MAC, Face and Body Foundation (Podkład do twarzy i ciała)

Powiększ MAC, Face and Body Foundation (Podkład do twarzy i ciała)

Zgłaszająca osoba: Queen

Podkład na bazie wody, wodoodporny, który zapewnia długotrwałe krycie z zachowaniem naturalnego wyglądu twarzy i ciała. Idealny do wszystkich typów cery. Zawiera składniki nawilżające i ochronne. Daje profesjonalny efekt, który sprawdzi się nawet przy sesjach zdjęciowych. Dostępny w 11 odcieniach.

• Lekki, wodnisty, na lato super
  • Podkład absolutnie różny od Studio Fix, Sculpt, czy Prolongwear. Jest lekki, delikatny, wodnisty. Dla mnie idealny na wakacje, gdy twarz jest opalona i nie chcemy nakładać warstwy, która spływa wraz z pojawieniem się promieni słonecznych. Wspaniale nawilża, co jest istotne w trakcie upału.
    Mój odcień to: C3.

Używam tego produktu od: 1 standard
    Ilość zużytych opakowań: rok

Chcesz pochwalić amlul za czytelną i pomocną recenzję?
  • mam bardzo mieszane uczucia
  • Przede wszystki stosunek cena-pojemnosc wypada swietnie.

Nie zgodze sie z opinia, ze ze wzgledu na to, iz jest na bazie wody latwiej sie go rozprowadza. Uwazam, ze jest trudny do rozprowadzenia. BB sobie z nim nie radzi - tzn wchlania niesamowita ilosc kosmetyku. Rozprowadzam go palcami. Niedawno obejrzalam filmik jednej z vlogerek i jedyne co moge poradzic, to rozcierac go jak krem. Faktycznie zmienia konsystencje pod wplywem ciepla i zachowuje sie zupelnie inaczej. Jest wtedy bardziej kryjacy.

Skora jest baaaaardzo nawilzona, nie ma mowy o wysuszaniu. ALE! zostawia taka lepka warstewke, wiec koniecznie trzeba go przypudrowac, bo inaczej wszystkie farwocle beda Wasze

Zima sprawdzil sie fajnie. Nie nalezy do ciezkich, wrecz przeciwnie, podklad jest leciuchny. Zobaczymy jak sie sprawdzi latem.

Chce zaznaczyc, ze mam cere wlasciwie idelana - bez wypryskow, bez blizn etc. Pewnie dlatego u mnie sprawdza sie tak dobrze. U osob z problemami skornymi - no nie wyobrazam sobie jego zastosowania. No, ale pozostawiam do oceny kobitkom z taka cera.
    Nie wchodzi w pory, nie podkresla zmarszczek, wrecz przeciwnie-mam wrazenie, ze je splyca.

W ciagu dnia nieprzypudrowany sciera sie, ale nie schodzi plamami. mam wrazenie, ze sie wchlania :P jak krem.. moze to moja bardzo sucha cera tak go "wypija". Na pewno nie zauwazylam tak dlugiego utrzymywania sie o jakim pisza dziewczyny. 11h.. no chcialabym.

Ta ogromna butla jest mega kuszaca. Ale pragne jeszcze zaznaczyc, ze jestem bladziochem, ale bez przesady. Mam raczej standardowy odcien cery u polek i najjasniejszy odcien w gamie jest odrobinke zbyt ciemny i musze wyrownywac szyje ;/

Zamawialam ze sklepu online MAC.

Używam tego produktu od: 3 msc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić anick88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niesamowity
  • Aktualnie mój KWC , najlepszy podkład jaki miałam do tej pory. Czaiłam się na niego dosyć długo i w końcu zakupiłam przez internet w sklepie Mac po 2 dniach dotarł do mnie kolorek N1 w cenie 148 zł za 120 ml . Po miesiącu użytkowania jestem bardzo zadowolona, dostałam wiele komplementów że moja skóra jest rozpromieniona i zdrowa w wyglądzie a nie mam żadnych większych problemów ze skóra . Podkład jest wodnisty dlatego idealnie da się go rozprowadzić, nie wchodzi w zmarszczki pod oczami ani w mimiczne koło ust. Faktycznie jak już jakaś wizażanka napisała wygląda jak byłby przeciwzmarszczkowy . Jak dla mnie bomba polecam. A i nie wiem czy zdążę go zużyć w tym roku w końcu to 120 ml jak żel pod prysznic

Chcesz pochwalić madzq za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po prostu wow!
  • Jestem w szoku jak wspaniałym produktem jest ten podkład! Zaczełam się nim interesować po filmiku pewnej bardzo lubianej przezemnie youtubowiczki i pognałam do maca po próbeczkę tego podkładu.Mam cerę tłustą,ale ostatnio wyglądającą całkiem dobrze.Miałam świadomość że ten podkład nie jest bardzo kryjący,ale chciałam spóbować i dać nieco odetchnąć mojej skórze Generalnie ostatnio zawodzę się na przeróżnych podkładach,bo większość albo daje efekt maski,albo wygląda na twarzy jak pomarańcza po kilku godzinach.Ten jako jeden z nielicznych tego nie robi!Podkład jest na bazie wody,więc jego konsystencja jest ekstremalnie wodnista.Nie polecam nakładać go palcami ani gąbką-moim zdaniem najlepszy jest pędzel.Ja nakładam go pędzlem sephory.Jego krycie jest naprawdę minimalne,jednak robi coś niesamowitego na buzi! Jakby wtapia się w nią-przepięknie ją ujednolicając-jednak pozostaje przy tym absolutnie niewidoczny dla oka! Jest,a tak jakby go nie było! Dawno nie miałam podkładu który wyglądałby tak naturalnie! Jeżeli potrzebujecie większego krycia można nałożyć punktowo drugą warstwę Zauwazyłam że jakby nawilża skórę! Jest po jego nałożeniu bardzo mięciutka i gładka Trzyma się na buzi praktycznie przez cały dzień.Nie zauważyłam żeby się ścierał czy ciemniał.Po kilku godzinach nieco świecę się w strefie T,jednak jest to zdrowy blask i po użyciu bibułki (i ewentualnym drobnym przypudrowaniu)dalej wygląda super Dostałam po jego użyciu mnóstwo komplementów na temat wyglądu mojej cery Nawet mój TŻ od razu zauważył roznice i sam nawet oferował że mi go zakupi Wiem że od razu kupię duże opakowanie gdy skończę próbkę.Swoją drogą już widzę że jest wydajny bo jedna wystarczyła mi na tydzień,a jeszcze coś tam jest Polecam!!!

Używam tego produktu od: ok tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie próbki,będzie zakup

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Je2bnik za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie sądziłam że będzie moim ideałem
  • Mój pierwszy zakup produktów MAC, zainspirowany rekomendacją Lisy Eldrige, której bloga serdecznie polecam bo jest po prostu najlepszą makijażystką ever.
    Drżącą ręką wydałam 150zł.... Jestem zakochana.

Zacznę od tego że mam NAJGORSZĄ możliwą cerę- potrądzikową (blizny, zabiegi fraxelem), przetłuszczającą się, ale też wysuszoną, cienką.
    Do tej pory moim faworytem był Lacome Teint Idole Ultra 02 i dalej go lubię. Chciałam czegoś lżejszego, bo po całym dniu pracy w klimatyzowanym biurowcu moja skóra była zmaltretowana.

Zrobiłam test- w sephorze wymalowałam pół twarzy Dior Forever (porządy podkład kryjący i rozświetlający, treściwszy niż mój Lancome) a drugą połowę twarzy MAC C1. Efekt niesamowity- Dior podkreślił mi duże pory, ZMARSZCZKI, wysuszył. MAC po 1 warstwie- twarz wygładzona,nawilżona, pory niewidoczne, skóra jak po upiększającej relaksującej maseczce.

Zupełnie niespodziewanie MAC okazał się moim najlepszym podkładem, jaki kiedykolwiek w historii mojej umęczonej buzi miałam. Fakt, sposób aplikacji wymaga zachodu tzn specjalnych, okrężnych ruchów miękkiego pędzla (nie pędzla do podkładu bo jest za sztywny, najlepszy będzie do pudru mineralnego). Ale efekt jest wart zachodu.

Podkład DOBRZE kryje, nie rozumiem niektórych komentarzy że wogóle nie.
    Ja z moją przebarwioną buzią z bliznami której w Sephorze polecają EL Double Wear (a który robi mi tynk na twarzy i tym samym zwraca uwagę na niedoskonałości) jestem dowodem na to, że MAC kryje ODPOWIEDNIO. Daje też poświatę glow, którą niektórzy mogą uznać że "się świeci" ale dla mnie to jest zdrowy glow jaki daje np. Lancome Teint Miracle. Można przypudrować.
    Podkład absolutnie nie wchodzi w pory i ich nie podkreśla, wręcz wygładza- jakby miał właściwości przeciwzmarszczkowe!
    Kolorówka, wiadomo.

MAC f&B jest zdecydowanie niedoceniany- tylko 3 strony na Wizażu?
    Może to wina tego, że jest słabo reklamowany. Nazwa "face and body" sugeruje ze jest to raczej farbka dla mimów niż podkład konkurujący z tymi w pięknych eleganckich opakowaniach, o inspirujących nazwach: Lumiere,Glow, Miracle, Idole, Everlasting, Even Better... Ale zapewniam was - mógłby śmiało mieć te nazwy wszystkie razem wzięte

Podsumowując - jestem zakochana , daję mój pierwszy KWC właśnie TEMU podkładowi i polecam go gorąco dziewczynom o takiej problemowej skórze jak ja, nie bójcie się go. Polecam mój test "półtwarzowy" z jakimś kryjącym podkładem i same się przekonacie.

MORAŁ: warto eksperymentować i sięgać po kosmetyki, o których myślimy " e to nie dla mnie".

Szczerze polecam !

Używam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie duże 120 ml

Recenzja otrzymała 5 pochwał. Chcesz pochwalić hannah111 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry podkład dla suchej skóry
  • Plusy:
    - bardzo naturalnie wygląda, krycie jest lekkie, ale można łatwo dojść do średniego dokładając kolejne warstwy;
    - nawilżający;
    - wodoodporny - tworzy taką gumową powłokę, po której spływa woda, nie zmazuje się;
    - trwały, po 11 godzinach dalej mam na twarzy makijaż;

Minusy:
    - mimo szerokiej bazy kolorystycznej, najjaśniejszy odcień w gamie "żółtej" jest dla mnie nieco za ciemny;
    - ma dziwny, taki gumowy zapach, ale nie jest bardzo intensywny;
    - wielka butla powoduje, że stosunek ilości do ceny jest świetny, ale jednorazowo nie jest to mała inwestycja; wg mnie MAC powinien dać klientom większy wybór wielkości opakowań i cen (w tym momencie malutka butelka kosztuje właściwie tyle samo co wielka butla);
    - świeci się - tworzy taką mokrą warstwę na skórze - da się przykryć pudrem, który dobrze się tej warstwy trzyma, ale mimo to nie polecam tłustym cerom.

Generalnie jestem zadowolona z jakości, gdyby MAC oferował lepszy dla mnie kolor zostałabym jego wierną fanką.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: chyba nigdy nie skończę tej wielkiej butli 120 ml

Chcesz pochwalić Kulfon za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny na lato , polecam
  • Podklad IDEALNY na lato , lekki , na bazie wody.
    Jezeli ktos ma problemy skorne- wypryski itp .
    NIE BEDZIE zadowolony z wyboru. Podklad wyrownuje koloryt skory , nie kryje dobrze - nie jest do tego stworzony. Ja jestem mega zadowolona z tego podkladu. Moj odcien to C3 , nakladam podklad pedzelkiem. Jesli pojawia sie jakas 'niespodzianka' na mojej twarzy , uzywam innego podkladu do lepszego krycia.

+ WYDAJNY
    + lekka konsystencja
    + nie utlenia sie
    + nie tworzy 'maski'
    + nie brudzi ubran
    + duza gama kolorow , kazda znajdzie cos dla siebie

- cena

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecale

Chcesz pochwalić Aquamarine92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla cery idealnej
  • Podkład jest dość dziwny. Chyba najvardziej adekwatne określenie dla tego produktu. jest bardzo wodnisty i na mojej mieszanej cerze bardzo szybko wyparowywuje jednak kolor jest stworzony dla mnie, idelany odcień ale bardZo slabe krycie. nietstety mam cere mieszano-wrazliwo-tradzikowa i u mnie sie niesprawdza jako podklad tylko bardziej jako baza pod korektor czy mocniej kryjacy podklad

Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić ivysullivan za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po prostu świetny
  • MAC F&B, chodził za mną ten podkład długie miesiące. Dużo czytałam na jego temat i wiedziałam czego ja chcę i co ten podkład może mi dać.
    Dlatego bardzo śmieszą mnie jego recenzje, że podkład nie kryje, nie matuje, że zapycha (!) i nie ma niby filtru SPF. Owszem ma, wystarczy przeczytać skład to że nie jest on wymieniony na opakowaniu nie znaczy, że go nie ma. Ale do rzeczy.

Rzeczą, która urzekła mnie najbardziej w tym podkładzie jest to, że jest on na bazie wody, mam cerę mieszaną/tłustą i najlepiej takie podkłady mi się sprawdzają. Jest bardzo leisty i najlepiej sprawdza się nałożony palcami lub gąbką, ale na sucho! Nie moczcie gąbeczki przed nakładaniem bo nigdy F&B nie nałożycie na twarz :P Nakładając go palcami uzyska się najelpszy efekt, bardzo szybko na twarzy zastyga i gęstnieje, przez co świetnie trzyma się on buzi, nie ściera się, ani nie odbija na ciuchach, telefonach, można podrapać się po twarzy a on dalej tam będzie )

Oczywiście ogromnym jego plusem jest to, że możemy nakładać go warstwami aby zwiększyć efekt krycia, akurat tego sposobu nie jestem fanką, ale nakładam go tak: nakładam potrzebną mi ilość podkładu na dłoń i pocieram go o drugą dłoń, tak jakbym rozsmarowywała krem na rękach. Efekt tego jest taki, że podkład staje się gęstszy i bardziej lepki, dzięki czemu można utrzymać naprawdę bardzo mocno kryjącą teksturę na twarzy i w taki sposób używa mi się go najlepiej

Za butelkę 120ml zapłaciłam 36€, co jest ceną śmieszną w porównaniu do ilości kosmetyku, ja stosuję go cały rok, początkowo był on podkładem na wiosnę/lato, teraz używam go cały czas. Dobrze współgra on z każdym pudrem matującym i po dobrym pudrowaniu, mat trzyma się na buźce bardzo długo

Posiadam odcień C1. Planuję jeszcze zakup w MAC Pro F&B White oraz ciemniejszego koloru.

Używam tego produktu od: sierpień 2012
    Ilość zużytych opakowań: jedno do połowy

Chcesz pochwalić katharsis za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetlista mgiełka.
  • Ostatnio moja cera przeżywa swój dobry czas, postanowiłam więc zainwestować w coś bardzo lekkiego, a jednocześnie dobrej jakości. Padło na MAC. I w sumie wybór był dobry.

Mój kolor to C2 - jestem bardzo blada dlatego nie jestem do końca zadowolona z tego co doradziła mi makijażystka w sklepie (Kraków), powinnam mieć jaśniejszy odcień. Ale w tej ocenie skupię się na cechach innych niż kolor, ponieważ to sprawa indywidualna.

Konsystencja: wodnista, śliska, bardzo lekka.

Zalety:
    *najbardziej zadowolona jestem z cudnego, subtelnego rozświetlenia (tak, podkład jest rozświetlający) - bez brokatowych drobinek, ale również nie jest to efekt tłustej twarzy, podkład świetnie odbija światło, cera wygląda zdrowo i promiennie
    *ja nakładam palcami i ten sposób aplikacji jest łatwy i skuteczny, podkład rozprowadza się całkiem ok
    *fajnie, że krycie można stopniować warstwami (7 to trochę przesada - nie wyobrażam sobie mieć 7 warstw tapety na buźce), zazwyczaj stosuję jedną - tu zyskamy tylko rozświetlenie lub 2-3 wyrównujące koloryt i dające delikatne krycie
    *wygodna butelka z miękkiego plastiku
    *podkład jest wodoodporny dzięki czemu świetnie nadaje się na lato
    *wydajny - bardzo duża butla (lub mniejsza do wyboru)
    *lekko nawilża

Wady:
    *cena - owszem, jest go sporo, ale jednak 150zł to jest dużo
    *bardzo szybko wysycha na buzi, trzeba się spieszyć z rozprowadzeniem go
    *brakuje mi w nim filtru UV
    *z pewnością nie jest to podkład dla skóry tłustej i trądzikowej, zadowolone z niego będą tylko panie o skórze naturalnie ładnej i bez problemu

Mimo tej wady jaką jest cena uważam, że warto. Nie jest to jakiś podkład marzenie, ale trzyma poziom. Nie żałuję zakupu, używam z przyjemnością. I polecam

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Chcesz pochwalić Odylena za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij