Flos Lek, Żel aloesowy do skóry suchej

Powiększ Flos Lek, Żel aloesowy do skóry suchej

Zgłaszająca osoba: kasiaczyna

Żel aloesowy nawilża i uelastycznia skórę. Dzięki zawartości wyciągu z aloesu łagodzi istniejące podrażnienia i poprawia ukrwienie skóry. Jest przeznaczony do pielęgnacji całego ciała, a w szczególności skóry twarzy i szyi.

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Methylchloroisothiasolinone, Methylisothiasolinone.

Cena: ok.10zł / 50ml

• Słaby nawilżacz, ale naturalny!
  • Szukałam kremu/żelu nawilżającego na dzień bez zbędnej chemii. Znalazłam taką opcję, kupiłam.

DOSTĘPNOŚĆ i CENA: kupiłam w sklepie z naturalnymi produktami za jakieś 12 zł.

SKŁAD: w porządku, krótki, bez parabenów, silikonów, itp.

KONSYSTENCJA: żelowa, produkt jest przezroczysty (super, że nie zawiera zbędnych barwników).

ZAPACH: bezzapachowy!

DZIAŁANIE: oczekiwałam zdecydowanie większego nawilżenia - ten żel niestety nie spełnia moich oczekiwań.
    Jeśli wsmarujemy go, wchłania się do matu (ale nie całkowicie, zostaje jego warstewka na skórze). Jeśli nie wsmarujemy będzie się lekko błyszczeć.
    W porządku pod makijaż, podkład ma się czego 'trzymać'.
    Stosowałam na twarz, do rąk i suchej skóry nóg. Naprawdę słabo nawilża.
    Dobry po opalaniu - zawiera pantenol. Generalnie ładnie 'uspokaja skórę' i NIE ZAPYCHA.
    Można też powiedzieć, że ujednolica koloryt twarzy.

Jestem ciekawa żelu z GorVity i ten będzie kolejnym, jaki kupię.
    Flos lek słabo nawilża, a tego głównie oczekiwałam.

Ilość zużytych opakowań: wciąż używam pierwszego mojego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić strupik za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie
  • Kosmetyk kupiłam z ciekawości. Mam cerę mieszaną.
    Żel nawilża przeciętnie- stosowany samodzielnie nie sprawdził się. Zużyłam go na włosy i jako serum pod krem do pielęgnacji dekoltu.
    Spodziewałam się większego nawilżenia. Sądziłam, ze żel będzie fajnym zamiennikiem na lato dla ciezkich kremów na noc. Niestety ale nie sprawdził się. Nie nawilza skóry.

Chcesz pochwalić pokrzywa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Stosuję do twarzy i jako żel do włosów.

Nawilża, jest lekki, łągodzi podrażnienia. Szybko się wchłania - idealny pod makijaż. Lekko matuje i ujednolica cerę. Muszę wypróbować po goleniu.

Polecam do wypróbowania!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić solangeashtray za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny na podrażnianą czy poparzoną skórę
  • Konsystencja jest dość gęsta, ale nie spływa z dłoni, trochę przypomina gluta Żel nie pachnie. Dobrze się rozsmarowuje i momentalnie wchłania, przez co genialnie się nadaje pod makijaż.
    Żelu używałam głównie w Egipcie, pod makijaż jak i na noc. Miałam strasznie spieczoną skórę, przez co była jeszcze bardziej wrażliwa. Po nałożeniu żelu, uspokajała się, zaczerwieniania się zmniejszały. Przez ten żel, moja skóra czuła się odprężona i nie straszne jej było podrażnienie słońcem, czy innymi czynnikami. Dodatkowo, po nałożeniu żelu skóra zostaje matowa na długi czas, nawet jeśli nałożymy później podkład, przy czym cały czas buzia jest nawilżona. Sprawdza się również na ciele, chociaż nawilżenie jest trochę za słabe. Dobrze sobie radzi na skórze poparzonej słońcem, świetnie ją \'wycisza\'. Jak dla mnie to idealny produkt na lato, przede wszystkim kiedy się opalamy. Oczywiście, nie zatyka porów, a wręcz mam wrażenie, że pomaga w gojeniu się małych ranek i po jego użyciu cera wygląda po prostu lepiej, bardziej jednolicie. Żel nie spowodował również wysypu krostek na ramionach - czyli zdał egzamin Używam tego produktu od: roku, sezonowoIlość zużytych opakowań: w trakcie 1

Chcesz pochwalić Tunisbis za czytelną i pomocną recenzję?
  • takie must have
  • Wchłania sie szybko. Początkowo to tylko lepka przeżroczysta maż ale po jakims czasie skóra go wchłania. Pozostawia po sobie niedosyt. Mam po nim ściagniętą skórę. Dlatego muszę zastosować coś jeszcze.

Opatentowałam go jeszcze inaczej bo mieszam go z kwasem hialuronowym. Znacznie lepiej nawilza.

Ma prosty skład. Aloes i pantenol. Nie zapycha ani nie uczula. W razie drobnych ranek czy pieczenia bardzo koi- zreszta nie tylko na twarzy.
    Małe opakowanie i średnia wydajność.

Traktuje ten kosmetyk jako bazę przed połozeniem innych kosmetykow. Stosuje tylko dorażnie, dla odmiany lub jako lek w razie jakis małych zmian na skórze. To takie "must have" w łazience. Napewno sie przyda.

Chcesz pochwalić Lui1234 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic nie robi
  • Chciałam się pozachwycać tym żelem, ponieważ jego braciszek w wersji pod oczy działa cuda. Niestety ochy i achy nalezało schować w kąciku.
    +prosty skład, nieco się zmienił, nie ma tego "rakotwórczego" konserwantu
    +prosta formuła, łatwo się wchłania
    +nie zapycha, nie wyskakują po nim żadne niespodzianki
    +ładne opakowanie (a co!)

-nie robi superwrażenia... skóra jest po nim ściągnięta, jakby wysuszona...a efekt miał być chyba odwrotny, drogi Flosleku!
    Z tego powodu należy jeszcze nałożyć po nim krem nawilżający (a zaznaczam ze nie mam suchej skóry)

Cóż...myślałam, że będzie hit, a tu lipa, nie aloes.

Chcesz pochwalić asteria_hekate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nareszcie go zmęczyłam
  • Aloes to składnik znany ze swoich nawilżających i łagodzących właściwości. Nie miałam akurat żadnego kosmetyku z tą substancją, a mam problem z suchymi skórkami, więc skusiłam się na ten żel, bo ma krótki, prosty skład i był tani. Mam go już rok i w sumie używałam go od przypadku do przypadku, bo nic specjalnego nie robił. Najwyższy czas wystawić mu ocenę.

Mała analiza składu:
    Aqua - woda
    Propylene Glycol - nawilżacz i tzw promotor przenikania, co oznacza ułatwianie działania innym substancjom - ze względu na tę zdolność glikol propylenowy może być drażniący
    Aloe Arborescens Leaf Extract - wyciąg z liści aloesu drzewiastego, nawilża i łagodzi podrażnienia
    Panthenol - prowitamina B5, nawilża i łagodzi
    Triethanolamine - regulator pH
    Carbomer - zagęszcza i zwiększa lepkość
    Methylchloroisothiasolinone - konserwant o możliwym działaniu drażniącym, dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 0,0015%
    Methylisothiasolinone - konserwant o dozwolonym stężeniu 0,01%

Skład pomimo że prosty, aż taki fajny nie jest. Może podrażnić glikol propylenowy i dwa konserwanty, które są gorsze niż parabeny, na które jest teraz dziwna nagonka. Poza tym nie ma tu żadnego emolientu, substancji filmotwórczej. A z nawilżaczami jest tak, że niezabezpieczone emolientem mogą narobić więcej szkody niż pożytku, ściągnąć i wysuszyć skórę. Poza tym szybko wtedy "uciekają".

Nie ma się tu o czym rozpisywać. To przezroczysty żel, praktycznie bez zapachu i koloru.

Działanie
    Mam mieszaną skórę, ale z dużą skłonnością do powstawania suchych skórek, którą nasila stosowanie punktowych preparatów wysuszających wypryski. Zresztą nie zwracam uwagi na opis produktu, bo zazwyczaj producenci coś w nim muszą naściemniać, żeby wyglądało, że produkt jest bardziej specjalistyczny i skierowany do konkretnego odbiorcy. Tymczasem ten żel nie ma niczego takiego, czego nie należy stosować na skórze normalnej, tłustej czy mieszanej, które też mogą być podrażnione i potrzebują nawilżenia.
    Na mojej skórze żel nie dawał efektów. Do używania solo się nie nadawał, bo pozostawiony na twarzy lekko ją ściągał, a po jakiejś godzinie powodował świecenie. Nawilżenia nie było, bo tak jak pisałam, nie ma tu substancji, która te nawilżacze zatrzyma, więc one sobie po prostu odparowują. Więc na żel trzeba kłaść jeszcze dodatkowo jakiś krem czy podkład. Nie używam podkładów silikonowych, więc ta opcja u mnie odpada. Na dłuższą metę odpada też używanie żelu i na to kremu, bo moja skóra źle znosi kilka warstw kosmetyków. I tak żel plątał się pomiędzy kosmetyczką a szafką używany z rzadka, aż w końcu minął prawie rok. I tubka jest ku mojej radości prawie pusta Kilka razy użyłam go po depilacji. Nie piekło, szybko się wchłaniało, ale oczywiście musiałam potem dołożyć jakieś tłuste masło.
    Teraz stosuję aloes w płynie, jako półprodukt, który dodaję w ilości 1-2 kropli do gotowego kremu, balsamu, maski do włosów. Ta forma zdecydowanie bardziej mi odpowiada.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić chimay za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziala
  • Lubie produkty z flos leku. Nie dosc,ze sa tanie to jeszcze maja fantastyczne sklady. Ten zel postanowilam zakupic po wyprobowaniu podobnego zelu ale nagietkowego. O ile po nagietkowym zadnej szczegolnej poprawy nie zauwazylam to po aloesowym wrecz przeciwnie.

Zelem tym glownie smaruje sie na noc,dlatego ze jak posamorowalam sie w nim w dzien to juz sie tak nie wchlanial,cera sie swiecila i ogolnie nie dawalo mi to najlepszego efektu. Natomiast skora potraktowana nim na noc rano miala ujednolicony koloryt, byla gladsza i ogolnie ladniej sie prezentowala.

Zel naprawde dziala bardzo korzystnie. Jeszcze chce go wyprobowac jako dodatek do szamponu albo odzywki,bo z tego co zdazylam wyczytac to ma on rozne zastosowanie.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w takcie jednego

Chcesz pochwalić pseudofeministka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny żelik pod makijaż
  • Szukałam lekkiego, wchłaniającego się do matu produktu pod makijaż, który również by nawilżał.
    Po kremie z alantanu, który nie do końca spełniał moje oczekiwania znalazłam Flos lek.
    Czemu jestem z niego zadowolona?

+ lekka konsystencja błyskawicznie wchłania się do matu
    + nie zapycha porów co jest dla mnie b. ważne
    + nawilża, co prawda nie dogłębnie ale mi to odpowiada
    + jest beztłuszczowy
    + nie zawiera parabenów
    + składa się na niego tylko kilka składników, a nie cały układ okresowy chemii
    + świetnie się sprawdza pod makijaż
    + cena

Minusów nie znalazłam, mógłby lepiej nawilżać ale generalnie jest ok

Edit: zapoznając się z listą Różańskiego odkryłam szokujący fakt, Methylchloroisothaizolinone, który zawiera ten żel "posiada właściwości kancerogenne, mutagenne i silnie uczulające (alergen)".

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Carminn za czytelną i pomocną recenzję?
  • Leciutki nawilżacz
  • + bardzo szybko się wchłania
    + nawilża
    + nie zapycha!
    + wchłania się do matu!

- nawilża trochę za słabo jeśli ktoś ma mocno przesuszoną skórę; dla mojej mieszanej w kierunku suchej był "w sam raz", ale jakby o jeden stopień bardziej nawilżał, byłby idealny

Chcesz pochwalić la_chica za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij