M.A.C., Mineralize, Satinfinish SPF 15 Foundation (Podkład mineralny)

M.A.C., Mineralize, Satinfinish SPF 15 Foundation (Podkład mineralny)

Podkład łączący naturalne właściwości odbijania światła mikrominerałów z aksamitnym wygładzeniem. Zapewnia niskie do średniego krycie, skóra wydaje się promienna i zdrowa. Zawiera witaminy A, C i E dzięki czemu pomaga odżywić i dbać o skórę. Zapewnia codzienną ochronę przed promieniami UVA / UVB SPF 15. Trwały, dla każdego rodzaju skóry, szczególnie polecany dla skory normalnej i suchej.

Tragedia...

Kupiłam ten produkt kilka dni temu i masakra.
Dla mnie ten produkt ma same minusy. Mam suchą skóre a Pani w Mac\'u powedziała, że będzie on idealny dla niej. Tylko, że poza nawilżeniem a nie zmatowieniem mocnym, sucha skóra potrzebje również jakiegokolwiek krycia. Ten produkt znika w skórze, dosłownie go nie ma. W rozszerzone pory wciska się i zostawia pewien rodzaj kropek jak talk, a w na przesłuszonych miejscach roluje się i podkreśla skórki.
Jestem bardzo zawiedziona gdyż to mój 1 produkt z Mac. Na moje nieszczęście Pani namówiła mnie również do pudru z tej kolekcji, ale może dzięki niemu udaje mi się go delikatnie zsatynowić.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: rozpoczęte opakowanie

Nie ma tragedii, jednakże za tę cenę trochę się zawiodłam

Podkład kupiłam zachęcona opinią Pani w salonie Mac, która mówiła, że podkład ten jest najlepszym podkładem tej marki.
Dobrała mi kolor NC20 i wyszłam zadowolona.
Euforia minęła po kilku pierwszych zastosowaniach, kiedy to zauważyłam, że ten podkład po prostu znika w ciągu dnia. Nie mówię tu o 12h, a 5-7h.
Moja skóra jest normalna, może w kierunku mieszanej. Podkłady zazwyczaj dobrze się na niej utrzymują.

Plusy:
*odcień ładnie dostosowuje się do koloru skóry,
* wydajność
*łatwość aplikacji,
* praktyczna pompka,
* ładne wykończenie zaraz po aplikacji, skóra jest wygładzona, satynowa
* średni poziom krycia,
* lekka formuła
* nie uczula, nie podrażnia, nie wysusza

Minusy:
* cena !!!
* trwałość
* wymaga przypudrowania po 3h, gdzie przy innych podkładach robię to po około 5h
* roluje się na niektórych kremach, czy silikonowych bazach,
* trochę denerwował mnie zapach

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Dobry, ale mnie nie zachwycił

Podkład kupiłam zachwycona obsługą w sklepie MACa. Niestety już po wyjściu ze sklepu byłam rozczarowana. W świetle dziennym widać było, że się strasznie świecę. Podkład dobrze kryje, ale twarz po nim się błyszczy. Muszę nakładać dużo pudru i sporo się napracować by efekt był naturalny. Uwielbiam używać go na imprezy. Świetnie kryje niedoskonałości i długo się utrzymuje. Na co dzień za ciężki. Podsumowując: Polecam na wieczorne wyjścia, dla osób które na co dzień preferują subtelny makijaż odradzam.

Zalety:
dobrze kryje
wydajny
Minusy:
twarz po nim się mocno świeci
"ciężki"

Używam tego produktu od: czerwiec 2014
Ilość zużytych opakowań: 3/4 opakowania

plus plus plus!

+ WIELKI PLUS za OPAKOWANIE, pompeczka jest idealnym opakowaniem we wszelkich kosmetykach do twarzy. Zachuwuje swiezosc, higiene etc. Super!
+ KOLOR świetnie sie wtapia. W zasadzie kazdy zblizony odcien dopasuje sie do naszej karncji
+ KONSYSTENCJA jest lekka, nie tłusta, nie wodnista.. poprostu idealna. W duecie z puderem tworzy idealny look bez efektu maski
+ WYDAJNOŚĆ! mam podkład od ponad roku i wciąż pozostaje przy jednym opakowaniu
+ DŁUGOTRWAŁA ŚWIEŻOSC I JAKOŚĆ podkładu. Pompeczka, czyli bez ciaglego dostepu do paluchow i tlenu. Podkald jest na dlugo taki sam, jak w m0mencie pierwszego uzycia.

- CENA, 150zł to sporo jak na zwykla kieszen.. ale jesli patrzec na wydajnosc, bardziej sie oplaca niz kupowanie co 4-6 miesiecy podkladu za 60zl...

Używam tego produktu od: 14 miesiećy
Ilość zużytych opakowań: nadal pierwsze opakowanie w użyciu

genialny

Z podkladem spotkalam sie zupelnie przypadkowo, dostalam go w prezencie od mojej przyjaciolki. Byl to strzal w dziesiatke!!! Podklad jest swietny, kolor dopasowuje sie, wtapia - wieckolorystycznie +/- zawsze sie dopasuje:) jest lekki, nie zapycha, nie tworzy maski. O takim wlasnie marzylam!!
+ BARDZO WYDAJNY!

Używam tego produktu od: 7 msc
Ilość zużytych opakowań: 1 - wciaz uzywam

zaskoczenie

po przeczytaniu wszystkich recenzji na temat podkladu byłam nieco negatywnie do niego nastawiona. jednak trafiłam na promocje i postanowiłam jednak sie skusic aby wyprobowac na wlasnej skorze i sie przekonac co w sobie takiego kryje. bylam zaskoczona - pozytywnie. podkład ma cudowne wykończenie. skóra jest bardzo gładka. nie świeci się jak tłusta, ale odbija światło dzięki czemu nie widać zmarszczek ani zmeczęnia. minusem jest jednak cena, bo za taką kwotę spodziewałabym się mega kryjącego podkładu, jeśli jednak ktoś nie szuka efektu maski, a piękne naturalne wykończenie - jak najbardziej!
+ wielki plus za pompeczke!!! nie znosze odkrecanych, wylewajacych sie ktore sa nie chigieniczne i znacznie szybciej wysychają.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno wciąż używane

jest ok

Podkład świetny, sprawdziły się moje oczekiwania, jednak moim minusem jest to że nie kryje. Mam cere trądzikowa i zawsze coś gdzieś wysokoczy więc liczyłam na zakrycie pojedynczych zaczerwienień, jednak tę role spełnia korektor. korektor + MAC satinfinish = rewelacja :) polecam

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

REWELACJA!

Idealny! nie robi efektu maski, skóra jest promienna, rozświetlona i pełna życia. zero smug, nie zbiera sie pod koniec dnia. jest bardzo lekki! moj #1 i na pewno bede go kupowac ponownie:) nazwa "satinfinish" moze odpychac potencjalnych kupow ktorzy maja cere tlusta jednak to jest mylne - posiada jedynie drobinki ktory tworzy efekt gladkiej swiezej skory jak w wakacje. KWW !!!!

Ilość zużytych opakowań: jedno 30ml

Rozczarowanie

Za taką cenę spodziewałam się czegoś lepszego. Powiem szczerze, że podkłady za 2o zł są lepsze niż ten za 100 coś złotych ....
- nie kryje
- szybko się ściera
- pozostawia smugi
- cena
Plusem może być to, że się dopasowuje do koloru cery, ale to by było na tyle.
Rozczarowanie ......

Ilość zużytych opakowań: Jedno

A jednak nie...

Mam odcien NC10- konsystencja piankowa- mus, jest pompka, co bardzo ulatwia dozowanie, dosc latwa aplikacja, dobry odcien, ale...
widoczne sa pory, nietrwaly, nie kryje, mam takie wrazenie, ze podklad jest strasznie tlusty i ciezki- cera po nim jest jakby wilgotna, lepka i sie blyszczy, nie pomaga na to nawet i puder. Nie pasuje mi zapach- starej puderniczki, kremu nivea.
Uzywam w chlodniejsze dni, letnim wieczorem wszystko z twarzy plynelo. Wiec wiecej nie kupie.

Używam tego produktu od: od roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 NC10

nie dla mnie

[Mam megasuchą skórę naczynkową]

Plusy:
- odcień ładnie dostosowuje się do koloru skóry
- łatwość aplikacji, praktyczna pompka, a na twarzy rozsmarowuje się palcem tak dobrze, że nie trzeba używać gąbeczki
- wydajny (starczył na kilka miesięcy)
- lekko wygładza skórę, i to nawet bez bazy
- nie uczula, nie podrażnia, nie wysusza
- lekko rozświetla

Minusy:
- cena, cena, cena, za tę cenę oczekiwałam czegoś lepszego, zwłaszcza od Maca!
- nietrwały - trwa na twarzy ok. 3h, potem znika
- nie kryje nawet drobnych przebarwień
- natłuszcza i nawet po całym dniu ma lekką tendencję do rolowania

Generalnie zdecydowanie wolę podkład Oriflame albo krem wyrównujący koloryt Bandi. To nie jest podkład dla suchej jasnej skóry. Natomiast moja mama ma ciemną karnację i tłustą cerę i ten podkład jej nie odrzuca. :)

Używam tego produktu od: jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań: kilka użyć

nie dla tłustych i mieszanych cer

Posiadam podkład w odcieniu NC10 . Jest to kolor dość jasny z domieszką różu. Konsystencja piankowa, lekka ale póżniej zamienia się w tynk, jest go bardzo ciężko rozprowadzić, trzeba to uczynić niezmiernie szybko. Zapach- luksusowy puder z dawnych lat. Zero matu a wręcz po dłuższej chwili efekt kuli dyskotekowej. Nie da się tego wyeliminować. Ani bibułki ani puder na nie wiele się zdadzą. Spływa z twarzy. Chyba nie zapycha , gdyż jest mineralny. Bardzo łatwo go zmyć z twarzy co przemawia za jego nie trwałością. Tylko nadaje się cerom suchym. Opakowanie jest fajne, dość wygodna pompka chociaż dozuje za dużo produktu. Cena jak na taką jakośc jest ogromna, już 100 razy lepszy jest MF Xperience a kosztuje co najmniej połowę mniej. Dobrze że kupiłam go w dużej promocji.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 30 ml

szkoda

Przed nawróceniem na kosmetykę naturalną moją ulubioną firmą był MAC. Wspaniałe kolory cieni, niezłe błyszczyki i cudowny eyeliner w kredce, który uznaje do dziś mimo składu. Ale ten podkład jest tragiczny. Nie potrafię napisać jakie korzyści niosło używanie go bo takowych nie było. Trudno się rozprowadzał, tworzył smugi, cała cera błyszczała się dziwnym brokatem, nie matował, rolował się na kremie czy filtrze. Dwie i pół gwiazdki dostaje za to że po pewnym czasie (gdzieś około południa przy nakładaniu go o 6 rano) skóra zaczynała wyglądać całkiem przyzwoicie.

Używam tego produktu od: 1 roku