Clinique, Even Better, Makeup SPF 15 (Podkład korygujący z filtrem SPF 15)

Clinique, Even Better, Makeup SPF 15 (Podkład korygujący z filtrem SPF 15)

Średnia ocena: 3.64/5

hairstore.pl
Średnia ocena: 4.80/5

Średnia ocena: 4.61/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

zobacz więcej ofertzwiń
Kategoria

Najnowszy podkład marki Clinique, o działaniu silnie korygującym. Zapewnia perfekcyjne krycie niedoskonałości - wyrównuje odcień cery, kryje przebarwienia spowodowane starzeniem się skóry. Efekt udoskonalenia kolorytu skóry i poprawy jej wyglądu jest trwały, przy dłuższym używaniu podkładu. Dostępny w 13 odcieniach.

kryjące, ujednolicające
mieszana, normalna, sucha
Krycie
średnie

Podkład do zadań specjalnych

- Bardzo dobrze kryje bez tworzenia efektu maski. Używając go na codzień nie musiałam dodatkowo korygować niedoskonałości korektorem.
- Przyjemna, kremowa konsystencja. Mała ilość podkładu wystarcza na pokrycie całej twarzy, więc opakowanie wystarcza na długo.
- Nie ciastkuje się i nie roluje na twarzy. Używałam go mieszkając w bardzo gorącym i suchym klimacie i poradził sobie znakomicie, więc myślę, że jest to fajny podkład również na wakacje.
- Jest trwały i nie wymaga poprawek w ciągu dnia (poza lekkim przypudrowaniem).
- Nie wysusza.
- Oferuje fajną gamę kolorystyczną, szczególnie jeśli masz jasną karnację i większość podkładów jest dla Ciebie zbyt ciemna.

Rozczarowanie za dużo monet

Podkład ten polecila mi pani w Douglasie, testowałam go na różnych bazach i kremach z filtrem i niestety na każdym sprawdził się źle. Przez pierwsze pare minut wykonczenie i krycie jest owszem, fajne. Ale bardzo szybko podkład ten ściera się w okolicach nosa i ust, a jednocześnie podkreśla skórki, waży się, dziwnie się zachowuje na skórze. Wstyd tak wychodzić z domu jak nagle widzę na swojej brodzie kropki z podkładu i prześwitującą różową skórę. Żaden inny kosmetyk mi tak nie robi, moja skóra nie jest aż tak problematyczna, ani moja technika makijażu nie jest az taka zła, wiec to musi byc problem z tym produktem.
Tak sobie mysle, że to wcale nie jest tak, że lekkie formuły są bardziej trwałe i dobre dla przetluszczających się skór. U mnie znacznie lepiej sprawdzają się gęste kremy BB, jakoś tak lepiej współpracują z moją skórą.
Tego podkladu od Cliniq na pewno nie kupię, bo nie jest wart swojej ceny

Za tę cenę spodziewałam się czegoś wow

Zacznę od tego, że nie jest to zły podkład, ale za cenę ponad 100 zł spodziewałam się efektu wow. Mam skórę mieszaną - w strefie t się dość mocno przetłuszcza i mam mocno widoczne pory, natomiast policzki są naprawdę suche. Przede wszystkim spodziewałam się po podkładzie korygujacym porządnego krycia. To trwa chwilę - podkład na mojej skórze się ściera bardzo szybko. Noszę okulary i w okolicy oprawek znika w ciągu paru minut. Podkreśla każdą suchą skórkę. Na plus - duży wybór odcieni, naprawdę ciężko jest nie dobrać odpowiedniego koloru, filtr spf. Jak go skończę, wracam do blur z Lumene.

Zdecydowanie na nie

Kupiłam pierwszy podkład tej serii ok 2 lata temu. Skończył mi się. Kupiłam odcień ton niżej i jest beznadziejny! prawie nie kryje. Jak zakładam okulary, to bardzo widać czerwone placki - kiepsko. najchętniej bym go oddała, ale nie można.

Kupiony w: U konsultantki

Mogło być lepiej

Podkład jest średni. Mnie trochę wysusza i podkreśla suche skórki(cera mieszana). Nie dogaduje się z każdym pudrem i każdą bazą, próbowałam przy nim różnych połączeń i przy niektórych potrafił być na maksa suchy (najlepiej się wygląda z czymś nawilżającym pod spód i rozświetlającym pudrem). Można go zbudować na mocne krycie, ale z mojego doświadczenia najlepiej się sprawdza w minimalnej ilości. W ciągu 3h ściera się na nosie, po całym dniu już go nie ma kompletnie nigdzie. Ogólnie może dobrze wyglądać jak się znajdzie na niego sposób, ale trzeba spędzić trochę czasu żeby go wyczuć.

Idealny podkład

Podkład sprawdza się do każdego rodzaju skóry. Idealnie stapia się ze skórą, koryguje niedoskonałości i przebarwienia. Posiada krycie od średniego do mocnego. Podkład na skórze nie wyglada sucho i nie podkreśla suchych skórek.
Skóra po zaaplikowaniu podkładu wyglada świeżo i jest nawilżona. Idealnie się sprawdza tez dla cer dojrzałych :)

Trzeba uważać na kolory, ponieważ delikatnie o jeden ton się ściemnia. Szczególnie widać to w tych najjaśniejszych kolorach.

Aplikator jest idealny, ponieważ można wycisnąć tyle ile trzeba.

Podkład na co dzień

Kupiłam ten podkład, gdyż sięgnęłam rady ekspedientki w jednej z popularnej perfumerii. Posiadam skórę mieszaną z skłonnością do powstawania wyprysków i został polecony mi wymieniony wyżej podkład. Przy kupnie produktów kosmetycznych przede wszystkim zwracam uwagę również na skład, gdyż nie chcę obciążać mojej skóry i narażać ja na złe działanie niektórych składników. Zaczynając od analizy składu podkład ten posiada dość sporą grupę bezpiecznych składników. Jako filtr zostały tutaj użyte substancje mineralne tj. Titanium Dioxide, Zinc Oxide oraz chemiczne tj. Ethylhexyl Methoxycinnamate, co jest dużym plusem, ponieważ ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważnym aspektem, gdyż zapobiega starzeniu się skóry. Jednak co do filtrów chemicznych jakim jest Ethylhexyl Methoxycinnamate należy uważać, gdyż mogą powodować różnego rodzaju niepożądane efekt jak np. alergie. Podkład ten posiada w swoim składzie substancje rozświetlające tj. Magnesium Ascorbyl Phosphate, Acetyl Glucosamine, Tetrahexyldecyl Ascorbate, co pomaga w walce z przebarwieniami. Co więcej posiada składniki zabiegające procesom starzenia się skóry tj. Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Tocopheryl Acetate (Vitamin E). Plusem jest również to, że nie zawiera ani parabenów, a także alkoholu, lecz niestety posiada silikony tj. Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, które mogą powodować zapychanie co skutkuje powstawaniem zaskórników oraz stanów zapalonych. Podkład ten zawiera również ekstrakty roślinne Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Extract, który działa antyoksydacyjnie oraz przeciwzapalnie i antybakteryjnie, Betula Alba Bark Extract, który wspomaga procesy gojenia.
Natomiast jeżeli chodzi o efekty tego produktu jakie zauważyłam przy jego stosowania to nawilżenie, nie powodował u mnie powstawania zaskórników, czy też stanów zapalonych. Podczas noszenia nie jest wyczuwalny na moje skórze i wygląda bardzo naturalnie. Krycie można stopniować poprzez dokładanie kolejnych warstw. Nie tworzy efektu maski, a także nie oksyduje. Co do minusów to zdecydowanie podkład ten nie można nazwać trwałym podkładem, gdyż po około 3 godzinach ściera się i dość mocno wyświeca. Jednak nie jest to dla mnie problemem, ponieważ noszę go na co dzień, gdy nie potrzebuje mocnego krycia tylko uczucia komfortu na twarzy. Zatem polecam ten podkład dla tych którzy lubią naturalne wykończenie oraz efekt nawilżenia, a także delikatniej pielęgnacji skóry. Produkt ten jest idealny do stosowania na co dzień, gdyż moim zdaniem wygląda estetycznie i nie obciąża znacząco naszej skóry, lecz na większe wyjścia polecam wybrać inne produkty, gdyż ten raczej się nie sprawdzi :)

nie sprawdził się

Podkład dostałam od siostry, która ma suchą skórę, spinał jej twarz i wysuszał skóre, ja natomiast mam skórę tłustą i u mnie również się nie sprawdził. Mam wrażenie, że uwidaczniał moje niedoskonałości, szybko się ściera, a skóra okropnie się błyszczy.

Fajny, naturalny podkład dla suchych cer

Jako posiadaczka mega suchej cery bardzo łatwo mi ją przesuszyć złym podkładem. Pomimo odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia bywały takie co sprawiały, że miałam suche skórki.
Ten taki nie jest, idealnie się wtapia w moją cerę i pozostawią ją świeżą, zdrową z lekkim efektem glow, który kocham!
Pani w sklepie Clinique dobrała mi idealny kolor i zawsze jak używam go w makijażu czuje się fantastycznie.

Nie dla cer mieszanych w kierunku tłustej

Jak w opisie posiadam cerę mieszaną mocno wyświecającą się w strefie T i podkład ten nie zdaje u mnie egzaminu.
Zaraz po nałożeniu owszem jest przepiękny jak żaden inny, cudownie wyrównuje koloryt, ma satynowe wykończenie, bajecznie łączy się z innymi kosmetykami i nie tworzy efektu maski ale jego trwałość dyskwalifikuje go dla mnie, ponieważ podstawą jak dla mnie jest aby makijaż przetrwał w dobrym stanie ośmiogodzinny dzień pracy a tego ten produkt mi nie zapewnia wręcz przeciwnie, po krótkim czasie wygląda okropnie, warzy się niemiłosiernie i całość wygląda po prostu nie świeżo i ciężko i jedyne o czym marzę to aby zmyć go z twarzy. Jestem na NIE

niezawodny

Dla mnie podkład idealny, właśnie zamówiłam kolejne opakowanie. Przy cerze wrażliwiej i mieszanej sprawdza się idealnie. Utrzymuje się cały dzień i nie oksyduje.

Ja go lubię

Idealnie kryje wszystkie przebarwienia i popękane naczynka. W zależności od potrzeb można dozować jego aplikację. Trzeba jednak uważać z jego ilością, bo może być problem z jego równomiernym rozprowadzeniem. Jest bardzo trwały, skóra wygląda ok przez cały dzień. Czasem stosuję go jako korektor i też zdaje egzamin.