Oriflame, Amber Elixir EDP

Powiększ Oriflame, Amber Elixir EDP

Zgłaszająca osoba: moniawkr

Otul się bursztynowym blaskiem. Eliksir mający moc uwodzenia... Zapach, który zdaje się roztaczać wokół Ciebie bursztynowy blask. `Amber Eliksir` emanuje zmysłowością i ponadczasowym pięknem. Uwodzicielski zapach - tajemnicze piękno nut ambrowych łączy się z aromatem słodkich mandarynek, migdałów i zmysłowego piżma.

Nuty zapachowe: nuty ambrowe, mandarynka, migdały, piżmo

• Zmyslowa elegancja
  • Najbardziej trafiony ze wszystkich moich dotychczasowych zakupow perfum , zawsze do niego wracam i zawsze musze miec go w swojej kosmetyczce. Uwodzicielski, kuszacy, zwraca uwage plci przeciwnej idealny na randke, na wyjscie. Niejednokrotnie zarowno mezczyzni czy kobiety pytaly mnie czym tak cudownie pachne. ..ciezko obojetnie przejsc obok tak cudownej nuty zapachowej kryjacej sie w stym niewielkim flakoniku....Nie jest to zapach na co dzien, bywa za ciezki dlatego trzeba uwazac z iloscia.
    PLUSY:
    -utrzymuje sie caly dzien/wieczor , trwalosc niesamowita za ta cene , polecam kupowac w promocji bo jest bardzo duza roznica ,
    -dziala jak magnes , intryguje, budzi zmysly <3
    -latwo dostepny,
    -wydajny, mnie falkonik starcza zawsze na co najmniej pol roku
    MINUSY:
    -brak

Ilość zużytych opakowań: 3 cale 4 w trakcie

Chcesz pochwalić Catwoman90 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• rozczarowanie
  • Zapach, który ma wiele pozytywnych recenzji (choć oczywiście warto wczytać się, kto je wystawia, a kto pisze recenzje mniej pochlebne), w cenie promocyjnej bardzo przystępny, czemu nie spróbować?

Niestety, chociaż (co może stanowić jakiś punkt odniesienia, jeśli ktoś pyta o moje preferencje) bardzo cenię takie zapachy z Oriflame jak Lady Avebury, Mirage zielony i Mirage Daydream, w miarę lubię Possess oraz (już w mniejszym stopniu) słonawo-słodkie Gateway i przydymione Smarty Susie, to od kilku aromatów tej firmy się po prostu odbijam (tu należy np. Enigma). Niestety Amber Elixir idealnie się w tę kategorię wpisuje.

Flakonik ma piękny, barwę także, ale mimo wielu recenzji, jest jak dla mnie rozwodnionym, mdławym płynem o jednostajnie słodkawej, ciążącej woni.

Przy tym zestawieniu nut zapachowych oczekiwałabym większej nocy, silniejszego uderzenia, potężniejszego głosu. Słodycz skondensowana to cukierek, słodycz rozwodniona to litry mdławego kompotu - jeśli wiecie, o co mi chodzi. Amber, gdyby był cukierkiem, były ok, ale nie jest. Ten zapach niby to obiecuje siłę, a jest bezsilnym, rozpełzającym się nieśmiało blisko skóry rozczarowaniem.

Niby czuję te migdały, niby ta nuta "ambrowa" jest, ale jest też jakiś chłodny, lekko słonawy powiew, jakiś akord typowy dla większości zapachów Oriflame, tych, których nie lubię. Wszystko tam zresztą, mandarynka czy migdały czy cokolwiek, miesza się w jednostajną i płaską plamę.

Nie jest brzydki, nie kompromituje, ale moim zdaniem nie dorasta do poziomu zachwytów z KWC.

Używam tego produktu od: testy, kilka dni

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Darkblue za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Woda jest bardzo ciepła (nie ciężka). Zapach wieczorny, jesienny. Czuć w nim czekoladę pomieszaną z pomarańczami. Bardzo trwały, mi się podoba. Flakonik też ładny.

Używam tego produktu od: kiedyś używałam

Chcesz pochwalić anja1207 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jesienny Bursztyn..
  • Ciepły, zmysłowy, otulająco-jesienny eliksir. Wszystkie nuty zapachowe w nim zawarte idealnie ze sobą wspólgrają nie drażniąc nosa,a wręcz przeciwnie...Amber Elixir jest prostym pachnidłem i w tym przypadku swietnie sprawdza się powiedzenie,ze "w prostocie piekno". Lekko orientalna, trochę w starym stylu (przynajmniej takie są moje odczucia) przyjemnie rozgrzewająca, aromatyczna woń bursztynu... Kojarzy się ze złotą, słoneczną jesienią, z opadajacymi pomaranczowymi liscmi szybującymi na wietrze...Z ciszą i spokojem gdzies w drewnianej chatce wsród juz prawie nagich, jesiennych drzew, w której delikatny ogień kominka, cudownie rozgrzewa, wraz z kubkiem aromatycznej herbaty doprawionej odrobiną cynamonu i kropelką złotego rumu...Słodkie migdały, zatopione w akordach z abry, pizma i drzewa sandałowego...Delikatnie słodkie, delikatnie pudrowe...Idealne na nadchodzące jesienne słoty... Refleksyjno-nostalgiczne

Używam tego produktu od: ok 2 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego...

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Nathaliee85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ładne
  • Zapach jest nieco inny niż się spodziewałam, mało słodki i suchy. Czuję głównie ambrę i piżmo. Perfumy są dość ciężkie, czuć gorycz migdałów, słoność ambry i i trochę suchej, podwędzonej wanilii. Jest elegancko i zdecydowanie. Udane perfumy. Piękny flakon.

Ilość zużytych opakowań: testy

Chcesz pochwalić Buraska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bursztynowa magia
  • Jedne z moich ulubionych. Z reguły używam je zimą w czasie bożonarodzeniowym, dlatego głównie kojarzą mi się tylko z tym okresem
    Są dość mocne, ale po chwili stają się delikatniejsze, ciepłe, otulają ciało. Zapach jest zmysłowy, kuszący, kobiecy. Wystarczy spryskać się raz a pachnie się cały dzień.

Używam tego produktu od: okres jesienno-zimowy od 2-3 lat
    Ilość zużytych opakowań: 2, trzeci czeka

Chcesz pochwalić BlackOrchid89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój zapach
  • Mocny, ale nie przytłacza. Trzyma się bardzo długo. Wystarczy użyć niewiele, by czuć zapach cały dzień.
    Sam zapach jest idealnie skomponowany, a przy tym różnorodny, ciepły. Świetne jakościowo perfumy. I do tego piękny flakon!

Używam tego produktu od: Dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić shiosai za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wyjatkowy
  • Zapach ciepły,głęboki,nie oklepany,można się w nim doszukać ciekawych nut.Nie jest banalny.Był dużym zaskoczeniem biorąc od uwage z jest to produkt Oriflame.Moim zdaniem pachnie jak zapach z "wyższej polki". Długo się utrzymuje,nie dusi.Jest wart swojej ceny.Pierwsze opakowanie dostalam w prezencie i od tamtej pory stale mi towarzyszy.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić Pika28 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Migdały ze skórką
  • Zaczęło się od podbierania Hypnotic Poison mamie parę dobrych lat temu.
    Ta trucizna Diora urosła w moim mniemaniu do perfum idealnych, więc teraz, w okresie zapachowego szaleństwa, chciałam sprawić sobie własną flaszkę. Niestety (a może stety?), fundusze na razie trochę ograniczały. Trafiłam za to na dobre recenzje Amber Elixir, porównywanego do substytutu HP. Kupiłam zupełnie w ciemno, lekko używany flakon na allegro za grosze.

I co? Po użytkowaniu kilku próbek Diora okazało się, że ta słodka wanilia pozostaje miłą pieśnią przeszłości, za to niepozorny Amber Elixir zdobył osobne miejsce w moim sercu i uzyskał własną podmiotowość.

Perfumy przede wszystkim nie są słodkie, co dziwne na rynku wszechobecnej wanilii. Są wytrawne, a mimo to rozgrzewające i otulające. Wszystko za sprawą akordów nieco dusznej, dla mnie również orzechowej ambry, opadającej z minuty na minutę do naturalnych, nieobtoczonych w cukrze czy cynamonie migdałów. To migdały z gorzką skórką, bez żadnych śladów marcepanowych zakusów. Mimo, że jestem fanką marcepanu, od tych Oriflame'owych migdałów nosa nie mogę oderwać.

Wszystko podbite piżmem i drzewem sandałowym, co doskonale spaja całą kompozycję. Przyznam, że elementów owocowo-kwiatowych nie wyczuwam, ale i w ogóle tego nie potrzebuję. Potrzebowałam w swojej kolekcji czegoś stuprocentowo wytrawnego i trafiłam na ideał, całkiem przypadkiem.

Flakon dostojny, nawet porządnie wykonany. Płyn niestety herbacianobrązowy, zawsze boję się że spłynie mi z szyi na bluzkę, dlatego lepiej uważać z aplikacją.

Trwałość zadowalająca, a nawet bardzo dobra jak na te standardy cenowe - 6, 7 godzin wytrzyma. Projekcja średnia, ale taka dostojność nie potrzebuje ekshibicjonizmu.

Mam trzy flaszki Oriflame, jednak ta bezapelacyjnie wybija się na prowadzenie. Całe szczęście, że na allegro roi się od Amber Elixir w bardzo korzystnych cenach - dobra wiadomość dla mnie, jak i dla Was. Polecam nawet w ciemno, nawet miłośniczkom słodziaków, bo od tych warto czasem odpocząć z klasą.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego flakonu

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić deszczowypies za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię go
  • Zapach piękny, ciepły i szlachetny. Ma cudowną barwę, zamknięty jest w prostym i gustownym flakoniku.
    Czuję w nim przede wszystkim migdały, wokół których snuje się ambra.
    Zauważam pewne podobieństwo do HP Diora, jednak według mnie AE jest dużo cieplejszy i przyjemniejszy w odbiorze.
    Trwałość kilkugodzinna, zadowalająca.

Ilość zużytych opakowań: 50 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Sailorcia za czytelną i pomocną recenzję?