Mexx, Black Woman EDT

Powiększ Mexx, Black Woman EDT

Zgłaszająca osoba: lolita369

Mexx 'Black Woman' jawi się jako pełna temperamentu, musująca kombinacja kwiatów i owoców. Wdzięcznym, kobiecym piwoniom, kwiatom imbiru, radosnym frezjom oraz jasnopomarańczowym i żółtym aksamitkom towarzyszy słodki aromat czarnej porzeczki. Ukryty w samym sercu zapachu koktajl z wybornych owoców - moreli, liczi i gruszek - zaostrza bardziej intensywna nuta żywotnika zachodniego. Orzeźwiająca, wodna woń kwiatu lotosu dodaje całej kompozycji odrobiny pikanterii, a zmysłowe połączenie drzewa sandałowego, ambry i wanilii rozgrzewa bazę.

Kategoria: kwiatowo - owocowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: piwonia, kwiat imbiru, frezja, aksamitka, czarna porzeczka
nuta serca: morela, liczi, gruszka, żywotnik zachodni, kwiat lotosu
nuta bazy: drzewo sandałowe, ambra, wanilia

Cena: ok. 60zł / 15ml

• Bordowe kwiaty na srebrnej papierośnicy
  • Mexx Black Woman nie jest propozycją, która kwalifikuje się do gumobalonowych "słodziaków", czy zwiewnych "świeżaków", za co nisko chylę im czoła. Mexx pokazał swoją ciemną stronę i udowodnił, że potrafi tworzyć nie tylko banalne kompociki, ale też kompozycje nadzwyczaj nastrojowe, dojrzalsze .
    Z pewnością też dlatego, zarówno nastki, lolitki jak i wielbicielki "słitaśnych" pachnideł z wykrzywieniem nosa obejdą Black woman szerokim łukiem .
    Black Woman jest w dużej mierze podszyty zapachem szlachetnego tytoniu (przynajmniej ja wyczuwam takie nuty). I bynajmniej nie chodzi mi o smród ruskich papierosów palonych ukradkiem na klatce schodowej obskurnej kamienicy.
    Z BW kojarzy mi się elegancka kobieta w garniturze, ktora swoim wdziękiem i sposobem bycia udowadnia, że nawet w tak oficjalnym stroju potrafi być ekstrawagancka, zmysłowa i kobieca. Ubrana jest klasycznie, ale z wielkim wyczuciem smaku, bo przecież każdy szczegół jest ważny, nawet elegancka srebrna papierośnica, która kryje się za pazuchą.
    Ale Black Woman to nie jest sam wonny i jasny tytoń. Nasza elegantka w czarnym garniturze skrojonym na miarę nie tylko lubi pociągnąć sobie dymka, ale zbierać też kwiaty i jeśc czarne owoce. Kiedy zrzuci z siebie oficjalny uniform, wybiera się do ogrodu, gdzie kwitną pełne kule bordowych piwonii, kruche frezje i zalotne aksamitki. Kobieta zrywa delikatną dłonią jedną z ciemnobordowych piwoni i wkładą ją we włosy, które przesiąkły lekko delikatnym jak pieszczota zapachem eterycznego tytoniowego dymu.Po chwili jej uwagę zwraca krzaczek czarnej porzeczki, który zaprasza do kosztowania czarnych kul wypełninych cierpko-słodkim miąższem. Któż by się nie skusił?
    Taki właśnie jest ten aromat, bardzo niejednoznaczny, delikatne kwiaty i cierpkie owoce otulone w zmysłowy dymny akcent, podkreślony zamszową nutką ambry - takim perfumom z uciechą można powiedzieć "tak". Dodam jeszcze, że nie jest to żadnego rodzaju killer, woń jest subtelna i wysublimowana, żadna hałaśliwa nuta, nie krzyczy drażniąco na pierwszym planie. Całość jest bardzo stonowana, więc trzeba trochę na siebie wylać, aby ją "przedawkować".
    Jedyną wadą Black Woman jest kiepska trwałość, zapach szybko wydaje się jakby został porządnie przewietrzony i przez to jego podskórna moc momentalnie blednie. Niestety perfumy Mexx mają to do siebie, że pachną ulotnie, a w przypadku Black Woman jest to powód do ubolewań.

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: 5 ml

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić GrindLady za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 25 raz(y)
  • taką elegancję mogę znieść
  • Pamiętam, ze parę lat temu dostałam te perfumy w prezencie. Początkowo nie przypadły mi do gustu. Były cięższe niż reszta moich ówczesnych zapachów. Są eleganckie i trochę klasyczne, ale taką klasykę znoszę przyzwoicie. Jednak ostatnie co można o nich powiedzieć to to, ze są delikatne. Nie przytłaczają, są kobiece, bardzo lekko męskie. Ta czarna szata graficzna do mnie nie przemawia. Czarny mnie nudzi. Trwałość średnia. Lubię czasem w rossmannie powąchac, trochę powspominać.

Używam tego produktu od: parę lat
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić demz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny!!!
  • Zapach jest naprawdę bardzo kobiecy, delikatny i nienachalny. Ma w sobie jakąś tajemnicę, uwodzi i dodaje pewności siebie. Wielokrotnie do niego wracam. Szkoda tylko, że jest nietrwały.

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście opakowań 75 ml i kilka opakowań EDT 30 ml

Chcesz pochwalić majka85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubione
  • +bardzo kobiecy zapach;
    +ładny i klasyczny flakonik;
    +opisałabym je dwoma słowami: siła i pewność;
    +specyficzny zapach, na pewno nie należy do typowych świeżaków, ale nutkę świeżości ma w sobie;
    +nie jest ani za słodki ani za intensywny, wszystko zostało cudownie wypośrodkowane;

-jedynym minusem jest krótka trwałość;

Mimo wszystko je uwielbiam, zawsze czarny mexx musi być w mojej kolekcji. Stał się awaryjnym prezentem na wszystkie święta, kiedy komuś z rodziny brakuje pomysłu na prezent- zawsze ucieszę się z dodatkowego flakonika.

Ilość zużytych opakowań: około 7 flakoników 100 ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić ruderude za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kocham go
  • Ten zapach miałby 5 gwiazdek gdyby nie trwałość. Utrzymuje sie na mnie dość krótko mimo że mam wersje etp. Zapach jest niespotykany, cięzko mi go opisać. Jest kobiecy, świerzy a jednocześnie nie jest to typowy świerzak. Ładnie się rozwija. Ma śliczną buteleczke. Cena uważam, że jest za duża stosunkowo do marki i trwałości. Wolałabym wydać wiecej ale żeby były trwalsze. Szukałam jakiegoś podobnego zapachu żeby zastąpić ten czymś jakościowo lepszym niestety nie znalazłam. Jakby ktoś znał jakiś zapach podobny albo w tym stylu bardzo prosze o informacje.

Chcesz pochwalić haha01wg za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny
  • Zapach jest bardzo przyjemny, nienachalny, nie jest przesłodzony. Podoba się facetom
    Dobry zarówno na co dzień jak i na wieczór na spotkanie z przyjaciółką lub wyjście do pubu.
    Bardzo go lubię i chętnie do niego wracam.

Jednak trwałość nie jest jego najmocniejszą stroną, pachnie raczej przy skórze, nie ma mowy o chmurze zapachu, za co odejmuję 1 gwiazdkę.

Ilość zużytych opakowań: 2 flakony po 50 ml

Chcesz pochwalić StylishMama za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ukochany zapach
  • Black woman to mój ulubiony zapach, jest w nim coś intygującego, interesującego, nie można przejść tak normalnie obok niego. Moim zdaniem są bardzo eleganckie, pociągające, uwodzą zapachem. Mój chłopak uwielbia ten zapach, mówi, że są bardzo seksowne i kobiece
    Zapachu używam tylko na specjalne okazje, na codzień są troszeczkę zbyt ciężkie i eleganckie.
    Używam tego produktu od: od bardzo dawna
    Ilość zużytych opakowań: kilka

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić Ewuniaa16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ukochane perfumy <3
  • Kocham je, zapach jest po prostu przecudowny, gdzie nie przejdę to go czuję na sobie ( i nie tylko ja ), jest taki słodki, romantyczny,tajemniczy...
    U mnie przy takiej pogodzie jak teraz utrzymuje się około 6 godzin.
    Jakie by wady miały, to dla mnie są idealne, cudownie mi się kojarzą z wakacjami

Ilość zużytych opakowań: całosc

Chcesz pochwalić moja imaginacja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zapach piękny, ale mógłby być trwalszy
  • Piękny zapach, którego, jak pisała niżej jedna Wizażanka, nie można pomylić z żadnym innym. Zapach konkretny, tajemniczy, elegancki, dobry na co dzień, ale najlepszy na wieczór.
    Duży minus za nietrwałość na skórze. Na szaliku czy ubraniu jest za to bardzo trwały.

Używam tego produktu od: ponad pół roku
    Ilość zużytych opakowań: jedno (30 ml)

Chcesz pochwalić Jenna__ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Boa dusiciel
  • Nie podzielam tych zachwytów.

Buteleczka, owszem, jest całkiem udana, uderza w minimalistyczną nutę, ale dzięki przechodzącym kolorom prezentuje się na półce ciekawie.

Niestety zapach nie jest ani świeży, ani słodki. Mexx Black jest ciężki, duszący...
    W sumie takie nie wiadomo co.

Używam tego produktu od: jakiś czas
    Ilość zużytych opakowań: 1 i nidgy więcej

Chcesz pochwalić classic_chic za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij