L`Oreal, Feria Preference (Farba do włosów)

Powiększ L`Oreal, Feria Preference (Farba do włosów)

Zgłaszająca osoba: fryz5

Opatentowane barwniki wysokiej odporności połączone w koncentracie Color Booster, wnikają w głąb włosa, zapewniając niezwykle intensywny kolor o lśniącym połysku, wyrazisty także na ciemnych włosach. Farba gwarantuje płomienny, wyrazisty kolor, który nie gaśnie pomimo kolejnych myć włosów. Dzień po dniu pozostaje intensywny i pełen blasku. Poziom koloryzacji 3 - kolor trwały.

/mm/

• Mam zagwozdkę...
  • Chociaż włosy farbuję od lat, ostatni tego typu zabieg znacznie różnił się od poprzednich, ponieważ był pierwszą podjętą przeze mnie próbą zrobienia tego w pojedynkę. Nie będę się rozpisywać na temat samego procesu, który ostatecznie zakończył się sukcesem, choć kosztował mnie sporo nerwów. Próbuję jednak znaleźć jakiś punkt zaczepienia, od którego mogłabym rozpocząć tę recenzję
    Przede wszystkim jeśli chodzi o funkcjonalność aplikatora trudno jest mi się wypowiedzieć, ponieważ niezależnie od rodzaju produktu, farbę zawsze mieszam w specjalnie przeznaczonej do tego miseczce oraz przy jej nakładaniu posługuję się pędzlem, co uważam za najwygodniejszy i najbardziej dokładny sposób aplikacji.
    Jak nadmieniłam powyżej, na przestrzeni lat miałam styczność z rozmaitymi produktami i pod względem zapachu mogłabym je podzielić jedynie na mniej lub bardziej śmierdzące - ta w każdym razie należy do tych drugich i to w skrajnym wydaniu. Jej zapach jest bardzo silny i drażniący, więc osoby o wyostrzonym powonieniu mogą odczuwać dyskomfort przy jej nakładaniu. Mnie ostatnim razem niechcący przydarzyło się kilka razy "sztachnąć" nią i dosłownie mnie zatkało
    A teraz najważniejsze - czyli rezultat końcowy.
    Ponieważ farbę po raz pierwszy nakładałam samodzielnie, a mam gęste, sięgające łopatek włosy, więc cała operacja była dosyć praco- i czasochłonna. Wobec powyższego liczyłam się z tym, że wybrany przeze mnie kolor (french roast) z uwagi na dłuższe niż zaleca producent przetrzymanie go na włosach, wyjdzie dużo ciemniejszy, niż początkowo zakładałam. I oczywiście tak się stało, ale nie ma to wpływu na moją ocenę tego produktu. Najpierw uzyskany przeze mnie kolor był ciemnoczekoladowy, by po około 3 tygodniach od farbowania stopniowo przybliżać się do tego, jaki w założeniach miał być od początku. I tu mam zagwozdkę - cieszy mnie aktualny stan mojej czupryny, jednak trochę martwi to, że z biegiem czasu mój brąz dalej będzie stawał się jaśniejszy. Ale być może jest to specyfika moich włosów, które zachłannie "piją" farbę, po to, by w dość szybkim tempie wytracać zawarty w niej pigment, więc należy i to wziąć pod uwagę.
    Co jednak było dla mnie najważniejsze, to że farba perfekcyjnie pokryła wszystkie siwe włosy, jakie niestety zaczęły pojawiać się na mojej głowie. Pewnie gdyby nie one, dałabym im odpocząć i powrócić do naturalnego ciemnego blondu/jasnego brązu, jaki mam na głowie, ale nic z tego;P
    Wracając jednak do tematu, nie zauważyłam, aby farba negatywnie wpłynęła na kondycję moich włosów. Od kilku tygodni z zupełnie innych przyczyn włosy znowu mi wypadają, więc z pewnością to nie wina Ferii, zaś o ich sprężystość i blask dbam stosując odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji, więc farba sama w sobie nie spowodowała ruiny i dramatu na mojej głowie. Za to ręcznik, jakiego używałam po farbowaniu zabarwiła na amen, jednak wybierając ciemne odcienie farb należy się z tym liczyć i nie było to dla mnie żadne novum.
    Generalnie to, co farba miała zrobić - czyli jednolicie pokryć moje włosy - zrobiła, jednak ze względu na swój silny chemiczny zapach jej użytkowanie nie należało do przyjemnych. Ale na plus zaliczam dołączoną do niej odżywkę, która świetnie poradziła sobie z okiełznaniem i wygładzeniem świeżo ufarbowanych włosów, czyniąc je miękkimi i łatwymi do rozczesania.

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy, ostatnio 3 tygodnie temu
    Ilość zużytych opakowań: Wcześniej kilka, 3 tygodnie temu - 3 zużyte

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Lola Bunny za czytelną i pomocną recenzję?
  • Unikać jak ognia! Niszczy włosy, farbuje ubrania mimo codziennego mycia włosów, ręczniki do wyrzucen
  • Recenzuję jeden z blondów i czerwień p37.

Farba strasznie niszczy włosy. Dwa lata temu skusiłam się na blond - włosy były do ścięcia.

W zeszłym tygodniu weszła czerwień - ofiary 2 ręczniki i moje włosy. Ich kondycja znacznie się pogorszyła, kolor dalej brudzi ręczniki i ciuchy mimo SIEDMIU myć.
    Dodam, że farbuję włosy sama od ponad 5 lat, takie przygody miałam tylko z dwoma farbami.

Feria prefenence słabo trzyma kolor, śmierdzi okrutnie i niszczy włosy bardziej niż konkurencja.

Używam tego produktu od: dwa razy
    Ilość zużytych opakowań: dwa całe opakowania

Chcesz pochwalić mg71218 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Oceniam kolor Pure Paprica
    Miałam włosy farbowane na rudo, ale chciałam dodac im troche wyrazu i siegnełam po tą farba. Na opakowaniu włosy mają bardzo żywy kolor i taki mi sie marzył od zawsze.
    Plusy:
    +nie śmierdzi
    +nie spływa z włosów
    +kolor wyszedł taki sam jak na opakowaniu
    +świetna odżywka dołączona do farby
    +długo sie utrzymuje( jestem 2 tygodnie po farbowaniu tą farbą, a kolor ciągle ten sam )
    +nie niszczy włosów
    +wygodna buteleczka
    +1 op starczyło na włosy za ramiona( mam dużo włosów i są grube)
    +/- cena, ale za taką jakosc warto wydac wiecej pieniedzy Polecam tą farbe.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić klaudunia1017 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawsze kryje
  • Mam gęste i grube włosy, a farbuje na miedzie ( nie czerwienie!). Włosy są kapryśne i nie każda farba je łapie, a nie chce bawić się w odbarwianie i palenie włosów. Farba jak skleja włosy i robi włochatego dreda od razu trafia u mnie w śmietniku i nie wracam do takiej firmy. Z reszty przyzwoitych "drogeryjnych" farb ta jest na razie najlepsza

+miedzie bez pigmentu czerwonego(!)
    +wydajna
    + piękny połysk i trwały kolor
    +nie przesuszawłosów i nie podrażnia skóry

- cena

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić Milgred za czytelną i pomocną recenzję?
  • super farba
  • Użyłam koloru głęboki perłowy fiolet.
    Farba ma bardzo przyjemny zapach, szybko i łatwo się ją nakłada. Nie podrażnia skóry głowy i nie powoduje żadnych nieprzyjemnych odczuć, gdy ma się ją na głowie. Spłukuje się równie łatwo, nie skleja włosów.
    Włosy po farbowaniu mają bardzo intensywny kolor, są miękkie i puszyste. Dodatkowy plusik to genialna odżywka dołączona do opakowania. Używa się jej łatwo, naprawdę odżywia włosy i sprawia, że kolor jest trwały przez długi okres czasu (u mnie przez 8tyg).
    Farba przy kolejnych myciach głowy nie spłukuje się.

Chcesz pochwalić monicka69 za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajny produkt
  • Około 3 miesięcy temu korzystałam z koloru Intensywna Głęboka Czerwień. Byłam bardzo zadowolona.
    Farba ma dość przyjemny zapach, łatwo się ją nakłada. Długo utrzymuje się na włosach i w dodatku po farbowaniu daje naprawdę intensywny kolor. Tę farbę nakładałam na niemal ciemno fioletowe włosy, a mimo moich obaw kolor bez problemowo wyszedł podobny do tego na opakowaniu.
    W dodatku dużym plusem dla mnie jest odżywka, którą producent dołącza do opakowania z farbą. Odżywka rzeczywiście przedłuża trwałość koloru i jego intensywność.
    Jedyny minus to cena farby.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić myraspberry za czytelną i pomocną recenzję?
  • Trudno ocenić
  • Trudno mi ocenić efekt kolorystyczny uzyskany na włosach, bo po rozjaśnianiu jest to już druga farba, która nierówno pokryła odrosty i szybko się wypłukuje. Więc uzyskanego efektu kolorystycznego (używałam odcienia 9.1 Viking) nie oceniam.

Do zalet na pewno zaliczam:
    -duuuuużą ilość mieszanki
    -żelową konsystencję, super sprawa
    -bogatą ofertę kolorystyczną
    -przyjemny zapach odżywki i spora jej ilość
    -dostępność

Wady:
    -konieczność nakładania na wilgotne włosy: ponieważ moja mieszanka miała kolor niemal przezroczysty, trudno było mi okreslić, które pasma już są pokryte farbą, a które po prostu wilgotne
    -zapach amoniaku był na tyle intensywny, że w małej łazience bez okna może stanowić problem
    -cena - dość wysoka jak na drogeryjną farbę
    - tubka odżywki jest mało poręczna

Używam tego produktu od: 1 raz

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ava_g za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobra farba
  • jest to jedna z moich ulubionych farb wraz z klasyczną Preference,

plusy:
    piękny, intensywny kolor,
    lśniące włosy po koloryzacji,
    świetna odżywka w zestawie,
    wygodny aplikator,
    nie niszczy włosów,

minusów jako takich nie widzę, chociaż wolałam rękawiczki ze starszej wersji, ale to nie obniża wartości farby

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić Weasellow za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tragedii nie ma - blond nr 102
  • Oceniam odcień 102, bardzo jasny perłowy blond.

Użyłam tej farby 3 razy, nie mając nawet świadomości, że to Feria, a nie Recital... Bardzo mylące identyczne opakowania, stoją wymieszane na półce w Ross :/
    Tak czy inaczej, użyłam i tragedii nie ma

Kilka moich uwag ogólnych:
    - poręczny flakonik z dzióbkiem, fajne czarne rękawiczki, porządna odżywka
    - konsystencja ciut zbyt płynna, czasem spływa z włosów
    - ilość wystarczająca na moje średniej długości i niezbyt gęste włosy, na dłuższe i gęstsze nie wystarczy 1 opakowanie...
    - zapach momentami trudny do zniesienia, aż łzy miałam w oczach...
    - skóra głowy nie szczypie, chociaż mam wrażliwą
    - włosy po koloryzacji trochę splątane i szorstkie, ale odżywka tu pomaga
    - farba jest mało wymagaąca, jeśli chodzi o nakładanie - o ile przód traktuję w miarę dokładnie, o tyle z tyłu rozprowadzam ją po prostu dłońmi, gdzie popadnie i za każdym razem jest wszystko równo i nie widać żadnych niedoróbek

Efekt:
    - kolor niestety wychodzi u mnie trochę ciemniejszy niż na opakowaniu, mimo że moim kolorem wyjściowym był jasny blond; ale ogólny efekt dość ciekawy i oryginalny
    - kolor na początku ma niezbyt atrakcyjną różową poświatę, niczym tzw. truskawkowy blond... no cóż, jak kto lubi nieszczęsna różowa aureola znika po kilku myciach
    - włosy ładnie błyszczą, są gładkie, nie są jakoś dramatycznie zniszczone - ale to jednak farba i niszczy jak każda
    - kolor traci swoją świeżość po ok. 2 miesiącach

Nie żałuję tego przypadkowego zakupu pewnie zostanie ze mną na dłużej.

Używam tego produktu od: 3 razy
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić Kalissa za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra!
  • oceniam kolor Bardzo Intensywna Miedź.
    po eksperymentach z różnymi odcieniami rudości, z różnych firm, zawsze wracam do Ferii. żadna farba nie daje tak prawdziwej pomarańczki na włosach jak ta. kolejny plus za konsystencję, trwałość i naprawdę wygodne rękawiczki - na moje małe łapki pasują idealnie.
    odjęłam gwiazdkę za zapach. jest do tego stopnia duszący, że podczas farbowania muszę otwierać okno, a oczy i tak mi łzawią. do tego farba troszkę wysusza moje włosy, ale po dobrej odżywce wszystko wraca do normy.
    a cena.. jak to cena. mimo, że farba śmierdzi jest trwała i daje piękny kolor, więc myślę, że warto wydać te 30zł raz na parę tygodni

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: ponad 5

Chcesz pochwalić MaddieWay za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij