Flos Lek, Żel aloesowy do skóry suchej

Powiększ Flos Lek, Żel aloesowy do skóry suchej

Zgłaszająca osoba: kasiaczyna

Żel aloesowy nawilża i uelastycznia skórę. Dzięki zawartości wyciągu z aloesu łagodzi istniejące podrażnienia i poprawia ukrwienie skóry. Jest przeznaczony do pielęgnacji całego ciała, a w szczególności skóry twarzy i szyi.

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Methylchloroisothiasolinone, Methylisothiasolinone.

Cena: ok.10zł / 50ml

• taki sobie
  • Kosmetyk kupiłam z ciekawości. Mam cerę mieszaną.
    Żel nawilża przeciętnie- stosowany samodzielnie nie sprawdził się. Zużyłam go na włosy i jako serum pod krem do pielęgnacji dekoltu.
    Spodziewałam się większego nawilżenia. Sądziłam, ze żel będzie fajnym zamiennikiem na lato dla ciezkich kremów na noc. Niestety ale nie sprawdził się. Nie nawilza skóry.

Chcesz pochwalić pokrzywa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Stosuję do twarzy i jako żel do włosów.

Nawilża, jest lekki, łągodzi podrażnienia. Szybko się wchłania - idealny pod makijaż. Lekko matuje i ujednolica cerę. Muszę wypróbować po goleniu.

Polecam do wypróbowania!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić solangeashtray za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny na podrażnianą czy poparzoną skórę
  • Konsystencja jest dość gęsta, ale nie spływa z dłoni, trochę przypomina gluta Żel nie pachnie. Dobrze się rozsmarowuje i momentalnie wchłania, przez co genialnie się nadaje pod makijaż.
    Żelu używałam głównie w Egipcie, pod makijaż jak i na noc. Miałam strasznie spieczoną skórę, przez co była jeszcze bardziej wrażliwa. Po nałożeniu żelu, uspokajała się, zaczerwieniania się zmniejszały. Przez ten żel, moja skóra czuła się odprężona i nie straszne jej było podrażnienie słońcem, czy innymi czynnikami. Dodatkowo, po nałożeniu żelu skóra zostaje matowa na długi czas, nawet jeśli nałożymy później podkład, przy czym cały czas buzia jest nawilżona. Sprawdza się również na ciele, chociaż nawilżenie jest trochę za słabe. Dobrze sobie radzi na skórze poparzonej słońcem, świetnie ją \'wycisza\'. Jak dla mnie to idealny produkt na lato, przede wszystkim kiedy się opalamy. Oczywiście, nie zatyka porów, a wręcz mam wrażenie, że pomaga w gojeniu się małych ranek i po jego użyciu cera wygląda po prostu lepiej, bardziej jednolicie. Żel nie spowodował również wysypu krostek na ramionach - czyli zdał egzamin Używam tego produktu od: roku, sezonowoIlość zużytych opakowań: w trakcie 1

Chcesz pochwalić Tunisbis za czytelną i pomocną recenzję?
  • takie must have
  • Wchłania sie szybko. Początkowo to tylko lepka przeżroczysta maż ale po jakims czasie skóra go wchłania. Pozostawia po sobie niedosyt. Mam po nim ściagniętą skórę. Dlatego muszę zastosować coś jeszcze.

Opatentowałam go jeszcze inaczej bo mieszam go z kwasem hialuronowym. Znacznie lepiej nawilza.

Ma prosty skład. Aloes i pantenol. Nie zapycha ani nie uczula. W razie drobnych ranek czy pieczenia bardzo koi- zreszta nie tylko na twarzy.
    Małe opakowanie i średnia wydajność.

Traktuje ten kosmetyk jako bazę przed połozeniem innych kosmetykow. Stosuje tylko dorażnie, dla odmiany lub jako lek w razie jakis małych zmian na skórze. To takie "must have" w łazience. Napewno sie przyda.

Chcesz pochwalić Lui1234 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic nie robi
  • Chciałam się pozachwycać tym żelem, ponieważ jego braciszek w wersji pod oczy działa cuda. Niestety ochy i achy nalezało schować w kąciku.
    +prosty skład, nieco się zmienił, nie ma tego "rakotwórczego" konserwantu
    +prosta formuła, łatwo się wchłania
    +nie zapycha, nie wyskakują po nim żadne niespodzianki
    +ładne opakowanie (a co!)

-nie robi superwrażenia... skóra jest po nim ściągnięta, jakby wysuszona...a efekt miał być chyba odwrotny, drogi Flosleku!
    Z tego powodu należy jeszcze nałożyć po nim krem nawilżający (a zaznaczam ze nie mam suchej skóry)

Cóż...myślałam, że będzie hit, a tu lipa, nie aloes.

Chcesz pochwalić asteria_hekate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nareszcie go zmęczyłam
  • Aloes to składnik znany ze swoich nawilżających i łagodzących właściwości. Nie miałam akurat żadnego kosmetyku z tą substancją, a mam problem z suchymi skórkami, więc skusiłam się na ten żel, bo ma krótki, prosty skład i był tani. Mam go już rok i w sumie używałam go od przypadku do przypadku, bo nic specjalnego nie robił. Najwyższy czas wystawić mu ocenę.

Mała analiza składu:
    Aqua - woda
    Propylene Glycol - nawilżacz i tzw promotor przenikania, co oznacza ułatwianie działania innym substancjom - ze względu na tę zdolność glikol propylenowy może być drażniący
    Aloe Arborescens Leaf Extract - wyciąg z liści aloesu drzewiastego, nawilża i łagodzi podrażnienia
    Panthenol - prowitamina B5, nawilża i łagodzi
    Triethanolamine - regulator pH
    Carbomer - zagęszcza i zwiększa lepkość
    Methylchloroisothiasolinone - konserwant o możliwym działaniu drażniącym, dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 0,0015%
    Methylisothiasolinone - konserwant o dozwolonym stężeniu 0,01%

Skład pomimo że prosty, aż taki fajny nie jest. Może podrażnić glikol propylenowy i dwa konserwanty, które są gorsze niż parabeny, na które jest teraz dziwna nagonka. Poza tym nie ma tu żadnego emolientu, substancji filmotwórczej. A z nawilżaczami jest tak, że niezabezpieczone emolientem mogą narobić więcej szkody niż pożytku, ściągnąć i wysuszyć skórę. Poza tym szybko wtedy "uciekają".

Nie ma się tu o czym rozpisywać. To przezroczysty żel, praktycznie bez zapachu i koloru.

Działanie
    Mam mieszaną skórę, ale z dużą skłonnością do powstawania suchych skórek, którą nasila stosowanie punktowych preparatów wysuszających wypryski. Zresztą nie zwracam uwagi na opis produktu, bo zazwyczaj producenci coś w nim muszą naściemniać, żeby wyglądało, że produkt jest bardziej specjalistyczny i skierowany do konkretnego odbiorcy. Tymczasem ten żel nie ma niczego takiego, czego nie należy stosować na skórze normalnej, tłustej czy mieszanej, które też mogą być podrażnione i potrzebują nawilżenia.
    Na mojej skórze żel nie dawał efektów. Do używania solo się nie nadawał, bo pozostawiony na twarzy lekko ją ściągał, a po jakiejś godzinie powodował świecenie. Nawilżenia nie było, bo tak jak pisałam, nie ma tu substancji, która te nawilżacze zatrzyma, więc one sobie po prostu odparowują. Więc na żel trzeba kłaść jeszcze dodatkowo jakiś krem czy podkład. Nie używam podkładów silikonowych, więc ta opcja u mnie odpada. Na dłuższą metę odpada też używanie żelu i na to kremu, bo moja skóra źle znosi kilka warstw kosmetyków. I tak żel plątał się pomiędzy kosmetyczką a szafką używany z rzadka, aż w końcu minął prawie rok. I tubka jest ku mojej radości prawie pusta Kilka razy użyłam go po depilacji. Nie piekło, szybko się wchłaniało, ale oczywiście musiałam potem dołożyć jakieś tłuste masło.
    Teraz stosuję aloes w płynie, jako półprodukt, który dodaję w ilości 1-2 kropli do gotowego kremu, balsamu, maski do włosów. Ta forma zdecydowanie bardziej mi odpowiada.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić chimay za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziala
  • Lubie produkty z flos leku. Nie dosc,ze sa tanie to jeszcze maja fantastyczne sklady. Ten zel postanowilam zakupic po wyprobowaniu podobnego zelu ale nagietkowego. O ile po nagietkowym zadnej szczegolnej poprawy nie zauwazylam to po aloesowym wrecz przeciwnie.

Zelem tym glownie smaruje sie na noc,dlatego ze jak posamorowalam sie w nim w dzien to juz sie tak nie wchlanial,cera sie swiecila i ogolnie nie dawalo mi to najlepszego efektu. Natomiast skora potraktowana nim na noc rano miala ujednolicony koloryt, byla gladsza i ogolnie ladniej sie prezentowala.

Zel naprawde dziala bardzo korzystnie. Jeszcze chce go wyprobowac jako dodatek do szamponu albo odzywki,bo z tego co zdazylam wyczytac to ma on rozne zastosowanie.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w takcie jednego

Chcesz pochwalić pseudofeministka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny żelik pod makijaż
  • Szukałam lekkiego, wchłaniającego się do matu produktu pod makijaż, który również by nawilżał.
    Po kremie z alantanu, który nie do końca spełniał moje oczekiwania znalazłam Flos lek.
    Czemu jestem z niego zadowolona?

+ lekka konsystencja błyskawicznie wchłania się do matu
    + nie zapycha porów co jest dla mnie b. ważne
    + nawilża, co prawda nie dogłębnie ale mi to odpowiada
    + jest beztłuszczowy
    + nie zawiera parabenów
    + składa się na niego tylko kilka składników, a nie cały układ okresowy chemii
    + świetnie się sprawdza pod makijaż
    + cena

Minusów nie znalazłam, mógłby lepiej nawilżać ale generalnie jest ok

Edit: zapoznając się z listą Różańskiego odkryłam szokujący fakt, Methylchloroisothaizolinone, który zawiera ten żel "posiada właściwości kancerogenne, mutagenne i silnie uczulające (alergen)".

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Carminn za czytelną i pomocną recenzję?
  • Leciutki nawilżacz
  • + bardzo szybko się wchłania
    + nawilża
    + nie zapycha!
    + wchłania się do matu!

- nawilża trochę za słabo jeśli ktoś ma mocno przesuszoną skórę; dla mojej mieszanej w kierunku suchej był "w sam raz", ale jakby o jeden stopień bardziej nawilżał, byłby idealny

Chcesz pochwalić la_chica za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 26 raz(y)
  • Bardzo dobry
  • Kupiłam go sobie do używania głównie na noc bo chciałam mieć coś co szybciutko wsiąka w skórę przed snem i trafiłam
    Mam wiecznie suche policzki zimą trochę z powodu mrozu a trochę chyba z tego że śpię przy kaloryferze
    Początkowo stosowałam tylko na policzki a gdy zobaczyłam jak bardzo im służy zaczęłam tez stosować na twarz i szyję z dobrym efektem

Skóra jest nawilzona ,podrażnienia znikły a lekkie zaczerwienienie policzków ustąpiło ,policzki są wyraźnie bledsze.
    Nie mam tez suchych skórek a były i to sporo !
    Skład żelu fajny ,prosty,nie zapycha skóry, cena również mi odpowiada ,żel wchłania się szybciutko, nie brudzi poduszek więc mogę śmiało wystawić wysoką ocenę.

Używam tego produktu od: luty 2012
    Ilość zużytych opakowań: większość 1

Chcesz pochwalić limot za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie spisał się
  • Jestem rozczarowana. Wciąż poszukuję jakiegoś dobrego i taniego żelu do suchej cery gdyż nie przepadam za tłustymi kremami, jak na razie bez skutecznie.

Żel w żaden sposób nie szkodzi ale też nie pomaga.
    Skóra się po nim okropnie lepi, jak już wyschnie nawilżenie jest znikome. Jednym słowem - dno. Nic więcej nie mogę powiedzieć o działaniu.

Mimo, że mam suchą i wrażliwą skórę kosmetyki z aloesem jakoś mi nie służą. Wcześniej stosowałam Emo-Farm, Aloepanten również specyfik do suchej skóry z aloesem i jeśli chodzi o nawilżenie efekt był ten sam.

Szkoda bo oba są bardzo tanie, chociaż kosmetyki flos lek są dość trudno dostępne.

Używam tego produktu od: kilka tygodni

Chcesz pochwalić Alais87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ukojenie
  • Nawet nie musze odpowiadac czy kupiłabym go ponownie, bo juz kupiłam, i wiele z jego \'braci\' też.

Kiedys uzywałam go solo na noc i ladnie sie spisywał i nawilżał buzię, acz dla bardzo wysuszonej może byc za słaby.

Ostatnimi czasy jednak same filtry na dzien nie wystarczały i moja skóra twarzy była ściągnięta, więc teraz sie wycfaniłam i pod filtr zawsze nakładam ten żel.

Naprawde dobrze sie spisuje i filtr sie na nim dobrze rozprowadza

Mnie nie zapchał ani troche, ale dodam że mnie nic prawie nie zapycha mimo że posiadam tłustą cerę.

Ogólnie to go polecam, jeszcze skład mi sie podoba, nie zawiera parabenów i jest krótki.

Dla roli do której go potrzebuję spisuje się idealnie

Używam tego produktu od: dłuugoIlość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić karmazynka99 za czytelną i pomocną recenzję?
  • A miało być tak pięknie...
  • Po przeczytaniu recenzji na KWC, bardzo się "napaliłam" na ten żel. Lubię kosmetyki o jak najprostszym składzie, ale za to o konkretnym działaniu. Mam niestety cerę skłonną do zapychania, więc tym bardziej ucieszyłam się jak inne wizażanki pisały w swoich recenzjach, że ten żel jest bezpieczny i nie zapycha porów. Niestety i tym razem, mojej cerze zachciało się pokaprysić. Przejdę do rzeczy :

+ Genialnie nawilża
    + Szybko się wchłania
    + Ma delikatny zapach
    + Wygodne opakowanie
    + Tani
    + Nadaje się pod makijaż

- Mimo wszystko zapycha pory
    - Chwilę po nałożeniu odrobinę się lepi

Z bólem serca wystawiam nie do końca pochlebną recenzję. Spróbuję zużyć resztę żelu do pielęgnacji włosów, jeżeli się sprawdzi przyznam mu więcej gwiazdek.

Używam tego produktu od: Ok 1,5 miesiąca

Chcesz pochwalić Ercola za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny do włosów i na poskalpowe podrażnienia
  • Używam już 2 tubkę, nie stosuję do twarzy, a na włosy - dodaję do masek, odżywek, wcieram w skórę głowy, jak mam jakieś podrażnienia czy strupki - rozprawia się z nimi błyskawicznie, koi, uspokaja skórę głowy. Mam go zawsze w łazience - mój niezbędnik w pielęgnacji włosów - polecam

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowania

Chcesz pochwalić myszka2020 za czytelną i pomocną recenzję?
  • na pewno nie do suchej skóry
  • + optymalny czas wchłaniania
    + nadaje się pod makijaż
    + nie uczulił
    + nie zapchał

- po posmarowaniu strasznie się lepi- bardzo nieprzyjemne uczucie
    - kiedy już wyschnie (w moim przypadku) nie czułam żadnego efektu nawilżenia

Żel używałam również do rąk i tu największy minus ponieważ tak to jeszcze nic mi ich nie wysuszyło

Bardzo żałuję, że akurat mi nie podpasował, po samych pozytywnych recenzjach naprawdę spodziewałam się czegoś b. dobrego...

Ilość zużytych opakowań: całe jedno

Chcesz pochwalić barbarka444 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezbędnik.
  • Żel jest fantastyczny, używam prawie do wszystkiego.

Najlepiej sprawdza się na włosach - wcieram go w skórę głowy i końcówki. Ogranicza przetłuszczanie, odżywia, nawilża, zabezpiecza końcówki. Wchłania się do matu, nawet na włosach, dzięki czemu ma przewagę nad olejami. Wcieram nawet po myciu włosów i nie obciąża ich ani trochę; w pewnym stopniu ogranicza też puszenie. Dodawany do szamponu widocznie odżywia włosy.

Nie używam go do nawilżania twarzy, bo Propylene Glycol w składzie to dla mnie wizja zatkanych porów i wysypu niedoskonałości, odpuściłam sobie po kilku użyciach, bo nie nawilżał jakoś fantastycznie mojej przesuszonej kwasami i retinoidami twarzy.

Jak dotąd jest najlepszym kremem do rąk, bo wchłania się w rekordowym tempie (poniżej minuty) i odżywia skórę.
    Sprawdziłam go na moim facecie, bo ma na przedramionach skórę bardzo wrażliwą, atopową i po tym żelu widzi najszybsze efekty - skóra nie swędzi, jest ukojona, wraca do formy.

Minusem jest stosunek ceny do pojemności; przy moim tempie używania szybko mi się kończy. Żałuję, że nie sprzedają go też w większych tubach. Za to pół gwiazdki w dół i z tego też powodu wszędzie szukam żelu aloesowego Cien, który podobno ma aż 98% aloesu.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej tubki, bo ją oszczędzam dopóki nie sprowadzą mi do apteki nowej

Chcesz pochwalić BrigitteBardot za czytelną i pomocną recenzję?
  • ...do każdej cery!
  • U W I E L B I A M ten produkt. Jest to jedyny kosmetyk nawilżający, który nie zapycha mojej ekstremalnie podatnej na komedogenne działanie kosmetyków, cery.

Stosuję go jako nawilżacz. Rano, wieczorem, w dzień, w nocy- kiedy tylko poczuję, że moja cera zaczyna prosić o nawilżenie. Działa fantastycznie.

+nawilża na długo
    +łagodzi podrażnienia
    +pomaga goić się rankom/wypryskom
    +skóra przy regularnym stosowaniu nabiera niezwykłej miękkości
    +nadaje się świetnie pod oczy i na powieki
    +zapobiega zaczerwienieniom
    +jest bardzo wydajny (porcja wielkości ziarnka grochu wystarcza na całą twarz)
    +nie powoduje powstawania zaskórników/wągrów/krostek
    +jest śmiesznie tani
    +może służyć jako serum pod krem bądź baza pod maści
    +jest neutralny- nie powinien wywołać alegrii, nie gryzie się z innymi kosmetykami

Jedynym jego minusem jest kiepska dostępność.

Nie spotkałam jeszcze produktu do pielęgnacji twarzy, który tak odpowiadałby mojej niezwykle kapryśnej i trudnej w utrzymaniu cerze. Bezapelacyjny KWC.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Chcesz pochwalić ChiQuitA89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój na wieki
  • Na opakowaniu napisane jest ,że przeznaczony do cery suchej . Ja mam przetłuszczającą się a pomimo tego żel stosuję również na dzień pod makijaż , bo kapitalnie się wchłania a na noc najpierw smaruję twarz duac żelem i jak się wchłonie , to po jakimś czasie nakładam aloesik. Nie zapycha mnie a mam do tego tendencje ,nawilża ... Jest to dla mnie niezbędnik kosmetyczny za niewielkie pieniądze .Polecam

Chcesz pochwalić cameria 2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • przydatny
  • Od kiedy nie ma w sklepach żelu aloesowego Palomy moje serce bardzo cierpi ( ), ale żel Flos Leku skutecznie mnie pociesza. Właściwie używam go do tego samego, do czego Palomy: stosuję na podrażnioną słońcem lub trądzikiem twarz, smaruję pokrzywkę alergiczną, nawilżam skórę głowy, stosuje na worki pod oczami itp. Dzięki lekkiej konsystencji żel przyjemnie się nakłada, pantenol oczywiście zmiękcza skórę, witamina A minimalnie ją natłuszcza (! - dlatego ten żel nie jest aż taki leciutki, na jaki wygląda, i to na plus) i uelastycznia. Stosunek ceny do pojemności nie jest najlepszy (za 10 zł miałam 4 razy większą tubkę Palomy), z tym należy się pogodzić.
    Polecam.

Ilość zużytych opakowań: 2 tubki

Chcesz pochwalić szugarbejb za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • w poszukiwaniu kremu nawilzajacego o tak lekkiej konsystencji, by jednoczesnie nadawal sie do cery przetluszczajacej sie i nie zapychal porow, trafilam na ten zel. jestem bardzo zadowolona! prosty sklad, konsystencja zelu, zero zapychania. wygladza cere, nawilza ja naprawde dobrze, mimo, ze zaraz po nalozeniu ma sie inne wrazenie-mysle jednak, ze to po prostu przez nietypowa konsystencje. jest to dokladnie to, czego szukalam-pielegnacja bez zbednych dodatkow i przeciazania skory.

Używam tego produktu od:2-3 mies
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie 2

Chcesz pochwalić ParisMonAmour za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój nr 1
  • Nie bez powodu zgłosiłam ten produkt.
    Używam go do twarzy. Skóra po nim jest idealnie gładka. Musze przyznać że pokonał moje delikatne zmarszczki na czole. Buzia jest gładziusieńka, nawilżona, nie ma na niej żadnych przykrych niespodzianek.
    Na prawdę godny polecenia.

Chcesz pochwalić kasiaczyna za czytelną i pomocną recenzję?