Uriage, Eau Thermale d'Uriage (Woda termalna)

Powiększ Uriage, Eau Thermale d'Uriage (Woda termalna)

Zgłaszająca osoba: Justin Timberlake

Woda termalna pochodząca z alpejskich źródeł, bogata w oligoelementy i sole mineralne (11 000mg/l), izotoniczna, o naturalnym pH. Przebadana klinicznie, nie zawiera konserwantów i substancji zapachowych. Polecana do codziennej pielęgnacji (od 6 miesiąca życia), dla każdego rodzaju skóry, nawet dla skóry bardzo wrażliwej. Poprawia kondycję skóry, zapewnia jej równowagę fizjologiczną, łagodzi podrażnienia i nawilża skórę.
Dzięki unikalnemu składowi preparat przynosi ulgę w wypadku: zaczerwienień, podrażnień typu pieluszkowe zapalenie skóry, podrażnienia słoneczne, zapalenia skóry po goleniu itp.
Sposób użycia: (Uwaga! inaczej, niż w przypadku innych wód termalnych)
Rozpylić na skórę, pozostawić do wyschnięcia, nie wycierać.

Skład: SO4 - 2862 mg/l, CI - 3500 mg/l, HCO3 - 390 mg/l, K - 45,5 mg, Mg - 125 mg/l, Zn - 160 mikrogramów/l, Fe - 15 mikrogramów/l, Li - 2 mg/l, Al - 12 mikrog/l, Cu - 75 mikrog/l, Mn - 154 mikrog/l, Si - 42 mg/l, Ca - 600 mg/l, Na - 2360 mg/l (23.04.2009)

• IDEAŁ!
  • Nigdy wcześniej nie używałam wód termalnych, więc śmiało piszę, że od razu trafiłam w ideał. Jako "szczęśliwa" posiadaczka łojotokowego zapalenia skóry na twarzy, która za wszelką cenę unika stosowania leków oświadczam, że ta woda przynosi skórze ukojenie. Gdy tylko zaczyna mnie swędzieć twarz, to rozpylenie mgiełki wody Uriage od razu neutralizuje świąd. Dodam tylko, że stosuję też produkty z tej firmy DS, więc to jest działanie kompleksowe, ale wodę termalną zamierzam stosować bo naprawdę działa!

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Chcesz pochwalić DivineEldonai za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjna
  • Po prostu świetna! Zawsze do niej wracam. Używam jej codziennie, rano i wieczorem dopełniając codziennej pielęgnacji Kupuję ją w superpharm za 14 zł.
    Plusy:
    -genialny atomizer, wręcz idealna mgiełka
    -wyrównuje koloryt cery
    -odświeża
    -scala makijaż
    -nie podrażnia
    -cena
    -wydajność (przy czestym stosowaniu starcza mi na 2 miesiące)
    -przynosi ulgę przy podrażnieniach

Ewentualnym minusem może być dostępność, bo jednak w każdej drogerii jej nie znajdziemy.

Używam tego produktu od: Rok
    Ilość zużytych opakowań: Pięć

Chcesz pochwalić Sherminka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 15 raz(y)
  • MÓJ KWC!!!
  • Tyle się nasłuchałam i naczytałam o wodach termalnych, że sama musiałam ją kupić. Cena tej z Vichy mnie przeraziła, za to w superpharm dostałam tą za 18zł. Nie spodziewałam się, że tak ją polubię.

PLUSY:
    - cena
    - wydajność - używam od lipca, mam do dnia dzisiejszego
    - wszechstronność w używaniu - począwszy, że do odświeżenia twarzy, szyi i dekoltu, do zastygających maseczek, do orzeźwienia, po silnym peelingu, do scalenia makijażu
    - koi skórę
    - nawilża ją
    - szybko się wchłania
    - przyjemny atomizer
    - poręczne opakowanie

Minusów nie zauważyłam. Jest to idealny produkt nie tylko na upały, ale również do codziennego użytku. Na pewno będzie mi towarzyszyć przez długi czas.

Używam tego produktu od: lipca 2014
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić miv za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam do cer mega wrazliwych
  • Mega wrazliwa cera problematyczna to ja,uriage jest czyms co koi,uspokaja,świetnie radzi sobie z niespodziankami,wydaje mi się,ze znacznie poprawia i wyrownuje koloryt,uzywma rano i wieczorem
    Zalety:
    wydajna
    cena ( na allegro 150 mln 15 zł )
    koi
    nawilża
    uspokaja
    łagodzi
    niweluje niechciane niespodzianki

wad:
    dostepnosc tylko allegro

Używam tego produktu od: 3 tyg
    Ilość zużytych opakowań: nadal jedno

Chcesz pochwalić Depresja2010 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Idealna mgiełka, całkiem inna niż np. wody termalnej Avene, tutaj jest bardzo delikatna i przyjemna. Nie ściąga mi cery, mimo że czasami zostawiam wodę do "wchłonięcia" się, tzn. nie przecieram twarzy.
    Na lato idealna, chociaż ja wody używam niezależnie od pory roku i będę nadal używać.
    U mnie ładnie też koi niewielkie zaczerwienienia, które czasami się pojawiają.
    Rozpylacz jest idealny, mgiełka nie spływa z twarzy i o dziwo nawet użyta na makijaż, nie robi plam i nic nie spływa.

Chcesz pochwalić bluebells za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry kosmetyk
  • Wodę kupiłam jako ratunek dla mojej przesuszonej cery. Trudno było wybrać, po przeczytaniu opinii postawiłam na Uriage i nie żałuję.

Moja cera jest z natury sucha, czasem lubią pojawiać się na niej niespodzianki, jakieś zaskórniki no i swego czasu miałam duży problem z suchymi skórkami. Nie wiedziałam jak woda wpłynie na moją cerę i czy w ogóle mogę liczyć na cokolwiek po jej użyciu.

Po prawie dwóch miesiącach stosowania stwierdzam, że to kosmetyk, który warto mieć

+opakowanie wygodne, zgrabne, łatwe w użyciu
    +atomizer - fantastyczny! Rozpyla wodę mega delikatnie, subtelnie osiada na twarzy w postaci maleńkich kropelek, nic nie spływa
    +woda po rozpyleniu wchłania się bardzo szybko dzięki czemu nie trzeba wycierać twarzy
    +buzia po zastosowaniu jest gładka, nawilżona, przyjemna w dotyku
    +koi wszelkie podrażnienia
    +zauważyłam, że na twarzy coraz rzadziej pojawiają się jakieś krostki, a jeśli już są - woda pomaga je troszkę załagodzić
    +twarz wygląda zdrowo, promiennie
    +jest bardzo wydajna - używam rano i wieczorem, jedno psiknięcie idealnie pokrywa całą twarz
    +cena - jest bardzo tania - zapłaciłam 18zł
    +ideał na upalne dni! Cudownie chłodziła i koiła twarz podczas bardzo wysokich temperatur
    +nie uczula

Mam zamiar przetestować inne produkty tego typu, jednak Uriage tak polubiłam, że kupię jeszcze nie raz. Polecam

Używam tego produktu od: Około 2 miesiące

Chcesz pochwalić Asia19x za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubieniec
  • To moja ulubiona woda. Używam jej do codziennej pielęgnacji twarzy i dekoltu oraz jako mgiełka by schłodzić się podczas upału. Po umyciu twarzy bardzo ładnie koi wszystkie zaczerwienia. Szybko się wchłania, a skóra wygląda bardzo ładnie.

Używałam wcześniej wód kilku innych firm, ale pozostałam wierna właśnie tej wodzie, bo wydaje mi się najlepsza. Ma też bardzo fajny rozpylacz, dzięki czemu krople nie rozmazują makijażu, gdy chce się nią spryskać w ciągu dnia.

Cena może troszkę za wysoka, ale woda jest wydajna, a w promocji można ją dostać o połowę tańszą.

Chcesz pochwalić dagaaa_87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • warto mieć
  • Używam tej wody od wczesnej wiosny. Woda termalna dobrze wpływa na moja skórę, bardzo dobrze radzi sobie z podrażnieniami. Wypryski, niedoskonałości, które niestety często mi się przytrafiają po użyciu wody stają się mniej widoczne, bledną, także skóra zdaje się być zdrowsza, promienista.
    Woda również odświeża, relaksuje w upalne dni, daje poczucie chłodu i ulgi. Nawilża, więc często po zastosowaniu wody nie nakładam nawet kremu.
    Kosmetyk fajny, godny polecenia, cena również nie wygórowana, na każdą kieszeń.

Ilość zużytych opakowań: 3 w trakcie

Chcesz pochwalić gabi1978 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubiona
  • Mówi się: dopiero jak poznasz uroki skóry wrażliwej to docenisz wodę termalną. Ja może jako takiej skóry wrażliwej nie mam gdyż jest odporna na słońce lub inne czynniki zewnętrzne w postaci wiatru, zimna i temperatury. Za to im mniej substancji jest w składzie tym dla mojej skóry lepiej. Z perspektywy czasu stwierdzam, że zachwycanie się składami bogatymi w oleje, olejki eteryczne, ekstrakty, wyciągi i inne cuda u mnie się nie sprawdza. O ile uczulenie w postaci swędzenia, pieczenia, podrażnienia zdarza się u mnie rzadko to przedobrzenie bardzo szybko objawia się wypryskami lub gulami. Po prostu moja skóra kocha minimalizm kosmetyczny i przyzwoitą dietę.

A co mogę powiedzieć o wodze termalnej Uriage? No cóż moja skóra ją pokochała. Po jej zastosowaniu od razu jest ukojona i po prostu wygląda lepiej. Zauważyłam również, że wypryski szybciej się goją oraz pojawia się ich zdecydowanie mniej. Myślę, że to zasługa dobrze skomponowanych pierwiastków gdyż ta woda termalna jest odrobinę słona w porównaniu do wody LRP. Czasami nawet nie stosowałam kremu gdyż sama woda była dla mnie wystarczająca. Lubię uczucie tuż po zastosowaniu wody gdy moja cera jest przyjemnie miękka. Dodatkowym plusem jest brak zapachu wody. Jestem zdania, że substancje zapachowe czasami mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku w przypadku skóry wrażliwej.

Stosowałam ją również po spotkaniu z depilatorem gdzie po każdym włosku pozostaje czerwona plamka i lekkie podrażnienie. Dużo szybciej wtedy skóra dochodziła do siebie. Dużym plusem jest również to, że nie należy jej osuszać. Rozpylenie wody jest również lepiej skonstruowane niż w przypadku LRP. Tutaj woda rozpyla się bardziej równomiernie i krople są dużo mniejsze.

Podsumowanie:

Tak polubiłam tę wodę termalną, że po dwóch tygodniach używania poleciałam do SuperPharm po dwie duże butle. Dla mnie jest to odkrycie tego lata i myślę, że będę ją stosować zamiennie z tonikiem P&R. Woda termalna to jeden z głównych punktów w mojej pielęgnacji wieczornej i porannej. Stosuję ją zamiast toniku oraz w przypadku podrażnień po depilacji. Moja skóra po jej zastosowaniu jest miękka, ukojona i nawilżona. Myślę, że ma też swój wpływ na mniejsze pojawianie się wyprysków chociaż w moim przypadku to dobrze dobrana pielęgnacja i przyzwoita dieta.

Ilość zużytych opakowań: 1- 150ml

Chcesz pochwalić Marilyn1993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • warto mieć!
  • Wodę termalną po prostu trzeba mieć. To uniwersalny kosmetyk. Ja miałam kilka i z Avene i LRP i VICHY. Uriage kupiłam w promocji SP za 17zł i jestem bardzo zadowolona ponieważ jako jedyna z ww wymienionych ma bardzo drobny rozpylacz przez co woda zostaje na twarzy i pięknie się wchłania dając cerze to czego potrzebuje. Inne wody szybko spływają i trzeba wycierać buzię z kropel. Uriage wchłania się i nic nie spływa. Naprawdę warto ją mieć. Nawet mój mąż polubił ten rodzaj chłodzenia ;-) POLECAM!

Używam tego produktu od: msc

Chcesz pochwalić edysia111 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij