SVR, Lysanel Gel Moussant, Żel do mycia skóry tłustej

SVR, Lysanel Gel Moussant, Żel do mycia skóry tłustej

Żel przeznaczony do mycia skóry trądzikowej i łojotokowej. Dokładnie oczyszcza skórę nie naruszając jej naturalnego pH.

Nigdy więcej!

Opisałam już działanie kremu(który jest żelem) z tej serii. Żel jest tak samo szkodliwy dla mojej skóry jak krem. Po umyciu twarzy tym specyfikiem twarz mnie piekła, także dlatego, że była podrażniona przez kosmetyczkę. Jednak twierdziła, że po prostu muszę użyć tych produktów, aby poprawił mi się stan cery.
Nie znajduję żadnych plusów używania tego produktu, oprócz jego wydajności. Używałam go z pół roku rano i wieczorem. Mimo codziennego podrażniania, stosowałam go sumiennie. Warto czytać pożyteczne fora o pielęgnacji i nie sugerować się radami "kosmetyczek" ani pisemek.

Używam tego produktu od: kilka lat temu

Okropny

Moja cera do wrażliwych nie należy, nigdy po antybiotykach czy kwasach nie schodziła mi skóra, więc jak wyczytałam, że dla niektórych jest za mocny, pomyślałam, że będzie w sam raz dla mnie.
Zalety
- dobrze oczyszcza skórę, odtłuszcza, odblokowuje pory
Wady:
- jest nieprzyjemny w użyciu : wodnista konsystencja, okropny zapach, mała pojemność, drogi, starczył mi tylko na miesiąc!!!
- na ustach pozostaje kwaśny smak, wrogowi nie życzę, aby dostał się do oka, bo uczucie, jakby ktoś cytryną prysnął w oko
- jako dodatek do kremu wcale nie zwiększa skuteczności działania na pryszcze czy inne problemy
- skóra jest podrażniona, tak pulsuje, nie było tragedii, ale po prostu niemiło
- po użyciu tego żelu skóra maksymalnie się błyszczy i produkuje bardzo dużo sebum, żeby uzupełnić braki w nawilżeniu na skutek czego powstaje więcej pryszczy :/
Nie polecam, nawet mnie podrażnił, a osobom noszącym soczewki kontaktowe, to szczególnie odradzam. Może do skóry łojotokowej będzie dobry.

Używam tego produktu od: używałam przez miesiąc

nie polecam

kosmetyk poradzil mi dermatolog, wiec myslalam, ze jest dobry i bezpieczny! panie w aptece tylko to potwierdziły , ale:
- konsystencja bardzo wodnista, wogole sie nie pieni , wiecx jest bardzo malo wydajny
-bardzo wysusza twarz, robi sie jak papier scierny
-do bardzo, bardzo bardzo tłustej cery
-powoduje nowe zaskorniaki i wysypy krostek, powod pewnie bardzo duze wysuszenie
-ciezko go dostac
-nie znam zadnego plusa

ogolnie odradzam, szkoda buzki fujjj <juz nic z tej firmy nie sprobuje kostke mialam pierwsza lepsze doswiaczenie, ale nie duzo :D

Używam tego produktu od:nie wiem
Ilość zużytych opakowań:nie cale 1

Tragedia

Zel zostal mi polecony jako kosmetyk do bardzo tlustych cer czyli do mojej. Podobal mi sie rowniez sklad tego zelu, duza zawartosc cynku, kwasy alfa, kwas azelainowy i salicylowy. Niestety to cudo zmasakrowalo mi twarz, po umyciu mialem wrazenie, ze moja skora to papier scierny, ale najgorsze przyszlo kilka dni pozniej,kiedy grudki i kroski pojawialy sie w ogromnych ilosciach. Krostki pojawialy sie w skupiskach i byly sporych rozmiarow, takiego wysypu nie mialem nawet po kremach z zapychaczami. Zdecydowanie najgorszy zel jakiego uzwyalem....

Używam tego produktu od: 1 miesiaca

Ogólne zadowolenie

Żel bardzo dobrze oczyszcza, mam cerę mieszaną, generalnie nie mam większych problemów z nią, ale od czasu do czasu coś się pojawi. Już od pierwszego użycia pozostaiwa uczucie komfortu na twarzy, stosuję go razem z kremem Lysanel Mat i cera naprawdę jest dobrze oczyszczona i lekko rozjaśniona. Zapach nie przeszkadza za bardzo więc generalnie jestem bardzo na tak

Bardzo go lubię

Jest to jeden z moich ulubionych specyfików do mycia twarzy. Przyznaje jest on dość dziwny ;) i przez to z pewnością, nie każdemu będzie pasował.
Żel Lysanel ma paskudny zapach i okropna wodnistą konsystencję, ale nawet temu nie daje się zniechęcić. Nie jest to preparat stricte do demakijażu, więc najpierw oczyszczam twarz za pomocą mleczka / oliwki Hipp / płynu Biodermy, dopiero następnie, zmywam wszelkie resztki i nieczystości tym żelem.
W moim przypadku jest to genialny specyfik, który potrafi utrzymać moją kapryśną cerę w ryzach. Używam go albo solo (stosując na noc jakiś solidny, odżywczy krem), albo w duecie z kremem Lysanel Activ (gdy chce zafundować mojej cerze mocniejszą złuszczająca kurację). W obu opcjach sprawdza się znakomicie, widocznie poprawiając stan cery. Gwiazdkę odjełam jedynie za te dwie wady, wymienione na początku.

Używam tego produktu od: przez dłuższy czas

Mieszane uczucia.

Pierwsze skojarzenie jest drogi i malo wydajny. Wysusza cere, ale nie powoduje nowych niespodzianek. Bardzo dobrze oczyszcza, az czuc mrowienie, intensywny zapach. Skora sie pozniej swieci. Chcialbym wyprobowac kostke do mycia z tej firmy, wtedy moze cos dopisze...

Używam tego produktu :dawno temu
Ilość zużytych opakowań:jedno plus 5 darmowych probek

3 na szynach

Używałam go kilka lat temu. Przez ostatni miesiąc używałam go ponownie, ponieważ poleciła mi go dermatolog jako wspomagacz w kuracji przeciwtrądzikowej.

Nie jest zły. Miałam gorsze żele, ale nie mogę powiedzieć, że jestem w 100% zadowolona z Lysanelu. Po pierwsze, to nie żel tylko jego marna wersja. Wylewa się go z tej tubki koszmarnie! Skoro zrobili tak rzadką substancję, to niech dadzą opakowanie z pompką, a nie tubkę! Przez swą konsystencję jest mało wydajny. Wystarczył mi talko na miesiąc, a zazwyczaj jedengo żelu używam co najmniej dwa miesiące.

Czy działa? Tak, ale wysusza. A dla mnie morderstwem jest dokładanie do dwóch antybiotyków-wysuszaczy dodatkowego wysuszacza w postaci żelu. Oczyszcza i odświeża dość dobrze.

Kolejnym mankamentem, oprócz opakowania i konsystencji, jest zapach. Już bardziej "męskiego" żelu nie mogli wytworzyć. Nie żeby to w ogromny sposób wpływało na działanie, ale przyjemniej byłoby używać żelu, który nie pachnie, jak tania męska woda.

Czy kupię? Nie, nie kupię, ponieważ przerzucam się na Avene. Lysanel jest zbyt mocny, a ja jednak mam i wrażliwą i przesuszoną skórę. Można spróbować, ale nie jest to żel, do którego da się przywiązać. Używam tego produktu od:kilka lat temu i rzez ostatni miesiąc

spoko "woda"

spoko produkt!! do konsystencji szybciutko sie przyzwyczaiłam więc nic mi sie nie wylewa a niewielką ilością można umyć twarz + tusz do rzęs (używam niewodoodpornego) jak dla mnie jest bardzo wydajny..poleciła mi go kosmetyczka i naprawdę spełnia swoją funkcę oczyszczającą bo po przetarciu skóry potem płatkiem z tonikiem jest czysty jak łza!! skóra nie jest po nim ściągnięta za to doskonale przygotowana na dalsze działania kosmetyczne;) zapach zupełnie mi nie przeszkadza gdyż wiem jak mogą śmierdzieć inne kosmetyki na trądzik..nie mam żadnych krostek i jest ok! ja go polecam!!

Ilość zużytych opakowań:połowa

za mocny

Nie sadziłam ze zel do mycia twarzy moze tak inwazyjnie dzialac na skore twarzy; przy czym nie naleze do wrazliwcow ani naczynkowcow...mam natomiast wrazenie, jak gdyby twarz mi po nim puchła. Skora po oczyszczaniu zelem nie jest sciągnięta, ale strasznie przewrazliwiona. Zel posiada przerazajacy zapach, strasznie intensywny. Słabo się pieni, natomiast rewelacyjnie oczyszcza. Boje sie go uzywac; moja przygode z produktami Lysanel koncze na samym zelu.

Używam tego produktu od: probki

beznadziejny

żel polecił mi dermatolog, który uważał go za wspaniały kosmetyk do cery tłustej: miał zapobiegać świeceniu się skóry. moja skóra nadal się świeci, pryszczy nie ubyło, za to mam kolejny problem w postaci przesuszonej i ściągniętej skóry:/ konsystencja żelu jest zbyt rzadka, na dłoń wylewa się od razu zbyt wielka ilość. na opakowaniu jest napisane o pianie- nie ma jej w ogóle, chyba że myje się twarz bardzo długo. po umyciu twarzy nie jest ona dobrze oczyszczona. jak na tą cenę, nie warto

żel jak żel

Dostała ten żel za daromo,nie wiem czy sama zdecydowałabym się na zakup.Jest to produkt reaczjej do tłustej skóry,dla mojej mieszanej był odrobinkę zbyt agresywny.Oczyszcza ,daje uczucie odświeżenia aczkolwiek skóra potrzebuje później natychmiastowego nałożenia kremu.Trzeba uważać,żeby produkt nie dostał się do oczu bo będzie to narpawdę bolesne doświadcznie(przetestowałam na własnej skórze a właściwie oku :) )Zapach mocny,lekko męski ani przyjemny ani szczególnie denerwujący.Konsystencja rzadka,trzeb się przyzwyczaić bo na początku zdarzyło mi się wycisnąć zbyt dużo produktu.Jeżeli chodzi o poprawę stanu cery to zaobserwowałam pewną redukcje zaskórniów,ale napewmno nie spektakularną.
Zużyłam tą tubę bez bólu,ale raczej nie będę sięgać po niego ponownie.Używam tego produktu od:3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań:właśnie skończyłam 1