu plasterka oprycha przestaje swędzieć i w dodatku jest mniej widoczna.

Często jednak plastry są zbyt duże, dlatego po prostu przecinam je na pół

Polecam wszystkim

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: ???

Chcesz pochwalić n_a_g_i_n_i za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie najlepsze
  • Ani maść typu Hascovir,Zovirax, ani płyn Sonol kompletnie nic nie podziałało tak jak plastry Plusy:
    - nie zasycha tworząc strupki, które później pękają i bolą
    - wytrzymałe, nie odklejały się ani nie rolowały
    - natychmiastowo przynoszą ulgę
    - nie zostawiają żadnych ranek
    - wyglądają o wiele estetyczniej niż po prostu otwarta opryszczka

Minus to cena, i nic poza tym
    Dla mnie najlepsze, w kilka dni szybko wyleczyły mi opryszczkę. Nie tworzyły bólu, ładnie wyciągały płyn z bąbelków. Polecam każdemu, kto jest takim nieszczęśliwcem jak ja i ma dwie, trzy opryszczki na raz

Używam tego produktu od: kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: całe 1 opakowanie

Chcesz pochwalić sendenhorst za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • najlepsze na opryszczkę
  • Zawsze mam je w domu. Są niezbędne w mojej "apteczce"

Rzeczywiście, nie są tak zupełnie niewidoczne, ale i tak niczego lepszego na opryszczkę nie znam. Żadne maści mi nie pomagają, a i tak zaraz je "zlizuję" albo chodzę z białą plamą, tymczasem opryszczka i tak musi przejść swoje, żeby zniknąć. Żadna maść nigdy nie przyspieszyła mi gojenia opryszczki, a te plastry tak

+ prawie niewidoczne
    + opryszczka też jest pod nimi prawie niewidoczna, skutecznie ją kryją
    + leczą opryszczkę, a jeśli naklei się je zanim opryszczka "rozkwitnie", to nawet zapobiegają jej rozwojowi
    + najlepszy znanymi sposób na oprychę

- drogie
    - odklejają się przy jedzeniu

Ilość zużytych opakowań: kilka - około 4 lub 5

Chcesz pochwalić ef0ka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo
  • Zacznę od końca: ten produkt też ma wady- jest drogi, plastry nie są tak "niewidoczne" jak to reklamują, opryszczka nie znika błyskawicznie.

Teraz czas na uzasadnienie przyznanych gwiazdek:
    znacie takie sytuacje- wchodzicie do urzędu, sklepu czy na imprezę i widzicie kobietę "z białą maścią na ustach"?nie sposób na"to" nie patrzeć.
    No właśnie- może te plastry nie są super, hiper lepsze niż inne specyfiki, ale biją wszystko na głowę swoją praktycznością. Sorry- ja mam taką prace, że nie mam kiedy nakładać maści i czekać aż zadziała, nie jestem tez osobą sumienną, więc nawet jak nałożę- tu dotknę, to wytrę o chusteczkę, tu"zjem"(!)przy jedzeniu..szalenie upierdliwe było(!)leczenie opryszczki.
    TERAZ- wstaję, naklejam, na 8h mam spokój. Wrzucam do torebki (opakowanie ma lusterko, jest lekkie), "zimno"staje się mniej widoczne, nic się nie odkleja, nie przeszkadza, lepiej to wygląda niż "mażąca" się krostka. Szybciej się goi, efekt jest naprawdę dobry
    reasumując: TO ODKRYCIE APTECZNE.polecam.

Używam tego produktu od: jak jest potrzeba
    Ilość zużytych opakowań: 2 -wersja na noc i na dzień

Chcesz pochwalić aniolek19 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez Compeed nie wyjdę.
  • Zwykle jak dopada mnie opryszczka, którą ja pospolicie nazywam zimnem, atakuje moją... brodę! Tak pojawia się na brodzie, na samym środku. I choć bardzo mnie to denerwuje, cieszę się, że nie wyskakuje na czubku nosa, bo i takie przypadki widziałam. Co do plasterków... Cudów nie czynią, ale a pomagają szybciej pozbyć się opryszczki. Dzięki nim mogę wyjść z domu i nie martwić się o ciągłą aplikację kremu na opryszczkę. Nakładam na nie delikatny makijaż i staram się nie dotykać. Zwykle nie muszę zmieniać płatka przed powrotem z pracy. W domu używam niezastąpionego zoviraxu, na noc jednak znowu nakładam plasterek Compeed. Co do ich „niewidoczności”... meeh. Nie powiedziałabym, że są zupełnie niewidoczne, ale wolę chodzić ze średnio widocznym plasterkiem na twarzy niż ogromną opryszczką.

Ilość zużytych opakowań: masa

Chcesz pochwalić bubble2D za czytelną i pomocną recenzję?
  • przydatne
  • U mnie opryszczka zawsze przebiega dramatycznie. Powoduje obrzęk i koszmarny ból o wyglądzie nie wspomnę bo to oczywista oczywistość. Plasterki przynoszą ulgę i mam pewność że niechcący nie rozsiewam jej dookoła. Nie czynią jednak infekcji niewidoczną a plasterki lubią się odklejać i jest ich stanowczo za mało. Nie ma się co czarować, że wybiją ci herpesa w ciągu godziny. Nie takie jest ich zadanie. Dla mnie są świetnym opatrunkiem i tak je oceniam

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Camillina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomaga ale nie jest niewidoczny
  • Majówka przyniosła mi opryszczkę. W pierwszym dniu nie mogłam zlokalizować otwartej apteki, więc stosowałam pastę do zębów więc 2 dnia miałam dość dużego bąbla, który nie wyglądał sympatycznie.

Kupiłam compeed i myślałam, że to ukryje bąbelka, ale się zdziwiłam, przykryłam plastrem zimno i po kilku godzinach zaczął się robić bardziej widoczny, plasterek wyssał całą ropkę. Trzymałam go wtedy w nocy i rano po zdarciu, wyglądało to lepiej. Kolejne dwa plastry sprawiły, że zimno stało się płaskie i mniej ohydne.
    Kolejne 2 praktycznie zlikwidowały opryszczkę, teraz jest troszkę widoczne ale smaruję już sonolem, bo plasterków brak.

Plusy:
    * działa NAPRAWDĘ, pomaga w zlikwidowaniu przykrej niespodzianki
    * wygodne w użyciu
    * działa szybko
    * zapobiega rozprzestrzenianiu się opryszczki
    * mała ilość plasterków pomaga zlikwidować wielkie zimno

Minusy:
    * dość drogie plasterki
    * najlepiej stosować na noc, lub ograniczać jedzenie i picie bo w ten sposób straciłam 2 plastry, które się po prostu odkleiły
    * nie są niewidoczne i nie sprawią, że zimno stanie się niewidoczne - tak się dzieje dopiero w ostatniej fazie opryszczki, na początku plasterek rósł razem z zimnem, ściągał ropę i było go widać, chociaż wyglądało to jak za mgłą, więc mniej obrzydliwie

Ogólnie mocne 4.

Używam tego produktu od: kilku dni gdy wystąpiła opryszczka
    Ilość zużytych opakowań: 6-7 plasterków

Chcesz pochwalić torunska_ksiezniczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie dobre
  • Zawsze miałam problemy z opryszczką. Jeżeli już była, leczyłam ją 2-3 tygodnie, zanim całkowicie stawała się niewidoczna. Smarowałam różnymi specyfikami, próbowałam także domowych sposobów, ale zawsze i tak rozdrapywał się strup, była ropa, opryszczka szybko rozprzestrzeniała się na prawie całe usta.
    W końcu raz postanowiłam spróbować plastrów, teraz żałuje, że wcześniej się na nie nie skusiłam. Po nich opryszczka zniknęła w około 3-4 dni, przy tym była mniej widocznia i nie kusiło mnie czegokolwiek rozdrapywać bądź przekłuwać.
    Teraz jak tylko czuję typowe dla opryszczki swędzenie, od razu naklejam plaster i nic się na ustach niepojawia.

Minusem jest jedynie cena oraz to, że trzeba uważać podczas picia.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić izi93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Dla mnie rewelacja. Przetestowałam w swoim życiu chyba wszystkie leki przeciw opryszczce. Plasterki są super:
    - potrafią zatrzymać rozwój opryszczki,
    - powodują szybsze gojenie
    -i najważniejsze że osłaniają ranę, więc nawet jak się zapomnę i pocałuję synka to jestem spokojna wiedząc, że się nie zarazi.
    Jedyny minus to cena, no ale jak ktoś ma tendencję do opryszczki to zapłaci każdą cenę za skuteczny specyfik.

Używam tego produktu od: 2-3 lat
    Ilość zużytych opakowań: ok. 7

Chcesz pochwalić Jolecka za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAK!
  • Kiedy wszedł ten produkt na rynek podbił moje serce.
    Mam często opryszkczkę i było to dla mnie wybawienie. Bardzo dobrze działa, dzięki niemu opryszczka się nie roznosi, mniej swędzi. A co za tym idzie, nie rozdrapuje i niepodrażniam jej.

Plastry są praktycznie niewidoczne, można w nich spojknie jeść... przy piciu trzeba uważać
    Dodoatkowym plusem jest możliwość pomalowania ust pomadką ochronną czy szminką.

Jak dla mnie jedynym minusem jest cena.

Używam tego produktu od: od chwili kiedy pojawił się na rynku
    Ilość zużytych opakowań: niezliczone

Chcesz pochwalić AgaCherry za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyny, ukochany.
  • Cóż mogę powiedzieć, ktoś kto raz miał opryszczkę będzie miał ją zawsze, więc żaden lek na chwilę nie wchodzi w gre.
    Z opryszczka wargową borykam się kilka razy do roku. Czasem są to dwie na raz ;/
    Nie preferuję wszelkich maści, zostawiają one strupy nasączone płynem i zasychają dużą gulą na wardze, która ciągle sie zrywa.
    Plusy hmm
    +wplusem jest właściwość USUWANIA opryszczki momentalnie.
    +zastosowany z chwili pojawiania się i pierwszych oznak opryszczki, likwiduje ją niemal bez rozwoju
    +likwiduje swędzenie i ból
    +umiejętnie przyklejony nie odkleja się przy jedzeniu i piciu
    +dwa plasterki na całą dobę(oczywiście bez żadnych ekstremalnych przygód)
    +nie rozsiewa się po całych ustach i
    +opryszczka znika najgorszym wypadku po 4-5 dniach
    +rozmiękcza naskórek i zdejmując plaster można zdjąć chusteczką płyn który nagromadził się pod plastrem
    +nie zostawia blizny, ani żadnego czerwonego śladu

Minusem jest cena, 24 zł za opakoanie, ale przy takich właściwościach to prawie żadna cena.
    No i minusem jest niewąpliwie obietnice ''niewidzialnego" plastra. Niestety jest on widoczny, ale opryszczka pod nim i tak wygląda bardziej estetycznie niż bez niego. Nie jest czerwona i wielka.

Ilość zużytych opakowań: około 4 opakowań

Chcesz pochwalić Katie Dziub za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdzie się bez nich nie ruszam
  • Z opryszczką zmagam się od lat. Szczególnie występuje ona u mnie na wakacje ! i w okresie zimowym.
    Próbowałam różnych sposobów na zniknięcie jej, bardziej lub mniej skutecznych, które stosuje do dziś, wszystko to metodą prób i błędów, która w moim przypadku trwała wiele lat. Poza tym każdy wie, że to co pomoże koleżance nie musi wcale pomóc mi...
    Dziś mowa tylko o plastrach.
    Przerobiłam ich już z 5 opakowań. Podstawową ich wadą jest to, że są drogie. 15 plastrów (całe opakowanie) kosztuje około 30 zł !! (zależy od apteki, czasem 26, 28 zł....).
    Plastry są w prawdziwe sprzedawane na sztuki, ale po podliczeniu cenowo wcale na tym nie zaoszczędzimy bo na jedno wyjdzie. Poza tym na opakowaniu można przeczytać, że:
    1 CAŁE opakowanie=1 CAŁA kuracja= 15 plastrów (całe opakowanie).

Dla mnie to chwyt marketingowy

Ja się do tego rzadko stosuje. Na jedno ,,zimno" schodzi mi +/- 5 plastrów. Trzeba dodać, że nie stosuje je cały czas. Zakładam go tylko do szkoły/pracy, czyli tam nie opryszczka musi być zakryta aby nie rozsiewać większego syfu oraz aby tego syfu z środowiska nie przyjmować, co za tym idzie pogarszać swój stan.
    Jak jestem w domu to stosuje moje inne skuteczne metody leczenie opryszczki, w tym maść z antybiotykiem, ponieważ plastrów mi jest po prostu szkoda, a wiem, że bez nich też będzie dobrze się zimno goić.
    Co jeszcze mogę powiedzieć o plastrach....
    - zmienia się je co 8 godzin i tyle naprawdę są w stanie się utrzymać, a nawet dłużej!! Oczywiście po kilku godzinach nie wyglądają już tak fajnie. Plasterek zACZNA odchodzić, tak jakby się odklejać. Jest to wywołane tym wszystkim co ,,ścigą" z naszej opryszczki np, płynem.
    - nie sprzyja mu też jedzenie oraz picie. Trzeba na niego bardzo uważać, a najlepiej nic nie jest i pic drugą stroną ust Jak tylko kropelka wody się obok niego dostanie albo okruszek jedzenia to zaczyna się odklejać.
    - plaster jest niewidoczny...... przez godzinę Jeśli pomaluje się zwykłą bezbarwną pomadką to po jakimś czasie magicznym sposobem stanie się on widoczny. Nie jest wprawdzie aż tak widoczny, ale z bliska wnikliwi i wtajemniczeni go zobaczą Mi osobiście ten defekt zupełnie nie przeszkadza
    - lepiej stosować bo pod makijaż niż na makijaż z wyżej wymienionych powodów (plasterek wsiąka wszystko, nawet podkład )
    - sprawia, że zimno jest mniej widoczne i lepiej się goi. Nie korci nas aby się po nim podrapać. Nie ma kontaktu ono z zanieczyszczeniami, jest szczelnie chronione.
    - Nie boli wcale przy odrywaniu plasterka!
    - Leczenie zimna trwa tyle co zawsze (zimna zaawansowanego ) czyli w moim przypadku ponad 1 tydzień....
    - wygodna forma aplikacji i dołączone z tyłu opakowania lusterko to też duża wygoda
    - małe opakowanie, które bez trudu zmieści się wszędzie

Ogólnie polecam te plastry i jestem z nich zadowolona. Zawsze mam je w torebce w razie cuś

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: więcej niż 5

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić CzarnaMamba1907 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak na razie jedyny specyfik na opryszczkę, który w miarę działa
  • U mnie opryszczka występuje bardzo często. Jak dla mnie plastry są zdecydowanie lepsze od maści. Długo wahałam się żeby je kupić, głównie dlatego, że nie wierzyłam że taki mały plasterek utrzyma się na ustach. I tu mile jestem zaskoczona bo u mnie plastry trzymają się rewelacyjnie wręcz czasem jest problem żeby je odkleić. Używam też plastrów compeed na noc.

Plusy
    + zabezpiecza przed przenoszeniem opryszczki
    + zmniejsza swędzenie
    + ja jak nakleję plastar to wręcz zapominam że mi coś rośnie
    + plaster jest niewidoczny
    + wygodne opakowanie z lusterkiem
    + można kupować na sztuki

Minusy
    - cena (ja mam opryszczkę dość często i dość często zdarza mi się że wyskakuje w 2, 3 a nawet 4 miejscach na raz, poza tym moje bąble są bardzo duże do tego stopnia że mam spuchnięte usta i wyglądają jak parówy, także czasem tych plastrów schodzi mi bardzo dużo - rekord to wydane ponad 80zł na plastry w jednym tygodniu)
    - często pod plastrem mam nadmiar tego płynu z pęcherzy, czasem wydostaje się poza plaster
    - ból przy zdejmowaniu plastra, często plaster schodzi razem z kawałkim pęcherza

Jakiekolwiek wady by to nie były to dla mnie jak na razie z dostępnych środków na zwalczanie opryszczki (nie licząc tabletek) najlpesze są te plastry.

Ilość zużytych opakowań: duuuużo

Chcesz pochwalić Jinbaili za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uratował mnie !
  • PLUSY
    - przyspiesza proces gojenia się opryszczki. Uratował mi życie zimą kiedy opryszczka potwornie mnie męczy.
    - jest stosunkowo niewidoczny

MINUSY
    - jeśli nosi się je za długo odrobinę podrażniają, ale to nic przy tej pomocy, którą dają

Używam tego produktu od: zima 2010

Chcesz pochwalić patimayoness za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • NIE MA NIC LEPSZEGO!!
  • Opryszczka to moje drugie imię. Wypróbowałam już wszystkich sposobów, aby się jej pozbyć. I znalazłam - PLASTRY!
    Gdy tylko pojawia się mrowienie naklejam plaster na dobrze umytą, osuszoną skórę. Do tego biorę antybiotyk przepisany przez lekarza (Hascovir) chociaż i bez niego plastry sobie świetnie radzą. Nie czuć pod nimi bólu, ani swędzenia. A co najważniejsze, wirus się nie roznosi. Jako student medycyny wiem jak poważne skutki może mieć dostanie się tego cholerstwa np. do oka...!
    Opryszczka pod nimi znika po 5 dniach.

Mają jeden mały minus- pod koniec korzystania zaczynają na zagojoną już skórę działa podrażniająco i niestety może zostać przez kilka dni wysuszona, czerwona plama. Najlepiej już pod koniec gojenia ograniczyć używanie plastrów i na noc smarować jakimś kremem na opryszczkę, żeby nawilżyć to miejsce.

POLECAM!!

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: niezliczona ilość

Chcesz pochwalić Zelku za czytelną i pomocną recenzję?