Uriage, Eau Thermale d'Uriage (Woda termalna)

Powiększ Uriage, Eau Thermale d'Uriage (Woda termalna)

Zgłaszająca osoba: Justin Timberlake

Woda termalna pochodząca z alpejskich źródeł, bogata w oligoelementy i sole mineralne (11 000mg/l), izotoniczna, o naturalnym pH. Przebadana klinicznie, nie zawiera konserwantów i substancji zapachowych. Polecana do codziennej pielęgnacji (od 6 miesiąca życia), dla każdego rodzaju skóry, nawet dla skóry bardzo wrażliwej. Poprawia kondycję skóry, zapewnia jej równowagę fizjologiczną, łagodzi podrażnienia i nawilża skórę.
Dzięki unikalnemu składowi preparat przynosi ulgę w wypadku: zaczerwienień, podrażnień typu pieluszkowe zapalenie skóry, podrażnienia słoneczne, zapalenia skóry po goleniu itp.
Sposób użycia: (Uwaga! inaczej, niż w przypadku innych wód termalnych)
Rozpylić na skórę, pozostawić do wyschnięcia, nie wycierać.

Skład: SO4 - 2862 mg/l, CI - 3500 mg/l, HCO3 - 390 mg/l, K - 45,5 mg, Mg - 125 mg/l, Zn - 160 mikrogramów/l, Fe - 15 mikrogramów/l, Li - 2 mg/l, Al - 12 mikrog/l, Cu - 75 mikrog/l, Mn - 154 mikrog/l, Si - 42 mg/l, Ca - 600 mg/l, Na - 2360 mg/l (23.04.2009)

• Ulubieniec
  • To moja ulubiona woda. Używam jej do codziennej pielęgnacji twarzy i dekoltu oraz jako mgiełka by schłodzić się podczas upału. Po umyciu twarzy bardzo ładnie koi wszystkie zaczerwienia. Szybko się wchłania, a skóra wygląda bardzo ładnie.

Używałam wcześniej wód kilku innych firm, ale pozostałam wierna właśnie tej wodzie, bo wydaje mi się najlepsza. Ma też bardzo fajny rozpylacz, dzięki czemu krople nie rozmazują makijażu, gdy chce się nią spryskać w ciągu dnia.

Cena może troszkę za wysoka, ale woda jest wydajna, a w promocji można ją dostać o połowę tańszą.

Chcesz pochwalić dagaaa_87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • warto mieć
  • Używam tej wody od wczesnej wiosny. Woda termalna dobrze wpływa na moja skórę, bardzo dobrze radzi sobie z podrażnieniami. Wypryski, niedoskonałości, które niestety często mi się przytrafiają po użyciu wody stają się mniej widoczne, bledną, także skóra zdaje się być zdrowsza, promienista.
    Woda również odświeża, relaksuje w upalne dni, daje poczucie chłodu i ulgi. Nawilża, więc często po zastosowaniu wody nie nakładam nawet kremu.
    Kosmetyk fajny, godny polecenia, cena również nie wygórowana, na każdą kieszeń.

Ilość zużytych opakowań: 3 w trakcie

Chcesz pochwalić gabi1978 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubiona
  • Mówi się: dopiero jak poznasz uroki skóry wrażliwej to docenisz wodę termalną. Ja może jako takiej skóry wrażliwej nie mam gdyż jest odporna na słońce lub inne czynniki zewnętrzne w postaci wiatru, zimna i temperatury. Za to im mniej substancji jest w składzie tym dla mojej skóry lepiej. Z perspektywy czasu stwierdzam, że zachwycanie się składami bogatymi w oleje, olejki eteryczne, ekstrakty, wyciągi i inne cuda u mnie się nie sprawdza. O ile uczulenie w postaci swędzenia, pieczenia, podrażnienia zdarza się u mnie rzadko to przedobrzenie bardzo szybko objawia się wypryskami lub gulami. Po prostu moja skóra kocha minimalizm kosmetyczny i przyzwoitą dietę.

A co mogę powiedzieć o wodze termalnej Uriage? No cóż moja skóra ją pokochała. Po jej zastosowaniu od razu jest ukojona i po prostu wygląda lepiej. Zauważyłam również, że wypryski szybciej się goją oraz pojawia się ich zdecydowanie mniej. Myślę, że to zasługa dobrze skomponowanych pierwiastków gdyż ta woda termalna jest odrobinę słona w porównaniu do wody LRP. Czasami nawet nie stosowałam kremu gdyż sama woda była dla mnie wystarczająca. Lubię uczucie tuż po zastosowaniu wody gdy moja cera jest przyjemnie miękka. Dodatkowym plusem jest brak zapachu wody. Jestem zdania, że substancje zapachowe czasami mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku w przypadku skóry wrażliwej.

Stosowałam ją również po spotkaniu z depilatorem gdzie po każdym włosku pozostaje czerwona plamka i lekkie podrażnienie. Dużo szybciej wtedy skóra dochodziła do siebie. Dużym plusem jest również to, że nie należy jej osuszać. Rozpylenie wody jest również lepiej skonstruowane niż w przypadku LRP. Tutaj woda rozpyla się bardziej równomiernie i krople są dużo mniejsze.

Podsumowanie:

Tak polubiłam tę wodę termalną, że po dwóch tygodniach używania poleciałam do SuperPharm po dwie duże butle. Dla mnie jest to odkrycie tego lata i myślę, że będę ją stosować zamiennie z tonikiem P&R. Woda termalna to jeden z głównych punktów w mojej pielęgnacji wieczornej i porannej. Stosuję ją zamiast toniku oraz w przypadku podrażnień po depilacji. Moja skóra po jej zastosowaniu jest miękka, ukojona i nawilżona. Myślę, że ma też swój wpływ na mniejsze pojawianie się wyprysków chociaż w moim przypadku to dobrze dobrana pielęgnacja i przyzwoita dieta.

Ilość zużytych opakowań: 1- 150ml

Chcesz pochwalić Marilyn1993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • warto mieć!
  • Wodę termalną po prostu trzeba mieć. To uniwersalny kosmetyk. Ja miałam kilka i z Avene i LRP i VICHY. Uriage kupiłam w promocji SP za 17zł i jestem bardzo zadowolona ponieważ jako jedyna z ww wymienionych ma bardzo drobny rozpylacz przez co woda zostaje na twarzy i pięknie się wchłania dając cerze to czego potrzebuje. Inne wody szybko spływają i trzeba wycierać buzię z kropel. Uriage wchłania się i nic nie spływa. Naprawdę warto ją mieć. Nawet mój mąż polubił ten rodzaj chłodzenia ;-) POLECAM!

Używam tego produktu od: msc

Chcesz pochwalić edysia111 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • mam skórę trądzikową - woda świetnie łagodzi podrażnienia, wypryski szybciej się goją, koi skórę. na lato jest idealna- zastępuje mi krem, delikatnie nawilża polecam!

Używam tego produktu od: 2 misięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić julkusiowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Odkrycie!!!
  • Tyle czytałam o tej wodzi i w koncesje skusilam!!! Miałam inne ale ta bije je na głowę.

Swietnie nawilża i tonizuje skórę. Świetne jest to, że nie trzeba jej wycierać.
    Zauważyłam, ze odkąd jej uzywam to wypryski szybciej sie goją, a na nosie ani brodzie nie mam problemów z suchymi skórkami.
    Woda jest tez przydatna przy poparzeniach ( słonecznych i normalnych) koi skore, przyspiesza gojenie.
    Stosuję ją też dla synka przy zmianie pieluchy. Zamiast mokrej chusteczki spryskuję wodą i wycieram chysteczką higieniczną.
    Jest świetna!!!

Używam tego produktu od: dłużej niż miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Gangola za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetna
  • Dobrze koi nawet skórę trądzikową, szczególnie polecam latem po ekspozycji na słońce.Podobno jest to jedyna woda tego typu której nie należy zmywać.
    Często pojawia się jako gratis to innych produktów Uriage.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić grapelollipop za czytelną i pomocną recenzję?
  • jedyna
  • Najlepsza.
    Moja cera bardzo polubila ta wode.
    Uwielbiam sposob rozpylenia - bardzo delikatna mgielka, nie wszystkie wody tak maja. Czasami po prostu dostajesz waskim strumieniem po twarzy.

Co do lagodzenia podraznien no nie wiem nie probowalam.
    Fakt po uzyciu pozostawia slonawy posmak cos a'la morski.
    Ale to albo komus przeszkadza albo nie. Ja mam wrazenie ze to oznaka mocnego zmineralizowania tej wody wiec dostarcza mojej skorze naprawde wiele dobrego. Ot taka logika.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: ente

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić VictoriaD za czytelną i pomocną recenzję?
  • zostanie ze mną na dłużej
  • Kupiłam, gdy fale upałów ogarnęły Polskę, i trzeba było sobie jakoś radzić w zatłoczonych autobusach bez klimy
    W promocji ekstra - bo za niecałe 13zł można już nabyć.
    Jeśli chodzi o działanie: odświeża, delikatnie chłodzi, orzeźwia cerę i dekolt. Zabieram ją ze sobą na smażing-plażing :p, w góry, była nawet na 3-dniowym festiwalu pod namiotami i daję radę . Używałam też podczas sesji w czasie nocnej nauki z koleżanką na przemian pobudzałyśmy się działało!
    Nie mam problemów z cerą, więc tutaj ciężko mi coś powiedzieć. Na pewno moja skóra nei odczuła żadnych negatywnych skutków przez wodę.
    Plusem jest też to, że nie trzeba jej wycierać i szybko, ładnie się wchłania.
    Tworzy też odpowiednią mgiełkę - nie skrapla się a mgiełka jest delikatna.
    Nie mam się do czego przyczepić.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowania

Chcesz pochwalić adzia_p za czytelną i pomocną recenzję?
  • Więcej nie kupię
  • Ja niestety stanę po stronie osób, które nie zauważyły jakiegoś cudownego działania tej wody. Z wód termalnych jakich próbowałam, najlepsza okazała się dla mnie woda z Avene (dla mnie absolutny hit, widziałam znaczną poprawę cery), następnie woda z La Roche Posay i na końcu woda z Uriage. Nie próbowałam wody z Vichy, Iwostinu, ani Evian - tej może kiedyś spróbuję.
    Wracając do Uriage, rok temu kupiłam duże opakowanie tego produktu 300ml w cenie 20zł i od tamtej pory używam jej sporadycznie. Po prostu nie zauważyłam żadnych oznak pozytywnego działania tej wody. Zero nawilżenia - jest ono krótkotrwałe, wyczuwalne tylko podczas pryskania na twarz, po wyschnięciu mam uczucie ściągania skóry, tak jakby skóra ponownie domagała się nawilżenia i ten efekt jest dla mnie najgorszy przy stosowaniu tej wody. Efektu ściągania skóry nie miałam ani przy Avene, ani przy LRP. Nie zauważyłam też redukcji podrażnień, ani zaczerwienienia skóry.
    Kolejny minus to według mnie słony posmak. Rozumiem, że może to wynikać z właściwości wody, zawartych w niej pierwiastków, ale skoro w innych produktach nie ma tego efektu, więc wybiorę produkt, po którym nie mam soli na ustach.
    Kończąc - ja nie kupię więcej tego produktu, nie widzę w nim żadnych pozytywów, no może poza wydajnością, mam wrażenie, że pozostałe wody szybciej się zużywały, ale to dla mnie akurat nie jest priorytetem.

Używam tego produktu od: około roku

Chcesz pochwalić _Kornelia_ za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij