Ziaja, Biosulfo, Szampon przeciwłupieżowy

Ziaja, Biosulfo, Szampon przeciwłupieżowy

Zawiera biosiarkę, która normalizuje funkcję gruczołów łojowych oraz zmiękcza zrogowaciałe warstwy naskórka, co pozwala na oddzielenie łupieżu. Regularnie stosowany przeciwdziała nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów i eliminuje łupież. Łatwy w użyciu, przyjemnie pachnie.

Wskazania: do włosów przetłuszczających się lub z objawami łojotoku i łupieżu.

Substancje aktywne: biosiarka.

Skład: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Sodium Chloride, PEG-26 Castor Oil, Lauramide DEA, Lactic Acid, Sulfur, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Coumarin, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid (09.03.2007.)

Cena: kilka zł / 250 ml

brak łupieżu

Szampon ma ładne opakowanie, dobrą konsystencję i bardzo ładny zapach.
Jeśli chodzi o łupież to zniknął już po pierwszych użyciu i póki co nie wraca.

Minus jaki zauważyłam to przede wszystkim strasznie poplątane i skrecone włosy po myciu. Muszę się dobrze siłować by je rozczesać.
Czasem mam uczucie matowych i suchych włosów.

Idealne na łupież, poprawiający kondycję włosów na pewno nie!

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

pomaga

zużyłam właśnie pierwsze opakowanie Ziaji Biosulfo. Jestem zadowolona, nawet bardzo. już na samym początku stosowania zauważyłam, że łupież stał się o wiele mniejszy, a teraz go nie ma (ciekawa jestem, na jak długo??), skóra głowy nie przetłuszcza się tak szybko. Przede wszystkim chciałam ją oczyścić ze względu na wypadające włosy i myślę, że się udało. włosów wypada dużo mniej niż wcześniej. Szampon ma bardzo rzadką konsystencję, więc obawiałam się, że będzie mało wydajny, ale na szczęście się pomyliłam :):) pieni się średnio, czyli i tak odrobinę za bardzo, ale ujdzie-mniej ulepszaczy=mniej piany. kupiłabym jeszcze raz, ale dostałam właśnie Ziaję MED przeciw wypadaniu włosów, więc jej na razie będę używać.
Podsumowując:
mniej łupieżu, mniej przetłuszczające i wypadające włosy. Ładny zapach, może odrobinę za rzadka konsystencja i dobra wydajność. jeden jedyny minus, który może być tylko moją fanaberią - odnoszę wrażenie, że włosy mi trochę zmatowiały, ale może to tylko wrażenie :):)

Używam tego produktu od: tak ponad 1 miesiąc, może 2....
Ilość zużytych opakowań: 1 o pojemności 300ml

nie spełnia obietnic

wiązałam z tym szamponem duże nadziej, ale niestety się zawiodłam

+ dobrze się pieni
+ nie wysusza włosów, ani ne przyspiesza przetłuszczania
+ ładne opakowanie

- nie usuwa łupieżu do końca
- nie zmniejsza przetłuszczania
- brzydko pachnie
- jest mało wydajny
- podrażnia i wysusza skórę

Używam tego produktu od: 2 mies.

Jak do tej pory - najlepszy

Póki co najlepiej zwalcza łupież.
A stosowałam już 80% tego, co dostępne na rynku. Nie wiem tylko jak sprawuje się po odstawieniu, czyli czy zwalcza objawy, czy przyczyny. Poczekam jeszcze kilka miesięcy i dopiszę tę uwagę.

Zapach - 8/10
Skuteczność - 9/10
Rozczesywanie włosów - 3/10
Cena - 8/10
Dostepność - 2/10

Używam tego produktu od: 2014

ziaja nigdy mnie nie rozczarowuje.

mam problem z przetłuszczającymi się włosami. Muszę je myć codziennie rano. Stosowałam wiele szamponów, przeróżnych marek i nic. Dla spróbowania kupiła biosulfo i... chyba się zakochałam. Szampon jest prawie wspaniały.

+ dobrze się pieni
+ jest wydajny
+ włosy po umyciu są miekkie i świecące
+ utrzymuje świeżość moich włosów dłużej (nadal musze myć głowe codziennie ale wieczorem nie ma już z nimi takiej tragedii jak kiedysś)
+ mniej zniszczone i wysuszone włosy
+ nie "puszy" włosów
+ kusząca cena 11 zł

nic nie jest idealne:
- trochę irytujący zapach, jednak jest o wiele bardziej przyjemny od innych preparatów
- lekka kicha z dostępnością, znalazłam tylko w jednym sklepie (nie drogerii i nie aptece)
- czasami potrafi naelektryzować włosy

Podsumowując jestem zadowolona i na pewno kupie ten preparat nie raz i nie dwa. Polecam.

Używam tego produktu od: 3-4 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: wciąż używam 1.

Mój wybawiciel

Kupiłam ten szampon ponieważ miałam potworny problem z łupieżem i skórą głowy która była bardzo sucha . Używałam wiele szamponów przeciwłupieżowych itp. ale żaden mi nie pomógł a tym bardziej pogorszył sprawę :) Aż zakupiłam to cudo :P Wystarczyło dosłownie kilka myć by pozbyć się problemu :D
Plusy:
-cena(około.10zł)
-dostępność(u mnie można go znaleźć prawie w każdej aptece)
-zapach ( przyjemny)
-dość wydajny :)
-opakowanie (nawet gdy szamponu zostanie niewiele łatwo go wydostać )
-fajnie się pieni
-włosy są po nim miękkie i nawet się fajnie rozczesują :)
- i przede wszystkim zwalcza łupież :P
Minusy: Zasadniczo nie ma , jednak na butelce pisze że włosy znacznie mniej się przetłuszczają :
-jednak u mnie to nie działa :(
Ilość zużytych opakowań: dwa całe :)

Bardzo fajny produkt.

Moim włosom ciężko dogodzić i sprawić, by skóra nie piekła a włosy po kilku godzinach nie były tłuste - o dziwo po tym szamponie nic takiego się nie dzieje! Co prawda raz na kilka myć używam Nizoral zapobiegawczo, bo mam naprawdę duży problem z łupieżem, ale do codziennej higieny włosów i skóry głowy ten szampon jest wystarczający i nic złego się po nim nie dzieje :)

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 4 opakowania

KOSZMAR!!!!

Ten szampon to jakas kompletna porazka!!!!
Jedynym plusem jest niska cena, ale w porownaniu do jakosci jest i tak zbyt wysoka.

- okropna lejaca konsystencja,
- szampon kompletnie sie nie pieni, trzeba mocno trzec wlosy, zeby uzyskac jakakolwiek piane,
- nie ogranicza przetluszczania, powiedzialabym wrecz, ze je przyspiesza,
- zawiera SLeS, tzw. "rypacz",
- wlosy po uzyciu sa szorstkie i niemile w dotyku, nie obejdzie sie bez odzywki/maski,
- okropny zapach.

Jestem zadowolona:)

Jestem bardzo zadowolona z tego szamponu. Nie walczę z łupieżem ale mam przetłuszczające się włosy. Ten szampon ładnie pachnie, ma lejącą konsystencję. Dobrze się pieni i ładnie myje. Nie daje jakiś spektakularnych efektów ale troszeczkę zmniejsza przetłuszczanie. Jestem skłonna do niego wrócić ale pewnie moja chęć próbowania nowych rzeczy wygra ;p

Używam tego produktu od: 2miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Jedno

nieskuteczny

Spodziewałam się po nim bardziej spektakularnych efektów, ponieważ szampon kupiłam w aptece i nastawiłam się z góry, że będzie skuteczniejszy od "zwykłych pielęgnacyjnych z drogerii";) Wytrwale używałam go zatem myjąc włosy codziennie, jednak efekty były krótkotrwałe: uczucie oczyszczonej skóry utrzymywało się przez jakiś czas po umyciu, alejuż w połowie dnia powracało swędzenie skóry i uczucie "ściągnięcia":( Być może szampon jest skuteczny w walce z łupieżem sypkim (u mnie to zwykle problem utrzymujący się blisko skóry głowy i nie rozprzestrzeniający się we włosach). Ciężko mi znaleźć dobre strony poza przystępną ceną...za to muszę przyznać kilka minusów:
- za nieprzyjemny zapach
- uczucie szorstkości i sztywności włosów, które ciężko później ujarzmić i ułożyć
- nieskuteczną walkę z łupieżem:(

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

słaby

Szampon kupiłam w aptece za niecałe 10 zł. Szampon ma taką żelową konsystencję,zapach całkiem przyjemny,czuć go we włosach :). Rzeczywiście jest to szampon przeciwłupieżowy,zauważyłam ten fakt. Jednak moje włosy po umyciu tym szamponem jak się szybko przetłuszczały tak jest tak nadal,a szampon staram się spłukiwać dokładnie. Zauważyłam niestety że moje włosy przez ten szampon stały się szorstkie w dotyku,może to ta biosiarka tak na nie wpływa. Więc ogólnie nie jestem zbyt zadowolona z tego szamponu,nie dla mnie on ;P

Używam tego produktu od: od 1,5 roku

Na przetłuszczanie pomaga, ale...

Nie mam problemów z łupieżem, szukałam czegoś mocniejszego na przetłuszczające się włosy. A ponieważ wiem że produkty z siarką są pomocne przy problemach z tłustą cera, postanowiłam wypróbować je takze na włosy. W moim przypadku na przetłuszczanie faktycznie działa, lepiej niż większość stosowanych do tej pory szamponów.
Ale niestety ma też swoje duze wady:
- matowi i bardzo wysusza włosy, po myciu są sztywne
- słabo się pieni, jest mało wydajny
- plącze włosy
+/- zapach - mało przyjemny, ale produkty z siarką mają swój specyficzny aromat. Wole juz taki, niż z dodatkiem jakiś sztucznych aromatów, które mogą mnie uczulić...

Ogólnie produkt spełnia swoje zadanie (choć nie wiem jak z działaniem przeciwłupieżowym), ale ma dużo skutków ubocznych, dlatego stosuje go teraz sporadycznie, bo przy częstym stosowaniu bardzo osłabił mi włosy.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe