Flos Lek, Żel aloesowy do skóry suchej

Powiększ Flos Lek, Żel aloesowy do skóry suchej

Zgłaszająca osoba: kasiaczyna

Żel aloesowy nawilża i uelastycznia skórę. Dzięki zawartości wyciągu z aloesu łagodzi istniejące podrażnienia i poprawia ukrwienie skóry. Jest przeznaczony do pielęgnacji całego ciała, a w szczególności skóry twarzy i szyi.

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Methylchloroisothiasolinone, Methylisothiasolinone.

Cena: ok.10zł / 50ml

• Fajne smarowidło
  • Szukałam czegoś lekkiego do smarowania na twarz.

Plusy :
    + fajna konsystencja ( lubie żele choć ten jest lejący)
    + nie uczula
    + nawilża w małym stopniu ale wyrównanie kolorytu jest juz u mnie zauważalne
    + nie zapycha
    + fajne opakowanie
    + dobry na noc
    + szybko się wchłania

Minusy :
    - niestety odpadł z funkcji kładzenia pod makijaż, gdyż przyczynia się do strasznego świecenia nawet najlepszych produktów
    - mało wydajny, choć to kwestia używania bardzo szybko ginie mi z tubki

Jeżeli nie znajdę niczego innego jak narazie bardzo fajne smarowidło na noc

Chcesz pochwalić Mentos13 za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

La Roche Posay Skin Checker

• Nie nawilża, ale...
  • ... nie jest to aż taki tragiczny produkt, chociaż chyba nie do końca przemyślany przed producenta.
    Po nałożeniu strasznie się klei, skóra "wypija" go tylko trochę, a reszta... chyba ulatnia się?
    Jego wielkim plusem jest uspokajanie mojej skóry (bardzo suchej) na całym ciele.
    Nie jest to jednak produkt do skóry suchej, nie używałabym go jako mojego codziennego kremu na noc (próbowałam), bo do tego potrzebny jest jednak porządny krem.
    Używam go do całego ciała po kąpieli, po depilacji, czasami rano jako baza pod makijaż.
    Nie podrażnił, nie zapchał (na szczęście!).
    Nie jest zbyt wydajny, chyba przez to "ulatnianie się".
    Taka oto ciekawostka, nie polecam jednak.
    Moim zdaniem ten potencjał aloesu nie jest w ogóle wykorzystany (kiedyś miałam jakiś żel z aloesem, który był bardzo dobry, niestety nie pamiętam jaka to była firma...).

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić minikadomi3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Psujek!
  • początkowo działał dobrze - redukował zaczerwienienia, pomagał w leczeniu drobnych krostek, później zaczął strasznie zapychać, dosłownie zaskórnik na zaskórniku.. myślałm że cera się oczyści i później będzie tylko lepiej, a było coraz gorzej. jednocześnie uzywałam olejku z drzewa herbacianego, po pewnym czasie to polaczenie zaczelo doslownie wypalac mi skóre, jakbym dostała uczulenia! odstawilam olejek, uzywalam tylko zelu, po kilku dniach powtorka - cala czerwona buzia, skórki, wokol warg taki susz, ze najlepszy balsam do ust sobie nei radzil, zrezygnowana zuzylam zel do smarowania lokci ;/

Chcesz pochwalić agatusiowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla mojej cery
  • Zacznę może od tego, że moja cera jest mieszana, czyli na policzkach sucha i głównie do tej części zakupiłam ten produkt na lato.
    Ale niestety się nie sprawdził. Co prawda:
    - nawilża błyskawicznie
    - świetnie się wchłania
    - rozświetla twarz
    - szybko się wchłania
    Ale:
    ZAPYCHA!!! A mojej cery nawet olej kokosowy nie zapchał, a tu proszę żel aloesowy zapchał i to już po dwóch użyciach. No więc niestety ale zostaje zuużyty do rąk

Chcesz pochwalić kate_swan za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaby nawilżacz, ale naturalny!
  • Szukałam kremu/żelu nawilżającego na dzień bez zbędnej chemii. Znalazłam taką opcję, kupiłam.

DOSTĘPNOŚĆ i CENA: kupiłam w sklepie z naturalnymi produktami za jakieś 12 zł.

SKŁAD: w porządku, krótki, bez parabenów, silikonów, itp.

KONSYSTENCJA: żelowa, produkt jest przezroczysty (super, że nie zawiera zbędnych barwników).

ZAPACH: bezzapachowy!

DZIAŁANIE: oczekiwałam zdecydowanie większego nawilżenia - ten żel niestety nie spełnia moich oczekiwań.
    Jeśli wsmarujemy go, wchłania się do matu (ale nie całkowicie, zostaje jego warstewka na skórze). Jeśli nie wsmarujemy będzie się lekko błyszczeć.
    W porządku pod makijaż, podkład ma się czego 'trzymać'.
    Stosowałam na twarz, do rąk i suchej skóry nóg. Naprawdę słabo nawilża.
    Dobry po opalaniu - zawiera pantenol. Generalnie ładnie 'uspokaja skórę' i NIE ZAPYCHA.
    Można też powiedzieć, że ujednolica koloryt twarzy.

Jestem ciekawa żelu z GorVity i ten będzie kolejnym, jaki kupię.
    Flos lek słabo nawilża, a tego głównie oczekiwałam.

Ilość zużytych opakowań: wciąż używam pierwszego mojego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić strupik za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie
  • Kosmetyk kupiłam z ciekawości. Mam cerę mieszaną.
    Żel nawilża przeciętnie- stosowany samodzielnie nie sprawdził się. Zużyłam go na włosy i jako serum pod krem do pielęgnacji dekoltu.
    Spodziewałam się większego nawilżenia. Sądziłam, ze żel będzie fajnym zamiennikiem na lato dla ciezkich kremów na noc. Niestety ale nie sprawdził się. Nie nawilza skóry.

Chcesz pochwalić pokrzywa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Stosuję do twarzy i jako żel do włosów.

Nawilża, jest lekki, łągodzi podrażnienia. Szybko się wchłania - idealny pod makijaż. Lekko matuje i ujednolica cerę. Muszę wypróbować po goleniu.

Polecam do wypróbowania!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić solangeashtray za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny na podrażnianą czy poparzoną skórę
  • Konsystencja jest dość gęsta, ale nie spływa z dłoni, trochę przypomina gluta Żel nie pachnie. Dobrze się rozsmarowuje i momentalnie wchłania, przez co genialnie się nadaje pod makijaż.
    Żelu używałam głównie w Egipcie, pod makijaż jak i na noc. Miałam strasznie spieczoną skórę, przez co była jeszcze bardziej wrażliwa. Po nałożeniu żelu, uspokajała się, zaczerwieniania się zmniejszały. Przez ten żel, moja skóra czuła się odprężona i nie straszne jej było podrażnienie słońcem, czy innymi czynnikami. Dodatkowo, po nałożeniu żelu skóra zostaje matowa na długi czas, nawet jeśli nałożymy później podkład, przy czym cały czas buzia jest nawilżona. Sprawdza się również na ciele, chociaż nawilżenie jest trochę za słabe. Dobrze sobie radzi na skórze poparzonej słońcem, świetnie ją \'wycisza\'. Jak dla mnie to idealny produkt na lato, przede wszystkim kiedy się opalamy. Oczywiście, nie zatyka porów, a wręcz mam wrażenie, że pomaga w gojeniu się małych ranek i po jego użyciu cera wygląda po prostu lepiej, bardziej jednolicie. Żel nie spowodował również wysypu krostek na ramionach - czyli zdał egzamin Używam tego produktu od: roku, sezonowoIlość zużytych opakowań: w trakcie 1

Chcesz pochwalić Tunisbis za czytelną i pomocną recenzję?
  • takie must have
  • Wchłania sie szybko. Początkowo to tylko lepka przeżroczysta maż ale po jakims czasie skóra go wchłania. Pozostawia po sobie niedosyt. Mam po nim ściagniętą skórę. Dlatego muszę zastosować coś jeszcze.

Opatentowałam go jeszcze inaczej bo mieszam go z kwasem hialuronowym. Znacznie lepiej nawilza.

Ma prosty skład. Aloes i pantenol. Nie zapycha ani nie uczula. W razie drobnych ranek czy pieczenia bardzo koi- zreszta nie tylko na twarzy.
    Małe opakowanie i średnia wydajność.

Traktuje ten kosmetyk jako bazę przed połozeniem innych kosmetykow. Stosuje tylko dorażnie, dla odmiany lub jako lek w razie jakis małych zmian na skórze. To takie "must have" w łazience. Napewno sie przyda.

Chcesz pochwalić Lui1234 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic nie robi
  • Chciałam się pozachwycać tym żelem, ponieważ jego braciszek w wersji pod oczy działa cuda. Niestety ochy i achy nalezało schować w kąciku.
    +prosty skład, nieco się zmienił, nie ma tego "rakotwórczego" konserwantu
    +prosta formuła, łatwo się wchłania
    +nie zapycha, nie wyskakują po nim żadne niespodzianki
    +ładne opakowanie (a co!)

-nie robi superwrażenia... skóra jest po nim ściągnięta, jakby wysuszona...a efekt miał być chyba odwrotny, drogi Flosleku!
    Z tego powodu należy jeszcze nałożyć po nim krem nawilżający (a zaznaczam ze nie mam suchej skóry)

Cóż...myślałam, że będzie hit, a tu lipa, nie aloes.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić asteria_hekate za czytelną i pomocną recenzję?