Dabur, Amla, Hair Oil (Olejek do włosów z wyciągiem z owoców amla)

Powiększ Dabur, Amla, Hair Oil (Olejek do włosów z wyciągiem z owoców amla)
Produkt dostępny w 2 sklepach. Cena już od 17,00 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: ewa112

Olejek zawiera wyciąg z owoców amla (amalaki - agrestu indyjskiego), sprawia, że włosy stają się sprężyste, zdrowe, błyszczące. Będziesz mieć wrażenie, że włosy są odżywione od środka i mieć poczucie lepszej pielęgnacji. Amla ma świeży, orientalny zapach, jest sekretem pięknych włosów kobiet z Indii.

• fuuuu!
  • + mimo skromnych 100ml jest to wydajny olej, łyżkę oleju wcieram w skórę głowy i przejeżdżam po pasmach włosów
    + wygodna buteleczka

- ciężko go zmyć
    - nie wzmocnił
    - nie nabłyszczał
    - okropny smród DOMESTOSA!!! i to jest decydująca cecha, która sprawiła, że po wykończeniu produktu nie sięgnę po niego nigdy więcej. Jestem w stanie znieść niezbyt ładny zapach, ale kiedy czuję coś co śmierdzi jak domestos to nie mogę tego przetrwać. Co gorsza - po zmyciu, umyciu szamponem i odżywką amlę wciąż czuć, a kiedy trzymam określony czas pod czepkiem jest mi niedobrze i boli mnie głowa...:/
    - nawet w połączeniu z innymi olejami strasznie go czuć, własciwie czuje tylko amlo-domestosa...

Używam tego produktu od: 2miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 1kończę

Chcesz pochwalić czerwone_paznokcie za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Anna Małecka masaż twarzy drenaż

• Najlepszy olej
  • Jako włosomianiaczka nie mogłam nie wypróbować słynnej amli. Zamówiłam więc dużą butelkę i zaraz po dostarczeniu przesyłki musiałam go wypróbować. Stosowałam olej na skórę głowy i włosy pod czepek i ciepły ręcznik na 3-4 godziny.
    Najgorszą wadą oleju jest jego zapach, w którym w ogóle nie wyczuwam kadzidlanej nuty, lecz zapach jakichś tanich środków czystości czy odświeżaczy do toalet, takich jakich używa się w toi toi'ach, najgorsze jest to, że ten zapach utrzymuje się aż do następnego mycia. Nawet jeśli używam mocno pachnących kosmetyków do włosów to ten zapach jest nadal wyczuwalny. Jednak efekt na moich włosach jest na tyle spektakularny, że mogę mu wybaczyć ten specyficzny smrodek.
    Olejku zawsze używałam razem z szamponem w pudrze Shikakai i ten duet spisuje się u mnie idealnie. Włosy są wygładzone, miękkie, sypkie i lśniące. Żaden olej, jaki dotychczas stosowałam, a było ich trochę, nie dał mi takich efektów. Jednak, gdy stosowałam go z innym szamponem efekt był mniej widoczny. Co do innych, długotrwałych efektów tj. szybszy porost, to niczego takiego nie zauważyłam, być może dlatego, że nie używam go zbyt regularnie.
    Olej łatwo się zmywa, wystarczy raz umyć delikatnym szamponem; ma typowo oleistą konsystencję i ciemnozielony kolor, więc trzeba uważać na ręczniki.
    Ogólnie jestem z oleju bardzo zadowolona i na pewno kupię kolejną butelkę

Chcesz pochwalić Stormborn za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój KWC wśród olei !!!
  • Mam kręcone, wysokoporowate włosy, dobranie oleju zwłaszcza ziołowego, to prawdziwy wyczyn. Poprzedza go zawsze etap kompletowania informacji i opinii.
    Na temat Oleju Amla, Dabur czytałam wiele recenzji(jedne pozytywne drugie zrażały), w końcu zdecydowałam się na zakup go w drogeriach Helfy za 27 zł(300ml)
    Po 1 olejowaniu widziałam już efekty ! po zużyciu całego opakowania byłam bardzo zadowolona:
    - włosy stały się sprężyste
    - sypkie
    - jedwabiste w dotyku
    - mieniły się na słońcu niczym miliony monet
    - wbrew opiniom podkręcił mi skręt
    - pojawiło mi się sporo baby hair'ów
    - zdecydowanie przyśpieszył mi porost włosów
    - włosy mniej się puszą
    - idealny konsystencja do rozprowadzania na włosach( nie za gęsty, nie za rzadki)
    - nie przetłuszcza włosów/nie powoduje łupieżu
    - wydajny
    -cena

Co do minusów to jedyna rzecz na którą trzeba uważać jeśli chodzi o kręcone włosy to aby bardzo skoncentrować się przy używaniu tego oleju i innych ziołowych na zrównoważonej pielęgnacji włosów. Jak wiadomo oleje ziołowe jak i same zioła mają tendencje do przesuszania ;p
    Jednak odrobina wysiłku emolientowo-humektantowo-proteinowego i efekt jest niesamowity !

Minusy:
    - jak dla mnie to zapach, trochę jak płyn do dezynfekcji toalet, ale z czasem można się przyzwyczaić
    A na ten problem polecam do późniejszej maski dołożyć kilka kroplo olejku eterycznego zniweluje zapach

Załączam świadectwo

Używam tego produktu od: 1, 5 roku
    Ilość zużytych opakowań: pełne 3, 4 w trakcie

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić KonstancjaCzartoryska za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja!
  • Moje włosy są niefarbowane, średnioporowate w kierunku niskoporowatych, zdrowe, końce mają skłonność do podsuszania się, łatwo je obciążyć.

Stosuję olej od miesiąca, prawie co każde mycie włosów - średnio 2x w tygodniu, od 15 min do całej nocy. 1-2x w tyg nakładam róznież na skórę głowy (na skórę głowy w mieszance z rycynowym, ale rycynowy na mnie nie działa).

Dopiero po tej mieszance widzę o co naprawdę chodzi w olejowniu - efekt jest rewelacyjny, różnica we włosach bije po oczach: włosy są sypkie, błyszczą jak szalone, miękkie, wzmocnione, nawilżone, szybko poprawił się stan końców podsuszonych upalnym latem i gorącym nawiewem suszarki. Niby ciężko poprawić stan włosów, które są po prostu zdrowe, ale nie powalają mimo to wizualnie - za to tutaj widać ewidentnie wielką różnicę na plus.

Co do zapachu to mi się bardzo podoba, jest kadzidlany o średniej intensywności, ale nie przeszkadza. Uwielbiam czuć nutkę która pozostaje mi po zmyciu na włosach.

Widzę subtelne przyciemnienie, a raczej pogłębienie koloru moich ciemnych włosów.

Chcesz pochwalić animale za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lekko przereklamowana...
  • Muszę przyznać, że naczytałam się na temat oleju Amla Dabur wielu pozytywnych opinii i dlatego go kupiłam. Niestety postawiłam na największą butelkę (300 ml), a teraz muszę wykorzystać olej do końca, bo nie mam pieniędzy na kolejny, gdy stoi jeszcze poprzedni.

CO MI SIĘ PODOBA: na pewno nie mogę odmówić mu jednego działania: włosy są po zastosowaniu wspaniale błyszczące. I to by było chyba na tyle.

CO MI SIĘ NIE PODOBA: po olejowaniu jedynie tym produktem włosy są okropnie przesuszone. [EDIT] Włosy nie mogą być przesuszone po oleju, przyczyna musiała leżeć w czymś innym. / A nie po to wydałam tyle pieniędzy. Nie zauważyłam, aby dzięki niemu włosy były zdrowsze albo szybciej rosły.

WYPADANIE WŁOSÓW: przed zakupem Amla Dabur stoczyłam walkę z wypadaniem włosów, gdy zaczęłam kurację tym produktem znów zaczęły wypadać. Nie wiem czy to akurat wina oleju, ale nastąpiło to w tym samym czasie.

KONTROWERSJE WOKÓŁ ZAPACHU: wiele kobiet narzeka, że olej śmierdzi płynem do WC, ja się z tym nie zgodzę. Nabłyszczanie i zapach Amla Dabur to jedyne zalety produktu. Zapach jest wprost cudowny, orientalny i rzeczywiście intensywny. Nie znoszę słodkich, tandetnych kosmetyków, które pachną jakąś czekoladą, kokosem czy innym dziadostwem - ale to moja opinia.

Producent podpowiada, że najlepsze efekty uzyskamy trzymając olej całą noc na włosach, ale powiem szczerze, że efekt jest taki sam jak zwykłe, 1-2 godzinne olejowanie.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jedno, duże

[EDIT!!!!!] Olej nie mógł wysuszyć mi włosów, co najwyżej puszyć. Amla po namyśle okazała się nie być taka zła, choć uważam nadal nieco przereklamowana. Włosy same w sobie były w średniej kondycje poprzez brak równowagi PEH-owej. Uwielbiam indyjskie kosmetyki, ale w kwestii olejów polecam bardziej Sesę.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Soupir bordeaux za czytelną i pomocną recenzję?
  • CUDOWNY
  • Ten olejek jest po prostu niesamowity!
    Mam blond włosy, sięgające pasa. Wczoraj zakupiłam olejek amla, mimo iż wiedziałam,że przeznaczony jest dla ciemnych włosów. Zastosowałam na noc...
    Gdy rano umyłam i wysuszyłam włosy ,nie mogłam uwierzyć,że są tak miękkie, lśniące i lejące!!!
    Jest to najlepszy olejek jaki stosowałam.
    Na pewno zostanie ze mną na dłuugo
    Nie zauważyłam efektu przyciemnienia. Na pewno wypróbuje inne wersje. Musze dodać,że zmyłam go bez problemu. Zapach... no cóż. Gdy otworzyłam butelke to przypominał mi płyn do wc,ale po chwili calkiem ,całkiem. Na pewno jest mocny i kadzidlany Po zmyciu włosy pachną po nim pięknie!

Załączam zdjęcia, gdzie widać efekty stosowania

Używam tego produktu od: kilka dni
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić agatka120695 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • Szału nie ma

• Jeśli chodzi o działanie - cudów nie zauważyłam. Włosy wcale nie były lepsze niż po innych olejowaniach np olejem z pestek winogron czy arganowym.

Jeśli chodzi o zapach, którego kwestia była poruszana niejednokrotnie na blogach to musze przyznać że się zgadzam z opiniami że on najzwyczajniej w świecie po prostu śmierdzi ! Nie które blogerki piszą ze zapach jest orientalny, kadzidlany i nie mogę się z tym zgodzić bo kadzidlanych zapach to ma np. szampon turecki, planeta organica. Zapach amli mogę przyrównać do zapachu środków dezynfekcyjnych stosowanych w miejscach publicznych np w pociągach z dziesięć lat temu. Wiem, że nie które osoby są w stanie wiele znieść aby poprawić stan swoich włosów ale na rynku jest wiele innych preparatów, które są o wiele bardziej skuteczne. Nie musicie się katować tym okropnych zapachem od którego można się nabawić bólu głowy. Zwracam się głównie do początkujących włosomaniaczek, bo kupując taki produkt mogą się zrazić. Włosomaniactwo ma wam dostarczać przyjemności ! Radzę też zacząć od opakowania 100 ml, ja popełniłam ten błąd, że od razu zaczęłam od 200 ml zamiast najpierw przetestować go. No ale jak to mówią człowiek uczy się na błędach Nie chce żebyście odnieśli wrażenie że staram się was zrazić do tego produktu. Nie, nie ! Po prostu to jest apel do początkujących włosomaniaczek, żeby przemyślały zakup aby się nie zrazić do włosomaniactwa. Przykładem tego może być mój zakup na pierwszym roku studiów oleju kokosowego. Ja jako posiadaczka włosów wysokoporowatych i olej kokosowy totalnie się nie polubiliśmy dlatego też omijałam przez następne 2 lata wszystkie eko- bio- i innego takiego rodzaju produkty do włosów, a zakupy robiłam wyłącznie w drogeriach.
    Cena i dostępność produktu. Ze względu na dużą objętość i wydajność 20 zł to nie jest dużo. Olejek możemy zakupić w sklepach wysyłkowych. Stacjonarnie raczej trudny do zdobycia

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić p2807 za czytelną i pomocną recenzję?
  • BEZ REWELACJI
  • Używam tego olejku od czasu do czasu. Po użyciu włosy są lśniące, gładkie.

Produkt jest wydajny, ale buteleczka niepraktyczna, przydałby się dozownik.

Jak dla mnie dużym minusem jest zapach tego produktu - najlepsze to reakcja mojego chłopaka - czy ja posmarowałam włosy domestosem??? )))

Rzeczywiście to taki zapach, jakby jakiś detergent plus kadzidło. Ten zapach utrzymuje się na włosach po ich umyciu szamponem. Jeszcze poszukam innego oleju

Ilość zużytych opakowań: 100ml

Chcesz pochwalić tsunlai za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIE POLECAM
  • Olej, na którym się BARDZO zawiodłam, zwłaszcza, że miał sporo pozytywnych recenzji..

Plusy:
    - nie zastyga, więc nie trzeba go rozgrzewać jak w przypadku oleju Parachute,
    - bardzo wydajny,
    - przyjemny zapach,
    - wygodnie rozprowadza się go na włosach,
    - pojawiły się baby hair,
    - włosy nie puszą się,
    - cena.

Minusy:
    - ilość rozdwojonych końcówek wcale nie jest zredukowana, a wręcz mam wrażenie, że jest ich więcej niż zazwyczaj (pomimo zapewnień producenta),
    - włosów również wypada mi WIĘCEJ (nawet baby hair!), choć znów producent zapewnia, że ten problem powinien być zmniejszony,
    - nie dostrzegam, by moje włosy były w jakikolwiek sposób odżywione i wyglądały lepiej, nie wystąpiła żadna poprawa,
    - włosy po nim wcale szybciej nie rosną, a wręcz ich wzrost jakby się spowolnił,
    - nie zauważyłam, by włosy mniej się przetłuszczały,
    - włosy niesamowicie się po nim PLĄCZĄ!

Co do przyciemnienia włosów, o którym piszą forumowicze - nie zauważyłam, bo mam naturalnie czarne włosy, więc nie było co przyciemniać.

Używam tego produktu od: Roku
    Ilość zużytych opakowań: Jedno pełne opakowanie

Chcesz pochwalić natyamu za czytelną i pomocną recenzję?
  • ogólnie polecam
  • Polecam wypróbować olejek. Moje włosy są falowane, wysoko-porowate.
    Plusy:
    - blask,
    - miękkość,
    - odżywienie,
    - cena.
    Minusy:
    - zapach (dla mnie ma zapach płynu do toalety),
    - zmniejsza skręt włosów.
    Nie zauważyłam przyciemnienia włosów.

Ilość zużytych opakowań: zaczęty pierwszy 300 ml

Chcesz pochwalić Sandra6991 za czytelną i pomocną recenzję?