Make Up For Ever, High Definition Foundation

Powiększ Make Up For Ever, High Definition Foundation

Zgłaszająca osoba: Anaid29

Ujednolica cerę, nadaje skórze naturalny wygląd, nawet w świetle dnia. Zawiera fukożel makrocząsteczkę tworzącą naturalną warstwę - biofilm, chroniącą przez utratą wody oraz skutkami niekorzystnego wpływu otoczenia. Wzbogacony o serycyt powoduje, że dłuższe fale odbitego światła pozwalają widzieć cerę o pięknym kolorycie. Jego nietłusta formuła zapewnia suche i matowe wykończenie.

• Na wyjścia i gdy cera ma wyglądać idealnie
  • Oceniam kolor 120, w MACU jestem NC20, w Bourjois 51-52 , W Bobbi Brown warm ivory i sand, w revlonie 180 i 200, W kanebo ff 203, kanebo lv 202, w Make up for ever face and body 20

testowałam też 117-idealne dla osób w macu nc15, w revlonie buff 150
    testowałam także 118-ciemniejszy od 120, bardziej beżowo neutralny, cos dla NC25

Kolory mają to do siebie że błędy zostają wybaczone, bo wtapiają się ładnie i różnica nie jest bardzo widoczna

Rewelacja ! Kiedy gdzieś wychodzę, lub wiem, że będą robione zdjęcia, nakładam tylko ten podkład. Sprawdza się zawsze. Kryje zaczerwienienia, rozszerzone pory, jest bardzo delikatny i nie zapycha, nadaje się do wrażliwej skóry. Brak zapachu jest wielkim plusem.
    Rozprowadza się gładziutko i wtapia w skórę. Cera jest idealna, satynowa i gładka, ale nie wygląda na "zrobioną" . Z tym podkładem na wielkie wyjścia i z Kanebo Fluid FInish na codzień nie muszę się już martwić o szukanie podkładów

Cena boli, ale znów - jakoś jest rewelacyjna i nie chce sie denerwowac i szukac non stop, tylko miec cos niezawodnego: )

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego pełnowymiarowego opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kasiekk193 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie wart aż takiej ceny
  • Zaczne od tego ze to był jeden z droższych fluidów jakie miałam , miała pani w saforze zapewniała mnie że to najlepszy i najbardziej trwały kosmetyk na rynku. Wiec się zdecydowałam na zakup.

+ dobrze się nakłada ( wygode opakowanie z pompką )
    +trwały ale co z tego jak twarz wygląda sztucznie

dodam że ja go mieszałam z clarisem 107 i wtedy efekt był ok.- cena!!
    - świeci się po nim cera
    -efekt maski
    -ciemnieje Używam tego produktu od: męczyłam butekę z 3 miesiąceIlość zużytych opakowań: 1 - 30ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Magdalena 89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polecam -efekt maski
  • Dwa lata temu kupiłam ten podkład i niestety wciąż leży w szafce niezużyty. Spodobało mi się początkowo jego mocne krycie, jednak później zauważyłam, że to wygląda jak mocna maska na twarzy. Pigment jest chyba zbyt silny dla mojej skóry. Kolor dosyć intensywny, a krycie prawie tak perfekcyjne, że aż sztuczne. Chyba wolę delikatniejsze kosmetyki.
    Niestety podkład również trochę zapycha skórę, mam wrażenie, że cera kiepsko pod nim oddycha. Konsystencja jest lejąca się, lepi się do skóry i po pewnym czasie pojawiają się plamy. Kosmetyk brudzi ubranie, trzeba z nim uważać. Myślę, że cena jest kompletnie nieadekwatna do jakości, nie polecam.

Używam tego produktu od: styczeń 2012
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić slodkadorotka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cena nieadekwatna do jakości.
  • Podkłady te dostałam z Sephory dla wizażystki, do jednej z sesji zdjęciowych, którą organizowałam. Po sesji zostawiłam sobie kolor 117, aby przetestować to "niby" cudo. Makijażystka, z którą współpracowałam bardzo mi go polecała. Jednak moim zdaniem podkład, ani na mojej cerze, ani na cerze modelek podczas sesji nie wyglądał dobrze. Jestem osobą z bardzo zadbaną cerą. Obecnie bez niedoskonałości, jedyne co mam do ukrycia to lekkie naczynka na policzkach. Podkład ten niestety nie sprawdził się na mojej cerze, choć nie umiem znaleźć jaka jest tego przyczyna.
    Zacznę od plusów:
    +lekka konsystencja
    +duża gama kolorystyczna
    +niewidoczny na twarzy
    A oto długa lista minusów:
    -mimo lekkiej konsystencji, po jego nałożeniu mam wrażenie jakbym miała na twarzy zaschniętą gładź szpachlową
    - okropnie wchodzi w pory
    - po jego nałożeniu moja twarz wygląda jakby była mocno przesuszona, mimo że jest ona dobrze nawilżona
    - podkład ściera się z twarzy po 3 h, strefa T zaczyna się bardzo mocno świecić
    - podkład w ogóle nie kryje, mimo że nie mam nic do ukrycia, to cera po nałożeniu go na twarzy wygląda gorzej niż bez niego
    - opakowanie jak na tak wysoką cenę jest tandetne, zakrętka zawsze, gdy wkładam podkład do kosmetyczki odpada i podkład się wylewa, do tego opakowanie jest plastikowe, po takiej cenie oczekuję lepszego opakowania niż tandetny plastik

Ogólnie nie polecam. I na pewno do niego nie wrócę, nawet nie chce mi się kończyć tego opakowania.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Chcesz pochwalić klodek za czytelną i pomocną recenzję?
  • przeciętny for ever
  • Jak na jego popularność i cenę, jestem zawiedziona. Jest to produkt stworzony dla osób, które mają bez problematyczną cerę. Ma ładne wykończenie chociaż podkreśla suche skórki. Zdecydowanym minusem jest to, że nie ma dużej gamy kolorów dla bledszych osób i cena jak na ten produkt...

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Chcesz pochwalić Kayloh za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety mizernie
  • Jestem osobą, która do zakupu podkładu podchodzi niezmiernie ostrożnie. Związane jest to przede wszystkim z kaprysami mojej wrażliwej cery, ale przejdźmy do konkretów. Przeczytawszy mnóstwo pozytywnych opinii pierwotnie do zakupu namówiłam siostrę, wybrałyśmy kolor 120, przyjemny jasny żółtawy odcień. Pewnego dnia ja, posiadaczka skóry mieszanej, wrażliwej, naczynkowej, mającej tendencję do miejscowych przesuszeń, pożyczyłam ów podkład, tego dnia byłam zadowolona. Postanowiłam zakupić własną buteleczkę.
    \nNa wstępie miałam mały problem w doborze koloru, koniec końców wzięłam 120, trochę za jasny, ale cieplutki, co dla mnie, posiadaczki naczynek jest ogromną zaletą. Podkład nie ciemnieje na twarzy, co jest ogromną zaletą.
    \nJest lekki, praktycznie niewidoczny na skórze, ale dla mnie jednak za mało kryje. Co gorsza, wchodzi w pory i podkreśla suche skórki. Szybko zaczyna się błyszczeć. Mam wrażenie, że moja skóra po jego nałożeniu wygląda na bardziej zmęczoną.
    \nKoniec końców, nie jestem zadowolona...
    \nW miarę zadowalający efekt uzyskuję po zmieszaniu go ze Smashboxem Studio Skin lub z Estee Lauder Double Wear Light.

Chcesz pochwalić endorfina123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kocham go <3
  • Jestem w trakcie 5 butelki tego podkładu (odcień 117) i mam zamiar go kupować dopóki będą go produkować. Mam typowo mieszaną cerę - strefa T świeci się jak szalona a policzki mają tendencję do przesuszania. Wtapia się idealnie, kryje wszystkie zaczerwienienia a efekt można stopniawać. Co najważniejsze - żadnego efektu maski, niesamowicie wtapia się w skórę. Nie daje tępego matu na buzi, czego nienawidzę a lekko satynowy. To ile się bedzie utrzymywał zależy od pięlęgnacji skóry i kremu jaki się pod niego nałoży..ja się zaczynam świecić po jakiś 4 godzinach, ale wystarczy go tylko przypudrować. Niestety, jak moja skóra jest w złym stanie, albo trafi mi się jakiś krem-bubel to podkład schodzi niezbyt ładnie, zwłaszcza w strefie T. Jest wydajny, buteleczka starcza na ok 7 miesięcy. Narazie to najlepszy podkład, jaki testowałam i mogę go z czystym sumieniem polecić.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie piątego

Chcesz pochwalić martix za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy, podkładowy Graal
  • Ten podkład jest absolutnie wspaniały. Dotychczas nie mogłam sobie pozwolić na tego typu kosmetyki a teraz wiem, że już nigdy nie wrócę do marek drogeryjnych! Polecała go Katosu w swoim filmiku z recenzją, zgadza się z nią w 100% i żałuję, że nie odkryłam tego kosmetyku wcześniej.

Przede wszystkim- brawo dla firmy MUFE za odcienie! Mega naturalne, podzielone jasno na odpowiednie tonacje. Posiadam kolor 117, jasny, z żółtymi podtonami odpowiedni dla osób używających 51 z Bourjois ale i dla takich które uważały 51 za jasny a 52 za zbyt ciemny- myślałam że MUFE będzie dla mnie nieodpowiedni z racji tego podobieństwa do 51 ale wtapia się idealnie. Jest to najlepiej dobrany kolorystycznie podkład jaki miałam w całym swoim życiu!

HD posiada lekką konsystencję (ale nie lejącą),jest bardzo mocno napigmentowany- kiedy pierwszy raz przetestowałam go na ręce, wydawał mi się niczym maska zakrywająca wszystko ale na cerze tak naprawdę nie sposób z nim przesadzić i przedobrzyć, efekt jest zawsze piękny, coś a\'la modelki malowane na pokazy mody- druga, lepsza skóra. Najlepiej nakładać go pędzlem typu flat top ponieważ na cerze z widocznymi porami (takiej jak moja) nałożony palcami wygląda mało ciekawie- wchodzi w te pory i je dziwnie "bieli". Dlatego jeśli ktoś narzeka na efekt końcowy, warto pokusić się o spróbowanie różnych technik nakładania zanim skreślimy produkt.

Kosmetyk prawidłowo zaaplikowany wygląda naturalnie, niemal niedostrzegalny na skórze- jednocześnie oferując średnie krycie które można budować. Nieco ukrywa pory, wygładza. Mam cerę mieszaną, rozszerzone pory, do ukrycia kilka czerwonych placków i spore cienie pod oczami- spisuje się świetnie, nie muszę już używać korektora, wystarczy że wklepię w problematyczne miejsce trochę więcej produktu. Dlatego też zabieram go na wyjazdy, kiedy chcę aby moja kosmetyczka zajmowała jak najmniej miejsca w bagażu. Najlepsza jest w nim trwałość- makijaż robię ok. 7:00 rano, wracam do domu po 20 i podkład jest w stanie nienaruszonym! Pięknie wygląda w naturalnym i sztucznym, ostrym świetle, na zdjęciach wygląda jak żaden inny.

Za jego zamiennika uważa się Revlona Photoready- oba podkłady są dla mnie dobre, MUFE HD nie posiada jednak widocznego, błyszczącego pyłku i utrzymuje się dłużej, lepiej też wygląda na fotografiach. Czasami mieszam MUFE z photoready aby nadać temu pierwszemu więcej blasku.
    Kosmetyk nie wysusza ni nie wzmaga świecenia się skóry.

Właściwie nie posiada minusów, chyba że pod uwagę weźmiemy cenę. Do pierwszej buteleczki miałam szczęście- niezadowolona przyjaciółka wybrała w perfumerii zły odcień i po kilku użyciach sprzedała mi 117 za ułamek ceny. Byłabym skłonna zapłacić do 150 zł, niemal 200 zł (199, cena sprawdzona wczoraj w perfumerii) brzmi dla mnie jak kiepski żart ponieważ podkład jest bardzo dobry ale na boga- opakowanie nie jest zrobione ze złota a jakość jest porównywalna z podkładami za 100-150 pln, nie rozumiem czemu mam więc wydawać aż tyle. Ponadto w UK kosztuje 30 funtów, czyli akurat tyle ile jestem w stanie przeznaczyć, u nas cena to jakaś katastrofa. Dlatego jeśli kupię to albo za granicą albo przy okazji promocji bo podkład jest nie do zdarcia. Najlepszy, jaki do tej pory używałam. Nie szukam już innych.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić 808gienia808 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest ok, ale nie do cery mieszanej i z iedoskonałościami
  • Uważam, że to bardzo dobry produkt, ale nie tak jak jest rekomendowany do cery mieszanej. Ja używam tego podkładu, kiedy maluję osoby starsze, mężczyzn lub wtedy gdy klientka ma ładną cerę, a podkład musi wtedy jedynie wyrównać koloryt.
    Podkład ten:
    ma średnie krycie,
    nie osadza się w zmarszczkach,
    stapia się ze skórą,
    jest trwały,
    mało wydajny

Ilość zużytych opakowań: trzy różne odcienie, trzy opakowaia

Chcesz pochwalić AMake up za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za drogi - jak na taką jakość.
  • Podkład kupiłam ok 2 tygodnie temu po przeczytaniu "superlatywnych" komentarzy... Niestety podkład w ogóle się nie sprawdza na skórze ( podkreślam ) mieszanej i tłustej. Błyszczy się, potrzebuję w ciągu dnia kilka poprawek. Nie kryje... co dla mnie powinień mieć każdy podkład o takiej cenie. Teraz mieszam go z podkładem Este Lauder DW i jest ok.

Podsumowując - podkład nie nadaje sie do skóry mieszanej. Może dla innych cer jest ok, nie neguję.

Używam tego produktu od: Ok 2 tygodni.
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie.

Chcesz pochwalić Diorki za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • Zupełnie mi nie podpasował
  • Miałam kolor 117- jasny, ładnie się stapiał z cerą- to koniec plusów!

minusy:
    -nie kryje nic a nic
    -twarz po jego nałożeniu wygląda na szarą i zmęczoną, więc gdzie ten efekt HD???
    -świeci się niemiłosiernie juz po kilkunastu minutach od nałożenia (pomimo przypudrowania!)
    -po 4 godzinach na twarzy już śladu po nim nie było!

na szczęsćie oddałam go osobie nim zainteresowanej, ale takiego bubla z tak dobrymi recenzjami już dawno nie spotkałam!

Ilość zużytych opakowań: zaczęłam pierwsze i oddałam

Chcesz pochwalić foksy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Boski!
  • Ten podkład wybrał dla mnie konsultant w Sephorze. Zrobił mi nim makijaż i wykończył sypkim pudrem MUFE High Definition, efekt był powalający. Odcień jest idealny, wreszcie nie przebija w nim róż, jak ma to miejsce w podkładach Clinique. Moją zmorą są rozszerzone pory i przebarwienia, a ten podkład radzi z jednym i drugim defektem. Potrafi przetrwać cały dzień oprószony jedynie co parę godzin wspomnianym wyżej pudrem lub bibułką matującą. On chyba rzeczywiście odbiją światło bo cera wygląda promiennie i zdrowo, a pory stają się mnie widoczne, dzięki czemu zrezygnowałam zupełnie z używania korektora. \\\\\\\\nDo tej pory nie zwracałam uwagi na produkty MUFE i cieszę się z tego odkrycia. Cena podkładu jest wysoka ale uważam, że warto go kupić, może niekoniecznie w ciemno bo każdemu co innego służy i najlepiej poprosić o próbkę lub wykonanie makijażu w perfumerii. Ja jestem zachwycona efektem, a mam cerę mieszaną więc nie uważam żeby ten podkład nie nadawał się do tego typu cer! \\\\\\\\nJa polecam i to bardzo!

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić extremalna_natura za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry lekki podklad
  • napisalam wlasnie lekki dlatego ze jak na HD mimo swojego rewelacyjnego dzialania zbyt malo kryje

jest to dla mnie raczej lekki podklad przez co nakladam go duzo aby zdzialac cos kryjacego byc moze tak ma dlatego jest niewydajny

buteleczka jest ok z wygodna papka
    mozna dozowac ilosc produktu

kolory dajace sie dopasowac

na zdjeciach wyglada bosko cera jest gladziusia sliczniusia i to warte jest tych chorondalnie wysokich jego kosztow nabycia

takiego efektu w realu nie widze jak wlasnie na zdjeciach aczkolwiek skora jest po nim wyjatkowo gladka

jest to podklad ktory daje rade wytrzymac caly dzien na mojej bardzo tlustej skorze, nie matowi jej ale siedzi to duzy wyczyn i wielki plus

zawartosc w buteleczce to tylko 30ml przy codziennym stosowaniu szybko umyka

gdyby matowil i byl bardziej kryjacy byl by to chodzacy ideal !!!!

zostawia mi kropki w moich rozszezonych porach skoncetrowanego podkladu wyglada nieestetycznie

lub sie gromadzic w zmarszczkach wiec odpada w okolicach oczu

ale na zdjeciach jest cudowny dlatego go polece

nie wiem czy jeszcze sie na niego skusze jest bardzo drogi a do tego nie idealny

Używam tego produktu od: 1 mies
    Ilość zużytych opakowań: 3/4 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Blackigirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy
  • Absolutnie najlepszy podkład jaki miałam - znacznie lepszy niż wszelkie inne nawet markowe kosmetyki (używałam Gueralin, Estee Lauder, Chanel, Sisheido, Heleny Rubinstein, Lancome i pewnie jeszcze kilku). Czasem "szukając odmiany" zdradzam go z innymi podkładami, ale i tak do niego wracam

Nadaje cerze ładny rozświetlony wygląd, aksamitny w dotyku. Jest trwały, nie waży się i bardzo pasuje mi kolor. Efekt jest naturalny, a wszelkie poprawki to kwestia użycia bibułek matujących (no ale cery się nie wybiera ).

Cena nie jest moim zdaniem wygórowana, porównywalna z innymi dobrymi podkładami. Zdecydowanie warto zainwestować. Produkt jest wydajny i nadaje się zarówno na zimę, jak i na lato.

Chcesz pochwalić pani_smith za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie wierzyłam w cuda
  • Zawsze byłam fanką mocniejszego krycia , mam na twarzy trochę grudek i naczynek dlatego zawsze zależało mi na tym aby znikły one pod podkładem. Ten do mnie jakoś nie przemawiał...Wydawało mi się że on mocno nie kryje gdy rozsmarowywałam go w drogerii na dłoni. Jednak postanowiłam go zakupić. Nałożyłam go pędzlem na twarz i nie mogłam uwierzyć, kolor 120 idealnie się stapiał z moją cerą ...

PLUSY:
    -naturalne krycie , bez efektu maski
    -nie czuję go na twarzy
    -twarz naprawdę pięknie wygląda i w świetle wieczorowym i dziennym
    - lejąca się konsystencja - ładnie się wtapia w cerę
    - nie podkreśla suchych skórek i nie wchodzi w zmarszczki
    -sprawdza się nawet przy mojej tłustawej cerze
    MINUSY:
    - jakoś mam wrażenie że ten efekt HD który jest chwile po nałożeniu utrzymuje się ok 2 godzin potem podkład jest nie ściera się ale ta twarz już tak nie wygląda jak zaraz po nałożeniu i za to odejmuję gwiazdkę!
    -cena... naprawdę poraża
    ale...

Warto , warto i jeszcze raz warto.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić izusiak za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny
  • Produkt postanowiłam kupić po obejrzeniu recenzji blogerek na YT. Po użyciu okazało się, że wszelki AH i OHH są naprawdę prawdziwe. Podkład okazał się wręcz idealnym produktem. Idealne krycie, bez efektu maski, zakryte przebarwienia bądź niedoskonałości i ten długotrwały efekt..ahhh
    Niestety, zawiódł mnie pod dwoma względami: cena i wysuszanie skóry. Niestety, podczas używania tego produktu trzeba bardzo nawilżać skórę, bo podkład w szybkim tempie nam ją wysuszy.

Także nie stać mnie na to, aby pozwolić sobie na używanie tego podkładu co parę msc, ale może kiedyś jeszcze zagości w mojej kosmetyczce Używam tego produktu od: 6 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Aleksandragru za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem dobry do suchej
  • nie pokonał ulubionego color clone HR. Ale był całkiem niezły. Dobrze stapiał się z cerą - piegi.
    Nie tworzył maski.
    Mial niezłą trwałość - ok 5-6 godz.
    Mam wrażenie, że troszkę ściągał moją suchą skórę. Ale może to źle dobrany krem na dzien (zapewne).

mOŻE, ŻE ZIMĄ ZNÓW DO NIEGO WRÓCĘ.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 30 ml

Chcesz pochwalić perelkaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój prawdziwy skarb
  • Przy mojej cerze, która tylko czeka by zrobić mi jakąś niespodziankę, ten fluid naprawdę photoszopuje moją skórę

Zalety:
    - jak już się ściera (ze względu na brak poprawek makijażu ) to robi to równomiernie , więc nie ma wstydu
    - nie uczula
    - ładnie zakrywa moje blizny potrądzikowe
    - w połączeniu z korektorem poradzi sobie nawet z wielkimi wypryskami
    - jest bardzo wydajny
    - wygodna pompka, solidne opakowanie

Wady:
    - Cena (ale za jakość się płaci)

Chcesz pochwalić slavicwench za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wart tych wszystkich pochwał
  • Po przeczytaniu tylu pozytywnych komentarzy postanowiłam spróbować i ja
    Poszłam do Sephory i przerażona cena poprosiłam o próbki, które dostałam bez problemu Choć Pani w Sephorze stwierdziła, że do mojej przetłuszczającej się cery może się on nie nadać. A jednk..nadał się

Mam kolor 115, najaśniejszy dostepny w sklepie, choć chciałabym żeby był jeszcze bardziej porcelanowy do mojej bladolicej cery , ale i tak nie jest źle
    Podkład ładnie się utrzymuje, dał rade od 7 do 16 (a naprawde moja skóra pozostawia wiele do życzenia :/ ), nie zmienia koloru, nie wysusza, krycie średnie (mam troche do ukrycia, ale od czego jest korektor ), nie podkreśla skórek, wygląda bardzo naturalnie jak dla mnie naprawde super no może oprócz ceny Ale mimo wszystko chyba skuszę się na pełnowymiarowe opakowanie, bo lepszego podkładu nie używałam
    Ps. nie wydaje majatku ma drogie kosmetyki, to nie na moją kieszeń na codzień użwam revlon colorstay bo kiedyś doradziła mi go Pani w drogerii i tak już zostało bo się sprawdził (chociaż troche przesusza skórę), a teraz szukam jakiegoś idealnego podkładu na ślub myślę, że MUFE mógłby się sprawdzić

Z dnia 20.03.13 Zdobyłam na allegro nr 110 to jest kolor idealny dla bladolicych a dzięki różowym podbiciom cera nie jest biała ale mnaturalnie jasna.
    Jednak teraz przy dłuższym stosowaniu zauważam w nim wadę, gdy dotknę twarzy ręką, bluzką czymkolwiek podkład się ściera :/ ale pozatym nie mam uwag

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Ilość zużytych opakowań: próbki po 5 ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Lili_88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry produkt
  • Delikatnie rozświetla, można stopniować krycie, całkiem długo utrzymuje się na twarzy. Nie tworzy efektu maski. Nie podkreśla suchych skórek. Jest to dobry podkład, ale bez spektakularnych efektów

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Chcesz pochwalić ansupera za czytelną i pomocną recenzję?
  • Raczej nie dla tłustych i mieszanych cer...
  • Poszłam do znanej perfumerii po inny podkład, a wyszłam z tym. Dlaczego? Bo Pani ekspedientka była rzekomo nim pomalowana, a ja głupia uwierzyłam, iż mogę wyglądać cały dzień, jak ona, zapominając, iż przecież jej praca to nieskazitelny wizerunek i pewnie co 10 minut się poprawia... ;/

Oczywiście nie zarzucam nic tej Pani; po prostu muszę nauczyć się asertywności

Podkład na mojej cerze mieszanej właściwie nie zrobił nic; nałożony na krem- utlenił sie po 3 godzinach, pozostając na czole i w okolicach oczu, nadając mej twarzy złowrogi wyraz.

Nałożony bez kremu- ten sam efekt.

Jak dla mnie jest zbyt lekki, aby pokryć to, co mam do ukrycia. To, że wygląda naturalnie to dla mnie duuuuużo za mało. Proszę mi wierzyć, iż lepszy efekt osiągam na Rimmel'u.

Dwie i pół gwazdki za gamę kolorystyczną, fajne opakowanie i pół za naturalność.

Reasumując, nie zauważyłam żadnego HD. Może to haj definiszyn odnosi się do jego ceny, bo ta jest rzeczywiście haj przy tak marnych efektach.

Ilość zużytych opakowań: raczej nie dokończę pierwszego...

Chcesz pochwalić engel sein za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 12 raz(y)
  • może być
  • Właśnie z ulgą skończyłam niedawno jego opakowanie. Zdradziłam latem Guerlain, którego jestem od lat wielką wielbicielką i choć na początku wydawał mi się świetny, z czasem coraz mniej mi odpowiadał, aż znielubiłam go zupełnie. Miałam odcień 140.

Lubię testować nowości i chodziłam dłuższy czas koło marki, w końcu jest światowej sławy. Bardzo spodobały mi się ciepłe odcienie podkładów i po krótkim teście - miałam nałożony w perfumerii, kupiłam. Szukałam wtedy czegoś bardziej naturalnego i w takiej formie spełniał się ok. Jednak z nastaniem jesieni, coraz mniej mi zaczął odpowiadać.

Mam cerę mieszaną, z suchymi policzkami i delikatnymi zaczerwienieniam, nie wiem jak to do końca określić, w każdym razie na policzkach mam nierówny koloryt. Nie są to jakieś wielkie plamy, ale jeśli chcę mieć perfekcyjny makijaż, lubię gdy tego nie widać. Niestety ten podkład tego nie kryje, chyba że nakładałam grubą warstwę, co mijało się z celem. Nie lubię mieć maski.

Im bardziej robiło się zimno - wtedy ta nadwrażliwość policzków jest bardziej widoczna, tym mniej sprawdzał się ten podkład.

Wykończenie w moim przypadku było dalekie od matu.

Dokupiłam na początku zimy Parure Gold w kompakcie z Guerlain, którym przykrywałam delikatnie policzki, w miejscach w których HD sobie nie radził i jakoś przetrwałam podkład do końca. P. Gold może być także podkładem, ale ja lubię mieć coś kremowego/fluidowego na twarzy i wykańczać kompaktem. Więc czekają mnie poszukiwania nowego podkładu.

Dodam, że oglądałam też wideo Make up forever jak go nakładać, bo przechodziłam krótką fascynację marką i absolutnie nic to nie zmieniło. Próbowałam też ich trick, żeby w miejscu gdzie się nierówno nałoży liner wklepać trochę tego podkładu, żeby już nie zmywać i na nic mi się zdały te ich profesjonalne rady - wychodziła tylko plama. Miałam też Aqua Seal - też miał być taki profesjonalny i też się nim rozczarowałam.

Może następnego lata dam jeszcze szansę HD, ale póki co - nie dziękuję.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić Aires za czytelną i pomocną recenzję?
  • Daleko mu do Double Wear
  • Kocham DW i używam go od wieków. Wizażystka stwierdziła, że musi byc odmiana, bo skóra się uzależnia , wysusza i itd, więc poleciła mi MUFE Hd -odcień 120 był ok. Ale...
    zaraz po nałożeniu może i ładnie naturalnie wygląda, jednak 4-5 h później świeciłam się i miałam zaczerwienioną twarz (przy DW to się nie zdarzało), wieczorem tragedia, świecenie mega, nos pościerany, na polikach wysuszone.
    Sorry, ale bez szału.
    mam wrażliwą cerę skłonną do rumienienia, z HD czuję się jak w kremie tonującym. słabe krycie dla mnie dyskwalifikuje podkład za 200zł.

Używam tego produktu od: mca
    Ilość zużytych opakowań: 30ml

Chcesz pochwalić esafira za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • To już moje drugie opakowanie tego podkładu.

Uwielbiam go, bo jest lekki, a przy tym dobrze kryjący, nie wchodzi w pory, nie podkreśla suchych skórek. Buzia po jego użyciu wygląda naturalnie, fluid ładnie wtapia się w skórę. Na mojej mieszanej, ale wrażliwej cerze utrzymuje się prawie cały dzień (gdyby utrzymywał się dłużej byłby idealny). Jeśli chodzi o matowienie, to bibułek muszę użyć po około 4-5h.
    Ogólnie duży plus za odcienie HD - każda dziewczyna znajdzie coś dla siebie. Ja jako bladzioch wybrałam 117 i jest idealny.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić kinkuc za czytelną i pomocną recenzję?
  • Maestro wśród podkładów
  • Bardzo dobry, trwały podkład.
    Kolejnym jego atutem jest wydajność.

Miałam okazję kupić ten pokład po zniżce, do tego w sklepie firmowym Make Up For Ever za granicą, gdzie była cała paleta kolorów tego podkładu ( które często nie są w tak bogatej ofercie w polskich sklepach).

Wybrałam taki, idealnie dopasowany do kolorytu mojej skóry i jest cudowny. Mam go od bardzo dawna i kiedyś stosowałam go codziennie. Teraz jest tylko na wieczorne wyjścia lub na specjalne okazje.

Bardzo dobrze kryje, ma super konsystencje, a rozprowadzanie go na twarzy to kaszka z mleczkiem (a jeśli pod spodem jest jeszcze jakaś baza to już w ogóle cud - miód)

Minusem jest to, że :
    a.) kosztuje tyle, że bez jakichkolwiek rabatów czy zniżki raczej nie pokusiłabym się na niego

b.) zatyka pory na amen, można spodziewać się po nim pojedyńczych wyprysków, niedoskonałości.

Mimo wszystko, warto mieć go w kosmetyczce, gdyż większość kosmetyków MUFE ,,działa" i szachowuje świeżość przez 2 lata od otwarcia. Do tego ich wydajność to bajka.

P.S: HD nie HD, ale na zdjęciach buzia ładnie wygląda, nawet jeśli ma się jakieś niedoskonałości ^^

Używam tego produktu od: 2010 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie ciągle w trakcie

Chcesz pochwalić Lady_Daisy za czytelną i pomocną recenzję?