Powiększ Sephora Face, Waterproof Eye Makeup Remover (Płyn do usuwania makijażu wodoodpornego)

Zgłaszająca osoba: allie

Natychmiast usuwa wszelkie ślady makijażu oczu, nawet najtrwalszy tusz wodoodporny. Testowany dermatologicznie i oftalmologicznie.

Skład: Aqua, cyclopentasiloxane, isohexadecane, propylene glycol, dipolassium phosphate, 1,2-hexanediol, caprylyl glycol, poloxamer 184, panthenol, potassium phosphate, centaurea cyanus flower extract, sodium chloride, hydroxycetyl hydroyethyl dimonium chloride, disodium EDTA, butylene glycol, glycerin, chlorphenesin, methylparaben, cl61570, cl42090.

• MUST HAVE! NAJ-NAJ-NAJ
  • +jak żaden inny nie usuwa makijażu,
    +wystarczy jeden wacik aby zmyć wodoodporny makijaż,
    +pięknie rozpuszcza wszystko,
    +olejek z płymen idealnie się łączą,
    +leciutka buteleczka,
    +ma dziurkę w buteleczbce na czubku, więc nie rozlewa się wszędzie jak dajemy go na wacik,
    +ten filtr, który zostaje po zmywaniu makijażu dla mnie jest bardzo przyjemny> delikatnie śliski ale szybko się wchłania,
    +WYDAJNY!
    Między czasie próbowałam innych, ale ten zawsze był ze mną!
    NIE MA MINUSÓW!

Używam tego produktu od: 3lata
    Ilość zużytych opakowań: 10...nie zliczę....

Chcesz pochwalić CatMar za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • super
  • Kosmetyk mnie zachwycił. Olejek który rewelacyjnie zmywa całodniowy makijaż. Wystarczy wstrząsnąć buteleczką, aby płyn zmieszał się z olejkiem i już . Duży plus za to, że usuwając makijaż z oczu nie szczypie ani nie podrażnia, Do tego ładny, błękitny kolor kosmetyku. Zużyłam już 2 buteleczki i na pewno do niego wrócę.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Sorra za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 12 raz(y)
  • do bani
  • Właśnie zużyłam ostatnie krople - leżał na moment awaryjny, mam czasem tak że zamiast wyrzucić kosmetyk, który mnie wkurzał i nie sprawdzał się chowam gdzieś na moment, kiedy naprawdę już nie będę miała czego użyć do demakijażu oczu. Mam też tak z szamponami, odżywkami itd..

I zdania na jego temat nie zmieniam: słabo zmywa, leje się po rękach nawet gdy dobrze wstrząśnięty i połączone obie fazy - nie wchłania się w płatek, a płatki kosmetyczne ostatnio mnie denerwują, dlaczego większość jest tak słabo chłonnych? choć w przypadku dwufazowca Sephora chyba i super płatek by nie pomagał.

Jak ktoś wcześniej pisał, kilka płatków trzeba żeby zmyć tusz wodoodporny, zostawia tłustą warstwę. Cena - nie warto bo nasze polskie np. Bielendy z Avocado, są o niebo lepsze.

Ja miałam tę większą butlę, więc polecam zakup małej najpierw, żeby się nie rozczarować.

Używam tego produktu od: jedno duże op
    Ilość zużytych opakowań: jedno duże op

Chcesz pochwalić Aires za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie ideał
  • Kupiłam ten produkt za namową mamy, bo ona była z niego mega zadowolona, więc miałam okazję najpierw go sobie potestować, zanim zdecydowałam się na zakup swojego. Muszę przyznać, że płyn ten jest naprawdę rewelacyjny, zmywa każdy rodzaj makijażu, choć przyznaję, że makijaż wodoodporny robię rzadziej, niż taki zwyczajny. Używanie tego preparatu jest bajecznie proste - wystarczy nasączyć wacik i przyłożyć na kilka sekund do oka i gotowe! Nie trzeba nic trzeć, jak przy innych płynach. Małym minusikiem jest to, że buteelczka jest mała, a cena duża, oraz to, że po zmyciu makijażu mam wrażenie, że pozostaje taka tłusta warstewka, ale to wszystko da się przeżyć, skoro działanie jest takie fajne

Używam tego produktu od: koniec czerwca 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić Magic chocolate cookie za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety
  • Płyn co prawda szybko i sprawnie radzi sobie z makijażem oczu (zużyłam 1 wacik na każde oko bez mocnego tarcia), ale zostawił tłustą powłokę i jakimś sposobem wysuszył okolice oka. Fakt, że mam bardzo suchą skórę tych rejonach, ale znalazłam płyn, który radzi sobie dużo lepiej.

Używam tego produktu od: 1 tydzień

Chcesz pochwalić aquafresca za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wie, do czego służy
  • Zmywa. Dokładnie, ale jeśli leniwie zostawicie ostatnie smugi kredki, następnego dnia rano spokojnie dokończycie dzieła zmywania. Nie podrażnia (raz zapiekło mnie oko, fakt - jak praktycznie wlałam sobie płyn pod powiekę ), nie rozmazuje, po prostu robi, co musi - zmywa

Po kilkudziesięciu próbach wreszcie trafiłam na kosmetyk do demakijażu, przy którym nie muszę bać się kredek niespływających same z siebie.

Chcesz pochwalić Azaya za czytelną i pomocną recenzję?
  • bez wad
  • Próbkę tego produktu dostałam przy okazji większych zakupów w Sephora. I jej użycie skutecznie zachęciło mnie do nabycia pełnowymiarowego opakowania tego kosmetyku.
    \nPłyn jest świetny: doskonale się miesza i długo utrzymuje w takiej postaci.
    \nZmywa makijaż ekspresowo nie podrażniając przy tym oczu. Nie ma mowy o "efekcie pandy" następnego dnia po przebudzeniu.
    \nNie zostawia na skórze tłustej warstwy. Jest wydajny, zamknięty w estetycznym i minimalistycznym opakowaniu.
    \nMuszę jednak zaznaczyć iż nie wiem jak radzi sobie z makijażem wodoodpornym gdyż nie używam takich kosmetyków.
    \nPół gwiazdki odejmuje za cenę która do najniższych nie należy.
    \nPodsumowując: gorąco polecam!
    \n

Chcesz pochwalić letniarosa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę dobry
  • Zacznę od tego, że nie lubię płynów dwufazowych i z zasady staram się ich unikać. Drażni mnie uczucie lepkości i tłusty film, jaki zostawiają na skórze. Od czasu do czasu okazują się jednak niezastąpione. Spośród wszystkich przetestowanych przeze mnie, najbardziej do gustu przypadł mi właśnie ten z Sephory. Momentalnie zmywa nawet bardzo ciemny makijaż oczu, bezproblemowo radząc sobie nawet z tym, z czym Bioderma ma problem. Warto mieć go w zasięgu ręki. Jest bardzo wydajny, nie podrażnia ani nie uczula. Naprawdę dobry produkt.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić charlotte89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony
  • Maluję rzęsy dopiero od niedawna i nie miałam okazji wypróbowywać wielu płynów do usuwania makijażu, ale ten od razu przypadł mi do gustu.

Po przejściu na wodoodporny tusz, od razu sięgnęłam po ten kosmetyk i od samego początku mnie oczarował.
    Zmywa się łatwo, wystarczy delikatnie potrzeć i tusz schodzi bez problemu.
    Mimo delikatnej, łatwo podrażniającej się skórze na powiekach, nie odczuwam żadnego szczypania przy używaniu.
    Zmywa dokładnie, ponieważ nigdy nie zdarzyło mi się obudzić ze śladami po tuszu.
    Jest naprawdę wydajny i ma ładne opakowanie. Myślę, że raczej nie będę szukać jakiegoś zamiennika dla tego kosmetyku

Używam tego produktu od: ok. pół roku
    Ilość zużytych opakowań: pod koniec pierwszego

Chcesz pochwalić kyubyeol za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 140 raz(y)
  • jak na razie ok
  • Do tego zmywaka do oczu podchodziłam 2 razy. Pierwszy raz jakieś 2 lata temu, niestety wtedy byłam po leczeniu infekcji ocznej i prawie wszystko mnie uczulało, także i ten płyn, byłam zdana wyłaczanie na Lancomowy produkt. A teraz jakiś czas temu dostałam przy zakupach w perfumerii miniaturę zmywaka i nie omieszkałam jej użyć.
    Nie podrażnia, chociaż za delikatny to on nie jest, Lancome Bi-Facils jest delikatniejszy, wiec dla wrażliwych oczu moze być problemem.
    Co do zmywania, ponoc bez problemu ruszy i wodoodporny makijaż. Jakoś w to nieco powątpiewam, bowiem zwykły niewodoodporny tusz zmyło mi sie z niejakim trudem,a w/w Bi-Facils robi to sporo szybciej.
    Ale generalnie Sephorowy w końcu daje radę, ale trwa to dłużej.
    Zaletą jest cena, niezbyt wysoka, a na vipach to w ogóle gratka.
    Myslę, ze spoko alternatywa dla droższych zmywaków do oczu. Choć pewnej części ciała nie urywa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Corii za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 23 raz(y)
  • najlepszy dwufazowiec
  • uzywam od kilku lat. w sumie od czasu kiedy sie pojawil. porownywalam go z innymi ale to nie to samo... swietnie zmywa makijaz oka, radzi sobie ze wszystkimi tuszami- wodoodpornymi i niewodoodpornymi. rzeczywiscie, zostawia lekko tlustawy film ale radze sobie z nim przemywajac oko wacikiem nasaczonym micelem z biodermy. i po klopocie.
    nie zamienie na zaden inny. jest jak dla mnie najlepszy.

Używam tego produktu od: od kiedy sie pojawil w sephorze
    Ilość zużytych opakowań: 20? 40? roznej wielkosci.

Chcesz pochwalić mar@ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Zalety:
    + przy pierwszym uzyciu rozciera maskare, przy drugim nawilzeniu platka zmywa makijaz calkowicie
    nawilża skóre
    + poreczne pudelko
    + latwe do uzycia
    + nie wylewa się
    + wydajność
    + cena

Wady:
    - jest bardzo tłusty, pozostawia warstę na oku
    - czasem podraznia oczy
    - kiedy używam tuszu od diora ( http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=49813 ) płyn nie radzi sobie ze zmyciem zupelnie ;(

Płyn pozostawia dziwne uczucie na skórze, które dla mnie jest calkiem fajne jednak duzo koleżanek nie było nim zadowolonych

Używam tego produktu od: paru miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Chcesz pochwalić Kaena_K za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie polecam
  • Płyn do demakijażu nie spełniający swojej funkcji, nie radzi sobie z wodoodpornym tuszem, żeby go zmyć czasem muszę użyć nawet kilku nasączonych wacików, co niestety powoduje szczypanie oczu. Zostawia tłustą powłokę, jestem bardzo rozczarowana.

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże opakowanie

Chcesz pochwalić emiemiemi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jednorazowa przygoda...
  • W sumie marka Sephora jest dla mnie trochę ewenementem. Jak na razie nie znalazłam produktu, który by mnie zachwycił, ale co jakiś czas daję się namówić konsultantkom na jakieś cudo. Tym razem też tak było. Kupiłam, zużyłam i nie wrócę.

Lubię wyraziste maskary, ale często je zmieniam, wciąż szukając swojego KWC. Przynajmniej raz w tygodniu używam tuszu wodoodpornego. Gdy używałam - całkiem niedawno - tego płynu, w kosmetyczce miałam maskary 1001 Cils Bourjois, resztki Lash Revolution Nivei i Smoky Eyes Celii, a z wodoodpornych - Gosh i L'Oreal Lash Architect.

Fazy łatwo się łączą i spokojnie bez ciągłego machania butelką można go użyć, nie tak jak w płynie Bourjois. Ale płyn nie spełnia podstawowego zadania, a ma usuwać makijaż i to wodoodporny.

Z makijażem dziennym i niewodoodpornym radził sobie "jak Cię mogę". To znaczy nie powalał, ale również nie zachwycał. Wśród tych niewodoodpornym najgorzej szło mu z Celią, ale akurat nie on jeden miał z tym tuszem problem. Najłatwiej z Bourjois, ale ten tusz akurat pod wpływem mżawki też spływa, więc to żadne osiągnięcie.
    Tylko jak wiadomo, płynów typu "waterproof eye makeup remover" używa się do zmycia makijażu wodoodpornego. I tu nie było tak pięknie. Trzy -cztery waciki były niezbędne, a i tak trochę tuszy lądowało na waciku nasączonym mleczkiem lub na ręczniku.

Produkt jest bardzo tłusty, a obklejenie oczu po usunięciu makijażu powoduje u mnie niestety dyskomfort, który nie zachęca do używania produktu.
    Gdy dostał się przez chwilę nieuwagi do oczu - piekły i to bardzo. Nie jest więc nazbyt delikatny. Nie wiem natomiast, czy powoduje ściągnięcie skóry - po prostu niedługo po użyciu zmywałam jego resztki mleczkiem lub płynem micelarnym.

Opakowanie mnie nie zachwyciło. Wydajność średnia. Nie ma sensu - moim zdaniem - kupować tego specyfiku, zwłaszcza w normalnej cenie. Są na rynku inne Ziaje, Marizy, Lirene itp., które w o niebo lepszej cenie dają tej samej lub lepszej jakości produkt.

Temu specyfikowi daję pół gwiazdki mniej niż Bourjois za cenę i nachalne wciskanie produktu przez konsultantki zachwalające jego "wspaniałe właściwości myjące", których nie było mi dane zaznać.

Używam tego produktu od: używałam latem 2012, od lipca do września
    Ilość zużytych opakowań: jedna duża butelka (150ml?)

Chcesz pochwalić Cloudberry za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie spełnia swojego zadania
  • Kupiłam w zestawie z tuszem do rzęs, opakowanie 50ml. Jest to kosmetyk fatalny, nie zmywa dokładnie makijażu oka, tworzy tłustą mgłę, powłokę, którą ciężko usunąć (w innych płynach dwufazowych kompletnie mi to nie przeszkadza). Jeśli przypadkiem dostanie się do oka powoduje pieczenie - co nie powinno mieć miejsca w kosmetyku przeznaczonym do tak wrażliwego miejsca. Nie jestem zadowolona i nie polecam.

Używam tego produktu od: dwa razy
    Ilość zużytych opakowań: zaczęte jedno

Chcesz pochwalić Zdystansowanaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie nie i jeszcze raz nie
  • Kupiłam płyn za namową sprzedawczyni z Sephory po nieco obniżonej cenie.
    Spodobała mi się butelka i postanowiłam wypróbować po raz pierwszy tak reklamowany wówczas w tv płyn dwufazowy.
    Niestety z usunięciem zwykłego makijażu nie do końca ten płyn sobie radził a co dopiero z makijażem wodoodpornym, często dostawał się do oczu i powodowal pieczenenie oraz trudno było pozbyć się tłustej powloki z oczu, dlatego to chyba moja ostatnia przygoda z płynami dwufazowymi wogóle (wolę nie testować innych po przygodzie z tym poki co).
    Ja jednak najbardziej lubię mleczka do demakijażu ewentualnie płyny micealne.

Używam tego produktu od: lipiec-sierpień 2011
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie i wystarczy

Chcesz pochwalić bonda2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • BubelWC !
  • Beznadzieja, kupiłam w zestawie z tuszem do rzęs 50 ml opakowanie. Produkt nie spełnia swojego przeznaczenia, fatalnie zmywa makijaż! Nie używam wodoodpornych kosmetyków, więc strach pomyśleć, jak z takimi by sobie poradził...
    Fatalna konststencja, nieprzyjemny zapach i pozostawianie na twarzy tłustego filmu.

Nie kupię więcej na pewno.

Używam tego produktu od: 2 m-cy

Chcesz pochwalić kimNovak za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie kupię
  • Dostałam w prezencie. Byłam zachwycona, bo "Sephora", bo ładne opakowanie, bo dwufazowy. Niestety na tym plusy się kończą.

+/- cena

- zapach
    - działanie
    - konsystencja
    - uczucie po użyciu

Chcesz pochwalić WGronieMotyli za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie polecam
  • Opakowanie ładne, poręczne - na tym kończą się plusy produktu.

Zmywa makijaż, ale dopiero po kilku próbach, na początku po prostu rozmazuje maskarę wokół oka. Pozostawia tłustawy film, który trzeba zmyć czymś innym jeśli planuje się użyć kremu pod oczy. Szczypie i lekko zaczerwienia skórę. Za taką cenę spodziewałam się zdecydowanie czegoś lepszego.

Chcesz pochwalić jola_w za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ok
  • W sumie płyn spełnia swoje zadanie - usuwa wodoodporny makijaż(tusz), chociaż czasami się zdarzało, że ciężko mu było zmyć tusz niewodoodporny chanel(musiałam używać 2 waciki co najmniej ) ,ale jeżeli ktoś używa evelinera to szczerze go nie polecam.

Zamiast zmywać eyeliner rozmazuje go na połowę twarzy, trzeba się strasznie namęczyć ok. 3-5 wacikami aby w końcu pozbyć się kosmetyku, a bywa to trochę męczące.

Przy cięższym makijażu, czyli eyeliner albo kredka plus jakieś cienie to demakijaż zamienia się w czasochłonną zabawę.

Tłusty film, który po sobie pozostawia nie sprawia w sumie problemu, przy oczyszczaniu twarzy żelem czy pianką i tak się go pozbywamy.

Używam tego produktu od: 5 miesięcy Ilość zużytych opakowań: 3 małe

Chcesz pochwalić zuzanneczka7455 za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy!
  • Dostałam go za 1zł przy zakupach w Sephorze i byłam wniebowzięta ! Codziennie maluję oczy, a on gościł w mojej łazience przez około pół roku!

+wydajność
    +nie podrażnia oczu
    +cena (nawet nie jako gratis, kosztuje koło 20zł)
    +idealnie zmywa nawet wodoodporny makijaż jednym pociągnięciem wacika
    + tłusta warstwa dookoła oczu mi nie przeszkadza, rano mam miękką i delikatną skórę;
    +ładne i poręczne opakowanie

Minusów nie odnotowałam

Ilość zużytych opakowań: 100ml

Chcesz pochwalić mtynai za czytelną i pomocną recenzję?
  • moze być
  • Bardzo poprawny płyn dwufazowy. Bez problemu radzi sobie z wodoodpornym tuszem. Nie podrażnił mi oczu.

Główny zarzut dotyczy tłustości- pozostawia okropną warstwę, przez co muszę dodatkowo stosować płyn micelarny.

Ilość zużytych opakowań: 125ml

Chcesz pochwalić behemot252 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • Zmywa ale co z tego?
  • To chyba moja pierwsza neutralna, bo nie całkiem negatywna recenzja tu. Przez mojaą kosmetyczkę przewinęlo się sporo płynow dwufazowych. Ostatnio używałam ziaji z czystej oszczędności ale po jej zużyciu chciałam coś lepszego, coś innego i jeszcze mi nieznanego, więc skusiłam sie na płyn Sephory. Nie trzeba używac długo takiego kosmetyku żeby ocenic jego działanie. Jeśli chodzi o zmywanie wodoodpornego tuszu to oceniam je na bardzo dobre. Rzęsy są czyste prawie od razu. Niestety tylko tyle, bo mnie plyn niesamowicie podrażnia i szczypie. Moje skora jest raczej wrazliwa, ale od produktow do demakijażu oczu oczekuje sie delikatności bez wzgledu na wszystko. Opakowanie ładne i estetyczne. Niestety wiecej nie kupie a nawet nie zużyje do konca.

Używam tego produktu od: Tydzień
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Ewool za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, ale tańsze zamienniki identyczne
  • Mimo, że płyn był naprawdę dobry, nie kupiłabym go osobiście (wygrałam) ponieważ 125ml kosztuje 26 zł a płyn ziaji podobnej wielkości 5,99 a są niemal identyczne.
    +płyn dobrze usuwa makijaż
    + nie podrażnia, nie szczypie
    + jest naprawdę bardzo wydajny, zużyłam go w około 2,5 miesiąca
    - identyczne działanie jak popularny dwufazwoy ziaji, który jest kilka razy tańszy

Oba są tłustawe, ale mi to nie przeszkadzało w żadnym stopniu.

Używam tego produktu od: 2-3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 1 (125ml)

Chcesz pochwalić madzik07 za czytelną i pomocną recenzję?
  • może być
  • płyn nie podrażnia oczu. z usuwaniem tuszu niewodoodpornego radzi sobie dobrze, ale nie idealnie.
    trzeba dobrze nasączyć nim wacik, przez co jest mało wydajny, potrzymać chwilę na powiece i jeszcze później trochę potrzeć.
    kiedy trzymam wacik za długo, skóra wokół oczu lekko mnie szczypie.
    nie pozostawia tłustej warstwy.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić miss_love za czytelną i pomocną recenzję?