MAC, Studio Finish Concealer SPF 35 (Korektor do twarzy w kremie)

Powiększ MAC, Studio Finish Concealer SPF 35 (Korektor do twarzy w kremie)

Zgłaszająca osoba: anka_res

Intensywnie kryjący, skoncentrowany korektor w kremie. Pomimo intensywnego krycia jest bardzo lekki. Wodoodporny, bezzapachowy, niekomedogenny. Jest bardzo wydajny - niewielka ilość pozwala perfekcyjnie pokryć niedoskonałości. Polecany do krycia pieprzyków, znamion, cieni pod oczami. Wzbogacony o krzem oraz antyutleniacze (pochodne witamin A i E).

Cena: ok. 60zł / 7g

• jestem na tak
  • korektora używam od 2 lat, w sumie do tej pory jest to mój najlepszy korektor, co prawda kolor mam dobrany nie koniecznie dobrze nw20 , chyba nc byłby lepszy , a najlepszy nc15, ale mimo to jestem zadowolona, choc wg mnie korektor , aż tak cudownie się nie trzyma, jednak z innych mi znanych najlepiej a miałam wiele korektórów także tych renomowanych marek, ogolnie polecam!

Używam tego produktu od: 2 lata

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Awelinaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny
  • Ten korektor jest absolutnie świetny. Na początku nie byłam przekonana do zakupy tego korektora, bo myślałam, że okaże się taki jak każdy inny krem-kamuflaż, tyle że po prostu dość droższy. Myliłam się. Ten korektor powala wszystkie inne kamuflaże na kolana.

+ korektor zapewnia perfekcyjne krycie
    + wystarczy odrobinka, żeby zakryć niedoskonałość (jest niesamowicie wydajny)
    + perfekcyjnie stapia się ze skórą, z podkładem
    + świetna gama kolorystyczna, zarówno żółte jak i różowe tony (jestem bardzo, bardzo blada i ten korektor jest dla mnie kolorystycznie dobrany idealnie)
    + nie zmazuje się, zostaje na swoim miejscu tak jak został położony aż do wieczora (fakt, że trzeba go przypudrować, ale to wydaje mi się bardzo normalne)
    + można go nałożyć pod oczy, ale na dobrze nawilżoną w tym miejscu skórę oraz dość umiejętnie, sprawnie (jednak ja preferuję używać go na niedoskonałości)

Minusem może być cena oraz to że średnio współgra z palcami, chociaż można próbować. Zdecydowanie idealnie współgra z pędzelkami języczkowymi do korektora, wtedy nie ma śladu po niedoskonałościach.

Generalnie świetny!

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Salamka za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest świetny
  • Mimo nie do końca idealnego odcienia, a był to odcień NC15 (miał wpadać w żółte tonacje,a jednak bardziej wpadał w różowe, co mnie zdziwiło) korektor bardzo dobrze się u mnie spisywał, zarówno pod oczy, jak i na przebarwienia. Dodam, że akurat z okolicą oczu nie mam większych problemów...Korektor jest świetnie kryjący, przyjemny w użyciu i co najważniejsze naprawdę NIE ZAPYCHA!, co na chwilę obecną jest dla mnie priorytetem. Nie ukrywam, że po zapłaceniu za niego 77 zł, bo taka jest aktualna cena, liczyłam na nieco większe opakowanie. Niestety po rozpakowaniu przesyłki mina mi nieco zrzedła i nie byłam zadowolona, okazał się strasznie maleńki. Niemniej jednak jak na takie gabaryty był całkiem wydajny, co prawda nie starczył na rok, ale ja raczej sporo go używałam, więc jeżeli ktoś niewiele potrzebuje korektora, będzie go miał na dużo dużo dłużej. Korektor doskonale współgrał z podkładem l'oreal true match. Produkt najlepiej nakładało mi się pędzelkiem na przebarwienia, natomiast palcem na oczy, produkt się wtedy nieco nagrzewał w kontakcie z opuszkami palców i śmiało można go było zaaplikować na oczy, jak i w okolice. Zarówno korektor jak i podkład stosowałam na skórę oczyszczoną płynem micelarnym, produkty nie sprawdzały mi się na twarzy, która była czymś natłuszczona.

plusy:
    -świetnie kryje
    -ładne odcienie, jednak jeżeli będę kupowała korektor następnym razem to wezmę kolor NW15 dla porównania
    -nie zapycha
    -dobrze się go rozprowadza
    -poręczne opakowanie
    -w miarę wydajny
    -trzyma się cały dzień
    -nie ściera się
    -nie roluje mi się po czasie na powiekach i nie tworzy zmarszczek

minusy:
    -wysoka cena
    -w moim przypadku dostępność tylko przez internet, chyba że przelotem dorwę go w jakimś innym mieście
    -jeżeli chodzi o sam kolor opis na stronie mac wprowadził mnie w błąd

Cieszyłabym się gdybym znałazła podobny korektor w dużo lepszej cenie, ze cenę też odejmuje pół gwiazdki.

Korektor jest godny wypróbowania, aczkolwiek jak z każdym produktem trzeba się umieć z nim obchodzić.

Ja ze swojej strony moge go polecić do cery mieszanej, problematycznej.

POLECAM!

Chcesz pochwalić loveline za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealny
  • +dobre krycie
    +nie zapycha mnie
    +nadaje się na ukrycie większych zaczerwienionych miejsc (np. koło nosa), nie podkreśla wtedy porów ani nie roluje się
    +wygodne opakowanie
    +przyjemna konsystencja (nie jest ani zbyt gęsty lub suchy ani rozlewający się)
    +wydajny
    dla mnie idealny

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Chcesz pochwalić luft_mysza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetnie kryje
  • Idealny korektor dla osób borykających się z problemem cieni pod oczami. Kosmetyk ma bardzo, bardzo gęstą konsystencję, do zakrycia niedoskonałości wystarczy naprawdę niewielka ilość. U mnie utrzymuje się cały dzień, czasem odkłada się w zmarszczkach, ale to raczej nieuniknione. Nałożony poprawnie - pędzelkiem albo "wstemplowany" i utrwalony pudrem daje naprawdę satysfakcjonujący efekt. Nie jest to kosmetyk lekki, może przesuszyć delikatną, suchą cerę. Nie jest tani, ale naprawdę bardzo wydajny, po trzech miesiącach codziennego stosowania nie widzę praktycznie żadnego ubytku. Idealny dla cer mieszanych i tłustych.

+ krycie
    + SPF 35
    + wydajność
    + bogata gama kolorów
    + solidne opakowanie

- cena

Używam tego produktu od: 3 m-ce
    Ilość zużytych opakowań: 1 (w trakcie)

Chcesz pochwalić MaggieLee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kosmetyk godny polecenia!
  • Odcień: NC15

Korektora używam od ponad 3 lat. Kosmetyk bardzo dobrze współgra z podkładem Lancome Teint Idole oraz pudrem MAC Blot Powder Pressed.

Odcień korektora jest bardzo jasny, kilka tonów jaśniejszy od mojego podkładu ale po chwili idealnie stapia się z cerą.

Krycie jest bardzo duże. Pod tym względem jest to najlepszy korektor jaki kiedykolwiek używałam. Choć mam bardzo dużo niedoskonałości to on je wszystkie całkowicie zakrywa. Kosmetyk stosuję również pod oczy choć tam nie do końca się chyba nadaje gdyż jest bardzo "ciężki".

Trwałość oceniam bardzo dobrze. Nałożony rano wraz z całym makijażem kamufluje do wieczora wszystkie niedoskonałości.

Cena wynosi około 80 zł. Jest to bardzo mało przy wydajności tego produktu. Kosmetyk zakupiony 3 lata temu udało mi się zużyć w 2/3. Ze względu na to, że staram się takie produkty nie używać dłużej niż 2 lata zakupiłam nowy.

Kosmetyk ma ciężką formułę i czasami zdarzy mu się zapchać moją cerę tworząc wypryski. Mimo tej jednej wady uważam go za produkt godny polecenia. Sama na pewno po zużyciu tego opakowania zakupie kolejne.

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowania

Chcesz pochwalić Kleo_patra_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Kiedyś lubiłam go bardziej, ale odkąd poznałam Pro Longwear Concealer nie mogę znaleźć sensownego zastosowania dla Studio Finish Concealer. Czemu tak się stało? Szczegóły dalej.

Kosmetyk zamknięty jest w opakowaniu identycznym jak cienie firmy, jego gramatura to 7g, a cena 77zł. Mój kolor to NC 15. Ilość ogromna jak na korektor, słyszałam, że starcza na dwa lata prawie codziennego użytkowania, więc jeśli się z nim lubimy to cena jest prostsza do przełknięcia, słowem ekonomiczny z niego okaz. Mam go dwa lata i nic się z nim nie zmieniło. Opakowanie, w którym trzeba grzebać palcem, jeśli nie posiadamy pędzla do korektora (tak jak ja obecnie), nie należy do moich ulubionych - wolę tubki, pompki, pędzelki, wszystko tylko nie takie coś do czego każdy pyłek się czepia i aż strach mieć je otwarte dłużej niż 10 sekund. Z tego względu co jakiś czas produkt dezynfekuję - czuję się wtedy o wiele lepiej. Konsystencję ma ciekawą, bo taką inną - niby kremową, gęstą, czasem przy wyższych temperaturach wręcz tłustawą, ale przy rozprowadzaniu jest dość tępy i nieco suchy. Palcem raczej prościej go wklepać, niż równomiernie rozprowadzić, inną sprawdzoną metodą może się okazać bardzo puchaty, zbity, krótki pędzel (coś w stylu pędzla O9 z GlamBrush od Hani, który to jako jeden z wielu mnie zaciekawił) - wtedy z większym sukcesem popracujemy z nim w okolicy oczu, czy nosa.

Niestety nie podoba mi się, jak korektor sprawuje się na mojej skórze. Podobno ma ukrywać przebarwienia, cienie, niedoskonałości, znamiona i tatuaże. Zważywszy na te znamiona, to filtr SPF35 staje się sensowny i uznaję go za duży plus. Powiem tak - krycie ma naprawdę wyśmienite, jest to taki jakby kamuflaż, który zakryje bardzo wiele. Niestety nie wygląda to jednak dobrze, jeśli nie mamy nieskazitelnej skóry / bardzo starannego, dobrze kryjącego makijażu. Rzuca się w oczy, ciężko go używać solo. Nie podoba mi się jak ten korektor wygląda pod oczami, na okazjonalnych diodach, naczynkach w okolicy nosa, strefach gdzie mam wągry (środek czoła, nos, broda). Wychodzi więc na to, że w miarę dobrze wygląda jedynie na policzkach, do których nie mam akurat żadnych zastrzeżeń, ewentualnie na różowawych, niewielkich krostkach. Pod oczami wygląda jeszcze początkowo dobrze, ale z czasem jest gorzej - wysusza delikatną skórę wokół oczu i wchodzi w jej załamania (nie lubię używać słowa zmarszczki, nie w wieku 19 lat). Podkreśla włoski, suche skórki (a nawet znajduje takie, których normalnie nie widać) i wągry. Do tego nie grzeszy trwałością - jak na mój gust zbyt szybko się ściera, przynajmniej z niedoskonałości, pod oczami się trzyma, ale dodaje skórze lat, więc po co?

Może nie miałabym mu tak dużo do zarzucenia, gdybym nie poznała Pro Longwear Concealer, który wygrywa z nim pod każdym aspektem. No ale trudno, dla mnie nie wypał - jest zbyt widoczny na skórze, daje zbyt suchy efekt, źle się z nim czuję. Trwałością nie grzeszy. Nie polubiliśmy się niestety. I teraz kombinuje jak tu go zużyć, żeby nie zmarnować, a mieć opakowanie na Back 2 MAC...

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Marta___S za czytelną i pomocną recenzję?
  • mieszane odczucia
  • korekora tego używałam bardzo długo ale to głownie z powodu jego niesamowitej wręcz wydajności - nie mogłam go zużyć przez dwa lata nakładajac codziennie! a szkoda było mi wyrzucić...
    używałam głównie pod oczy I czasami na jakąś niespodziankę
    + trwałość
    +gama kolorystyczna
    + krycie
    - jednak za tępy pod oczy
    - nie mogłam go stosować bez podkładu ponieważ był zbyt widoczny
    - ciężki
    - myślałam, że może jest po prostu nieodpowiedni pod oczy ale niestety na wypryski również się nie sprawdził do końca...

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe op.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kate860122 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zdecydowane tak
  • Moje wieczne problemy z cerą skłoniły mnie do poszukiwania mocno kryjącego korektora, przetestowałam ich sporo, np: Camouflage Cream z Catrice czy kamuflaż a ArtDeco jednak żaden z nich mnie nie zachwycił, będąc w Warszawie postanowiłam zajrzeć do sklepu MAC własnie za tym korektorem zachęcona pozytywnymi opiniami. Pani w sklepie była jedną z najmilszych jakie spotkałam (lepsza obsługę tylko w Sephorze widziałam) kolor dobrała świetnie NW20, niby różowe odcienie nie zakrywają dobrze wyprysków ale ja nie mam z tym żadnego problemu. Pod oczy tez się nadaje ale z umiarem i najlepiej rozprowadzać puszystym pędzlem, osobiście używam Hakuro H22 i nie mam problemu z uczuciem ciężkości pod oczami czy wysuszaniem ale jednak wole Pro Longwear jest delikatniejszy.

Podsumowując:

+ za opakowanie, małe podręczne zawsze w mojej kosmetyczce
    + za krycie, tego właśnie szukałam
    + za konsystencje, bardzo odpowiada mi ta kremowa i wcale nie jest aż tak ciężka jak mi się wydawało po czytaniu opinii
    + za trwałość, przypudrowany trzyma się nawet naście godzin przy mojej tłustej cerze
    + za zapach, bardzo przyjemny jak dla mnie

+/- cena 74zł ale rozkładając ją na miesiące używania nie jest aż taka straszna

Ilość zużytych opakowań: może 1/5

Chcesz pochwalić BlackWidow97 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry do niedoskonałości.

• + Gęsta konsystencja pozwala na ładne pokrycie niedoskonałości skóry

+ Starcza na baaaaardzo długo, jest wydajny

+ ładnie wtapia się w skórę, używam go jeśli potrzebuję pokrycia jakiejś krostki bo nie robi "placka" ciemnego dookoła i po przypudrowaniu wygląda naturalnie

ale...

- nie nadaje się pod oczy, trochę za ciężki Używam tego produktu od: 1 rokuIlość zużytych opakowań: 1 nawet nie w polowie

Chcesz pochwalić patus1985 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij