Powiększ La Roche Posay, Effaclar Duo (Krem eliminujący zmiany trądzikowe o podwójnym działaniu)

Zgłaszająca osoba: BlairWaldorf

Effaclar Duo jest kompletną pielęgnacją zawierającą 4 składniki aktywne, aby skutecznie działać na dwa główne objawy trądziku:
- zapalne zmiany trądzikowe (krosty i grudki): niacynamid i pirokton olaminy aby oczyścić skórę i chronić przed powstawaniem nowych zmian trądzikowych,
- zaskórniki: połączenie LHA z kwasem linolowym aby odblokować pory i eliminować martwe komórki odpowiedzialne za ich zatykanie.
Uzupełnieniem składników aktywnych jest woda termalna z La Roche Posay o właściwościach kojących i zmniejszających podrażnienia.
Po 4 tygodniach pory są odblokowane a zapalne zmiany zredukowane. Skóra jest gładka i oczyszczona. Krem długotrwale przywraca równowagę skórze, aby nadać jej zdrowy wygląd. Na początku stosowania stan skóry może się przejsciowo pogorszyć.

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance (01.10.2009.)

• Dla mojej cery - idealny!
  • Będąc nastolatką zmagałam się z potwornym trądzikiem, który pozostawił po sobie nieprzyjemne ślady. Pani dermatolog poratowała mnie próbkami tego specyfiku i przyznam, że od razu się polubiliśmy
    Krem ma lekką, przyjemną konsystencję i równie miły, prawie niewyczuwalny zapach. Równomiernie rozprowadza się po twarzy, błyskawicznie się wchłania i jest idealny pod fluid. Szybko rozprawia się z niedoskonałościami - sprawia, że skóra jest gładka, jasna i świeża.
    Używam go na dzień, na wieczór polecam coś o cięższej konsystencji (u mnie krem Ziaji - kuracja antybakteryjna).
    Jedynym minusem jest dla mnie cena - można temu zaradzić szukajac okazji na allegro bądź poprzez kupowanie próbek (sprawdzają się na wyjazdach i wakacjach).
    Zdecydowanie polecam osobom, które borykają sie z podobnymi problemami. Zdaję sobie sprawę, że może nie na wszystkich zadziała, ale zdecydowanie polecam wypróbowanie!

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkadziesiąt próbek i jedno "normalne" opakowanie

Chcesz pochwalić malva* za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozjaśnia i wygładza
  • Kupiłam go w połowie kwietnia. Mam problem z kaszką na czole i czerwonymi plamami po trądziku. Stosuję go raz dziennie, wieczorem.

Z kaszką radzi sobie świetnie- skóra się wygładziła, wszystkie nieczystości zbierają się w punkty, wysychają i odpadają, nie zostają po nich ślady. Czerwone plamki na skórze się jakby rozmazują- zanikają poszczególne punkty i zmieniają się w zaróżowione obszary, ciągle się rozjaśniając.

Nie sprawdza się u mnie jako żel punktowy- jeżeli wieczorem nałożę go na powstający wyprysk nie zahamuje jego rozwoju, ale zdecydowanie przyspiesza zanikanie śladów po nim.

Nie miałam problemów z wysypem pryszczy ani przesuszeniem. Skóra jest naprawdę ładna i promienna, delikatnie rozjaśniona.

Pierwsza tubka wystarczy mi jeszcze na jedno użycie, ale druga już czeka na półce

Ilość zużytych opakowań: Kończę pierwsze

Chcesz pochwalić paprotka944 za czytelną i pomocną recenzję?
  • POLECAM!
  • Mam 32 lata i problemy z trądzikiem. A dokładnie krostami wyskakującymi na brodzie. Często są one czerwone i twarde :/ Używałam najpierw próbek Effaclar Duo potem skusiłam się na produkt Effaclar Duo+ ponieważ poleciła mi go koleżanka. Jestem zadowolona. Produkt rzeczywiście zwalcza niedoskonałości. Nie w 100% ale jest widoczna różnica! Wiem że Effaclar K jest przeznaczony szczególnie do walki z trądzikiem na brodzie. Też chciałabym go wypróbować.

Chcesz pochwalić mistrz cziku za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem zadowolona
  • Mam 17 lat i problem z trądzikiem od...wielu lat! Nie są to duże krosty na całej twarzy, ale na czole i trochę zaskórników...Effaclar kupiłam po tym kiedy zapchałam się fluidem...Używam od tygodnia i powiem, że jestem zadowolona. Efekty nie są jakieś ogromne, ale jak na ten czas to super! Najgorsze krosty mi zniknęły, skóra się nie przetłuszcza cały dzień! Jedyne co to robią się zaczerwienienia, gdyż krem wysusza...ale ogólnie jestem zadowolona Niestety krem szybko się kończy...

Używam tego produktu od: 1,5 tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 1 - 40 ml.

Chcesz pochwalić Allfire za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przegenialny krem!
  • Jestem pod ogromnym wrażeniem tego produktu. Faktycznie redukuje niedoskonałości już od pierwszego uzycia. Zawsze kiedy coś mi się dzieje na twarzy wracam do niego i stan skóry od razu się poprawia. Przebarwienia także dzięki temu kremowi są zdecydowanie mniejsze.
    Opakowanie jest higieniczne, konsystencja produktu całkiem okej, do zapachu też nie mogę się przyczepić. Jest super wydajny chociaż niektórzy mogą twierdzić, że taka tubka to jest "nic" - wrecz przeciwnie.
    Jest drogi, to prawda, ale naprawdę wart swojej ceny. Pod każdym względem.
    Teraz planuję kupić nową wersję z plusem, zobaczymy jak ta się sprawdzi.

Używam tego produktu od: około roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

Chcesz pochwalić jackdaniels666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię go
  • Od lat walczę z moją tłustą, skłonna do zapychania cerą. O ile z typowymi zmianami ropnymi nie mam problemu, tak zaskórniki, rozszerzone pory i błysk na twarzy to moja zmora... Krem zakupilam w celu utrzymania efektów po 2 miesięcznej "kuracji" tonikiem z 10% kwasami z BU (z którego swoją drogą jestem bardzo zadowolona). Na początku używałam go tylko na noc, ale pewnego dnia wpadłam na pomysł, żeby użyć go pod makijaż - i to był strzał w 10! Nałożyłam Effaclar Duo, na to krem matujący z Ziaji, odczekałam parę minut i na tak przygotowaną buzię nałożyłam makijaz. Jakież było moje zdziwienie, gdy po 8h w pracy moja buzia była nadal matowa, a podkład wyglądał niemalże identycznie jak rano, zaraz po nałożeniu! Pod tym względem Effaclar Duo jest moim wybawieniem Jeśli natomiast chodzi o radzenie sobie z problematyczną cerą tłustą - hmmm tu już jest trochę gorzej. Co prawda krem utrzymuje moją cerę w miarę dobrym stanie, ale nie radzi sobie z zaskórnikami i wągrami. Lekko rozjaśnia cerę, pomaga jej się złuszczać, ale zaskórniki jak były tak są. Mimo to będę do niego wracać, ponieważ stosowany pod makijaż sprawdza się fenomenalnie! Niestety na noc muszę poszukać czegoś innego.
    Używam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić MassieDran za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy krem na pryszcze
  • Przygodę z La Roche Posay rozpoczełam jakiś rok temu, zaczeło się od tego że dobrałam zły podkład i poprostu wysypało mnie po nim strasznie.Wtedy zakupiłam Effaclar Duo, który już po kilku tygodniach wyleczył moją brodę skutecznie,obecnie uzywać także effaclar duo+ i jestem z obu tak samo zadowolona. Nakładam krem na całą buzię, przed makijażem oraz po wyczyszczeniu przed snem. Polecam wszystkim którzy zmagają się z pryszczami lub zaskórnikami.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 40ml

Chcesz pochwalić Takla91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Robi cuda
  • Ten żel otrzymałam w próbkach w aptece i choć słyszałam o nim dużo wcześniej, bałam się go używać, że względu na wrażliwą skórę. Jednakże świadomość tego, co się ostatnio działo z moją skórą szczególnie na czole zdecydowała o podjętym ryzyku Ale...nie było się czego bać, bo ten żel jest świetny!

Teraz mogę powiedziec, że ten żel to mój must have. Już na następny dzień widziałam wygładzenie i zmniejszenie wyprysków - wiem, że to dziwnie brzmi i może niezbyt wiarygodnie, ale naprawdę tak było. Stosowałam codziennie na noc na czoło, brodę i nos. W szczególności chodziło mi o czoło. Potem troszkę zaczerwieniła mi się skóra w tych miejscach, więc używałam co drugi dzień i też super działał. Wągry zaczęły się zmniejszać, ale też łatwiej było je wydostać, a przecież żaden peeling nie pomagał wcześniej, kompletnie nic!

Ja go traktuję jak lek, nie jak krem pielęgnacyjny, więc za wysuszanie nie będę odejmowac nawet pół gwiazdki. On działa leczniczo, na pewno nie jest kremem na co dzień do długiego stosowania. Ja na dzień stosowałam na całą twarz krem lekki nawilżający, a na noc po zmyciu właśnie Effaclar duo. Teraz gdy mi już wszystko poznikało używam go tak raz na tydzień lub jak pojawia się coś iwtedy szybko się wchłania z powrotem - dosłownie. Dla mnie ten żel jakieś cuda robi.

Ciekawa jestem tego nowego żelu Duo+. Oby był tak samo dobry.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie stosowania pierwszego, a wcześniej kilka próbek

Chcesz pochwalić Atenya za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Półtora roku temu na pewno uznałabym ten krem za mój hit. Wtedy to moja twarz znajdowała się w stanie krytycznym. Krosty, zaskórniki otwarte, zamknięte, mnóstwo przebarwień, jednym słowem - masakra. Będąc już zupełnie zdesperowana, zamówiłam ten krem wraz z żelem Effaclar na allegro. Stosowanie tych dwóch produktów razem przyniosło naprawdę bardzo pozytywne efekty. Krosty znikały, nowe pojawiały się bardzo rzadko i dużo szybciej się goiły, przebarwienia się rozjaśniły. Do tego krem ładnie wyrównywał koloryt skóry. Zupełnie jednak nie pomógł w kwestii zaskórników.
    \n
    \nNiedawno znowu do niego wróciłam dla podtrzymania efektów kuracji retinoidowej. Jednak teraz nie działa już na mnie tak dobrze. Powoduje jedynie to, że krosty goją zdecydowanie szybciej, dlatego teraz stosuję go głównie punktowo. Ale i tak mam do niego sentyment.
    \n
    \nNa plus przemawia również jego wydajność i dostępność oraz to, że często można go kupić w promocji.

Chcesz pochwalić N_Katmandu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjaciel ♡
  • Od lat zmagam sie z duzymi problemami z cera. Wszystko co na niej niepozadane goscilo na mojej buzi, przykre. Gdy myslalam, ze probowalam juz wszystkiego, aby wyeliminowac niedoskonalosci na YT natknelam sie na Effaclar Duo. To przyjazn od pierwszego uzycia
    +kosmetyku:
    -mega dzialanie, producent nie klamie, nie wyolbrzymia jego dzialania
    -wygladza skore
    -niweluje niedoskonalosci: swietnie radzi sobie z duuuzymi niespodziankami
    -odblokowuje ujscia gruczolow lojowych
    -radzi sobie z zaskornikami
    -napina skore
    -lagodzi podraznienia, stany zapalne wywolane tradzikiem
    -"uspokaja" skore, daje jej odpoczac
    -przyjemna konsystencja (ani zbyt gesta, ani rzadka), co ulatwia rozprowadzanie produktu i przyczynia sie do jego wydajnosci
    -ladne, estetyczne opakowanie
    -cena, biorac pod uwage dzialanie nie jest wygorowana
    -dobry sklad, krem nie tylko nieweluje zmiany tradzikowe ale takze nawilza skore
    -skora wyglada na zdrowa, zadbana
    Nie polecam uzywac pod makijaz, mimo wszystko przyczyni sie do wysuszenia skory. To krem glownie na noc. Dzialanie mozna zauwazyc juz po pierwszym uzyciu, niesamowite. Obecnie ciesze sie duuuuzo lepszym stanem skory, co zauwazylam nie tylko ja ale takze moi znajomi, szczerze polecam, wad nie zauwazam

Chcesz pochwalić sysa09 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij