Powiększ La Roche Posay, Effaclar Duo (Krem eliminujący zmiany trądzikowe o podwójnym działaniu)

Zgłaszająca osoba: BlairWaldorf

Effaclar Duo jest kompletną pielęgnacją zawierającą 4 składniki aktywne, aby skutecznie działać na dwa główne objawy trądziku:

- zapalne zmiany trądzikowe (krosty i grudki): niacynamid i pirokton olaminy aby oczyścić skórę i chronić przed powstawaniem nowych zmian trądzikowych,

- zaskórniki: połączenie LHA z kwasem linolowym aby odblokować pory i eliminować martwe komórki odpowiedzialne za ich zatykanie.

Uzupełnieniem składników aktywnych jest woda termalna z La Roche Posay o właściwościach kojących i zmniejszających podrażnienia.

Po 4 tygodniach pory są odblokowane a zapalne zmiany zredukowane. Skóra jest gładka i oczyszczona. Krem długotrwale przywraca równowagę skórze, aby nadać jej zdrowy wygląd. Na początku stosowania stan skóry może się przejsciowo pogorszyć.

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance (01.10.2009.)

• ten krem nie spełnił ani jednej z obietnic dawanych przez producenta
  • kupiłam ten krem ponieważ poleciła mi go moja dermatolog do stosowania na dzień.

Cóż mogę o nim powiedzieć...

plusy:
    + lekka konsystencja
    + nie zapycha porów
    + bardzo wydajny
    + skóra po nim jest bardzo sprężysta

minusy:
    - daje zdecydowanie zbyt subtelny efekt nawilżenia
    - nie usuwa nawet najdrobniejszych przebarwień
    - nie zwalcza niedoskonałości
    - tubka jest opisana wyłącznie w języku francuskim

...mnie ten produkt nie ujął. Z pewnością już do niego nie wrócę.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić recenzentka001 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Nie jestem pewna czy produkt działa pozytywnie na moją skóre.
  • Więc osobiście walcze z trądzikiem od ponad już 7 lat.
    Mój wysyp można określić jako średni, zdarza sie że skóra jest w lepszym stanie i oczywiście też gorszym. Postanowiłaś sięgnąc po ten krem bo już straciłam wiare że coś innego mi pomożę. Kończe opakowanie i wysyp nadal trwa... Wyskoczyły mi podskórne gule ;/ Kupiłam sobie drugie opakowanie i jeżeli ten krem mi nie pomoże odkładam wszystko na bok i będę używać tylko wody miceralnej , zobaczymy jaki będzię tego efekt. Krem pomógł mi z przebarwieniami ale niestety nadal mam wysyp i nie mam pojęcia czy przerwać kuracje...

Używam tego produktu od: dwa miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kiki989817 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry krem
  • Bardzo dobry krem dla skóry problematycznej. Zawsze mam go pod ręką
    Bardzo wydajny, i i o ciekawej konsystencji. Dzięki tubce nigdy nie użyjesz go za dużo, choć w razie przesadzenia z ilością nie można go wpakować z powrotem do środka co jest niestety minusem ; /
    nie uzależnia skóry tak bardzo jak vichy normaderm, i pozostawia skórę przyjemnie napiętą

Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

Chcesz pochwalić silenceMyLove za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawsze w mojej szafce
  • Ten krem regularnie stosowany potrafi naprawdę zmienić skórę. Mniej więcej po 2-3 miesiącach następuje pogorszenie, a potem już jest znacznie lepiej. Na pewno nie wyleczy trądziku raz na zawsze, ale naprawdę bardzo pomaga. To mój KWC, odejmuje pół gwiazdki za to, że nie radzi sobie ze wszystkim w 100%.

Używam tego produktu od: kilka lat

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić kami-pl za czytelną i pomocną recenzję?
  • CUDOTWÓRCA!!!
  • Niestety nie mam całego opakowania tego kremu, a zaledwie kilka próbek, niemniej jednak jak mi się skończą jestem skłonna kupić całe opakowanie. Takiego cuda to jeszcze nie miałam.

+ perfekcyjnie usuwa wypryski, wystarczy posmarować, a na anstęony dzień już jest on o połowę mniejszy
    + wydaje mi się, że wyrównuje koloryt skóry
    + zamyka pory
    + wydajny
    + nie zapycha, a wręcz pomaga pozbyć się problemów ze skóry

- cena niestety, ale jak za takie działanie warto tyle zapłacić, nigdy nie miałam nic le[szego i tak szybko działającego, jak on

Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

Chcesz pochwalić Serena12345 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Perfekcyjnie usuwa zaskórniki i zamyka pory.
  • Z zaskórnikami oraz porami na twarzy walczę każdej zimy. Mam skórę suchą, z tłustą strefą "T" gdzie bardzo często pojawiają się grudki (trądziku nie mam i nie miałam nigdy). Zanim na promocji w aptece zakupiłam Effeclair Duo, przetestowałam wiele kosmetyków z niższej półki cenowej - żaden nie spełnił moich oczekiwań...
    Effeclair w ciągu 2 tygodni poradził sobie z niedoskonałościami. Stosowałam go wyłącznie na noc i te kilka godzin snu wystarczyło aby moja cera odzyskała gładkość, zaskórniki widocznie zmniejszyły się a pory przestały być bardzo widoczne. Skóra stała się promienna, nawilżona i odzyskała ładny koloryt.
    Ogromnym plusem kremu jest jego dosyć leista konsytencja, dzięki której wystarczy niewielka ilośc aby rozmarować na całej twarzy, wpływa to na jego dużą wydajność. Bardzo dobrze się wchłania.

Chcesz pochwalić divcia85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • pomocny gdy coś wyskoczy
  • Na samym początku muszę napisać, że stosuję ten krem tylko na pojedyncze i okresowe pojawiające się niespodzianki, niedoskonałości. Nigdy nie odważyłam się nałożyć go na całą twarz, bo nie mam takiej potrzeby. Moja cera nie sprawia mi wielkich kłopotów, jednak czasami lubią pojawić się na niej jakieś pryszcze. W takim przypadku krem sprawdza się dość dobrze, tzn. nałożony na noc powoduje szybsze wygojenie się zmiany. Dobrze też sprawdza się na blizny po pryszczach. Kiedyś smarowałam nim także moje przebarwienie, z którym walczę od dawna jednak na to nie pomógł.

Używam tego produktu od: około roku

Chcesz pochwalić sosna30 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najgorsze co miałam na trądzik
  • Pomyłka życia. Wydałam kupę kasy by moja cera z kiepskiej zmieniła się w jeszcze gorszą w kilka miesięcy. Czytałam, że na początku stosowania może nasilić się trądzik i dopiero po jakimś czasie schodzić. Stosowałam to dobre kilka miesięcy i z dnia na dzień było coraz gorzej. W końcu odstawiłam i moja cera od razu poczuła się lepiej. Z początku myślałam, że to może przez żel który kupiłam sobie z tej samej firmy. Zrobiłam drugie podejście bez żelu i było to samo. W ogóle nie pomogło a nawet pogorszyło.

W skrócie:
    +wydajność

- nie pomaga
    - pogarsza stan mojej cery
    - cena
    - dostępność (byłam w kilku aptekach i tylko w jednej mieli)

Używam tego produktu od: cztery miesiące

Chcesz pochwalić MangoOwoc za czytelną i pomocną recenzję?
  • Produkt przereklamowany
  • Nie wiem skąd te dobre opinie o tym kremie. Jest to produkt przereklamowany. Nadaje się jako zwykły krem dla osób, które nie mają żadnych wymagań, a chcą wydać bezsensownie pieniądze. Zachęcona opiniami wizażanek, mówiących o cudowności tego kremu - w końcu go kupiłam. Niestety ale się zawiodłam, krem nie nawilżył skóry, nie zlikwidował zaskórników i nie zrobił żadnych cudów z moją cerą. Mam cerę mieszaną i zarazem wrażliwą.
    PLUSY
    -ładnie pachnie
    -szybko się wchłania
    -wydajny

MINUSY
    -nie nawilża
    -nie usuwa zaskórników
    -nie usuwa przebarwień
    -piecze po nałożeniu na wrażliwe partie skóry
    -roluje się masakrycznie - nie ma mowy by nakładać na niego makijaż, ten krem się roluje, gdy w ciągu dnia przejedzie się lekko ręką po twarzy - tutaj ten krem mnie bardzo rozczarował.

Używam tego produktu od: 6 miesięcy z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakownie z którym się męczę od dłuższego czasu

Chcesz pochwalić malinatruskawka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warto wypróbować
  • Ten krem idelanie radzi sobie z trądzikiem w średnim stopniu zaawansowania. Stosowałam go na noc razem z żelem do mycia twarzy tej linii oraz płynem micelarnym. Mam cerę dosyć wrażliwą, przetłuszczającą się w strefie T, ale przesuszającą się na policzkach i tam niestety troszkę mnie podrażniał i wysuszał mi mocno skórę.
    Jego zapach był ładny, nie miałam do niego żadnych zastrzeżeń.

Ilość zużytych opakowań: Dwa opakowania

Chcesz pochwalić akesek za czytelną i pomocną recenzję?