Oriflame, Amber Elixir EDP

Powiększ Oriflame, Amber Elixir EDP

Zgłaszająca osoba: moniawkr

Otul się bursztynowym blaskiem. Eliksir mający moc uwodzenia... Zapach, który zdaje się roztaczać wokół Ciebie bursztynowy blask. `Amber Eliksir` emanuje zmysłowością i ponadczasowym pięknem. Uwodzicielski zapach - tajemnicze piękno nut ambrowych łączy się z aromatem słodkich mandarynek, migdałów i zmysłowego piżma.

Nuty zapachowe: nuty ambrowe, mandarynka, migdały, piżmo

• Jesienny Bursztyn..
  • Ciepły, zmysłowy, otulająco-jesienny eliksir. Wszystkie nuty zapachowe w nim zawarte idealnie ze sobą wspólgrają nie drażniąc nosa,a wręcz przeciwnie...Amber Elixir jest prostym pachnidłem i w tym przypadku swietnie sprawdza się powiedzenie,ze "w prostocie piekno". Lekko orientalna, trochę w starym stylu (przynajmniej takie są moje odczucia) przyjemnie rozgrzewająca, aromatyczna woń bursztynu... Kojarzy się ze złotą, słoneczną jesienią, z opadajacymi pomaranczowymi liscmi szybującymi na wietrze...Z ciszą i spokojem gdzies w drewnianej chatce wsród juz prawie nagich, jesiennych drzew, w której delikatny ogień kominka, cudownie rozgrzewa, wraz z kubkiem aromatycznej herbaty doprawionej odrobiną cynamonu i kropelką złotego rumu...Słodkie migdały, zatopione w akordach z abry, pizma i drzewa sandałowego...Delikatnie słodkie, delikatnie pudrowe...Idealne na nadchodzące jesienne słoty... Refleksyjno-nostalgiczne

Używam tego produktu od: ok 2 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego...

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Nathaliee85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie przepadam
  • Zapach jest zupełnie inny niż się spodziewałam, trudny do określenia. Czuję głównie ambrę i piżmo. Perfumy są dusząco-słono-gorzkie, mają jakąś strasznie drażniącą nutę. Brakuje mi tu jakiejś słodkiej nuty.

Ilość zużytych opakowań: testy

Chcesz pochwalić Buraska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bursztynowa magia
  • Jedne z moich ulubionych. Z reguły używam je zimą w czasie bożonarodzeniowym, dlatego głównie kojarzą mi się tylko z tym okresem
    Są dość mocne, ale po chwili stają się delikatniejsze, ciepłe, otulają ciało. Zapach jest zmysłowy, kuszący, kobiecy. Wystarczy spryskać się raz a pachnie się cały dzień.

Używam tego produktu od: okres jesienno-zimowy od 2-3 lat
    Ilość zużytych opakowań: 2, trzeci czeka

Chcesz pochwalić BlackOrchid89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój zapach
  • Mocny, ale nie przytłacza. Trzyma się bardzo długo. Wystarczy użyć niewiele, by czuć zapach cały dzień.
    Sam zapach jest idealnie skomponowany, a przy tym różnorodny, ciepły. Świetne jakościowo perfumy. I do tego piękny flakon!

Używam tego produktu od: Dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić shiosai za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wyjatkowy
  • Zapach ciepły,głęboki,nie oklepany,można się w nim doszukać ciekawych nut.Nie jest banalny.Był dużym zaskoczeniem biorąc od uwage z jest to produkt Oriflame.Moim zdaniem pachnie jak zapach z "wyższej polki". Długo się utrzymuje,nie dusi.Jest wart swojej ceny.Pierwsze opakowanie dostalam w prezencie i od tamtej pory stale mi towarzyszy.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić Pika28 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Migdały ze skórką
  • Zaczęło się od podbierania Hypnotic Poison mamie parę dobrych lat temu.
    Ta trucizna Diora urosła w moim mniemaniu do perfum idealnych, więc teraz, w okresie zapachowego szaleństwa, chciałam sprawić sobie własną flaszkę. Niestety (a może stety?), fundusze na razie trochę ograniczały. Trafiłam za to na dobre recenzje Amber Elixir, porównywanego do substytutu HP. Kupiłam zupełnie w ciemno, lekko używany flakon na allegro za grosze.

I co? Po użytkowaniu kilku próbek Diora okazało się, że ta słodka wanilia pozostaje miłą pieśnią przeszłości, za to niepozorny Amber Elixir zdobył osobne miejsce w moim sercu i uzyskał własną podmiotowość.

Perfumy przede wszystkim nie są słodkie, co dziwne na rynku wszechobecnej wanilii. Są wytrawne, a mimo to rozgrzewające i otulające. Wszystko za sprawą akordów nieco dusznej, dla mnie również orzechowej ambry, opadającej z minuty na minutę do naturalnych, nieobtoczonych w cukrze czy cynamonie migdałów. To migdały z gorzką skórką, bez żadnych śladów marcepanowych zakusów. Mimo, że jestem fanką marcepanu, od tych Oriflame'owych migdałów nosa nie mogę oderwać.

Wszystko podbite piżmem i drzewem sandałowym, co doskonale spaja całą kompozycję. Przyznam, że elementów owocowo-kwiatowych nie wyczuwam, ale i w ogóle tego nie potrzebuję. Potrzebowałam w swojej kolekcji czegoś stuprocentowo wytrawnego i trafiłam na ideał, całkiem przypadkiem.

Flakon dostojny, nawet porządnie wykonany. Płyn niestety herbacianobrązowy, zawsze boję się że spłynie mi z szyi na bluzkę, dlatego lepiej uważać z aplikacją.

Trwałość zadowalająca, a nawet bardzo dobra jak na te standardy cenowe - 6, 7 godzin wytrzyma. Projekcja średnia, ale taka dostojność nie potrzebuje ekshibicjonizmu.

Mam trzy flaszki Oriflame, jednak ta bezapelacyjnie wybija się na prowadzenie. Całe szczęście, że na allegro roi się od Amber Elixir w bardzo korzystnych cenach - dobra wiadomość dla mnie, jak i dla Was. Polecam nawet w ciemno, nawet miłośniczkom słodziaków, bo od tych warto czasem odpocząć z klasą.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego flakonu

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić deszczowypies za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię go
  • Zapach piękny, ciepły i szlachetny. Ma cudowną barwę, zamknięty jest w prostym i gustownym flakoniku.
    Czuję w nim przede wszystkim migdały, wokół których snuje się ambra.
    Zauważam pewne podobieństwo do HP Diora, jednak według mnie AE jest dużo cieplejszy i przyjemniejszy w odbiorze.
    Trwałość kilkugodzinna, zadowalająca.

Ilość zużytych opakowań: 50 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Sailorcia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bajka
  • Zapach poznałam jakieś 5 lat temu, kiedy byłam konsultantką i , z tego co pamiętam, nie zrobił na mnie ogromnego wrażenia. Wydał mi się taki zwyczajny, że nie warto było zawracać sobie nim głowy. Tyle, że ja byłam wtedy na etapie zachwytów lekkimi, kwiatowo-piżmowymi zapachami typu Noa, Lacoste szary Boss.
    Tydzień temu znalazłam w domu próbki zapachów Oriflame, machnęłam się pierwszym z brzegu i wyszłam na zakupy.
    Zamiast oglądać towar na półkach sklepowych, chodziłam po sklepie z nosem w rękawie wwąchując się w nadgarstek skropiony AE. To było jak objawienie. Po powrocie do domu natychmiast dokonałam przez internet zakupu tego cudu.
    A wracając do recenzji:
    Amber Elixir to przepiękny, gęsty zapach, otulający jak ciepły i miękki szal. Niezwykle udane połączenie ambry, piżma i bajecznych, kremowo - słodkich migdałów (które są tutaj milion razy ładniejsze niż w HP Diora, można nieomal poczuć ich smak).
    Całość złożona, przebogata, jednocześnie bez grama przesady, bez szczypty kiczu czy tandety.
    Amber Elixir osiada miękko na skórze, cicho snuje się po skórze, nie męcząc przy tym osób postronnych.
    Absolutnie nie uważam, że należy do zapachów ciężkich. Dla mnie to tzw "otulacz" na chłodne dni, przyjemny, zmysłowy, ciepły.
    Dodatkowe pukty ma u mnie za to, że rozgrzewa nie podduszając toną wszechobecnej dziś wanilii, czy cynamonu, którego szczerze nie cierpię.
    Żaden z tzw. "górnopółkowców" nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia jak niepozorny zapach średnio lubianej przez mnie firmy kosmetycznej.
    Kolejną wielką zaletą jest jego przeogromna, nawet kilkunastogodzinna trwałość. Dzięki niej AE jest bardzo wydajny, bo to, co zwykle wypsikać musiałam na ubranie, by zapach utrzymał się przez kilka godzin - teraz zostaje we flakonie, a 2-3 poranne psiknięcia trzymają się mojej skóry jak rzep do wieczornego prysznica.
    Flakon i opakowanie bardzo mi się podobają.

Nie mogę dać innej oceny niż 5 w pełni zasłużonych gwiazdek.

Używam tego produktu od: Kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić vega_80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na tak
  • Oceniłabym pozytywnie te perfumy , ponieważ z pewnością nie są tandetne ani tym bardziej bazarkowe.

Nie wiedząc jaka to marka nie wskazałbym na pewno Oriflamu czy Avonu jako puktu wyjścia perfum a raczej sugerowałbym się czymś z wyższej półki.
    A dlaczego ?
    Ponieważ zapach jak najbardziej na to zasługuje.

Nie odznaczają się z pewnością specjalnym kunsztem , ale powiedzmy sobie szczerze sporo markowych perfum stojących na półkach znanych perfumerii z kunsztem perfumiarskim niewiele mają wspólnego.

W Amber Elixir daje się wyczuć umiejętnie dobrane składniki w odpowiednikach proporcjach by stworzyć ciepły, nienachalny zapach ocierający się o orientalna kategorię.

Podobają mi się w nich nuty lekko słodkiego winogrona z mandarynką do , których delikatnie dołączają kwiaty oraz ciepło drewna sandałowego i ambry.

Mają ten plus, że w sumie są zapachem na każdą porę roku

- w ciepłe pory nie są nachalne i najlepsza dla nich oprawa to wieczorne wyjścia
    - w chłodne pory delikatnie otulają jak kaszmirowy mięciutki szalik

Chcesz pochwalić yvellyn za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropne ciężkie jak kawał betonu.
  • Perfumy dostałam w prezencie.Ładne opakowanie ,ale zawartość to zdecydowanie nie moja bajka. Dla mnie są straszne.... Ohydny zapach tandetnych perfum z bazarku, po którym boli głowa. Płaskie,ciężkie kojarzą mi się ze starszą panią z mocno uszminkowanymi ustami jadącą tramwajem . Nikomu nie polecam.

Używam tego produktu od: raz użyte
    Ilość zużytych opakowań: żadne

Chcesz pochwalić anlumaka za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij