Uriage, Eau Thermale d'Uriage (Woda termalna)

Powiększ Uriage, Eau Thermale d'Uriage (Woda termalna)

Zgłaszająca osoba: Justin Timberlake

Woda termalna pochodząca z alpejskich źródeł, bogata w oligoelementy i sole mineralne (11 000mg/l), izotoniczna, o naturalnym pH. Przebadana klinicznie, nie zawiera konserwantów i substancji zapachowych. Polecana do codziennej pielęgnacji (od 6 miesiąca życia), dla każdego rodzaju skóry, nawet dla skóry bardzo wrażliwej. Poprawia kondycję skóry, zapewnia jej równowagę fizjologiczną, łagodzi podrażnienia i nawilża skórę.
Dzięki unikalnemu składowi preparat przynosi ulgę w wypadku: zaczerwienień, podrażnień typu pieluszkowe zapalenie skóry, podrażnienia słoneczne, zapalenia skóry po goleniu itp.
Sposób użycia: (Uwaga! inaczej, niż w przypadku innych wód termalnych)
Rozpylić na skórę, pozostawić do wyschnięcia, nie wycierać.

Skład: SO4 - 2862 mg/l, CI - 3500 mg/l, HCO3 - 390 mg/l, K - 45,5 mg, Mg - 125 mg/l, Zn - 160 mikrogramów/l, Fe - 15 mikrogramów/l, Li - 2 mg/l, Al - 12 mikrog/l, Cu - 75 mikrog/l, Mn - 154 mikrog/l, Si - 42 mg/l, Ca - 600 mg/l, Na - 2360 mg/l (23.04.2009)

• jedyna
  • Najlepsza.
    Moja cera bardzo polubila ta wode.
    Uwielbiam sposob rozpylenia - bardzo delikatna mgielka, nie wszystkie wody tak maja. Czasami po prostu dostajesz waskim strumieniem po twarzy.

Co do lagodzenia podraznien no nie wiem nie probowalam.
    Fakt po uzyciu pozostawia slonawy posmak cos a'la morski.
    Ale to albo komus przeszkadza albo nie. Ja mam wrazenie ze to oznaka mocnego zmineralizowania tej wody wiec dostarcza mojej skorze naprawde wiele dobrego. Ot taka logika.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: ente

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić VictoriaD za czytelną i pomocną recenzję?
  • zostanie ze mną na dłużej
  • Kupiłam, gdy fale upałów ogarnęły Polskę, i trzeba było sobie jakoś radzić w zatłoczonych autobusach bez klimy
    W promocji ekstra - bo za niecałe 13zł można już nabyć.
    Jeśli chodzi o działanie: odświeża, delikatnie chłodzi, orzeźwia cerę i dekolt. Zabieram ją ze sobą na smażing-plażing :p, w góry, była nawet na 3-dniowym festiwalu pod namiotami i daję radę . Używałam też podczas sesji w czasie nocnej nauki z koleżanką na przemian pobudzałyśmy się działało!
    Nie mam problemów z cerą, więc tutaj ciężko mi coś powiedzieć. Na pewno moja skóra nei odczuła żadnych negatywnych skutków przez wodę.
    Plusem jest też to, że nie trzeba jej wycierać i szybko, ładnie się wchłania.
    Tworzy też odpowiednią mgiełkę - nie skrapla się a mgiełka jest delikatna.
    Nie mam się do czego przyczepić.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowania

Chcesz pochwalić adzia_p za czytelną i pomocną recenzję?
  • Więcej nie kupię
  • Ja niestety stanę po stronie osób, które nie zauważyły jakiegoś cudownego działania tej wody. Z wód termalnych jakich próbowałam, najlepsza okazała się dla mnie woda z Avene (dla mnie absolutny hit, widziałam znaczną poprawę cery), następnie woda z La Roche Posay i na końcu woda z Uriage. Nie próbowałam wody z Vichy, Iwostinu, ani Evian - tej może kiedyś spróbuję.
    Wracając do Uriage, rok temu kupiłam duże opakowanie tego produktu 300ml w cenie 20zł i od tamtej pory używam jej sporadycznie. Po prostu nie zauważyłam żadnych oznak pozytywnego działania tej wody. Zero nawilżenia - jest ono krótkotrwałe, wyczuwalne tylko podczas pryskania na twarz, po wyschnięciu mam uczucie ściągania skóry, tak jakby skóra ponownie domagała się nawilżenia i ten efekt jest dla mnie najgorszy przy stosowaniu tej wody. Efektu ściągania skóry nie miałam ani przy Avene, ani przy LRP. Nie zauważyłam też redukcji podrażnień, ani zaczerwienienia skóry.
    Kolejny minus to według mnie słony posmak. Rozumiem, że może to wynikać z właściwości wody, zawartych w niej pierwiastków, ale skoro w innych produktach nie ma tego efektu, więc wybiorę produkt, po którym nie mam soli na ustach.
    Kończąc - ja nie kupię więcej tego produktu, nie widzę w nim żadnych pozytywów, no może poza wydajnością, mam wrażenie, że pozostałe wody szybciej się zużywały, ale to dla mnie akurat nie jest priorytetem.

Używam tego produktu od: około roku

Chcesz pochwalić _Kornelia_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Albo zakochanie, albo rozczarowanie
  • Z wodą termalną można albo się zaprzyjaźnić na zawsze, albo zdecydowanie zniechęcić. Mówi się, iż docenimy ten kosmetyk jedynie mając problem ze swoją skórą.
    Ponieważ moja skóra jest trądzikowa i w zimę stosuję liczne kuracje dermatologiczne, a dodatkowo dopada mnie z tego powodu (i z powodu zimy ) większe przesuszenie oczekiwałam od tego produktu jedynie WZMOCNIENIA nawilżenia (bo w końcu jak sama woda może skórę nawilżać? ). Nie wspomnę nawet, iż jakby spełniła dalsze obietnice producenta w postaci łagodzeniu podrażnień to byłabym w pełni usatysfakcjonowana biorąc pod uwagę fakt, iż sama woda do tanich nie należy.

Moda na wody termalne trwa od pewnego czasu. Kupując tę wodę w SuperPharmie w promocji za kwotę chyba 18 zł, 150 ml pragnęłam sprawdzić ,,o co tyle zachodu?".

Opakowanie to standardowy dezodorant. Atomizer wygląda jak w tanich, drogeryjnych dezodorantach (biały, plastikowy guzik). Aplikacja to bułka z masłem: oczyszczamy twarz, psikamy na twarz, czekamy aż się wchłonie w skórę rozpylona mgiełka i aplikujemy krem. Albo psikamy na twarz w ciągu dnia, aby odświeżyć naszą twarz, np. makijaż albo po prostu aby psychicznie poczuć się lepiej i... czyściej

Co zauważyłam po stosowaniu tego kosmetyku? Otóż... NIC NIE ZAUWAŻYŁAM. Nie polubiliśmy się zbytnio z tym produktem. To istne nagromadzenie substancji odżywczych w tej wodzie nie zrobiło z moją skórą kompletnie nic. Czułam się tak, jakbym psikała się dosłownie zwykłą wodą z kranu. Fakt, dobrze odświeżała zmęczoną cerę, jednak nie zauważyłam poprawy sprężystości skóry w postaci poprawy nawilżenia, brak złagodzenia zmian (podrażnień). Dla porównania, kupiłam wodę z Rossmanna Caramance i po tej wodzie czułam się zdecydowanie lepiej, bowiem nie miała w ogóle kwaśnego smaku, a ta z Uriage jak dostała się do ust była koszmarnie słona. Dla mnie ta woda okazała się po prostu zbędna i czułam, że skóra się męczy bardziej niż odpoczywa. Odświeżenie skóry w ciągu dnia mogę zagwarantować sobie psiknięciem wodą termalną z Rossmanna, która jest i tańsza, i większa.

Podsumowując:
    + dostępność (SuperPharm)
    + nie wymaga osuszania
    + rozpyla delikatną mgiełkę przy lekkim naciśnięciu atomizera
    + liczne promocje
    + dostępna w różnych pojemnościach (m.in. 150 ml, 300 ml)
    + odświeża twarz w ciągu dnia

- nie łagodzi podraznień cery trądzikowej
    - nie poprawia nawilżenia skóry zimą
    - zostawia kwaśny posmak
    - nie łagodzi podrażnień po goleniu

Podsumowując: moja skóra nie skorzystała z dobrodziejstwa tej wody. Może to po prostu kwestia umysłu a mój umysł nie dał się oszukać? Dla osób pragnących "wspomagania" w walce z podrażnieniami i zwiększeniem intensywności działania kremów nawilżających nie polecam. Z kolei dla osób, które chcą mieć "luksusową" wodę do odświeżania w ciągu dnia polecam.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno skończone

Chcesz pochwalić Szopenowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra
  • Dla mnie największym plusem jest cena (w porównaniu do innych wód termalnych, tę nabyłam za 19zł). Niestety za to atomizer jest kiepski :/ krople są duże, a woda rozpryskuje się do okoła. Woda delikatnie, aczkolwiek dla mnie za słabo nawilża, zmniejsza zaróżowienie skóry, przynosi ulgę, zmiękcza skórę, poprawia jej wygląd, łagodzi podrażnienia, ale wydaje mi się, że woda firmy Avene radziła sobie lepiej. Dodatkowym plusem jest to, że nie trzeba jej wycierać. Ogólnie polecam Używam tego produktu od: ok. 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Black_out za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zagościła już na dobre w mojej kosmetyczce
  • Zawsze byłam dosyć sceptycznie nastawiona do wód termalnych, nie wierzyłam w to, że zwykła (jak wtedy uważałam) woda jest w stanie w jakiś sposób przyczynić się do poprawy stanu mojej skóry. Od dawna jednak zmagam się z trądzikiem i mimo używania różnych antybiotyków przepisywanych przez dermatologów, nie udało mi się pozbyć mojego problemu, dlatego też kiedy po raz kolejny natknęłam się na opinie na temat wody termalnej, mówiące, iż znacznie poprawia stan cery, postanowiłam zaryzykować i upolować coś na promocji. Nie liczyłam na likwidację zmian trądzikowych, w końcu to nie tego typu produkt, chciałam tylko sprawdzić, czy rzeczywiście stan mojej skóry poprawi się choć trochę. Wybrałam wodę termalną Uriage, ponieważ kosztowała 13,59 (czy coś koło tego) za 150 ml w Supherm-Pharm, ponieważ była najtańsza spośród wszystkich, na które zwróciłam uwagę czytając recenzje na wizażu.

Muszę przyznać, że efekty bardzo mnie zaskoczyły. Już po kilku dniach stosowania zaczęły znikać grudki z czoła, z którymi bardzo długo się zmagałam, cera wygląda nieporównywalnie lepiej.

+pomaga w walce z trądzikiem, poprawia wygląd zmienionej chorobowo skóry
    +nie trzeba jej osuszać (nie wyobrażam sobie konieczności osuszania twarzy po aplikacji)
    +doskonale koi podrażnienia, niweluje zaczerwienienia i pieczenie po demakijażu
    +jest wydajna, przy codziennym używaniu 2 razy dziennie mam wrażenie, że prawie nic jej nie ubyło
    +skóra jest przyjemnie napięta i nawilżona

Nie wiem czy jej cena jest wysoka, trudno to ocenić biorąc pod uwagę jej zbawienne działanie.

To moja pierwsza woda termalna, nie mogę więc jej z inną porównać, jednak nie zamierzam szukać dalej, ta jest świetna. Używając jej uświadomiłam sobie, że do tej pory brakowało czegoś w mojej pielęgnacji cery, że brakowało jej odżywienia, które zapewnia jej ten produkt.

Chcesz pochwalić jotanna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjna
  • Byłam sceptycznie nastawiona do wód termalnych, do czasu, gdy kupiłam właśnie tę w dużej promocji.

Skórę mam mieszaną z tendencją do zmian trądzikowych.

Woda termalna koi, nawilża, orzeźwia. Jest po prostu rewelacyjna! Nie mogę porównać do innych, bo jest to moja pierwsza woda termalna, lecz nie mam zamiaru szukać innej.

Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 3/4 (300ml)

Chcesz pochwalić Ewussiaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepsza
  • Bardzo lubię wody termalne, obecnie sięgam tylko po wodę Uriage. Wody uzywam rano dla orzeźwienia a wieczorem hydrolatów.
    +To co najbardziej lubię w tej wodzie to to, że nie trzeba jej osuszać.
    +Woda naprawdę poprawia nawilzenie skóry- pod tym względem jest najlepsza ze wszystkich stosowanych przeze mnie wód
    +Koi podrażnienia (np po retinoidach)
    +skóra jest elastyczna i pełna blasku

Dla wielu osób wody termalne są zbędnym gadżetem ale ja uwilbiam je włączać do pielegnacji. W moim przypadku sprawdzają się sto razy lepiej niz toniki. Hydrolaty też lubię i nie mogę się zdecydować czy wody termalne czy hydrolaty bardziej dlatego stosuję oba kosmetyki

Używam tego produktu od: nie pamietam ...
    Ilość zużytych opakowań: ok 5

Chcesz pochwalić pokrzywa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealna!
  • Używam jej zawsze, gdy umyję twarz żelem do mycia twarzy.

Woda ta jest bardzo delikatna. Mam cerą wrażliwą, lecz z trądzikiem, rzeczywiście uspokaja różne stany zapalne (pryszcze) oraz proces regeneracji przebiega nieco szybciej, a skóra jest nawilżona.

Jestem jasną blondynką, a więc słońce zawsze zamiast mnie opalić mnie poparzy. Jestem uczulona na pentanol, czyli składnik który przeważnie występuje w produktach po opalaniu. Podczas wakacji nie miałam pod rękom nic innego, niż tą wodę termalną, a więc jej użyłam i o dziwo rzeczywiście przynosiła ulgę

Stosuję ją jako tonik po myciu twarzy wodą i wyparł wszystkie moje dotychczasowe toniki i nie mam zamiaru do nich wracać.

Niestety to co mnie w niej drażni, to strumień. Cząsteczki wody są według mnie trochę za duże.

podsumowując:
    + za ukojenie twarzy, stanów zapalnych i poparzeń
    + nawilżenie
    + niską cenę

- duże cząsteczki wody

Chcesz pochwalić VanillaTiger013 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza
  • Używałam już wielu wód termalnych, i do tej pory najlepsza była z La Roche-Posay. Ta woda jest równie rewelacyjna, nawet lepiej łagodzi zwłaszcza po zbytnim opalaniu i jest o wiele tańsza, swoją kupiłam w Super Pharm w promocji za niecałe 15zł.
    POLECAM

Chcesz pochwalić kaska19791102 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij