MAC, Face and Body Foundation (Podkład do twarzy i ciała)

Powiększ MAC, Face and Body Foundation (Podkład do twarzy i ciała)

Zgłaszająca osoba: Queen

Podkład na bazie wody, wodoodporny, który zapewnia długotrwałe krycie z zachowaniem naturalnego wyglądu twarzy i ciała. Idealny do wszystkich typów cery. Zawiera składniki nawilżające i ochronne. Daje profesjonalny efekt, który sprawdzi się nawet przy sesjach zdjęciowych. Dostępny w 11 odcieniach.

• Mój Ci On!
  • Mam cerę mieszaną i azs, więc szukam podkładu lekkiego, który nie zniknie po 3 godzinach. Nałożyłam dwie warstwy i ładnie zakrył pory, wtopił się w skórę i co najważniejsze nie podkreśla suchy skórek i nie czuć ściągnięcia na twarzy! Podkład po 5 godzinach dalej się trzyma, nie waży, skóra wygląda na zdrową i pełną życia. Błysk, który daje bardzo mi odpowiada. Nakładam na niego mac mineralize skinfinish natural, świetny duet. Odcień C2.

Używam tego produktu od: 2 dni
    Ilość zużytych opakowań: 1 butelka- w trakcie

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić Merys za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaby produkt.
  • Na fali fascynacji MAC nie mogło zabraknąć tego produktu. Zaopatrzona w niemalże 15 ml próbkę koloru C3 (prześliczny beż) przystąpiłam do testowania. Podkład jest jak mgiełka, jedna warstwa nie robi nic, dwie już dają kolor, żeby zrobić jakie takie krycie potrzeba minimum 5 warstw, a nie mam nic do ukrycia. Jaki to ma sens? Dla mnie żaden. Jest zima, mam cerę mieszaną, a już po niemalże godzinie od przypudrowania świecę się jak latarnia. Bez pudru na twarzy jest lepka maź. Jest lekki, bardzo lekki, niby najlepszy na lato, ale podczas cieplejszych dni mam murowaną latarnię już po 10 minutach. Nie rozumiem fenomenu tego podkładu, a nie jestem zwolenniczką mega matu czy mocnego krycia. Zrobiłam test i po 2 godzinach zmyłam go z twarzy i co ?? Na waciku oprócz różu i brązera nie było innego koloru. Więc dla mnie znika w zastraszającym tempie. Zaleta to 120 ml za 150 zł, ale jakość nijaka Szkoda, ja nie polecam.

Używam tego produktu od: krócej niż miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić dorotabat za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, po wymieszaniu z korektorem!
  • Podkład ten kupiłam, bo szukałam czegoś nawilżającego na lato, a inne podkłady wydawały mi się za ciężkie. Ale to nie było to. Mam skłonność do powstawania plamek na skórze (z różnych powodów - krostki, słońce, przebarwienia nie wiadomo skąd) i ten podkład ich nie przykryje. Niestety - świeci się. Faktycznie chyba lepszy jest do ciała - czytałam, że niektóre dziewczyny używają go do nóg. Podkład przeleżał całe lato , ale szkoda mi go było wyrzucać, wiec poszłam do salonu z prośbą o poradę - może można go z czymś wymieszać. Otóż można. Można go wymieszać np. z korektorem Prolongwear! (generalnie podkład można mieszac tylko z korektorem, bo z innym podkładem mógłby się zwarzyć! )I teraz dozuje jedną lub dwie pompki korektora i trochę więcej (na oko) podkładu. Mieszam to na ręce i nakładam. Efekt super - podkład nie jest ciężki, ale kryjący i długotrwały!!! Gdyby sprzedawali od razu taki byłoby fantastycznie!!!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cyranka31 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Bardzo dobry, unikatowy produkt, dostępny w dużej gamie kolorystycznej, umieszczony w wygodnym i lekkim opakowaniu. Ja posiadam odcień C2, 120ml.

Na pewno nie dla każdej z nas. Nie jest to podkład który ma przykryć piegi, przebarwienia lub większe niedoskonałości. Nie sprawdzi się u posiadaczek tłustej cery i na pewno nie będą z niego zadowolone osoby lubiące matowe wykończenie na buzi. Ten produkt sprawi, że nasza buzia będzie wyglądać naturalnie, świeżo i promiennie przez cały dzień. Daje uczucie nawilżenia, absolutnie nie poskreśla wysuszonych skórek. Jest bardzo długotrwały, nie ściera się i nie wchodzi w zmarszczki. Na większe wyjścia pięknie wygląda połączony z rozświetlaczem na nogach i dekolcie. Kiedy potrzebuje większego krycia często łącze go z innymi długotrwałymi podkładami dzięki czemu uzyskuje większe krycie ale nadal piękne satynowe wykończenie.

Szczerze polecam!

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Chcesz pochwalić whitelayla za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie warty zachodu
  • Nie dla mnie ci on. Mam dwa - kolor C1 oraz White.
    C1 mimo ładnego tonu, który nie jest zbyt żółty jest jednak trochę za ciemny, rozjaśniam go (jak i inne podkłady) właśnie tym białym.
    Podkładu nie polubiłam, ponieważ:
    - irytuje mnie sposób aplikacji - trzeba go dość długo wmasowywać wręcz w skórę, aby konsystencja wreszcie zrobiła się treściwsza i podkład zaczął kryć tę odrobinę, którą kryje,
    - przy mojej mieszanej skórze nie sposób go zmatowić na długo. Latem nie mogę go w ogóle używać, bo po kilkunastu minutach od zmatowienia skóra wygląda na nowo tak tłusto, że nie umiem tego zdzierżyć. W chłodniejsze dni zmatowienie działa na trochę dłużej ale nadal duuużo mu brakuje do ideału,
    - są dni, że znika ze skóry - jest przez kilka godzin, po czym jakby się ulotnił. Skóra wygląda na niczym nie przykrytą, tłustą i zaniedbaną,
    - po zmatowieniu i utrwaleniu go Blot Powder'em okazuje się po kilkunastu minutach, ze mam pory jak kratery! Tego dzierżyć nie mogę i nie pojmuję jak produkty tej samej firmy mogą się ze sobą tak gryźć i dawać tak okropny efekt. Do tej pory nigdy mi się to nie zdarzyło.

Są dni, a raczej chwile - tuż po zmatowieniu zazwyczaj - że skóra wygląda ładnie. Krycie jest delikatne, nawet bardzo, ale buzia wygląda na zadbaną, nieprzeciążoną kosmetykami. Szkoda tylko, że efekt ten jest krótkotrwały, tak kapryśny.

Co do wersji białej - ładnie rozjaśnia podkłady zarówno te o lekkim kryciu, jak i te gęste, treściowe, mocnokryjące. Lubię go używać z podkładami matującymi, ponieważ pozbawia je tego pudrowego wykończenia na skórze, którego nie lubię. Natomiast na pewno więcej go nie kupię, gdyż ma jedną zasadniczą dla mnie wadę - skraca trwałość podkładów, głównie w strefie T. Często podkłady, które normalnie utrzymują mi się na skórze bardzo fajnie, po zmieszaniu z F&B zaczynają po kilku godzinach ścierać się w okolicach płatków nosa, na brodzie czy czole.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie dwóch butelek - 50 i 120 ml.

Chcesz pochwalić tristessa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 77 raz(y)
  • Bardzo ciekawy podkład
  • Posiadm dwa kolory tego pidkładu , c1 oraz n2 .baardzo chciałam przetestować ten podkład Udało się!
    Pierwsza aplikacja była rozczarowująca. Miałam akurat cerę w nienajlepszej formie i chyba potrzebowałam czegoś bardziej treściwego.

Podkład w zasadzie nie posiada krycia... Podkolorowuje skóre ale bardziej na poziomie kremu tonującego niż podkładu. Poprawi koloryt skóry, lekko go wyrówna ale nie ukryje żadnych zmian skórnych. Podklad ma wykończenie rozświetlające. Dość mokre ALE co jest bardzo ciekawe w takiej formie jaką otrzymujemy na buźce po aplikacji trwa wiele godzin. Nie spływa , nie ściera się , mimo tak lekkiej formuły nie złazi z twarzy w ciagu dnia chociaż bywa że się świeci.

Największą zaletą tego podkładu jest fakt że TOTALNIE nie podkreśla porów skóry.
    Podkład jest stosunkowo tani porównując go do innych podkładow z Douglas , nie jest kosztowny
    Serdecznie polecam.

Dla kogo: dla Pań o ładnej nie tłustej skórze szukajacych trwałego rozświetlającego podkładu,o maksymalnie naturalnym wykończeniu))

Ps podklad jest wodoodporny.

Edycja. Jednak najlepszy. Niewidoczny o zadzwiającej moźliwości stopniowania. Moja buzia wygląda na młodszą ładniejszą. Kwc.
    Dokupiłam duże pojemności bo podkład nie jest wydajny. Te małe cudownie nadadzą się na podróż

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 2x50 ml w trakcie

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Loyd za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lekki i delikatny
  • Naoglądałam się filmików na You Tube i zapragnęłam przetestować ten podkład Skusiłam się od razu na dużą butelkę ze względu na korzystną cenę Zgodnie z obietnicami producenta, podkład jest bardzo lekki, doskonale się wchłania i wygląda niezwykle naturalnie. Pozostawia jednak na twarzy lekko mokrą i lepką warstwę, która wymaga przypudrowania. Z całą pewnością nie ukryje większych przebarwień, ale też tego od niego nie wymagam. W sezonie wiosenno-letnim spisywał się świetnie, ale na jesień-zimę muszę niestety przerzucić się na bardziej treściwy produkt. Mały minus na to, że kiepsko współpracuje z Beauty Blenderem i pędzlami - zdecydowanie najlepiej nakłada się go palcami

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 100 ml

Chcesz pochwalić charlotte89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ideał!
  • Mam w odcieniu N1. Pojemność oczywiście ta większa, czyli 120ml (podkład występuje jeszcze w buteleczce 50ml).
    Mam suchą cerę, w dużej mierze bezproblemową - jedyne problemy, jakie mam, to rozszerzone pory, czasem suche skórki i od czasu do czasu jakiś drobny wyprysk. Mam trochę płaskich przebarwień, ale nie są one problemem, praktycznie każdy podkład sobie z nimi radzi.
    Jeśli chodzi o F&B, to jest to zdecydowanie mój ukochany produkt - jest lekki, delikatnie kryje, a wspaniale upiększa. Wygląda bardzo naturalnie. Na mojej - suchej - cerze trzyma się spokojnie minimum 10 godzin, przez ten czas wcale się nie zmienia, wciąż wygląda świeżo i ma ładny glow. Moja cera bardzo dobrze z nim współpracuje.
    Jest to niezwykle lekki produkt, wodnisty, który w połączeniu z ciepłem ciała zamienia się w gęsty, treściwy produkt, dzięki czemu świetnie stapia się ze skórą i jest trwały. Jedna warstwa daje znikome krycie, dwie - nieco mocniejsze, ale wciąż wygląda to naturalnie. Produkt jest wydajny dzięki swojej konsystencji, ponieważ łatwo go dokładnie rozprowadzić. Nie zbiera się w załamaniach, zmarszczkach, nie włazi w pory, nie podkreśla suchych skórek - raczej wygładza je i sprawia, że są niewidoczne.
    Używam go też na klientkach (jestem makijażystką), które często po kilku dniach pytają mnie, jakiego podkładu użyłam, bo bardzo im się podobał i wyglądał idealnie.
    Dla mnie ideał. Nic dodać, nic ująć.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu.
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić BlackSanctum za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pieniadze wyrzucone w błoto...
  • Podklad kusil mnie od jakiegos czasu, ale wczesniej ze studenckim portfelem bylo ciezko Postanowilam w koncu sprobowac i.. juz wiem, chyba za bardzo go sobie idealizowalam. Bardzo, ale to bardzo sie zawiodlam.

Jest praktycznie tak rzadki jak sama woda, pierwsza warstwa nie kryje w ogole (choc nie potrzebuje wiekszego krycia), za to zostawia bardzo nieprzyjemna hmm jakby klejaca warstwe? nie wtapia sie w skore, tylko czuje jakbym byla nim oblepiona- w zyciu nie mialam takiego uczucia po zadnym podkladzie. Nakladajac zas druga wartstwe- oj tak krycie juz jest, ale maska na twarzy gwarantowana!

Probowalam go tez uzyc do wyrownania kolorytu nog (gdzie sprawdzil sie srednio), az w koncu odsprzedalam 3/4 opakowania kolezance- ktora podobno tez jest niezadowolona.

Patrzac na jego recenzje- naprawde nie moglam uwierzyc, ze tyle osob go zachwala. Czy ja trafilam na jakis felerny? Nie wiem, na pewno drugi raz nie wydam takich pieniazkow, zeby sie przekonac.
    Idealnie sprawdza sie tu stwierdzenie "Drogie nie znaczy lepsze" .. Plusem moze byc spore opakowanie, ale coz z tego, dla mnie to akurat tez byl minus oraz to ze dlugo utrzymuje sie na twarzy, aczkolwiek ja mam ochote zmyc go po 5 minutach przez to uczucie "zatkanej, oblepionej skory, ktora w ogole nie oddycha"

Używam tego produktu od: czerwiec 2014
    Ilość zużytych opakowań: poczatek pierwszego

Chcesz pochwalić monis001 za czytelną i pomocną recenzję?
  • MUST HAVE na lato- a mam cerę mieszaną
  • Jeju jest to genialny podkład! Ma pewne wady a uwielbiam go jak żaden inny podkład.
    Ma minimalne krycie, najlżejsze z jakim się spotkałam. Dla wielu osób może to być wadą ale dla mnie jest zaletą. Jest to jedyny podkład który nie zostawia pudrowej poświaty nie ma w ogóle takiej formuły jak wszystkie znane mi podkłady, nie ma mowy że wejdzie w pory, czy osadzi się przy brwiach.
    Jest niewidoczny, na prawdę NIEWIDOCZNY ale wystarczający akurat dla mojej cery. Ładnie ją upiększa- w bardzo dyskretny sposób. Jest to podkład który trzeba przypudrować, średnio lubię się pudrować i akurat ten podkład najbardziej lubię w połączeniu z Meteorytami i na lato jest to duet doskonały. Mam pewność, że w upał nie zostaną nieestetyczne podkładowo pudrowe placki.
    Nakładam go palcami czego nie znoszę ale podobno tak jest najlepiej.
    Mimo, że mam mieszaną cerę skłonną do błyszczenia ten podkład zmatowiony zachowuje się lepiej niż nie jeden long lasting (jeśli chodzi o błysk).
    Nie jest trwały do końca dnia, ale znika identycznie jak szminki Maca w dyskretny sposób nie osadzając się w porach ani nigdzie indziej, po prostu znika bezproblemowo, a goła już cera i tak prezentuje się ładnie bo nie ma na niej resztek podkładu.
    Jest to najbardziej bezproblemowy podkład z jakim się zetknęłam.
    Takiego efektu szukałam ponad 10 lat, nie podołały żadne kremy bb, cc czy lekkie pokłady typu LIQUID HALO.
    Wady, które mimo wszystko mi nie przeszkadzają:
    -trwałość
    -wydaje mi się, że bronzery i róże wyglądają mniej efektownie niż na innych cięższych podkładach
    -formuła którą najlepiej nakładać rękami (nie lubię używać rąk do nakładania podkładów)
    -trzeba bynajmniej na mojej mieszanej cerze dodatkowo przypudrować, żeby zminimalizować glow, który nie jest w tym przypadku tak bardzo korzystny i dla poprawienia trwałości
    Zalety:
    + Bardzo dobra cena, dodatkowa opcja ogromnej -125 ml pojemności
    +Mimo, że mam mieszaną cerę podkład mimo swojego błyszczącego wykończenia bardzo dobrze się sprawdza, nie przetłuszcza bardziej a nawet powiedziałabym, że mniej
    +Najbardziej bezproblemowy podkład jeśli chodzi o noszenie
    +Minimalne krycie które jest dla mnie zaletą, świetnie sprawdza się latem i w dni kiedy chcę być "mniej wymalowana" ale dalej cieszyć się nieskazitelną cerą
    +Cera po długotrwałym noszeniu nie ma skutków ubocznych jak zapychanie, wysuszanie i inne

Konkretnie (jeszcze raz się powtórzę) pokochałam go za bardzo naturalny upiększający końcowy efekt i za to, że nie ma typowo podkładowej formuły która to lubi być widoczna w porach, zmarszczkach mimicznych, on praktycznie nie brudzi rąk-bo jest tak lekki.
    Mam kolor C1 który jest dla mojej jasnej żółtawej cery idealny. Próbkę miałam w kolorze C2 niby była ok ale już z tym kolorem nie było tak idealnie,widać było, że coś nie gra, coś jak nie trafiony azjatycki bb, miałam wrażenie, że w ciągu dnia dodatkowo zmieniał odcień, gdzie przy C1 nic takiego się nie dzieje.
    Mam poczucie, że muszę mieć inny podkład na zmianę ale obecnie jest to mój ulubieniec i myślę, że na chłodniejszą porę też mi się sprawdzi.
    Zawsze go omijałam bo słowo BODY w nazwie mnie zniechęcało, dorabiałam sobie jakąś niepotrzebną ideologię. Żałuję, mogłam się cieszyć piekną cerą dużo wcześniej.

Podkład raczej dla cer bezproblemowych z małymi mankamentami, dla dziewczyn które chcą krycia zdecydowanie się nie sprawdzi.
    Ja mam cerę mieszaną, wiele do zakrycia nie mam, gdzie nie gdzie naczynko, rozszerzone pory trochę nierówny koloryt i ta minimalna moc którą daje Mac Face and Body zdecydowanie wystarcza.
    Niektórzy się dziwią- to po co się malować skoro nie widać- oj widać różnicę,. Skoro może być idealnie a nie tylko dobrze to jestem za.

Używam tego produktu od: w trakcie pierwszego
    Ilość zużytych opakowań: kilka miesięcy

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić aaliyah83 za czytelną i pomocną recenzję?