Dabur, Vatika, Hair Oil (Olejek kokosowy do włosów)

Powiększ Dabur, Vatika, Hair Oil (Olejek kokosowy do włosów)

Zgłaszająca osoba: agusia_85

Intensywnie działająca odżywka, która sprawi, że włosy staną się zdrowe i lśniące. Stosowany regularnie zapobiega łupieżowi, zwiększa ukrwienie głowy, stymuluje porost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Masaż skóry głowy przy użyciu olejku kokosowego uwalnia od stresu i napięć.

• Nie na moje włosy
  • Kupiłam go zachęcona pozytywnymi opiniami, z nadzieją że uratuje moje końcówki i przyspieszy porost włosów. Niestety nastąpiło rozczarowanie. Miałam wrażenie, że olejek tylko oblepia moje włosy. Były po nim ciężkie, robiły się dziwne ni to fale ni to loki i szybko się przetłuszczały.
    Do moich kręconych włosów, o wysokiej prowatości, niestety się nie nadaje :<

Duży plus za zapach i wydajność.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 niedokończone

Chcesz pochwalić Maupka31 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam!
  • Mniej więcej 1,5 roku temu zaczęłam się wgłębiać w tematykę włosową. Zaczęłam się bawić zwykłym olejem rycynowym, później próbowałam robić swoje mieszkanki (z pomocą przyszła Alterra), aż w końcu zdecydowałam sie na ten olejek.

Na początku odrzucił mnie zapach - tak, jakby kostkę do kibla o zapachu lasu wrzucić do rafaello. Ale z czasem się przyzwyczaiłam do tego zapachu, ba! Pokochałam!

Olejek stosuję mniej więcej od wakacji 2012 (sierpnia?). Przeważnie zostawiam na całą noc, ale czasem mi się zapomni lub nie chce, to ok. 30 min przed myciem włosów (no, co najmniej 30 min).

Efekty są niesamowite:
    + włosy są odżywione i nawilżone
    + są niesamowicie sypkie
    + wypada mi ich DUŻO mniej
    + nie rozdwajają mi się końcówki
    + włosy mi szybciej rosną
    + włosy dłużej pozostają świeże
    + nie mam żadnych problemów, żeby zmyć olejek (najpierw myję włosy odżywką, a później płynem facelle intim z rossmanna)
    +zapomniałam co to swędząca skóra głowy

Spośród innych opinii wyczytałam, że jak się odstawi na jakiś czas olejek, to włosy znów bardziej wypadają - muszę się tutaj zgodzić, ale nie jest to jakaś dramatyczna ilość tych włosów. Zanim zaczęłam się bawić w porządną pielęgnację włosy mi wychodziły prawie garściami, więc i tak jest duża poprawa

Uwielbiam ten olejek, niedawno po przerwie ok. miesięcznej znów do niego wróciłam i dalej na mnie działa
    Polecam z całego serca!

Używam tego produktu od: 5 miesięcy?
    Ilość zużytych opakowań: Kończę 1

Chcesz pochwalić moniaobcy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Było OK, ale następnego opakowanie nie kupię...
  • Zachwycona opiniami "Nissix83" i innych internautek, zamówiłam go na "Allegro". Użyłam jeden, drugi, trzeci raz i... efektów zero.

+ przed użyciem trzeba go roztopić

+/- cena

- brak dostępności
    - zapach
    - konsystencja
    - brak działania

Chcesz pochwalić WGronieMotyli za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra rzecz, ale...
  • Bardzo lubię ten olejek, kiedy tylko zaczęłam go używać, włosy miałam błyszczące i bardzo miękkie, zdziałał naprawdę cuda. Olejek stosowałam na noc. Po jakimś czasie zauważyłam, że olejek działa na moje włosy lepiej, kiedy na głowie mam go ok. 3h, a nie całą noc. Teraz natomiast w ogóle nie działa... Na początku naprawdę świetnie nawilżał i odżywiał, ale moje włosy najwidoczniej się na niego uodporniły, za to odejmuję pół gwiazdki. Na pewno do niego wrócę, ale dopiero za jakiś czas, na razie poużywam czegoś innego.

Używam tego produktu od: początku tego roku
    Ilość zużytych opakowań: jedno 150ml i pół 300ml

Chcesz pochwalić Heksacyjanek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wymarzony olejek.
  • Ostatnio zrobiło się bardzo głośno o tym olejku do włosów. Dlaczego nie spróbować?

+ powstrzymuje wypadanie włosów,
    + po użyciu olejku włosy są lśniące,
    + dość dobrze nawilża włosy,
    + ułatwia rozczesywanie ( choć na ogół nie mam z tym porblemów),
    + likwiduje łupież,
    + pięknie pachnie, co działa jak dobra kuracja antystresowa,
    + włosy stają się bardziej gęste i szybciej rosną,
    + bardzo wydajny,
    + cena - kupiłam go za 15zł.

Niestety olejek ma jedną, dość poważną wadę. Jeśli przestanie się go używać, włosy zaczynają znowu wypadać. Co prawda, nie tak, jak przedtem, ale wypadają. Nie spodziewałam się też, że nagle nie będą mi w ogóle wypadać, bo to nierealne, ale szkoda, że efekt nie trwa dłużej. Dlatego odejmuję pół gwiazdki i mimo wszystko ląduje w moich ulubieńcach

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej buteleczki (150ml)

Chcesz pochwalić Emocja20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Płaskie i bez zycia
  • Skusilam sie rezygnujac ze wszystkich odzywek, perlowych szamponow i uprzednim stosowaniu olejku rycynowego, ktory byl dobry jako intensywnie regenerujacy kompres z czasem stal sie za ciezki. Stad zakup Vatiki.
    Wlosy przed:
    -szorstkie
    -elektryzujace
    - plaskie
    + przestaly wypadac
    Mialam 2 podejcia. Za pierwsza kuracja wlosy strasznie elektryzowaly i byly bez zycie- wisialy sobie smetnie mimo iz byly dobrze wymyte i b blyszczace staly sie super lekkie i pod wplywem woDy byly jak ''pajęczyna"Odstawilam na wiele mies. Wrocilam, bo nie lubie wyrzucac produktu, w duecie z rycyna bylo o niebo lepiej. 2 gwiazdki za powstrzymanie wypadania.

Chcesz pochwalić NinaSimone za czytelną i pomocną recenzję?
  • treściwy olejek
  • Vatika jest dla moich włosow mocniejsza niz olejek kokosowy naturalny, pewnie za sprawa ziól ,które ma w skladzie.
    po Vatice moje włosy sa
    - nawilzone,czego naturalny olejek kokosoy nie robil tylko odzywiał
    -gładkie
    -prostsze,mam proste włosy z wywijacym sie końcami,ale ten olejek sprawia ,ze całosc jest prościutka
    -mocniejsze
    - nieprzyklapniete, nie obciaza moich cieniutkich,delikatnych włosow
    Ogólnie włosy wygladaja na zdrowsze.
    Działa zbawiennie na przesuszona skóre głowy,nawilża ,nie podraznia,choc mam wrazliwy sklap.
    Jedynym minusem jest dostepnosc -musze zamawiac w necieUżywam tego produktu od: 4miesiaceIlość zużytych opakowań: jedno 75ml i jestem w trakcie uzywania opakowania 300ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić astra85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ach!
  • Postaram się, aby było krótko i zwięźle, bo chyba o Vatice zostało napisane już wszystko

Olejku używam od około dwóch lat i życia bez niego sobie nie wyobrażam. Jest wspaniały, jedyny, niezastąpiony. Moje włosy dzięki niemu są piękne i zadbane.

+nawilża, nawilża, nawilża (!)jak nic innego
    +włosy są miękkie, odżywione, pięknie się układają
    +utrzymuje włosy w zdrowiu - mniej się rozdwajają, ją mocne
    +dba o nie, pielęgnuje
    +łagodzi podrażnioną skórę głowy
    +łatwo i bez problemu się zmywa
    +wydajny
    +tani - 20zł za takie cudo to naprawdę grosze

Włosy mam długie, gęste, podstawą w mojej pielęgnacji jest solidne nawilżanie. Olejku używam średnio raz w tygodniu, trzymam tyle, ile aktualnie mam czasu, zazwyczaj 1 - 2 godziny.

Co do przyspieszenia wzrostu włosów - niczego takiego nie zauważyłam, poza tym olejek wcieram w skórę głowy tylko wtedy, gdy jest podrażniona.
    Polecam wszystkim ten produkt - zwłaszcza włosom takim jak moje - gęste i falowane

Używam tego produktu od: Około dwa lata
    Ilość zużytych opakowań: Kilka

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić Asia19x za czytelną i pomocną recenzję?
  • kocham
  • Pierwszy olejek do włosów, jaki kupiłam. Na początku, przzez pierwsze dwa lata używałam nieregularnie - raz na tydzień lub dwa, czasem z przerwami kilkumiesięcznymi - więc i efektów jakichś rewelacyjnych nie było. Ale po wakacjach, widząc swoje przesuszone, pierzaste włosy, zawzięłam się i zaczęłam stosować co drugi dzień. Ilość wypadających włosów stopniowo się zmniejszała, aż pod koniec miesiąca podczas mycia wypadły zaledwie trzy! Opadła mi szczęka. A dawno niewidziana koleżanka powiedziała mi, że gdyby nie to, że się znamy, pomyślałaby, że mam na głowie perukę tak dobrze wyglądały.
    Jednak okazuje się, że trzeba stosować regularnie, by utrzymać efekt (po krótkim romansie z olejem migdałowym wypadanie wróciło :/ )
    Dlatego też Vatika ma stałe miejsce na mojej półce, a gdy ją kupuję, to zawsze hurtem - po trzy, cztery butelki. Ponieważ dozuję go dość hojnie, butelka 300 ml starcza mi na miesiąc... za to nie stosuję już innych odżywek. Uwielbiam jej zapach i uwielbiam swoje "olejowe sesje"

Używam tego produktu od: 2, 5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 5x300 ml

Chcesz pochwalić hinduska_narzeczona za czytelną i pomocną recenzję?
  • sama nie wiem
  • Zakupiłam go skuszona opiniami, ale nie wiem co sądzić. Kończę opakowanie , więc parę razy go nakładałam . Włosy są po nim miękkie, ale takie jakieś puszyste, mi chyba nie o to chodzi. Ja lubię jak one są błyszczące, opanowane,"wyraźne" i nawilżone. Zapach jest jak dla mnie taki sobie. Wielu dziewczynom jednak ten produkt odpowiada, ja jednak nie osiągnęłam oczekiwanego rezultatu.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić pionat za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra na wszystko
  • Plusy:
    - cena
    - zapach
    - włosy staja się miękkie i błyszczące
    - nawilża
    - odrobinę można stosować na słoneczne dni w ramach ochrony przed slońcem
    - dobra na końcówki po myciu, jeśli sie przesuszają
    - wspaniały, nawilżający balsam do ciała
    - dobra jako olejek do masażu
    - czasem używam do masażu twarzy
    - sprawdza się jako maseczka do rąk i stóp na noc
    - nadaje się dla dzieci
    - nie próbowałam jej jeszcze tylko zjeść

Minusy:
    - brak

Mój ulubiony olejek.
    Kupiłam jako pierwszy, a potem zaczęła się moja olejomania Używam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: 6 x 300 ml

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Lady Guidette za czytelną i pomocną recenzję?
  • no nie wiem..
  • Skuszona pozytywnymi recenzjami tego produktu zakupiłam go na allegro. Włosy po nim były jakieś takie szorstkie, niefajne w dotyku a i cena w stosunku do ilości uważam, że nie adekwatna.
    Olejek tak samo tłuści poduszkę jak zwykły olej kokosowy ze sklepu ze zdrową żywnością, z tą różnicą, że po oleju kokosowym mam włosy jak z reklamy
    Daję gwiazdkę za zapach, mnie on się podoba choć niektórych domowników drażnił strasznie, a zapach utrzymywał się na włosach nawet po ich umyciu.

Używam tego produktu od: m-c
    Ilość zużytych opakowań: Niecałe jedno

Chcesz pochwalić Yattamanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziala!
  • Zawsze chcialam miec dlugie ladne wlosy, ale zawsze mialam albo krotkie i zdrowe albo dlugie i przesuszone i rozdwojone. Coz taki moj typ. Ale odkad zaczelam uzywac olejku naprawde stan moich wlosow sie poprawil, dalej nie sa takie jak moze u hindusek ale sa naprawde miekkie i bardziej nawilzone i jestem z nich juz w 90% zadowolona. I zapach cudny i odprezajacy!

Używam tego produktu od: 8 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1,5

Chcesz pochwalić dafne22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjne nawilżenie + ochrona
  • Olejek kupiłam oczywiście po przeczytaniu recenzji i jestem zadowolona. Olejek bardzo dobrze nawilża moje włosy, pomimo iż nie stosuję na noc. Trochę boje się, że potłuści mi pościel, poza tym nie lubię spać w odżywkach czy czymkolwiek na włosach
    Olejek stosuję w ciągu dnia przez kilka godzin 2-3x w tygodniu.
    Przede wszystkim odzyskały witalność, bardzo ładnie błyszczą, są mięciutkie.
    Czasami smaruję również małą ilością olejku same końcówki.
    Olejek pięknie pachnie, jest wydajny, cena przystępna, ale co najważniejsze działa, więc polecam

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 125 ml

Chcesz pochwalić mourie za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudotwórca
  • Chyba jedna z najlepszych rzeczy jaką miałam na włosach.

Nawilża,przyśpiesza porost włosów,lekko hamuje wypadanie,a z tym miałam problemy;/.

Ma wyciągi ziołowe zatopione w naturalnym oleju kokosowym,zapobiega chorobom skóry głowy,nawilża i robi praktycznie wszystko-niby jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego-to jest wyjątek potwierdzający regułę.

Jedynym minusem(ale nie odejmę za to gwiazdki)jest wstrętny,cytrynowo-kokosowy zapach-nie znoszę woni cytrusów.

Aha - może to kogoś irytować-w temperaturze pokojowej ma postać stałą,trzeba chwilę potrzymać butelkę pod strumieniem ciepłej wody i gotowe.

Największy plus za skład

Używam tego produktu od:2 miesiące
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić leci_ptaszek za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • będąc w Anglii zawsze zachwycałam się lśniącymi i tajemniczo pachnącymi włosami kobiet z Indii. I teraz sama takie mam! mocne, cudownie, ziołowo pachnące, bardzo gładkie i lśniące.
    olejek jest świetny w działaniu, dogłębnie nawilża i doskonale się zmywa z włosów, nie brudzi ubrań, czy pościeli, więc można śmiało nakładać go na głowę na noc.
    nie daję kompletu gwiazdek, bo choć włosy są genialne po jego użyciu to mimo wszystko szybciej się przetłuszczają, a z natury mam je bardzo suche. bez używania olejku myłam włosy do 3 dni, odkąd go używam, muszę to robić do 2 dni, a zdarza się, że czasem codziennie, jednak mimo wszystko warto!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kota behemota za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • polecam olej Vatika. poprawia kondycję włosów (używam razem z olejkiem z amli), ładnie pachnie, dobrze się zmywa. mam porównanie do oleju kokosowego z Mazideł... i różnicy nie widze w działaniu.

Chcesz pochwalić Pexelina za czytelną i pomocną recenzję?
  • doskonały!
  • zawsze uzywalam pelno masek ,odzywek .Ostatnio przezucilam sie na oleje ,pierwszym moim olejem byla vatika zuzylam juz 3 opakowania teraz dla odmiany zamowilam olej migdalowy ,ale do vatiki na pewno wroce.
    Plusy:
    -ladny zapach
    -super nawilza
    -wlosy mniej wypadaja
    -sa bardziej lsniace i mniej sie placzą

minusow -nie zauwazylam! zadna maska nie nawilzyla mi tak wlosow! a mialam strasznie zniszczone przez dekoloryzacje .

Używam tego produktu odd 4 miesiecy

Chcesz pochwalić limetka87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oleje górą!!!
  • Vatika z kokosem była moim pierwszym olejkiem, którego użyłam w celu regeneracji włosów. Po zastosowaniu zakochałam się w olejach bezwarunkowo. Mam włosy rozjaśnione, zniszczone, przesuszone i w dodatku cienkie i łamliwe. Po vatice moje włosy nabrały niesamowitego blasku, są odżywione i dobrze nawilżone. Używałam można powiedzieć wszystkiego i nigdy moje włosy nie wyglądały lepiej niż teraz - po prostu niesamowicie się świecą. W związku z tym, iż uwielbiam smarować włosy olejami daję vatice 4+, tylko dlatego iż preferuję olej kokosowy Parachute, któremu daję 5+. Vatika na pewno zawita jeszcze do mojej łazienki,ale jak na razie testuję inne olejki.

Chcesz pochwalić katja1410 za czytelną i pomocną recenzję?
  • BUBEL nad bublami
  • Ja również przyłączam się do braku ochów i achów nad tym niewypałem. Może ten olejek sprawdza się na włosach suchych lub ekstremalnie zniszczonych ?.Ja pragnęłam od tego produktu tylko jednej rzeczy - szałowego nabłyszczenia o którym tak piszą Wizażanki.Mam włosy proste, naturalne, cieniowane. Po pierwszym użyciu włosy były lekko błyszczące ale na krótko. Olejek doprowadził mnie do szału - włosy stały się szorstkie, splątane, puszą się we wszystkie strony jak kopka siana , elektryzują i wypadają a do tego dłonie po aplikacji swędzą i skóra jest ściągnięta jak po krochmalu. / Jak przeczytałam, że jedna Wizażanka stosuje olejek do ciała - aż mi zatrzeszczała skóra/ . Próbowałam kilku metod aplikowania olejku, zwiększałam lub zmniejszałam ilość godzin podczas których kompres był na włosach. Po prostu chciałam dać mu szansę. Moim bzikiem jest nabłyszczanie. Do tej pory miałam włosy w miarę zdrowe, jedynym minusem jest ich słaby wzrost. A teraz po tym bublu muszę je " reanimować " do życia. Na początku myślałam, że może trafił mi się jakiś trefny egzemplarz ale już nie zamierzam wyprowadzać się z błędu drugim opakowaniem.

Używam tego produktu od: Miesiąca

Chcesz pochwalić Ewciak78 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • niestety nie..
  • ależ jestem zawiedziona! długo wstrzymywałam się z wystawieniem recenzji, ale nie mam juz wątpliwości ,że mi zupełnie nie służy. Mam długie i suche włosy uzywałam olejku na noc ,nastepnego dnia po umyciu włosy były albo zbyt oklapniete albo przesuszone i jeszcze bardziej niesforne niz zwykle. Nie wspominam już nawet o trudnościach w stosowaniu, podgrzewaniu , czy noszeniu na głowie przez wiele godzin, bo poddałabym się temu bez wahania gdyby były efekty, ale z żalem stwierdzam-nic, zupełnie nic

Używam tego produktu od:2 miesiące

Chcesz pochwalić milf za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wybawca zniszczonych iwłosów
  • Od niedawna bo od 3 miesięcy stosuję oleje na włosy.
    Ten zakupiłam na helfy.pl po lekturze kilku artykułów o różnych olejach, w tym o właściwościach oleju kokosowego.
    Mam obecnie kilka innych olejów i olejków-bo nadal szukam tych najlepszych dla moich włosów ale jak narazie ten jest zdecydowanie najlepszy ze wszystkich jakie dotychczas miałam.
    +Olej świetnie nawilża i natłuszcza włosy, zarówno nawilżenie jak i wygładzenie włosów jest widoczne już po kilkukrotnej aplikacji
    + ma bardzo subtelny zapach (przypomina zapach naturalnego miąższu orzecha kokosowego)
    + łatwo się zmywa, ja zmywam go po zaledwie 2 użyciu niewielkiej ilości szamponów Seboradin
    +łagodzi wszelkie podrażnienia skóry (złagodził u mnie świerzb skóry głowy po ataku alergii pokarmowej)
    + hamuje wypadanie włosów
    + zmniejsza suchy łupież, reguluje wydzielanie sebum
    +jest w poręcznej butelce, której końcówka ułatwia aplikację oleju a samą butelkę łatwo podgrzać przed użyciem w garnku z ciepłą wodą.
    Mam oleje w słoikach i stąd wiem,że butelka vatiki jest zdecydowanie wygodniejsza podczas użytkowania.W dodatku łatwo się mieści w drzwiach nawet najmniejszej lodówki.
    + olej łatwo się spiera z odzieży, ręczników,stosunkowo łatwo się go zmywa z różnych powierzchni, które można w łazience zabrudzić podczas olejowania włosów
    + cena w miarę rozsądna
    + pojemność ok-w zasadzie każda oferowana pojemność tego produktu jest optymalna.Ja preferuję 300 ml bo starcza na dłużej.Na jedną aplikację na długie włosy wystarcza ok. jednej łyżki oleju.Ja leję trochę do wnętrza dłoni a potem wcieram we włosy.
    Jedna uwaga: na moim już pisze "enriched" więc obecnie ten produkt jest już wzbogacany o zioła.
    Polecam do włosów delikatnych, suchych, zniszczonych.
    Cudotwórca do włosów.

Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić All_that_jazz za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • świetny
  • Same plusy:
    -delikatny, przyjemny zapach kokosowy
    -włosy po nim są miękkie, puszyste i nawilżone
    - wyglądają na grubsze i zdrowsze
    Stosowanie olejku wbrew pozorom nie jest kłopotliwe, podgrzewam go w kubku z gorącą wodą,bardzo szybko wtedy się rozpuszcza.
    Cała tajemnica polega na odpowiednim spłukiwaniu. Jesli włosy splucze się wystarczająco, to wyglądają cudownie. Jeśli nie, to wtedy są tłustawe i trzeba głowę myć od nowa.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: jedno 150ml

Chcesz pochwalić Hawa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • Nabłyszczo-wygładzacz
  • Olej stosuję na skórę głowy i całe włosy (końcówki włosów mam suche, natomiast "góra" lubi się przetłuszczać).
    Zostawiam go na jakieś 2 godzinki, czasami krócej. Zmywa się go bardzo dobrze, radzi sobie z nim szampon dla dzieci J&J, którego właśnie używam. Po wysuszeniu włosy są bardzo miękkie, lśniące, jakby grubsze i co najważniejsze gładsze, ale nie ulizane
    Moja najlepsza "maseczka" do włosów.

Używam tego produktu od: od roku
    Ilość zużytych opakowań:jedno

Chcesz pochwalić iza84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Świetnie nawilża, wygładza włosy, są bardzo miękkie, łatwo się układają.Podczas nakładania dobrze się rozprowadza, starczy bardzo mała ilość na skórę głowy i włosy, wiec jedna butelka starcza na bardzo długo.
    Odjęłam 1* za opakowanie mało wygodne powinna być w słoiczku.

Używam tego produktu od:1roku

Chcesz pochwalić KALAI za czytelną i pomocną recenzję?