Emolium, Dermocare, Emulsja do kąpieli

Średnia ocena: 4.86/5

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

zobacz więcej ofertzwiń

Emulsja do kąpieli Emolium to nowoczesny emolient polecany do kąpieli dermatologicznych dla dzieci i dorosłych ze skórą bardzo suchą oraz w chorobach przebiegających z suchością skóry: atopowym zapaleniu skóry, rybiej łusce, łuszczycy, wyprysku i liszaju płaskim. Dzięki bogatej i bezwodnej formule długotrwale odbudowuje płaszcz hydrolipidowy oraz pozostawia skórę odpowiednio natłuszczoną i odżywioną. Regeneruje skórę i eliminuje uczucie wysuszenia i swędzenia. Tworzy na powierzchni skóry aktywną lipidową okluzję, która działa dwukierunkowo: dostarcza w głąb skóry substancje długotrwale wiążące wodę w skórze oraz chroni ją przed utratą wody i działaniem czynników zewnętrznych. Hypoalergiczna formuła Emulsji do kąpieli powstała we współpracy z dermatologami. Jest rekomendowana do stosowania u dzieci od 1 miesiąca życia.

bez alkoholu, bez parabenów, bezzapachowa, hipoalergiczna
w płynie
sucha, wrażliwa, alergiczna / atopowa
płyny do kąpieli
łagodzące, oczyszczające

Rewelacyjny!

Miałam okazję przetestować ten produkt i mogę powiedzieć, że jest nim zachwycona. Używam do kąpieli dla mojej rocznej córeczki, która ma AZS. Żałuję, że nie trafiłam na Emolium wcześniej, bo używałam już chyba dziesiątek innych emolientów, ale ten jest zdecydowanie najlepszy. Skóra córki jest poprostu zdrowa: nawilżona, bez suchych miejsc, nie swędzi. I to wszystko po niecałych dwóch tygodniach codziennego używania. Polecam wszystkim mamom dzieci z AZS, warto wybróbować, bo może u Was też zadziała. Ja już na pewno przy nim zostanę.

Nawilżająca kąpiel

Emulsja z miarką dozującą dzięki czemu mogę kontrolować ilość wlanego płynu. Dla niemowląt i dzieci jest 15ml wlewając do wanienki wypelnionej wodą do wysokości bioder. Dla dorosłych 30ml płynu do połowy napełnionej wanny. Nie trzeba też stosować innych płynów myjących podczas kąpieli. Emulsja płynna, lekko tłustawa i bezzapachowa. Po wlaniu płynu woda zabarwia się na mleczny kolor. Skóra faktycznie jest oczyszczona i przyjemnie nawilżona. Brak efektu ściągnięcia co sprawia, że czujesie się komfortowo.

Dla Ciebie i Twojego dziecka

Marka Emolium ma bogatą i skuteczną gamę produktów do pielęgnacji ciała . Jednym z takich produktów jest delikatna emulsja do kąpieli. 15ml(w przypadku dziecka) lub 30 ml emulsji wlewamy do wanny przed kąpielą i to wszystko. Emulsja delikatnie zabarwia wodę na biało i zmiękcza ją. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie a dodatkowo ratunek dla suchej skóry z którą zmagałam się od lat.
Bezzapachowa formuła

jestem zadowolona z tej emulsji

jestem posiadaczką wrażliwej skóry, więc ciężko znaleźć coś co będzie fajnie oczyszczało skórę, ale jej nie podrażniało czy dawało poczucie ściągnięcia. przy okazji emolium tego nie ma, więc się bardzo cieszę. szkoda jedynie, że jest to opakowanie małe. wolałabym czasem wydać nawet więcej, ale mieć większą pojemność, bo sam produkt mi się na prawdę bardzo podoba. nie pieni się jakoś mocno, ale to jest jego zaleta. oczyszcza też super.

U nas się nie sprawdził

Mój syn od urodzenia choruje na AZS oraz jest alergikiem. Zakupiłam ten produkt jeszcze będąc w ciąży z polecenia mojej położnej ale w naszym przypadku zrobił więcej szkód niż korzyści. Małemu już po pierwszej kąpieli w tej emulsji wyszły czerwone krostki a skóra była widocznie podrażniona, wysuszona i zaczerwieniona. Po odstawieniu tego produktu problem zniknął .

Najlepsza

Nie zliczę zużytych opakowan w naszym domu. Mam syna z AZS i emolium okazał się strzalem w dziesiątkę. Nie ma lepszych emolientow od Emolium. Ta emulsja sprawdza się świetnie. Natluszcza skórę tak jak powinna, nie powoduje podraznien, ani suchych placków do czego syn ma skłonności. Działa lagodząco na skórę. Jedyna w swoim rodzaju. Cena moglaby byc trochę niższa, ale za działanie mogę wybaczyć. Polecam polowac na promocje.

Jest okej

Emulsję do kąpieli dostałam w wersji mini 50 ml - starczyło na pierwsze tygodnie noworodka. Dodawałam małą ilość do wody, od razu zmieniała kolor na białawy. Moje dziecko nie ma żadnych problemów skórnych, ale zauważyłam że po kąpieli w tej emulsji skóra była jeszcze lepiej nawilżona. Nie wypowiem się jak wpływa na wrażliwą skórę, chyba że przyjąć że skóra noworodka ogólnie jest wrażliwa. Dla mnie emulsja się sprawdziła, być może w przyszłości do niej wrócę, szczególnie jak zaczną się problemy. Zapach jest apteczny, w wodzie nie wyczuwalny.

Natluszczjacy olejek do kąpieli

Emulsja świetnie nam się sprawdzała już od pierwszych dni. Nadawała wodzie lekkiej tłustości co zatrzymywało wilgoć i nie wysuszało skóry maluszka. Zapach nie był wyczuwalny. Małe opakowanka 50ml dostałam gdzieś jako gratisy ale jedno takie wystarczyło na ok 10 kąpieli.

Bez rewelacji

Emolium stosuję do kąpieli dziecka z AZS. Nie jest to zły produkt, ale na pewno nie robi też nic szczególnego.

Płyn zamknięty jest w plastikowej butelce z nakrętką do odmierzania produktu. Opakowanie jest typowo apteczne. Konsystencja jest wodnista, emulsja ma biały kolor, przypomina mleko i jest tłustawa.

W kąpieli czuć lekko tłusty film, natomiast po kąpieli na skórze nie zostaje żadna warstwa kosmetyku. Nie wiem czy to wada, czy zaleta, bo z jednej strony nie zabezpiecza skóry, ale z drugiej nie tworzy warstwy, która nie pozwalałaby na nakładanie balsamu.

Emulsja nie poprawia znacząco stanu skóry, ale też nie pogarsza. Na pewno sprawdza się lepiej niż zwykłe płyny do kąpieli, ale mimo wszystko liczyłam na więcej. Na plus jest to, że nie zostawia tłustych plam na ścianach czy podłodze, czyli wszędzie tam, gdzie wodę wychlapie dziecko. Cena jest stosunkowo wysoka, szczególnie biorąc pod uwagę niską wydajność.

Super produkt

Używam go odkąd urodziła się moja córeczka a poleciła mi go położna. Zawsze kupuję butelkę 400 ml w aptece chodź spotkałam się z nim w drogeriach. Cena dość dużą bo granice 40 zł. Przy codziennej kąpieli mi wystarcza na prawie miesiąc więc jest dość wydajna. Nie ma zapachu ma konsystencję gęściejsza i tłustą. Po kąpieli trzeba dobrze umyć wannę i wyprać ręcznik. Skórę zaś natłuszcza dziecka super. Nie ukrywam że nie mam żadnych problemów ze skórą z moim dzieckiem więc z czystym sumieniem polecam go do kąpieli.

Najlepszy z najlepszych

Coz moge powiedziec na poczatku: NAJLEPSZY dermokosmetyk wszech czasow. Moj synek ma skore atopowa i prosze mi wierzyc, ze wydalam mnostwo pieniedzy na rozne kosmetyki, az w koncu postanowilam kupic wlasnie te emulsje do kapania.
Skora po niej jest miekka i elestyczna. A woda ma fajny, mleczny kolor i jest bezzapachowa. Gdy wleje sie ja do wody, to widac takie "oczka" i woda jest naprawde "natluszczona".
Polecam go kazdemu dzieccku, czy tez obie doroslej, bo nam ta emulsja pomogla w problemie z przesuszajaca sie skora.

Bezpieczny, ale bez większych efektów.

Lubię markę Emolium, ale ten produkt u nas sprawdził się średnio.

Produkt ma rzadką konsystencję koloru białego. Do wanny dodaje się go dołączoną do opakowania miarką. Szybko łączy się z wodą. Jest bezzapachowy (chociaż wrażliwcy na zapach coś na pewno tam poczują). Opakowanie oceniam na plus. Całość jest higieniczna i praktyczna.

Produkt jest na pewno bezpieczny w stosowaniu, nie podrażnia, koi, ale jak dla mnie za mało nawilża i natłuszcza skórę. Ma też średnie właściwości myjące. Mało wydajny. Konkurencja do kąpieli sprawdza się u mnie lepiej i jest tańsza...

Świetne dla skóry maluszka

Używałam go przez pierwsze 5 miesięcy córeczki, dzięki niemu zniknęły jakiekolwiek alergię skórne, które się pojawiały. Odparzenia skóry maluszka były niwelowane po kąpieli, ciałko było mięciutkie nie trzeba było używać oliwki tak często, ponieważ kąpiel w zupełności wystarczają aby natłuścić ją. Ja jestem zachwycona.