MAC, Face and Body Foundation (Podkład do twarzy i ciała)

Powiększ MAC, Face and Body Foundation (Podkład do twarzy i ciała)

Zgłaszająca osoba: Queen

Podkład na bazie wody, wodoodporny, który zapewnia długotrwałe krycie z zachowaniem naturalnego wyglądu twarzy i ciała. Idealny do wszystkich typów cery. Zawiera składniki nawilżające i ochronne. Daje profesjonalny efekt, który sprawdzi się nawet przy sesjach zdjęciowych. Dostępny w 11 odcieniach.

• Bardzo delikatny, mało kryjący
  • Zaletą jest duże opakowanie, jest bardzo mało kryjący, naturalny , zróżnicowana kolorystyka , maja odcienie bezowe i różowe
    Używałam go w Szkole Wizażu , wypróbowałam dużo odcieni i używam go do pracy.
    Cena nie jest wysoka, bardzo wydajny

Ilość zużytych opakowań: 7 opakowań dużych

Chcesz pochwalić Niebieski Ptak za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Zrób sama kosmetyk - oliwka na cellulit

• wstrętny zapychacz
  • Nie mam pojęcia, dlaczego mam takiego pecha do tego podkładu.
    Najpierw kupiłam próbkę na allegro odcienia C 3 i byłam bardzo zadowolona. krył i zostawiał na buzi piękne glow.
    Następnie w salonie MAC kupiłam pełnowymiarowy produkt C 2 i zaczęły się schody.

Podkład wchodzi mi w pory. Wklepywać palcami jest ciężko, gąbeczką w ogóle nie kryje, pędzlem czuję efekt oblepionej skóry która nie oddycha.
    Po miesiącu używania dostałam paskudnego wysypu krostek, a następnie bolących pryszczy.
    Odstawiłam wszystkie produkty do twarzy, wyleczyłm cerę, a następnie prowadziłam szczegółową obserwację każdego użytego kosmetyku. Po kilku podejściach okazało się, że winny jest podkład.

Podkład jest na bazie wody, więc nie wiem czy może zapychać, ale musi być w nim składnik, który uczula, albo ten podkład nie pozwala skórze oddychać, skóra się poci i reaguje negatywnie.

To już kolejny produkt MAC na którym się zawiodłam.

Z plusów mogę wymienić:
    dużą pojemność
    ładny zapach
    cenę ( jak na MACa to tani podkład)

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Chcesz pochwalić kukartka30 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój NR.1!
  • Mam cerę trądzikową ze skłonnością do ropnych wyprysków i czerwonych plam, przez wiele lat szukałam odpowiedniego podkładu który po nałożeniu będzie wyglądał na mojej buzi naturalnie nie wysuszał i nie wyglądał jak maska. Przetestowałam niezliczone ilości podkładów od tych tańszych po te droższe (wszystkie możliwe z Clnique, Estée Lauder, Lancôme, Yves Saint Laurent i wiele innych firm) nie raz miałam sytuację że po nałożeniu podkładu musiałam go z powrotem zmywać nie wspominając już o tym że najchętniej nie wychodziłabym z domu.
    Zdecydowałam się na ten podkład przez przypadek oglądając wizażystkę na youtube - podsyłam linka
    Od tej pory wychodzenie z domu nie jest koszmarem!
    I zaznaczam że pod podkład punktowo nakładam korektor na czerwone rop.wypryski.

- Moja buzia wygląda naturalnie!
    - Nałożenie podkładu zajmuje mi 2 min.
    - Ani razu nie musiałam zmywać go ponownie, zawsze jest idealnie
    - Stapia się z moja cerą inne podkłady albo były za jasne albo za ciemne albo powstawały plamy (mój odcień to C1 50ml opakowanie)
    - Trzeba pamiętać że jest tłusty ale po wcieraniu go okrężnymi ruchami w skórę zmienia konsystencję na delikatnie pudrową - tu pomocny jest link

Mam już 4 opakowanie i na pewno nie zmienię go na żaden inny podkład, jeżeli chcecie aby dłużej utrzymał się na skórze proponuję delikatnie przypudrować twarz w szczególności latem.

Używam tego produktu od: 6 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania i już jutro kupuję następne 50ml

Chcesz pochwalić AgSytek za czytelną i pomocną recenzję?
  • extra
  • sklad na +,zmywa sie dobrze,nie zatyka, lekki, super kolory! moj to C2, można stopniować krycie, lecz i tak jest delikatne. Nie nadaje sie skory tlustej,idealny dla suchej

Używam tego produktu od: 1 rok

Chcesz pochwalić tatuum za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warty uwagi
  • Plusy
    -rozjaśnia cerę
    -nadaje się do cer mieszanych
    -lekki, nie zapycha
    -cera wygląda świeżo
    -efekt wypoczętej buzi
    -rzadki, ale po kilku razach człowiek uczy się nakładania

Minusy
    -brak

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić pawlonek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 3 raz(y)
  • Mój Ci On!
  • Mam cerę mieszaną i azs, więc szukam podkładu lekkiego, który nie zniknie po 3 godzinach. Nałożyłam dwie warstwy i ładnie zakrył pory, wtopił się w skórę i co najważniejsze nie podkreśla suchy skórek i nie czuć ściągnięcia na twarzy! Podkład po 5 godzinach dalej się trzyma, nie waży, skóra wygląda na zdrową i pełną życia. Błysk, który daje bardzo mi odpowiada. Nakładam na niego mac mineralize skinfinish natural, świetny duet. Odcień C2.

Używam tego produktu od: 2 dni
    Ilość zużytych opakowań: 1 butelka- w trakcie

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Merys za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaby produkt.
  • Na fali fascynacji MAC nie mogło zabraknąć tego produktu. Zaopatrzona w niemalże 15 ml próbkę koloru C3 (prześliczny beż) przystąpiłam do testowania. Podkład jest jak mgiełka, jedna warstwa nie robi nic, dwie już dają kolor, żeby zrobić jakie takie krycie potrzeba minimum 5 warstw, a nie mam nic do ukrycia. Jaki to ma sens? Dla mnie żaden. Jest zima, mam cerę mieszaną, a już po niemalże godzinie od przypudrowania świecę się jak latarnia. Bez pudru na twarzy jest lepka maź. Jest lekki, bardzo lekki, niby najlepszy na lato, ale podczas cieplejszych dni mam murowaną latarnię już po 10 minutach. Nie rozumiem fenomenu tego podkładu, a nie jestem zwolenniczką mega matu czy mocnego krycia. Zrobiłam test i po 2 godzinach zmyłam go z twarzy i co ?? Na waciku oprócz różu i brązera nie było innego koloru. Więc dla mnie znika w zastraszającym tempie. Zaleta to 120 ml za 150 zł, ale jakość nijaka Szkoda, ja nie polecam.

Używam tego produktu od: krócej niż miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić dorotabat za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, po wymieszaniu z korektorem!
  • Podkład ten kupiłam, bo szukałam czegoś nawilżającego na lato, a inne podkłady wydawały mi się za ciężkie. Ale to nie było to. Mam skłonność do powstawania plamek na skórze (z różnych powodów - krostki, słońce, przebarwienia nie wiadomo skąd) i ten podkład ich nie przykryje. Niestety - świeci się. Faktycznie chyba lepszy jest do ciała - czytałam, że niektóre dziewczyny używają go do nóg. Podkład przeleżał całe lato , ale szkoda mi go było wyrzucać, wiec poszłam do salonu z prośbą o poradę - może można go z czymś wymieszać. Otóż można. Można go wymieszać np. z korektorem Prolongwear! (generalnie podkład można mieszac tylko z korektorem, bo z innym podkładem mógłby się zwarzyć! )I teraz dozuje jedną lub dwie pompki korektora i trochę więcej (na oko) podkładu. Mieszam to na ręce i nakładam. Efekt super - podkład nie jest ciężki, ale kryjący i długotrwały!!! Gdyby sprzedawali od razu taki byłoby fantastycznie!!!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cyranka31 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Bardzo dobry, unikatowy produkt, dostępny w dużej gamie kolorystycznej, umieszczony w wygodnym i lekkim opakowaniu. Ja posiadam odcień C2, 120ml.

Na pewno nie dla każdej z nas. Nie jest to podkład który ma przykryć piegi, przebarwienia lub większe niedoskonałości. Nie sprawdzi się u posiadaczek tłustej cery i na pewno nie będą z niego zadowolone osoby lubiące matowe wykończenie na buzi. Ten produkt sprawi, że nasza buzia będzie wyglądać naturalnie, świeżo i promiennie przez cały dzień. Daje uczucie nawilżenia, absolutnie nie poskreśla wysuszonych skórek. Jest bardzo długotrwały, nie ściera się i nie wchodzi w zmarszczki. Na większe wyjścia pięknie wygląda połączony z rozświetlaczem na nogach i dekolcie. Kiedy potrzebuje większego krycia często łącze go z innymi długotrwałymi podkładami dzięki czemu uzyskuje większe krycie ale nadal piękne satynowe wykończenie.

Szczerze polecam!

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Chcesz pochwalić whitelayla za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie warty zachodu
  • Nie dla mnie ci on. Mam dwa - kolor C1 oraz White.
    C1 mimo ładnego tonu, który nie jest zbyt żółty jest jednak trochę za ciemny, rozjaśniam go (jak i inne podkłady) właśnie tym białym.
    Podkładu nie polubiłam, ponieważ:
    - irytuje mnie sposób aplikacji - trzeba go dość długo wmasowywać wręcz w skórę, aby konsystencja wreszcie zrobiła się treściwsza i podkład zaczął kryć tę odrobinę, którą kryje,
    - przy mojej mieszanej skórze nie sposób go zmatowić na długo. Latem nie mogę go w ogóle używać, bo po kilkunastu minutach od zmatowienia skóra wygląda na nowo tak tłusto, że nie umiem tego zdzierżyć. W chłodniejsze dni zmatowienie działa na trochę dłużej ale nadal duuużo mu brakuje do ideału,
    - są dni, że znika ze skóry - jest przez kilka godzin, po czym jakby się ulotnił. Skóra wygląda na niczym nie przykrytą, tłustą i zaniedbaną,
    - po zmatowieniu i utrwaleniu go Blot Powder'em okazuje się po kilkunastu minutach, ze mam pory jak kratery! Tego dzierżyć nie mogę i nie pojmuję jak produkty tej samej firmy mogą się ze sobą tak gryźć i dawać tak okropny efekt. Do tej pory nigdy mi się to nie zdarzyło.

Są dni, a raczej chwile - tuż po zmatowieniu zazwyczaj - że skóra wygląda ładnie. Krycie jest delikatne, nawet bardzo, ale buzia wygląda na zadbaną, nieprzeciążoną kosmetykami. Szkoda tylko, że efekt ten jest krótkotrwały, tak kapryśny.

Co do wersji białej - ładnie rozjaśnia podkłady zarówno te o lekkim kryciu, jak i te gęste, treściowe, mocnokryjące. Lubię go używać z podkładami matującymi, ponieważ pozbawia je tego pudrowego wykończenia na skórze, którego nie lubię. Natomiast na pewno więcej go nie kupię, gdyż ma jedną zasadniczą dla mnie wadę - skraca trwałość podkładów, głównie w strefie T. Często podkłady, które normalnie utrzymują mi się na skórze bardzo fajnie, po zmieszaniu z F&B zaczynają po kilku godzinach ścierać się w okolicach płatków nosa, na brodzie czy czole.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie dwóch butelek - 50 i 120 ml.

Chcesz pochwalić tristessa za czytelną i pomocną recenzję?