Powiększ La Roche Posay, Effaclar Duo (Krem eliminujący zmiany trądzikowe o podwójnym działaniu)

Zgłaszająca osoba: BlairWaldorf

Effaclar Duo jest kompletną pielęgnacją zawierającą 4 składniki aktywne, aby skutecznie działać na dwa główne objawy trądziku:

- zapalne zmiany trądzikowe (krosty i grudki): niacynamid i pirokton olaminy aby oczyścić skórę i chronić przed powstawaniem nowych zmian trądzikowych,

- zaskórniki: połączenie LHA z kwasem linolowym aby odblokować pory i eliminować martwe komórki odpowiedzialne za ich zatykanie.

Uzupełnieniem składników aktywnych jest woda termalna z La Roche Posay o właściwościach kojących i zmniejszających podrażnienia.

Po 4 tygodniach pory są odblokowane a zapalne zmiany zredukowane. Skóra jest gładka i oczyszczona. Krem długotrwale przywraca równowagę skórze, aby nadać jej zdrowy wygląd. Na początku stosowania stan skóry może się przejsciowo pogorszyć.

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance (01.10.2009.)

• Perfekcyjnie usuwa zaskórniki i zamyka pory.
  • Z zaskórnikami oraz porami na twarzy walczę każdej zimy. Mam skórę suchą, z tłustą strefą "T" gdzie bardzo często pojawiają się grudki (trądziku nie mam i nie miałam nigdy). Zanim na promocji w aptece zakupiłam Effeclair Duo, przetestowałam wiele kosmetyków z niższej półki cenowej - żaden nie spełnił moich oczekiwań...
    Effeclair w ciągu 2 tygodni poradził sobie z niedoskonałościami. Stosowałam go wyłącznie na noc i te kilka godzin snu wystarczyło aby moja cera odzyskała gładkość, zaskórniki widocznie zmniejszyły się a pory przestały być bardzo widoczne. Skóra stała się promienna, nawilżona i odzyskała ładny koloryt.
    Ogromnym plusem kremu jest jego dosyć leista konsytencja, dzięki której wystarczy niewielka ilośc aby rozmarować na całej twarzy, wpływa to na jego dużą wydajność. Bardzo dobrze się wchłania.

Chcesz pochwalić divcia85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • pomocny gdy coś wyskoczy
  • Na samym początku muszę napisać, że stosuję ten krem tylko na pojedyncze i okresowe pojawiające się niespodzianki, niedoskonałości. Nigdy nie odważyłam się nałożyć go na całą twarz, bo nie mam takiej potrzeby. Moja cera nie sprawia mi wielkich kłopotów, jednak czasami lubią pojawić się na niej jakieś pryszcze. W takim przypadku krem sprawdza się dość dobrze, tzn. nałożony na noc powoduje szybsze wygojenie się zmiany. Dobrze też sprawdza się na blizny po pryszczach. Kiedyś smarowałam nim także moje przebarwienie, z którym walczę od dawna jednak na to nie pomógł.

Używam tego produktu od: około roku

Chcesz pochwalić sosna30 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najgorsze co miałam na trądzik
  • Pomyłka życia. Wydałam kupę kasy by moja cera z kiepskiej zmieniła się w jeszcze gorszą w kilka miesięcy. Czytałam, że na początku stosowania może nasilić się trądzik i dopiero po jakimś czasie schodzić. Stosowałam to dobre kilka miesięcy i z dnia na dzień było coraz gorzej. W końcu odstawiłam i moja cera od razu poczuła się lepiej. Z początku myślałam, że to może przez żel który kupiłam sobie z tej samej firmy. Zrobiłam drugie podejście bez żelu i było to samo. W ogóle nie pomogło a nawet pogorszyło.

W skrócie:
    +wydajność

- nie pomaga
    - pogarsza stan mojej cery
    - cena
    - dostępność (byłam w kilku aptekach i tylko w jednej mieli)

Używam tego produktu od: cztery miesiące

Chcesz pochwalić MangoOwoc za czytelną i pomocną recenzję?
  • Produkt przereklamowany
  • Nie wiem skąd te dobre opinie o tym kremie. Jest to produkt przereklamowany. Nadaje się jako zwykły krem dla osób, które nie mają żadnych wymagań, a chcą wydać bezsensownie pieniądze. Zachęcona opiniami wizażanek, mówiących o cudowności tego kremu - w końcu go kupiłam. Niestety ale się zawiodłam, krem nie nawilżył skóry, nie zlikwidował zaskórników i nie zrobił żadnych cudów z moją cerą. Mam cerę mieszaną i zarazem wrażliwą.
    PLUSY
    -ładnie pachnie
    -szybko się wchłania
    -wydajny

MINUSY
    -nie nawilża
    -nie usuwa zaskórników
    -nie usuwa przebarwień
    -piecze po nałożeniu na wrażliwe partie skóry
    -roluje się masakrycznie - nie ma mowy by nakładać na niego makijaż, ten krem się roluje, gdy w ciągu dnia przejedzie się lekko ręką po twarzy - tutaj ten krem mnie bardzo rozczarował.

Używam tego produktu od: 6 miesięcy z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakownie z którym się męczę od dłuższego czasu

Chcesz pochwalić malinatruskawka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warto wypróbować
  • Ten krem idelanie radzi sobie z trądzikiem w średnim stopniu zaawansowania. Stosowałam go na noc razem z żelem do mycia twarzy tej linii oraz płynem micelarnym. Mam cerę dosyć wrażliwą, przetłuszczającą się w strefie T, ale przesuszającą się na policzkach i tam niestety troszkę mnie podrażniał i wysuszał mi mocno skórę.
    Jego zapach był ładny, nie miałam do niego żadnych zastrzeżeń.

Ilość zużytych opakowań: Dwa opakowania

Chcesz pochwalić akesek za czytelną i pomocną recenzję?
  • ciezko powiedziec
  • Ciezko jest mi ocenic krem, poniewaz na twarzy zupelnie sie nie spisal za to swietnie poradzil sobie ze zmianami na plecach i dekolcie.

Twarz:
    -faktycznie likwiduje zaskorniki
    -podraznia
    -wysusza
    -uwydatniaja sie zmarszczki
    -skora traci blas jest bez zycia, ziemista

Plecy i dekolt:
    -tu spisal sie rewelacyjnie, zaskorniki znikaja a nowe nie pojawiaja sie
    -likwiduje blizny potradzikowe
    -nie nadaje sie do codziennego stosowania, raczej jako krem ratunkowy.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1 duze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić zpbutique za czytelną i pomocną recenzję?
  • Krem ma dobre działanie, ale nie jest jednak przeznaczony do mojego typu cery
  • (używałam go w duecie z żelem z tej serii) Krem sam w sobie jest przeznaczony do skóry tłustej i wrażliwej, skłonnej do niedoskonałości. Zależało mi na produkcie z tej serii. Jednak moją cerę można bardziej określić jako mieszaną. Nie polecam tego kremu, jeśli ktoś nie ma strikte tłustej. Mi niestety przesuszyło skórę, pomimo że używałam go tylko kilka razy. Jednak według mnie jeśli ktoś ma problem z bardzo tłustą skórą sprawdzi się idealnie. Pomimo suchych skórek, byłam zadowolona ponieważ powoli zaczynał walczyć z niedoskonałościami... nie mogę jednak dalej go używać.

Używam tego produktu od: kilka razy
    Ilość zużytych opakowań: żadnego

Chcesz pochwalić aleksandra2603 za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIE NIE NIE i jeszcze raz NIE!
  • Jakie to szczęście, że ten krem wygrałam w konkursie a nie kupiłam bo strasznie plułabym sobie w brodę, że tyle kasy poszło w błoto!
    Myślałam, że z taką renomą i za taką cenę ten krem spełni moje wszystkie oczekiwania... niestety pomyliłam się.
    Bardzo ale to bardzo słabo nawilża. Po nałożeniu na twarz po chwili skóra domaga się ponownego nawilżenia. Mam wrażenie, że moja skóra pęknie!
    Mało tego na twarzy pojawiły się suche skórki które ciężko zwalczyć nawet dobrym peelingiem.
    Cena również jest z kosmosu!

Używam tego produktu od: kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić lenka889 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny
  • Mniej więcej rok temu moja skóra, pomimo tego że przestałam być nastolatką, postanowiła zrobić mi psikusa i ufundować liczne wysypy zaskórników i nieszczęsnych grudek, które usilnie starałam się samodzielnie usuwać. Próbowałam też przeczekać. Niestety bezskutecznie.
    Jakieś 5 miesięcy temu zaczęłam przekopywać internet w celu znalezienia cudu - oto on Effeclar Duo.

Już od pierwszego użycia zauważyłam wygładzenie skory i jakby zmniejszenie wielkości poszczególnych grudek i zaskórników. Po dłuższym czasie krem spowodował u mnie oczywiście nagły wysyp nieprzyjaciół (producent ostrzega o tym i nakazuje przeczekać). Z czasem zmiany i grudki zaczęły pojawiać się coraz rzadziej i rzadziej. Ostatnio odpukać powstają pojedyncze.

Stosowałam go przez jakieś 2 miesiące na noc codziennie, czasem pomijałam policzki na rzecz kremu nawilżającego. Stosując Effaclar trzeba bardzo dbać o nawilżanie (raz dostałam wysypu ewidentnie z przesuszenia). Potem stosowałam go już co 2 noc, a aktualnie stosuje go jedynie profilaktycznie 2 w tyg na noc, dla potrzymania efektu.
    Sam krem jest wydajny, cena całkiem przystępna, bardzo wygodny dzióbek - dzięki czemu nie wyciśniemy go za dużo.
    Muszę dodać też, że moja skóra nie jest skórą trądzikową, a moim głównym problemem były nieestetyczne grudki, zapchane pory i kilka-kilkanaście zaskórników głównie na czole, skroniach i linii żuchwy. I z tym uporał się idealnie.
    Producent obiecuje rozjaśnianie przebarwień- no ja to w jednych miejscach zauważyłam, a w innych niestety nie. Jakiegoś spektakularnego zwężenia porów też nie, ale wyżej wymienione korzyści przeze mnie i tak wynoszą ten krem na sam szczyt w moim rankingu.

Więc jeżeli po lekturze mojej recenzji odnosisz wrażenie, że masz podobny problem ze skórą, poważnie zastanów się nad tym kremem i cierpliwie stosuj.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, 2 w użyciu

Chcesz pochwalić markosiaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sama nie wiem
  • Po wielu pozytywnych recenzjach liczyłam na ogromne efekty i zniknięcie wszystkich moich niedoskonałości. Przeliczyłam się - w tej kwestii nie zdziałał nic, żadnych zmian. Wypryski wyskakiwały i nadal tak jest, blizny jak były tak są.
    Dobrze jednak nawilża, ładnie pachnie i dobrze się rozprowadza, szybko wchłania i tworzy bardzo przyjemną warstwe na skórze, nadaje się pod makijaż. Jak dla mnie działa jak dobry lekki krem nawilżająco - matujący, niedoskonałości niestety nie zwalcza.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kaaatarzynaaa za czytelną i pomocną recenzję?