Uriage, Eau Thermale d'Uriage (Woda termalna)

Powiększ Uriage, Eau Thermale d'Uriage (Woda termalna)

Zgłaszająca osoba: Justin Timberlake

Woda termalna pochodząca z alpejskich źródeł, bogata w oligoelementy i sole mineralne (11 000mg/l), izotoniczna, o naturalnym pH. Przebadana klinicznie, nie zawiera konserwantów i substancji zapachowych. Polecana do codziennej pielęgnacji (od 6 miesiąca życia), dla każdego rodzaju skóry, nawet dla skóry bardzo wrażliwej. Poprawia kondycję skóry, zapewnia jej równowagę fizjologiczną, łagodzi podrażnienia i nawilża skórę.
Dzięki unikalnemu składowi preparat przynosi ulgę w wypadku: zaczerwienień, podrażnień typu pieluszkowe zapalenie skóry, podrażnienia słoneczne, zapalenia skóry po goleniu itp.
Sposób użycia: (Uwaga! inaczej, niż w przypadku innych wód termalnych)
Rozpylić na skórę, pozostawić do wyschnięcia, nie wycierać.

Skład: SO4 - 2862 mg/l, CI - 3500 mg/l, HCO3 - 390 mg/l, K - 45,5 mg, Mg - 125 mg/l, Zn - 160 mikrogramów/l, Fe - 15 mikrogramów/l, Li - 2 mg/l, Al - 12 mikrog/l, Cu - 75 mikrog/l, Mn - 154 mikrog/l, Si - 42 mg/l, Ca - 600 mg/l, Na - 2360 mg/l (23.04.2009)

• the best from the best !!
  • po 3 opakowaniach wody mogę wystawic obiektywny komentarz:

- woda niesamowicie łagodzi podrażnienia

- nawilża skórę

- zmniejsza powstawanie wyprysków - twarz mam gładką jak pupka niemowlaka

- tania - za 150 ml płacę 19,99 zł

- łatwo dostępna

minusy??

nie stwierdzone

Ilość zużytych opakowań: 3 po 150 ml

Chcesz pochwalić JoankaJoanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudo,pomogl mi w awaryjnej sytuacji
  • Byłam kilka dni przed studniowka a stan mojej cery bardzo sie pogorszył,skora byla wysuszona,czerwona a makijaz bardzo brzydko na mnie wygladal,wiec postanowilam zakupić tą wode.Od razu nawilzyla moja cere zniwelowala zaczerwienenia i makijaz wygladal po niej bardzo dobrze.Teraz uzywam jej przed nalozeniem kazdego kosmetyku.
    +szybkie i dobre nawilżenie
    +kojenie podraznien
    +mniejsza ilosc niespodzianek na twarzy
    +nie trzeba osuszac (jak przy innych wodach termalnych)
    +jakosc adekwatna do ceny (*** 25 zł-150ml)
    Minusow brak.

Używam tego produktu od: 2 tyg
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszej duzej butelki

Chcesz pochwalić Maniakosmetykow za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie koi cery ani troche
  • Zdecydowanie moja opinia obnizy note temu produktowi ale zasluzyl sobie na to.Kupilam go bo akurat nie zastalam mojej ulubionej termalki la roche posay w aptece ,cena byla przystepna wiec wzielam w ciemno bo przeciez to tylko woda termalna powinna zawsze koic cere od tego jest.No niestety zamiast ukoic i ja uspokoic to zrobila mi taki pozar na twrzy i pieczenie ze musialam ratowac sie kranowa i ona mi takiej krzywdy nie wyrzadzila .Nie moge pojac dlaczego ta woda termalna tak zadzialala na skore ,mialam juz wode vichy,avene nigdy z zadna z nich takiej przygody nie mialam.Patrzac na sklad mineralny widze si siarke byc moze to ona byla winowajca tych problemow.Po pewnym czasie jeszcze probowalam jej uzyc, ale wciaz bylo tak samo kompletne zero ukojenia a w zamian podraznienie taki bonusik ,rzucilam w kat i zdecydowanie odradzam wrazliwszej cerze ta wode tak ku przestrodze.

Używam tego produktu od: lato 2014
    Ilość zużytych opakowań: kilka uzyc

Chcesz pochwalić testerka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak to woda
  • Zawiera sporo minerałów - to czuć gdy spryskamy wodą twarz i obliżemy usta wyczuwamy kwaśno słony posmak w przypadku innych wód nie zauważyłem tego.

Prawdopodobnie to jedna z wód których nie trzeba osuszać.... mam trochę inni zdanie ponieważ nie wklepana/nie osuszona bardzo długo się wchłania/schnie i skóra się po prostu błyszczy i wygląda na nieświeżą.

Odświeża - jak to spray którym się psikamy - chwilowe bo chwilowe ale na ciepłe dni lub po to by składniki w kremach itp. lepiej się transformowały w skórę daje radę.

Czy zauważyłem spektakularne efekt ?
    Nie specjalnie, do plusów mogę zaliczyć, ze nie mam przy użyciu tego produktu rumieni na twarzy czyli nie podrażnia, nie zapycha i nie uczula.

Może jestem jakiś dziwny ale na prawdę chciałbym zauważyć działanie tej wody ... nie zauważyłem.

Używam tego produktu od: 2 msc
    Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
  • Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić lukaszmakeup za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętny produkt
  • Kupiłam tę wodę ze względu na falę zachwytów na jej temat, miała działać cuda, a jak dla mnie ot, zwykła woda w sprayu. Przyjemnie odświeża cerę, ale nic więcej. Nie lubię efektu, jaki daje zastosowana na makijaż, na nagą cerę jest lepiej , choć zdarza się jej powodować uczucie ściągnięcia skóry.

Używam tego produktu od: Dłużej niż pół roku
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić Joannitte za czytelną i pomocną recenzję?
  • To jest to
  • Idealny na lato. Fajnie się używa, wystarczy spryskać i poczekać aż się wchłonie, nie trzeba wycierac. Atomizer bardzo delikatnią i lekką mgiełką pryska. Spisuje się na oparzenia po opalaniu, zaczerwienieniach, przy zadrapaniach po goleniu, . Dobrze łagodzi i koi skórę . W gorace letnie dni lubię gdy przyjemnie chłodzi twarz. Fajny do biura , gdzie jest klimatyzacja i potrzebne czasem nawilżenie . Spisuje się na medal.

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić Kumpela_123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ULGA
  • Nie wierzyłam do tej pory w magiczne właściwości wód termalnych. Używałam wcześniej przez lata Avene. Jej zalety zaczynały się i kończyły na tym, że była mokra i chłodna, ale przydawała się w wielu sytuacjach. Uriage kupiłam tylko ze względu na to, że nie trzeba jej osuszać, ale doceniłam ją w tym samym momencie, gdy się skończyła i z każdym dniem brakowało mi jej coraz bardziej.

Nigdy już nie kupię wody, która nie jest izotoniczna. To zupełnie nowy komfort życia.
    Ale najważniejsze jest działanie. Poza tym, że chłodzi w upały i można jej używać do spryskiwania masek, reanimowania tuszu do rzęs[na własną odpowiedzialność] i na wyjazdach, świetnie koi. Dzięki niej mogę odwlec na kilka-kilkanaście minut nałożenie kremu po umyciu twarzy, co jest bezcenne przy kwasach i witaminie C, które wolę zostawić na chwilę, by miały szansę zadziałać. Kiedy mi się skończyła, moja skóra natychmiast zrobiła się bardziej wrażliwa i zaczęłam znowu reagować czerwienieniem się na zmiany temperatury i stres. Przy regularnym stosowaniu skóra staje się jaśniejsza i mocniejsza i mimo mojego różowawego, naczynkowego podtonu mogę spokojnie używać różu. Niestety ten efekt wymaga stałego podtrzymywania, jak z większością kosmetyków.
    Nie dba o skórę tak jak dobry tonik, ale i tak robi więcej niż spodziewałam się po jakiejkolwiek wodzie.
    Jak każda woda polepsza wchłanianie tego, co się na nią nałoży, ale to robiły też Avene i kranówa.

Atomizer pryska drobną, równomierną mgiełką i nie zacina się. Zatyczka nie spada. Szczegóły takie jak naklejka zabezpieczająca z maleńkim obrazkiem budynku spa w Uriage to wisienka na torcie.
    Jest słona i ma ledwo wyczuwalny solankowy zapach.

(Na początku wydawało mi się, że przez tę swoją słoność puszy mi włosy (robię zawsze ogromną chmurę i w nią wchodzę, nie umiem inaczej) i pogarsza kręcenie się wierzchnich warstw, teraz ten problem rozwiązał się sam. Staram się mimo to nie psikać po włosach.)

Minerały nie wchłaniają się przez skórę, żeby w pełni je wykorzystać, trzeba je strawić. Niektóre z nich, m.in. cynk, miedź, mangan i selen działają jak antyoksydanty. (Selen zawierają wody LRP).
    Azot, czyli to, dzięki czemu woda ma formę sprayu, wd. Pauli B. jest szkodliwy dla skóry - generuje wolne rodniki. Czyli remis. (Ale skoro i tak otacza mnie non-stop w powietrzu, to pryskanie się wodą dwa razy dziennie niewiele zmieni.)
    Tyle teorii. Fakty są takie, że mało czego brakowało mi po skończeniu opakowania tak jak tej wody i czekanie na paczkę z apteki okropnie mi się dłużyło.

Używam tego produktu od: połowy lata
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić pohybel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 15 raz(y)
  • Dobra ale nie KWC
  • Bardzo fajna woda termalna w sumie to nie ma się o czego przyczepić ale to nie mój KWC. Moim ulubieńcem jest woda z innej marki aptecznej.

Jej zalety to:
    cena - często jest w promocjach np. w SP.
    wydajność - pojemnik 150 ml starczyła mi na prawie rok.
    uczucie świeżości, czystości oraz zapach.

niestety dla mnie ma też wady :
    - uczucie ściągnięcia, na początku myślałam, że za dużo jej psikam, ale jednak takie uczucie mam zawsze po.
    -brak gojenie podrażnień - ta woda niestety nic mi nie pomaga na ranki, rozdrapanie i podrażnieni a ta inna woda bardzo tak!
    -brak trwałego nawilżenia i polepszenia stanu skóry - to uczucie jest tylko chwilowe, po kilku dniach mam wrażanie że skóra znowu wróciła do swojego stanu

Podsumowując - to jest fajna woda, ma swoje zalety, ale nie dobrana do mojego rodzaju i potrzeb skóry.

Szkoda, ja ponownie nie kupię.

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 1/150ml

Chcesz pochwalić Zezex za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój hit!
  • Używam codziennie rano i wieczorem. Nie ma lepszego produktu tego typu (wcześniej używałam wody vichy i la roche posey).Fajnie, że nie trzeba zmywać produktu po użyciu, tak jak w przypadku dwóch wymienionych przeze mnie wcześniej. Bardzo lubię uczucie nawilżenia, które daje. "Orzeźwia" moją twarz i usuwa uczucie ściągnięcia.

Używam tego produktu od: sierpnia 2014

Chcesz pochwalić weeerkaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetna!
  • Skusiły mnie oceny na wizazu, chociaż nie wierzyłam w aż tak cudowne działanie "zwykłej" wody. Jak się pomyliłam!
    Przy mojej wieczenie czerwonej, podrażnionej twarzy to zbawienie.
    Używam jej codziennie rano po zastosowaniu toniku, by ujednoliścić skórę. Psikam nią bez opamietania, gdy przesadzę z złuszczaniem i moja cera woła o pomoc. Czasem rozpylam ją od tak, dla efektu ktory daje

Woda zakupiłam na promocji w SP za ok. 13zł. Taką cenę jestem skłonna zapłacić, jednak regularna jest dla mnie ciut za wysoka, dlatego będę czaić się na promocje

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić bluegirl11 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij