Uriage, Eau Thermale d'Uriage (Woda termalna)

Powiększ Uriage, Eau Thermale d'Uriage (Woda termalna)

Zgłaszająca osoba: Justin Timberlake

Woda termalna pochodząca z alpejskich źródeł, bogata w oligoelementy i sole mineralne (11 000mg/l), izotoniczna, o naturalnym pH. Przebadana klinicznie, nie zawiera konserwantów i substancji zapachowych. Polecana do codziennej pielęgnacji (od 6 miesiąca życia), dla każdego rodzaju skóry, nawet dla skóry bardzo wrażliwej. Poprawia kondycję skóry, zapewnia jej równowagę fizjologiczną, łagodzi podrażnienia i nawilża skórę.
Dzięki unikalnemu składowi preparat przynosi ulgę w wypadku: zaczerwienień, podrażnień typu pieluszkowe zapalenie skóry, podrażnienia słoneczne, zapalenia skóry po goleniu itp.
Sposób użycia: (Uwaga! inaczej, niż w przypadku innych wód termalnych)
Rozpylić na skórę, pozostawić do wyschnięcia, nie wycierać.

Skład: SO4 - 2862 mg/l, CI - 3500 mg/l, HCO3 - 390 mg/l, K - 45,5 mg, Mg - 125 mg/l, Zn - 160 mikrogramów/l, Fe - 15 mikrogramów/l, Li - 2 mg/l, Al - 12 mikrog/l, Cu - 75 mikrog/l, Mn - 154 mikrog/l, Si - 42 mg/l, Ca - 600 mg/l, Na - 2360 mg/l (23.04.2009)

• Przeciętny produkt
  • Kupiłam tę wodę ze względu na falę zachwytów na jej temat, miała działać cuda, a jak dla mnie ot, zwykła woda w sprayu. Przyjemnie odświeża cerę, ale nic więcej. Nie lubię efektu, jaki daje zastosowana na makijaż, na nagą cerę jest lepiej , choć zdarza się jej powodować uczucie ściągnięcia skóry.

Używam tego produktu od: Dłużej niż pół roku
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić Joannitte za czytelną i pomocną recenzję?
  • To jest to
  • Idealny na lato. Fajnie się używa, wystarczy spryskać i poczekać aż się wchłonie, nie trzeba wycierac. Atomizer bardzo delikatnią i lekką mgiełką pryska. Spisuje się na oparzenia po opalaniu, zaczerwienieniach, przy zadrapaniach po goleniu, . Dobrze łagodzi i koi skórę . W gorace letnie dni lubię gdy przyjemnie chłodzi twarz. Fajny do biura , gdzie jest klimatyzacja i potrzebne czasem nawilżenie . Spisuje się na medal.

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić Kumpela_123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ULGA
  • Nie wierzyłam do tej pory w magiczne właściwości wód termalnych. Używałam wcześniej przez lata Avene. Jej zalety zaczynały się i kończyły na tym, że była mokra i chłodna, ale przydawała się w wielu sytuacjach. Uriage kupiłam tylko ze względu na to, że nie trzeba jej osuszać, ale doceniłam ją w tym samym momencie, gdy się skończyła i z każdym dniem brakowało mi jej coraz bardziej.

Nigdy już nie kupię wody, która nie jest izotoniczna. To zupełnie nowy komfort życia.
    Ale najważniejsze jest działanie. Poza tym, że chłodzi w upały i można jej używać do spryskiwania masek, reanimowania tuszu do rzęs[na własną odpowiedzialność] i na wyjazdach, świetnie koi. Dzięki niej mogę odwlec na kilka-kilkanaście minut nałożenie kremu po umyciu twarzy, co jest bezcenne przy kwasach i witaminie C, które wolę zostawić na chwilę, by miały szansę zadziałać. Kiedy mi się skończyła, moja skóra natychmiast zrobiła się bardziej wrażliwa i zaczęłam znowu reagować czerwienieniem się na zmiany temperatury i stres. Przy regularnym stosowaniu skóra staje się jaśniejsza i mocniejsza i mimo mojego różowawego, naczynkowego podtonu mogę spokojnie używać różu. Niestety ten efekt wymaga stałego podtrzymywania, jak z większością kosmetyków.
    Nie dba o skórę tak jak dobry tonik, ale i tak robi więcej niż spodziewałam się po jakiejkolwiek wodzie.
    Jak każda woda polepsza wchłanianie tego, co się na nią nałoży, ale to robiły też Avene i kranówa.

Atomizer pryska drobną, równomierną mgiełką i nie zacina się. Zatyczka nie spada. Szczegóły takie jak naklejka zabezpieczająca z maleńkim obrazkiem budynku spa w Uriage to wisienka na torcie.
    Jest słona i ma ledwo wyczuwalny solankowy zapach.

(Na początku wydawało mi się, że przez tę swoją słoność puszy mi włosy (robię zawsze ogromną chmurę i w nią wchodzę, nie umiem inaczej) i pogarsza kręcenie się wierzchnich warstw, teraz ten problem rozwiązał się sam. Staram się mimo to nie psikać po włosach.)

Minerały nie wchłaniają się przez skórę, żeby w pełni je wykorzystać, trzeba je strawić. Niektóre z nich, m.in. cynk, miedź, mangan i selen działają jak antyoksydanty. (Selen zawierają wody LRP).
    Azot, czyli to, dzięki czemu woda ma formę sprayu, wd. Pauli B. jest szkodliwy dla skóry - generuje wolne rodniki. Czyli remis. (Ale skoro i tak otacza mnie non-stop w powietrzu, to pryskanie się wodą dwa razy dziennie niewiele zmieni.)
    Tyle teorii. Fakty są takie, że mało czego brakowało mi po skończeniu opakowania tak jak tej wody i czekanie na paczkę z apteki okropnie mi się dłużyło.

Używam tego produktu od: połowy lata
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić pohybel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 14 raz(y)
  • Dobra ale nie KWC
  • Bardzo fajna woda termalna w sumie to nie ma się o czego przyczepić ale to nie mój KWC. Moim ulubieńcem jest woda z innej marki aptecznej.

Jej zalety to:
    cena - często jest w promocjach np. w SP.
    wydajność - pojemnik 150 ml starczyła mi na prawie rok.
    uczucie świeżości, czystości oraz zapach.

niestety dla mnie ma też wady :
    - uczucie ściągnięcia, na początku myślałam, że za dużo jej psikam, ale jednak takie uczucie mam zawsze po.
    -brak gojenie podrażnień - ta woda niestety nic mi nie pomaga na ranki, rozdrapanie i podrażnieni a ta inna woda bardzo tak!
    -brak trwałego nawilżenia i polepszenia stanu skóry - to uczucie jest tylko chwilowe, po kilku dniach mam wrażanie że skóra znowu wróciła do swojego stanu

Podsumowując - to jest fajna woda, ma swoje zalety, ale nie dobrana do mojego rodzaju i potrzeb skóry.

Szkoda, ja ponownie nie kupię.

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 1/150ml

Chcesz pochwalić Zezex za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój hit!
  • Używam codziennie rano i wieczorem. Nie ma lepszego produktu tego typu (wcześniej używałam wody vichy i la roche posey).Fajnie, że nie trzeba zmywać produktu po użyciu, tak jak w przypadku dwóch wymienionych przeze mnie wcześniej. Bardzo lubię uczucie nawilżenia, które daje. "Orzeźwia" moją twarz i usuwa uczucie ściągnięcia.

Używam tego produktu od: sierpnia 2014

Chcesz pochwalić weeerkaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetna!
  • Skusiły mnie oceny na wizazu, chociaż nie wierzyłam w aż tak cudowne działanie "zwykłej" wody. Jak się pomyliłam!
    Przy mojej wieczenie czerwonej, podrażnionej twarzy to zbawienie.
    Używam jej codziennie rano po zastosowaniu toniku, by ujednoliścić skórę. Psikam nią bez opamietania, gdy przesadzę z złuszczaniem i moja cera woła o pomoc. Czasem rozpylam ją od tak, dla efektu ktory daje

Woda zakupiłam na promocji w SP za ok. 13zł. Taką cenę jestem skłonna zapłacić, jednak regularna jest dla mnie ciut za wysoka, dlatego będę czaić się na promocje

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić bluegirl11 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Produkt idealny !
  • Kupiłam wodę termalną Uriage z ciekawości. Nie wierzyłam w działanie wód termalnych a w tej chwili jestem nimi zachwycona! Odżywiają i natychmiastowo koją skórę twarzy, cera jest po nim ładna, nawilżona. Butelka jest poręczna a cena kupując na allegro przystępna. Polecam

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić agnes950 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pierwsza i nie ostatnia
  • Moja mama od dawna używała wody termalnej i zachęcała mnie do jej kupna. Uznawałam to za zbędny kosmetyk, jednak przecena w SuperPharm w końcu mnie skusiła Muszę przyznać, że byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Moja cera ma skłonność do wysuszania i mam wrażenie, że jest odwodniona. Czasem nie mam ochoty na używanie kremu czy olejku na noc i psikam się jedynie tą wodą. Daje cudowne uczucie ukojenia i nawilżenia skórze.. Zresztą będę ją kupować choćby za same odczucia w trakcie rozpylania Nadaje się świetnie po wysiłku, po demakijażu. Wg mamy jest niezawodna w upały, jednak nie miałam okazji tego jeszcze sprawdzić Wody termalne różnych firm z pewnością różnią się składem, jednak ta jest dobra i najtańsza, więc stała się moim KWC

Ilość zużytych opakowań: 1 duże w trakcie

Chcesz pochwalić mahalkata za czytelną i pomocną recenzję?
  • wszechstronna.
  • Mam cerę tłustą, z zaskórnikami.

Większość ludzi dopóki nie ma wody termalnej nie zrozumie jak dobrym, ważnym i potrzebnym jest kosmetykiem.

+lubię używać jej podczas i po zastosowaniu glinki.Gdy glinka za mocno zasycha lubię ją sobie zmoczyć, aby wciąż działała. Czasami gdy przesadzę z czasem trzymania glinki lubię psiknąć twarz uriage, aby złagodzić podrażnienie,
    + a z łagodzeniem woda radzi sobie świetnie. Uspokaja skórę, łagodzi zaczerwienia, uspokaja skórę po użyciu zbyt ściągającego żelu,
    +czasami ponosi mnie fantazja przy pudrowaniu twarzy i zaczyna to wyglądać zbyt sztucznie. Wtedy psikam twarz uriage z większej odległości i dzięki temu wszystko się pięknie i naturalnie scala,
    +na pewno jednym z jej top plusów i czymś co wyróżnia ją na tle innych wód termalnych na półce jest fakt, że nie trzeba jej wycierać. Jest to wprost przegenialne!
    + na wyjazdach z powodzeniem zastępuję mi tonik Nie dość, że mogę wtedy uratować nią zbyt mocny makijaż to mogę jeszcze użyć jej zamiast toniku, ponieważ niweluje uczucie ściągnięcia i uspokaja skórę,
    +opakowanie również na plus - bardzo dobre i bardzo trwałe,
    + nie używam jej codziennie, więc nie mogę się wypowiedzieć co do wydajności, ponieważ małe opakowanie mam już prawie rok,

Nie jest to moja pierwsza woda termalna i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że ta jest najlepsza. O ile większość z nich łagodzi podrażnienia to ta wygrywa. Wszystko dzięki temu, że nie trzeba jej zmywać!

Używam tego produktu od: rok

Chcesz pochwalić lifrete za czytelną i pomocną recenzję?
  • Must have!
  • Na początku od razu zaznaczę, że nigdy nie lubowałam się w wodach termalnych, a trochę ich miałam- (kosmetolog gorąco zachęcała do używania).
    Do Uriage podeszłam sceptycznie, może dlatego że poprzednie wody termalne nie zrobiły na mnie wrażenia, a teraz nie wyobrażam sobie życia beż niej

+ Nie trzeba jej wycierać
    + Delikatny rozpylacz
    + Nawilża
    + Koi
    + Łagodzi podrażnienia
    + Korzystnie wpływa na "niespodzianki", szybciej się goją i rzadziej pojawiają
    + Przyjemnie chłodzi, odświeża skórę
    + Nie ściąga
    + Bardzo wydajna
    + Ładne szata graficzna
    + Cena

Dla mnie jest rzecz uniwersalna i niezbędna.
    Dla odświeżenia, dla złagodzenia podrażnień po goleniu, przy reakcji alergicznej, a nawet po opalaniu.
    Jest stałym bywalcem w mojej łazience i puki co, zostanie ze mną na dłużej, o ile nie na zawsze )
    Żałuje tylko, że tak późno ją odkryłam

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić MiniMiau za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij