Avon, Little White Dress EDP

Powiększ Avon, Little White Dress EDP

Zgłaszająca osoba: agusia0076

Biel podbiła cały świat swoją lekkością, zwiewnością i elegancją. Jak żaden inny kolor podkreśla kobiecość, dodaje uroku. Koktajl świeżych cytrusów, frezji i słodkiej gardenii z białym piżmem w tle sprawia ze aż promieniejesz młodością i nabierasz apetytu na subtelny flirt.

Kategoria: orientalno - kwiatowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: frezja, bergamotka, mandarynka
nuta serca: gardenia, peonia, kwiat dmuchawca
nuta bazy: białe piżmo, aromaty drzewne

• niezła mała biała
  • Chyba najlepsza wersja ,,Małej..." z sukienczanej kolekcji Avonu. Jak na mój nos całkiem udana kompozycja, chociaż nie udało się im wyzbyć tej charakterystycznej chemicznej nuty. W każdym razie jest lżejsza niż LBD i to mi odpowiada, a też nie jest tak obłędnie popularna jak Perceive czy Pur Blanca we wszystkich wariacjach.
    Zapach rzeczywiście biały, delikatny, kaszmirowy. Na popsikanie szala albo apaszki nadaje się świetnie, bo zdecydowanie lepiej trzyma się ubrań niż ciała. Lekki, powiewny, z odrobiną luksusu ale nie nachalny, wyważony. Słabo się rozwija, raczej z wolna ulatuje w niebyt. Przyskórny, dwie godziny i go nie ma, więc trochę szkoda, ale do podziwiania (nie pachnienia) też trzeba mieć jakieś psikadło. Na mnie działa odprężająco, odświeża, tylko czemu taki nietrwały?... flakon ładny, wolę geometryczne bryły od fikuśnych jabłuszek, gwiazdek i innych tam kryształków.
    Ogólnie w tej cenie tylko na plus, choć do numeru jeden mu daleko.

Używam tego produktu od: od czasu do czasu

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić DeepPurple za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój zapach
  • Zapach ten odkryłam przypadkiem i zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia
    Jest idealny na dzień (delikatny, lekki zapach).
    Opakowanie wygodne w użyciu. Również wygląd flakonika wpływa u mnie na pozytywną ocenę.

Odjęłam pół gwiazdki, z powodu średniego utrzymywania się zapachu. U mnie utrzymuje się ok. 2-3 godziny po aplikacji, później jest już słabiej wyczuwalny.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie stosowania

Chcesz pochwalić xinus142x za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo go lubię
  • Pierwszy raz poczułam je na mojej koleżance i zapach od razu przypadł mi do gustu. Zapach niebanalny, baardzo orientalny, elegancki, ale jednocześnie delikatny... Jest w nim coś takiego harmonijnego, nie jest ani za słodki, ani zbyt duszny, naprawdę nie mogę do niczego się przyczepić. Białe kwiaty, piżmo i cytrusowe nuty łaczą się w jedną, cudowną całość. Jeden z moich ulubionych zapachów. Trwałość równiez bardzo dobra

Używam tego produktu od: rokuIlość zużytych opakowań: w trakcie 1 - 50 ml

Chcesz pochwalić Adra92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najładniejsza z serii
  • Jak w tytule - Little White Dress to jedyna z sukienek, która przypadła mi do gustu. Przepiękne połączenie białych kwiatów, piżma i odrobiny pudru. Nie wyczuwam cytrusowej nuty, i dobrze, bo pewnie znacznie obniżyłabym ogólną notę.
    Zapach z kategorii dziennych i popołudniowych, nadaje się na każdą porę roku.
    Gdybym miała porównać LWD z jakimś zapachem, byłby to Noa Cacharel (mam na myśli kategorię, Noa jest bardziej ziołowa, LWD- słodka). Nie widzę natomiast żadnego podobieństwa do nielubianej przeze mnie Pur Blanca Avonu , która poddusza nutką gnijącej lilii wodnej.
    Kojarzy się z czystością, bielą, niewinnością.
    Niestety jest bardzo bliskoskórny - gdyby był bardziej intensywny, dostałby maksymalną ilość gwiazdek.
    Trwałość mizerna - 2 godziny na skórze to słaby wynik, jak na wodę perfumowaną.
    Buteleczka klasyczna. Cena niewygórowana.
    Dam mu 3,5*, bo sam zapach jest bardzo przyjemny i, gdyby tylko miał większą moc, mógłby być moim ulubieńcem wśród zapachów tzw. uniwersalnych.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2.

Chcesz pochwalić vega_80 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 17 raz(y)
  • Brzydsza siostra
  • Nie przepadam za cytrusami w perfumach, na szczęście uderzają one tylko na początku. No i wraz z frezjami. Uwielbiam frezje, ale jest ich mało, za to przebijają się gardenie, których jest za wiele. Stąd robi się mdło. Zapach nie dla mnie i stanowczo na minus. Tragedii nie ma - nie jest to rasowy śmierdziuch - raczej denerwujący, lekko ostrawy kwiatowy pospoliciuch.
    Trwałość średnia - słabiej niż u poprzedniczki, około 4h na skórze. Butelka - podobnie jak w LBD - prosta i minimalistyczna (jak kto lubi), korek jeszcze bardziej mi się nie podoba niż w LBD.
    Osobiście uważam, że Little White Dress to gorsza wersja Little Black Dress. Bardziej kwiatowa, mniej orientalna, niby świeższa, ale mnie bardziej drażni i dusi - ma w początkowej fazie w sobie szpitalną woń, która mnie odrzuca. Oddałam młodszej siostrze (15lat), która jest tym zapachem zachwycona, podobnie moja ciocia jest fanką LWD (50 lat). Ja stanowczo nie wrócę do tego zapachu.
    Używam tego produktu od: używałam przez kilka miesięcy sporadycznie, potem oddałam
    Ilość zużytych opakowań: 1x50ml

Chcesz pochwalić tytku za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozkosz
  • Kolejny z tej serii, jakże cudowny!
    Pachnie świeżo, zarazem uwodzicielsko i słodko. Jak dla mnie to zapach utrzymuje się naprawdę długo (koleżanka potrafiła nimi pachnieć cały dzień, wiadomo, swoich tak nie czuć)
    Zamawiałam już kilka razy gdyż mi się trochę znudziły, ale znowu się przymierzam do zakupu, bo szczerze mówiąc już mi ich brakuje
    Zdecydowanie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 5 sztuk

Chcesz pochwalić sandeerka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zmysłowa niewinna elegancja
  • Nazawa idealnie pasuje do zawartości. Podobnie jak butelka.
    Zapach niesamowicie elegancki, popołudniowy i wczesnowieczorny (jak dla mnie to nawet i wieczorny).
    Piękno białych kwiatów stanowi idealną podszewkę dla zapachów drzewnego i piżmowego, które w LWD są idealnie skomponowane. Aromaty kwiatowe nie przyprawiają o duszności, piżmo nie powoduje bólu głowy.
    Wszystko świetnie współgra a na mojej skórze zapach 'otwiera się' i cudnie podkreśla letnią, wymytą pod prysznicem opaloną skórę.
    Idealnie pasuje do białej koszuli. Ktoś napisał, że w LWD czuje świeże czyste pranie suszące się na słońcu i w delikatnym wietrze. Ja też to czuję. Tym pachnie ta kompozycja.
    Bardzo się z LWD polubiłam.

Ilość zużytych opakowań: Pół

Chcesz pochwalić baniorek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardziej transparentny niż "biały"
  • Znacie taki trick na zmęczenie? Umyć twarz, nałożyć świeżą koszulę i wracają wszystkie siły. Właśnie tak działa na mnie ten zapach. Jak odświeżenie. Lubię go używać w te dni gdy jestem niewyspana i przez to rozdrażniona - koi, łagodzi nerwy.

Nie jest to zapach z tych cytrusowych czy ostrych. Szczerze mówiąc przy pierwszych użyciach nie czułam go już po jakichś 5 minutach więc lałam na siebie namiętnie w poczuciu porażki. Dopiero koleżanka uświadomiła mnie że czuć je było wtedy ode mnie i to aż za bardzo. Zapach bardziej z tych kremowych - transparentny, zostawia subtelne wrażenie. Coś jak uczucie jedwabnej apaszki przewiązanej dookoła szyi. Żadne duszne białe kwiaty - raczej jak świeżo wysuszone latem pranie.

Jest wyczuwalny dopiero z bardzo bliska, nie zostawia ogona. Z tego względu świetny na lato do pracy w biurze.

Zapach codzienny, nie drażni również rankiem. Żaden z tych o efekcie "Wow", ale przyjemny, subtelny i nie drażniący chyba nikogo.

Używam tego produktu od: miesiąca-dwóch, co jakiś czas - gdy najdzie mnie humor
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze, 50ml, w użyciu

Chcesz pochwalić newelka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Coś mu brakuje
  • Nie dusi mnie, ale cos mu brakuje. Ogółem jest bardzo ładny, ale jakby za słaby, sama nie wiem... Mimo to cos jest w nim takiego, że na pewno kupiłłabym go ponownie. Taka enigma...

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: Pierwsze

Chcesz pochwalić Papillon_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Duszący
  • Miałam raz body spray i męczyłam go całe wieki!
    Na początku zapach podbił moje serce (na pachnącej stronie w katalogu) o ale po kilku dniach od otrzymania produktu i uzywania go stwierdziłam, że jednak zapach ten nie jest dla mnie, mimo iż jest delikatny to ma w sobie coś, co strasznie mnie drażniło i dusiło. Zapach wcale nie ejst delikatny tylko wyrazisty, ostry i duszący! Utrzymuje się w miarę ok. Flakonik elegancki, bez zdobień dla minimalistek idealny, zmieści się do kazdej torebki. Zapach jest strasznie duszący mimo iż wydaje się na "delikatny"

Podsumowujac:
    -dusi
    -ciężki
    -ostry
    -klasyczna fajna buteleczka
    -cena zależy dla kogo, na promocji za 34zł można kupić.

Używam tego produktu od: 1 Rok
    Ilość zużytych opakowań: 1 Body Spray 75ml

Chcesz pochwalić Kosmetyczka93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • pół na pół
  • Zgodzę się z 'Mellite', że nie jest wcale taki lekki. Zapach ma cos w sobie ale jak dla mnie to jeszcze nie to. Lubię go używać na większe wyjścia. Opakowanie stylowe i uznałabym go za najlepszy ze wszystkich z serii Little Dress. Kategoria orientalno-kwiatowa i muszę przyznać, że kwiatki pachną tu ładnie a ten orientalny troszkę je zagłusza. Ale w ogólnym rozrachunku jestem na TAK

Chcesz pochwalić WeronikaD za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo przyjemny
  • Czasami do niego wracam, jak mnie coś "najdzie". Wcale nie wydaje mi się, żeby był lekki. I mimo różnych wiosennych opinii, moim zdaniem świetnie pachnie również w zimowe dni

Nie jest to mój ulubiony zapach, ale czasami lubię go użyć.

Chcesz pochwalić Mellite za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepski
  • Zapach dostałam od mamy. Jest po prostu nie fajny.
    Zbyt słodki, pudrowy. Mdli i dusi.
    Dodatkowo strasznie nie trwały, po 30 min wgl go nie czuć. Fuj, nie polecam.

Chcesz pochwalić nirvvana za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem przyjemny
  • Chyba jedyne avonowskie pachnidło (nie liczę tu perfum z katalogu typu Herve Leger), które jako tako przypadło mi do gustu. Flakon bardzo mi się podoba- prosty, klasyczny, elegancki.
    Sam zapach również jest śliczny. Taki lekki, zwiewny, wiosenno-letni. Faktycznie jak biała sukienka Posiadam wersję w roletce zapachowej i muszę powiedzieć, że jest to bardzo wygodna opcja- zmieści się w każdej torebce bez najmniejszego problemu. Jednak odnoszę dziwne wrażenie, że mimo tej samej zawartości wersja ta jest mniej trwała od pełnowymiarowego produktu (moja mama posiada flakon 50 ml).
    Sam zapach jest dla mnie ucieleśnieniem wiosny. Jest taki świeży, lekki, przyjemny. Zdecydowanie wyczuwa się białe kwiaty. Zapach typowo na dzień, niezobowiązujące okazje, spotkania. Z jego trwałością jest niestety nie najlepiej trzyma się średnio 2 godziny po czym staje się bardzo bliskoskórny i tak trzyma się przez kolejną godzinę. Później znika.
    Nie wiem czy kupię ponownie, gdyż mimo że drogi nie jest, najtańszy też nie, a ja wolę zaoszczędzić pieniądze na coś porządniejszego, trwalszego.

Używam tego produktu od: jakieś 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: wciąż w trakcie 1 roletki 9 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Arwen123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak wiosna
  • kojarzy mi się z wiosennym dniem- lekko ciepłym, o delikatnym przyjemnym wietrze, a w około przyroda budzi się do życia
    jest elegancki i delikatny
    kojarzy mi się z czymś dobrym, miłym i przyjemnym.
    lubiłam go używać
    nie jest mocno wyczuwalny
    zbyt wysoka cena do jakości

Używam tego produktu od: wiosna i lato 2010

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić enigma_94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Skusiłam się na niego w ciemno, ponieważ był bardzo tani ( ja kupiłam od znajomej konsultantki za 20 zł, własciwie nei wiem czemu tak tanio) Zapach bardzo przypadł mi do gustu, jest świeży, lekki, po prostu piękny .Wszystkim w moim otoczeniu przypadł do gustu . według mnie nadaje się i na wieczór i na codzień, jedynym minusem jest to że po kilku godzinach go nie czuję ( a może po prostu się przyzwyczajam ? )

Ilość zużytych opakowań: 1/5 zużyta

Chcesz pochwalić karspetka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niewyróżniający się, płaski zapach
  • Skusiła mnie na nie "pachnąca strona" w katalogu Avon i postanowiłam je kupić ponieważ stwierdziłam, że jest to idealny zapach na lato- kwiatowy i delikatny...
    Niestety, po tygodniu zapach mi się znudził. Nie ma w nim nic oryginalnego. Zwykły, kwiatowy zapaszek jak wiele innych. Niczym się nie wyróżnia, a mało tego- bardzo nietrwały. Musiałam go mieć ciągle w torebce bo po niecałych 2 godzinach prawie był niewyczuwalny.
    Strasznie się zawiodłam, więc odsprzedałam go za niewielką cenę.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 i oddałam

Chcesz pochwalić Chanelka86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny zapach
  • Byłam bardzo zadowolona z tego zapachu. To były chyba pierwsze perfumy, które mi się nie znudziły i które zdołałam zużyć do końca.
    Zapach jest cudowny, delikatny, ale mający w sobie to coś. Kojarzył mi się z czystością, lekkością, wiosennym wiatrem.
    Odejmuję gwiazdkę za trwałość. Mam inne perfumy z Avonu, które trzymają się dłużej.

Używam tego produktu od: 2 lata temu

Chcesz pochwalić nalatka za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudowny zapach
  • Ja na LWD 'czaiłam' się już od jakiegoś czasu i zawsze coś mi stawało na drodze, że jej nie kupiłam. A to brak funduszy, za wysoka cena albo w ogóle brak zapachu w katalogu. Nie dawno wrócił z powrotem do oferty z niską ceną i stwierdziłam, jak nie teraz to już nigdy!

Po dokładnym wywąchaniu woni stwierdziłam, że jest tanią wersją DKNY woman.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka, 50ml

Chcesz pochwalić margosia944 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kremowo - pizmowe
  • Hmhm za duzo na temat tego zapachu nie przychodzi mi do glowy... Dla mnie to taki bardziej subtelny cover LBD, a wiec kremowo i pudrowo. Ja nie czuje cytrusow, jak podane jest w opisie.

Odbieram go jako spojny - zadna nuta sie nie wybija - a przynajmniej ja nie umiem takowej znalezc.
    Pachnie mi jakims dobrym jakosciowo kremem albo olejkiem do opalania o charakterystycznym, ale nieco stlamszonym zapachu.
    Wlasciwie zyczylabym sobie, aby byl bardziej intensywny - wtedy na pewno ocena bylaby wyzsza.

I chociaz nie lubie przypisywac perfum do por roku, bo sama tez uzywam zaleznie od ochoty to jednak na zime bym po nie nie siegnela, zdecydowanie kojarza mi sie z wiosna, latem..
    Do trwalosci nie mam zastrzezen, wszystkie z serii Little trzymaja sie mnie kilka godzin.

Używam tego produktu od: kilka tyg
    Ilość zużytych opakowań: próbki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić LilyLauraIsabelle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Można uzyć, ale nie z wielką chęcią.
  • Za tą cenę można znależć lepsze.
    Zapach znalazłam na pachnącej stronie w katalogu i byłam zachwycona. Jednak dałam sie nabrać na ten kiepski chwyt marketingowy i kupiłam, a ze byly jeszcze w promocji, nic tylko zamawiać.
    Dostalam od rodzicow na mikolajki, to znaczy jeszcze nie bylo mikolajek, ale perfumy juz mam
    -56 zł za 50 ml, niby nie duzo, ale w tej cenie mozna kupic cos lepszego
    -zapach w ogole nie podobny do tego na pachnacej stronie
    -a poczatku sie przerazilam, bo przez pierwszy pol godziny, sie dusiłam z tym zapachem na sobie, smierdzial okropna stara baba, perfumami z rynku za 3 zł
    -rozbolała mnie glowa, i to najwiekszy minus bo nie wiem czy warto(moze sie przyzwyczaje)
    -niestety po 3 godzinach.... znika.

+po godzinie jak wywietrzal smrod ukazala sie subtelnosc, delikatnosc i taka romantyczna młoda dama
    +zapach zdecydowanie na jesien , zime. Na lato bylby zbyt cieply
    +bardzo delikatny, na szczescie.. choc niektorym moze to przeszkadzac, choc tez czesto lubie czuc cos na sobie- jego nie czuje
    +butelka ładna, prosta zwykła, i jakos kojarzy mi sie z elegancją i stylem.

Ot tyle, mozna zużyc, ale bez wiekszej przyjemnosci noszenia.

Używam tego produktu od: dzisiaj
    Ilość zużytych opakowań: 4 psikniecia, 3 na szyje i jedno na nadgarstek

Chcesz pochwalić Katie Dziub za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najgorszy z Avonu.
  • Zachecona "pachnacymi stronami" w katalogu, postanowilam zakupic Little White Dress. Jednak wraz z pierwszym psiknieciem przyszlo rozczarowanie.

Jedyna gwiazdke przyznaje za wyglad buteleczki.
    Minusy:
    - zdecydowany brak trwalosci, juz po chwili nic nie czuc, a podobno jest to woda perfumowana
    - zapach duszacy, od ktorego kreci sie w glowie
    - na poczatku mocno alkoholowy

Nie kupilabym go ponownie, nawet po promocyjnej cenie.

Używam tego produktu od: Wczoraj
    Ilość zużytych opakowań: 5 psikniec : )

Chcesz pochwalić Cinderella53 za czytelną i pomocną recenzję?
  • przyjemny
  • Bardzo mi się podoba, podobnie jak LBD.
    Zapach elegancki i faktycznie kojarzy się z bielą.
    Jest lekko świeży, a zarazem pudrowy, ale absolutnie nie cytrusowy.
    Słodyczy w nim za wiele nie ma, ale ostry też nie jest.
    Trwałość jak na Avon znowu zaskakuje (choć LBD jest trwalszy i intensywniejszy).
    Na allegro cena przyzwoita jak za tę pojemność i taką trwałość.
    Ja dobrze się z nimi czuję, poprawiają samopoczucie i dają takiej świeżości i powiewu ciepła, w chłodniejsze dni.
    Używam tego produktu od: 3 miesięcyIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Edit: Muszę zmienić zdanie...Na dłuższą metę zapach mnie męczy i w sumie nie ma w sobie nic wyjątkowego. Ostatnimi czasy nawąchałam się tylu piękniejszych, że obniżam ocenę. Poza tym zapach się nudzi. O ile LBD wciąż uważam za bdb perfumy, to jednak LWD zaczął mnie drażnić

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić katarina26h za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ten zapach jest obłędny!
  • Jestem zaskoczona negatywnymi ocenami co do trwałości, nie wiem czy ja dostałam jakiś cudowny flakonik, moze teraz juz produkują słabsze(ja mam od 2 lat). Zapach jest bardzo trwały, mocno go czuję w ciągu dnia, a wiec osoby z mojego otoczenia jeszcze mocniej. Mialam i mam aktualnie perfumy z wysokiej półki takie jak: Giorgio Armanii, Lacoste, Beyonce Heat i nie pachniały one tak mocno jak Little White Dress, no może Lacoste Pour Femme miały podobną siłę. Taką opinię podziela także mój facet, który zawsze zwraca uwagę jak pięknie pachnę gdy psiknę sie właśnie Little White Dress, a nie innymi. Skończyły mi się juz, zostalo na kilka psiknięć, zamawiam nowy flakonik i sprawdzę czy cos sie zmieniło z trwałością. Jeśli nie, będzie to mój KWC!

Ilość zużytych opakowań: 1-50 ml

Chcesz pochwalić CarmelCreamMiss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Z braku innych..
  • Kupilam go, poniewaz zapach bardzo mnie urzekl,do tego pomyslalam, ze skoro jest to EDP to moze wytrzyma chociaz te pare godzin..niestety zawiodlam sie. Juz po godzinie zapach zniknal, ba, nawet po popsikaniu sie tymi perfumami nikt ich nie czul! Lubie perfumy trzymajace sie blisko skory, ale zeby juz nikt ich nie mogl wyczuc nawet stojac blisko to juz lekka przesada. Cena tez nie jest adekwatna do jakosci

Podsumowujac; sam zapach Tak, trwalosc Nie

Używam tego produktu od: Ok. miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: Troszke pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Annucha za czytelną i pomocną recenzję?