MAC, Cream Colour Base

Powiększ MAC, Cream Colour Base

Zgłaszająca osoba: Queen

Uniwersalny produkt do makijażu może być stosowany bezpośrednio na gołą skórę, pod podkład, na podkład lub puder. Można go nakładać palcami, gąbką lub pędzlem. Kolor może być delikatny lub wyrazisty - zależy od sposobu aplikacji.
Kosmetyk bezzapachowy, dostępny w odcieniach: Pearl, Shell, Hash, Luna, Improper Copper, Fabulush, Fawntastic oraz Flaming Fuchsia.
Odcienie Fabulush oraz Improper Cooper nie powinny być stosowane w okolicy oczu! (zalecenie producenta).
Odcień Fawntastic nie powinien być stosowany w okolicy ust! (zalecenie producenta).

Cena: 60zł / 3,2g

Chwalona: 136 raz(y)
  • rozświetlacz idealny – odcień Pearl
  • Absolutnie wspaniały produkt i w tej chwili mój ulubiony rozświetlacz. Niech się chowają te wszystkie Lou-Manizery i inne pseudotafle ;-)

Jeśli chodzi o rozświetlacze zauważyłam, że opinie na ich temat różnią się w zależności od tego, jaki efekt kto lubi. Ja np. nie dołączam się do chóru opiewających cudowność złotego rozświetlacza TheBalm – dla mnie efekt jest zbyt "chamski", ewidentny drobinkowy (kto ma "naturalnie" rozświetloną twarz ewidentną złotą taflą?...). Uwielbiam subtelne, delikatne rozświetlenie. W pełni odpowiada mi rozświetlacz Kevyna Aucoina w odcieniu Candlelight (bardziej szampański) oraz MAC w odcieniu Lightscapade (wpadający w srebro). Dla orientacji – skórę mam bardzo jasną, okolice NC-NW15.
    No i od jakiegoś czasu do grona ulubieńców dołączył Cream Colour Base w odcieniu Pearl. Właściwie nie daje on żadnego konkretnego koloru – skóra wygląda po prostu na wypolerowaną (dobre określenie jednej z poprzednich recenzentek), zdrową i naturalnie lśniącą. Daje blask, to wszystko. Przez to, że nie ma wyraźnego koloru, nadaje się dla osób o przeróżnych odcieniach cery. A efekt jest... BOSKI. Cudownie naturalny, zdrowy, no poezja. Kosmetykiem można też rozświetlać kąciki oka i łuk brwiowy. Wystarczy dosłownie odrobinka. Teoretycznie kosmetyk kremowy powinno się nakładać przed pudrem, ale mi czasem zdarza się użyć go na puder i też nie robi się żadne "ciasto". Produkt ładnie wtapia się w skórę, świetnie się rozprowadza, daje naprawdę śliczny efekt. Dodatkowo kocham w nim to, że jest w malutkim, poręcznym opakowaniu (niewiele większym niż korektor Studio Finish MAC) oraz to, że nie potrzeba do niego pędzelka. Super wygoda!

Cena w stosunku do wydajności, która jest szalona (wystarczy ociupinka kosmetyku), jest naprawdę bardzo ok.

Absolutne cudo dla wszystkich, którzy tak jak ja kochają naturalny, subtelny efekt rozświetlenia. Gorąco polecam!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

Chcesz pochwalić vine za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• super rozświetlacz
  • Właśnie sięgam dna odcienia pearl i pędem zamawiam kolejne opakowanie.
    Cudo!!!
    Rozświetla pięknie,nienachalnie,można go użyć pod łukiem brwiowym,w kącikach oczu,nad kości policzkowe.....
    Wadą jest opakowanie,uważam że przy tej cenie jest nieco tandetne...ale to tyle,więcej wad nie widzę,nawet dostępność przestała być problemem,odkąd mac ruszył z polskim sklepem on line.
    No i jest wydajny!Używam tego produktu od: 8 miesiącyIlość zużytych opakowań: 1 zużyte

Chcesz pochwalić MyNameIsMakeUp za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie sprawdzil sie jako baza pod ciebie
  • Zacznijmy od tego, ze zakupilam te baze aby uzywac jej pod cienie, na stronie byl opis ze takze sie do tego nadaje.
    Posiadam kolor Pearl. Spodziewalam sie,ze pieknie podbije cienie perlowe, nic takiego sie nie stalo.
    Jakiez bylo moje zdziwienie w pracy, gdy mniej wiecej po czterech godzinach kolor cieni byl blady i niestety zaczely sie walkowac i wchodzic w zalamanie powieki.
    Bylam bardzo zawiedziona. Ale mozna go uzywac jako rozswietlacz, wtedy ladnie wyglada, nie nachalnie, chociaz czasem mam wrazenie ze go nie widac.
    Mam pewne zachamowania bo nie umiec go nalozyc na skonczony makijaz aby wygladal naturalnie na kosciach policzkowych.
    Takze lezy i sie marnuje, i zgodze sie ze wszystko sie do niego klei. Potestuje go jeszcze moze jako rozswietacz sprawdzi sie lepiej.Używam tego produktu od: 11 miesiecyIlość zużytych opakowań: w trakcie 1szego

Chcesz pochwalić cotopaxi32 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Genialny rozświetlacz
  • Używam odcienia Shell jako rozświetlacza na kości policzkowe oraz pod łukami brwiowymi. Świetnie się sprawdza, nie rusza się z miejsca, trwały i na długo wystarcza. Jedynym minusem jest plastikowe opakowanie, które pęka. Foremka nie jest metalowa więc nie można jej przełożyć do palety magnetycznej.

Ilość zużytych opakowań: 1 (3,2 g)

Chcesz pochwalić kalijam za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 4 raz(y)
  • Efekt zdrowej,"wypolerowanej"cery
  • Rozswietlacz posiadam w odcieniu Pearl.Dlugo szukalam idealnego rozswietlacza-takiego bez jakichkolwiek drobinek,dajacego efekt wypoloerowanej,zdrowej skory.Mac daje nam wlasnie takie efekt,przy tym nie emigruje po twarzy,bardzo dlugo sie utrzymuje.Konsystencja jest gesto-kremowa,ale bardzo dobrze sie z nim pracuje,zazwyczaj nakladam go palcami badz pedzlem.

Używam tego produktu od: 4 tyg.
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go

Chcesz pochwalić king4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny rozświetlacz
  • Cream Colour Base mam w odcieniu Pearl. Jest to najjaśniejszy kolor i używam go jako rozświetlacza na szczyty kości policzkowych. W tej kwestii sprawdza się bardzo dobrze. Ładnie, delikatnie rozświetla. Nie posiada żadnych drobinek, jest to raczej efekt tafli wody. Świetnie wtapia się w skórę, nie tworzy smug, ładnie się rozciera.
    Jest bardzo wydajny. Dobrze rozprowadza się zarówno palcami jak i gąbeczką.

Chcesz pochwalić alice_91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Piękny highlighter!
  • Ten rozświetlacz w odcieniu HUSH daję bardzo subtelny efekt rozświetlenia. Nakładam go na kości policzkowy i pod brwi. Już widzę że jest niesamowicie wydajny i mam chyba na kilka lat spokój z rozświetlaczem, więc jest na 100% wart swojej ceny.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić Tigressa za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 377 raz(y)
  • Brudas ale daje ładny efekt
  • Zacznę od najwiekszej wady tego produktu-konsystencji.

Tak, wiem widziały gały co brały, miałam tester w sklepie, który tez był niemiłosiernie brudny ale skusił mnie kolor i efekt.
    CCB to coś w rodzaju pasty.W temperaturze pokojowej jest dosyć tępa, trudno się ją rozprowadza, trzeba się postarać bo można zostawić smugi.Poza tym brudzi się jak...wiadomo co.Mam kolor Luna-biały.Doskonale widoczne są na niej wszelkie paproszki, brudy i tym podobne.Niestety.A jestem osobą dość czystą i do mojej Luny podchodzę z umytymi łapkami, bo nakładam ją palcami.Mimo tego nie ustrzegłam się zabrudzeń, których usunąć się nie da.Ale nie wpływa to na sam produkt i jego właściwości.

Jaka jest Luna?Jest biała, bezdrobinkowa.Daje przefantastyczny efekt rozjaśnionej, lekko wypolerowanej skóry.Bez drobinek, bardzo subtelnie i delikatnie.
    Idealna do rozświetlania kości policzkowych, okolic ust, oczu.Nie stosowałam jej tylko jako szminki i cienia do powiek.
    Trwałość jak na Maca przystało-zachwycająca.Testowałam ją także w czasie dużych upałów i trzymała się od rana do wieczora.

Lubię Lunę bo daje piękny, świezy efekt a na jej wady jestem wstanie przymknąć oko.

Ilość zużytych opakowań: jedno napoczęte

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić kuki9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • średnia
  • Szczerze mówiąc jestem rozczarowana CCB. Kupiłam ją z myślą o rozświetleniu kości policzkowych zamiast High Beam, który chociaż bardzo dobry miał różową poświatę która mi nie pasowała (mam zimno-ciepły typ urody i wyglądałam trochę różnokolorowo z ciepłą cerą zimnymi oczami i różowym - chłodnym - odcieniem na policzkach :P)
    Mam odcień biały, kupiony w MAC w Krk. Za 74zł. Baza jest toporna, gęsta, oblepiająca, ciężko ją rozgrzac w palcach, tworzy placki na skórze. W świetle sztucznym efekt jest niezły, ale w dziennym - bardzo słaby. Nie widac rozswietlenia ale lepką białą maź na skórze, faktura skóry wygląda wizualnie źle, ccb uwypukla nierówności skóry, wygląda ona jak czymś pomazana. Nie da jej się dobrze rozprowadzic bo przy probach roztarcia wałkuje się z podkładem - ma w końcu stałą toporną konsystencję. Nie da się jej nabrac i dobrze nałożyc pędzlem do podkładu ze względu na toprnośc. Do jej powierzchni przyklejają się nieczystości. Jeżeli wpadnie grudka tuszu to zabrudzi kosmetyk i trzeba się namaziac zeby ją usunąc. To tyle. Chyba jednak ściągnę sobie zza gramanicy becca shimmering..

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1/5

Chcesz pochwalić ogryzki za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 236 raz(y)
  • dość wszechstronna
  • Niezbyt przepadam za produktami w kremie, jednakże CCB jest na tyle wszechstronna i uniwersalna, iż wybaczam jej takową konstystencję.
    Niektóre z jej zastosowań to:
    - jako rozświetlacz na kości policzkowe
    - na matową szminkę na środek ust w celu nadania ustom wyglądu glam (to zastosowanie najbardziej mi sie podoba)
    - pod łuk brwiowy jako rozświetlacz
    - jako baza pod cienie, choć to rozwiązanie nie dla wszystkich.

Lubię ją, jednak nie na tyle, aby dać maximum gwiazdek.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Corii za czytelną i pomocną recenzję?