Maybelline, Pure.Liquid Mineral Foundation (Mineralny podkład w płynie)

Powiększ Maybelline, Pure.Liquid Mineral Foundation (Mineralny podkład w płynie)

Zgłaszająca osoba: mOna01

Pure.Liquid Mineral zapewnia pełny, nieskazitelny makijaż. Pozwala skórze oddychać, dając zdrowo wyglądające wykończenie, które stapia się z odcieniem skóry.
Nie zatyka porów. Bez talku. Bez olejków. Bezzapachowy.
W Polsce dostępne jest opakowanie z dozownikiem - pompką.

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Ethylhexyl, Methoxycinnamate, Glycerin, Isotridecyl Isononanoate, PEG-9 Polidimethylsiloxethyl Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone/Poliglycerin-3 Crosspolymer, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Disodium Stearoyl Glutamate, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Acrylates Copolymer, Propylparaben, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Aluminium Hydroxide, PEG-9, Ethylparaben, Butylparaben [ /- MAY CONTAIN: CI 77891 / Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492, CI 77491 / Iron Dioxides], (F.I.L D28659/1).

• Jak najbardziej TAK
  • Używam tego podkładu od dobrych paru lat i jak do tej pory jestem bardzo zadowolona.

Jeżeli chodzi o plusy tego kosmetyku to ;
    -fajnie nawilża cerę
    -dopasowuje sie do kolorytu skóry
    -nie tworzy efektu maski - chyba,że przesadzi się z aplikacją
    -dosyć wydajne opakowanie
    -cena jest ok

Jego minusami są :
    -lekko się świeci (ale gdy nałożę puder prasowany uzyskuję mat)
    -dosyć krótko się trzyma
    -mały wybór kolorów

Podsumowując, produkt ten jest bardzo fajną opcją podkładu dziennego, jednak na wieczór polecam coś bardziej kryjącego. Ideałem nie jest ale fajnie spełnia podstawowe wymagania. Polecam .

Używam tego produktu od: 3 lata

Chcesz pochwalić Elegantceil za czytelną i pomocną recenzję?
  • gorzej byc nie może
  • Podkłady maybelline są dość nierówne, ale tym razem jest naprawdę źle.. Pierwszy raz trafiłam na podkład, który wogóle nie stapia sie ze skórą, a ogólne wrażenie jest takie, że firma wypuściła go pod zachęcającą i popularną nazwą \'mineral\' na szybko bez dostatecznego wypróbowania składników i tego jak sie ze współpracują.
    Trwałość oceniłabym jako bardzo słabą, kolory tez niezbyt zachęcające -jeżeli ktos tak jak ja uzywa tylko w chłodnej tonacji to wybór jest ograniczony do 01 sand beige, a i jemu daleko do beżu.

Używam tego produktu od: uzyłam raz
    Ilość zużytych opakowań: jedno zaczęte

Chcesz pochwalić treize13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie jest zły, ale...
  • Nie mogę go skrytykować, że zły, że słaby, że kiepski itd. To po prostu podkład nie dla mnie. Ale zacznę od plusów:

- fajny jasny, neutralny odcień ( Ivory ), który nie ciemnieje
    - nie podkresla suchych skórek, nie wysusza, ba, może nawet ciut nawilża
    - wygodne opakowanie z pompką ( niby nic, ale każdy, kto miał w swoich zbiorach podkład typu Estee Lauder Double Wear czy Revlon colorstay BEZ pompki, potrafi docenić tak banalną rzecz jak pompka w opakowaniu:-D )
    - delikatna, płynna konsystencja - łatwo się rozprowadza, nie zasycha itp.

Plusów niby kilka jest, ale....

- Dla mnie to bardziej krem pielęgnujący niż podkład; nie ma krycia, nie ma matu, nie ma trwałości, no nic. To już BB Cream z Garniera ( wersja dla tłustej skóry ) jest bardziej podkładem niż to cudo...

Od podkładu szukam jednak czegoś innego, niż to co oferuje mi produkt Maybelline. Mimo tego, nie mogę tego podkładu ocenić jako złego. Może dla suchoskórej, gładkiej, idealnej buźki będzie wymarzony...

Używam tego produktu od: kilka miesięcy, od czasu do czasu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić anetka832 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony
  • Mam suchą cerę i to jedyny podkład, który nie doprowadza mojej skóry do stanu pustyni dobrze kryje, utrzymuje się długo, nie tworzy tzw. efektu maski. Dodatkowo skóra oddycha i jest zdrowa. Jedynym minusem jest dostępność :/ nie wiem co się stało, że nie widzę go w drogeriach. Może po prostu zmieniło się opakowanie. Jest bardzo wydajny. Jednak nie ma takiego szału co do cenu specyfiku.Używam tego produktu od: jeden rokIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić izaabbella za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wielkie NIE
  • Kupiłam go za namową sprzedawczyni. Poradziła mi go na moją mieszaną skórę jako lekki, niezapychający ale trwały podkład.

Strata pieniędzy, totalna. Zerowe krycie, rzadki nijaki, błyszczy się strasznie! Zawsze, do każdego podkładu używam prasowanego pudru Rimmela ale i on nie pomógł. Zmarnowane pieniądze. Dodatkowo moja koleżanka po tym jak zauważyła go u mnie w łazience powiedziała: "O też go miałam. Było trzeba zapytać. Strasznie się świecił. Pozbyłam się go"

Jeden plus to kolor, jasny i bez różowego pigmentu.

Używam tego produktu od: krótko
    Ilość zużytych opakowań: pół

Chcesz pochwalić Galaxies za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie...
  • Podkład oprócz tego że nawilża cere, nie robi poza tym nic innego. Za te pieniądze można równie dobrze kupić krem do twarzy i stosować go zamiast fluidu ( w tym przypadku). Zero krycia, chociaż dla niektórych to plus gdy nie widać że kobieta nosi makijarz. Ten produkt jednak, zachowuje się tak jakby go wcale na twarzy nie było. Jakby nie został w ogóle użyty. Oddałam go znajomej, nie było sensu się z nim męczyć

Używam tego produktu od: nie pamiętam
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić adulka1993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem
  • Całkiem przyjemny podkład, nie wyrządził mi krzywdy na twarzy, ale też nie wywołał efektu wow.
    Lekki, słabo kryjący, raczej dla osób posiadających gładką cerę.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kapris91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla naprawdę bladolicych
  • Kupiłam ten podkład ponad rok temu i używam co jakiś czas kilka dni pod rząd. Ma u mnie więcej plusów niż minusów, ale mimo tego nie kupię go więcej, bo najjaśniejszy odcień jest dla mnie za ciemny (to największy minus).
    Plusy:
    - lekki, nie czuję go na skórze,
    - dobrze się rozprowadza, bez smug, nie trzeba czekać, aż trochę przeschnie, co czasem się zdarza przy innych podkładach,
    - ujednolica koloryt skóry i wystarczająco kryje małe niedoskonałości, np. niewielkie zaczerwienienia,
    - trwałość jest dla mnie dobra, podkład (lekko przypudrowany) trzyma się u mnie w dobrym stanie do 10 godzin,
    - wydajny - używam tego kosmetyku od zeszłego roku co jakiś czas (łącznie 4 miesiące lub więcej) i dopiero teraz się kończy, niewielka ilość wystarcza na 1 makijaż,
    - opakowanie jest wygodne, podkład wychodzi zawsze w takich ilościach, jakie chcę; dobre jest też to, że widać, ile podkładu jest w środku,
    - nie osadza się w porach, nie zapycha ich,
    - uczucie lekkiego nawilżenia.

Minusy:
    - zostawia nieco świecącą się i lepką warstwę, dla mnie konieczne jest lekkie przypudrowanie,
    - najjaśniejszy odcień 05 Light Beige jest za ciemny i za żółty dla prawdziwych bladziochów,
    - ma trochę dziwny zapach, kojarzy mi się z farbami plakatówkami, ale to taki szczegół, może nie każdy to wyczuje.

Używam tego produktu od: zeszłego roku z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: końcówka 1.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić annemon za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naturalny efekt i przyjaźniejszy skład.
  • Podkład nakładam palcami, utrwalam pudrem transparentnym. Nie szkodzi mojej cerze, nie zapycha, nie wysusza, nie przetłuszcza. Gama kolorystyczna mi odpowiada - odcienie nie są pomarańczowe. Daje naturalny efekt przy średnim kryciu, nie tworzy maski, nie podkreśla zmarszczek, skórek itp. Nie trzyma się cały dzień i tylko dlatego odejmuję pół gwiazdki, ale biorąc pod uwagę skład na plus, wybaczam i daję KWC. Ostatnio nie jest dostępny w szafach Maybelline, dlatego testuję Bourjois HealthyMix i 123Perfect - nie są tak dobre w mojej ocenie, jak ten podkład.Używam tego produktu od: 3 lataIlość zużytych opakowań: 4, może więcej

Chcesz pochwalić Whitesnake za czytelną i pomocną recenzję?
  • nawilżający fajny podkład na codzień ,dla skóry wrażliwej szkoda że nie ma lepszego krycia, lekki
  • mam cere suchą i rozległymi naczynkami. Do tej pory ten podkład był dla mnie bardzo fajny . mam cerę problematyczną wręcz czerwoną on ją fajnie ukajał.W miarę dobrze nawilża co dla mnie jest podstawą nie robi też efektu maski. Nie podkreśla suchych skórek
    Byłby jeszcze lepszy gdyby miał lepsze krycie.
    Zużyłam dwie buteleczki i zrezygnowałam z niego tylko dlatego , iż szukam czegoś innego.
    Na codzień na uczelnie czy do pracy jak najbardziej. cena też zadowalająca raz trafiłam na niego w biedronce za 19 zł także jestem na tak nie dla cery przetłuszczajacej się Używam tego produktu od: 3 latIlość zużytych opakowań: zużyłam dwa całe opakowania do samego końca

Chcesz pochwalić f16marta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo słaby
  • Plusy:
    + bardzo wydajny
    + super konsystencja
    + świetnie się rozprowadza
    + naturalny kolor (ja miałam beż)

Minusy:
    - BARDZO SZYBKO schodzi ze skóry i pozostawia fatalne uczucie.

Chcesz pochwalić LiquierroGirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • żółty?!??
  • Kupiłam produkt na wyprzedaży, i to chyba wyłącznie cena mnie przekonała (15zł)

+fajne opakowanie - higieniczne, z pompką
    +podkład mineralny!

-wysusza skórę
    -zmienia barwę na...żółty! poważnie, gdy miałam go na twarzy ludzie pytali się mnie czy dobrze się czuję, bo jakoś 'żżółtkłam' wygląda to bardzo nieestetycznie
    -pozostawia tłusty film na skórze, trudny do zmatowienia

Ilość zużytych opakowań: 1/5

Chcesz pochwalić mkaczmarek za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • mam bezproblemową cerę, nie jest to mój kwc ale jest zdecydowanie dobry ładnie wygląda na skórze nie mam mu nic do zarzucenia.
    tj poprzednik affinitone ale w fajniejszym opakowaniu troche inna konsystencja ale jest dobry moze jescze kiedyś kupię.Używam tego produktu od: jakiś czas temuIlość zużytych opakowań: 1-2

Chcesz pochwalić dystymia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny na codzień
  • Przyzwoity podkład w płynie, kupiłam go ze względu na to, że nie zawiera olejków (moja cera ma skłonność do przetłuszczania się w strefie T)

Trochę się zawiodłam bo myślałam ,że będzie lepiej krył. Szybko się ściera i podkreśla suche miejsca. Jeśli ktoś ma tłustą cerę nie obejdzie się bez pudru. Ale fajnie zakrywa zaczerwienienia, nakładam go pędzlem z Hakuro i nie pozostawia smug. Jest też lekki i nie zapycha. Ogólnie na codzień go zużyję , ale ponownie nie kupię.

+ za pompkę i za gamę kolorystyczną , mam odcień 020 Cameo, wpadający w żółty i jest idealny dla mojej cery

Używam tego produktu od: Parę miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić aleksandra_014 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Poprawny, ale bez szaleństw
  • Podkład lekki, dobrze stapia się z kolorem skóry. Raczej na lato. Szybko ściera się z twarzy, a czasem juz po pierwszej godzinie skóra świeci się. Moja skóra nie jest tłusta, raczej mieszana, nieco przesuszona, a podkład nie tylko nie nawilża, ale nieco nasila uczucie ściągnięcia skóry.
    Polecałabym go osobom, które maja ładną cerę bez niedoskonałości (znam taką osobę i na jej skórze podkład wygląda jedwabiście, nieco rozświetlając). Natomiast jeśli ktos ma cokolwiek do ukrycia, to ten podkład pomoże w niewielkim stopniu. Dodatkowo przy nakładaniu na twarz należy uważać, żeby dokładnie go rozetrzeć, bo może zostawiać smugi.

Ze względu na to, że ładnie stapia się ze skórą i nadaje jej gładki wygląd - 3 gwiazdki. Do mojego KWC brakuje mu lepszego krycia i trwałości.

Używam tego produktu od: 1,5 roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Juice za czytelną i pomocną recenzję?
  • słaby
  • Miał być lekki. I jest, ale niestety na tym się kończą jeg zalety. Efekt jes rzeczywiście bardzo naturalny, głównie dlatego, że go nie ma...

- bardzo kiepsko z kryciem
    - maże się po twarzy, robi coś jak zacieki, uwidacznia pory i suche skórki
    - szybko się ściera, a właściwie sam schodzi z twarzy
    - mam wrażenie, że odkąd go używam mam wielkie, pozapychane pory
    - wysusza skórę, w rezultacie wtórnie ją przetłuszczając

Generalnie jestem na nie, chociaż latem przy odrobinie dobrej woli można go by uznać za niezły. W warunkach jesienno-zimowych (wiatr, deszcz, zimno, ogrzewanie...) jest beznadziejny.

Używam tego produktu od: pół roku?

Chcesz pochwalić volleybalistka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zwykły
  • Na pewno nie kupiłabym podkładu w cenie regularnej, nabyłam go prawie nowego w zestawie innych kosmetyków, ale opłacało się. Lubię go. Nie przesusza cery, ma średnie krycie, czyli takie, jakiego potrzebuję na co dzień. Mam ciemniejszy odcień i mieszam z jednym z jaśniejszych podkładów. Generalnie jest przyjemny. Fakt, że jest mineralny sprawia, że nie czuje się go na twarzy.

Używam tego produktu od: roku z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić varyatka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo Przeciętny
  • Ze względu, na to że lubię kupować i sprawdzać różne podkłady w mojej kosmetyczce swego czasu znalazł się i ten oto podkład. Byłam z niego średnio zadowolona.
    Jeśli ktoś ma cerę jednolitą, bez niedoskonałości i potrzebuję efektu jedynie wygładzenia i lekkiego krycia to myślę, że będzie on ok.

Jeśli chodzi o mnie to krycie było prawie niewidoczne :/ , trudno się go rozprowadza, jeśli dałam za dużo warstw dla efektu większego krycia to pozostawiał smugi, dosyć lejąca się formuła, na szczęście miał pompkę , więc nie było aż tak wielkiej tragedii.

Jeśli chodzi o plusy to na pewno nie podkreślał suchych skórek, ładnie wygładzał cerę, ale czułam się bardziej jakbym zastosowała coś w rodzaju BB a nie podkład.
    Nie zapychał cery, jak dla mnie bardzo delikatny ( chyba aż za bardzo) , na pewno jest wydajny bo pamiętam, że używałam go dosyć długo, cena w miarę przyzwoita , za opakowanie też plus !

Ja raczej ponownie go nie kupię, chyba, że będę miała cerę idealną

Używam tego produktu od: Używałam od listopada 2011 Ilość zużytych opakowań: 1 całe

Chcesz pochwalić evveliness za czytelną i pomocną recenzję?
  • mieszane odczucia
  • Polowałam na ten produkt dość długo, ta seria bardzo mi się spodobała, korektor pod oczy jest super, więc podkład także chciałam wypróbować.
    Posiadam odcień Nude - 021. W buteleczce wygląda na trochę żółtawy, ale ładnie stapia się ze skórą. Nie zatyka porów, nie przesusza skóry, ogólnie nie robi jej żadnej krzywdy. W mojej ocenie ma dość dobre krycie, nie powoduje efektu maski, ale chroni świat przed oglądaniem naszych niedoskonałości.
    Dość ładnie wygląda w ciągu dnia na twarzy, ale niestety ma jeden przeogromny minus - skóra już po dosłownie godzince świeci się niemiłosiernie.
    Także polecam, ale tylko w zestawieniu z dobrym pudrem matującym.

Plus także za SPF 15

Używam tego produktu od: ponad pół roku

Chcesz pochwalić lilyblue za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie.
  • Największymi plusami tego podkładu jest jego kolor ( 21 Nude ) - naturalny, z żółtymi tonami ( nie pomarańczowymi! ), szklane opakowanie z pompką, dzięki któremu widać ile podkładu pozostało i to tyle.
    Nakładanie produktu jest ok - konsystencja dość lejąca, rozprowadza się bez większych problemów, bez smug.
    Niestety bez przypudrowania strasznie się świecę ( cera mieszana ) w strefie T, za każda sucha skórka jest podkreślona. Tak więc - nie jest to podkład ani dla cery tłustej, ani dla suchej.
    Za to jeżeli mamy cerę normalną i nie oczekujemy od podkładu supertrwałości, czy też dużego krycia, a wyrównania kolorytu - będzie całkiem dobrze. Trzeba też zastrzec, że ów produkt kompletnie nie wtapia się w skórę. Jest widoczny, czego nie znoszę i to go zupełnie eliminuje. Jak już wspomniałam - z trwałością równiez jest kiepsko - przypudrowany trzyma się ok. 5 godzin, potem zaczyna się nieestetyczne zbieranie sie w zmarszczkach, warzenie i inne tego typ nieprzyjemne sytuacje.
    Podsumowując: używam go kiedy moja skóra jest w bardzo dobrym stanie, na krótkie wyjścia niewymagające nieskazitelnego wyglądu.

Chcesz pochwalić Groenendael za czytelną i pomocną recenzję?
  • tłuścioch
  • Podkład jest strasznie tłusty, przez co swiecę się już zaraz po nałozeniu a co dopiero po kilku godzinach. Po całym dniu wręcz spływa z twarzy. W dodatku nie kryje, a wręcz wydaje mi się że uwydatnia wszelkie niedoskonałości. Cięzko stapia się z kolorytem skóry co tworzy maskę. Więcej wad podkład już chyba mieć nie może.

Ilość zużytych opakowań: jedno do połowy bo dłużej już nie mogłam

Chcesz pochwalić krowa118 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dno
  • Świecę się po nim jak nie wiadomo co.W ogóle nie zakrywa nawet najdrobniejszych niedoskonałości.Krótko mówiąc-cztery dychy wyrzucone w błoto.
    Plusy:
    -Hmmm...
    Minusy:
    -cena
    -zero matu
    -brak krycia

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić GuelderRose za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zbyt delikatny.
  • Zdecydowanie NIE !
    Podkład sam w sobie zachęca do kupna, gdyż opakowanie jest bardzo fajne i wygodne, ale jednak po zastosowaniu nie robi szału. Wtapia się w skórę. Konsystencja przyjemna, zapach również. Po aplikacji na mojej skórze niestety nic nie widać, a więc lepiej nie inwestować moim zdaniem w ten produkt.

Chcesz pochwalić mystery_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • szalu nie ma.
  • kupiłam w biedrze w promocji za 19,99. pomyslalam ze cea niezla a mineralne kosmetyki sa bardzo chwaloe wiec wpakowalam do koszyka kolor ivory. No i niestety troszke jestem zawiedziona, spodziewałam sie fajnego naturalnego efektu i takiego dobrego krycia, nie mam jakiejs bardzo problematycznej cery ale od czasu do czasu wyskoczą mi jakies syfki. Ale do rzeczy

Plusy:
    + idealny dla mnie kolor, któty wtapia się w cere
    + łatwo się rozprowadza, przyjemna konsystencja, dość wodnista ale dzieki temu długo można poprawiac i nie zostają smugi, ale trzeba od razu iść umyc ręce;p
    + przyjemne opakowanie z pompką

Miusy;
    -nie kryje nawet najmniejszych wyprsków
    - nie jest trwały, wychodzac na impreze lepiej uzyc czegos innego, albo co godzine poprawiac
    -zapycha mi pory

Ilość zużytych opakowań: pół

Chcesz pochwalić Slodka_Anulcia za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie, nie, nie!
  • Mam cerę tłustą, ze skłonnością do wyprysków. Kupiłam ten podkład zachęcona reklamą i opisem producenta. Dodatkowym plusem miało być wykorzystanie mineralnych składników w celu idealnego krycia. Powiem (napiszę) krótko - nic z tych rzeczy.
    To jest jeden z najgorszych podkładów, jakie miałam do tej pory. Jak wiadomo, spróbować trzeba wszystkiego. Do niego nigdy nie wrócę.
    Plusy
    + delikatny, łatwo się rozprowadza
    Minusy
    - niestety zapychał mi cerę
    - w ogóle nie kryje
    - kiepska gama kolorystyczna- kolory są jakieś 'żółte'
    - schodzi po dosłownie 1h
    - zapach !
    - mimo, że się łatwo rozprowadza, konsystencja daje wiele do życzenia.
    - nie, nie, nie. szkoda pieniędzy.

Podsumowując. nigdy do niego nie wrócę. Nie polecam.

Chcesz pochwalić like_me za czytelną i pomocną recenzję?