Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy łagodny (włosy suche i normalne) (stara wersja)

Zadaniem szamponu jest poprawienie wyglądu włosów suchych, zmniejszenie lub eliminacja swędzenia skóry, zmniejszenie łamliwości i wypadania włosów po zabiegach fryzjerskich, przywracanie miękkości, połysku i witalności suchym włosom. Polecany jest przez dermatologów przy alergicznym świądzie skóry i w przypadku nadmiernego wypadania włosów spowodowanego dietami odchudzającymi oraz długotrwałym przyjmowaniem leków.
Szampon jest dobrze tolerowany przez osoby chore na łuszczycę. Nie ściąga skóry i dobrze zmywa maści.

Nr 1

Kiedy znowu zaczęłam farbować włosy, używałam jeszcze szamponu z tej serii do włosów tłustych. Po raz kolejny chciałam kupić ten sam, kiedy mama powiedziała: "dziecko, przecież teraz masz tak suche włosy, po co Ci szampon do włosów tłustych? Kup ten do suchych". I kupiłam :) I teraz - to mój szampon nr 1 !
Kiedy w koncu zapuszczę swoje naturalki, wrócę do poprzedniego szamponu. Jednak na dzień dzisiejszy zostaję przy tym. Jest genialny! Lubię jego zapach. Dostępny w aptekach i tani. Wydajny. I robi to, co ma robić - oczyszcza skórę głowy. Zawsze będzie w mojej łazience.

Ilość zużytych opakowań: ponad 5

Rzeczywiście jeden z najlepszych z tzw. naturalnych szmponów.

+ łagodnie traktuje włosy i skórę głowy
+ nie są takie przesuszone jak po innych szamponach
+ nie plącze
+ dobrze się pieni

nie za bardzo

Kupiłam ten szampon,bo moje włosy były wyjątkowo suche i zniszczone,zależało mi też na naturalnym produkcie.Muszę powiedzieć,że na początku szampon bardzo ładnie regeneruje włosy.Nie są takie suche,stają się bardziej nawilżone i mniej matowe.Jednak po jakimś czasie zauważyłam,że włosy zaczynają być przesuszone,po zmyciu szamponu są bardzo \'tępe\' i szorstkie.Poza tym strasznie trudno się rozczesywały.Nie pomogła ich zmiękczyć nawet odżywka z tej samej linii.Skończyłam używać w połowie opakowania i przerzuciłam się na bardziej kremowe szampony.

Podsumowując,wydaje mi się że ten produkt dobry jest na tzw. \'wybicie się\' z bardzo zniszczonych włosów,ale raczej nie jest to produkt do stosowania na dłużej przy problematycznych włosach.Plusem jest dobry,naturalny skład,to że bardzo dobrze się pieni i zmywa.Jest też wyjątkowo wydajny.

Ilość zużytych opakowań: 0,5

bardzo fajny szampon!

Fajny , spełniający swoje zadania szampon. Szukałam lekkiego szamponu, który nie będzie niszczył mi wlosów z lekkim składem i szampon spełnia swoje zadanie. Zanim go użyłam byłam nastawiona z rezerwą gdyż zawsze kiedy używałam ziołowego szamponu to plątał mi włosy, które i tak jest ciężko rozczesać. Szampon pozytywnie mnie zaskoczył, gdyż nie sprawia ,że włosy są szorstkie ładnie się pieni- używam do metody kubeczkowej, poza tym dobrze myje i pewnie jeszcze do niego wrócę, póki co napewno będę dalej szukać i eksperymentować :)

Mieszane uczucia

Szampon stosowałam z dwoma przerwami. Po zuzyciu pierwszej butelki byłam niezbyt zadowolona. Szukałam szamponu, który będzie działał wspomagająco przeciw wypadaniu włosów. Miał być to dodatek do odpowiedniego suplementu diety.
Niestety włosy wypadały mi po nim bardziej niż zwykle. Na początku nie byłam pewna czy to napewno ten szampon powodował. Uzywalam go na zmiane z innymi i niestety za kazdym razem kiedy traktowalam nim wlosy, rezultat byl taki sam - wlosy lecialy mi po nim niemilosiernie. Poza tym slabo sie pienil, trzeba bylo uzyc naprawde sporej ilosci aby dokladnie umyl dlugie wlosy.
Fakt, ze jest delikatny i naturalny, wlosy pieknie mi po nim blyszczaly.
Wiem, ze spora ilosc osob chwali sobie ten szampon. Pani w sklepie ziolowym takze byla zaskoczona tym, ze kosmetyk mi nie podpasowal.
Niestety ja juz raczej nie powroce do tego specyfiku ze zwgledu na zle doswiadczenia z nadmiernym wypadnaniem.

Używam tego produktu od: rok

spodziewałam się więcej

jest to całkiem miły i delikatny szampon, po którym jednak spodziewałam się więcej. Włosy było jako takie ładne.. jednak nie były specjalnie miękkie, nie układały się lepiej niż zwykle...

stosowałam go codziennie przez ponad miesiąc, więc jest zaskakująco wydajny. cena też jest korzystna, zapach ładny..
sama nie wiem. taki sobie szampon. nie wiem, cyz kupię ponownie. może kiedyś dam mu drugą szansę

Używam tego produktu od: przez miesiąc
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Porządny

Spodziewałam się rewelacji, a dostałam bardzo przyzwoity szampon do codziennej pielęgnacji w dobrej cenie, który jednak moim KWC nie zostanie. Produkt zamówiłam ze strony Fitomedu wybierając ekonomiczne opakowanie 500ml + odzielną pomkę. Szampon bardzo dobrze się pieni, zniechęca mnie jednak trochę SLS w składzie (dobrze, że na dość dalekim miejscu). Na pewno nie nawilża i nie pielęgnuje specjalnie włosów (może stały się nieco grubsze), dobrze je za to oczyszcza, są lekkie i \'sypiące\' i, niestety, matowe (stosowałam razem z odżywką z tej samej serii). Jest niestety rzadki i przez to mało wydajny.. Podsumowując, jest to całkiem dobry początek codziennego rytuału pielęgnacji, ale tylko wtedy, gdy mamy bardzo mocną odżywkę.

na 5

Używam go do wrażliwej skóry głowy.

-włosy są piękne, puszyste, "odbite " od skóry a nie przyklapnięte
-dłużej zostają świeże i nie przetłuszczają się
-wygodna,przezroczysta butelka
-wydajny, mocno się pieni
-łagodzi podrażnienia skóry
-korzystna cena

Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

najlepszy z szamponów naturalnych

Po przerzuceniu się na naturalną pielęgnację i wypróbowaniu większości szamponów bez SLSes i dostępnych w drogeriach i zielarskich (mycie odżywką stosuję okazjonalnie) ten okazał się najlepszy- włosy są miękkie, błyszczące i mięsiste.
Z dostępnością jak wiadomo jest ciężko, ale rozwiązuje ten problem kupnem kilku na zapas. Zapach mi nie przeszkadza, konsystencja troche za rzadka, ale działanie rekompensuje niedogodności.

Używam tego produktu od: 0,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 4?

ulubiony szampon ziolowy

Jak do tej pory moj ulubiony szampon ziolowy. Laczy zalete naturalenej pielegnacji z przyjemnoscia stosowania (szampon rzeczywiscie dobrze sie pieni). Delikatnie oczyszcza skore glowy i wlosy. Polecam!

bardzo dobry

Mam włosy farbowane, falowane, rozdwajające się końcówki i do tego wszystkiego wrażliwy skalp. O szamponie dowiedziałam się z Wizażu i od razu postanowiłam go wypróbować. Pierwsze zaskoczenie - pieni się! Na pewno nie tak jak szampony z SLS, ale jest to już piana która daje komfort użycia ( z tego powodu nie odpowiada mi za bardzo polecany Babydream - nie lubię słabo lub niepieniących się szamponów). Włosy po umyciu są błyszczące, sypkie, skóra głowy nie podrażniona. Zgadzam się z jedną z poprzedniczek - szampon nadaje się też dla posiadaczek przetłuszczających się włosów. Po myciu warto zastosować odżywkę - bo inaczej mogą być problemy z rozczesaniem.

Używam tego produktu od: ok. 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: na razie jedno

zły

Okropnie wysusza. Mam włosy farbowane, przetłuszczające u nasady, suche końcówki i ten szampon jest dla mnie po prostu totalnie nietrafiony. Włosy po nim są strasznie szorstkie i bez odżywki nie ma najmniejszych szans żeby je rozczesać. Po umyciu skóra głowy trochę swędziała :(

Używam tego produktu od: paru tygodni

Jestem usatysfakcjonowana.

Kupiłam szampon oczywiście pod wpływem pozytywnych recenzji.
Dla wszystkich szukających- można go bez problemu dostać w aptekach \'Dbam o Zdrowie\'.

Pierwsze, co mnie w nim zachwyciło, to skład- po raz pierwszy zobaczyłam SLES na tak dalekiej pozycji w składzie szamponu!

Włosy po zastosowaniu szamponu są gładkie, nieprzesuszone, mięciutkie...
Są puszyste, ale nie sianowate.

Dobrze zmywa oleje: Amlę, Babydream i kokosowy, wszystkie razem oraz każdy z osobna:)

Chyba jedynym minusem tego produktu rzadka konsystencja, przez co jest mało wydajny. Ale myślę, że przy tej cenie nie jest to aż tak bolesne ;)

Zapach nie drażni nosa, jest delikatny, wręcz prawie nie wyczuwalny.

Nie spodziewam się cudów po szamponie- ma po prostu dobrze oczyszczać, a przy tym nie wysuszać- i ten spełnia te funkcje.
Jestem na tak, polecam!

Używam tego produktu od: prawie 4 miesięcy