Organique, Glinka Ghassoul

Organique, Glinka Ghassoul

Glinka Ghassoul to w pełni naturalny minerał zbudowany głównie ze stewensytu (minerał gliniasty), którego głównym składnikiem jest krzemian magnezu. Krzemionka po wymieszaniu z wodą przybiera postać błota posiadającego właściwości myjące i odtłuszczające. Glinka ma szerokie zastosowanie (może być używana jako mydło, szampon, maseczka na twarz i ciało a także w zabiegach w salonach SPA & Wellness). Działanie glinki Ghassoul polega na absorpcji zanieczyszczeń - nie jest ona w żaden sposób agresywna dla skóry, włosów, czy śluzówki.

Podstawowe właściwości zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez 2 niezależne laboratoria amerykańskie
(International Research Services Inc. i Structure Probe Inc.):
- redukuje suchość skóry 79%
- redukuje łuszczenie się skóry 41%
- poprawia czystość skóry 68%
- poprawia elastyczność/jędrność skóry 24%
- poprawia strukturę/teksturę skóry 106%

matujące, przeciw zaczerwienieniom / łagodzące, regenerujące
bez alkoholu, bez parabenów, bez silikonów, oil – free / nietłusta
w słoiku
lekkie

Nie dla mnie

Zawsze bardzo lubiłam glinki i różne maseczki do mieszania, ale z ta się nie polubiłam. Myslę, że nie nadaje się do cery wrażliwej bo może podrażniać. Jest też dość problematyczna w stosowaniu. Bardzo szybko zasycha.

Nie jestem zadowolona

Kupiłam sobie tą glinkę mając na uwadze jej wspaniałe właściwości, niestety już pierwsze użycie spowodowało zderzenie z rzeczywistością. Nie miałam pojęcia, jak bardzo upierdliwe jest stosowanie takiego proszku. Za pierwszym razem zmieszałam to z wodą i nałożyłam na buzię. Glinka zatygała a jej kawałki odpadały mi z twarzy zostając wszędzie. Kolejnym razem zmieszałam ją z tonikiem i już było nieco lepiej, ale wciąż cząstki odpadały wszędzie. Niekomfortowe było dla mnie też noszenie jej, bo po zmieszaniu z czymkolwiek kiedy jest jeszcze mokra nakładamy ją na buzię i spoko, ale ona po chwili zastyga tworząc taką nieprzyjemną warstwę ciągnącą skórę i dla mnie to jest o tyle niekomfortowe, że musiałam się dosłownie zmuszać, żeby ją nakładać na buzię.
Same efekty są fajne, skóra jest oczyszczona i napięta, jednak nie jest to długotrwałe działanie, znika po kilku godzinach, także nie wiem, czy mam ochotę bawić się w glinki. Opakowanie jest mega wydajne, starczyło mi na kilka miesięcy regularnego używania (a raczej niestety męczenia się z tą konsystencją). Za działanie jestem na tak, za formę jestem na nie, nie pprzypadł mi do gustu ten produkt.

Porażka

Mam skórę skłonną do alergii i podrażnień, jednak naturalne glinki nigdy mi nie szkodziły, do czasu. Glinka Ghassoul sprawiła, że paru minutach skóra zaczęła mnie niesamowicie piec, po zmyciu moja skóra była czerwona, wyglądała jak poparzona. Biorąc pod uwagę, że firma Organique lansuje się jako hypoalergiczna, myślałam, że mogę jej zaufać, niestety grubo się myliłam.

Ocena po 4 latach używania

daje niemal od razu bardzo zauważalne efekty: rozjaśniona,pełna blasku cera, zmniejszone pory i odrobinę mniej widoczne zaskórniki. Tyle,że ten efekt jest bardzo krótkotrwały następnego dnia nie jest już takie wow,a naprawdę szkoda. Natomiast ciekawą kwestia jest to,ze podczas używania glinki ogółem przez dłuższy czas w ciągu cera była w lepszej kondycji i solo prezentowała się bardziej niz do przyjęcia.Trzeba używać regularnie by zobaczyć całe spectrum działania. Po nieciekawej przygodzie z zieloną glinką,ta to cudo. Ze wszystkich używanych przez mnie glinek ta najlepiej sie sprawdza (używałam białej,niebieskiej,zielonej )

Kosmetyki organique bardzo lubię, często używam, nigdy sie nie zawiodłam. Super glinka dla oczyszczenia skory, dokładnie oczyszcza i odświeża skore, zaczerwienienia sa mniejsze i mniej widoczne

5 na 5!

Cudowna glinka wysokiej jakości. Dobrze wygladza skore i dogłębnie oczyszcza. Moze powodowac uczucie sciagniecia dla delikatnych i wrazliwych cer proponuje uzywac raczej raz w tygodniu. Jedynie co mi przeszkadza to opakowanie, powinno byc lepiej zabezpieczone.

Na prezent świetna ;)

Przyznam, że po glinki sięgam najczęściej w sklepach z półproduktami lub kupuję gotowy kosmetyk, ale o czystym składzie. Glinkę Organique dostałam w prezencie i w sumie i tak mnie cieszy bo i tak przydaje się do wszystkiego. Np. pięknie oczyszcza twarz i ciało. Na prezent nada się świetnie ;)

cudo <3

Glinka Ghassoul, co to takiego? :) Glinka Ghassoul to w pełni naturalny minerał zbudowany głównie ze stewensytu (minerał gliniasty),którego głównym składnikiem jest krzemian magnezu. Krzemionka po wymieszaniu z wodą przybiera postać błota posiadającego właściwości myjące i odtłuszczające.

+ zapach
+ nie spływa z twarzy
+ skóra jest dogłębnie oczyszczona
+ zwęża pory
+ nawilża
+ nie podrażnia
+ efekt widoczny jest dopiero na drugi dzień, gdy znika zaczerwienienie, rano wstajemy piękną, świeżą rozświetloną cerą, z mniejszymi bledszymi wypryskami!

Świetna

Stosuje jakoś od ponad pół roku, i spełnia obietnice.
Fajnie koi skórę, przebarwienia są mniej widoczne, zaczerwienienie skóry znika. Zostawia skórę gładką i dobrze wypielęgnowaną. Bardzo ładnie wygląda po nałożeniu maski zrobiony makijaż. Jak dla mnie lepszy od glinki zielonej :)
Polecam :)

Skuteczna zwłaszcza w połączeniu z innym produktami.

Kupiłam glinkę w sklepie internetowym Organique, razem z mydłem Savon Noir, bo - jak twierdzi producent - produkty te wzajemnie wspomagają swoje działanie. Stosuję je dodając do powstałej mieszanki jeszcze wodę mineralną i olej (zwykle sezamowy).

Mam skórę trądzikową, z dużą liczba zaskórników. Oczekiwałam więc od tego produktu przede wszystkim oczyszczenia i znormalizowania. Ciężko mi jednoznacznie wskazać, czy właśnie ta glinka przyczyniła się do efektów - ale tak, moja skóra jest czystsza.

++ skóra jest bardziej napięta
++ skóra jest oczyszczona
++ skóra jest jakby bardziej rozświetlona i wygląda młodziej

-- może wysuszać (dlatego lepiej do mieszanki dodawać tez odrobinę oleju - zresztą sam producent o tym wspomina na opakowaniu)
- irytuje mnie aluminiowe sreberko, którym glinka jest przykryta w opakowaniu - zwykle go nie odrywam i niestety sporo produktu gdzieś tam się na tym sreberku osadza - mimo wszystko produkt łatwo się wydobywa i jest szczelnie zamknięty, więc to niewielki minus

Przereklamowana

Maseczka raczej skuteczna. Ładnie uspokaja i delikatnie wygładza skórę. Nie wywołuje pogorszenia stanu naskórka i przesuszeń. Nieźle pachnie.
Dodatkowych, cudownych właściwości jednak nie zauważyłam. Nie jest to wcale agent specjalny do usuwania suchych skórek.

Poza tym maska kiepsko się zmywa. Dużo z nią uciążliwej papraniny. Czasem trzeba wręcz zdzierać ją z twarzy, co skutkuje zaczerwienieniami.

Jako peeling bardzo dobra. Zwłaszcza jeśli rozprowadzimy glinkę w dobrym oleju (arganowy, z pestek winogron).
No ale patrząc zdroworozsądkowo - peeling z kawy lub soli, wyprodukowany metodą chałupniczą daje ten sam, dobry efekt. Po co więc komu taki drogi peeling?

Maska na włosy - nie miałam odwagi zastosować.

Reasumując: produkt poprawny, ale jednocześnie przereklamowany i zbyt &quot;przeceniony&quot; przez producenta.

Opakowanie: estetyczne i funkcjonalne

Wydajność: bardzo dobra

Cena: zbyt wysoka

Zawód...

Tyle dobrego słyszałam o tej glince, że idealnie oczyszczam super redukuje wypryski. A co otrzymałam?
Glinke. która nijak nie oczyszcza, jedyne co robi to delikatnie wygładza. Suchuch skórek nie eliminuje. Do tego paskudnie ciężko się ją zmywa, a bałagan jaki zostaje po tej czynności w łazience - o mamo! Nigdy więcej!

Wydajna. Cena do przyjęcia. Ograniczona dostępność.

Używam tego produktu od: kwiecień 2015