Nepentes, Emolium, Emulsja do kąpieli

Powiększ Nepentes, Emolium, Emulsja do kąpieli

Zgłaszająca osoba: madulka

Emulsja do kąpieli Emolium to nowoczesny emolient polecany do kąpieli dermatologicznych dla dzieci i dorosłych ze skórą bardzo suchą oraz w chorobach przebiegających z suchością skóry: atopowym zapaleniu skóry, rybiej łusce, łuszczycy, wyprysku i liszaju płaskim. Dzięki bogatej i bezwodnej formule długotrwale odbudowuje płaszcz hydrolipidowy oraz pozostawia skórę odpowiednio natłuszczoną i odżywioną. Regeneruje skórę i eliminuje uczucie wysuszenia i swędzenia. Tworzy na powierzchni skóry aktywną lipidową okluzję, która działa dwukierunkowo: dostarcza w głąb skóry substancje długotrwale wiążące wodę w skórze oraz chroni ją przed utratą wody i działaniem czynników zewnętrznych. Hypoalergiczna formuła Emulsji do kąpieli powstała we współpracy z dermatologami. Jest rekomendowana do stosowania u dzieci od 1 miesiąca życia.

Cena: 34zł /400ml

• MUST HAVE wrażliwców/atopików
  • Emolium (zarówno emulsje do kąpieli jak i inne produkty) polecił mi dermatolog jako pomoc w leczeniu objawów AZS. Jak to bywa ze skórą atopową, może ją uczulić wszystko - nawet delikatne produkty dla dzieci i niemowląt. W tym wypadku jednak mieliśmy szczęście emulsja nie tylko delikatnie oczyszcza skórę ale również natłuszcza ją dostarczając do wewnątrz lipidy a na zewnątrz tworząc ochronny film na skórze.

Ilość zużytych opakowań: na pewno ponad 1000 ml

Chcesz pochwalić Myaaania za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Bardzo dobra emulsja przynoszaca ulge suchej i wrazliwej skorze. Ma wodnista konsystencje, troche tlusta, ale przyjemnie sie ja naklada. Jej dzialanie mozna zaobserwowac juz po 1 kapieli. Jest delikatna dla skory, nie powoduje podraznien.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 4 saszetki

Chcesz pochwalić Anusia490 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry kosmetyk dla wrażliwców i niemowląt
  • Emulsję zaczęłam stosować w kapieli mojej miesięcznej córeczki, zaraz po wykończeniu emulsji trójfazowej, z tej samej serii.

Bardzo dobrze odżywia i chroni skórę dzidziusia, a i moje dłonie skorzystały na tych kąpielach

NIe podrażnia, praktycznie nie pachnie i jest naprawdę dobrym dermokosmetykiem.

Szkoda tylko, że jest dość droga i stosunkowo szybko się zużywa.

Używam tego produktu od: lutego
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić mammamia12 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem fajna
  • Od dziecka mam bardzo suchą skórę więc uznałam, że poza balsamem fajnie byłoby wypróbować coś do kąpieli zamiast zwykłych żeli, które zwykle jeszcze bardziej wysuszają skórę. Mój wybór padł na emulsję Emolium.

+można się nią umyć i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych kosmetyków
    +nawilża
    +powleka skórę filmem, jednak nie jest on zbyt tłusty
    +ładny skład
    +lubię jej zapach
    +wydajna

- cena
    - chyba jako nieliczna, nie znoszę długich kąpieli i ciężko mi wytrzymać w wannie te wskazane 15min więc będę szukać dalej czegoś podobnego, ale pod prysznic :P

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić margalit za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sprytna rzecz
  • Emolienty to bardzo sprytne i przydatne rzeczy w szczegolnosci jak sie ma malego bobaska w domu Emolium sprawdzilo sie w 100 procentach, jest poprostu bardzo dobry. Na poczatku kupilam drozszy Oilatum gdyz nie bylam pewna jak na Emolium moja nowo narodzona coreczka zareaguje . Oilatu tez jest dobre ale o niebo drozsze a Emolium nieczego nie brakuje mi bynajmniej lepiej sie myje mala , gdyz pieknie delikatnie pachnie Zero podraznien a i pieniazki zaoszczedzone. Skora nawilzona, nie ma potrzeby dziecka smarowac oliwkami ani balsamami.Zostaniemy wiernymi fanami tej emulsji Używam tego produktu od: 1 miesiacIlość zużytych opakowań: 1

Chcesz pochwalić serduszkooo22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fantastyczny dla skóry wrażliwej
  • Od zawsze miałam skórę wrażliwą. Jak wiadomo woda bardzo podrażnia i wysusza skórę.Niestety moją bardzo. Stosowałam wiele płynów do kąpieli tak by łagodziły mycie skóry, uchroniły przed suchością ale nic. Po pewnym czasie odnalazłam właśnie emulskę Emolium. Jest świetna, przywróciła kondycję mojej skóry do porządku! Teraz mogę używać inne kosmetyki do kąpieli i nic Emolim odstawiłam na bok, ale co jakiś czas do niego powracam,by rozpieszczać moją skórę.
    Polecam właściwie dla każdego ! Wart uwagi ! Tym bardziej polecam dla dzieciątek,by oszczędzić im specyfików z chemią a zainwestować w coś porządnego jak Emollium

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić romaaa1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla Zuziaka - najlepsza!
  • Odkąd na świat przyszła moja Niunia,
    Panie w szpitalu kapały ją w Emolium.

Jak w domku wykąpałam ją w czymś innym, niestety, zaczęła jej się przesuszać skóra, stąd odejmuję pół gwiazdki... Niestety, jak się przyzwyczai skórę malucha do emiolientu, nie ma opcji powrotu.. przynajmniej póki skóra nie stworzy własnej ochrony.

Plusy:
    -Ładnie pachnie
    -Wydajny (butla 400 starcza na 2 miesiące)
    -Nawilża
    -Koi podrażnienia
    -Natłuszcza (mimo to, używałam oliwki po kąpieli)
    -Posiada korek-dozownik
    -Można go używać od 1-ego dnia życia

Minusy:
    -Cena [od 39-44zł za 400ml (choć pieniążki zwracają się ze względu na wydajność)]
    -Brak pompki
    -"Uzależnia" skórę

Kupię ponownie, bo naprawdę pomaga unikać podrażnień i łagodzi te istniejące.

Używam tego produktu od: 3,5 mca
    Ilość zużytych opakowań: 2 po 400ml

Chcesz pochwalić sublime za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudenko
  • Miałam okazję testować ten produkt dzięki pani w aptece, która w swej uprzejmości dołożyła mi do zakupów 4 próbki po 15 ml, co wedle zaleceń producenta wystarcza na 2 kąpiele.

Jestem tak zachwycona działaniem tego zajzajeru, że pokusiłam się o dokładniejszą analizę składu i wedle tego, co powiedział mi stary, dobry wujek Google, specyfik ten zawiera same cudowne dla naszej skóry cudowności:

- olej parafinowy - parafina płynna, co prawda trochę zniesławiona, niemniej jednak tworzy na skórze filtr zatrzymujący wilgoć;

- olej avocado - łatwo wchłanialny, wnika w najgłębsze warstwy naskórka, zwany olejem siedmiu witamin (A, B, D, E, H, K, PP). Silnie nawilża, odżywia, wykazuje dużą zgodność z naturalnymi lipidami skóry. Brak działania drażniącego i uczulającego;

- masło shea - karite - pozyskiwane z owoców masłosza, bogate w wit. A i E, sprawiające, że skóra jest gładka, dobrze nawilżona i zabepieczona lipidowym filtrem. Substancje zawarte w maśle chronią i wzmacniają cement komórkowy warstwy rogowej, co poprawia jej elastyczność. Nie powoduje alergii;

- olej macadamia - skład 57% kwasu olejowego, 25% kwasu oleopalmitynowego, 15% kwasów nienasyconych tłuszczowych, składniki mineralne, witaminy A, B, E.
    Kwas olepalmitynowy ochrania skórę w ten sam sposób jak sebum, wytwarzane przez skórę człowieka;

- trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego - odpowiadają za zmiękczenie i wzmocnienie naskórka, uelastyczniają, uzupełniają niedobór lipidów w warstwie rogowej;

- trójglicerydy oleju z kukurydzy - wzmacniają barierę hydrolipidową naskórka, natłuszczają, utrudniają utratę wody, działają przeciwświądowo i przeciwzapalnie.

Wrażenia jak najbardziej na plus, choć co prawda kąpiele były tylko dwie. Dzięki temu niespotykanie dogłębnemu nawilżeniu i natłuszczeniu nie mogłam przestać się dotykać. Skóra była satynowa, mięciutka, domagająca się jeszcze więcej tego rodzaju i innych pieszczot ;-)

Z natury przesuszająca się do granic możliwości skóra (miejscowe łuszczenie, pęknięcia, świąd - zwłaszcza plecy, ramiona, uda) odżyła. Po kąpieli - wedle zaleceń 15 minutowej - w ciepłej, nie gorącej wodzie, bez mocnego tarcia ręcznikiem, nie było potrzeby stosowania innego produktu nawilżającego. Nie zdarzyło mi się dotąd nic takiego.

Efekt utrzymywał się do kolejnego mycia. Mimo, iż kosmetyk nie wytwarza piany, ma właściwości myjące.

Trudno jednak nie wspomnieć o dwóch zasadniczych wadach:

- wydajność - przy zastosowaniu 30 ml miarki do każdej kąpieli produkt o pojemności 400 ml wystarcza na zaledwie na 12 kąpieli.

- wiążąca się z wydajnością cena - u mnie ok. 46 zł. Wydatek tego rzędu co 12 dni jest jednak na chwilę obecną poza moimi możliwościami finansowymi. Zwłaszcza, że jest to produkt tylko do higieny ciała.

Mimo, iż kosmetyk jest przepełniony wieloma cennymi dla skóry składnikami, działa wspaniale: nawilża, natłuszcza i - co dla mnie najważniejsze - zapobiega swędzeniu, nie dam mu najwyższej oceny ze względu na fatalną wydajność i bardzo wysoką cenę.
    Gdyby nie to, byłby moim KWC w tej kategorii. Jest to niewątpliwie odkrycie.
    Polecam, warto pytać o próbki!

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: 4x15 ml

Chcesz pochwalić ethernalmagic za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest zły, ale nie natłuszcza tak jak piszą na opakowaniu
  • Kupiłam tą emulsję do kąpieli ze względu na moją mała córeczkę (na początku zużyłam 1 opakowanie Oilatum, ale ze względu na cenę przeżuciłam się na Emolium). Na opakowaniu jest napisane, że nie trzeb dodatkowo nawilżać i natłuszczać skóry dziecka po kąpieli, ale tu nie do końca ta emulsja zdała egzamin. Dodatkowo małą smarowaliśmy z narzeczonym oliwką bo nie miała dobrze nawilżonej skóry. Teraz używamy Nivea 2w1 szampon i płyn do kąpieli i też smarujemy ją oliwką i jest wszystko ok i co ważne jest o połowę tanśze.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania i na tym narazie koniec

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Rika1986 za czytelną i pomocną recenzję?
  • no naprawdę dobry
  • zacznę od tego, że moja skóra jest naprawde zniszczona , wysuszona, swędząca, łuszcząca się po terapi antybiotykowej...mało co mi pomaga, ale kąpiele w tej emulsji na pewno tak po wyjściu z wanny moja skóra była delikatna, aksamitna, nawilżona potem tylko balsam i bardzo fajnie się sprawowała moja skóra. Jedyne co to tak jak producent mówi nie powinno się wycierać mocno ręcznikiem po kąpieli ponieważ zdziera się tą warstwe która pozostaje na skórze. Odejmuję pół gwiazdki ponieważ nie wiem dlaczego ale po parukrotnych kąpielach w niej tak jakby moja skóra juz nie była tak fajna jak na poczatku stosowania jej... możliwe że skóra się przyzwyczaiła ... dlatego przeskoczyłam na tą mocniejszą emulsje trójaktywna.

Ilość zużytych opakowań: 5 całych

Chcesz pochwalić palinkaaa13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry produkt!
  • Jestem bardzo zadowolona z nawilżających właściwości tego płynu. Skóra mojej córki po kąpieli w EMOLIUM jest delikatniejsza, bez podrażnień, bez suchych placków, co niestety zdarzało się wcześniej. Zapach jest bardzo przyjemny, a konsystencja odpowiednia.Skóra po kąpieli jest natłuszczona, ale nie tłusta (jak to bywa zwykle po oliwce). Niestety wanienka i brodzik po kąpieli są dość tłuste... Ale... coś za coś... ;-)

Cieszę się, że mogłam przetestować Emulsję do kąpieli EMOLIUM, bo zważywszy na wygórowaną cenę, nie kupiłabym jej tak po prostu... teraz wiem, że warto wydać nieco więcej na dobry i skuteczny produkt.

Używam tego produktu od: ponad pół roku

Chcesz pochwalić angelikaw za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mamy i maluszka
  • + Emulsja do kapieli jest bardzo wydajna
    + Idealna dla alergików
    + Nie jest tłusta
    + Nie zawiera barwników, parabenów
    + Neutralny zapach

-Cena

Według mnie najlepszy kosmetyk stworzony dla pielęgnacji niemowląt

Ilość zużytych opakowań: 4 duże

Chcesz pochwalić Anias1988 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry produkt
  • Produkt jest bardzo wydajny. Dołączona do niego miarka,jest bardzo dobrym ułatwieniem dozowania.Po wlaniu emulsji woda ma mleczne zabarwienie.Skóra dziecka po kąpieli, jest bardzo przyjemna w dotyku,skóra nie swędzi, nie piecze, nie jest napięta lecz otoczona lipidową warstwą
    chociaż lubię jeszcze czymś ją nawilżyć.A co najważniejsze pomogła przy zmianach skórnych bez konieczności włączania innych leków.
    Podczas stosowania Emulsji, nie jest wymagane już używanie żadnych innych środków myjących, co nie wątpliwie jest ogromnym plusem.Zapach jest bardzo neutrlany, co dla jednych może być minusem, ale mi osobiście bardzo to odpowiada. Minusem jakim zauważyłam ( ale oczywiście nie mogę mieć pretensji) jest to że wanna robi się bardzo śliska.Co do ceny to bywa różnie w zależności od apteki, wacha się w granicach 28-34 zł.

Moim zdaniem jest to świetny produkt i chętnie sięgnę po niego jeszcze raz

Ilość zużytych opakowań: 2 butelka idzie

Chcesz pochwalić 86majorka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy emolient
  • Bardzo dobra emulsja! Mój Synek ma skórę skłonną do podrażnień. Kąpiel w Emolium świetnie łagodzi skórę i przede wszystkim dobrze nawilża! Skórka Synka jest po kąpieli gładziutka, mięciutka..ach

Polecam w szczególności dla Maluszków.

Zabrałam pół gwiazdki, dlatego że rano skóra już nie jest taka miękka.

Ale przy częstym stosowaniu poprawia stan nawilżenia. Jeszcze lepszy efekt stosowania - razem z Emulsją-balsamem Emolium!

Produkt jest bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: ponad 2 mce
    Ilość zużytych opakowań: 1,5

Chcesz pochwalić emila28101987 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny dla mamy i dziecka
  • Cudowny produkt! Sprawdza się zarówno na skórze dziecka jak i dorosłego:
    Plusy:
    nawilża,
    zmiękcza skórę,
    nie uczula,
    nie podrażnia,
    dobrze oczyszcza.
    Świetny produkt, ale wolałabym aby miał jakiś zapach, stąd odjełam pół gwiazdkiUżywam tego produktu od: 3 miesięcyIlość zużytych opakowań: dwa 400 ml

Chcesz pochwalić aniia89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sprawdzony i godny polecenia
  • Używam Emulsji lub Olejku do kąpieli z serii Emolium. Jak dla nas jest rewelacyjna.
    Nie uczula!
    Nie wysusza
    Nie podrażnia
    Delikatnie nawilża skórę a dzięki temu że dodaje się ja do wody nie trzeba nakładać ją na ciało po kąpieli.
    Teraz jeszcze przetestuję Emulsję do ciała Emolium. Mam nadzieję że będzie to zgrany duet Używam tego produktu od: 2010r. naprzemienie z Olejkiem do kąpieli EmoliumIlość zużytych opakowań: Ok 5 x 400 ml i ciągle używam

Chcesz pochwalić beniaminowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna emulsja, wiele zastosowań!
  • Emulsję Emolium znam nie tylko ze świetnego stosowania dla dzieci, ale również jako kosmetyk dla samej siebie. Dodaję ją do codziennej kąpieli, a jeśli biorę prysznic, wsmarowuję ją w wilgotne ciało i pozwalam mu samoistnie wyschnąć (jak oliwkę). Ma specyficzny zapach, mi nie przeszkadza, ale nawilżenie jest naprawdę niesamowite!

Nie uczula
    Wygładza
    baaardzo nawilża
    pomógł mi przy popażeniu słonecznym, przy kąpieli i codziennej pielęgnacji
    bardzo wydajny!
    ma wiele zastosowań

Ilość zużytych opakowań: jedno, prawie całe

Chcesz pochwalić aniess za czytelną i pomocną recenzję?
  • doskonały dla dziecka
  • używam emulsji do kąpieli dziecka,nigdy nie było kłopotów ze skóra.Nie wysusza jej,nie zostawia żadnych podrażnień.A w połączeniu z emulsja do ciała działa jeszcze lepiej

Chcesz pochwalić monik25 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wspaniały
  • Kapie w niej synka od urodzenia ( 6 miesiecy ). Nigdy nie mieliśmy problemów ze skórką, pierwsze noworodkowe łuski na skórze zniknełu w przeciagu paru dni od zastosowania emulsji. Bardzo wydajna i nie pozostawia osadu na wanience.

Używam tego produktu od: od 6 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 4 400 ml

Chcesz pochwalić marta16081982 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza dla mojego synka
  • Mój synek w wieku ok. roku zaczął mieć problemy se skórą. Była sucha i pojawiły się suche, czerwone placki. Używałam wielu kosmetyków do kąpieli i nawilżających. Nie pomogło Oilatum ani Balneum. Ale Emolium tak. Używamy także emulsji po kąpieli. Zestaw rewelacyjny.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Chcesz pochwalić Harrods za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok
  • mam okazje testowac emolium dzięki wizażowi testujemy wspólnie : ja , posiadaczka atopowej i kaprysnej skóry, oraz moje dziecię w wieku 6 mięsiecy, o normalnej niewymagającej skórze.
    plusy :
    - wydajna
    -dobrym pomysłem jest dołączona miarka
    -skóra po kąpieli przyjemna ( jednak jak dla mnie nie obejdzie się bez balsamu)
    - nie wymaga juz uzywania zadnych kosmetyków myjących , więc dobra do "chlapania" dziecięcia

minusy :
    -parafina w składzie- osobiście ostatnio nie lubie parafiny
    - dobre składniki gdzies po śroku składu
    -cena ( jeśli miałabym ją kupowac)

brak zapachu w smumie nie wiem czy jest na plus czy na minus

podsumowując : może być, efekt końcowy dobry ale nie powala. jeśli chodzi o kosmetyki apteczne mam większe wymagania. zdecydowanie nie jest to kosmetyk niezbędny

Używam tego produktu od: tygodnia

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić paulinakarolina za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie jestem przekonana
  • Kupuje ze wzgledu na moja 7-mies. corcie. Kapie ja od narodzin i nie mam zadnych problemow z jej skora. Nie musze stosowac zadnych kosmetykow po kapieli gdyz w zupelnosci ten produkt jej wystarcza. Dobrze nawilza, nie wysusza,skora jest mila w dotyku. Zapach niewyczuwalny. Jest troche drogi, tak przynajmniej mi sie wydaje chociaz opakowanie dosyc duze. Raz sama zastosowalam ale w tym problem ze zamiast zalagodzic podraznienie ktore jakos tak sie pojawilo to spowodowal ze skora zaczela mnie swedziec. Tak bylo raz i wiecej nie uzylam. Gdyby moja Mala dobrze na niego nie reagowala ja bym go nie kupila, ale skoro jest oki to kupuje.

Używam tego produktu od: 7 mies
    Ilość zużytych opakowań: duuuzooo

Chcesz pochwalić kaskag07 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatny dla skóry dziecka
  • Kilka lat temu sama używałam tego produktu gdy miałam ogromne problemy z łuszczącą się skórą na ciele. Później poszedł w zapomnienie i przypomnaiłąm sobie o nim gdy moja córka zaczęła mieć na ciele suche placki (jak się okazało-reakcja na oilatum). Zakupiłam ten produkt i skóra mojej córeczki odzyskała normalny wygląd po przygodzie z oilatum. Bardzo ładnie nawilża skórę, delikatnie myje, jest bezzapachowy.
    Szczerze polecam dla wrażliwej i skłonnej do przesuszeń i podrażnień skóry.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić magnesita za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój hit
  • na moją suchą skórę idealne nawilżenie
    + bardzo dobrze nawilża, w kąpieli i po czuje się taką warstewkę "tłuszczu"
    + nie brudzi
    + ładnie pachnie
    + skóra nie swędzi po kąpieli
    + przystępna cena
    + bo wlaniu do wody ma mleczne zabarwienie

Ilość zużytych opakowań: 3 w trakcie

Chcesz pochwalić Tiggi za czytelną i pomocną recenzję?
  • mało wydajna
  • Jeden wielki plus za to, że w końcu nie mam uczucia swędzenia skóry po kąpieli! Drugi plus za skład!!! Trzeci za brak zapachu! Z tego właśnie względu, będąc w ciąży i mając mdłości jestem zmuszona przepłacać za własne kąpiele

Emulsja 200 ml starczy max na 10 kąpieli = 10 dni, co jak na cenę 45 zł czyni ją drogą i niewydajną. Jestem przyzwyczajona do obftej piany i dlatego czuję się lekko niedomyta, ale tylko w podświadomości, bo w rzeczywiście emulsja myje ciałko, zmiękcza i złuszcza naskórek i człowiek pachnie własnym przyjemnym zapachem, a nie truskawką, czy czekoladą.

Używam tego produktu od: tygodnia

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić besia83 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij