Nepentes, Emolium, Emulsja do kąpieli

Powiększ Nepentes, Emolium, Emulsja do kąpieli

Zgłaszająca osoba: madulka

Emulsja do kąpieli Emolium to nowoczesny emolient polecany do kąpieli dermatologicznych dla dzieci i dorosłych ze skórą bardzo suchą oraz w chorobach przebiegających z suchością skóry: atopowym zapaleniu skóry, rybiej łusce, łuszczycy, wyprysku i liszaju płaskim. Dzięki bogatej i bezwodnej formule długotrwale odbudowuje płaszcz hydrolipidowy oraz pozostawia skórę odpowiednio natłuszczoną i odżywioną. Regeneruje skórę i eliminuje uczucie wysuszenia i swędzenia. Tworzy na powierzchni skóry aktywną lipidową okluzję, która działa dwukierunkowo: dostarcza w głąb skóry substancje długotrwale wiążące wodę w skórze oraz chroni ją przed utratą wody i działaniem czynników zewnętrznych. Hypoalergiczna formuła Emulsji do kąpieli powstała we współpracy z dermatologami. Jest rekomendowana do stosowania u dzieci od 1 miesiąca życia.

Cena: 34zł /400ml

• Użytkownik
    Chwalona: 2 raz(y)
  • Rewelacja!
  • . Nie zamienię go na żaden inny preparat tego typu. Skóra mojej półrocznej córeczki była często przesuszona, szorstka, zdarzały się miejsca zaczerwienione. Od 10 dni stosowania jest wszystko w porządku. Skóra gładka, jednolita w kolorze, aksamitna w dotyku. Zgodnie ze wskazaniami nie nawilżam dodatkowo i mojej Patrycji to wystarcza. Pomimo, że emulsja się nie pieni, ma doskonałe właściwości myjące i zmiękczające wodę. Kąpiel z użyciem Emolium to prawdziwa przyjemność.
    Pokusiłam się o zestawienie zalet i wad tej emulsji:
    1) ZALETY
    -Wydajny (butla 400ml),
    -Nawilża całe ciało,
    -Koi podrażnienia, zaczerwienienia, szorstkości skóry,
    -Natłuszcza ciało,
    -Tworzy barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi,
    -Chroni skórę przed utratą wody,
    -Skóra dziecka z gładkiej stała się aksamitna w dotyku,
    -Posiada nakrętkę + dozownik,
    -Można go używać od 1-ego dnia życia,
    -Delikatna, prawie bezwonna.
    2) WADY:
    -Jak wszystko, co dobre, pewnie kiedyś się skończy.

Używam tego produktu od: 4 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić bbo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Ostatnio miałam okazję wypróbować tę emulsję, były to co prawda tylko dwie kąpiele ale już po pierwszej zauważyłam pożądany efekt - emulsja bardzo dobrze myje, skóra jest gładka i przyjemnie odświeżona. Nie podrażnia i nie tłuści skóry (w wannie również nie pozostawia tłustej warstwy).

Dla osób chętnie korzystających z wanny - super produkt, ja niestety wolę korzystać z prysznica, więc raczej poszukam czegoś innego, ale bardzo możliwe że jeszcze kiedyś skorzystam z tej emulsji.

Używam tego produktu od: 2 kąpiele
    Ilość zużytych opakowań: 2 x 30ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Keleno za czytelną i pomocną recenzję?
  • MUST HAVE wrażliwców/atopików
  • Emolium (zarówno emulsje do kąpieli jak i inne produkty) polecił mi dermatolog jako pomoc w leczeniu objawów AZS. Jak to bywa ze skórą atopową, może ją uczulić wszystko - nawet delikatne produkty dla dzieci i niemowląt. W tym wypadku jednak mieliśmy szczęście emulsja nie tylko delikatnie oczyszcza skórę ale również natłuszcza ją dostarczając do wewnątrz lipidy a na zewnątrz tworząc ochronny film na skórze.

Używam tego produktu od: ponad pół roku
    Ilość zużytych opakowań: na pewno ponad 1000 ml

Chcesz pochwalić Myaaania za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Bardzo dobra emulsja przynoszaca ulge suchej i wrazliwej skorze. Ma wodnista konsystencje, troche tlusta, ale przyjemnie sie ja naklada. Jej dzialanie mozna zaobserwowac juz po 1 kapieli. Jest delikatna dla skory, nie powoduje podraznien.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 4 saszetki

Chcesz pochwalić Anusia490 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry kosmetyk dla wrażliwców i niemowląt
  • Emulsję zaczęłam stosować w kapieli mojej miesięcznej córeczki, zaraz po wykończeniu emulsji trójfazowej, z tej samej serii.

Bardzo dobrze odżywia i chroni skórę dzidziusia, a i moje dłonie skorzystały na tych kąpielach

NIe podrażnia, praktycznie nie pachnie i jest naprawdę dobrym dermokosmetykiem.

Szkoda tylko, że jest dość droga i stosunkowo szybko się zużywa.

Używam tego produktu od: lutego
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić mammamia12 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem fajna
  • Od dziecka mam bardzo suchą skórę więc uznałam, że poza balsamem fajnie byłoby wypróbować coś do kąpieli zamiast zwykłych żeli, które zwykle jeszcze bardziej wysuszają skórę. Mój wybór padł na emulsję Emolium.

+można się nią umyć i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych kosmetyków
    +nawilża
    +powleka skórę filmem, jednak nie jest on zbyt tłusty
    +ładny skład
    +lubię jej zapach
    +wydajna

- cena
    - chyba jako nieliczna, nie znoszę długich kąpieli i ciężko mi wytrzymać w wannie te wskazane 15min więc będę szukać dalej czegoś podobnego, ale pod prysznic :P

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić margalit za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sprytna rzecz
  • Emolienty to bardzo sprytne i przydatne rzeczy w szczegolnosci jak sie ma malego bobaska w domu Emolium sprawdzilo sie w 100 procentach, jest poprostu bardzo dobry. Na poczatku kupilam drozszy Oilatum gdyz nie bylam pewna jak na Emolium moja nowo narodzona coreczka zareaguje . Oilatu tez jest dobre ale o niebo drozsze a Emolium nieczego nie brakuje mi bynajmniej lepiej sie myje mala , gdyz pieknie delikatnie pachnie Zero podraznien a i pieniazki zaoszczedzone. Skora nawilzona, nie ma potrzeby dziecka smarowac oliwkami ani balsamami.Zostaniemy wiernymi fanami tej emulsji Używam tego produktu od: 1 miesiacIlość zużytych opakowań: 1

Chcesz pochwalić serduszkooo22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fantastyczny dla skóry wrażliwej
  • Od zawsze miałam skórę wrażliwą. Jak wiadomo woda bardzo podrażnia i wysusza skórę.Niestety moją bardzo. Stosowałam wiele płynów do kąpieli tak by łagodziły mycie skóry, uchroniły przed suchością ale nic. Po pewnym czasie odnalazłam właśnie emulskę Emolium. Jest świetna, przywróciła kondycję mojej skóry do porządku! Teraz mogę używać inne kosmetyki do kąpieli i nic Emolim odstawiłam na bok, ale co jakiś czas do niego powracam,by rozpieszczać moją skórę.
    Polecam właściwie dla każdego ! Wart uwagi ! Tym bardziej polecam dla dzieciątek,by oszczędzić im specyfików z chemią a zainwestować w coś porządnego jak Emollium

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić romaaa1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla Zuziaka - najlepsza!
  • Odkąd na świat przyszła moja Niunia,
    Panie w szpitalu kapały ją w Emolium.

Jak w domku wykąpałam ją w czymś innym, niestety, zaczęła jej się przesuszać skóra, stąd odejmuję pół gwiazdki... Niestety, jak się przyzwyczai skórę malucha do emiolientu, nie ma opcji powrotu.. przynajmniej póki skóra nie stworzy własnej ochrony.

Plusy:
    -Ładnie pachnie
    -Wydajny (butla 400 starcza na 2 miesiące)
    -Nawilża
    -Koi podrażnienia
    -Natłuszcza (mimo to, używałam oliwki po kąpieli)
    -Posiada korek-dozownik
    -Można go używać od 1-ego dnia życia

Minusy:
    -Cena [od 39-44zł za 400ml (choć pieniążki zwracają się ze względu na wydajność)]
    -Brak pompki
    -"Uzależnia" skórę

Kupię ponownie, bo naprawdę pomaga unikać podrażnień i łagodzi te istniejące.

Używam tego produktu od: 3,5 mca
    Ilość zużytych opakowań: 2 po 400ml

Chcesz pochwalić sublime za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudenko
  • Miałam okazję testować ten produkt dzięki pani w aptece, która w swej uprzejmości dołożyła mi do zakupów 4 próbki po 15 ml, co wedle zaleceń producenta wystarcza na 2 kąpiele.

Jestem tak zachwycona działaniem tego zajzajeru, że pokusiłam się o dokładniejszą analizę składu i wedle tego, co powiedział mi stary, dobry wujek Google, specyfik ten zawiera same cudowne dla naszej skóry cudowności:

- olej parafinowy - parafina płynna, co prawda trochę zniesławiona, niemniej jednak tworzy na skórze filtr zatrzymujący wilgoć;

- olej avocado - łatwo wchłanialny, wnika w najgłębsze warstwy naskórka, zwany olejem siedmiu witamin (A, B, D, E, H, K, PP). Silnie nawilża, odżywia, wykazuje dużą zgodność z naturalnymi lipidami skóry. Brak działania drażniącego i uczulającego;

- masło shea - karite - pozyskiwane z owoców masłosza, bogate w wit. A i E, sprawiające, że skóra jest gładka, dobrze nawilżona i zabepieczona lipidowym filtrem. Substancje zawarte w maśle chronią i wzmacniają cement komórkowy warstwy rogowej, co poprawia jej elastyczność. Nie powoduje alergii;

- olej macadamia - skład 57% kwasu olejowego, 25% kwasu oleopalmitynowego, 15% kwasów nienasyconych tłuszczowych, składniki mineralne, witaminy A, B, E.
    Kwas olepalmitynowy ochrania skórę w ten sam sposób jak sebum, wytwarzane przez skórę człowieka;

- trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego - odpowiadają za zmiękczenie i wzmocnienie naskórka, uelastyczniają, uzupełniają niedobór lipidów w warstwie rogowej;

- trójglicerydy oleju z kukurydzy - wzmacniają barierę hydrolipidową naskórka, natłuszczają, utrudniają utratę wody, działają przeciwświądowo i przeciwzapalnie.

Wrażenia jak najbardziej na plus, choć co prawda kąpiele były tylko dwie. Dzięki temu niespotykanie dogłębnemu nawilżeniu i natłuszczeniu nie mogłam przestać się dotykać. Skóra była satynowa, mięciutka, domagająca się jeszcze więcej tego rodzaju i innych pieszczot ;-)

Z natury przesuszająca się do granic możliwości skóra (miejscowe łuszczenie, pęknięcia, świąd - zwłaszcza plecy, ramiona, uda) odżyła. Po kąpieli - wedle zaleceń 15 minutowej - w ciepłej, nie gorącej wodzie, bez mocnego tarcia ręcznikiem, nie było potrzeby stosowania innego produktu nawilżającego. Nie zdarzyło mi się dotąd nic takiego.

Efekt utrzymywał się do kolejnego mycia. Mimo, iż kosmetyk nie wytwarza piany, ma właściwości myjące.

Trudno jednak nie wspomnieć o dwóch zasadniczych wadach:

- wydajność - przy zastosowaniu 30 ml miarki do każdej kąpieli produkt o pojemności 400 ml wystarcza na zaledwie na 12 kąpieli.

- wiążąca się z wydajnością cena - u mnie ok. 46 zł. Wydatek tego rzędu co 12 dni jest jednak na chwilę obecną poza moimi możliwościami finansowymi. Zwłaszcza, że jest to produkt tylko do higieny ciała.

Mimo, iż kosmetyk jest przepełniony wieloma cennymi dla skóry składnikami, działa wspaniale: nawilża, natłuszcza i - co dla mnie najważniejsze - zapobiega swędzeniu, nie dam mu najwyższej oceny ze względu na fatalną wydajność i bardzo wysoką cenę.
    Gdyby nie to, byłby moim KWC w tej kategorii. Jest to niewątpliwie odkrycie.
    Polecam, warto pytać o próbki!

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: 4x15 ml

Chcesz pochwalić ethernalmagic za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij