Compeed, Plastry na opryszczkę

Powiększ Compeed, Plastry na opryszczkę

Zgłaszająca osoba: jadira

Plaster na opryszczkę Compeed to nowoczesny, niewidoczny plaster, który leczy objawy opryszczki wargowej we wszystkich fazach rozwojowych.
Plaster nie zawiera substancji czynnej, ponieważ nie ma na celu zapobiegania namnażaniu się wirusa, lecz jedynie leczenie objawów opryszczki. COMPEED TOTAL CARE™ leczy zmianę chorobową dzięki warstwie Hydrokoloidu-075, stosowanego do leczenia ran. Wykorzystanie tego materiału pozwala na tworzenie ultracienkich, elastycznych i dyskretnych opatrunków.

Cena: ok. 20zł / 15 plasterków
/s/

• Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • ten produkt jest niebezpieczny
  • Dwa dni przed ślubem poczułam, że tworzy się opryszczka.
    Odrzuciłam wszystkie dotychczasowe metody i pobiegłam po plasterki.

Plasterek odparzył opryszczkę, spowodował wyciek jakiegoś płynu, a w dniu ślubu miałam na ustach wielką, wypaloną lub wyżartą dziurę po zerwanej zmianie.

Odradzam, polecam w to miejsce płyn Sonol.

Używam tego produktu od: 2013
    Ilość zużytych opakowań: całe opakowanie

Chcesz pochwalić mjos za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przestrzegam nie używajcie tego!
  • Zakupiłam platerki ze względu na obawę, że mogę zaracić niechcący dziecko. Zazwyczaj sama jązwalczałam domowymi sposobami w 3 - 4 dni. Dodam, że opryszczka nigdy nie była duża, robił mi się zazwyczaj jeden mały bąbelek, który sprytnie wysuszałam i po sprawie. I tak niedawno nabyłam plasterki, żeby zabezpieczyć ,fizycznie odizolować ją od niekontrolowanego kontaktu zdzieckiem. A oto efekty:
    - Po zdjęciu (delikatnym, bo wrażliwa jestem) opryszcza została naruszona, a skóra bolała. Dodam, że plaster częściowo sam się zaczął odklejać, chociaż nie minął przepisowy czas.
    - Przy drugim plasterku zaczęła mnie boleć połowa twarzy, tak dziwnie jakby skóra stała się wrażliwa i nie skojarzyłabym tego faktu, ale kiedy zdjęłam drugi plaster, który zdarł się ze sķórą i w miejscu opryszczki zrobiła się jątrząca rana, to postanowiłam nie naklejać już na żywą ranę plastra i po krótkim czasie ból twarzy znikł
    - Jeśli to jednak mało dla kogoś to dodam, że po wszystkim opryszcza nie zniknęla, trwala ponad 10 dni, a po tygodniuorzerwy zaczęły mi się tworzyć nowe pęcherzyki na połowie wargi . Nigdy nie miałam tak rozległej opryszczki i domowe sposoby zatrzymują ją w jednym miejscu, a ona za dwa dni pojawia się obok starego miejsca.
    Dlatego szczerze nie kupujcie tego dziadostwa, bo mi narobiło ogromnych szkód, a ten ból twarzy pierwszy raz się z czymś takim spotkałam, ale raczej to co jest w tym plastrze nie jest bezpieczne dla organizmu.

Używam tego produktu od: października 2014
    Ilość zużytych opakowań: 2 plasterki z jednego opakowania

Chcesz pochwalić mayacherry za czytelną i pomocną recenzję?
  • koszmar
  • Użycie tego produktu było wielkim błędem. Wiele razy przechodziłam przez problem bolącego i nieestetycznego zimna, ale jeszcze nigdy nie było aż tak źle.
    Niestety zawiodłam się myśląc, że droższe oznacza lepsze. Plastry dość sporo kosztują, jednak plusem jest to, że w wielu aptekach sprzedają je na sztuki. No i to by było na tyle z pozytywów. W sumie za plus można także uznać, iż opryszczka po (idealnym) nałożeniu plastra wygląda trochę lepiej, to jest to efekt krótkotrwały i pozostawia za sobą wiele minusów:
    - nie uśmierzają bólu
    - jeszcze bardziej podrażniają miejsce opryszczki przy ich ściąganiu
    - nie zapobiegają rozprzestrzenianiu się opryszczki:
    1) zmiana skórna pojawiła się także po drugiej stronie wargi
    2) mimo, iż na początku opryszczka nie była duża, rozprzestrzeniła się pod wpływem plastra na całą jego powierzchnię
    - mam wrażenie, że plaster jedynie sprawił, iż miejsce to uległo odparzeniu
    - po pęknięciu pęcherzyków pozostały duże, mokre i żółte płaty
    -jeszcze nigdy nie odczuwałam takiego bólu spowodowanego opryszczką, jak po założeniu tych plastrów
    - (jak wspomniałam powyżej) cena jest wysoka
    -/+ hah, no i nie wiem, czy uznać to za plus, czy minus, ale usta mam tak spuchnięte, jakbym przed chwilą wstrzyknęła sobie botoks

Szczerze nie polecam tego produktu. Strata pieniędzy oraz przysporzenie sobie większych kłopotów.
    P.s. Polecam SONOL- dostępny w aptekach, koszt ok.8-10pln. Szybko wysusza opryszczkę, zapobiega jej rozprzestrzenianiu się, wygodny w użyciu.

Używam tego produktu od: 3 dni
    Ilość zużytych opakowań: 1 (niecałe)

Chcesz pochwalić edith95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie wierze, ze mozna zrobic tak beznadziejny produkt!
  • Nie wiem od czego zaczac - takiego zawodu dawno nie przezylam - ten produkt jest po prostu kompletnie bezuzyteczny a do tego niewiarygodnie wprost niewygodny w stosowaniu.
    Dawalam mu kilka razy szanse, ale wlasnie kiedy trzykrotnie nie udalo mi sie przykleic w odpowiednim miejscu tego cudenka psotanowilam dac wyraz swojej frustracji.
    Udaje sie to to przykleic tylko i wylacznie na plaskiej powierzchni (jak wiadomo opryszki zawsze sie lokalizuja na idealnie plaskiej powierzchni naszych ust...) roluje sie, nie trzyma - wyglada jak zdarta skorka - no jesli to mialoby byc dyskretne i niewidoczne pozwole sie sobie nie zgodzic... Dobrze, na wszystko sie zgodze jesli bedzie dzialac, ale tu jest jeszcze gorzej! Jak sie juz udalo przykleic i szalejemy ze szczescia, konfetti sypie sie z nieba - okazuje sie ze nasza opryszczka przepieknie rosnie pod, obok, naokolo tegoz koleczka...
    Sprawdzilam co najmniej trzykrotnie nie wierzac, ale jednak... DRAMAT!
    Bialy kremik moze widoczny - ale uleczy mi usta w 2 dniUżywam tego produktu od: kilka miesiecy oczywiscie sporadycznieIlość zużytych opakowań: 1 i nigdy wiecej zadnego wiecej

Gdyby byla taka mozliwosc dalabym ujemne gwiazdki!

Chcesz pochwalić dudkaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie tak!
  • Co jakiś czas na ustach pojawiają mi się przykre niespodzianki.
    Jest to spowodowane różnymi czynnikami: czasami pogoda, czasami osłabienie itd.

Używałam różnych rzeczy, często pomagał mi Sonol, jednak ostatnio nic już nie dawało rady.
    Postanowiłam zakupić te plastry. Po jednym dniu znaczna poprawa, zrobił się prawie strupek. Tym oto sposobem po 2,3 dniach miałam już tylko mały ślad.
    Świetnie sobie radzą, jedyny minus : cena, ale one sprawdziły się u mnie zawsze, więc warto zainwestować.

Świetnie sprawdzają się na dzień, ponieważ ranka, czy nasza niespodzianka nie jest podatna na zanieczyszczenia, czy działanie słońca. Poza tym wygląda to estetyczniej.

Polecam.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Aniia91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • i tak i nie
  • Opryszczkę mam od zawsze.. wiele już przetestowałam, a te plastry są dobre, ale to i tak w zależności od fazy opryszczki.

Plusy:
    + jeżeli nałożę plastry na I fazę opryszczki, czyli opuchlizna, zaczerwienione miejsca, delikatne swędzenie to jak ręką odjął, opryszczki nie ma, w moim przypadku delikatna opuchlizna trzyma się wtedy 2 dni, ale mi to nie przeszkadza, wolę opuchliznę niż obleśne.. coś
    + zabezpieczają miejsce przed dotykaniem, wiatrem, deszczem itd.
    + w fazach opryszczki bez płynu trzymają się dość długo
    + łagodzą bóle, choć trochę ściągają skóre

minusy:
    - cena - na pewno nie 20 zł, nie wiem skąd to wzieliscie, ja zaplacilam 30 zl
    - na fazach płynnych spadają i w ogóle ble..
    - jeden plaster jest stanowczo za maly, ja potrzebuje srednio dwóch, wiec wtedy tak wydajnie nie jest i z 15 plastrow robi sie okolo 7!!!'
    - cięzka aplikacja

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić Salamka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak!
  • Zanim kupiłam plastry compeed kilka dni temu, przeczytałam opinie pozostałych dziewczyn i to one pomogły zdecydować się na kupno.

Plastry są pakowane po 15 sztuk (można kupić pojedynczo), całe opakowanie kosztuje ok. 25 złotych i więcej, na pewno nie 20 (sprawdziłam w kilku aptekach).

Zwykle opryszczka znika mi po ok. 7 dniach, dziś jest 4 i myślę, że jutro na stałe się z nią pożegnam

+ działają szybko
    + są prawie niewidoczne, w przeciwieństwie do kremów i maści na opryszczkę
    + bardzo poręczne

No i naprawdę działają!

- niewprawiona ręka (moja taka była pierwszego dnia) może zniszczyć plaster, gdy odklei ze złej strony-plaster ląduje w śmieciach, bo się cały przykleja do palców, albo się roluje
    - trzeba dobrze plaster umiejscowić, żeby nie był widoczny
    - najlepiej go przykleić po jedzeniu, inaczej się odkleja i znów zmarnowane 2 złote
    - lepiej nie nakładać na niego makijażu, bo to też może powodować odklejenie
    - należy zawsze mieć dodatkowy plaster w torebce, gdy gdzieś wychodzimy, ponieważ nie można robić przerw w noszeniu, a jest b. prawdopodobne, że plaster, który już mamy przyklejony, w końcu się odklei

Ogólnie, bardzo polecam, minusy są bardziej ostrzeżeniem, niż wadą. Ale uwaga! Ja, oprócz doraźnego leczenia opryszczki plastrem, jem jeszcze witaminy: B2, Acerolę (wit. C) oraz Propolis w tabletkach. Takie combo powoduje zniknięcie opryszczki jeszcze szybciej.

Używam tego produktu od: zaczęłam kilka dni temu

Chcesz pochwalić ladygagata26 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Swietne , dzieki nim nigdy nie mialam strupa na wargach
  • Te plastry sa rewelacyjne . Jeden starczal mi na pol dnia , w domu smarowalam mascia bo bylo mi szkoda tych plasterkow , poniewaz sa drogie .
    Szybko lecza i nie powstaje stup co jest okropne . Polecam zdecydowanie .

Używam tego produktu od: pare lat , zawsze wtedy , gdy pojawi mi sie opryszczka
    Ilość zużytych opakowań: kilka , mozna kupowac plastry na sztuki

Chcesz pochwalić akrylowapani za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1259 raz(y)
  • Dyskrecja, higiena i skutecznosc
  • Plastry te sa moim niezbednikiem obok masci juz od dluzszego czasu. Cenie je za komfort, estetyke i mimo wszystko skutecznosc.
    Jest jednak kilka kwestii ktore warto brac pod uwage zanim je zakupimy, by nas zadowoliły i spełniły swą rolę. Moim zdaniem sposrod dostepnych metod doraznych na te dolegliwosc najbardziej sprawdzaja sie plastry oraz masc.
    Plastry przede wszystkim są:

+ skuteczne
    + łatwo dostepne
    + male poreczne opakowanie
    + higieniczne, kazdy plastek opakowany osobno
    + mozliwosc podzialu (choc przez producenta niewskazana z uwagi na zmniejszenie skutecznosci)
    + dziala okluzyjnie
    + nie powoduje rozmnazania sie wirusa po calej twarzy
    + maskują dyskretnie opryszczkę
    + niewidoczny plaster
    + przyspiesza proces gojenia się opryszczki
    + pryszczka znika po ok 5 dniach (zastosowane odp wczesnie)
    + zmniejsza swedzenie
    + redukuje pieczenie i ogolny dyskomfort
    + zmniejsza obrzek i zaczerwnienie
    + zapobiega powstawaniu strupa
    + zastosowany we wczesnym etapie uniemozliwia jej wystąpienie
    + nie boli przy zdejmowaniu
    + idealne jako dzienna kuracja zastosowana obok nocnej z mascią np Hascovir
    + nie wysusza

+/- aplikacja wymaga nieco zrecznosci, by nie zniszczyc plastra
    +/- słabo oznakowane folie, łatwo sie pomylic przy podziale którą strona kleic skore
    +/- koniecznosc zmiany co 8 h
    +/- ograniczone zastosowanie miesjcowe,nie nadają sie wyjatkowo trudno dostepne lub nietypowe miejsca (okolica skrzydelek nosa, kacik warg)
    +/- nie nadaja sie na opryszczke ktorama babelki i/lub peka, zastosowane w poznym stadium, moze pogarszac stan skóry (ropienie, odklejanie sie plastra, blizny)
    +/- brak pensety ulatwiajacej aplikację( w innych produktach jest dostepna)
    +/- nie odporne na jedzenie i picie

- cena

Plastry dostępne są w dwóch wersja, klasycznej oraz na noc. Posiadałam obie i nie widze pomiedzy nimi duzej roznicy.

Plastry są zamknięte w platikowej kasetce z lusterkiem i kazdy zapakowany osobno. Brakuje mi pensety (dostepna w produktach Hartmann na opryszczke) ktora znaczaco poprawia komfort i higienę aplikacji oraz zwieksza estetykę efektu koncowego. Plasterki mimo to sa tak zapakowanie ze
    mozna bez problemu aplikację odbyc bez pensety. Wadą jest tez slabe oznakowanie ktora strona plastra klei co utrudnia aplikacje i/lub podzial plastra na pół.

Aplikację robię wg wskazan producenta:

Jak stosować COMPEED®
    Możesz stosować plaster COMPEED® na każdym etapie rozwoju opryszczki. Najlepiej jednak zastosować go już przy jej pierwszych objawach, tj.,
    gdy wystąpi uczucie mrowienia lub swędzenia.
    Umyj ręce przed i po aplikacji plastra.
    Plastry należy nosić 24 godziny na dobę do momentu wyleczenia opryszczki. Plaster samoczynnie odkleja się po ok. 8 godzinach i należy go wtedy zastąpić nowym.
    Nie odklejaj plastra np. aby ułatwić dostęp powietrza do zainfekowanego miejsca. Może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i może nawet wydłużyć czas leczenia. Plaster pozwala utrzymać optymalne warunki dla gojenia* (*leczenie zmian opryszczkowych) się opryszczki.

Sposób przyklejania
    1.Umyj ręce. Sprawdź, czy skóra jest czysta i sucha. Nie używaj w połączeniu z kremem, gdyż plaster może zbyt słabo przylegać do opryszczki, by zapewnić pełnię korzyści terapeutycznych.
    2.Wyjmij aplikator z opakowania i chwyć jego końce obiema rękami.
    3.Delikatnie pociągnij za końce aplikatora w kierunkach zgodnych ze strzałkami, aż do odsłonięcia połowy samoprzylepnej części plastra. Staraj się
    nie dotykać samoprzylepnej strony plastra.
    4.Przyłóż plaster do miejsca z opryszczką i delikatnie dociśnij palcem jego odsłoniętą część przyklejając go.
    5.Chwyć górną część aplikatora i powoli odchyl ją w dół, starając się, aby plaster pozostał w odpowiednim miejscu i równo przylegał do wargi.
    Jak zdejmować plaster

Jeśli plaster pozostaje przyklejony, nie ma konieczności zdejmowania go czy zmiany. Jeśli plaster zaczyna się odklejać od skóry, należy go zdjąć i nakleić nowy.
    Aby zdjąć plaster, należy odkleić go na krawędzi.
    Obiema dłońmi chwycić odklejoną krawędź plastra.
    Rozciągnąć plaster na boki, oddalając od siebie dłonie w miarę odklejania plastra.

Plastry najczesciej stosuje w ciagu dnia kiedy musze wyjsc a konieczny jest nienaganny i schludny wyglad.

Zauwazyłam ze plastry sprawdzają sie wylacznie w sytuacjach wczesnego stadium, kiedy to odczuwamy "zimno" charakterystyczne mrowienie. To jest wowczas najlepszy moment na aplikację plastra. Im pozniejszy etap tym mniej skuteczny i efektywny. Kiedy zastosowałam plaster dosc pozno doszlo do wykwitu - bable popekaly a plaster wowczas sprawe pogorszyl (uniemozliwił wytw sie strupa chocby przez brak dostepu do pow) doprowadzajac do nadkazenia. Aplikacja w tym czasie plastra nie tylko wydluzyla czas gojenia, co rozsialo oprysczke dalej. W efekcie mialam blizne (zaczerwienienie w miejscu opryszczki i cienszy naskorek) ktora dopiero po traktowaniu retinalem i kwasem glikolowym sie pozbylam (co trwalo długo). To doswiadzcenie sprawilo ze pozne stadium opryszczki wymaga innej kuracji nizli plastry.
    Plaster w stadium opryszczki kiedy sa pecherze warto naklejac w sytuacjach koniecznych (wyjscie, spotkania)a wmiare moznosci wietrzyć pekajace pecherze i aplikowac na osuszone pecherze masc. Plaster utrudnia dostep powietrza tym samym paskudzi. Efekt bedzie odwrotny.

Jesli warunek o wczesnym zastosowaniu plastra zostanie spelniony wowczas wszystkie obietnice producenta sie spelniaja - zmniejsza sie odczuwane mrowienie, latwo zachamowac rozwoj opryszczki i szybko cieszyc sie wygojoną skórą.
    Moge sie zgodzić z producentem czesciowo co do zmniejszenia skutecznosci plastra w razie podzialu, niemniej w przypadku nietypowych ksztaltnie miejsc na twarzy podzial plastra wymuszony jest nie tylko estetyką ale i skutecznością (koniecznosc solidnego zaklejenia obszaru opryszczki).
    Podzial stosuję dośc czesto kiedy to opryszczka rozwija sie w waskim miejscu (okolice nosa lub kacik ust) i nie zaobserwowałam znaczaco mniejszego dzialania. Dodam ze w ciagu nocy wspieram się mascią. Plastry stosuję solo jedynie w dzien kiedy to wazne sa wzgledy estetyczne (dyskrecja) i higieniczne ( higiena, kiedy mam kontakt z innymi, zakazność). Z uwagi na cenę wyjatkowo szkoda mi stosowac plastry w ciagu nocy.

Warto uscislic ze plastry nie leczą (co producent zreszta podkresla), jedynie zapobiegaja objawom opryszczki w postaci swedzenia, rany. I tutaj sprawdza się doskonale. Nie tylko wyglada to dyskretnie ale uklatwia higiene (plaster chroni przed namnazaniem poprzez dotyk) i kontakt z innymi ludzmi (nie trzeba sie obawiac zakazenia).

Jest moj must have w apteczce juz od 3 lat.
    Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: okolo 10 sztuk

_____________________________________________________________
    Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Chcesz pochwalić Ajiv za czytelną i pomocną recenzję?
  • znieczula ale nie leczy
  • Zużyłam już kilka opakowań tych plastrów ponieważ problem opryszczki nie jest mi obcy. Pojawia się ona u mnie parę razy w roku. Szukałam skutecznych metod pozbycia się tego bardzo nieprzyjemnego problemu. I mówiąc szczerze jak do tej pory najlepiej u mnie sprawdzają się właśnie te plastry. Ich działanie polega u mnie na znieczuleniu bolesnych pęcherzyków. Żadna maść ani krem które do tego celu kupowałam nie potrafiły mi na tyle znieczulić problematychnych miejsc co te plastry. Mają jednak one także swoje wady:
    Minusem jest: cena, to że się odklejają i podchodzą ropą przez to opryszczka jest wręcz bardziej uwidoczniona, przy chęci oderwania plastra boleśnie schodzą razem ze strupami, no i niestety nie da się ich wszędzie nakleić ja czasem miewam opryszczkę przy nosie i tam niestety plastry nie sprawdzają się bo nie ma jak ich nakleić. Ale ze względu na znieczulające działanie i przyśpieszenie gojenia będę do nich wracać.

Używam tego produktu od: od paru lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka opakowań nawet nie jestem w stanie zliczyć ile ale dużo ich było

Chcesz pochwalić Awakme za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij