Make Up For Ever, High Definition Foundation

Powiększ Make Up For Ever, High Definition Foundation

Zgłaszająca osoba: Anaid29

Ujednolica cerę, nadaje skórze naturalny wygląd, nawet w świetle dnia. Zawiera fukożel makrocząsteczkę tworzącą naturalną warstwę - biofilm, chroniącą przez utratą wody oraz skutkami niekorzystnego wpływu otoczenia. Wzbogacony o serycyt powoduje, że dłuższe fale odbitego światła pozwalają widzieć cerę o pięknym kolorycie. Jego nietłusta formuła zapewnia suche i matowe wykończenie.

• NIE!
  • Pół roku czekam z recenzją.
    Podkład zakupiłam po testach kilku próbek. Wydawał się dobry ogólnie i najlepszy z kilku pozycji, które testowałam przed grudniowymi dniami VIP w Sephorze.

Długo byłam wyrozumiała z racji zimowej pielęgnacji (retinol, kwasy=suchość, skórki itp) plus nieciekawej, niesprzyjającej urodzie pogody.

Stąd wnioskuje, że podkład nie jest dla cer suchych. Uwydatniał jeszcze bardziej każdą suchość, jakby kolorystycznie pigmentował się i ważył przy każdej skórce, a najmniejsza delikatna zmarszczka, linia byłą powiększona z tym podkładem do maximum. Stąd moje czoło wyglądało jak czoło leciwej babinki.
    Więc jeszcze bardziej doceniałam Mac Face and Body.

Teraz gdy moja cera wraca do normy, robi się znowu mieszana, nawet tłusta to podkład znika w zastraszającym tempie.

Nie powiedziałabym, że jest to długotrwały podkład, przyznam, że lubię Double Wear, nie używam od roku ale umiem go docenić i jak dla mnie MUFE kompletnie nie stoi obok DW jeśli chodzi o krycie, trwałość czy ogólną jakość. Bardziej kojarzy mi się z Shiseido Refining. Obydwa odbieram tak, że niby mają kryć, a robią jedno wielkie ciacho, mają słabą trwałość, wzmagają świecenie.

Po kilku godzinach (nawet gdy o swojej skórze mogłam mówić- sucha) podkład znika, mam taką nierówną cerę z ciastkowymi plackami, gdzie przy DW nigdy by tak nie było.

Mam cerę mieszaną, świecę się szybko ale gdy ma dobre dni to od podkładu nie wymagam za wiele, poza wyrównaniem kolorytu. Ten podkład przez swoje negatywne właściwości nie upiększa, a wręcz wyglądam niekorzystnie i jakbym wypaćkała się słabej jakości podkładem.
    Nie lubię go i jestem zaskoczona, opiniami, że jest to długotrwały, kryjący podkład.

Z początku ładnie wygląda, nie jak DW, dużo bardziej subtelnie, ale już po krótkim czasie zmienia się w machę.

Mam kolor 117, a próbkę miałam 115 i wydawała się za ciemna nie pasująca od mnie, tak 117 jest nieco za jasna i mniej żółta. 117 sprawia, że jestem taka jakby, biało blada ale z pomocą różu i bronzera doprowadzam się do ładu.
    Bardzo zawiódł mnie ten produkt.

-Jak dla mnie nie jest do produkt ani do tłustej ani do suchej cery-uwydatnia mankamenty obu typów cery, a nie sprostuje oczekiwaniom tychże cer
    -Krótkotrwały
    -Nie upiększa, a wręcz odwrotnie- twarz wygląda z czasem nie korzystnie.
    -Wzmaga świecenie
    -W związku z powyższymi cena wydaje się nieporozumieniem
    Ciężko mi znaleźć plusy podkładu

Używam tego produktu od: poł roku
    Ilość zużytych opakowań: męczę pierwsze

Chcesz pochwalić aaliyah83 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Użytkownik
    Chwalona: 191 raz(y)
  • niestety podkladowy dramat
  • Sądzę, ze ten podkład wylansowały jutuberki, które wymaluja się kamery i przez chwile wyglądają ładnie na ekranie, a potem to juz mniejsza z tym. Wyglądają, albo tak sądzą, bo trafiło do nich HD. Niestety w realnym świecie dobrze byłoby wyglądać ładnie rowniez na zywo i dłuzej. Z tym podkładem to nierealne. Fatalnie się przesuwa, spływa z nosa, przeciera na policzkach, wyblyszcza, szybko znika, jest nietrwały. Naprawdę kremy koloryzujace z najniższej półki robią to samo. Jedyny plus to przesliczne kolory, naprawdę upiekszajace, ale przez chwile. Tak tylko do zdjęcia... No może przy skórze normalnej bez niedoskonałości? Ja mam mieszana i jest upiornie. Co najgorsze, nie nadaje się nawet do mieszania w większej dawce, bo źle wpływa na inne podkłady. Mit, bajka, legenda, ściema.. Większość drogeryjnych podkładów spisuje się o niebo lepiej!

