Clinique, Even Better, Makeup SPF 15 (Podkład korygujący z filtrem SPF 15)

Powiększ Clinique, Even Better, Makeup SPF 15 (Podkład korygujący z filtrem SPF 15)

Zgłaszająca osoba: anka_res

Najnowszy podkład marki Clinique, o działaniu silnie korygującym. Zapewnia perfekcyjne krycie niedoskonałości - wyrównuje odcień cery, kryje przebarwienia spowodowane starzeniem się skóry. Producent zapewnia, że efekt udoskonalenia kolorytu skóry i poprawy jej wyglądu jest trwały, przy dłuższym używaniu podkładu. Dostępny w 12 odcieniach.

Cena: 20GBP / 30ml

• Nie zachwyca...
  • Dostałam pokaźną ilość próbek tego podkładu przy okazji zakupów w jednej z perfumerii. Niestety kolor jaki dostałam 05 Neutral (nazwa ma się nijak do realnego odcienia) bardzo odbiega od mojego naturalnego. Gdybym dostała 01 Alabaster lub chociażby 03 Ivory, to mogłabym pozwolić sobie na testy na świeżym powietrzu, a tak testowałam tylko w domu, wyglądając jak ofiara solarium. Zatem oceniam same właściwości podkładu, a nie kolor. Podkład ma kremową, lekko pudrową konsystencję. Delikatnie matuje, choć trzeba mu przyznać, że nie jest to płaski mat. Myślę, że delikatnie wyrównuje zaczerwienienia, pod warunkiem, że kolor jest dopasowany do naszego naturalnego odcienia. Niestety, ale jest wyczuwalny na twarzy nawet przy minimalnej ilości. W miarę upływu czasu schodzi z twarzy dość równomiernie. Zatem pozostaje mi się cieszyć, że uniknęłam zakupu pełnowymiarowego opakowania.

Używam tego produktu od: 2014 roku
    Ilość zużytych opakowań: kilka próbek o pojemności 1,5 ml w odcieniu 05 Neutral

Chcesz pochwalić Meghan1987 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam dla niezdecydowanych
  • Podkład bardzo fajny, polubiłam go od pierwszego użycia
    Posiadam kolor - 01 Alabaster, mam cerę bardzo jasną, mieszana w dosłownym tego słowa znaczeniu, czego na mojej twarzy nie ma: świecenie w strefie T z jednoczesną suchością wokół nosa czy ust, naczynka itd
    Kolor może wydawać się trochę ciemny ale po nałożeniu świetnie dopasowuje się do mojego naturalnego koloru skóry, a muszę wspomnieć,że posiadam również Clarins Everlasting Foundation w kolorze 103 Ivory (który swoją drogą też jest super), tak więc mam porównanie. Clinique Even Better występuje chyba jeszcze w kolorze Linen, wiec pewnie spróbuje.
    Zalety Even Better:
    - krycie bardzo dobre podobne jak w Clarins Everlasting, ale innego typu o bardziej naturalnym wykończeniu, mimo to zawsze używam kolektora na przebarwienia czy wypryski aby je zakryć w 100%,
    - gdy wychodzę ze znajomymi nakłądam zazwyczaj 2 warstwy podkładu, ponieważ po wypiciu jakiegoś drinka mój nos świeci się jak u renifera piękną czerwienią, ale mimo warstwowego nakładania nikt nie może mi zarzucić, że mam "tapetę",
    - po nałożeniu w moim przypadku wymaga przypudrowania, zresztą jak każdy podkład w strefie T (poprawka standardowo po około 5 godz.),
    -utrzymuje się cały dzień, nie zmienia koloru,
    - wygląda pięknie na skórze, tak jak by w ogóle nie było podkładu z jednocześnie fajnym kryciem,
    -fajna konsystencja, nawet jak chce szybko nałożyć podkład ciężko o jakiekolwiek smugi czy zacieki.

Wady:
    - jak dla mnie nie ma, ale to moje zdanie, ja jestem bardzo zadowolona.

Musze podkreślić, że czasem mam super cerę a czasem jak po wojnie, ale wymagam od podkładu ładnego wyrównania koloru skóry, aby był długotrwały i niewidoczny na twarzy z jednoczesnym dobrym kryciem. Nie oczekuje od podkładu cudów, od tego mam kolektor i puder

Używam tego produktu od: od 5 miesięcy Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 30 ml

Chcesz pochwalić dabrowka5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niedoskonały, ale bardzo wydajny
  • Kupiłam ten podkład w strefie bezcłowej jeszcze z dodatkową zniżką (5%), więc w bardzo atrakcyjnej cenie.

+cena
    +WYDAJNOŚĆ
    +niezłe krycie

-konsystencja (niewygodna aplikacja)
    -trwałość (po kilku godz widać niedoskonałości)
    -zapach
    -podkreśla suche skórki
    -WYSUSZA SKÓRĘ!!!

Podkład niby polecany dla cery z niedoskonałościami skóry, które ma kamuflować, ale suche miejsca strasznie podkreśla...

Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe do tej pory niezużyte

Chcesz pochwalić Igasza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni
  • Podkład dostałam od koleżanki więc nie miałam wpływu na jego odcień (mam nr 11 porcelain beige) a mam dosyć śniadą karnację - nie wiem jak byłoby w innym odcieniu. Efekt jest dosyć naturalny, krycie niestety średnie - spodziewałam się lepszego przy takiej konsystencji. Także co do trwałości można się przy czepić. Mam cerę z niedoskonałościami, obecnie odwodnioną a mimo to po 2-3 godzinach mam błysk na twarzy. I chwilami mam wrażenie że jednak jest zbyt ciężki.

Używam tego produktu od: Krócej niż miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić agasee za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 23 raz(y)
  • REWELACYJNY
  • Uwielbiam. Kupiłam za radą siostry, która odkryła go wcześniej i tak jak ona jestem tym podkładem zachwycona. Dla mnie nie ma wad (chociaż uczciwie przyznam,że cerę mam raczej bezproblemową) Mam kolor 05, który stapia się z moją cerą perfekcyjnie, genialnie ją wygładza i ujednolica. Skóra wygląda nieskazitelnie!!!! Nie zapycha, nie ściera, nie roluje na skórze.
    Cena - jak na produkt z wyższej półki - bajeczna. Poza tym jest wydajny więc naprawdę nie wychodzi drogo.

Używam tego produktu od: Będzie z rok

Chcesz pochwalić spray za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobre złego początki...
  • W podkład jestem w stanie zainwestować każde pieniądze, lubię formuły nie tylko poprawiające wygląd ale i pielęgnujące i trzeba przyznać- ten kosmetyk właśnie taki jest. Mam cerę mieszaną, wrażliwą, skłonną do przesuszeń, ze śladami po problemach z cerą.

Opis podkładu sprawił, że sądziłam iż jest idealny dla mnie. Kupiłam go pod wpływem impulsu. Kolor 24- linen dobrałam sobie idealnie- jeden z niewielu typowych "żółtków" w palecie firmy. Jasny i jakby szyty na miarę dla mojej cery. Ponadto podkład zauroczył mnie łagodzącym działaniem- pod koniec dnia normą na mojej twarzy były suche placki oraz zaczerwienienia, z Even Better tego nie doświadczam. Po chwili od nałożenia działa jak fotoszop. Z pudrem to już w ogóle bajka, piękna, idealna a jednak nadal nardzo naturalna cera, co w nim uwielbiam. W miejsca problematyczne można wklepać więcej- zadziała jak korektor. Trwałość- jak to clinique- wytrzymał 11 godzin w pracy i nie zawiódł mnie. Fajne, wygodne, malutkie opakowanie.

Tyle jeśli chodzi o plusy- podkład wydaje się wspaniały ale cóż z tego kiedy posiada kilka dyskwalifikujących go wad...

Przede wszystkim ŚWIECI SIĘ niemiłosiernie. Już od chwili nałożenia- aby wyglądał przyzwoicie należy zastosować pokaźną ilość pudru. Teraz już wiem co sugerowała mi pani w perfumerii, pytając czy stosuję tego typu kosmetyk... Co gorsza, to świecenie nie ustaje- podkład nie "zasycha" do pełnego matu, po godzinie, dwóch niezbędne jest kolejne pudrowanie. Ja osobiście nie mam na to ani czasu ani chęci. Zmęczona jestem zerkaniem do lustra co godzinę i zastanawianiem się w toku codziennych obowiązków czy aby nie wyglądam jakbym rozsmarowała sobie kostkę masła na twarzy...

Dodatkowo kosmetyk ma tak świetne właściwości pielęgnacyjne, formuła jest tak bogata, że aż wydaje się zbyt ciężki. Moja skóra się pod nim dusi. Czuję go na twarzy i nie jest to przyjemne uczucie. Wygląda jak druga skóra (aż do momentu ujawnienia swoich właściwości świetlnych...) ale jest bardzo ciężki. Podkład zasługuje na trójkę ponieważ gdyby wyeliminować te dwie wady, byłby podkładem idealnym dla mnie. Niestety nie mogę go używać.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić 808gienia808 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo słaby kosmetyk.
  • Testuję próbkę - kolor alabaster najjaśniejszy.

Niestety kolor jest za ciemny, konsystencja tłusta, ciężko go nałożyć. Trzeba uważać przy nakładaniu z ilością, żeby nie wyglądać jak potworek. Producent zapewnia perfekcyjne krycie niedoskonałości, ale ten podkład sprawia, że są jeszcze bardziej widoczne. Skóra po nim strasznie niezdrowo się błyszczy. Dodatkowo uczulił mnie bardzo.

Zaletą może być wydajność.

Co do właściwości korygujących się nie wypowiem, ponieważ zbyt krótko używam tego podkładu.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie małej próbki

Chcesz pochwalić Gdusia M za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie ale ...
  • Czytając opis w zgłoszeniu na wejściu mogę stwierdzić iż nie jest to podkład dla mnie ...

producent zapewnia działanie silnie korygujące, perfekcyjne krycie niedoskonałości - wyrównuje odcień cery, kryje przebarwienia spowodowane starzeniem się skóry itp

a moja cera - sucha, wrażliwa, bez przebarwień, generalnie bez widocznych problemów

Dostałam 3 pokaźne próbki po 7ml, a że aktualnie mój ulubiony podkład się skończył to dla odmiany postanowiłam wypróbować. Jestem mile zaskoczona, faktycznie krycie ma bardzo dobre, cera idealnie wygładzona, nie tworzy maski, nie czuję ściągnięcia cery- to dla mnie bardzo istotne. Bardzo trwały, pozytywnie mnie zaskoczył. Nie spowodował u mnie świecenia.

Nie wiem jak będzie sprawował sie na cerze z problemami i przebarwieniami.

Czy kupię ? nie wiem, mam ogólnie 21 ml w próbkach więc aktualnie nie mam zapotrzebowania na więcej ale doraźnie chętnie raz na jakiś czas skorzystam. Na dłuższą metę myślę, że dla mnie może być za ciężki, preferuję lekkie, nawilżające podkłady

Używam tego produktu od: testuje
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kicia555 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Póki co mój KWC
  • Mówiąc szczerze miałam mieszane odczucia co do tego produktu, ponieważ nie matował mojej tłustej skóry. Jednak postanowiłam dać mu szansę i do tej pory używam go z pudrem transparentnym Kanebo. Efekt jest świetny. Wygładzona, matowa skóra. Fluid sprawdził się również latem z pudrem Rimmela, choć efekt był mniej naturalny. Podkład ten dość często stosowałam na zmianę z innymi produktami z wyższej i niższej półki cenowej, ale zawsze do niego wracałam, ze względu na piękny, naturalny efekt, który bardzo cenię. Ostatecznie pokochałam go latem, podczas nagłej ulewy. Spodziewałam się, że fluid rozmaże się, bądź po prostu spłynie. Przeżyłam miłe rozczarowanie, gdy podeszłam do lustra i zobaczyłam, że mój makijaż pozostał taki, jaki był po nałożeniu.

Plusy:
    -krycie
    -konsystencja
    -naturalny efekt
    -trwałość
    -nie zapycha
    -nie waży się
    -nawilża
    -po zmyciu produktu skóra nie wygląda na zmęczoną

Minusy:
    -nie matuje, trzeba go przypudrować
    -niestety, brudzi ubrania
    -podkreśla suche skórki

+/- zaraz po nałożeniu kolor odznacza się (mam najjaśniejszy odcień), wystarczy go jednak lekko przypudrować i po niecałych 10 minutach idealnie stapia się ze skórą.
    +/- opakowanie. Bardzo ładne, ale bardzo ciężko jest wydobyć końcówkę produktu.

EDIT:
    Niestety nie poradził sobie z moją przesuszoną od leków na trądzik skórą. Strasznie podkreślił suche skórki, za co odejmuję mu gwiazdkę. Może kiedyś do niego powrócę.

Używam tego produktu od: sześciu miesięcy

Chcesz pochwalić Ally387 za czytelną i pomocną recenzję?
  • maybe so, maybe no
  • Tyle samo zalet, ile wad. Może nie matematycznie, ale priorytetowo tak.

Minusy:
    - utlenianie się i ciemnienie - następuje szybko, o kilka tonów i na pomarańczowo
    - krycie - właściwie żadne, produkt jest półprzezroczysty
    - zapach - mocno chemiczny, zostaje na palcach, na szczęście z twarzy szybko się ulatnia
    - brudzenie - własnych ubrań, twarzy męża itp.
    - cena - jaka jest, każdy widzi lub się domyśla

Plusy:
    + konsystencja - bardzo bardzo miła, kremowo-aksamitna
    + efekt - supernaturalny, ze zdrowym, długotrwałym matem i bez jakiegokolwiek wysuszenia - dobry dla prawdopodobnie wszystkich typów cery
    + wydajność - krycia nie można budować, a efekt można tylko popsuć dołożeniem kolejnych warstw, więc wydajność zdecydowanie na 5
    + opakowanie - ładne, a takiego się milej używa

Używam tego produktu od: grudzień 2013

Chcesz pochwalić demoderniste za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij