Manhattan, Clearface, Natural Mat Make-Up

Powiększ Manhattan, Clearface, Natural Mat Make-Up

Zgłaszająca osoba: eva

Lekki, delikatny fluid przeznaczony do świecącej, zanieczyszczonej cery lub cery mieszanej. Lekka, antybakteryjna formuła niezawodnie pokrywa niedoskonałości skóry bez zatykania porów. Zwalcza pryszcze i zapobiega powstawaniu nowych. Utrzymuje równowagę nawilżenia skóry. Naturalnie matowi i utrzymuje równowagę nawilżenia.

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Distarch Phosphate, Diisosteraroyl Polyglyceryl-3 Dimer Diinoleate, Isododecane, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Isohexadecane, Caprylyl Methicone, Dimethicone/Vinylmethylsiloxysilicate Crosspolymer, Ethylhexyl Palmitate, Hydrogenated Castor Oil, Magnesium Sulfate, Silica Dimethyl Silylate, Phenethyl Alcohol, Taraktogenos Kurzii Seed Oil, Potassium Lauroyl Wheat Amino Acids, Leptospermum Scoparium Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Palm Glycerides, Magnolia Grandiflora Bark Extract, Stearoxy Dimethicone, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polyglyceryl-3 Beeswax, Cera Alba, Stearic Acid, Sorbitan Oleate, Capryloyl Glycine, Dimethicone, Pentaerythrityl Adipate/Caprate/Caprylate/Heptanoate, Phenoxyethanol, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Parfum. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891] (17.07.2009)

Cena: ok. 20zł / 30ml
/bw/

• zawsze do niego wracam
  • Mimo, że ma ciut za ciemny (jak dla mnie) odcień, zawsze do niego wrócę. Patrząc jedynie na skład, na pewno by się go nie kupiło, jednak wbrew pozorom, jest świetny.
    Plusy:
    - lekki
    - dość dobrze kryje
    - nie tworzy efektu maski
    - stapia się ze skórą
    - nie ciemnieje
    - tani

Minusy:
    - bardzo mało odcieni (dwa)
    - jasny jest odrobinę zbyt ciemny

Używam tego produktu od: 4 lata z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić Cinderblox za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój KWC
  • Najlepszy jaki do tej pory stosowałam. Teraz jest w innym opakowaniu.
    +nie zatyka porów
    +łatwo się rozsmarowuje
    +trwały
    +bardzo wydajny
    +nie tworzy maski, tylko łączy się ze skórą

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić mroczekona93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • MOZE BYC
  • PLUSY:
    -NISKA CENA 9,99 W PEPCO
    -FAJNA KONSYSTENCJA MUSU
    -DOSC DOBRZE KRYJE
    -NIE ZMIENIA KOLORU

MINUSY:
    -NIEZBYT PRZYJEMNY ZAPACH
    -MALO WYDAJNY

Używam tego produktu od: MISIACA

Chcesz pochwalić evie24 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super na upały !
  • \\na lato super !!!!! Drugi rok szukałam podkładu na lato,próbowałam wszystkiego double wear,lancome, max factor,albo za ciężkie albo zapychały ( na jesien /zime powracam oczywiście do colorstaya)
    az w końcu znalazłam !
    mam nieiwlkie blizny,przebarwienia,lekki tradizk różowaty,poj wypryski ,skóre bardzo wrazliwa ogółem,używam podkładu2 miesiąc i najwazniejsyzm jest to,że nie krzywdzi wcale mojej cery pół gwiazdki odjęłam za krotki czas trzymania w pełni na buzi,ale mimo scierania twarz i tak wygląda jakby nie miała pudru czy maski na twarzy
    Podkład jest rewelacyjny taki lekki,wspaniała konsystencja musu/kremu w ogole go nie czuc przysypany lekko pudrem naprawdę wygląda spoko do ok 4-5 h co na taka cene i na lato jest bardzo dużo
    Nie powoduje zapychania,uczule,n itd. skora wygląda zdrowiej,nie kryje mega dobrze,ale koloryt jest wyrównany zaczerwienia pryzkryte,kolor beige jest dla mnie idealny w ogole go nie widać

Zalety:
    cena
    konsystencja
    nie zapycha
    nie uczula
    nie podkresla skorek
    slicznie wygląda na twarzy ujednolica kolor
    dość wydajny

Wady:
    długo nie wytryzmuje na twarzy ok 4-5 h + lekki puder
    zapach
    dostepnosc

Chcesz pochwalić Depresja2010 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Używałam kiedyś 70 Vanilla.

Plusy:
    + kryje w jakimś stopniu

Minusy:
    - "roluję się" po jakimś czasie
    - ma jakby różowawy odcień, co nie jest odpowiednie dla cery trądzikowej
    - słabo matuje
    - miałam wrażenie, że wysusza cerę

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 1/ 30ml

Chcesz pochwalić alexis362 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pozytywny
  • Przekonałam się do niego dopiero po jakimś czasie użytkowania. Jest całkiem przyjemny, choć nie idealny. Dobrze się rozprowadza, nie zasycha za szybko, przyjemnie pachnie, ale ma średnie krycie, szybko zmywa się z twarzy. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie, ale zamieniłam go na mocniejszy. Fluid daje delikatne efekty, prawie niewidoczny na twarzy, jednak dodaje jej koloru.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić BananowaDelma za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy jak do tej pory
  • Na początku nie byłam do końca zadowolona, ale po kilku użyciach przekonałam się
    Konsystencja- żadka, lejąca, ale dzięki temu szybko nie zastyga na skórze i jest czas, żeby dokładnie go rozprowadzić.
    Efekt matu- faktycznie jest na kilka godzin. Przy tym nie zatyka porów, jest bardzo lekki, fajnie 'wpasowuje się' w skórę.
    Nie kryje rewelacyjnie, ale daje naturalny efekt wyrównania (używam odcienia 70) , wolę poratować się korektorem (niestety zawsze, gdy chciałam przykryć się mocniejszym podkładem, kończyło się to jeszcze większym wysypem na buzi). Po nim nie wyskakują mi nowe niespodzianki, a te które mam nie zaogniają się, mam wręcz wrażenie że lepiej się wchłaniają/goją, więc działanie antybakteryjne jakies jest.
    Zapach- nie uważam go ani za wadę, ani za zaletę- jakiś jest, niemocny, nie męczący, nie wyczuwam go długo.
    Natomiast jedyną naciąganą wadą mogłoby być opakowanie, z tą zakrętką jest coś nie tak, brudzi się, podkład się na nią wylewa, zastyga, be:P
    No i oczywiście wielki plus- cena.

Jak narazie najlepszy podkład jaki miałam do tej pory, idealny do używania na codzień. Myślę, że zostanę przy nim długo, chyba że coś lepszego wpadnie mi w rękę

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania 30ml

Chcesz pochwalić marfefka_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • 100% pozytyw!
  • Podkład ten jest dla mnie numerem 1!
    Jedyny podkład, który tak idealnie kryje niedoskonałości a na dodatek wspaniale matuję cerę. Ja używam koloru naturalnego, idealnie dopasowuje się do buzi i nadaje jej piękny kolorek.

Dlaczego numer 1?

- cena

- doskonale kryje niedoskonałości

- idealnie matuje

- przyjemnie pachnie

- bardzo wydajny

Po długich poszukiwaniach ten podkład okazał się najlepszy dla mojej mieszanej cery.

Ilość zużytych opakowań: ok. 3-4

Chcesz pochwalić patrycjak121210 za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealny na lato
  • bardzo lekki! nie lubię ciężkich podkładów na mojej twarzy- ten jest leciutki a mimo to bardzo dobrze radzi sobie z zaczerwienieniami, wągrami. Przyjemnie pachnie, matuje, wygładza skórę i wyrównuje koloryt. Nie zapycha i nie zauważyłam powstawania nowych zaskórników i wągrów po jego użyciu. Jedyny minus to lekkie wysuszenie po dłuższym stosowaniu bez kremu pod, no i kiedy moja skóra jest podrażniona to niestety powoduje szczypanie i zaognia ją, wtedy muszę przerzucać się na inny. Mam wersję z filtrem słonecznym co jest dodatkową zaletą. Stara wersja tego kosmetyku, była moim pierwszym fluidem;D Wtedy był bardzo dobry- teraz też nie narzekamW ciepłym okresie idealny, zimą zbyt mało treściwy. Dlatego używałam go całe lato a teraz mam inny

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić ania66991 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemna niespodzianka
  • Dorwałam próbki tego podkładu, ze względu na to, ze większość fluidów mnie zapycha. Teraz zawsze zaczynam od próbek ;D

Niby jest dobry dla skóry suchej (więc niby po co ma być matujacy ;/ ) jednak moja mieszana cera świetnie z nim współgra.
    Lejąca konsystencja ułatwia nakładanie. Krycie jest delikatne, ale ładnie ujednolica koloryt i daje efekt promiennej cery.

Największe plusy to SPF 15 i to, ze nie zapycha ;D

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 2 próbki i pierwsze w toku

Chcesz pochwalić mirahuana za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny.
  • Kupiłam ten produkt jakieś pół roku temu poraz pierwszy i od tamtej pory kupuję go regularnie.

PLUSY:
    * świetnie matuje
    * nie zatyka porów
    * utrzymuje się długo na skórze
    * lekki, nie tworzy maski
    * pokrywa niedoskonałości
    * łatwo się rozprowadza
    * wydajny

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić dream awake za czytelną i pomocną recenzję?
  • Okropny
  • Użyłam go tylko 2 razy i na tym się skończyła moja przygoda z tym pudrem. Po pierwsze kupiłam najjaśniejszy odcień który okazał się za ciemny. W konsystencji i ogólnie w rozprowadzaniu przypomina muss tej samej firmy. Pozostawia smugi, kryje średnio, tworzy maskę na twarzy. Zapycha ale matuje.

Używam tego produktu od: używałam 1,5 roku temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 niezużyte

Chcesz pochwalić bella1795 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za ciemny..
  • Fluid ma ładny zapach, jednak jak dla mnie jest za ciemny.. Niestety mało odcieni i są strasznie ciemne. Po nałożeniu zostają smugi i nie wygląda to fajnie. Nie kryje jakos super. Jestemw trakcie używania 2 opakowania i na pewno nie kupie kolejnego

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić Agaa258 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój Najlepszy , jak na razie , miłe zaskoczenie !
  • Mam cerę tłustą , od czasu do czasu wyskakują na niej niespodzianki .

+ Bardzo dobrze matowi ( skóra długo się nie świeci , bardzo pozytywnie mnie zaskoczył )
    + Bardzo ładny kolor mam 70 Vanilia ( dopasowuję się do skóry )
    + Nie ściera się
    + Nie tłuści się na skórze ( bardzo mnie to zaskoczyło )
    + Nie wyskakują po nim inne niespodzianki
    + Nie zatyka porów
    + Antybakteryjny
    + Bardzo łatwo się go nakłada
    + Średnio kryje , ( ale mnie to zadowala jak razie )
    + Lekki ( daje efekt naturalny , nie widać podkładu na skórze , chyba że zbyt dużo nałożymy fluidu )
    + Nie wysusza
    + Nie tworzy skorupy
    + Lekko nawilża
    + Dobra cena
    + Estetyczne opakowanie i dobry aplikator

Reasumując

Używam tego produktu razem z sypkim pudrem tej samej firmy jestem , na prawdę bardzo zadowolona z tych produktów , być może odnalazłam swój ideał , chociaż nie jestem nastolatką już , ale wole mieć taki fluid przy sobie . Fluid razem z sypkim pudrem tej samej firmy tworzą doskonała parę . Polecam jak dla mnie na 6 +

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 op

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić _magnifique_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam, ładnie reguluje koloryt skóry.
  • PLUSY:
    -mam cerę bardzo kłopotliwą, trądzik to moja zmora, a on skutecznie przykrywa drobne niedoskonałości
    - dobry stosunek jakości do ceny
    - dopasowuje się do koloru skóry
    -lekki
    - naturalnie matuje skórę, bez efektu maski

MINUSY:
    - z pewnością nie zapobiega powstawaniu pryszczy, ale czy jest fluid który to naprawdę zrobi? Wątpię...
    - mało wydajny

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: ok 6 - 7

Chcesz pochwalić Anusia41 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry, ale nie idealny.
  • + podkład jest lekki i dobrze się rozprowadza oraz "wtapia" w skórę
    + odcień "01" jest przeznaczony do bardzo jasnej skóry, nie znalazłam jeszcze lepszego, jaśniejszego o naturalnym kolorycie podkładu

- mało wydajny, przynajmniej u mnie
    - nie kryje tak dobrze, jak bym tego chciała
    - niby jest przeznaczony dla cery tłustej, skóra ma oddychać, a u mnie czasem się strasznie zatyka

Używam tego produktu od: ok. 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 5-6

Chcesz pochwalić beblybee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę doby
  • Fluid bardzo przypadł mi do gustu. Jest lekki, daje naturalny efekt, nie czuć go na twarzy. Kryje dość dobrze, nie zatyka porów. Odkąd do używam stan mojej skóry znacznie się poprawił. Kupno go to był strzał w dziesiatkę.

Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań

Chcesz pochwalić myeyesaregreen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Krem tonujący.
  • Tak właśnie, myślę, że ten podkład bardziej przypomina krem tonujący. Jest bardzo lekki, stapia się ze skórą jak krem. Ujednolica koloryt, kryje drobne niedoskonałości. Nie daje takiego absolutnego pudrowego matu, tylko taki naturalny, dzięki czemu nie sprawia wrażenie ciężkiej tapety na twarzy. Nie zapycha. Nie wiem jak radzi sobie z istniejącymi niedoskonałościami, bo dzięki Bogu od dłuższego czasu o dziwo nie mam z tym problemu ;D aczkolwiek jak już wspomniałam drobne przebarwienia (w moim przypadku potrądzikowe) kryje bardzo przyzwoicie. Na większe trzeba nałożyć korektor.
    \nNa zbliżającą się wiosnę to będzie dobra alternatywa dla cięższego podkładu.
    Jedyny drobny minusik to wydajność i dosyć płynna konsystencja.

Chcesz pochwalić omgwtf za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Podkład fajnie stapia sie z cera . kryje lekko do sredniego , cera wyglada zdrowo i promiennie , nie przesusza i nie przetluszcza . nie zatyka porow trzyma sie ok 4/5 h
    miło i swiezo pachnie . dla tych co zmieniaja podklady w zaleznosci od pory roku może sie sprawdzic w lato
    daje ładny efekt bez efektu maski . plus za cene 21 zl oraz za spf ! ma aż spf 15 ! jak na podkłąd za 21 zl to sporo . daje ładny naturalny mat . nasza cera nei wygląda jak mąka a jest taka zrowo matowa . aż chce sie patrzec w lustro . zachecam cery normalne i mieszane . aha , no i jest antybakteryjny ale od niego tego nie wymagalam . nie mam kłopotow z tradzikiem ) Polecam ! dobry podkład w atrakcyjnej cenie . ps. jest bardzo płynny oraz ma troche ciemne kolory ale ja jestem b. blada i we mnie się wtopil kolor 70 vanilla .

Używam tego produktu od: 1 msc
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić VivaGlamour za czytelną i pomocną recenzję?
  • doskonały KREM TONUJĄCY!
  • Tak jak w tytule- jest to idealny KREM TONUJĄCY. Kosmetyk podkładu raczej nie przypomina. Jest bardzo lekki, praktyczne nic nie kryje (może jakieś drobne niedoskonałości), pięknie ujednolica kolor, pozostawiając cerę świeżą i wypoczęta. O to mi własnie chodziło. Nie lubię się malować, ale zależy mi na ładnie wyglądającej, naturalnej cerze - fluid taki efekt własnie mi daje. Jest idealny dla młodziutkich osób, które zaczynają swoją przygodę z takiego typu kosmetykami. Można go używać do szkoły.

Dodam, że mam cerę z niewielkim trądzikiem zaskórnikowym (czasami pojawią się stany zapalne), leczę się Brevoxylem. Kosmetyk raczej nie pogarsza stanu mojej skóry, aczkolwiek działania antybakteryjnego również nie zauważyłam. Dla mnie matuje wystarczająco, czasami lekko przypudruje nosek

Jeśli chodzi o minusy, to nie podoba mi się, że fluid zawiera parabeny Dodatkowo może lekko wysuszać skórę.

Przypominam, że produkt jest na prawdę bardzo lekki - osoby spodziewające się dobrego krycia - zawiodą się.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy z przerwami

Ilość zużytych opakowań: jedno i drugie w trakcie

Chcesz pochwalić petitka142 za czytelną i pomocną recenzję?
  • A ja go lubię.
  • Moze i nie matował tak jak bym tego oczekiwała, ale nie bylo z tym źle. Pardzo mi odpowiadał, ponieważ nie zatykał mi porów, i nie maiałam po nim az tak brzydkiej cery jak po niektórych podkładach.

Mimo wszystko jest nieco gorszy od swojego kolegi - pudru, ale też całkiem przyzwoity.

Jak dla mnie tylko jeden minus: kolory są dla mnie trochę zbyt ciemnie (mam bardzo jasna cerę), i nadaje sie tylko na lato.Używam tego produktu od: rokuIlość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić anttreee za czytelną i pomocną recenzję?
  • dużo minusów
  • ten podkład jest dokładnie odzwierciedla cechy, jakimi opisał je producent- lekki i delikatny. Wręcz chciałoby się powiedzieć- za lekki i za delikatny.Krycie dostrzegłam dopiero po nałożeniu 3 warstwy( być może nie jestem w tym aspekcie obiektywna, ponieważ jestem zwolenniczką mocnego efektu kryjącego)

-dużym minusem podkładu jest zapach, który niestety bardzo długo utrzymuje się na skórze.
    - podkład nie nadaje się dla osób z problemami z cerą
    -jest bardzo nietrwały- już po hmm godzinie nie ma po nim śladu- zresztą, trudno powiedzieć, czy po nałożeniu w ogóle widać, że nałożyło się podkład
    - za taki efekt 20 zł to dużo!

Używam tego produktu od: użyłam pare razy i nie zamierzam więcej
    Ilość zużytych opakowań: 1/4 opakowania

Chcesz pochwalić gosienkaa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 23 raz(y)
  • Poratuje w chudsze dni
  • (wersja NEW formulation +SPF 15)

W porównaniu do ceny fluid jest w porządku, ale można się przyczepić do kilku rzeczy, więc mam trochę mieszane uczucia.

Przy bardzo jasnej karnacji odcień vanilla 70, może się trochę odznaczać lub tworzyć delikatne plamy. Trzeba dokładnie rozsmarować. O tyle dobrze, że jest płynny i nie zasycha tuż po przyłożeniu do twarzy.

Może też się nieco przyciemniać na powietrzu, choć nie drastycznie. Drastyczniej za to wygląda na upapranej zakrętce, tam lekko przyschnięty wydaje się 3 razy ciemniejszy.

Właśnie, zakrętka jest trochę mało funkcjonalna, wygodniej byłoby na jakiś zatrzask.

Nie powoduje wysypu pryszczy i nie zaognia tych, które gdzieś tam się napatoczą więc chyba nie jest tak źle z tą antybakteryjnością.

Pachnie neutralnie tuż po nałożeniu a potem da się wyczuć taki charakterystyczny fluidowo-skórny zapach. Bardziej na rękach niż na twarzy (bo ja akurat nieprzepisowo łapami nakładam), ale czuć.

Za tę cenę można się spokojnie poratować Manhattanem w chudsze dni.

Na zdjęciach porównanie Manhattanu vanilla 70 z Bourjois Healthy Mix vanilla light 51 (testowane na skórze trochę powyżej nadgarstka, wewnętrzna strona). Raz słabiej rozsmarowany, raz lepiej. Manhattan to to ciemniejsze mazidło. Zdjęcia robione w świetle dziennym, ręka ta sama na wszystkich czterech.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Fiks za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoity
  • Zostałam nim obdarowana przez koleżankę. Sama pewnie nawet bym na niego nie zwróciła uwagi, bo nie miałam dobrych doświadczeń z podkładami tej firmy. A tu takie miłe zaskoczenie... Kolor dla mnie idealny, fajnie się rozprowadza. Daje naturalny efekt, lekki, nie robi maski. Nie bardzo matuje, a przynajmniej nie na długo. Raczej na lato, za lekki na zimę. Przy bardziej widocznych niedoskonałościach za słabo kryje. Dużą zaletą jest zdecydowanie cena. Jednym słowem fajny dla młodej buzi z drobnymi niedoskonałościami.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Chcesz pochwalić olko_olko za czytelną i pomocną recenzję?
  • średnio
  • Zachęcona opiniami na wizażu postanowiłam go kupić, ob szukałam czegoś naprawdę dobrze matującego i nie zatykającego porów. Niestety zawiodłam się, bo nie matuje ani trochę ;(
    Jego plusy to to, że nie zatyka porów, nie powoduje powstawania pryszczy, zaskórników itp.
    Wtapia się w skórę, mam najjaśniejszy kolor, który wcale nie jest bardzo jasny jak na opakowaniu.
    Ogólnie produkt jest dobry, tylko że podkład matujący powinien matować ;/

Używam tego produktu od: kilku dni

Chcesz pochwalić asiuulkaa za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij