Lancome, Magie Noire

Powiększ Lancome, Magie Noire

Zgłaszająca osoba: Joanna

Perfumy, woda perfumowana, woda toaletowa, zapach dość ciężki, zmysłowy.
Nuty zapachowe
Głowy: czarna porzeczka, hiacynt, bergamota, malina
serca: miód, tuberoza, narcyz, oriantalna róża
bazy: paczula, wetiweria, cybet, castoreum (strój bobrowy)

Cena: ok. 140 zł / 50 ml

• Bliskoskórny, cielesny, zwierzęcy
  • Opisuję "nową" wersję.
    \nSkuszona opisem, zakupiłam je dla siebie.
    \n
    \nPierwszy psik... i odsunęłam się lekko zniesmaczona. Zapachniało mydłem sandałowym pomieszanym z żywicą. Duszny, ciężki, lekko stęchły zapach starszej pani.
    \n
    \nPostanowiłam się nie zniechęcać i odczekać chwilę. Zapach złagodniał, wysubtelniał, ta paskudna mydlaność gdzieś zniknęła. Zmieszał się z moją skórą, grzecznie się na niej ułożył, uwalniając aromat jakby skondensowanego mleka i miodu, odrobiny ziół, podszyte orientalnymi ziołami. Ta woń jest bardzo cielesna, przywodzi na myśl woń skóry ukochanej osoby, wiecie, ten moment, kiedy leży się w łożku razem i wtula się w siebie nawzajem. Któraś z poprzedniczek napisała, M.N pachnie seksem i właśnie tak jest. Wyczuwam w nim te zwierzęce nuty, bardzo wyrazny jest cywet, który uwielbiam, ale połączony z czymś ciepłym.
    \nZapach zdecydowanie nie nadaje się do biura.
    \nPodobną ilość komplementów zgarnęłam tylko używając Sensous Noir Estee Lauder. Skala reakcji na ten zapach była niesamowita i były to reakcje bardzo pozytywne!
    \nMyślę, że ta kompozycja sama wybiera sobie użytkowniczki z odpowiednim ph skóry, na której może odpowiednio rozkwitnać, nie jest to zapach dla każdego. Polecam aplikować ostrożnie - ja psikam na palec i to nakładam na zgięcie łokci, ciut na nadgarstek i za uszy/okolice karku przy włosach. To nie jest zapach, któremu służy "globalne opsikiwanie", chyba, że chce się zamęczyć otoczenie!
    \n
    \nButelka po reformulacji wygląda nieco inaczej, niż na zdjęciu zgłoszeniowym, poniżej zamieszczam aktualną buteleczkę
    \n
    \n+ przystępna cena butelek produkowanych po reformulacji: na allegro sa dostępne już od około 200 zł. Za butelkę vintage trzeba zapłacić ok 400, chyba że utrafimy megaokazję
    \n
    \n+oryginalny, niespotykany zapach, ciężko spotkać kogośto tez go używa
    \n+poręczna, prosta butelka
    \n
    \n+trwałość do ośmiu godzin przy oszczędnej aplikacji
    \n
    \n- trudno dostępny w perfumeriach, wersja vintage bardzo rzadka.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić zielonasliwka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezwykłe...
  • Jakieś 2 lata wstecz moja mama dostała je w prezencie i od razu się w nich zakochała. Ja wolałam wtedy bardziej słodkie, cukierkowe zapachy i muszę przyznać, że ich nie doceniłam. Na szczęście w połowie butelki mama zaczęła je znacznie oszczędzać, więc zdążyłam się przekonać na własnej skórze jak wyjątkowy jest ten zapach. Jest kobiecy, wytworny i seksowny, po prostu ma w sobie to coś! Nieziemski aromat, który chodzi za Tobą od rana do wieczora...

Ilość zużytych opakowań: 15ml

Chcesz pochwalić wazka1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo się stęskniłam!!!
  • Poznałam ten zapach mając 20 lat. Używała go moja starsza o kilkanaście lat bardzo atrakcyjna znajoma. Chodził za mną i chodził, nie mogłam się od niego uwolnić.
    Kupiłam go kilka lat później wydając większość pieniędzy jakie zabrałam ze sobą na wakacje. Bo kupiłam od razu 3 flakony... W hiszpańskiej drogerii była promocja
    Nie żałuję i im jestem starsza, tym bardziej ten zapach doceniam. Jest tajemniczy, ale i konkretny, zdecydowany. Słodki, ale też surowością smaga po policzkach - taki przewrotny i pełen kontrastów.
    Tak, już jestem pewna, że o te własnie perfumy poproszę Świętego Mikołaja To będzie cudowny prezent...

Używam tego produktu od: dziesięc lat
    Ilość zużytych opakowań: 3x 75 ml

Chcesz pochwalić Mellamina za czytelną i pomocną recenzję?
  • retrosmierdziel
  • Magie Noire chodzilo za mna od kilku miesiecy, zastanawialam sie nawet czy nie kupic w ciemno bazujac jedynie na opisie nut zapachowych i niezwyklej aurze otaczajacej perfumy!

Magie to zapachowy koszmarek. Jest bardzo ciezki, w stylu lat 80, pachnie staromodnie, przytlaczajaco i migrenogennie. Na poczatku czuje chyba to castoreum zmieszane z potem, tuberoza, nuta taniej wody kolonskiej i ciezkim miodem. Zapach nie jest slodki, ale taki ziolowy, zawiesisty, bardzo hmmm fizyczny, bo jedzie potem obrzydliwie. Cale szczescie ze przy testach bylo jedynie 20 C, bo przy 40 stopniowym upale chyba bym zemdlala wachajac Magie N.

Kojarzy mi sie ze starsza babka ze spalona trwala, spodnica na gumce, zlotem z tombaku i papierochem w ustach i wyzywajaca mina.

Ewentualnie z wyuzdana kurtyzana. Zapach idealny do lunaparu.

Po kilku godzinach jakby traci swoja moc, pachnie znosniej, troche w stylu Soirow troche w stylu Chanel 5. Tamte zapachy jednak na mojej skorze znosze b. dobrze, M.N. zniesc nie moge.

Baaardzo trwaly, nawet kilkanascie godzin. Ubrania chyba nie wywietrzeje nigdy

testujcie przed zakupem

Ilość zużytych opakowań:probka niecala

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić USagent za czytelną i pomocną recenzję?
  • niewspółczesny
  • Jeśli kogoś odrzuca Chanel No5 to niech lepiej nawet nie testuje tego zapachu. Jak w tytule, czuć, że to stary zapach. Mimo szczerych chęci nie mogę go znieść, zwierzęce nuty są bardzo silne. Bardzo trwały, niestety.Może kiedyś się przekonam do niego (tak jak to miało miejsce z No5) ale na pewno nie kupię.

Używam tego produktu od:jakiś czas
    Ilość zużytych opakowań:liczne testy

Chcesz pochwalić maocudo za czytelną i pomocną recenzję?
  • To lubię
  • Omszałe pnie wiekowych drzew, gęste malinowe zarośla, dolina lodowatego strumienia zasnuta oparem wieczornej mgły. W rześkim powietrzu unosi się zapach mchu, wilgotnego łopianu, mocny aromat tuberozy, dzikich ziół i leśnego miodu.
    Na wilgotnym mchu splatają się ciała kochanków zbyt zajętych sobą by dostrzec zapomniane mogiły wtulone w gęsty bluszcz i wachlarze paproci. Swoimi jękami zagłuszają ciche stąpnięcia widmowych cieni na pajęczych nóżkach.

Takie jest Magie Noire - pieszczące miodową słodyczą, kipiące zwierzęcym seksem, pełne leśnego mroku i tajemnicy. To ciężka, ziołowo-szyprowa kompozycja. Chyba jestem na nią zbyt młoda

Używam tego produktu od: testy
    Ilość zużytych opakowań: próbka, miniatura, w końcu poleciały w świat

Chcesz pochwalić Redhaired Witch za czytelną i pomocną recenzję?
  • szyprowa tuberoza
  • Magie Noire poznałam ponad 10 lat temu,kiedy przyjechałam na studia do wielkiego miasta.Niedaleko mojej uczelni była Sephora i byłam tam częstym gościem.Były to te piękne czasy,gdy na jej półkach stały sobie jeszcze spokojnie Organza Indecence,Le Feu,Escada Collection.W mojej pamięci utkwiły jednak 2 zapachy-Marina de Bourbon,która wydawała mi się wtedy ósmym cudem świata i właśnie Magie Noire.

Za każdym razem,gdy byłam w Sephorze,nie mogłam się oprzeć,by nie powąchać tych perfum-nie mogłam wprost uwierzyć,że można chcieć pachnieć w ten sposób.Zapach wydawał mi się bardzo ciężki,mroczny i gęsty,miodowo-ziołowo-kadzidlany.Fascynował mnie i jednocześnie odpychał.Potem zniknął z perfumerii i nigdy więcej go już nie widziałam

Jakiś czas temu nabyłam flakon Magie Noire-bardziej z sentymentu i chęci przypomnienia sobie tamtych czasów niż z jakiegokolwiek innego powodu-i odbieram ten zapach niestety inaczej.Na mojej skórze to przede wszystkim szypr-lekko
    kwaśnawy,fizjologiczny,odrobinę zwierzęcy,grzeczne te perfumy nie są na pewnoDołacza nuta lekko słodkiego miodu i pojawia się tuberoza-nieco kokosowa,niezbyt nachalna,snuje się raczej gdzies w oddali.

Z szyprami układa mi się bardzo różnie,raczej na nie,niestety-a tuberoza z ulubionych składników powoli zmierza ku tym mało lubianym,więc Czarna Magia mnie nie powaliła-ale ze względu na wspomnienia miejsce w mojej pamięci miec będzie zawsze.

Używam tego produktu od:miesiaca
    Ilość zużytych opakowań:

Chcesz pochwalić lady Vader za czytelną i pomocną recenzję?
  • piękne
  • pamiętam kiedy byłam małą dziewczynką używała go moja mama a ja jej podbierałam;
    miał wtedy inną buteke,bardzo ładną, wtedy, czyli ok 15lat temu bardzo mi się podobał, nie pamiętam czym dokładnie pachniał, ale byłam zakochana-ciężki, zmysłowy, kobiecy

Używam tego produktu od hoho
    Ilość zużytych opakowań:podbierane mamie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić angel 310 za czytelną i pomocną recenzję?
  • WYJĄTKOWY...
  • Gęsty, tajemniczy, niezwykły.
    Kojarzy mi się z lasem, polaną gdzie znajduje się drewniana chatka, w której mieszka czarownica (ale to żadna złośliwa staruszka tylko atrakcyjna, pewna siebie młoda kobieta) i z mrokiem, zapadającym zmierzchem.
    Otoczona tym zapachem zamykam oczy i wówczas czuję się jak wiedźma, w wyobraźni przenoszę się w inną rzeczywistość... Na tym chyba polega magia tych perfum.
    To ciężka i bogata kompozycja.
    Wyraźnie czuć miód, poza tym jest mały akcent tuberozy, są maliny i jest odrobina róży. Całość jest bardzo ciekawa, na mojej skórze staje się słodka.
    To zapach z nutą tajemnicy, intrygujący i pociągający, ale zarazem odpychający, budzący niechęć swym specyficznym klimatem.
    Na pewno kontrowersyjny, ale mnie przekonał, tylko nasunęło mi się pytanie - czy miałabym wystarczająco dużo odwagi aby go nosić. Myślę, że tak, ale na chwilę obecną nie odczuwam takiej potrzeby, nie pałam żądzą posiadania. Może kiedyś...

Używam tego produktu od/Ilość zużytych opakowań: od dawna...

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić SpanishMyszka za czytelną i pomocną recenzję?
  • ciężki, ziołowy...
  • W 2 slowach-ciężki i ziołowy. Dla starszej pani może i by się nadał... ale nie dla mnie. Źle bym się w nim czuła, na pewno. Jak dla nie to nie ma w nim nic eleganckiego, właściwie to chyba trochę męski zapach.
    Przyznaje, że testowałam tylko 2 razy i męczył mnie za każdym niuchem.
    Dość trwały (niestety)

Używam tego produktu od: kilku tyg.
    Ilość zużytych opakowań: próbka

Chcesz pochwalić Paulinka_S za czytelną i pomocną recenzję?
  • Klasyka z charakterem, ale...
  • Zapach jak w tytule
    Gesta mieszanka ziół, drewna, miodu, owoców. Taki słodko-gorzki, trochę niepojący. Czy ma coś dla mnie z magii, tajemnicy? Chyba nie.
    Nie pachnie na mnie ciężko i odurzająco. Dosyć wyraźnie wyczuwalna jest tak owocowa nuta na mojej skórze.
    Zapach bardzo trwały.
    Klasyka i prawdziwa elegancja.
    Jednak nie kupie tych perfum, to nie są "moje" perfumy, chociaż doceniam ich ponadczasowość. Jako jedne z nielicznych kompozycji od Lancome, które zdołały mnie poruszyć.

Edit 16/11/2007
    W momencie testów nie byłam świadoma, ale teraz już jestem, wiec NIE KUPIE, ponieważ perfumy te należą do firmy, która testuje na zwierzętach.

Ilość zużytych opakowań:testy

Chcesz pochwalić mariolasl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ziołowa słodycz
  • ....z tabakową nutą.Magie jest mocna,gryzie w nos,bywa uciążliwa ale za to jakże oryginalna!!!Podobnego zapachu już dawno nie spotkałam,nie mówiąc już o tak dobrze pasującej nazwie.Bo Magie Noire to taki zapach dla czarodziejki-kusicielki,słodko-gorzki z ogromną ilością czarodziejskich ziół(przypomina trochę tabletki na gardło "tymianek z podbiałem).Wymaga odwagi i silnego charakteru bo trwałość ma równie dobrą jak większość killerów z przełomu lat 70 i 80.Dlatego nie doszłam jeszcze do testów całościowych bo zwyczajnie.. mam stracha ,ale myślę że prędzej czy póżniej zacznę je oswajać.
    Na razie na pewno nie kupię bo wolę pachnieć "kontrowersjami";innego rodzaju(np.Arabie),ale może kiedyś....

Ilość zużytych opakowań:testy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić violarozalinda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idol
  • Kompozycja niezwykła, skończona, spójna i gładka, nic dodać nic ująć.
    Magie Noire to orientalna, nieco omszała mroczna kompozycja, ale to otulający mrok, ciut niepokojący, tajemniczy i obiecujący, owszem pobrzmiewa tam delikatna słodycz, ale to taka słodycz leśnego miodu i tuberozy. Zapach jest lekko zmysłowy, i "gładki", jak jedwab. Nieco poważny . z charakterem.
    Zawsze jak go używam, to mam skojarzenia z polaną , zagubioną w gęstej leśniej głuszy , gdzie nagrzana zieleń w letniej , przedwieczornej porze paruje i przeplata się z aromatem lesnego miodu złożonego w dziupli pobliskiego drzewa.
    Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: dwa małe flakoniki , aktualnie w użyciu seteczka

Chcesz pochwalić ROZ-ter-KA za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 88 raz(y)
  • W starej aptece...
  • Zapach ziolek stojacych w buteleczkach w starej szafce mojej babci - bardzo mocny, bardzo skoncentrowany i bardzo, bardzo apteczny.
    Nie powiem, ma swoj ciezki, ziolowy urok i wyobrazam sobie, ze na niektorych kobietach moze wystepowac w roli woni tajemniczej, mrocznej i uwodzicielskiej - na mnie jednak wystepuje jedynie w roli zapachu unoszacego sie w troche zaniedbanym, starym skladzie aptecznym, gdzie nie wszystkie buteleczki z ziolami sa zamkniete hermetycznie ;-).
    Używam tego produktu od: jeden dzien
    Ilość zużytych opakowań: jedna probka

Chcesz pochwalić khy za czytelną i pomocną recenzję?
  • hmmm
  • Magie Noire to nie zapach czarnej magii..
    Wywąchałam dziki miód, zapach starego drewna,czarny las.. kosz ziol i to cos zwierzęcego, dominujacego ponad wszystkim.. i nademna. Zapach jest dziki,maksymalnie zwierzęcy.. dla mnie pachnie sexem i to ponadprzecietnie intensywnie! Jeden z najciekawszych jakie dotad poznalam.. ale nie dla kazdego i z pewnoscia nie dla mnie. Zdecydowanie klasyczny. Warto poznac
    Bardzo trwały!!!

Używam tego produktu od: 1 dzien
    Ilość zużytych opakowań: kilka psikow

Chcesz pochwalić psycha za czytelną i pomocną recenzję?
  • oryginalny

• Bardzo oryginalny, orientalny zapach. Podobny nieco do Gucci Accenti, bo ta jego orientalność jest owocowo-kwiatowa, a nie waniliowa. Zapach jest lekko kwaśny, bardzo wyrazisty, intensywny i taki indyjski. Niekiedy podobnie pachną india markety. Mnie bardzo przypadł do gustu. Moje 30 ml ze Stanów ma koszmarne opakowanie, przypomina dezodorant w sztyfcie, nie spodziewałam się czegoś takiego po perfumach - ohyda.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić otakou za czytelną i pomocną recenzję?
  • gorzki i męski
  • Recenzja:Zupełnie nie w moim typie. Ciężki, duszący, gorzki i... trochę męski. Pachnie starociem.Trochę przypomina Palome Picasso. Z kolei kolezanka zachwycała sie nim mówiac , że ten zapach kojarzy sie jej z ..luksusową elegancką prostytutką. Na pewno nie pasuje do młodej, trzpiotowatej i radosnej blondynki ...

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...

Chcesz pochwalić jesienna_noc za czytelną i pomocną recenzję?
  • wyjątkowe, ponadczasowe
  • Kocham Magie Noire niezmiennie od kilkunastu lat. Nie wiem nawet, ile buteleczek zużyłam. Jeden z najpiękniejszych zapachów, w którym kocham nutę przypominającą śliwkę, chociaż nie ma tam śliwki. Używam go zamiennie z White Linen i Private Collection Estee Lauder,. Nie ma znaczenia okazja, ale mój nastrój. Próbowałam wielu innych zapachów, ale żaden nie dorównuje Magie Noire - chyba trzeba po prostu wpaść na swój zapach, nie da się go polecić komuś innemu, zresztą na każdej kobiecie pachnie inaczej. Dla mnie to nieodłączna część mojej osobowości i cudowny zapach, dla kogoś innego mogą być beznadziejne.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...

Chcesz pochwalić marionagio za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziwny...
  • Mój Mąż określił to cudo : "Jakiś taki...męski" czym niezbyt mnie ucieszył ponieważ sporo się namęczyłam żeby Magie Noir zdobyć( nie ma GO W Polsce) a tu taki brak entuzjazmu No, ale cóż...Magie Noir to napewno nie zapach na każdy dzień. Raczej do opery, na eleganckie przyjęcie, kolację ze śniadaniem o ile mój ukochany zaakceptuje Czarną Magię. Sama nie wiem czy zapach jest jak to sie mówi "mój". Określiłabym go jako bardzo mroczny i tajemniczy. Baaardzo trwały.
    Pozostaje mi tylko przyzwyczajać Męża.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: Zaczynam pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Adeline za czytelną i pomocną recenzję?
  • Intensywny,tabakowy
  • Czuje w nim tabake polaczona z czyms orientalnym.Jednk kompletnie nie wiem jakie moga byc jego skladniki i nie potrafie okreslic zapachu.Napewno jest ciekawy i kojarzy mi sie z moja mama,kora go uzywa,a ja zawsze go podkradalam Intrygujacy i po prostu trzeba powachac

Używam tego kosmetyku od?/ ilość zużytych opakowań:Zawsze jest u nas w domu flakon tych perfum, uzywa je mama

Chcesz pochwalić Bodhi za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 8 raz(y)
  • Jeden z faworytów
  • Recenzja: Bardzo oryginalny zapach. Rzeczywiście jakiś taki magiczny - nazwa doskonale dopasowana do zapachu. Bardzo elegancki, pięknie rozwija się na skórze, emanuje ciepłem i zmysłowością. Wytrawny, z domieszką odrobiny intrygującej goryczki. Jeden z najbardziej udanych zapachów Lancome.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: 1 flakon 30 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić nan za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowany i kuszący
  • Nigdy nie czułam zapachu który by go chociaż trochę przypominał.Od razu urzekł mnie oryginalnością i intrygującą kompozycją zapachową.Po prostu nie umiem go opisać,ale jest zdecydowanie orientalny)Polecam brunetkom na wieczory i przyjęcia chociaż na dzień też można użyć,ale w bardzo małej ilości.Dodam,że gdy je kupiłam to pokochała je moja mama,miałyśmy na "współe" 50 ml,a teraz ona kupiła sobie swoją butelkeCo do flakonu to mnie się podoba,nie jest krzykliwy czy wyjątkowo wyszukany,ale pasuje do zapachu i jest elegancki.
    Używam tego kosmetyku od trzech lat/ ilość zużytych opakowań:ze trzy po 50 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Kira01 za czytelną i pomocną recenzję?
  • magiczne
  • Mój komentarz: Te perfumy uzywała moja mama kiedy jeszcze byłam mała ,pamiętałam ten zapach.Ostatnio moja mama dostała buteleczkę tych perfum w prezencie i od razu poznałam ten zapach .Zapach mi się kojarzy trochę z czarownicą i pasuje mu jego nazwa "czarna magia",jest dość ciężki na pewno na zimę ,latem można się od nich udusić...Zapach nawet mi się podoba ale napewno nie na codzień... dopisekostałam również w prezencie te perfumy,ciekawie na mnie leżą,jednak trzeba z nimi uważać żeby nie przedawkować :P Używam tego produktu od / Ilość zużytych opakowań: 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić anulek za czytelną i pomocną recenzję?
  • hm...
  • Bardzo ciężki, duszący i specyficzny zapach, właściwie dla starszych osób (tak mi się kojarzy), ale używałam go pod koniec LO. Szczerze mówiąc, kojarzył mi się z jakąś postacią z dzieciństwa (ciotka?), której perfumy mi się b. podobały. Niestety, okazało się, że to jednak nie mój zapach, zbyt ciężki (i niezwykle trwały). Ale podoba się płci męskiej - parę razy usłyszałam "jak ładnie pachniesz", właśnie jak używałam Magie Noire. Ilość zużytych opakowań: zużyłam jeden flakon, parę lat temu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Ptasia za czytelną i pomocną recenzję?