Ziaja, Witaminowa, Tonik do cery dojrzałej

Ziaja, Witaminowa, Tonik do cery dojrzałej

Odświeżający, bezalkoholowy tonik do twarzy i szyi. Doskonale oczyszcza, odświeża i tonizuje naskórek. Intensywnie nawilża i ujędrnia skórę. Wpływa kojąco na podrażnienia. Przywraca skórze naturalne pH i przygotowuje ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Przeznaczony dla osób powyżej 30 roku życia.

dno!

I to ma być dla cery dojrzałej?? Kpina nad kpinami!

Podpisuje się rekami i nogami pod recencja niżej- nie nawilża, nie odświeża, lekko oczyszcza, skóra jest napieta i piecze.

A dodam jeszcze paksudny zapach, jakby zmywacz do paznokci. Fu!!!

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań:nieksończone 1

przyjemny

Tonik firmy Ziaja kupiłam ze względu na niską cenę (ok. 5,50 zł) i nie najgorszy skład.

Według mnie tonik ma po prostu przywrócić odpowiednie pH skóry i nie podrażniać, nic więcej. Ten spełnia te dwa warunki, nawet po peelingu nie czułam żadnego pieczenia, szczypania, etc. kiedy aplikowałam go na twarz, dodatkowo niweluje uczucie ściągnięcia, które czasami się pojawia po umyciu buzi żelem.

Nie do końca wiem, co autor miał na myśli pisząc, że ten produkt oczyszcza. Według mnie to po prostu jeden z etapów porannej/wieczornej pielęgnacji. Ma przywrócić odpowiednie pH skóry po umyciu jej żelem, żeby składniki aktywne w kremie i serum mogły lepiej zadziałać.

Produkt jest całkiem wydajny. Używam go 2 miesiące i myślę, że spokojnie starczy mi jeszcze na miesiąc, może nawet trochę dłużej. Zaznaczę jednak, że jego wydajność może się wiązać z moim sposobem
aplikacji, a mianowicie przelałam produkt do butelki z atomizerem i po prostu rozpylam go sobie na twarz, bez żadnej zabawy z wacikami, itp.

Skład:

Aqua (Water)- woda

Propylene Glycol- humektant, hydrofilowa substancja nawilżająca skórę, zapobiega wysychaniu masy kosmetycznej przy ujściu butelki, wspomaga działanie konserwujące, jest bezpieczny do stosowania nawet w 50% stężeniu, może powodować podrażnienia jeżeli jest aplikowany na skórę chorobowo zmienioną

Aloe Barbadensis Leaf- sok z aloesu

Ethyl Linoleate- witamina F

Ethyl Linolenate- witamina F

Ethyl Oleate- witamina F

Panthenol- prowitamina B5, działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka

Retinyl Palmitate- witamina A

Tocopheryl Acetate- witamina E

Sodium Benzoate- konserwant, jego dopuszczalne maksymalne stężenie to 0,5%

2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol- konserwant, jego dopuszczalne maksymalne stężenie to 0,1%

Parfum (Fragrance)- kompozycja zapachowa

Linalool- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach konwalii

Alpha-Isomethyl Ionone- substancja zapachowa, może uczulać

Hexyl Cinnamal- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach jaśminu

Coumarin- substancja zapachowa, ma przyjemnym zapachu wysuszonej trawy

Citric Acid- regulator pH

Jak dla mnie niezastąpione :)

Plusy :
+ zapach
+ oczyszcza z codziennych zanieczyszczeń
+ nie podrażnia
+ lekko nawilża
+ cena

Jak dla mnie nie ma minusów

Zwykły, prosty produkt, który ma za zadanie głównie odświeżać twarz i usuwać z niej mniejsze zanieczyszczenia. Tonik choć nie jest takim genialnym wynalazkiem podbił moje serce. Może swoją prostotą, a może zapachem. Sama nie wiem :D
Wiem tyle, że jak dla mnie jest jak narazie najlepszym tonikiem :)

Używam tego produktu od: od 3 lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: z 6-7 opakowań, a moze nawet więcej

tonik jak tonik

Juz nie przesadzajcie ze jak jakiś zmywacz czy co.
Jak chcie miec czytsa twarz to ją umyciej.

Tonik jest jedynie od tego zeby oczyszczać i przywrócić odpowiednie ph skóry.

Nie jest jakis rewelacyny. Nie bede agitować ze jest inaczej. Jednak nie jest tez to kosmetyk który jest w stanie komukolwiek w znaczny sposób zaszkodzić.

Nic mnie po nim nie piekło, nie bolało i nie wysuszało.

Na to jak dziala tonik ma wpływ kosmetyk którego używasz do mycia twarzy. Miejcie to na uwadze zanim zazniecie tu pisac jakies dziwne rzeczy. Jak sie wyszoruje twarz za mocno to od wszytskiego buzia zapiecze.

zaletą jest przede wszytskim cena, odświeża i jest dosc ladny zapach.

Jednakże po zastosowaniu toniku warto sięgnąc po krem. Stosowany w pojedynkę nie napinał mi skóry. Nie odczuwałam dyskomfortu

Podsumowując nie bede wciskać kitu ze to jakiś super kosmetyk ale jest dośc neutralny i uniwersalny.

Kupiłabym go jeszcze a jezeli nie ten to z serii ziaji bo to kosmetyki ktore na mnie dobrze działaja.

Nie dobrze

Kupiłam sobie go dyż skusił mnie zapach i "witaminy"...Okazał sie niestety masakrą dla mojej twarzy.

+Plusy

++opakowanie, ładne różowe :)
++ilość
+++cena
+++zapach, taki kwiatowy :) miły
++fajnie odświerzał na samym początku i dodawał blasku
+ujędrniał

-Minusy

-wysuszył mi skórę twarzy
-wywołał pieczenie i nawet kremy nawilżające mnie piekły, to było tak jakby ktoś zdarłmi skórę i jej warstwe ochronną.
-wywołał reakcje uczuleniowe, pomarszczenie skóry i wypryski zaczerwienienia.
-nie zauważyłam tego nawilżenia

Musiałam się z nim porzegnać a tak bardzo podobał mi się jego zapach.
Nie polecam :( go osobą o suchej skórze twarzy czy też delikatnej. Dałam go kolerzance która nie ma żadnych problemów ze skórą, krzywdy jej nie zrobił wręcz poprawił jej stan wieć myślę że dla mnie nie był absolutnie nie odpowiedni.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań: nieskończone pierwsze opakowanie

średni

tonik dobry, ale bez rewelacji. delikatny, ładnie pachnie. opakowanie trochę "tanie". nawilża skórę, ale nie odświeża. po użyciu czułam, że coś na niej siedzi :)

Używam tego produktu od: ponad rok temu
Ilość zużytych opakowań: pół

bez rewelacji

a więc kupiłam ten tonik przez pomyłkę i pani w sklepie nie pozwoliła mi go zwrócić ;/

plusy:
- niska cena
- ładne opakowanie
- szybko się wchłania w skórę

minusy:
- szybko go ubywa
- zapach nie w moim guście, ciężki
- nie oczyszcza dokładnie

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Jest ok

Super tonik jak i inne z ziajki. Nawilża, nie ściąga skóry. Używam go po mleczku witaminowym, wtedy zmywa tłustą warstwę po mleczku i można nakładać krem :)

Używam tego produktu od: kilku miesiecy

Bardzo dobry tonik

Uważam, że pod względem relacji ceny do jakości ten tonik wypada bardzo korzystnie :ehem: Tylko producent przesadził z deklaracją na opakowaniu, jakoby tonik miał ujędrniać... No bez przesadyzmu :/ Od tego nie jest tonik. Ale pozostałe funkcję spełnia dla mnie bez zarzutu. I za to lubię wszystkie toniki Ziai - skutecznie robią to, co powinien robić tonik, bez większych różnic, jeśli chodzi o serię - kolejne wersje traktuję jako miłe urozmaicenie dla nosa i oka :)

Plusy:
+ dobrze oczyszcza - zarówno z resztek makijażu wieczorem jak i przy porannej toalecie - usuwa nadmiar sebum po nocy oraz z inne zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia
+ skutecznie odświeża
+ nie wysusza
+ nie powoduje napięcia cery
+ nie podrażnia
+ nie zostawia na skórze żadnej warstwy (ani lepkiej, ani klejącej - nic takiego u mnie się nie było)
+ niska cena
+ przyjemny kwiatowy zapach
+ polska marka ;)
+ wygodne opakowanie ze szczelnym zamknięciem ( ładne, minimalistyczne ;) )

Minusy:
- nie nawilża

Co do właściwości kojących to nie borykam się z podrażnieniami skóry, więc nie mogę ocenić go pod tym kątem, aczkolwiek uważam, że tonik niewiele może zdziałać w tym temacie - od tego są inne, skuteczniejsze kosmetyki (tak jak w przypadku ujędrniania).

Używałam tego produktu: latem

jestem zadowolona

Przede wszystkim odświeża i oczyszcza cerę. Po użyciu jest wygładzona i wygląda zdrowo. Przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. Niczego więcej nie oczekuję od toniku.
Bardzo wydajny.
Nie podrażnia ani nie uczula.
Neutralny zapach.
Niska cena.
Ładne, poręczne opakowanie.

Używam tego produktu od: ok. miesiąca

Słaby

Kupiłam go (jak prawie każdą Ziaję) z braku czegokolwiek innego, a że musiałam szybko mieć jakiś tonik, kupiłam właśnie ten. Cóż mogę rzec - usuwa resztki makijażu, ale to chyba jedyny plus, bo poza tym nic nie robi. Zapach mi się nie podoba, a poza tym, to ten tonik sprawił, że moja skóra była dziwnie zaczerwieniona i dziwna w dotyku. Zdecydowanie wolę Ziaję ogórkową ;)Używam tego produktu od: używałam go miesiąc

nie polecam

Spina, ściąga i klei skórę, czyli nie zapewnia mi tego, czego oczekuję od toniku - odświeżenia i odprężenia cery. Po użyciu toniku nie chcę czuć na skórze nic - tu czuję bardzo dużo i nieprzyjemnie (zostawia na skórze wyraźną lepką warstwę). Może i przywraca skórze naturalne pH, ale gwarancji na to nie ma. Chętnie odjęłabym gwiazdkę za niesamowite obietnice ujędrnienia, nawilżenia i kojenia, jednak nie odejmę, bo to oznaczałoby wystawienie 1* i byłoby jednak krzywdzące - w końcu tonik mi nie zaszkodził i nie zrujnował mojego budżetu domowego.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Wykorzystała: kilka próbek

dobry jak ziaja

zupełnie zgadzam się z poprzedniczką. tonik ma tylko odświeżać cerę, ten robi to dobrze i jeszcze ładnie pachnie, ogólnie jestem zadowolona.
ale nie kupię więcej, bo już mi się znudził, a lubię testować kosmetyki;)

mam zastrzeżenie co do tego ujędrniania, na pewno nic takiego nie robi,
(ale kto się spodziewał?) uważam, że spokojnie mogą go używać i nastolatki.
ja kupiłam zachęcona "witaminami" -zawsze się witamina przyda. zwłaszcza za taką cenę:) polecam.