Chattem, Selsun Blue, Szampon przeciwłupieżowy do włosów tłustych

Powiększ Chattem, Selsun Blue, Szampon przeciwłupieżowy do włosów tłustych

Zgłaszająca osoba: fableux

Pierwszy leczniczy szampon przeciwłupieżowy zawierający 1% roztwór siarczku selenu. Siarczek selenu wykazuje silną aktywność przeciwgrzybiczą oraz działa cytostatycznie na skórę - hamuje nadmierne złuszczanie, zaczerwienienie i świąd. Regularne stosowanie preparatu łagodzi świąd, zmniejsza łojotok i zapobiega nawrotom łupieżu.
Zaburzona równowaga mikrobiologiczna skóry może być przyczyną problemów skórnych, np. łupieżu, który może objawiać się drobnopłatkowym złuszczaniem skóry owłosionej głowy. Badania naukowe dowodzą, że stosowanie szamponu przeciwłupieżowego Selsun Blue zwalcza łupież i zmniejsza ryzyko jego nawrotów, a także pomaga przywrócić równowagę skóry głowy. Selsun blue jest dostępny w dwóch rodzajach dostosowanych do indywidualnych potrzeb włosów normalnych i tłustych.
Szampon redukuje złuszczanie, zaczerwienienie i łagodzi świąd.
Do kupienia wyłącznie w aptekach.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Bentonite, Titanum Dioxide, Laureth-2, Magnesium Aluminum Silicate, Selenium Sulfide, Sodium, Phosphate, Parfum, DMDM Hydantoin, Citric Acid, CI 42051, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide.

Cena: ok. 28zł / 125ml

• skuteczny, dalej nie szukam
  • Szampon Selsun Blues kupiłam jako kolejny szampon przeciwłupieżowy. Ponieważ łupież i świąd skóry się nasilał, zaczęłam szukać skutecznego.
    Selsun Blue używam raz na jakiś czas, tzn jak zobaczę że delikatny łupież wrócił albo jak swędzi głowa. Wypada to gdzieś raz na 2-3 tyg chyba, więc starcza mi na długo. W międzyczasie używam normalnego szamponu regenerującego włosy (tak profilaktycznie). Selsun blue jest neibeiski, ale nie zauważyłąm żeby zostawiał ślady. Pieni się wystarczająco (podobno im bardziej się coś pieni tym gorzej). Ja jestem z niego bardzo zadowolona. Nie zauważyłam, żeby włosy były brzydkie lub się przetłuszczały, może są lekko przesuszone.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Chcesz pochwalić sparklight za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Dobry produkt
  • No więc miałam problem z przetłuszczaniem się włosów i ogólnie też troche z łupieżem..
    Po 1,5 miesiącu moge stwierdzić,że
    dobrze oczyszcza skórę głowy
    włosy po nim są lekkie i bardzo przyjemne
    nawet w miare dobrze się rozczesują
    zwalcza łupież
    orzeżwia skórę głowy
    :/trudno się pieni ale jakaś piana wychodzi
    :/nie widze jakoś efektów ze mniej sie przetłuszczają ale może po dłuższym stosowaniu będzie coraz lepiej
    zapach taki chemiczny ale da się wytrzymać
    muszę po użyciu tego produktu nałożyć swój inny szampon bo jednak na drugi dzien po samym Selsunie moje włosy są jakieś takie dziwne i wydaja się ciężkie
    +/- taka sobie cena

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 w ciągłym użyciu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić incrediblexd za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry szampon na łupież
  • + zwalcza łupież
    + nie wysusza skalpela, co dla mnie jest bardzo dużym plusem
    + likwiduje świąd i zaczerwienienie skóry
    + pomaga w walce z przetłuszczaniem się włosów
    - strasznie wysusza włosy
    - mi po nim bardzo włosy wypadają
    - plącze włosy
    - nie pieni się
    +/- po umyciu włosów mam niebieską wannę

Podsumowując, szampon jest bardzo dobry, cena też nie jest wygórowana jak na szampon przeciwłupieżowy. Odejmuję pół gwiazdki za niszczenie włosów, no ale to jest w końcu szampon leczniczy, nie pielęgnacyjny.

Chcesz pochwalić Magdalena_92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 41 raz(y)
  • Wyraźnie łagodzi swędzenie
  • Szampon zakupiłam z powodu łupieżu tłustego oraz towarzyszącego mu bardzo dokuczliwego swędzenia skóry głowy, którego niczym nie mogłam złagodzić.

Plusy:
    + wyraźnie złagodził swędzenie skóry głowy wywołane tłustym łupieżem, łuszczeniem się i podrażnieniami - już od pierwszego użycia poczułam ulgę,
    + na skórze głowy jest coraz mniej łuszczących się miejsc w porównaniu do stanu wcześniejszego,
    + szampon nieznacznie zmniejszył wypadanie włosów (ale nadal wypadają mi ponad normę od długiego już czasu),
    + dobrze się pieni jak na szampon leczniczy i jest wydajny.

Minusy:
    - nie zadziałał u mnie tak szybko, jak napisał producent - zgodnie z instrukcją powinnam najpierw używać go częściej, a potem tylko sporadycznie, natomiast ja nadal mam problemy ze skórą głowy (przetłuszczanie, swędzenie i łuszczenie całkowicie nie zniknęło) i objawy nawracają, gdy dłużej go nie używam (potrzebuję go użyć 1-2 razy w tygodniu),
    - po jego użyciu włosy są szorstkie i mają skłonność do plątania się, ale z tym radzę sobie pozostawiając na nich dłużej niż zwykle odżywkę.

Mimo, że nie zdziałał cudów, to jest jedynym produktem, który mi pomógł w moich obecnych problemach ze skórą głowy, dlatego zdecydowanie daję 5 gwiazdek.

Chcesz pochwalić Isi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych
  • Napisze krótko i prosto: produkt dobry, ale ma duże ALE.

Plusy:
    - pomaga zwalczyć łupież, nawet ten tłusty
    - zmniejsza przetłuszczanie włosów
    - dzieki niemu można wytrzymac 2 dni bez mycia głowy

Minusy:
    - włosy sa po nim szorstkie, puszą się, ciężko je ułożyć, wyglądaja po prostu brzydko

Poza tym barwi ręce na niebiesko więc uprzedzam, trzeba później dokładnie umyć ręce

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić vicious_parsley za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przynosi ulgę
  • Szamponu używam, gdy występuje u mnie jakieś uczulenie objawiające się swędzeniem głowy. Nie mogę wtedy przestać się drapać, skórę głowy mam bardzo zaczerwienioną i łuszczącą się. Ten szampon przynosi mi ulgę w tych chwilach. Myję włosy dwa razy w tygodniu, podwójnie, chwilę zostawiając szampon na włosach.

Słabo się pieni, nieprzyjemnie pachnie i zostawia niebieski nalot na skórze głowy, gdy go dobrze nie wypłuczemy. Zapach niestety utrzymuje się dość długo w ciągu dnia, ale da się wytrzymać Nie wysusza włosów, ale je pielęgnuje. Włosy po umyciu są oczyszczone i wyglądają ładnie, dobrze się układają.

Polecam ten szampon wszystkim, którzy mają problem ze swędzeniem głowy. Ja go trzymam zawsze w szafce na takie sytuacje.

Chcesz pochwalić Madzia_Mała za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najskuteczniejszy!
  • Długo chodziłam do dermatologów, przepisywali mi kolejno robione i inne specyfiki apteczne. Otóż oprócz łupieżu, LZS miałam przeokropne swędzenie skóry głowy 2 lata wypróbowywałam szampony i wcierki od dermatologów ( różnych) aż pewnego dnia miła panu dermatolog poleciła mi ten szampon na mocno przetłuszczające się włosy . I to był strzał w dziesiątkę bo problemy ze skóra i włosami zniknęły jak ręką odjął.
    - szampon po 2 użyciu całkowicie wyeliminował łupież ;o
    - po użyciu pozbyłam się nieprzyjemnego swędzenia skóry głowy
    - skóra głowy jest na odpowiednim poziomie nawilżenia, nie łuszczy się
    - włosy po niej są puszyste, miękkie, lśniące, ładnie się układają i dobrze się rozczesują
    - włosy widoczniej mniej się przetłuszczają
    Jest to mój numer 1 wśród szamponów polecam.Używam tego produktu od: ok 2 latIlość zużytych opakowań: kilka buteleczek

Chcesz pochwalić hellokatie za czytelną i pomocną recenzję?
  • mieszane uczucie.
  • Od jakiegos czasu zyje z diagnoza - LZS. Dermatolog wypisala mi liste szamponow odpowiednich do mojego przypadku i zdecydowalam sie na ten.

Plusy:

- skora glowy przestala swedziec
    - zmniejszona ilosc luski

Minusy:

- cena
    - zapach (Tz pewnego dnia stwierdzil, ze wlosy pachna mi siarka)
    - mimo, iz jest to produkt do wlosow tlustych, zauwazylam, ze na drugi dzien po umyciu wlosy juz sie przetluszczaja
    - problem z rozczesaniem wlosow
    - wlosy sie elektryzuja

Jestem dopiero w trakcie pierwszego opakowania, wiec nie wiem czy do niego wroce. Mam mieszane uczucia, ale raczej stawiam, ze po skonczeniu go, wyporobuje inny.Używam tego produktu od: miesiacaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić agattee za czytelną i pomocną recenzję?
  • sporo plusów, ale jeden ogromny minus
  • Mam łojotokowe zapalenie skóry, więc dermatolog przepisał mi właśnie Selsun Blue. Na początku było świetnie: objawy właściwie zniknęły. Głowa przestała mnie swędzieć, znikł łupież, zaczerwienienie skóry - niby wszystko OK. Do czasu... Jakiś czas temu po umyciu głowy zauważyłam, że włosy wcale nie są świeże. Pomyślałam, że pewnie niedokładnie umyłam - krótko mówiąc, olałam to. Ale po następnym myciu głowy sytuacja powtórzyła się, a tłuszczu we włosach było nawet więcej. Wyglądało to tak, jakbym nie była głowy przez dwa tygodnie. W końcu kupiłam inny szampon przeciwłupieżowy, w dodatku kontrolujący nadmierny łojotok. I stał się cud - włosy znowu świeże. Nie ma śladu po tamtym tłuszczu!

Poza tym Selsun Blue ma nieciekawy zapach, siarkowy. I prawie wcale się nie pieni, a po myciu głowy cała wanna robi się niebieska. No i cena... Jak dla mnie jest stanowczo zbyt drogi.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Chcesz pochwalić czekoladowy_batonik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak
  • Szampon genialny, łupież usuwa po kilku dniach stosowania, i wypłukuje farbę z włosów co dla mnie jest dużym ++ .

Plusy:
    -usuwa łupież
    -nie przetłuszcza
    -obojętny zapach, ani ładny, ani brzydki
    -konsystencja
    -leczy skórę głowy
    Minusy:
    -Cena- Za tak małą buteleczkę płacę w aptece ok. 27 zł ..

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 po 125ml

Chcesz pochwalić Shaaz za czytelną i pomocną recenzję?