Barwa, Woda pokrzywowa

Powiększ Barwa, Woda pokrzywowa

Zgłaszająca osoba: milaaag

Preparat do pielęgnacji włosów z ekstraktem z liścia pokrzywy. Zwiększa elastyczność włosów i ogranicza skłonność do ich wypadania. Sprawia, że włosy stają się miękkie i lepiej się układają.
Produkt przebadany dermatologicznie.

Skład: Aqua, Alcohol Denat., Urtica Dioica Extract, Hydrochloric Acid. (15.05.2012)

Cena: 4 zł / 90 ml

• fajna wcierka
  • Dość długo używałam tej wody pokrzywowej i na początku zauważyłam wspaniałe efekty. Włosy stały się mocniejsze, zdrowsze, ładnie błyszczały i przdewszystkim mniej sie przetłuszczały.

Niestety w trakcie uzywania drugiej buteleczki, włosy zaczeły mi bardziej niż zwykle wypadywać. Była to zasługa zapewnie alkoholu.

Teraz używam tej wcierki parę godzin przed myciem włosów, wcierając w skóre głowy.

Plusy:
    -włosy mniej się przetłuszczały
    -zdrowsze i mocniejse

Minusy:
    -po dłuższym stosowaniu włosy zaczęły mi wypadywać
    -niezbyt fajna aplikacja

Ilość zużytych opakowań: 2 buteleczki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić dlugiwarkocz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie.
  • Ja po krótce - używałam nieregularnie więc nie do końca mogę powiezdieć czy super działał. Ale nie będę katowała moich wlosów takim składem - alkohol, alkohol, alkohol!
    Plusy:
    +działa w jakiś sposób, u mnie to tylko jednorazowe po uzyciu ładne włosy, lśniące
    +cena

A teraz minusy:
    -Skład - alkohol, alkohol,alkohol!
    -Zapach - ^ to co wyżej
    - Szklana buteleczka
    -Ciężka aplikacja
    -Dostępność

Używam tego produktu od: Już nie używam.
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić byjean za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo przyzwoity produkt.
  • Zacznę od plusów, których nie brakuje:

+ włosy przestały wypadać, pojawiły się tzw.baby hair.
    + loczki puszyste, lśniące, uniesione, łatwo się układające.
    + cena

... a minusy:

- zapach (ewidentny zapach spirytusu).
    - pojawiły się wyspeki łupieżu (podejrzewam, że na skutek alkoholu znajdującego się na pierwszym miejscu w składzie).
    - aplikacja (wylewa się za dużo płynu)
    - szklana butelka (jak wiadomo łatwo się tłukąca)
    - dostępność (dostępna jedynie w niektórych Astorach)

Genralnie polecam, bo efekty zdecydowanie zagłuszają wszelkie minusy.

Ilość zużytych opakowań: 1 duży

Chcesz pochwalić martka2705 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubieniec...
  • Kupiłam ten produkt w kiosku za ok. 5 zł, długo czekał na swoją kolej, ale to tylko i wyłącznie przez skład, obawiałam się tego alkoholu. Wodę przelałam do buteleczki z atomizerem przez co produkt był wydajny i łatwy w użyciu.

Plusy:
    - mnóstwo nowych malutkich włosków, widać to u mnie idealnie nad czołem,
    - szybszy porost włosów,
    - zmniejszenie wypadania włosów,
    - produkt tani,
    - łatwa dostępność.

Minusy:
    - szklane opakowanie bez atomizera,
    - alkohol w składzie,
    - zapach, niestety gdy moje włosy np. zmokną czuć ten zapach,
    - podrażnienie skóry głowy.

Jedna buteleczka wody starczyła mi dokładnie na miesiąc codziennego stosowania. Na początku wystąpiło podrażnienie skóry głowy i przy lekkim potarciu skóry łupież, ale z tym sobie poradził olej kokosowy (używałam go przed myciem na skalp włosów).

Ogólnie jestem bardzo zadowolona z efektów, zmniejszyło się wypadanie włosów, co do przetłuszczania to myłam standardowo co 3-4 dni. Na pewno kupie go ponownie za jakiś czas, ciekawe czy woda brzozowa z tej serii będzie równie dobra jak ta ;]

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Szarex za czytelną i pomocną recenzję?
  • LUbię to!
  • Kolejny hit wśród włosomaniaczek, który musiałam przetestować!
    Plusy, plusy:

- Wysyp baby hair - jestem niemal pewna na 100%, że to właśnie produkt Barwy przyczynił się do ich pojawienia
    - Włosy są uniesione, ładnie błyszczą
    - Cena oraz dostępność - 4 zł/ kioski/sklepy spożywcze/ drogerie

Minus:
    - Potworny swąd, który za każdym razem mi przeszkadza
    - Włosy lecą jak leciały

Kupię na pewno bo pomimo smrodu widzę fajne efekty - stosuję ją 3 tygodnie bez przerwy/ potem Jantar.

Używam tego produktu od: 3 miesiące z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: około 3

Chcesz pochwalić harosza22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak najbardziej tak
  • Kupiłam ją na próbę, ale widzę, że na stałe zagości w mojej szafce
    Co prawda nie zauważyłam tego, żeby włosy szczególnie mniej się przetłuszczały, no, może trochę pomaga, ale ma wiele innych plusów
    + włosy stają się puszyste, uniesione
    + nie wypadają
    + włosy stają się grubsze, bardziej odżywione
    + brak łupieżu

Używam tego produktu od: czterech miesięcy

Chcesz pochwalić ola_offspring za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydoanie tak! )
  • Godna polecenia wcierka dla osób chcących przedłużyć świeżość swoich włosów- mnie barrrdzo ona pomaga > . Uwielbiam jej zapach . Opakowanie jest dla mnie idealne- każdego ranka rozsmarowuję trochę specyfiku w dłoniach po czym przystępuję do masowania nimi skalpu-zero filozofii. (Raz przelałam całość do buteleczki z atomizerem- użytkowanie było istnym koszmarem- za dużo zabawy z tym pompowaniem )
    Woda pokrzywowa dodaje również włosom nieco objętości.

Używam tego produktu od: Pół roku z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: duuuużo

Chcesz pochwalić Zziaziana za czytelną i pomocną recenzję?
  • babyhair rosna jak to po pokrzywie + przedłuża świeżość włosów
  • przelewam wodę w buteleczkę z atomizerem,
    używa sie ją wtedy oszczędnie i cudnie się dozuje

+ bezzapachowa na skalpie!
    + nie podraznia mojej skóry, choc czasem szczypie przez chwilkę
    + nie alergizuje, bo nie mam uczulenia na pokrzywę
    +moje liczne babyhair w końcu strzeliły bardziej w górę!
    + fajnie podpusza moje delikatne kłaczki
    + minimalnie przedłuża świeżość skalpu, a mam koszmarny łojotok (ok 6 godzin od umycia mam tłuszcz na glowie jaby mi ktoś naleśnika zarzucił na łeb)
    + tania 5,30 zł
    + Nie Testowana Na Zwierzątkach
    + polska firma, wspieramy naszych!

+/- włosy kiedyś częściej się elektryzowały, teraz troche mniej, ale czuję, że mogłyby przestać jakby nie częste uzywanie tej wody
    +/- przy codziennym używaniu mam skórki schodzące z głowy

Nie daje max gwiazdek bo mam jedynie porównanie z wcierkami od dermatologów (np z arniką, skrzypem, brzozą)

Barwa wyprowadziła na rynek wode pokrzywową w plastikowej buteleczce z atomizerem, wiec nie jest dla mnie wadą, że ten produkt nie ma atomka
    jak mam wybór zawsze kupię tą w szklanej butelce, plastiki do mnie nie przemawiają

Zwykle zużywam jedna buteleczke w 2-3 miesiące, czasem dlużej.

Używam tego produktu od: co ileś lat od daaawna
    Ilość zużytych opakowań: kilka butelek

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Silwena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Okej
  • Ta woda pokrzywowa jak dla mnie jest w porządku. Na początku strasznie przesuszała mi skórę, ale z tym poradziłąm sobie nawilżającymi maskami. Kupiłam ją na wypadające włosy i zadziałała. Do tego zmniejszyła przetłuszczanie. Jest tania. Butelka faktycznie może być niezbyt wygodna, ale ja wszystkie wcierki przelewam do specjalnej buteleczki z takim "tyjkiem".

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Faxu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hmmm...
  • Nie jest to do końca idealny produkt. Ponieważ nie zauważyłam jakiś zbawiennych efektów jego działania. Gwiazdki przydzielam tylko i wyłącznie za zmniejszenie przetłuszczania się włosów.

Plusy:
    -zmniejszenie przetłuszczania
    -cena
    -dostępność (przynajmniej u mnie)

Minusy:
    -opakowanie (nieporęczne, przeważnie się oblewam ;/ )
    ***brak innych efektów (nie wzmacnia włosów ani nic takiego)

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Chcesz pochwalić Nusia93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Nie zauważyłam żadnej poprawy, zapach alkoholowy wydaje mi się, że trochę podrażnia, kiepsko z dozowaniem - zawsze się trochę wyleje. Cena niewysoka, łatwo dostępna, ale nie wrócę do tej wcierki.

Używam tego produktu od: jednego miesiąca

Chcesz pochwalić KochamKrzysia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Doraźna pomoc
  • Kupiłam ją w nadziei na wzmocnienie włosów i zmniejszenie przetłuszczania. Wzmocnienia nie zauważyłam, natomiast na przetłuszczanie odrobinę pomogła, niestety po zaprzestaniu używania problem wrócił.

+ dobra jeśli chce się doraźnie zmniejszyć przetłuszczanie (wcierałam po myciu i miałam spokój z przetłuszczaniem o ok pół dnia dłużej niż zwykle)
    +cena
    +nietłukące się opakowanie z gubego szkła

- nie wzmocniła włosów
    - nie zauważyłam żadnych trwałych efektów
    - do aplikacji na skórę głowy potrzebne jest albo przelanie do innego opakowania albo strzykawka
    - dostępność

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Miss Transept za czytelną i pomocną recenzję?
  • pomocna
  • jako odżywka na pewno sie nie sprawdza - nie pielęgnuje włosów, nie zmiękcza ich, nie pomaga z rozczesywaniu(przynajmniej nie bardziej niż zwykła woda)
    do wcierek jest niezła, ja przelałam ją do butelki z pompką i spryskuję a następnie troche masuję skórę głowy
    zapach szybko znika, alkohol zawarty w niej wcale nie wysusza włosów
    wzmocnienia nie zauważyłam, ale zmniejsza przetłuszczanie, a użyta na włosy lekko nieświeże trochę je odświeża, przynajmniej na tyle, że można się jeszcze tego dnia pokazać ludziom - włosy robią sie puszyste, kiedy były już lekko oklapłe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić emma-e4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie bardzo..
  • KIedyś regularnie kupowałam tą odzywkę razem z jej siostrą, Wodą brzozową. Liczyłam na ograniczenie swędzenia skóry głowy i zaprzestanie wypadania włosów, ale nic takiego się nie stało.

Woda pokrzywowa może minimalnie ogranicza przetłuszczanie włosów, ale zdecydowanie do wcierek polecam lotion Seboradinu. Tu na efekty trzeba czekac bardzo długo, ale można ją stosować jako uzupełnienie innych kuracji - na pewno nie zaszkodzi. Na plus można zaliczyć atrakcyjną cenę, ale ciężko ją znaleźć w sklepach.

Używam tego produktu od: rok i dwa lata temu
    Ilość zużytych opakowań: około 5

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić milaaag za czytelną i pomocną recenzję?