Natura Care, Krem do rąk łagodzący, glicerynowo - aloesowy

Powiększ Natura Care, Krem do rąk łagodzący, glicerynowo - aloesowy

Zgłaszająca osoba: Summer

Krem dzięki zawartości aloesu łagodzi podrażnienia. Doskonale nawilża, osłania i regeneruje skórę rąk narażoną na działanie detergentów w środkach myjących i piorących.

Skład: Aqua, Stearic Acid, Mineral Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, TEA, Aloe Vera Extract, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, Linalool.

• Dobry codzienniak
  • Z ciekawości testuję serię kremów do rąk Natura Care. Miałam już cytrynowy(dobry) oraz rumiankowy(rozczarowanie, był bardzo kiepski). Następny który kupiłam to właśnie ta wersja z aloesem. Mam wymagające dłonie, skłonne do wysuszenia i podrażnień, nawet latem. Poza tym wszelkie prace domowe i ogrodnicze wykonuję bez rękawiczek. Zawsze muszę mieć przy sobie jakiś lekki krem do rąk, którego będę mogła użyć szybko w ciągu dnia, takiego, który szybko się wchłania i nie zostawia tłustej warstwy, a przy tym ochrania i pielęgnuje dłonie. Taki jest krem aloesowy Natura Care.

Natura Care jest marką sieci drogerii Natura, więc tylko w tych drogeriach znajdziemy ten krem. Ja kupowałam go jeszcze w starej cenie-1,70 zł, aktualnie te kremy nieco podrożały, kosztują 2 złote z groszami, więc cena jest nadal niska.

Tubka jest miękka, łatwo wyciska się z niej produkt do samego końca. Jest zakręcana-niezbyt wygodne rozwiązanie, lepszy byłby zatrzask, jednak ja po prostu wyciskam troszkę kremu na dłoń, zakręcam tubkę i dopiero wtedy rozsmarowywuję. Otworek jest mały, a więc łatwiej kontrolować ilość dozowanego kosmetyku.

Konsystencja jest bardzo lekka, nieco rzadka, potrafi spływać. Łatwo się rozprowadza i bardzo szybko wchłania, a do tego nie zostawia na dłoniach tłustej, wyczuwalnej warstwy(pod warunkiem, że nie nałożymy go za dużo, wtedy nie będzie chciał się wchłaniać)-od razu mogę grzebać w jakiś papierach, pisać na klawiaturze i robić cokolwiek bez obaw o zostawianie tłustych śladów. To bardzo komfortowe.
    Zapach jest dosyć mocny, specyficzny, ale nie drażni-dla mnie taki kremowo-ziołowy, średnio go lubię. Do tego zostaje na dłoniach.

Krem delikatnie nawilża i odżywia dłonie. Zostawia na nich niewyczuwalny film-dla mnie słabo chroni przed wiatrem i zimnem, jednak przed detergentami oraz negatywnymi skutkami już mi taka ochrona odpowiada. Nie natłuszcza, a więc nie nadaje się na chłodniejsze dni, przynajmniej dla mnie.
    Nie pomoże skórze przesuszonej oraz zniszczonej-jest bardzo lekki. Nie jest kremem regenerującym. Mi on pomaga utrzymać dobrą konydcję dłoni, nakładam go często, niemal po każdym myciu rąk. Na pewno nie działa długofalowo-po 1-2 dniach nieużywania skóra znowu staje się sucha i ściągnięta.
    Czy łagodzi podrażnienia? Może i tak, drobne podrażnienia i swędzenie staje się mniej dokuczliwe po zastosowaniu tego kremu.
    Lubię go używać na codzień, często-mam pewność lekkiej pielęgnacji i ochrony, a także komfort stosowania.
    Suche skórki przy paznokciach nieco nawilżył i zmiękczył.

Wydajność jest bardzo dobra. Lekka konsystencja sprawia, że na jedno posmarowanie nie trzeba go użyć dużo. Taka tubka wystraczyła mi na prawie rok częstego, codziennego stosowania(jedynie w okresie zimowym zastąpiłam go kremami zimowymi Czterech Pór Roku, wtedy potrzebuję czegoś bardziej treściwego i natłuszczjącego).

+cena i dostępność
    +lekka konsystencja
    +szybko się wchłania
    +nie zostawia wyczuwalnej warstwy, która brudzi wszystko czego dotkniemy
    +w składzie aloes

-/+zakręcana tubka
    -/+nie natłuszcza

-nie nawilzy suchej skóry
    -działa krótko
    -nie chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi

Używam tego produktu od: roku z przerwą
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Abisans za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gorszy niż inne z tej serii
  • Moim zdaniem najsłabszy w serii. Kupiłam hurtem wszystkie 3 rodzaje i po zużyciu ich wszystkich muszę przyznać, że mimo iż krem jest dobry, to nie zachwycił mnie tak bardzo jak pozostałe.

DOSTĘPNOŚĆ: Drogerie Natura - czyli zależnie od tego, gdzie mieszkamy, albo tragiczna, albo niezła. W Łodzi mi akurat bardzo nie po drodze, więc jak dla mnie tu jest słabo.

CENA/POJEMNOŚĆ: Rewelacyjna cena pokroju 2zł (ja chyba zapłaciłam 1,5zł) i całkiem spora pojemność 100ml - wyłącznie na plus.

OPAKOWANIE: prosta tubka, bez przesadzonego designu. Jedyne, co można by uznać za wadę to odkręcana nakrętka, ale mi ona w żaden sposób nie przeszkadza. Plusem jest to, że coś jest w konstrukcji tych tubek takiego, że da się krem do ostatniej kropelki wycisnąć bez przecinania. Bardzo to lubię, bo nie znoszę marnowania kosmetyku.

KONSYSTENCJA: krem jest biały, o standardowej konsystencji dla kremu do rąk i dość silnym zapachu aloesu, który utrzymuje się na dłoniach. Być może to jest właśnie to, co mnie w tym kremie odpycha - domestosowy zapach cytrynowego co prawda był intensywny, ale przynajmniej szybko znikał, zapach oliwkowego był zbyt słabo wyczuwalny aby mi przeszkadzać.

SKŁAD: Powtórzę to już po raz trzeci, ale skład tych kremów naprawdę jest godny uwagi. Głownie ze względu na jego zwięzłość. Olej mineralny, sylikon i kwas stearynowy tworzą film na dłoniach, a jako że jest to krem do rąk nie powinniśmy się ich bać Glyceryna, stearynian glicerolu, sok z aloesu i mikroskopijny dodatek mocznika mają nawilżać. Konserwantami są parabeny, co mi akurat wisi i powiewa, ale jeśli ktoś ma skłonność do uczuleń to powinien na nie uważać. Zapach na samym końcu, tak jak powinno być.

DZIAŁANIE: Moim zdaniem pośrednie między oliwkowym i cytrynowym. Nawilża słabo, porównywalnie do cytrynowego - do następnego mycia rąk w użytku domowym. Niestety to, co pozostało mu po oliwkowym to dość mocno wyczuwalny film, jaki po sobie pozostawia. W przypadku oliwkowego grało mi to z dobrym nawilżeniem, tutaj mam wrażenie, jakby ktoś nałożył mi cienkie rękawiczki - nie przepadam. Mimo tego filmu szubko się wchłania.

WYDAJNOŚĆ: U mnie kremy do rąk o tyle są wydajne, o ile zawsze używam ok. 3-4 na raz (torebka, łazienka, biurko i ewentualnie w pracy). Mimo to znikają mi w ekspresowym tempie i wynik o. 3 miesięcy uznaję za przeciętny.

PODSUMOWUJĄC: Sam krem jest dość dobry i bardzo tani krem, ale jeśli już byłabym w Naturze to sięgnęłabym po inne rodzaje.

Używam tego produktu od: ok. 3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: jedno (100ml)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić angelois za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny i tani
  • Ma wszystko, czego mogę wymagać od kremu do rąk - bardzo, bardzo dobrze nawilża, łagodzi podrażnienia, jest wydajny, dobrze się wchłania, nie zostawia tłustej warstwy i przepięknie pachnie. No i rewelacyjna cena.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić sal387 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Bardzo dobry krem do rąk. Miałam zawsze problem z suchymi dłońmi. Odkąd odkryłam ten krem, nie mam problemu.
    +wydajny
    +bardzo dobra konsystencja
    +szybko się wchłania
    +nie pozostawia tłustej warstwy na dłoniach
    +wygodne opakowanie
    +cena

Czasem smaruję nim łydki, bo bardzo dobrze nawilża, lepiej niż niejeden balsam.

Chcesz pochwalić Azmika88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tani i wydajny
  • Wybierając ten produkt sądziłam, ze będzie do niczego. Pomyliłam się i jestem zachwycona tym kremem!

+ zdecydowanie cena,
    + wydajność,
    + lekki zapach, który nie wpłynie bardzo na zapach skóry,
    + wygodne opakowanie,
    + świetnie nawilża skórę,
    + dostępny w każdej drogerii natura

Minusów nie zauważyłam.

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Chcesz pochwalić brenda89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Bardzo dobry krem dla mało wymagających dłoni. Taki na co dzień.
    Konsystemcja przyjemna, ani za rzadka ani za gęsta. Krem wchłania sie całkowicie, nie zostawia tłustej warstwy. Spisuje sie dobrze, gdy pracujemy przy komputerze, bo nie tłuści. Niestety nie ma mega regeneracyjnych właciwości, właścicielki suchych dłoni będą zawiedzione.
    Zapach przyjemny, neutralny. Cena marzenie. Ja kupiłam za 1,30 w promocji. Miałam droższe i jednocześnie dużo gorsze kremy, więc ten z czystym sumieniem polecam.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy, w pracy

Chcesz pochwalić Loouisse za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 7 raz(y)
  • bardzo dobry, choć oliwkowy lepszy
  • Mama kupiła go jako tani krem na działkę. Ja wczesniej używałam oliwkowego i byłam mega zadowolona. Aloesowy też mile zaskakuje.

Jako krem regenerujący skórę nie spisuje się najlepiej, tu potrzebny jest już tłustszy oliwkowy, jednak do pracy albo do użycia na szybko jest rewelacyjny.
    Mega szybko się wchłania. Jeśli nie nałoży się go za dużo, to wystarczy potrzeć dłonie kilka razy i nie ma żadnego tłustej powłoki, a skóra jest aksamitnie gładka, zadbana i nawilżona. Ładnie pachnie.
    Ma proste i wcale nie najbrzydsze opakowanie. Mogłby mieć otwierane otwarcie, a nie odkręcane, ale i tak nie jest zły, z resztą trudniej o to, że otworzy on się sam w torebce i rozleje się.

Jest jak najbardziej na tak i myślę, że zostanę przy tym wyborze na długo.

Chcesz pochwalić lea88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Krem bardzo dobry, zawsze stoi przy umywalce i smaruję nim ręce po umyciu dłoni, jest świetny i w dodatku za taką śmieszną cenę. Mój tata również go sobie chwali Krem szybko się wchłania i zostawia dłonie miłe w dotyku

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Chcesz pochwalić monisssssssss89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • godny uwagi
  • Idealny codzienny kosmetyk do pielęgnacji rąk. To mój kolejny krem z tej serii. Wszystkie są bardzo fajne i dobrze nawilżają rączki. Mimo zawartości gliceryny dobrze się wchłaniają i nie zostawiają nieprzyjemnej, klejącej warstwy. Nie zmywają się przy myciu rąk. Jedno co mi nie do końca odpowiada w tym kremiku to zapach - zdecydowanie ładniejszy był oliwkowy. Polecam bo w tej cenie nie znajdziecie nic lepszego

Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić adastrzyza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Very good
  • Lekki, błyskawicznie wchłaniający się krem. Nawilża, natłuszcza jedynie leciutko. Bardzo przyjemnie, nienachalnie pachnie. W sam raz do codziennej pielęgnacji dla niewymagających intensywnej pielęgnacji dłoni. Cena śmiesznie niska.
    Polecam.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca

Chcesz pochwalić Summer za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij