MAC, Face and Body Foundation (Podkład do twarzy i ciała)

Powiększ MAC, Face and Body Foundation (Podkład do twarzy i ciała)

Zgłaszająca osoba: Queen

Podkład na bazie wody, wodoodporny, który zapewnia długotrwałe krycie z zachowaniem naturalnego wyglądu twarzy i ciała. Idealny do wszystkich typów cery. Zawiera składniki nawilżające i ochronne. Daje profesjonalny efekt, który sprawdzi się nawet przy sesjach zdjęciowych. Dostępny w 11 odcieniach.

• Pieniadze wyrzucone w błoto...
  • Podklad kusil mnie od jakiegos czasu, ale wczesniej ze studenckim portfelem bylo ciezko Postanowilam w koncu sprobowac i.. juz wiem, chyba za bardzo go sobie idealizowalam. Bardzo, ale to bardzo sie zawiodlam.

Jest praktycznie tak rzadki jak sama woda, pierwsza warstwa nie kryje w ogole (choc nie potrzebuje wiekszego krycia), za to zostawia bardzo nieprzyjemna hmm jakby klejaca warstwe? nie wtapia sie w skore, tylko czuje jakbym byla nim oblepiona- w zyciu nie mialam takiego uczucia po zadnym podkladzie. Nakladajac zas druga wartstwe- oj tak krycie juz jest, ale maska na twarzy gwarantowana!

Probowalam go tez uzyc do wyrownania kolorytu nog (gdzie sprawdzil sie srednio), az w koncu odsprzedalam 3/4 opakowania kolezance- ktora podobno tez jest niezadowolona.

Patrzac na jego recenzje- naprawde nie moglam uwierzyc, ze tyle osob go zachwala. Czy ja trafilam na jakis felerny? Nie wiem, na pewno drugi raz nie wydam takich pieniazkow, zeby sie przekonac.
    Idealnie sprawdza sie tu stwierdzenie "Drogie nie znaczy lepsze" .. Plusem moze byc spore opakowanie, ale coz z tego, dla mnie to akurat tez byl minus oraz to ze dlugo utrzymuje sie na twarzy, aczkolwiek ja mam ochote zmyc go po 5 minutach przez to uczucie "zatkanej, oblepionej skory, ktora w ogole nie oddycha"

Używam tego produktu od: czerwiec 2014
    Ilość zużytych opakowań: poczatek pierwszego

Chcesz pochwalić monis001 za czytelną i pomocną recenzję?
  • MUST HAVE na lato- a mam cerę mieszaną
  • Jeju jest to genialny podkład! Ma pewne wady a uwielbiam go jak żaden inny podkład.
    Ma minimalne krycie, najlżejsze z jakim się spotkałam. Dla wielu osób może to być wadą ale dla mnie jest zaletą. Jest to jedyny podkład który nie zostawia pudrowej poświaty nie ma w ogóle takiej formuły jak wszystkie znane mi podkłady, nie ma mowy że wejdzie w pory, czy osadzi się przy brwiach.
    Jest niewidoczny, na prawdę NIEWIDOCZNY ale wystarczający akurat dla mojej cery. Ładnie ją upiększa- w bardzo dyskretny sposób. Jest to podkład który trzeba przypudrować, średnio lubię się pudrować i akurat ten podkład najbardziej lubię w połączeniu z Meteorytami i na lato jest to duet doskonały. Mam pewność, że w upał nie zostaną nieestetyczne podkładowo pudrowe placki.
    Nakładam go palcami czego nie znoszę ale podobno tak jest najlepiej.
    Mimo, że mam mieszaną cerę skłonną do błyszczenia ten podkład zmatowiony zachowuje się lepiej niż nie jeden long lasting (jeśli chodzi o błysk).
    Nie jest trwały do końca dnia, ale znika identycznie jak szminki Maca w dyskretny sposób nie osadzając się w porach ani nigdzie indziej, po prostu znika bezproblemowo, a goła już cera i tak prezentuje się ładnie bo nie ma na niej resztek podkładu.
    Jest to najbardziej bezproblemowy podkład z jakim się zetknęłam.
    Takiego efektu szukałam ponad 10 lat, nie podołały żadne kremy bb, cc czy lekkie pokłady typu LIQUID HALO.
    Wady, które mimo wszystko mi nie przeszkadzają:
    -trwałość
    -wydaje mi się, że bronzery i róże wyglądają mniej efektownie niż na innych cięższych podkładach
    -formuła którą najlepiej nakładać rękami (nie lubię używać rąk do nakładania podkładów)
    -trzeba bynajmniej na mojej mieszanej cerze dodatkowo przypudrować, żeby zminimalizować glow, który nie jest w tym przypadku tak bardzo korzystny i dla poprawienia trwałości
    Zalety:
    + Bardzo dobra cena, dodatkowa opcja ogromnej -125 ml pojemności
    +Mimo, że mam mieszaną cerę podkład mimo swojego błyszczącego wykończenia bardzo dobrze się sprawdza, nie przetłuszcza bardziej a nawet powiedziałabym, że mniej
    +Najbardziej bezproblemowy podkład jeśli chodzi o noszenie
    +Minimalne krycie które jest dla mnie zaletą, świetnie sprawdza się latem i w dni kiedy chcę być "mniej wymalowana" ale dalej cieszyć się nieskazitelną cerą
    +Cera po długotrwałym noszeniu nie ma skutków ubocznych jak zapychanie, wysuszanie i inne

Konkretnie (jeszcze raz się powtórzę) pokochałam go za bardzo naturalny upiększający końcowy efekt i za to, że nie ma typowo podkładowej formuły która to lubi być widoczna w porach, zmarszczkach mimicznych, on praktycznie nie brudzi rąk-bo jest tak lekki.
    Mam kolor C1 który jest dla mojej jasnej żółtawej cery idealny. Próbkę miałam w kolorze C2 niby była ok ale już z tym kolorem nie było tak idealnie,widać było, że coś nie gra, coś jak nie trafiony azjatycki bb, miałam wrażenie, że w ciągu dnia dodatkowo zmieniał odcień, gdzie przy C1 nic takiego się nie dzieje.
    Mam poczucie, że muszę mieć inny podkład na zmianę ale obecnie jest to mój ulubieniec i myślę, że na chłodniejszą porę też mi się sprawdzi.
    Zawsze go omijałam bo słowo BODY w nazwie mnie zniechęcało, dorabiałam sobie jakąś niepotrzebną ideologię. Żałuję, mogłam się cieszyć piekną cerą dużo wcześniej.

Podkład raczej dla cer bezproblemowych z małymi mankamentami, dla dziewczyn które chcą krycia zdecydowanie się nie sprawdzi.
    Ja mam cerę mieszaną, wiele do zakrycia nie mam, gdzie nie gdzie naczynko, rozszerzone pory trochę nierówny koloryt i ta minimalna moc którą daje Mac Face and Body zdecydowanie wystarcza.
    Niektórzy się dziwią- to po co się malować skoro nie widać- oj widać różnicę,. Skoro może być idealnie a nie tylko dobrze to jestem za.

Używam tego produktu od: w trakcie pierwszego
    Ilość zużytych opakowań: kilka miesięcy

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić aaliyah83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • przydatny
  • Właśnie skończyłam buteleczkę kupioną ponad rok temu - dobry czas na recenzję. Używałam tego podkładu latem i późną wiosną czyli wtedy, kiedy cerze aż tak wiele nie trzeba.

To zdecydowanie najrzadszy podkład z dotychczasowo przeze mnie posiadanych. Jest jak zagęszczona woda z barwnikiem. Ale dzięki temu jest piekielnie wydajny. Nie miałam problemów z aplikacją - trzeba go dość szybko rozcierać (ucieka) ale nie zostawia smug, ładnie pokrywa skórę.

Na mojej mieszanej cerze daje efekt lekkiego glow i stąd używam go wtedy, gdy jest na tyle ciepło, że moja błyszcząca się cera mi nie przeszkadza. Moja twarz z tym podkładem wygląda tak, jakby ktoś na nią właśnie rozpylił wodę. Nie jest to efekt zły ale fajnie wygląda tylko wtedy, gdy żar leje się z nieba i nikt nawet nie marzy o macie.

Na pewno nie jest to podkład mocno kryjący ale zadziwiająco ładnie wyrównuje koloryt cery i wtapia się wręcz mistrzowsko. To jedyny podkład, po którego użyciu nie muszę czyścić brwi. Wg mnie potrafił zatuszować niektóre niedoskonałości i nieźle radził sobie z zaczerwienieniami.

Trwałość niestety była kiepska ale to też kwestia pory roku, upał nie jest przyjacielem żadnego podkładu. Po paru godzinach podkład spływa a właściwie znika - chociaż robi to tak dyskretnie, że nie widać kontrastu.

Jeżeli ktoś lubi mat to nie będzie zadowolony z tego podkładu. Jeżeli ktoś lubi lekką "szpachlę" to też się zawiedzie. To podkład do cery bezproblemowej, idealnie normalnej choć może ładnie zgrać się też z suchą. Podkład świetnie nawilża, nie ma opcji, aby uchowały się przy nim jakiekolwiek suche skórki.

Uważam, że ten produkt daje naprawdę świetny efekt na lato i błysk zupełnie mi w tym wypadku nie przeszkadza. Plus za bogatą gamę kolorów, ładnych, naturalnych. Opakowanie takie sobie - zwykły plastik, konsystencja tego podkładu wiele nie potrzebuje bo spływa idealnie stąd nie mam zastrzeżeń.

Istnieje opcja, że jeszcze kiedyś go kupię, może na przyszłe lato. To kosmetyk łatwy w obsłudze, ciężko z nim przesadzić czy zrobić sobie krzywdę. Fajny dla młodych dziewczyn stawiających pierwsze kroki w makijażu.

Ilość zużytych opakowań: jedna buteleczka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kasia2d16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • przeciętniaczek
  • Ten podkład wylądował w moim koszyku podczas zbiorowych zakupach w MAC.
    Co mogę o tym podkładzie powiedzieć... Ma średnie krycie, niby można je stopniowo budować ale na pewno nie zakryjemy bardziej widocznych niedoskonałości. Wygląda ekstremalnie naturalnie, pod tym względem to mój najlepszy podkład jaki miałam do tej pory. Zauważyłam, że trochę ciemnieje po aplikacji co w moim przypadku jest bardzo ryzykowne ponieważ odcień jaki wybrał mi \'znawca\' w MACu był już ciut za ciemny.
    Ten podkład nie jest zły, nie wykazuje też specjalnych właściwości dlatego oceniam go jako przeciętnego Używam tego produktu od: 2 tygodnieIlość zużytych opakowań: w trak

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Kayloh za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lekki, wodnisty, na lato super
  • Podkład absolutnie różny od Studio Fix, Sculpt, czy Prolongwear. Jest lekki, delikatny, wodnisty. Dla mnie idealny na wakacje, gdy twarz jest opalona i nie chcemy nakładać warstwy, która spływa wraz z pojawieniem się promieni słonecznych. Wspaniale nawilża, co jest istotne w trakcie upału.
    Mój odcień to: C3.

Używam tego produktu od: 1 standard
    Ilość zużytych opakowań: rok

Chcesz pochwalić amlul za czytelną i pomocną recenzję?
  • mam bardzo mieszane uczucia
  • Przede wszystki stosunek cena-pojemnosc wypada swietnie.

Nie zgodze sie z opinia, ze ze wzgledu na to, iz jest na bazie wody latwiej sie go rozprowadza. Uwazam, ze jest trudny do rozprowadzenia. BB sobie z nim nie radzi - tzn wchlania niesamowita ilosc kosmetyku. Rozprowadzam go palcami. Niedawno obejrzalam filmik jednej z vlogerek i jedyne co moge poradzic, to rozcierac go jak krem. Faktycznie zmienia konsystencje pod wplywem ciepla i zachowuje sie zupelnie inaczej. Jest wtedy bardziej kryjacy.

Skora jest baaaaardzo nawilzona, nie ma mowy o wysuszaniu. ALE! zostawia taka lepka warstewke, wiec koniecznie trzeba go przypudrowac, bo inaczej wszystkie farwocle beda Wasze

Zima sprawdzil sie fajnie. Nie nalezy do ciezkich, wrecz przeciwnie, podklad jest leciuchny. Zobaczymy jak sie sprawdzi latem.

Chce zaznaczyc, ze mam cere wlasciwie idelana - bez wypryskow, bez blizn etc. Pewnie dlatego u mnie sprawdza sie tak dobrze. U osob z problemami skornymi - no nie wyobrazam sobie jego zastosowania. No, ale pozostawiam do oceny kobitkom z taka cera.
    Nie wchodzi w pory, nie podkresla zmarszczek, wrecz przeciwnie-mam wrazenie, ze je splyca.

W ciagu dnia nieprzypudrowany sciera sie, ale nie schodzi plamami. mam wrazenie, ze sie wchlania :P jak krem.. moze to moja bardzo sucha cera tak go "wypija". Na pewno nie zauwazylam tak dlugiego utrzymywania sie o jakim pisza dziewczyny. 11h.. no chcialabym.

Ta ogromna butla jest mega kuszaca. Ale pragne jeszcze zaznaczyc, ze jestem bladziochem, ale bez przesady. Mam raczej standardowy odcien cery u polek i najjasniejszy odcien w gamie jest odrobinke zbyt ciemny i musze wyrownywac szyje ;/

Zamawialam ze sklepu online MAC.

Używam tego produktu od: 3 msc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić anick88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niesamowity
  • Aktualnie mój KWC , najlepszy podkład jaki miałam do tej pory. Czaiłam się na niego dosyć długo i w końcu zakupiłam przez internet w sklepie Mac po 2 dniach dotarł do mnie kolorek N1 w cenie 148 zł za 120 ml . Po miesiącu użytkowania jestem bardzo zadowolona, dostałam wiele komplementów że moja skóra jest rozpromieniona i zdrowa w wyglądzie a nie mam żadnych większych problemów ze skóra . Podkład jest wodnisty dlatego idealnie da się go rozprowadzić, nie wchodzi w zmarszczki pod oczami ani w mimiczne koło ust. Faktycznie jak już jakaś wizażanka napisała wygląda jak byłby przeciwzmarszczkowy . Jak dla mnie bomba polecam. A i nie wiem czy zdążę go zużyć w tym roku w końcu to 120 ml jak żel pod prysznic

Chcesz pochwalić madzq za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po prostu wow!
  • Jestem w szoku jak wspaniałym produktem jest ten podkład! Zaczełam się nim interesować po filmiku pewnej bardzo lubianej przezemnie youtubowiczki i pognałam do maca po próbeczkę tego podkładu.Mam cerę tłustą,ale ostatnio wyglądającą całkiem dobrze.Miałam świadomość że ten podkład nie jest bardzo kryjący,ale chciałam spóbować i dać nieco odetchnąć mojej skórze Generalnie ostatnio zawodzę się na przeróżnych podkładach,bo większość albo daje efekt maski,albo wygląda na twarzy jak pomarańcza po kilku godzinach.Ten jako jeden z nielicznych tego nie robi!Podkład jest na bazie wody,więc jego konsystencja jest ekstremalnie wodnista.Nie polecam nakładać go palcami ani gąbką-moim zdaniem najlepszy jest pędzel.Ja nakładam go pędzlem sephory.Jego krycie jest naprawdę minimalne,jednak robi coś niesamowitego na buzi! Jakby wtapia się w nią-przepięknie ją ujednolicając-jednak pozostaje przy tym absolutnie niewidoczny dla oka! Jest,a tak jakby go nie było! Dawno nie miałam podkładu który wyglądałby tak naturalnie! Jeżeli potrzebujecie większego krycia można nałożyć punktowo drugą warstwę Zauwazyłam że jakby nawilża skórę! Jest po jego nałożeniu bardzo mięciutka i gładka Trzyma się na buzi praktycznie przez cały dzień.Nie zauważyłam żeby się ścierał czy ciemniał.Po kilku godzinach nieco świecę się w strefie T,jednak jest to zdrowy blask i po użyciu bibułki (i ewentualnym drobnym przypudrowaniu)dalej wygląda super Dostałam po jego użyciu mnóstwo komplementów na temat wyglądu mojej cery Nawet mój TŻ od razu zauważył roznice i sam nawet oferował że mi go zakupi Wiem że od razu kupię duże opakowanie gdy skończę próbkę.Swoją drogą już widzę że jest wydajny bo jedna wystarczyła mi na tydzień,a jeszcze coś tam jest Polecam!!!

Używam tego produktu od: ok tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie próbki,będzie zakup

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Je2bnik za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie sądziłam że będzie moim ideałem
  • Mój pierwszy zakup produktów MAC, zainspirowany rekomendacją Lisy Eldrige, której bloga serdecznie polecam bo jest po prostu najlepszą makijażystką ever.
    Drżącą ręką wydałam 150zł.... Jestem zakochana.

Zacznę od tego że mam NAJGORSZĄ możliwą cerę- potrądzikową (blizny, zabiegi fraxelem), przetłuszczającą się, ale też wysuszoną, cienką.
    Do tej pory moim faworytem był Lacome Teint Idole Ultra 02 i dalej go lubię. Chciałam czegoś lżejszego, bo po całym dniu pracy w klimatyzowanym biurowcu moja skóra była zmaltretowana.

Zrobiłam test- w sephorze wymalowałam pół twarzy Dior Forever (porządy podkład kryjący i rozświetlający, treściwszy niż mój Lancome) a drugą połowę twarzy MAC C1. Efekt niesamowity- Dior podkreślił mi duże pory, ZMARSZCZKI, wysuszył. MAC po 1 warstwie- twarz wygładzona,nawilżona, pory niewidoczne, skóra jak po upiększającej relaksującej maseczce.

Zupełnie niespodziewanie MAC okazał się moim najlepszym podkładem, jaki kiedykolwiek w historii mojej umęczonej buzi miałam. Fakt, sposób aplikacji wymaga zachodu tzn specjalnych, okrężnych ruchów miękkiego pędzla (nie pędzla do podkładu bo jest za sztywny, najlepszy będzie do pudru mineralnego). Ale efekt jest wart zachodu.

Podkład DOBRZE kryje, nie rozumiem niektórych komentarzy że wogóle nie.
    Ja z moją przebarwioną buzią z bliznami której w Sephorze polecają EL Double Wear (a który robi mi tynk na twarzy i tym samym zwraca uwagę na niedoskonałości) jestem dowodem na to, że MAC kryje ODPOWIEDNIO. Daje też poświatę glow, którą niektórzy mogą uznać że "się świeci" ale dla mnie to jest zdrowy glow jaki daje np. Lancome Teint Miracle. Można przypudrować.
    Podkład absolutnie nie wchodzi w pory i ich nie podkreśla, wręcz wygładza- jakby miał właściwości przeciwzmarszczkowe!
    Kolorówka, wiadomo.

MAC f&B jest zdecydowanie niedoceniany- tylko 3 strony na Wizażu?
    Może to wina tego, że jest słabo reklamowany. Nazwa "face and body" sugeruje ze jest to raczej farbka dla mimów niż podkład konkurujący z tymi w pięknych eleganckich opakowaniach, o inspirujących nazwach: Lumiere,Glow, Miracle, Idole, Everlasting, Even Better... Ale zapewniam was - mógłby śmiało mieć te nazwy wszystkie razem wzięte

Podsumowując - jestem zakochana , daję mój pierwszy KWC właśnie TEMU podkładowi i polecam go gorąco dziewczynom o takiej problemowej skórze jak ja, nie bójcie się go. Polecam mój test "półtwarzowy" z jakimś kryjącym podkładem i same się przekonacie.

MORAŁ: warto eksperymentować i sięgać po kosmetyki, o których myślimy " e to nie dla mnie".

Szczerze polecam !

Używam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie duże 120 ml

Recenzja otrzymała 6 pochwał. Chcesz pochwalić hannah111 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry podkład dla suchej skóry
  • Plusy:
    - bardzo naturalnie wygląda, krycie jest lekkie, ale można łatwo dojść do średniego dokładając kolejne warstwy;
    - nawilżający;
    - wodoodporny - tworzy taką gumową powłokę, po której spływa woda, nie zmazuje się;
    - trwały, po 11 godzinach dalej mam na twarzy makijaż;

Minusy:
    - mimo szerokiej bazy kolorystycznej, najjaśniejszy odcień w gamie "żółtej" jest dla mnie nieco za ciemny;
    - ma dziwny, taki gumowy zapach, ale nie jest bardzo intensywny;
    - wielka butla powoduje, że stosunek ilości do ceny jest świetny, ale jednorazowo nie jest to mała inwestycja; wg mnie MAC powinien dać klientom większy wybór wielkości opakowań i cen (w tym momencie malutka butelka kosztuje właściwie tyle samo co wielka butla);
    - świeci się - tworzy taką mokrą warstwę na skórze - da się przykryć pudrem, który dobrze się tej warstwy trzyma, ale mimo to nie polecam tłustym cerom.

Generalnie jestem zadowolona z jakości, gdyby MAC oferował lepszy dla mnie kolor zostałabym jego wierną fanką.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: chyba nigdy nie skończę tej wielkiej butli 120 ml

Chcesz pochwalić Kulfon za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij