Dabur, Amla, Hair Oil (Olejek do włosów z wyciągiem z owoców amla)

Powiększ Dabur, Amla, Hair Oil (Olejek do włosów z wyciągiem z owoców amla)

Zgłaszająca osoba: ewa112

Olejek zawiera wyciąg z owoców amla (amalaki - agrestu indyjskiego), sprawia, że włosy stają się sprężyste, zdrowe, błyszczące. Będziesz mieć wrażenie, że włosy są odżywione od środka i mieć poczucie lepszej pielęgnacji. Amla ma świeży, orientalny zapach, jest sekretem pięknych włosów kobiet z Indii.

• Szału nie ma

• Jeśli chodzi o działanie - cudów nie zauważyłam. Włosy wcale nie były lepsze niż po innych olejowaniach np olejem z pestek winogron czy arganowym.

Jeśli chodzi o zapach, którego kwestia była poruszana niejednokrotnie na blogach to musze przyznać że się zgadzam z opiniami że on najzwyczajniej w świecie po prostu śmierdzi ! Nie które blogerki piszą ze zapach jest orientalny, kadzidlany i nie mogę się z tym zgodzić bo kadzidlanych zapach to ma np. szampon turecki, planeta organica. Zapach amli mogę przyrównać do zapachu środków dezynfekcyjnych stosowanych w miejscach publicznych np w pociągach z dziesięć lat temu. Wiem, że nie które osoby są w stanie wiele znieść aby poprawić stan swoich włosów ale na rynku jest wiele innych preparatów, które są o wiele bardziej skuteczne. Nie musicie się katować tym okropnych zapachem od którego można się nabawić bólu głowy. Zwracam się głównie do początkujących włosomaniaczek, bo kupując taki produkt mogą się zrazić. Włosomaniactwo ma wam dostarczać przyjemności ! Radzę też zacząć od opakowania 100 ml, ja popełniłam ten błąd, że od razu zaczęłam od 200 ml zamiast najpierw przetestować go. No ale jak to mówią człowiek uczy się na błędach Nie chce żebyście odnieśli wrażenie że staram się was zrazić do tego produktu. Nie, nie ! Po prostu to jest apel do początkujących włosomaniaczek, żeby przemyślały zakup aby się nie zrazić do włosomaniactwa. Przykładem tego może być mój zakup na pierwszym roku studiów oleju kokosowego. Ja jako posiadaczka włosów wysokoporowatych i olej kokosowy totalnie się nie polubiliśmy dlatego też omijałam przez następne 2 lata wszystkie eko- bio- i innego takiego rodzaju produkty do włosów, a zakupy robiłam wyłącznie w drogeriach.
    Cena i dostępność produktu. Ze względu na dużą objętość i wydajność 20 zł to nie jest dużo. Olejek możemy zakupić w sklepach wysyłkowych. Stacjonarnie raczej trudny do zdobycia

Chcesz pochwalić p2807 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• BEZ REWELACJI
  • Używam tego olejku od czasu do czasu. Po użyciu włosy są lśniące, gładkie.

Produkt jest wydajny, ale buteleczka niepraktyczna, przydałby się dozownik.

Jak dla mnie dużym minusem jest zapach tego produktu - najlepsze to reakcja mojego chłopaka - czy ja posmarowałam włosy domestosem??? )))

Rzeczywiście to taki zapach, jakby jakiś detergent plus kadzidło. Ten zapach utrzymuje się na włosach po ich umyciu szamponem. Jeszcze poszukam innego oleju

Ilość zużytych opakowań: 100ml

Chcesz pochwalić tsunlai za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIE POLECAM
  • Olej, na którym się BARDZO zawiodłam, zwłaszcza, że miał sporo pozytywnych recenzji..

Plusy:
    - nie zastyga, więc nie trzeba go rozgrzewać jak w przypadku oleju Parachute,
    - bardzo wydajny,
    - przyjemny zapach,
    - wygodnie rozprowadza się go na włosach,
    - pojawiły się baby hair,
    - włosy nie puszą się,
    - cena.

Minusy:
    - ilość rozdwojonych końcówek wcale nie jest zredukowana, a wręcz mam wrażenie, że jest ich więcej niż zazwyczaj (pomimo zapewnień producenta),
    - włosów również wypada mi WIĘCEJ (nawet baby hair!), choć znów producent zapewnia, że ten problem powinien być zmniejszony,
    - nie dostrzegam, by moje włosy były w jakikolwiek sposób odżywione i wyglądały lepiej, nie wystąpiła żadna poprawa,
    - włosy po nim wcale szybciej nie rosną, a wręcz ich wzrost jakby się spowolnił,
    - nie zauważyłam, by włosy mniej się przetłuszczały,
    - włosy niesamowicie się po nim PLĄCZĄ!

Co do przyciemnienia włosów, o którym piszą forumowicze - nie zauważyłam, bo mam naturalnie czarne włosy, więc nie było co przyciemniać.

Używam tego produktu od: Roku
    Ilość zużytych opakowań: Jedno pełne opakowanie

Chcesz pochwalić natyamu za czytelną i pomocną recenzję?
  • ogólnie polecam
  • Polecam wypróbować olejek. Moje włosy są falowane, wysoko-porowate.
    Plusy:
    - blask,
    - miękkość,
    - odżywienie,
    - cena.
    Minusy:
    - zapach (dla mnie ma zapach płynu do toalety),
    - zmniejsza skręt włosów.
    Nie zauważyłam przyciemnienia włosów.

Ilość zużytych opakowań: zaczęty pierwszy 300 ml

Chcesz pochwalić Sandra6991 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny dla fanów orientalnych kosmetyków
  • Skusiłam się na Amlę od Dabur, ze zwględu mojej ulubionej aktorki - Priyanki Chopry występującej w reklamie tegoż olejku i to był strzał w dziesiątkę. Po olejku włosy ładnie się układają, mniej się przetłuszczają, ślicznie błyszczą. Tak, Mniej się przetłuszczają! Zwykle myłam włosy co drugi dzień (trzeciego dnia były okropnie tłuste), a teraz myję co 3 dni i nawet nie są tłuste.
    Fakt jego zapach jest bardzo intensywny, ale da się przyzyczajić już po drugim razie Polecam po tym olejku myć głowę (tylko skalp, bez włosów) szapmonem z firmy Dabur również.

Ilość zużytych opakowań: 1/4 200 ml

Chcesz pochwalić Shantu za czytelną i pomocną recenzję?
  • + za składniki
  • Fajnie nabłyszcza, jednak włosy są po nim szorstkie. Jest bardzo mało wydajny. Po max 6 razach mam już końcówkę olejku. Poza nabłyszczaniem nie zauważyłam żadnych innych efektów. Fajny, indyjski zapach.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić california_chocolate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Maksymalne nabłyszczenie
  • Olejek z wyciągiem owoców amla był moim pierwszym olejem do włosów. Szczerze mówiąc, gdybym teraz miała kupować po raz pierwszy ten kosmetyk do pielęgnacji moich kołtunów, wybrałabym inny. Nie zainteresowałam się tym, że amla potrafi przyciemniać włosy, czego nie lubię. Poza tym zawiera parafinę, z którą niekoniecznie mój sklap mógłby się polubić, dlatego unikałam nakładania oleju na skórę głowy.
    Z racji tego, że mógł przyciemniać włosy, nakładałam go co 2 tygodnie. Zapach mi nie przeszkadzał, lecz im dłużej siedziałam z olejem na włosach, tym bardziej mnie denerwował. Wytrzymywałam godzinę.
    Włosy po Amli były maksymalnie nabłyszczone, mięciutkie, niemalże jak z reklamy. Jednak miałam wrażenie, że rozprostowuje skręt (być może ze względu na wygładzenie). Poza tym, po zmyciu kadzidlany zapach potrafił dalej utrzymywać się na włosach. To za mało, żeby olej Amla został moim ulubionym. Jeżeli ktoś szuka czegoś do nabłyszczenia włosów, to polecam.

Używam tego produktu od: 11.2013 do 06.2014

Chcesz pochwalić bzonia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki sobie
  • +nabłyszcza włosy i sprzyja wygładzeniu
    +fajnie się zmywa
    +nie podrażnia skalpu

-nie wzmacnia
    -nie sprzyja niewypadaniu
    -mam wrażenie ze delikatnie wysusza
    -niepraktyczne opakowanie
    -zbyt intensywny zapach

Ilość zużytych opakowań: Niecałe jedno.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić sledziczeek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gładkość o zapachu kostki toaletowej
  • O Almie każdy wie przede wszystkim to, że śmierdzi. I jest to prawda!Nie jest to natomiast zapach, którego znieść by się nie dało, zwłaszcza dla pięknych, gładkich, dociążonych i lśniących włosów. Tym bardziej, że jeśli zapuścimy się dalej w hinduskie ziołowe oleje, spectrum fatalnych zapachów jest powalające. Amla nie wypada w tym porównaniu aż tak źle

Efekty Amli są zjawiskowe i choć rzadko doznaję efektu WOW, tym razem się udało. Nie odstarsza w tym wypadku nawet ogromny udział parafiny (tak, filmotwórczy i oblepiający na dłuższą metę).

Opakowanie jest ładne, klimatyczne, indyjskie. Natomiast otwór przez który wylewamy olej jest za duży przez co możemy ulać za dużo naszego śmierdziuszka.

Cena nie jest dramatyczna, dostępność się poprawia wraz ze wzrostem popularności niszowych kosmetyków z różnych stron świata

Ilość zużytych opakowań: jedna sztuka, wciąż ta sama

Chcesz pochwalić wildcharms za czytelną i pomocną recenzję?
  • tylko zapach, tylko połysk
  • Olejek dostałam w prezencie od osoby, która wie, że mam problem pt. wypadanie włosów. Z takim "przesłaniem" został kupiony i przeze mnie używany. Jak dla mnie zapach jest w porządku - mocny, orientalny, kadzidlany, ale dla wrażliwych-nielubiących ciężkich zapachów. Olejek rzecywiście nabłyszcza włosy - i tyle, zapach i połysk. Nie spełnia ani odrobiny obietnicy wzmocnienia, czy zmniejszenia wypadania, a więc nie zasługuje, aby na dłużej zagościł wśród moich kosmetyków. Z szacunku do prezentodawcy zużyję Almę do końca, ale ani nie zakupię, ani nie będę polecać - są inne, bardziej efektywne olejki do włosów - choćby Orientany, lub zwykły olej-macerat z ziół polskich

Ilość zużytych opakowań: pod koniec pierwszego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić szpilla za czytelną i pomocną recenzję?