Powiększ La Roche Posay, Effaclar Duo (Krem eliminujący zmiany trądzikowe o podwójnym działaniu)

Zgłaszająca osoba: BlairWaldorf

Effaclar Duo jest kompletną pielęgnacją zawierającą 4 składniki aktywne, aby skutecznie działać na dwa główne objawy trądziku:

- zapalne zmiany trądzikowe (krosty i grudki): niacynamid i pirokton olaminy aby oczyścić skórę i chronić przed powstawaniem nowych zmian trądzikowych,

- zaskórniki: połączenie LHA z kwasem linolowym aby odblokować pory i eliminować martwe komórki odpowiedzialne za ich zatykanie.

Uzupełnieniem składników aktywnych jest woda termalna z La Roche Posay o właściwościach kojących i zmniejszających podrażnienia.

Po 4 tygodniach pory są odblokowane a zapalne zmiany zredukowane. Skóra jest gładka i oczyszczona. Krem długotrwale przywraca równowagę skórze, aby nadać jej zdrowy wygląd. Na początku stosowania stan skóry może się przejsciowo pogorszyć.

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance (01.10.2009.)

• bardzo fajny ale do czasu
  • Kilka miesięcy temu na mojej twarzy pojawiło się bardzo dużo zaskórników, które z czasem zaczęły się zamieniać w nowe niezbyt ciekawe, czerwone niespodzianki.

Zacząłem szukać odpowiedniego produktu, który pomógłby mi oczyścić twarz. W aptece dostałem próbkę tego kremu i zastosowałem ją na noc. Efekt był wow!!!! Na następny dzień kupiłem ten krem ... Takim super efektem cieszyłem się przez ok. 3 tygodnie. Po tym czasie skóra niestety się przyzwyczaiła efekty są ale nie aż tak spektakularne.

Krem stosowałem codziennie na noc, a od wielkiego dzwonu rano.

OGÓLNE PODSUMOWANIE

+ oczyszczenie porów
    + redukcja przebarwień
    + nawilżenie skóry
    + wygładzenie cery
    + zahamowanie pojawienia się nowych niespodzianek
    + bardzo wydajny
    + MATUJE NA CAŁY DZIEŃ!!!!!!
    + krem nałożony na pryszcza "wypala go" w ciągu jednej nocy!!

- cena
    - skóra dość szybko się przyzwyczaja

Ogólnie polecam, ale ja już go chyba nie kupię. Zastanawiam się nad produktami z Avene.

Używam tego produktu od: niecałe dwa miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Martino89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szkoda, bo liczyłam po takim produkcie naprawdę o wiele więcej.
  • Kupiłam go z polecenia koleżanki, która również walczyła z podskórnymi gródkami, rozszerzonymi porami i ogólnie tłustą cerą tak jak ja.
    Uprzedziła mnie, że naprawdę mocno złuszczająco działa na skórę, jednak mnie to nie przerażało. Poza tym, polecił jej go dermatolog, więc dla mnie to była najlepsza rekomendacja.
    Niestety moja skóra ma to do siebie, że jest gruba i tłusta i przez całą moją długą historię z eksperymentami kosmetycznymi nie przypominam sobie, żeby coś mnie podrażniło lub uczuliło.
    Z plusów muszę powiedzieć, że jest po prostu niesamowicie wydajny, przy stosowaniu codziennie rano jedno opakowanie starczyło mi na 5 miesięcy. Nie zatyka porów, nie wysusza. Podkład trzyma się na nim bardzo dobrze.
    Minusy produktu: z moją cerą nie zrobił totalnie nic. No nic po prostu. Nie zauważyłam żadnej poprawy ani też pogorszenia cery. Pory się nie zwężyły, grudki nie zniknęły, a pryszcze jak wychodziły, tak dalej wychodzą. Cery nie matowił również wcale. Tak jakbym smarowała się zwykłą wodą.
    Nie kupię go więcej z oczywistych powodów: brak jakichkolwiek efektów po dosyć długim stosowaniu.

Chcesz pochwalić Helena_1989 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry ale Effaclar K lepszy
  • Już od zarania dziajów walcze z zaskórnikami, bliznami, przebarwieniami, stosowałam kosmetyki od najtańszych po najdrozsze nic nie pomagało. Cała linia Effaclar jest dla mnie zbawieniem. Od początku... zaczełam stosować żel effaclar i krem DUO, przez 3 tyg była masakra na twarzy, wulkany poszarzała zmęczona cera ale się nie poddałam i po tym czasie skóra zaczeła nabierac zdrowego wygladu i około 40% zaskórników zniknęło na dobre, podkład się dłużej trzymał i zaczynałam się świecic troszke póżniej niż zwykle. Nastepnie kupiłam Effaclar K, który okazał się o wiele wiele lepszy niz DUO (jeszcze mniej zaskórników i świece się nie dość,że mniej to jeszcze póżniej niż przy DUO). Nie dawno kupiłam jeszcze tonik mikrozłuszczający z tej samej serii i to już jest mistrzostwo świata! Zaskórniki zredukowane o 90% a myślałam,że to już nigdy nie nastąpi.Jednak tonik stosuje tylko na noc bo przyśpiesza swiecenie się. Czasami wiadomo,że coś wyskoczy wtedy stosuje krem punktowy Effaclar A.I. Blizny i przebarwienia nie zniknęły ale jeżeli chodzi o zaskórniki to jestem w niebo wzieta Obecenie stosuje na dzień Effaclar K a na noc tonik i DUO, rano i wieczorem myje twarz żelem z tej serii i jest git ! Dziewczyny jeżeli macie ten sam problem to nie zastanawiajcie się tylko spróbujcie na sobie może Wam też tak pomoże jak mi

Ilość zużytych opakowań: 4x30 ml

Chcesz pochwalić BadCat16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie numer jeden !
  • Krem dla mnie idealny. Od jakiegoś czasu zaczęłam miewać spory problemy z cerą, dużo niedoskonałości pojawiające się bardzo często. Krem La Roche okazał się strzałem w dziesiątkę na problemy z cerą! Produkt działał jak lek. Niedoskonałości zaczął leczyć, wysuszać i koniec końców krostki zaczęły znikać. Przy czym nowe również się nie pokazują. Cera wraca do formy o jakiej marzyłam. Krem przyjemnie się aplikuje, opakowanie idealne do wydobycia, nadmiar się nie wydostaje. Konsystencja bardzo "kremowa" prawie żelowa. Zapachu brak. Bardzo wydajny. Jestem pod wrażeniem.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić Fiurka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kolejna kosmetyczna ściema...
  • CZEMU NIE DAJĘ 0 gwiazdek:
    + skóra robi się przyjemna w dotyku po nałożeniu kremu
    + makijaż nie rozmazuje się pod kremem, bo nie jest tłusty
    + nie zawiera parabenów

CZEMU NIE DAJĘ 5 gwiazdek:
    - skóra się wysusza
    - skóra może piec (mnie piekła bardzo)
    - skóra po odstawieniu kremu dostaje gorszego łojotoku
    - skóra po odstawieniu kremu nawet na jeden dzień traci efekt gładkości/przyjemnego dotyku - efekciarstwo i ściema
    - skóra się uzależnia od tego kremu i bez niego nie chce tak ładnie wyglądać
    - krem wcale nie leczy niedoskonałości, tylko kamufluje je i to pod warunkiem,że się go non-stop używa
    - krem nie nadaje się do każdej cery, znajomi z trądzikiem nakładają go tylko miejscowo (na pryszcze), bo za bardzo wysuszał skórę
    - wcale po dwóch tygodniach stosowania nie było świetnej poprawy
    - wysoka cena
    - bardzo syntetyczny (sztuczny) skład
    - zawiera dużo komedogennego stearynianu izocetylu (wywołuje zaskórniki)

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 40ml

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić klaudynaluna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moj wybawca!
  • Był moją ostatnią deską ratunku. Miałam na twarzy wysyp jakiego jeszcze nigdy w życiu nie widziałam i naprawdę wyleczył wszystko! Trochę długo musiałam czekać na jakiekolwiek efekty, bo aż około 3 tygodnie, ale gdy już nastąpiła poprawa to naprawdę z ręka na sercu mam skórę jak marzenie.
    + nie wysusza skóry, wysusza jedynie zmiany skórne
    + wyrównał koloryt cery
    + rozjaśnił blizny i przebarwienia po starych 'nieprzyjaciołach'
    + powoli odblokowuje pory
    + zapobiega powstawaniu zmian skórnych
    + nie zapycha, wręcz przeciwnie

Używam go codziennie wieczorem po umyciu twarzy żelem z tej samej serii i po nałożeniu kremu Vichy idealia. Cienka warstwa każdego dnia. Cudo!

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić MillionDollar za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIGDY WIĘCEJ !
  • Krem kupiłam, ponieważ dermatolog mi go polecił. Wcześniej używałam vichy normaderm i żałuję, że przy nim nie zostałam.
    Lrp: nie zauważyłam polepszenia mojej skóry, wręcz przeciwnie ! Mam kaszkę na buzi i zaczęły mi wychodzić na nowo krosty.

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie

Chcesz pochwalić Saandraa94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 10 raz(y)
  • okropność...
  • Miał pomóc jednak bardziej zaszkodził niż pomógł , po pierwsze efektów nie widziałam , a po drugie dorobiłam się blizny na prawym policzku. Nigdy więcej!

Używam tego produktu od: z rok temu
    Ilość zużytych opakowań: nie skończyłam jednego... wyrzuciłam

Chcesz pochwalić tris za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry ale są lepsze
  • Jeśli miałabym kupić ten produkt ponownie prawdopodobnie skusiłabym się jedynie na promocji. Owszem pomaga zwalczyć pryszcze, które wywołane zostały nieprawidłową dietą. Jednakże nie wiem czy poradziłby sobie z poważniejszym trądzikiem. Tutaj już byłby podtrzebny Epiduo czy Duac.

plusy:
    + dobry skład
    + tak dla alergików i osób z wrażliwą skórą
    + pomagają w pozbyciu się sporadycznych pryszczy czy krostek
    + konsystencja bardzo przyjemna
    + ładnie się wchłania
    + bezzapachowy
    + dostępność w prawie każdej aptece i super pharmie

minusy:
    - myślę, że nie poradziłby sobie z mocniejszym trądzikiem.

Dla kogo, po co i jak używać:

1. Po pierwsze jak już wspomniałam dla osób z cerą nieproblematyczną. Myślę, że nie dałby rady z trądzikiem młodzieńczym.

2. Używać punktowo na pryszcze. Raczej nie da sobie rady z zaskórnikami, do tego już potrzebny jest żel EFFACLAR z tej samej firmy

3. Jeśli chodzi o typ skóry to myślę, że nadaje się do każdej. Jest to bardzo lekka formuła, produkt ładnie się wchłania.

Używam tego produktu od: kupiłam parę miesięcy temu
    Ilość zużytych opakowań: Jedno opakowanie skończone

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ohmycarolin za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie nie
  • Krem zakupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami, niestety w moim przypadku nie pomógł, wręcz pogorszył mój trądzik najbardziej w okolicy żuchwy. Na początku stosowania nic się nie działo, ale po pewnym czasie zaczęły mi wyskakiwać duże podskórne pryszcze z którymi nie potrafiłam sobie poradzić. Oprócz tego kremu nie stosowałam żadnych innych kosmetyków, więc podejrzewam, że to ten krem spowodował wysyp. Po połowie zużycia przestałam używać, teraz po kilku miesiącach niestosowania zauważyłam poprawę, jednak zostały przebarwienie z którymi nadal nie potrafię sobie poradzić. W dodatku mam wrażenie, że podrażnił moją skórę na policzkach. Wiem, że producent informuję, że może najpierw wystąpić wysyp, ale czekając długo na efekty nie zauważyłam poprawy. Teraz co mi po nim pozostało to niestety przebarwienia .

Ilość zużytych opakowań: Połowa

Chcesz pochwalić martyna541 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij