John Frieda, Frizz-Ease, Straightening potion (Spray do prostowania włosów)

Powiększ John Frieda, Frizz-Ease, Straightening potion (Spray do prostowania włosów)

Zgłaszająca osoba: annaboo

Spray do prostowania włosów chroniący przed stylizowaniem na ciepło
Pomysłowy uderzeniowo-suchy spray wygładzający i utrzymujący prosto włosy bez obciążenia. Włosy są lśniące niczym szklane odbicie.
Chroni włosy przed ciepłem suszarki i prostownicy. Naprawia szkody wyrządzone przez ciepło poprzez wnikanie do wnętrza włosa i chroni je od środka i na zewnątrz.
W rezultacie kręcenie się włosów jest po kontrolą

Cena: ok. 40zł / 200ml
/mw/

• całkowita porażka
  • Nie dostrzegłam w tym sprayu żadnych zalet.

Produkt skazuje na całkowitą porażkę:

1. Już po pierwszym użyciu odczuwalny jest brzydki zapach, zupełnie mnie nie przekonuje; - zawiera alkohol, który czuć na włosach, okropne!

2. Spray nie ma nic wspólnego z prostowaniem włosów, ani z wygładzeniem;

3. Mam wrażenie, że kosmetyk niszczy włosy, powoduje sklejanie i plątanie się włosów;

4. W dzień jeszcze jakoś moje fryzura dawała radę, ale po kilku godzinach włosy zaczynały wyglądać na przetłuszczone, domyślam się, że skóra po prostu reagowała wydzielaniem na alkohol, który jest dosyć silnym składnikiem sprayu.

Odradzam, chyba, że ktoś na własne życzenie chce doprowadzić swoje włosy do ruiny, tracąc przy tym 40 zł.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić alina_glinska za czytelną i pomocną recenzję?
  • totalna beznadziej
  • Nie moge znalezc ani jednego +, to chyba mowi samo za siebie. A jesli chodzi o wady:

- skleja
    - tworzy efekt siana
    - nie wygladza
    - brzydko pachnie
    - nawet aplikacja jest beznadziejna przez ta pompkę,
    - wlosy sa niemile w dotyka po zastosowaniu

Totalna klapa.

Używam tego produktu od: kupilam 4 mce temu
    Ilość zużytych opakowań: na poczatku 1

Chcesz pochwalić moniaal za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny spray... do tworzenia efektu siana na włosach.
  • Chyba tak jak większość zebranych tu dziewczyn kupiłam ten spray , bo pomyślałam sobie: "A kupię! będę miała coś porządnego." A akurat była promocja w rossmanie - dałam za niego bodajże 17-18zł. Tak czy siak, pieniądze wyrzucone w błoto, o tyle dobrze jednak, że to nie były te 4 dyszki.

Efekt na włosach? Nie prostych i zdrowych jakie obiecuje etykieta, a zniszczonych, sianowatych, brzydkich. I ten alkoholowy zapach... Ten produkt nie zasługuję nawet na bardziej wnikliwą recenzję - jest po prostu do bani.

Używam tego produktu od: nie używam.
    Ilość zużytych opakowań: zero

Chcesz pochwalić Neciaaa102 za czytelną i pomocną recenzję?
  • no i co teraz z tym zrobić???
  • Kupując go myślałam, że będę miałą wreszcie dobry kosmetyk do prostowania wosów. Niestety , jest gorszy niż wszystkie inne stosowane przeze mnie do tej pory. Skleja włosy i straszliwie obciąża, juz po zastosowananiu TEGO wyglądają jak przetłuszczone, co mówić na drugi dzień! Próbowałam kilkakrotnie, na różne sposoby i w róznych ilościach i efekt na moich włosach był zawsze taki sam - lepiące, posklejane i tłuste kosmyki. A wcale nie przesadzam z ilością i nie spryskuję - jak zaleca producent dokładnie od nasady po końce, tylko mniej - myślałam że dzięki temu efekt będzie lepszy.
    no i co teraz z tym zrobić? nie lubię wyrzucać kosmetyków, ale TO do niczego się nie nadaje.
    pół giazdki za cenę , bo kupiłam go w promocji, ale niezależnie ile zapłaciłam, są to wyrzucone pieniądze.

Ilość zużytych opakowań: męczę się z 1 szt.

Chcesz pochwalić nioniol za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godny polecenia
  • Wspomaga prostowanie, utrzymuje ten efekt przez długi czas (nawet na następny dzień), dzięki sprayowi włosy można naprawdę mocno wyprostować. W użyciu z samą suszarką włosy wyglądają jak naturalnie proste, są jakby usztywnione, sypkie, odtłuszczone, stają się odrobinkę szorstkie (nie jest to mankament, przez to są bardziej puszyste niż lejące). Przy użyciu z prostownicą stają się bardziej lśniące i wygładzone, trochę na azjatycki sposób. Tworzy na włosach przyjemną warstwę, nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się najbardziej ze sproszkowaną skorupką jajka albo ceramiką Nie obciąża włosów u nasady, nie przyspiesza przetłuszczania się. Super, że dodatkowo chroni przed wpływem temperatury.

Zauważalnym minusem jest zawartość alkoholu w składzie (i to na drugim miejscu), który powinien być unikany dla dobra włosów, gdyż wysusza włosy.

Producent twierdzi, że przy długotrwałym stosowaniu pomaga naprawić uszkodzenia spowodowane układaniem włosów na gorąco – nie odnotowałam - ba, szczerze nawet nie spodziewałabym się takiego efektu.

Przy okazjonalnym stosowaniu wydaje się być fajną opcją ze względu na podtrzymywanie włosów w swej prostocie oraz uzyskanie pożądanego efektu ekstremalnie wyprostowanych włosów. Na co dzień zachowałabym ostrożność, gdyż obawiam się, że mógłby przynieś niekorzystne skutki dla kondycji włosów.

Ilość zużytych opakowań: 1/2

Chcesz pochwalić Cold Princess za czytelną i pomocną recenzję?
  • najgorszy z najgorszych
  • najgorzej wydane pieniadze w poim zyciu. 40 zl poszlo sie ...
    -nie chroni przed goracem suszarki i prostownicy.
    -skleja i placze wlasy
    -utrudnia ukladanie, nie mowiac o prostowaniu
    -obciaza
    -sprawia ze wlosy sa suche i matowe

nie spodziewalam sie tego po tej firmie

Używam tego produktu od: kilka miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: niecale jedno opakowanie

Chcesz pochwalić MisiaCk za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Katastrofa
  • Włosy po nim:
    -matowe
    -obciążone (mimo małej ilości użutego kosmetyku)
    -nadal się puszą
    -absolutnie nie wspomaga prostowania
    Cena BARDZO nie adekwatna do jakości.

Używam tego produktu od: użyłam kilka razy, teraz zajmuje tylko miejsce w koszyku
    Ilość zużytych opakowań: nie zużyłam nawet 1/3ej

Chcesz pochwalić NatiM za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy do loków
  • Moja ocena tego produktu nie będzie do końca "poprawna", ponieważ jest to najlepszy produkt, jakiego używałam do tej pory do... podkreślenia kręconych włosów.
    Jest świetny, zbiera włosy w pukle, jednak ich nie skleja (chyba, że użyje się go zbyt dużo). Włosy są lekkie, trochę "twardsze", utrwala fryzurę. Nie mam po nim sprężynek, tylko ładne, bardzo mocne fale na całej długości. Nie wyobrażam sobie układania włosów bez zestawu ten spray + dyfuzor.
    (Dodam jeszcze, że kupiłam go przez przypadek na allegro, pomyliłam opakowania z produktem specjalnie do loków z tej samej serii i okazał się dużo, dużo lepszy!)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Chcesz pochwalić akkusativ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety...
  • Tragedia...
    Pieniadze wyrzucone w bloto. Tak samo na mokro jak i na sucho wielka klapa. Mam wrazenie, ze wysusza mi wlosy, jakos dziwnie je skleja i do tego strasznie cuchnie. Samo rozczesywanie sprawialo mi trudnosc :/ Byc moze na innych wlosach sie sprawdzi na moich kreconych i rozjasnianych nie zdal egzaminu.

Plusy:
    -prostowal

Aleee:
    -wysusza wlosy, robi z nich siano
    -wlosy wygladaja po nim na zniszczone
    -skleja
    -smierdzi
    -za drogi jak na taki bubel

Używam tego produktu od: pol roku

Chcesz pochwalić Misss Piggy za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE!
  • Miałam już wiele podejść do tego produktu, ale nie warto się męczyć - ten spray jest beznadziejnym kosmetykiem.

Kosztował mnie dużo, bo ok. 40 zł, a po jego użyciu moje włosy są w opłakanym stanie. Są sklejone, sztywne, szorstkie w dotyku.

Jeszcze nie trafiłam na warte polecenia produkty z firmy John Frieda, tego sprayu w szczególności nikomu nie polecam.

Używam tego produktu od: poł roku
    Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Chcesz pochwalić peutetre za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wielkie nie !!!
  • Skusiła mnie cena produktu ok.20zł ...
    Niestety jak dla mnie produkt ten nie jest wart swojej ceny Jestem strasznie rozczarowana . Mam szampon tej firmy i jestem z niego zadowolona .i myslałam,ze z tego sprayu również będę . Niestety zawiodłam się .

Po użyciu włosy puszą się , sa niemiłe w dotyku , są sztywne ... na dodatek mam jeszcze bardziej poplątane , powykrecane niż przed uzywaniem (a niby miła prostować )

Nie polecam strata kasy i szkoda włosów ((

Używam tego produktu od: kilka razy
    Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie 1

Chcesz pochwalić oleczka089 za czytelną i pomocną recenzję?
  • JAK ODŻYWKA
  • Kupiłam spray, ponieważ używałam już odżywki z tej serii i byłam bardzo zadowolona. Spray jest dosyć wydajny, na włosy do łopatek wystarcza kilka "psiknięć". Spray nie prostuje radykalnie włosów, nie tworzy się nieprzyjemna wyczuwalna warstwa kosmetyku na włosach. Włosy są bardzo miękkie, puszyste i LEKKIE - a dla mnie to coś nowego, bo mam grube, zniszczone i szorstkie włosy. Efekt prostowania jest zadowalający, ale o wiele lepiej sprawia się jako odżywka i ochrona w trakcie suszenia.

Chcesz pochwalić MIMCIO za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miłwe rozczarowanie.... to lubię!
  • Wróciłam przedwczoraj z zakupów z tym sprayem w torebce uradowana że teraz będzie łatwiej i szybciej. Dla utwierdzenia się w tym przekonaniu weszłam na wizaż i jakie było moje rozczarowanie gdy zobaczyłam większość niepozytywnych recenzji. Rozpoczęłam poszukiwania paragonu w torebce ale jak zawsze w takich momentach gdzieś się zawieruszył. Cóż pozostało mi umycie włosów i użalanie się nad sobą. Umyłam włosy nałożyłam spray na i rozpoczęłam suszenie. Jakie było moje zaskoczenie gdy włosy były puszyste lśniące i bardziej proste. Dopracowanie fryzury prostownicą było przyjemnością Ja nie oczekuje po takich kosmetykach tego że zastąpią prostownice jestem usatysfakcjonowana jak taki spray odwali że tak powiem połowę roboty za mnie. Jak do tej pory nie miałam do czynienia z niczym lepszym. To kosmetyk naprawdę warty uwagi

Używam tego produktu od: przedwczoraj
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić welenka za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawód na maksa
  • Spodziewałam się cudów po tym sprayu bo i firma znana no i cena bo kosztował mnie około 40 złotych, ale teraz już wiem że zapłaciłam jedynie za marke a nie za jakość.Okropnie śmierdzi alkocholem i przesusza włosy trzeba używać naprawdę minimalną ilośc bo strasznie tłuści i obciąża włosy, nie zauważyłam również aby pomagał w jaki kolwiek sposób prostować włosy.Niestety jest bardzo wydajny

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: męcze 1

Chcesz pochwalić maladaga za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zamiast prostować wysusza
  • Spray jest niestety jak dla mnie jedną wielką porażką. Nie pomaga prostować włosów. Z nim czy bez niego wyglądają identycznie jeśli potraktuję je tylko suszarką.
    Dodatkowo bardzo wysusza, włosy stają się sztywne, jak po zbyt dużej ilości lakieru i to bez względu na to, czy używam według zaleceń producenta pryskając pasmo pa pasmie czy staram się nałożyć go mniej. Na domiar złego moje włosy tracą po nim blask.

Używam tego produktu od: 7 miesiecy

Chcesz pochwalić GoldenBlond za czytelną i pomocną recenzję?
  • strata pieniędzy
  • Jestem zaskoczona jak bardzo różnią się jakością poszczególne produkty tej firmy. Ale do rzeczy... spray kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami pewnego fryzjera (!) , który stwierdził nawet, że za te pieniądze to jest wręcz genialny kosmetyk i mógłby spokojnie kosztować kilka razy tyle (!?) .
    Ja uważam wręcz przeciwnie :

[+]
    jedyny jaki widzę ,to opakowanie

[-]
    -cena
    -wysusza włosy
    -nie prostuje (!)
    - po spryskaniu włosów przez chwilę są tak nieprzyjemne i sztuczne w dotyku , jakby po lakierze mocno utrwalającym lub jak mokre sztuczne włosy lalki... brrr
    -zapach bardzo nieprzyjemny i chemiczny

Jestem bardzo rozczarowana tym produktem , zajmuje mi miejsce na półce w szafce , ale z drugiej strony wyrzucać do kosza produkt za ponad 40 zł... szkoda mi trochę

Używam tego produktu od: kilka podejść
    Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze ( i ostatnie)

Chcesz pochwalić firenza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak, to jest to
  • Jestem zaskoczona tak słabymi opiniami o tym produkcie. Dotychczas za numer jeden w stylizacji włosów do prostowania uważalam spray z toni&guy, natomiast ten spray zaskoczył mnie szalenie pozytywnie. Pierwszą butelkę kupiłam przypadkowo, poleciła mi ją sprzedawczyni w Douglasie i jestem jej dozgonnie wdzięczna za to cudo.
    Moje włosy bez stylizacji są w nieładzie- często się puszą, są lekko kręcone, dlatego permanentnie używalam prostownicy.
    Natomiast posiadając ten produkt nauczylam się porządnie władać grubą i okrąglą szczotką. Efekt niesamowity!

- spryskuję włosy zaraz po umyciu, od nasady po końce, rozczesuję i podsuszam. Gdy będą jeszcze wilgotne ale nie wysuszone biorę w rękę szczotkę a w drugą suszarkę i prostuję...co za radość! już tak dawno nie miałam w ręce prostownicy, bo suszarka i szczotka starczy

-jest bardzo wydajny! Zapach może nie jest cudowny, ale nie jest w moim odczuciu również odpychający. Najważniejsze że spełnia swoje zadanie w 100%. Nie zauważyłam również rzekomego wysuszenia... moze mam dziwne włosy?

Jest to zdecydowanie mój typ. Najlepszy produkt, zaraz po nim spray toni&guy, ale ten przoduje zdecydowanie bo uwalnia mnie od używania dodatkowego sprzętu Używam tego produktu od: 3-4 miesięcyIlość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić Alivea za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być..
  • Moim zdaniem.. efekt wyprostowanych włosów.. jest...
    Aczkolwiek moje włosy potrzebują czegoś więcej.. bo.. wystarczy podmuch wiatru, a każdy w inną stronę się wygina... i.. jest jednym słowem wielka lipa.
    Po dłuższym czasie..maltretowane moje włoski..prostownicą..powracają do poprzedniego stanu, i na moich włosach znów są loki..

Genralnie myślałam,że za tą cene.. efekt będzie lepszy!

Ilość zużytych opakowań: kończe pierwszze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić CrazyOlcia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem, całkiem
  • Używam tego sprayu łącznie z szamponem i odżywką z tej samej serii i jestem zadowolona. Włosy nie puszą się, są gładkie, błyszczące.
    Co dla innych Recenzentek jest wadą ( rzekome wysuszanie włosów ), dla mnie posiadaczki tłustych włosów, jest zaletą - zauważyłam, że po użyciu tego kosmetyku włosy się zdecydowanie mniej przetłuszczają i dłużej wyglądają ładnie.Używam tego produktu od:miesiąca

Chcesz pochwalić anonek za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Nie chroni,a wysusza
  • Przychylam się do tego co napisały już poprzedniczki. Spray ma za zadanie ułatwiać prostowanie włosów,chronić je przed ciepłem suszarki tymczasem nic takiego nie robi. Używam go łącznie z szamponem z tej samej linii.
    Spray potwornie wysusza włosy, zlepia je,są nieprzyjemne w dotyku "sianowate".Żadnego połysku na mnich nie widzę.Dobrze, że kupiłam go okazyjnie po cenie niższej niż regularna. To był mój pierwszy zakup tego produktu i zdecydowanie ostatni.

Używam tego produktu od:2 tygodni

Chcesz pochwalić cosma za czytelną i pomocną recenzję?
  • kupiłam kolejne opakowanie
  • W przeciwieństwie do poprzedniczek ja bardzo sobie cenię ten kosmetyk.
    Używam go prawie codziennie gdyż uwielbiam proste włosy. Końcówki włosów chronię jedwabiem a resztę spryskuję tym sprayem. Potem w ruch idzie prostownica i po 7 minutach mam piękne, proste, lśniące włosy.
    Nie zauważyłam wysuszenia o którym mówią poprzedniczki ale może to zależy od indywidualnych cech włosa.
    Ja go polubiłam i osobiście polecam

Ilość zużytych opakowań: 1 (drugie w zapasie)

Chcesz pochwalić letniarosa za czytelną i pomocną recenzję?
  • BEZNADZIEJA
  • Jakimś dziwnym trafem dałam się omotać reklamie i zakupiłam naraz kilka produktów J.Frieda. Z żadnego nie jestem zadowolona, ale ten spray to totalna porażka. Nie robi zupełnie nic na plus. Za to tragicznie obciąża i matowi włosy. Po jego zastosowaniu włosy nijak nie chcą się układać. Masakra. Dawałam mu szansę kilka razy, ale za każdym tylko upewniałam się, że jest to jeden wielki gniot. Teraz stoi na półce w łazience, bo nie mam serca nikomu go wydać. Chyba, że śmiertelnemu wrogowi...

Używam tego produktu od: już nie używam
    Ilość zużytych opakowań: 1/4

Chcesz pochwalić karola_sz za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam
  • Produkt dobry. Pieknie unosi wlosy i prostuje uparte loki. Nie obciaza wlosow jak serum Loreala, krem czy serum F. Fekkai. Cena przystepna. Godny polecenia, choc panie oczekujace "efektu prostownicy" moga byc nieusatysfakcjonowane.Używam tego produktu od: 1 mc

Chcesz pochwalić natt_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wysuszacz. Nie polecam!
  • Wystawiłam go już dość dawno i długo nie mogłam się zabrać za recenzję bo testowałam go i przerywałam to testowanie z racji jego strasznej toporności i nieprzydatności właśnie.
    Próbowałam na mokre włosy, tuż po osuszeniu ręcznikiem,a przed suszarką. Niestety nie zadowalał mnie- włosy bez wyrazu, klapnięte, obciążone tą jego "suchą" konsystencja. Jakoś nie pomagała nawet w rozczesywaniu.
    A na suche przed prostowaniem jest jeszcze gorszy: totalny mat, zero połysku, włosy jak poszarpane, sianowate i wysuszone, nieprzyjemne w dotyku.
    Wyprostowane owszem, ale dlatego ,że użyto prostownicę, nie przedłużał jednak efektu wyprostowanych włosów.
    Naprawdę bardzo zły produkt.
    A ten pomysł z suchym sprayem totalny niewypał to tak jakby spryskać włosy jakimś lakierem(a ja ich nie znoszę)włosy są jakby utwardzone. No i ten zapach: denaturowaty, chemiczny.
    Na dokładkę kiepsko psika tak w połowie opakowania ciężko się nim spryskuje. Totalny niewypał.
    Ja go kupiłam troszkę taniej niż wynosi cena regularna w opisie, ale i tak uważam, że to pieniądze wyrzucone w błoto. A nie wyrzuciłam go z powodu jego niezbyt niskiej ceny i niewiary, że JF mógł stworzyć coś takiego.
    No i dlatego testowałam na te dwa sposoby. Z recenzenckiego obowiązku i ku przestrodze
    Fatalny produkt trzymajcie się od niego z daleka.

Używam tego produktu od:ponad pół roku
    Ilość zużytych opakowań:prawie połowa 1 i ostatniego wymęczona

Chcesz pochwalić annaboo za czytelną i pomocną recenzję?
  • beznadziejny
  • hmmmm z reguly lubie produkty John Frieda,w szczegolnosci szampony i odzywki,ale ten spray do prostowania wlosow to totalna porazka, wogole nie prostuje wlosow,nie wiem czy je chroni w jakikolwiek sposob wiem napewno ze przesusza na maxa, probowalam kilka razy i za kazdym razem uzyskiwalam efekt siana.nie kupie napewno

Używam tego produktu od:1 m-ca
    Ilość zużytych opakowań:pol pierwszego

Chcesz pochwalić yoshi girl za czytelną i pomocną recenzję?