Chattem, Selsun Blue, Szampon przeciwłupieżowy do włosów tłustych

Powiększ Chattem, Selsun Blue, Szampon przeciwłupieżowy do włosów tłustych

Zgłaszająca osoba: fableux

Pierwszy leczniczy szampon przeciwłupieżowy zawierający 1% roztwór siarczku selenu. Siarczek selenu wykazuje silną aktywność przeciwgrzybiczą oraz działa cytostatycznie na skórę - hamuje nadmierne złuszczanie, zaczerwienienie i świąd. Regularne stosowanie preparatu łagodzi świąd, zmniejsza łojotok i zapobiega nawrotom łupieżu.
Zaburzona równowaga mikrobiologiczna skóry może być przyczyną problemów skórnych, np. łupieżu, który może objawiać się drobnopłatkowym złuszczaniem skóry owłosionej głowy. Badania naukowe dowodzą, że stosowanie szamponu przeciwłupieżowego Selsun Blue zwalcza łupież i zmniejsza ryzyko jego nawrotów, a także pomaga przywrócić równowagę skóry głowy. Selsun blue jest dostępny w dwóch rodzajach dostosowanych do indywidualnych potrzeb włosów normalnych i tłustych.
Szampon redukuje złuszczanie, zaczerwienienie i łagodzi świąd.
Do kupienia wyłącznie w aptekach.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Bentonite, Titanum Dioxide, Laureth-2, Magnesium Aluminum Silicate, Selenium Sulfide, Sodium, Phosphate, Parfum, DMDM Hydantoin, Citric Acid, CI 42051, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide.

Cena: ok. 28zł / 125ml

• Bardzo dobry szampon na łupież
  • + zwalcza łupież
    + nie wysusza skalpela, co dla mnie jest bardzo dużym plusem
    + likwiduje świąd i zaczerwienienie skóry
    + pomaga w walce z przetłuszczaniem się włosów
    - strasznie wysusza włosy
    - mi po nim bardzo włosy wypadają
    - plącze włosy
    - nie pieni się
    +/- po umyciu włosów mam niebieską wannę

Podsumowując, szampon jest bardzo dobry, cena też nie jest wygórowana jak na szampon przeciwłupieżowy. Odejmuję pół gwiazdki za niszczenie włosów, no ale to jest w końcu szampon leczniczy, nie pielęgnacyjny.

Chcesz pochwalić Magdalena_92 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 39 raz(y)
  • Wyraźnie łagodzi swędzenie
  • Szampon zakupiłam z powodu łupieżu tłustego oraz towarzyszącego mu bardzo dokuczliwego swędzenia skóry głowy, którego niczym nie mogłam złagodzić.

Plusy:
    + wyraźnie złagodził swędzenie skóry głowy wywołane tłustym łupieżem, łuszczeniem się i podrażnieniami - już od pierwszego użycia poczułam ulgę,
    + na skórze głowy jest coraz mniej łuszczących się miejsc w porównaniu do stanu wcześniejszego,
    + szampon nieznacznie zmniejszył wypadanie włosów (ale nadal wypadają mi ponad normę od długiego już czasu),
    + dobrze się pieni jak na szampon leczniczy i jest wydajny.

Minusy:
    - nie zadziałał u mnie tak szybko, jak napisał producent - zgodnie z instrukcją powinnam najpierw używać go częściej, a potem tylko sporadycznie, natomiast ja nadal mam problemy ze skórą głowy (przetłuszczanie, swędzenie i łuszczenie całkowicie nie zniknęło) i objawy nawracają, gdy dłużej go nie używam (potrzebuję go użyć 1-2 razy w tygodniu),
    - po jego użyciu włosy są szorstkie i mają skłonność do plątania się, ale z tym radzę sobie pozostawiając na nich dłużej niż zwykle odżywkę.

Mimo, że nie zdziałał cudów, to jest jedynym produktem, który mi pomógł w moich obecnych problemach ze skórą głowy, dlatego zdecydowanie daję 5 gwiazdek.

Chcesz pochwalić Isi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych
  • Napisze krótko i prosto: produkt dobry, ale ma duże ALE.

Plusy:
    - pomaga zwalczyć łupież, nawet ten tłusty
    - zmniejsza przetłuszczanie włosów
    - dzieki niemu można wytrzymac 2 dni bez mycia głowy

Minusy:
    - włosy sa po nim szorstkie, puszą się, ciężko je ułożyć, wyglądaja po prostu brzydko

Poza tym barwi ręce na niebiesko więc uprzedzam, trzeba później dokładnie umyć ręce

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić vicious_parsley za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przynosi ulgę
  • Szamponu używam, gdy występuje u mnie jakieś uczulenie objawiające się swędzeniem głowy. Nie mogę wtedy przestać się drapać, skórę głowy mam bardzo zaczerwienioną i łuszczącą się. Ten szampon przynosi mi ulgę w tych chwilach. Myję włosy dwa razy w tygodniu, podwójnie, chwilę zostawiając szampon na włosach.

Słabo się pieni, nieprzyjemnie pachnie i zostawia niebieski nalot na skórze głowy, gdy go dobrze nie wypłuczemy. Zapach niestety utrzymuje się dość długo w ciągu dnia, ale da się wytrzymać Nie wysusza włosów, ale je pielęgnuje. Włosy po umyciu są oczyszczone i wyglądają ładnie, dobrze się układają.

Polecam ten szampon wszystkim, którzy mają problem ze swędzeniem głowy. Ja go trzymam zawsze w szafce na takie sytuacje.

Chcesz pochwalić Madzia_Mała za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najskuteczniejszy!
  • Długo chodziłam do dermatologów, przepisywali mi kolejno robione i inne specyfiki apteczne. Otóż oprócz łupieżu, LZS miałam przeokropne swędzenie skóry głowy 2 lata wypróbowywałam szampony i wcierki od dermatologów ( różnych) aż pewnego dnia miła panu dermatolog poleciła mi ten szampon na mocno przetłuszczające się włosy . I to był strzał w dziesiątkę bo problemy ze skóra i włosami zniknęły jak ręką odjął.
    - szampon po 2 użyciu całkowicie wyeliminował łupież ;o
    - po użyciu pozbyłam się nieprzyjemnego swędzenia skóry głowy
    - skóra głowy jest na odpowiednim poziomie nawilżenia, nie łuszczy się
    - włosy po niej są puszyste, miękkie, lśniące, ładnie się układają i dobrze się rozczesują
    - włosy widoczniej mniej się przetłuszczają
    Jest to mój numer 1 wśród szamponów polecam.Używam tego produktu od: ok 2 latIlość zużytych opakowań: kilka buteleczek

Chcesz pochwalić hellokatie za czytelną i pomocną recenzję?
  • mieszane uczucie.
  • Od jakiegos czasu zyje z diagnoza - LZS. Dermatolog wypisala mi liste szamponow odpowiednich do mojego przypadku i zdecydowalam sie na ten.

Plusy:

- skora glowy przestala swedziec
    - zmniejszona ilosc luski

Minusy:

- cena
    - zapach (Tz pewnego dnia stwierdzil, ze wlosy pachna mi siarka)
    - mimo, iz jest to produkt do wlosow tlustych, zauwazylam, ze na drugi dzien po umyciu wlosy juz sie przetluszczaja
    - problem z rozczesaniem wlosow
    - wlosy sie elektryzuja

Jestem dopiero w trakcie pierwszego opakowania, wiec nie wiem czy do niego wroce. Mam mieszane uczucia, ale raczej stawiam, ze po skonczeniu go, wyporobuje inny.Używam tego produktu od: miesiacaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić agattee za czytelną i pomocną recenzję?
  • sporo plusów, ale jeden ogromny minus
  • Mam łojotokowe zapalenie skóry, więc dermatolog przepisał mi właśnie Selsun Blue. Na początku było świetnie: objawy właściwie zniknęły. Głowa przestała mnie swędzieć, znikł łupież, zaczerwienienie skóry - niby wszystko OK. Do czasu... Jakiś czas temu po umyciu głowy zauważyłam, że włosy wcale nie są świeże. Pomyślałam, że pewnie niedokładnie umyłam - krótko mówiąc, olałam to. Ale po następnym myciu głowy sytuacja powtórzyła się, a tłuszczu we włosach było nawet więcej. Wyglądało to tak, jakbym nie była głowy przez dwa tygodnie. W końcu kupiłam inny szampon przeciwłupieżowy, w dodatku kontrolujący nadmierny łojotok. I stał się cud - włosy znowu świeże. Nie ma śladu po tamtym tłuszczu!

Poza tym Selsun Blue ma nieciekawy zapach, siarkowy. I prawie wcale się nie pieni, a po myciu głowy cała wanna robi się niebieska. No i cena... Jak dla mnie jest stanowczo zbyt drogi.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Chcesz pochwalić czekoladowy_batonik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak
  • Szampon genialny, łupież usuwa po kilku dniach stosowania, i wypłukuje farbę z włosów co dla mnie jest dużym ++ .

Plusy:
    -usuwa łupież
    -nie przetłuszcza
    -obojętny zapach, ani ładny, ani brzydki
    -konsystencja
    -leczy skórę głowy
    Minusy:
    -Cena- Za tak małą buteleczkę płacę w aptece ok. 27 zł ..

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 po 125ml

Chcesz pochwalić Shaaz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny środek!!!!!
  • Ile ja się naszukałam zanim trafiłam na ten produkt!
    Plusy:
    - Jedyny szampon, który likwiduje mi skutecznie łupież
    Minusy:
    - Niestety cena jest droga
    - Zapach nie jest jakiś przyjemny, ale specjalnie mi nie przeszkadza, ponieważ i tak po spłukaniu myję zwykłym szamponem
    - Włosy "nie są umyte" po nim, a mianowicie ja nie odnoszę takiego uczucia, ale nie widzę w tym problemu, zawsze po spłukaniu nakładam mój szampon codziennego użytku

Aplikuję ok co 1-2 tyg

Używam tego produktu od: 4-5 lat
    Ilość zużytych opakowań: duuużo 15-20

Chcesz pochwalić Alicja___ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo skuteczny LEK.
  • Choruje na łojotokowe zapalenie skóry (okropne przetłuszczanie, łupież, wypadanie włosów)
    Selsun blue jest moim jedynym wybawieniem.

Stosuję profilaktycznie, co 2 tydzień. Gdy tego nie zrobię objawy niestety wracają.

To na prawdę dobry, porządny lek. Stan włosów po myciu może nie jest idealny (przez selen), mogą nawet lekko wypadać ze wzg na zawartość tego pierwiastka, ale za to poprawia się stan skóry i skutecznie zwalcza łupież.

Może i brzydko pachnie, włosy po nim są poplątane, przesuszone ale raz na dwa tygodnie można się poświęcić. Fakt, trochę słabo się pieni. Ale można np. wmasować go w skórę głowy i później umyć włosy innym szamponem.

Ilość zużytych opakowań: Dużo. Buteleczka125ml starcza mi na ok pół roku.

Chcesz pochwalić _Mirabella za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do tej pory najlepszy, ale do ideału daleko.
  • Mam problem z łupieżem i swędzeniem głowy od dośc dawna, mam grube ,gęste, długie włosy .Łupież nie jest widoczny bardzo dla ludzi ,ale ja przy czesaniu ,drapaniu widzę ,że jest.Używałam już naprawdę wiele szamponów.Nie mam żadnej łuszczycy, świerzbu itp , dlatego nie wiem czemu wciąż nie mogę się pozbyć tego paskudztwa.

odnośnie szamponu:
    Selsun Blue dał mi chwilową ulgę od świądu, nie sypało mi się z głowy ,ale zanim mdokończyłam butelkę problem powrócił, bo skóra się przyzwyczaiła.Po jakimś czasie użyłam 2 butelki i tak samo , na początku ulga ,później koniec fajerwerków.Poza tym słabo się pieni, włosy cięzko rozczesać.Niestety dalej muszę szukać wybawiciela od łupieżu.

Używam tego produktu od: dwa razy
    Ilość zużytych opakowań: 2 buteleczki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić moniq60 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zgroza!
  • Szapon przeciwłupieżowy ok, ma za zadanie wyleczyć ale chyba efektem ubocznym nie powinno być całkowite wyłysienie?

Plusy:
    * wyleczył łupież
    * ładny kolor szamponu - turkusowy

Minusy:
    * bałam się, że wyłysieje, włosy sztywne, tempe, ciężkie do rozczesania, strasznie się męczyłam by nie powyrywać sobie zbyt wielu włosów, oprócz tych które same wypadały
    * śmierdzi
    * mała butelka
    * mało wydajny
    * drogi
    * średnio się pienił
    * wanna/prysznic były wiecznie uwalone od tego szamponu

2 gwiazdki za wyleczenie, ale to była ciężka kuracja dla moich włosów;/

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić torunska_ksiezniczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wyleczył łupież.
  • Wyleczył łupież. Włosy są po nim okropne (szorstkie i napuszone), ale tylko do kolejnego mycia. Trzy dni dało się przecierpieć.
    Zresztą, mniejsza z tym. To w końcu lek a nie kosmetyk. I wyleczył! Sto innych nie dało rady a ten po dwóch umyciach głowy zwalczył problem.
    Jego wydajność mnie nie interesuje, bo nie zamierzam stosować go na zdrową skórę, tak samo przecież, jak i nie smaruję maścią na wypryski gładkiej buzi.

Interesuje mnie tylko jego skuteczność. Gdzie nie pomógł Nizoral Selsun się sprawdził.

Używam tego produktu od: używałam tylko do dwóch myć i wystarczyło.
    Ilość zużytych opakowań: może 30% butelki.

Chcesz pochwalić Kohezja za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropny!
  • po 1 nie myje włosów! następnego dnia po umyciu są już przetłuszczone!!

po 2 nie odświeża włosów, są splątane i obciążone

po 3 nie radzi sobie z przetłuszczaniem i łupieżem

po 4 beznadziejnie się pieni i zostawia cały prysznic w kolorze niebieskim!

a do tego jest drogi!

myślałam że włosy po tym szamponie dłużej zachowają świeżość a prawda jest taka że najzwyklejszy szampon z drogerii robi to lepiej niż ten (chociaż ja osobiście jestem fanką kosmetyków fryzjerskich- jakość nieporównywalnie lepsza)

Ilość zużytych opakowań: nie zużyłam - wywaliłam

Chcesz pochwalić AgutGdynia za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • Dobry Smerf
  • Zaskoczył mnie swoim niespotykanym niebieskim kolorem Nie śmierdzi, średnio się pieni. Wskutek brania tabletek łojotok mi się zmniejszył, ale pojawił się jakby łupież, ale nie w suchej spotykanej formie. Szampon nie rozwiązał do końca problemu, ale w miarę dobrze oczyszcza. Uważam, że lepszy jest Nizoral.

Używam tego produktu od:kilka razy
    Ilość zużytych opakowań:saszetki 6ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić pea za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wracam do niego
  • Od jakiegoś czasu miałam problem z powracajacym swedzeniem skory glowy.
    Po kilku roznych probach trafilam wreszcie na Selsun Blue.

Zalety:

- uspokaja skóre glowy
    - usuwa łupież
    - lagodzi swiad

Wady:

- niebieski kolor - bardzo brudzi recznik
    - baaardzo slabo sie pieni - wg producenta nalezy naniesc na glowe niewielka ilosc szamponu - niestety niewielka iloscia nie uzyskamy pozadanej piany na glowie
    - wlosy sa dosc suche ale mozna zastosowac odzywke bez splukiwania
    Używam tego produktu od: 1 rok

Chcesz pochwalić ulkaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest nieźle
  • Moja dermatolog poleciła mi ten szampon do mojej swędzącej, łojotokowej skóry głowy. Dodam, że nie mam problemów z jako takim typowym łupieżem. Jak na razie spełnił swoje zadanie, ale ma zarówno plusy, jak i minusy

Plusy:
    -dobrze oczyszcza
    -eliminuje swędzenie skóry
    -pomaga w gojeniu się drobnych ranek i krostek występujących przy łojotoku
    -włosy odrobinę mniej się przetłuszczają, są jakby odżywione
    -ma fajny kolor

Minusy:
    -beznadziejnie się pieni! podobnie jak koleżanka, która wcześniej napisała, mieszam go z odrobiną innego szamponu
    -włosy po nim są splątane i napuszone, ciężko je rozczesać
    -jest bardzo drogi i moim zdaniem wcale nie jest wydajny

Mimo wszystko jestem z niego zadowolona, pomógł mi i już nie drapię non stop głowy Kupię kolejny, ponieważ polegam na jego leczniczym działaniu podczas długotrwałej kuracji. Polecam!

Używam tego produktu od: kwiecień 2009

Chcesz pochwalić fableux za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ok.
  • Mam problemy z łupieżem, a ten szampon poleciła mi ciotka-farmaceutka. Są wady jak i zalety.

Zalety :
    -usuwa łupież;
    -ma niebieski kolor;
    -jest wydajny;
    -dobrze spłukuje się go;
    -zapach jest znośny;

Wady :
    -słabo się pieni, więc używałam go wraz z innym szapmonem;
    -włosy po nim są suche;
    -kiedy przestanie się go używać na dłuższą metę, łupież powraca(jednak w niewielkich ilościach );
    -swędziała mnie po nim głowa(?).

Używam tego produktu od: 1 miesiąc.
    Ilość zużytych opakowań: 1.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić akogarenobijin za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mnie bomba
  • Mam problem z nawracającym łupieżem od lat..Mam łupież suchy (zwykły) a niestety nie kazdy szampon tego typu sie nadaje. Bardzo wazna rzecza jest aby uzywac odpowiedni szampon do danego rodzaju łupieżu, bo jesli zle dobierzemy to wtedy efekty mogą być nieciekawe..Na naszym rynku niestety wiekszosc szamponow przeciwlupiezowych jest do lupiezu tłustego-łojotokowego Zanim kupiłam Selsun wiele sie o nim naczytałam zwłaszcza po roznych forach, ze pomaga itp..Wiec i ja sie wreszcie skusiłam, bo potrzeba mnie do tego zmusiła. Zapłaciłam za niego cos ok. 21-22 zł. Ma ten cenny składnik w sobie - siarczek selenu, który jest zbawienny dla osob z łupiezem suchym (pospolitym/zwykłym nie tłustym!!)..Ja po 2 umyciach tym szamponem mialam juz prawie w calosci oczyszczona skore głowy, nic mnie nie swedzialo i nie mialam tych uporczywych skorek we włosach..Mnie pomogl w 100% i moim zdaniem to bardzo dobry specyfik na ta dolegliwosc, jedym slowem: rewelacja ! Stosuje go od kilku miesiecy, obecnie myje zapobiegawczo raz na 7-10 dni i skore glowy mam czysciusieńką..Nie przeszkadza mi jego wściekle niebieski kolor i chemiczny zapach, poniewaz wazne jest dla mnie to, ze uleczył moja dolegliwość w 100%, polecam !!

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Chcesz pochwalić LadyDaisy za czytelną i pomocną recenzję?
  • włosy bez łupiezu, ale...
  • Poleciła mi pani dermatolog

Plusy:
    -bardzo wydajny
    -dobrze się pieni
    -zapach znośny
    -dobrze oczyszcza skórę głowy
    -zapobiega łupieżowi, stosuje go od listopada i nadal łupieżu nie mam
    -dobrze sie spłukuje

Minusy:
    - ma wściekle niebieski kolor trzeba uważać, aby nie pobrudzić wanny i ręczników
    - drogi, ale patrząc na wydajność- warto
    - plącze włosy
    - włosy po umyciu są matowe, więc trzeba stosować odzywkę
    - nie zmniejsza przetłuszczania sie włosów nic a nic ;/
    - na drugi dzień po umyciu mam już tłuste włosy i zanieczyszczoną skóre głowy

Nadal szukam swego ideału mimo wszystko znam tańsze i przyjemniejsze szampony zwalczające łupież ;D

Używam tego produktu od:8 miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Shpilcia za czytelną i pomocną recenzję?