Używam tego produktu od: kilku tyg.
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze męczę

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić adau za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki drogi rimmel wake me up
  • Oceniam N 118 .Kupiłam go za namową Katosu .Za pierwszym razem gdy go użyłam byłam wściekła na panią sprzedającą i dobierającą mi podkład, bo był masakrycznie żółty .Stwierdziłam że albo te kobiety nie mają pojęcia o tym co robią albo mają jakieś dramatyczne światło i nie są w stanie dobrać idealnego koloru. Spróbowałam go rozprowadzić i ponosić ale chyba rozgoryczona źle dobranym odcieniem rzuciłam nim w ścianę tym żółtym nieznośnie żółtkiem i zapomniałam że wydałam tyle kasy na taki badziew...Po kilku tygodniach na spokojnie wpadł mi w ręce i nałożyłam go na twarz.... i o dziwo nie było już tak bardzo żółto,..., w miare ladnie stopił się ze skórą i nawet nawet to wyglądało... Nie mogę zrozumieć opinii że podkład robi maskę ;// dla mne maskę może zrobić double wear revlon color stay ale nie on.... uwierzcie mi próbowałam i nie da się !!!! po prostu się nie da , no ale do sedna co o nim sądzę...

Plusy:

+opakowanie bajka , plastikowe lekkie , estetyczne ,poręczna pompka
    +/-lekkie krycie
    +nie podkreśla suchych miejsc
    +nie widać go na twarzy
    +nie robi efektu maski

Minusy :

-cena
    -lekkie krycie zbyt lekkie
    dziwny żółty kolor który po nalożeniu gdzieś tam znika ale tu mogę być nieobiektywna bo mam tylko jeden kolor....
    -trwałość marniutka, u mnie ściera się , przemieszcza bardzo szybko, skóra nawet po kryolan anti shine bardzo szybko się świeci...
    -z niektórymi kremami się waży, robi się z niego ciasto

Reasumując ,zachowuje się jak rimmel wake me up tylko bez drobinek ....tylko 10 razy droższy. Ten ostatni nawet lubię czasem użyc ale za tą cenę nie wymagam cudów... MUFE nakładam palcami bo gąbki czy pędzle, nawet bb jakoś mam wrażenie go zjadają .
    Jeśli próbuje zmatowić strefę T bibułką podkład nabiera faktury bibułki, zbiera się w skupiska ...

ogólnie bardzo średni podkład za tą cenę to jakaś pomyłka...A takie miałam oczekiwania co do niego...zużyje go pewnie bo tragedii nie robi ale szału też nie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić iwona.ja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezły, ale ...
  • Na ten podkład trafiłam dość przypadkowo, ot po prostu podczas zakupów w Sephorze, ekspedientka obdarowała mnie dużą probką tego kosmetyku
    Jak dla mnie jest to podkład całkowicie przeciętny. Ma dość lekką, ale jakby " mazistą " i " gumową" konsystencję i trochę dziwny, chemiczny zapach. Rozprowadza się dobrze, nic nie zastyga, nie trzeba się spieszyć z jego wklepywaniem. Dość dobrze kryje, krycie oczywiscie można stopniować i nie tworzy efektu maski. Słabo matuje, własciwie prawie w ogóle. Buzia początkowo wygląda nieźle, jest dość gładka i zasadniczo bez skazy. Niestety, trwa to dość krótko- podkład szybko znika z twarzy ( u mnie przypudrowany pudrem sypkim Inglota starł się po 4-5 godzinach) i wyglądałam zwyczajnie nieestetycznie.
    Cena po prostu zaporowa i absolutnie kosmetyk nie jest jej wart. Choćby dlatego ( a i ze względu na wady opisane powyżej) nie kupię go.

Ilość zużytych opakowań: Duza probka z Sephory

Chcesz pochwalić czerwonapoziomka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety, słaby
  • Ten podkład został mi polecony jako podkład, który wszystko ukryje przed kamerą, że można go stopniować, cuda wianki. No to kupiłam, za 170 zł.
    Wszystkie jasne kolory są bardzo żółte. Ciężko trafić na inny jasny odcień. Podkład jest lekko kryjący, nie ukryje wiekszych niedoskonałości. Ja wyglądam w nim na chorą. Muszę mieszkać go z innym, cięższym, bardziej kryjącym i o lepszym odcieniu podkładem. Podkład nie jest matujący, jak dla mnie raczej rozświetla i nie nadaje się dla cer tłustych.
    Więcej go nie kupię, jest kompletną porażką. Żeby go zużyć, mieszam go z YSL Tuoche Eclat lub Loreal True Match.

Chcesz pochwalić oliwia18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Po tygodniu stosowania próbki, którą dostałam w sephorze zdecydowałam się na jego zakup. Podkład jest trwały i daje efekt drugiej skóry. Jedyny minus (i dość znaczący) to fakt, że trzeba mieć dobrze nawilżoną skórę przed jego zastosowaniem. W przeciwnym wypadku ma tendencje do podkreślania suchych skórek. Nie jest on moim KWC muszę szukać dalej, ale jak na razie zostaje przy MUFE.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Azoanda za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkowicie odradzam
  • Kupiłam go w Sephorze za namową pracowniczki tej drogerii. Powinnam była się domyśleć, że pewnie tego dnia "robiła" akurat markę MUFE i polecała ten podkład bez względu na wszystko.

+ opakowanie z pompką
    + prawie niewyczuwalny zapach
    + nie ciemnieje po nałożeniu na skórę

- osadza się w porach i na suchych skórkach
    - bardzo słabe krycie, na poziomie kremu BB lub mniej. Do ukrycia mam tylko cienie pod oczami i trochę rozszerzonych naczynek, a i tak nie daje rady.
    - beznadziejna trwałość. Używam razem z kremem matującym i pudrem sypkim. Podkład ściera się CAŁKOWICIE po 3 godzinach z miejsc przetłuszczających się, u mnie na nosie. Odsłania i podkreśla to, co powinien tuszować. Dramat.
    - nie nadaje się do cery mieszanej
    - zaporowa cena, 199zł.

Mój wcześniejszy podkład kupiony w Rossmmanie za 25zł radzi sobie lepiej.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Chcesz pochwalić ewun za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie
  • długo utrzymuje się na twarzy, łatwo się rozprowadza, całkiem fajnie kryje, ale dla mnie nie robi jakiegoś efektu wow, jest to zwykły kryjący podkład i myślę że za dużo niższą cenę możemy znaleźć równie dobry produkt.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić g000siek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szkoda pieniędzy
  • To jest podkład który robi dobre pierwsze wrażenie i nic poza tym. Nakładając go na twarz początkowo byłam zachwycona - ładnie stapiał się z cerą i ładnie na niej wyglądał. Krycie jest średnie, ale do zaakceptowania.
    Niestety jest strasznie nietrwały, przez co niemal spaliłam się ze wstydu na weselu. Mimo starannego nałożenia, utrwalenia pudrem i sprayem fixującym - spłynął całkowicie z nosa po godzinie pląsania po parkiecie. A czerwony nos z widocznymi porami z podkładem wyglądał tak strasznie, że nie dało się tego nie zauważyć i koleżanki komentowały zły stan mojego makijażu. Myślałam, że zapadnę się pod ziemię, nikomu nie polecam!

Niestety w codziennym użytkowaniu też nie jest zbyt trwały - wieczorem już niewiele go zostaje na buzi.

Absolutnie nie jest wart tych pieniędzy...

Chcesz pochwalić atari za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy!
  • Najlepszy podkład jaki dotychczas przetestowałam!
    Mam cerę mieszaną, którą ciężko zadowolić. Strefa T świeci się jak żarówka a policzki są suche ze skłonnością do różowienia.
    Plusy:
    +lekka konsystencja
    +dobre krycie bez efektu maski
    +jasne tony nie wchodzą w różowy odcień
    +nadaje świeżości
    +nie zapycha porów ani nie przesusza skóry

Minusy:
    - cena ://

POLECAM!

Używam tego produktu od: stycznia 2014r.
    Ilość zużytych opakowań: zużyte całe 2 opakowania

Chcesz pochwalić milanowianka za czytelną i pomocną recenzję?