Compeed, Plastry na opryszczkę

Powiększ Compeed, Plastry na opryszczkę
Produkt dostępny w 39 sklepach. Cena już od 1,73 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: jadira

Plaster na opryszczkę Compeed to nowoczesny, niewidoczny plaster, który leczy objawy opryszczki wargowej we wszystkich fazach rozwojowych.
Plaster nie zawiera substancji czynnej, ponieważ nie ma na celu zapobiegania namnażaniu się wirusa, lecz jedynie leczenie objawów opryszczki. COMPEED TOTAL CARE™ leczy zmianę chorobową dzięki warstwie Hydrokoloidu-075, stosowanego do leczenia ran. Wykorzystanie tego materiału pozwala na tworzenie ultracienkich, elastycznych i dyskretnych opatrunków.

Cena: ok. 20zł / 15 plasterków
/s/

• Z plastrem czy bez plastra - na jedno wychodzi
  • Kiedyś używałam tych plasterków jednorazowo w trakcie opryszczki, ale nie pomagały. Gdy więc dzień przed Wigilią pojawiła się opryszczka, czyli zostało mi 8 dni do imprezy sylwestrowej, postanowiłam użyć plasterków zgodnie z zaleceniem producenta, czyli jeden po drugim, bez przerwy. Zużyłam ok. 8 czy 9 plastrów (to moje 2 lub 3 opakowanie)

Niestety efektów nie było żadnych, opryszczka trwała dokładnie tyle samo co normalnie. Dziś jest 3.01, a ja mam czerwony ślad po niej, choć skóra w tym miejscu już jest gładka. Czas trwania opryszczki to ok. 10 dni, czyli norma. Na imprezę Sylwestrową musiałam to miejsce dobrze pokryć makijażem (plasterek już zdjęłam, bo byłoby widać). Wyszczególniając:

KLEJ
    Bardzo mocny. Mi plasterek wytrzymywał średnio całą dobę. Wtedy na brzegach się już lekko odklejał, ale nadal plaster trzymał mocno i bez lekkiego bólu przy odklejaniu się nie obyło.

CENA
    Uważam że byłaby jak najbardziej w porządku gdyby plastry działały. Średnio 2 zł za plasterek który starcza na 12-24 godziny to nie jest dużo. Jednak w przypadku gdy plastry nie działają - to w sumie wyrzucone pieniądze.

ESTETYKA I WYGODA NOSZENIA
    Największy (i jedyny?) plus. Teoretycznie warto było używać tych plastrów właśnie dlatego, że ładnie zakrywały opryszczkę i trochę się zapominało że się ją ma, bo nawet dotknięta jedzeniem, piciem czy palcem, nie bolała, gdyż zakrywał ją szczelnie plasterek. Plasterek wygląda lepiej niż odkryta opryszczka, faktycznie ją trochę maskuje, no ale nie ukrywajmy - plasterek tez jest widoczny. Makijaż można nałożyć, ale wtedy plaster odkleja się szybciej.

DZIAŁANIE
    Jak wspomniałam - zerowe. Po 2 czy 3 dniach bąbel pękł i pod plasterkiem zrobiła się "bomba", w tym czasie plaster odklejał się szybciej, bo opryszczka była mokra. Myślałam że zacznie się szybko goić, ponieważ nie będzie etapu strupów, ale niestety nie. Strupów nie było, ale czas gojenia nie był skrócony.

PODSUMOWANIE
    Plastry zakrywają opryszczkę i życie z nią jest znośniejsze. To jedyny powód dla którego warto je nosić. Czasu gojenia opryszczki w żaden sposób nie skracają.

Używam tego produktu od: opisane w recenzji
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ovathena za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Anna Małecka masaż szyi i dekoltu

• NIGDY WIĘCEJ !
  • NIKOMU GO NIE POLECAM !
    Opryszka robi mi się od zawsze.. Robi się duża i puchnie mi warga, więc gdy kilka dni temu poczułam że znów się zaczyna, pobiegłam od razu do apteki po ten produkt zachęcona jego opiniami,ale był to OGROMNY BŁĄD. W ogóle się to u mnie nie sprawdziło. Moja warga spuchnęła jak NIGDY ! Na całej powierzchni którą zajmował wydawało się jakby pod wargą urosła mi jakaś kulka.. Wyglądałam strasznie, ale solidnie zmieniałam plaster po plastrze tak jak mówiono.. Efekt tego był taki, że wydałam dużo pieniędzy na nieskuteczną kurację.. Opryszka była tak długo jakby się z nią nic nie robiło ..
    Jestem bardzo niezadowolona .
    A osobom które borykają się z opryszkami polecam SONOL , który działa szybko i skutecznie

Używam tego produktu od: od początku do skończenia się opakowania
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, 15 plastrów

Chcesz pochwalić kariina284 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najskuteczniejsze!!!
  • Nic lepiej nie działa jak te plasterki!!

Najlepiej założyć je jak tylko zobaczymy na ustach malutki pęcherzyk lub czujemy mrowienie. Musimy pamiętać aby zmieniać je jeden po drugim. Gdy jeden odkleja się, zakładamy następny. 3 dni i po opryszczce ani śladu.

Ilość zużytych opakowań: Nie pamiętam

Chcesz pochwalić Edyta3939 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry produkt
  • Szybko leczy opryszczkę, choć trudno ocenić ten produkt, gdyż przynajmniej u mnie opryszczka przebiega bardzo ostro.
    leczenie w każdej postaci jest nieprzyjemne, jednak dzięki plastrom, nie mam pekających strupów, nic mnie nie swędzi i jeżeli dobrze je założe, czuje sie komfortowo.
    Leczenie wg producenta jest caly czas a nie tylko kiedy ma się białą plamkę kremu na opryszczkę..
    Polecam..
    Warto dobrze przeczytać jak się to aplikuje bo można kilka plastrów przez przypadek wyrzucić do śmieci, bo raz zle naklejone trudno uzyć ponownie. Nie polecam makijazu na te plastry, ewentualnie pomadkę ochronną

Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić ewelka123f za czytelną i pomocną recenzję?
  • Koszmar!
  • Kupiłam te plasterki tylko dlatego, że tak były zachwalane przez sporą ilość ludzi. Nie ufałam im i już wiem dlaczego - ten plasterki to jeden wielki koszmar!

Zacznijmy od początku. Są zamknięte w plastikowym opakowaniu - to na plus. Ale Ich cena już nie jest taka fajna - zapłaciłam blisko 30 zł za nie i to są pieniądze wrzucone w błoto. Dlaczego? A dlatego, bo one nawet w najmniejszym stopniu nie leczą opryszczki! Niby naklejamy go na miejsce wykwitu i co się dzieje? Wykwit rośnie, puchnie, boli, nie oddycha. Potem przy odrywaniu pęka pęcherzyk powodując niesamowity ból. Ale nadal wytrwale kleimy kolejne i opryszczka zamiast znikać powiększa się, coraz bardziej boli aż w końcu zaczyna wyglądać jak wulkan Etna! Nie zdaje egzaminu w żadnym ze stadiów opryszczki! O stokroć lepiej działa najzwyklejsza pasta do zębów!

Używam tego produktu od: Użyłam przy dwóch wykwitach opryszczki
    Ilość zużytych opakowań: Niecałe jedno - połowa plastrów do kosza!

Chcesz pochwalić kudlik_kk za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super!
  • Dziala przeswietnie tylko jest w tym jeden zasadniczy chaczyk bez ktorego sukcesu nie bedzie. Plasterek trzeba nosic dzien i noc bez przerwy jak jeden sie odkleja odrazu drugi. Pierwsze dni jak jest mokra kilka sie ich zluzywa. Ale effekt przeswietny. A i trzeba jeszcze go nalozyc jak tylko sie pojawi piekace uczucie i babelek. jak zawsze mialam opryszczke przez conajmniej 10 dni oblesny strup i sie rozrastala tak teraz jest 5 dzien juz plasterka nie nosze i sladu nie ma. Podow dla ktorego trzeba go nosic caly czas to dlatego zeby z powietrza i otoczenia nie wdawaly sie bakterie, jak tylko sie wdadza wlasnie rosnie i paprze sie ta rana, podczas gdy jest zakryta poprostu sie szybko goi

Używam tego produktu od: pierwszy raz.
    Ilość zużytych opakowań: 1,5

Chcesz pochwalić juulial za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 2 raz(y)
  • ten produkt jest niebezpieczny
  • Dwa dni przed ślubem poczułam, że tworzy się opryszczka.
    Odrzuciłam wszystkie dotychczasowe metody i pobiegłam po plasterki.

Plasterek odparzył opryszczkę, spowodował wyciek jakiegoś płynu, a w dniu ślubu miałam na ustach wielką, wypaloną lub wyżartą dziurę po zerwanej zmianie.

Odradzam, polecam w to miejsce płyn Sonol.

Używam tego produktu od: 2013
    Ilość zużytych opakowań: całe opakowanie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić mjos za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przestrzegam nie używajcie tego!
  • Zakupiłam platerki ze względu na obawę, że mogę zaracić niechcący dziecko. Zazwyczaj sama jązwalczałam domowymi sposobami w 3 - 4 dni. Dodam, że opryszczka nigdy nie była duża, robił mi się zazwyczaj jeden mały bąbelek, który sprytnie wysuszałam i po sprawie. I tak niedawno nabyłam plasterki, żeby zabezpieczyć ,fizycznie odizolować ją od niekontrolowanego kontaktu zdzieckiem. A oto efekty:
    - Po zdjęciu (delikatnym, bo wrażliwa jestem) opryszcza została naruszona, a skóra bolała. Dodam, że plaster częściowo sam się zaczął odklejać, chociaż nie minął przepisowy czas.
    - Przy drugim plasterku zaczęła mnie boleć połowa twarzy, tak dziwnie jakby skóra stała się wrażliwa i nie skojarzyłabym tego faktu, ale kiedy zdjęłam drugi plaster, który zdarł się ze sķórą i w miejscu opryszczki zrobiła się jątrząca rana, to postanowiłam nie naklejać już na żywą ranę plastra i po krótkim czasie ból twarzy znikł
    - Jeśli to jednak mało dla kogoś to dodam, że po wszystkim opryszcza nie zniknęla, trwala ponad 10 dni, a po tygodniuorzerwy zaczęły mi się tworzyć nowe pęcherzyki na połowie wargi . Nigdy nie miałam tak rozległej opryszczki i domowe sposoby zatrzymują ją w jednym miejscu, a ona za dwa dni pojawia się obok starego miejsca.
    Dlatego szczerze nie kupujcie tego dziadostwa, bo mi narobiło ogromnych szkód, a ten ból twarzy pierwszy raz się z czymś takim spotkałam, ale raczej to co jest w tym plastrze nie jest bezpieczne dla organizmu.

Używam tego produktu od: października 2014
    Ilość zużytych opakowań: 2 plasterki z jednego opakowania

Chcesz pochwalić mayacherry za czytelną i pomocną recenzję?
  • koszmar
  • Użycie tego produktu było wielkim błędem. Wiele razy przechodziłam przez problem bolącego i nieestetycznego zimna, ale jeszcze nigdy nie było aż tak źle.
    Niestety zawiodłam się myśląc, że droższe oznacza lepsze. Plastry dość sporo kosztują, jednak plusem jest to, że w wielu aptekach sprzedają je na sztuki. No i to by było na tyle z pozytywów. W sumie za plus można także uznać, iż opryszczka po (idealnym) nałożeniu plastra wygląda trochę lepiej, to jest to efekt krótkotrwały i pozostawia za sobą wiele minusów:
    - nie uśmierzają bólu
    - jeszcze bardziej podrażniają miejsce opryszczki przy ich ściąganiu
    - nie zapobiegają rozprzestrzenianiu się opryszczki:
    1) zmiana skórna pojawiła się także po drugiej stronie wargi
    2) mimo, iż na początku opryszczka nie była duża, rozprzestrzeniła się pod wpływem plastra na całą jego powierzchnię
    - mam wrażenie, że plaster jedynie sprawił, iż miejsce to uległo odparzeniu
    - po pęknięciu pęcherzyków pozostały duże, mokre i żółte płaty
    -jeszcze nigdy nie odczuwałam takiego bólu spowodowanego opryszczką, jak po założeniu tych plastrów
    - (jak wspomniałam powyżej) cena jest wysoka
    -/+ hah, no i nie wiem, czy uznać to za plus, czy minus, ale usta mam tak spuchnięte, jakbym przed chwilą wstrzyknęła sobie botoks

Szczerze nie polecam tego produktu. Strata pieniędzy oraz przysporzenie sobie większych kłopotów.
    P.s. Polecam SONOL- dostępny w aptekach, koszt ok.8-10pln. Szybko wysusza opryszczkę, zapobiega jej rozprzestrzenianiu się, wygodny w użyciu.

Używam tego produktu od: 3 dni
    Ilość zużytych opakowań: 1 (niecałe)

Chcesz pochwalić edith95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie wierze, ze mozna zrobic tak beznadziejny produkt!
  • Nie wiem od czego zaczac - takiego zawodu dawno nie przezylam - ten produkt jest po prostu kompletnie bezuzyteczny a do tego niewiarygodnie wprost niewygodny w stosowaniu.
    Dawalam mu kilka razy szanse, ale wlasnie kiedy trzykrotnie nie udalo mi sie przykleic w odpowiednim miejscu tego cudenka psotanowilam dac wyraz swojej frustracji.
    Udaje sie to to przykleic tylko i wylacznie na plaskiej powierzchni (jak wiadomo opryszki zawsze sie lokalizuja na idealnie plaskiej powierzchni naszych ust...) roluje sie, nie trzyma - wyglada jak zdarta skorka - no jesli to mialoby byc dyskretne i niewidoczne pozwole sie sobie nie zgodzic... Dobrze, na wszystko sie zgodze jesli bedzie dzialac, ale tu jest jeszcze gorzej! Jak sie juz udalo przykleic i szalejemy ze szczescia, konfetti sypie sie z nieba - okazuje sie ze nasza opryszczka przepieknie rosnie pod, obok, naokolo tegoz koleczka...
    Sprawdzilam co najmniej trzykrotnie nie wierzac, ale jednak... DRAMAT!
    Bialy kremik moze widoczny - ale uleczy mi usta w 2 dniUżywam tego produktu od: kilka miesiecy oczywiscie sporadycznieIlość zużytych opakowań: 1 i nigdy wiecej zadnego wiecej

Gdyby byla taka mozliwosc dalabym ujemne gwiazdki!

Chcesz pochwalić dudkaaa za czytelną i pomocną recenzję?