Clinique, Even Better, Makeup SPF 15 (Podkład korygujący z filtrem SPF 15)

Powiększ Clinique, Even Better, Makeup SPF 15 (Podkład korygujący z filtrem SPF 15)

Zgłaszająca osoba: anka_res

Najnowszy podkład marki Clinique, o działaniu silnie korygującym. Zapewnia perfekcyjne krycie niedoskonałości - wyrównuje odcień cery, kryje przebarwienia spowodowane starzeniem się skóry. Producent zapewnia, że efekt udoskonalenia kolorytu skóry i poprawy jej wyglądu jest trwały, przy dłuższym używaniu podkładu. Dostępny w 12 odcieniach.

Cena: 20GBP / 30ml

• przyzwoity
  • Mam cerę problematyczną: wypryski, przebrawienia, naczynka. Nadal szukam idealnego podkładu

+ łatwy w aplikacji zarówno pędzlem, jak i palcami
    + trwały
    + średnie, ale za to naturalne krycie
    + efekt 'aksamitnej', wygładzonej skóry (bez efektu maski)
    + matowe wykończenie

- nie kryje poważniejszych problemów
    - miałam problem z połączenie go z innymi kosmetykami (korektor, baza itd), potrafi się 'zważyć'
    - nie jest możliwe nałożenie drugiej warstwy (np na wyprysk) bez starcia poprzedniej i widocznych brzegów
    - gama kolorystyczna w odcieniach różu, najjaśnieszy kolor odzacza się odceniem na mojej bardzo jasnej skórze o ciepłej barwie
    - mało wydajny

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: 3 pełne opakowania, w trakcie 4

Chcesz pochwalić say_farewell za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie kryje przebarwień
  • Podkład zakupiłam skuszona obietnicami producenta, że kosmetyk ma działanie silnie korygujące i radzi sobie z kryciem przebarwień.
    Otóż niestety nie radzi sobie.

Paradoksalnie gdybym nie miała przebarwień posłonecznych, których nabawiłam się w ciąży, to byłabym z tego podkładu bardzo zadowolona. Obecnie jednak gdy moja cera wymaga większego krycia, kosmetyk się u mnie nie sprawdził.

Even Better od Clinique ma dość gęstą, oleistą konsystencje.
    Tuż po nałożeniu, powoduje że twarz się trochę świeci, co od razu mnie do niego zraziło.
    Po krótkim czasie ( nie wiem jak to się dzieje), podkład wtapia się w cerę i jest matowy.
    Używam go w duecie z Meteorytami- może to również ten puder w jakimś stopniu niweluje to świecenie.
    Faktem jest, że makijaż wygląda ładnie i naturalnie, co jest oczywiście plusem, bo nie lubię gdy podkład jest widoczny na twarzy.
    Tutaj nie ma tego problemu.

Na duży plus- trwałość. Podkład naprawdę długo utrzymuje się na skórze. Nie ściera się. Makijaż wygląda ładnie do wieczora.

Posiadam odcień 05 neutral, moim zdaniem średni beż, nadający się tylko do lekko opalonej cery. W przeciwnym razie może być za ciemny.
    Dodatkowo mam niestety wrażenie, że w ciągu dnia nieznacznie ciemnieje.

Podsumowując- całkiem dobry kosmetyk, ale na pewno nie posiada silnych właściwości kryjących!
    Jeśli komuś na takich zależy, to może być zawiedziony.
    Podkład nie poradził sobie z przykryciem moich przebarwień, a wręcz miałam wrażenie, że je dodatkowo podkreślał:-(
    Wracam do mojego ulubionego podkładu ( Everlasting od Clarins), który znacznie lepiej kryje.
    Do Even Better wrócę zapewne dopiero, gdy uda mi się pozbyć przebarwień.

Używam tego produktu od: lipiec 2014

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić malutka100 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 54 raz(y)
  • Kompletnie się u mnie nie spawdził.
  • Niska nota tego podkładu wynika przede wszystkim z tego, że podkład mnie zapchał, spowodował wielokrotne nadmierne wydzielanie sebum na twarzy - duzo intensywniejsze niż mam zwykle i pomimo iż ma niby formułe beztłuszczowa mialam wrażenie oleju na twarzy.

Przypudrowanie nawet mocno matujacym pudrem fixujacym polepszalo sprawę na około godzinę.

Dawno nie miałam podkładu, który tak fatalnie wygladalby na mojej twarzy.

Nie koryguje mocno, lekko oksyduje. Z baza dzieje się podobnie.

Podklad nie dla mnie i nie do ogrania. Nie moge znalezc plusow. Jedynie kolor 05 do mojej obecnie dosc opalonej twarzy wyglada ladnie i sie stapia.

Używam tego produktu od: od zeszlego roku kilka malych tubek po 5 ml
    Ilość zużytych opakowań: wielokrotne podejscia - zuzyta raptem jedna tubka 5 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić elyon za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Podklad jest fantastycznym kosmetykiem dla cery problematycznej. Puder idealnie współgra ze skórą tak,że staje się niewidoczny.Nie bez znaczenia jest fakt ze kosmetyk jest bezzapachowy, czyli dla najbardziej wymagających klientek .Napewno nie jest to mój jednorazowy zakup, tym bardziej że jest on bardzo wydajny

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić polusia 7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie zachwyca...
  • Dostałam pokaźną ilość próbek tego podkładu przy okazji zakupów w jednej z perfumerii. Niestety kolor jaki dostałam 05 Neutral (nazwa ma się nijak do realnego odcienia) bardzo odbiega od mojego naturalnego. Gdybym dostała 01 Alabaster lub chociażby 03 Ivory, to mogłabym pozwolić sobie na testy na świeżym powietrzu, a tak testowałam tylko w domu, wyglądając jak ofiara solarium. Zatem oceniam same właściwości podkładu, a nie kolor. Podkład ma kremową, lekko pudrową konsystencję. Delikatnie matuje, choć trzeba mu przyznać, że nie jest to płaski mat. Myślę, że delikatnie wyrównuje zaczerwienienia, pod warunkiem, że kolor jest dopasowany do naszego naturalnego odcienia. Niestety, ale jest wyczuwalny na twarzy nawet przy minimalnej ilości. W miarę upływu czasu schodzi z twarzy dość równomiernie.

Używam tego produktu od: 2014 roku
    Ilość zużytych opakowań: kilka próbek o pojemności 1,5 ml w odcieniu 05 Neutral

Chcesz pochwalić Meghan1987 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam dla niezdecydowanych
  • Podkład bardzo fajny, polubiłam go od pierwszego użycia
    Posiadam kolor - 01 Alabaster, mam cerę bardzo jasną, mieszana w dosłownym tego słowa znaczeniu, czego na mojej twarzy nie ma: świecenie w strefie T z jednoczesną suchością wokół nosa czy ust, naczynka itd
    Kolor może wydawać się trochę ciemny ale po nałożeniu świetnie dopasowuje się do mojego naturalnego koloru skóry, a muszę wspomnieć,że posiadam również Clarins Everlasting Foundation w kolorze 103 Ivory (który swoją drogą też jest super), tak więc mam porównanie. Clinique Even Better występuje chyba jeszcze w kolorze Linen, wiec pewnie spróbuje.
    Zalety Even Better:
    - krycie bardzo dobre podobne jak w Clarins Everlasting, ale innego typu o bardziej naturalnym wykończeniu, mimo to zawsze używam kolektora na przebarwienia czy wypryski aby je zakryć w 100%,
    - gdy wychodzę ze znajomymi nakłądam zazwyczaj 2 warstwy podkładu, ponieważ po wypiciu jakiegoś drinka mój nos świeci się jak u renifera piękną czerwienią, ale mimo warstwowego nakładania nikt nie może mi zarzucić, że mam "tapetę",
    - po nałożeniu w moim przypadku wymaga przypudrowania, zresztą jak każdy podkład w strefie T (poprawka standardowo po około 5 godz.),
    -utrzymuje się cały dzień, nie zmienia koloru,
    - wygląda pięknie na skórze, tak jak by w ogóle nie było podkładu z jednocześnie fajnym kryciem,
    -fajna konsystencja, nawet jak chce szybko nałożyć podkład ciężko o jakiekolwiek smugi czy zacieki.

Wady:
    - jak dla mnie nie ma, ale to moje zdanie, ja jestem bardzo zadowolona.

Musze podkreślić, że czasem mam super cerę a czasem jak po wojnie, ale wymagam od podkładu ładnego wyrównania koloru skóry, aby był długotrwały i niewidoczny na twarzy z jednoczesnym dobrym kryciem. Nie oczekuje od podkładu cudów, od tego mam kolektor i puder

Używam tego produktu od: od 5 miesięcy Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 30 ml

Chcesz pochwalić dabrowka5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niedoskonały, ale bardzo wydajny
  • Kupiłam ten podkład w strefie bezcłowej jeszcze z dodatkową zniżką (5%), więc w bardzo atrakcyjnej cenie.

+cena
    +WYDAJNOŚĆ
    +niezłe krycie

-konsystencja (niewygodna aplikacja)
    -trwałość (po kilku godz widać niedoskonałości)
    -zapach
    -podkreśla suche skórki
    -WYSUSZA SKÓRĘ!!!

Podkład niby polecany dla cery z niedoskonałościami skóry, które ma kamuflować, ale suche miejsca strasznie podkreśla...

Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe do tej pory niezużyte

Chcesz pochwalić Igasza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni
  • Podkład dostałam od koleżanki więc nie miałam wpływu na jego odcień (mam nr 11 porcelain beige) a mam dosyć śniadą karnację - nie wiem jak byłoby w innym odcieniu. Efekt jest dosyć naturalny, krycie niestety średnie - spodziewałam się lepszego przy takiej konsystencji. Także co do trwałości można się przy czepić. Mam cerę z niedoskonałościami, obecnie odwodnioną a mimo to po 2-3 godzinach mam błysk na twarzy. I chwilami mam wrażenie że jednak jest zbyt ciężki.

Używam tego produktu od: Krócej niż miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić agasee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 23 raz(y)
  • REWELACYJNY
  • Uwielbiam. Kupiłam za radą siostry, która odkryła go wcześniej i tak jak ona jestem tym podkładem zachwycona. Dla mnie nie ma wad (chociaż uczciwie przyznam,że cerę mam raczej bezproblemową) Mam kolor 05, który stapia się z moją cerą perfekcyjnie, genialnie ją wygładza i ujednolica. Skóra wygląda nieskazitelnie!!!! Nie zapycha, nie ściera, nie roluje na skórze.
    Cena - jak na produkt z wyższej półki - bajeczna. Poza tym jest wydajny więc naprawdę nie wychodzi drogo.

Używam tego produktu od: Będzie z rok

Chcesz pochwalić spray za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobre złego początki...
  • W podkład jestem w stanie zainwestować każde pieniądze, lubię formuły nie tylko poprawiające wygląd ale i pielęgnujące i trzeba przyznać- ten kosmetyk właśnie taki jest. Mam cerę mieszaną, wrażliwą, skłonną do przesuszeń, ze śladami po problemach z cerą.

Opis podkładu sprawił, że sądziłam iż jest idealny dla mnie. Kupiłam go pod wpływem impulsu. Kolor 24- linen dobrałam sobie idealnie- jeden z niewielu typowych "żółtków" w palecie firmy. Jasny i jakby szyty na miarę dla mojej cery. Ponadto podkład zauroczył mnie łagodzącym działaniem- pod koniec dnia normą na mojej twarzy były suche placki oraz zaczerwienienia, z Even Better tego nie doświadczam. Po chwili od nałożenia działa jak fotoszop. Z pudrem to już w ogóle bajka, piękna, idealna a jednak nadal nardzo naturalna cera, co w nim uwielbiam. W miejsca problematyczne można wklepać więcej- zadziała jak korektor. Trwałość- jak to clinique- wytrzymał 11 godzin w pracy i nie zawiódł mnie. Fajne, wygodne, malutkie opakowanie.

Tyle jeśli chodzi o plusy- podkład wydaje się wspaniały ale cóż z tego kiedy posiada kilka dyskwalifikujących go wad...

Przede wszystkim ŚWIECI SIĘ niemiłosiernie. Już od chwili nałożenia- aby wyglądał przyzwoicie należy zastosować pokaźną ilość pudru. Teraz już wiem co sugerowała mi pani w perfumerii, pytając czy stosuję tego typu kosmetyk... Co gorsza, to świecenie nie ustaje- podkład nie "zasycha" do pełnego matu, po godzinie, dwóch niezbędne jest kolejne pudrowanie. Ja osobiście nie mam na to ani czasu ani chęci. Zmęczona jestem zerkaniem do lustra co godzinę i zastanawianiem się w toku codziennych obowiązków czy aby nie wyglądam jakbym rozsmarowała sobie kostkę masła na twarzy...

Dodatkowo kosmetyk ma tak świetne właściwości pielęgnacyjne, formuła jest tak bogata, że aż wydaje się zbyt ciężki. Moja skóra się pod nim dusi. Czuję go na twarzy i nie jest to przyjemne uczucie. Wygląda jak druga skóra (aż do momentu ujawnienia swoich właściwości świetlnych...) ale jest bardzo ciężki. Podkład zasługuje na trójkę ponieważ gdyby wyeliminować te dwie wady, byłby podkładem idealnym dla mnie. Niestety nie mogę go używać.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić 808gienia808 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij