Powiększ La Roche Posay, Effaclar Duo (Krem eliminujący zmiany trądzikowe o podwójnym działaniu)

Zgłaszająca osoba: BlairWaldorf

Effaclar Duo jest kompletną pielęgnacją zawierającą 4 składniki aktywne, aby skutecznie działać na dwa główne objawy trądziku:

- zapalne zmiany trądzikowe (krosty i grudki): niacynamid i pirokton olaminy aby oczyścić skórę i chronić przed powstawaniem nowych zmian trądzikowych,

- zaskórniki: połączenie LHA z kwasem linolowym aby odblokować pory i eliminować martwe komórki odpowiedzialne za ich zatykanie.

Uzupełnieniem składników aktywnych jest woda termalna z La Roche Posay o właściwościach kojących i zmniejszających podrażnienia.

Po 4 tygodniach pory są odblokowane a zapalne zmiany zredukowane. Skóra jest gładka i oczyszczona. Krem długotrwale przywraca równowagę skórze, aby nadać jej zdrowy wygląd. Na początku stosowania stan skóry może się przejsciowo pogorszyć.

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance (01.10.2009.)

• Dobry ale są lepsze
  • Jeśli miałabym kupić ten produkt ponownie prawdopodobnie skusiłabym się jedynie na promocji. Owszem pomaga zwalczyć pryszcze, które wywołane zostały nieprawidłową dietą. Jednakże nie wiem czy poradziłby sobie z poważniejszym trądzikiem. Tutaj już byłby podtrzebny Epiduo czy Duac.

plusy:
    + dobry skład
    + tak dla alergików i osób z wrażliwą skórą
    + pomagają w pozbyciu się sporadycznych pryszczy czy krostek
    + konsystencja bardzo przyjemna
    + ładnie się wchłania
    + bezzapachowy
    + dostępność w prawie każdej aptece i super pharmie

minusy:
    - myślę, że nie poradziłby sobie z mocniejszym trądzikiem.

Dla kogo, po co i jak używać:

1. Po pierwsze jak już wspomniałam dla osób z cerą nieproblematyczną. Myślę, że nie dałby rady z trądzikiem młodzieńczym.

2. Używać punktowo na pryszcze. Raczej nie da sobie rady z zaskórnikami, do tego już potrzebny jest żel EFFACLAR z tej samej firmy

3. Jeśli chodzi o typ skóry to myślę, że nadaje się do każdej. Jest to bardzo lekka formuła, produkt ładnie się wchłania.

Używam tego produktu od: kupiłam parę miesięcy temu
    Ilość zużytych opakowań: Jedno opakowanie skończone

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ohmycarolin za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie nie
  • Krem zakupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami, niestety w moim przypadku nie pomógł, wręcz pogorszył mój trądzik najbardziej w okolicy żuchwy. Na początku stosowania nic się nie działo, ale po pewnym czasie zaczęły mi wyskakiwać duże podskórne pryszcze z którymi nie potrafiłam sobie poradzić. Oprócz tego kremu nie stosowałam żadnych innych kosmetyków, więc podejrzewam, że to ten krem spowodował wysyp. Po połowie zużycia przestałam używać, teraz po kilku miesiącach niestosowania zauważyłam poprawę, jednak zostały przebarwienie z którymi nadal nie potrafię sobie poradzić. W dodatku mam wrażenie, że podrażnił moją skórę na policzkach. Wiem, że producent informuję, że może najpierw wystąpić wysyp, ale czekając długo na efekty nie zauważyłam poprawy. Teraz co mi po nim pozostało to niestety przebarwienia .

Ilość zużytych opakowań: Połowa

Chcesz pochwalić martyna541 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny krem!!
  • Krem jest idealny dla cery problematycznej. Używany systematycznie daje super efekty. Polecam !!
    Krem jest też bardzo wydajny. Jedno opakowanie wystarcza na pół roku lub wiecej.

Ilość zużytych opakowań: Zużyłam 3 całe opakowania i jestem w trakcie 4

Chcesz pochwalić paulisiax za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem dobry produkt
  • Życie bez produktów LRP bylo by straaaszne. Effaclar żel do mycia to mój kwc bez niego nie umiem żyć, natomiast kremik wypróbowałam w tej wersji i K. No ten stanowczo lepszy, jest całkiem dobry. 2-3 pierwsze dni to ewidentne oczyszczanie skóry, robi się troszkę krostek a później znikają- napewno buzia po nim jest oczyszczona. Po jednym użyciu widać super rozświetlenie i taką czystość którą po całym dniu meczarni z podkladem uwielbiam czuć. Użyłam około 3 tubek. Zostałby ze mną gdyby nie mój kwc Pharmaceris z 5% kwasem migdałowym. Jeśli kiedyś odbiorą mi cudo z Pharmaceris to ten jest moim numerem 2. Szczerze mogę polecić bo warto spróbować

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić kartonowa91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Daje radę, ale nie jest ideałem
  • Lubię kosmetyki LRP, więc postanowiłam wypróbować i ten osławiony klasyk, zwłaszcza że mimo iż okres dojrzewania już dawno za mną, to niestety problemy z cerą nie zamierzają zniknąć.

Effaclar nie rozwiązał problemu całkowicie, tzn. w dalszym ciągu mam skłonności podskórnych krostek na policzkach i czasem wyskoczy mi coś na czole, ale wydaje mi się, że generalnie stan mojej skóry się poprawił. Sporą wadą jest dla mnie to, że krem masakrycznie wysusza, ale taki już urok większości kosmetyków dla cer trądzikowych, niestety. Moja skóra akurat bardzo lubi się przesuszać, więc równolegle ze stosowainem Effaclaru musiałam ją mocno nawilżać, a i tak nie zapobiegło to zupełnie problemowi. Po posmarowaniu się tym kremem miałam wrażenie, że twarz aż krzyczy o natychmiastowe nawilżenie, bo wysuszał wręcz natychmiastowo...

Podsumowując - krem jest dobry do problemów z trądzikiem, ale trzeba pamiętać o równoległym nawilżaniu skóry. Pewnie jeszcze go kupię, kiedy stan cery się pogorszy. Na razie jednak potestuję na sobie krem Bandi z kwasami

Używam tego produktu od: 3-4 miesięcy

Chcesz pochwalić Panna_Adrianna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Od jakiegoś czasu moja cera strasznie się pogorszyła,nigdy nie miałam idealnej,ale nigdy nie miałam też trądziku,a teraz mam duży problem z ropnymi wypryskami,które co rusz atakują nowe miejsca twarzy. Zanim poszłam do dermatologa chciałam spróbować la roche,gdyż wiele dobrego o nim słyszałam.
    Na początku byłam zadowolona z efektów,cera nabrała równomiernego koloru,a blizny i pryszcze nieco wyblakły. Jednak po dłuższym stosowaniu moja cera się pogorszyła, raz że krem wysusza cerę a dwa,że robiło mi się coraz więcej wyprysków. Próbowałam jeszcze kilka razy,ale było tylko gorzej.

Wydaje mi się,że jak zwykle jest wiele szumu koło tej marki i że mają dobry marketing firmy,ceny wysokie a jakość nie najlepsza. Dla mnie wszystkie ich produkty działają wyjątkowo źle,bo miałam i żel oczyszczający i krem nawilżający,a tylko się rozczarowałam. Tym razem kończę na zawsze znajomośc z La Roche

Używam tego produktu od: 2 m-ce
    Ilość zużytych opakowań: całe opakowanie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić cokolwiek2107 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Czy ja wiem
  • Zachęcona bardzo pozytywnymi opiniami (internetowe fora) przez dziewczyny które używały tego kremu postanowiłam sama spróbować.
    Kupiłam w mojej aptece za bodajże 55zł + gratis żel do mycia twarzy. Miałam nadzieję na całkowite pozbycie się kaszki na czole (kiedyś stosowałam duac który nawet pomógł). Po pierwszym tygodniu stosowania zauważyłam wysyp drobnych syfów na policzkach. Nie zrażona stosowałam dalej i cóż... Zmian nie zauważyłam takich jak koleżanki... Nawet drobne krostki, które pojawiły się po użyciu, mam do dzisiaj, a to już ponad miesiąc stosowania. Praktycznie nic się nie zmieniło. Wręcz przeciwnie! Drobna, podskórna kaszka pojawiła się na moich policzkach i brodzie!
    Nie wiem, czy mam dalej korzystać z tego kremu, może jeszcze nie zaczął działać? Wiadomo, każda cera reaguje inaczej na kosemtyk. No jak na razie, nie jestem zadowolona. Chociaż fakt faktem nie pojawiają mi się już (nie zapeszając) duże, bolące syfy co na pewno jest dużą zaletą.
    Gdy nałożymy za dużo kremu cera może szczypać i piec.

Plusy:
    - Fajne opakowanie
    - dobra konsystencja, nieźle się rozprowadza
    - wydajne
    - miły, jakby ziołowy zapach
    - wyeliminował u mnie pojawiające się raz na jakiś czas duże, bolące syfy.

Minusy:
    - cena
    - nie pomogło mi (wręcz przeciwnie, pojawiła się kaszka na policzkach i brodzie)

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić adussia123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • NARESZCIE!
  • Zdecydowanie odkrycie sezonu. Długo zmagałam się z podskórnymi grudkami na czole, po pewnym czasie odpuściłam walkę, bo stwierdziłam, że widocznie taka moja uroda.
    Rewolucja nastąpiła po zakupie Effaclaru Duo, poleconego przez przyjaciółkę. Już po pierwszym użyciu na noc - rano widziałam diametralną różnicę - czoło było gładsze, miłe w dotyku.
    Po 3 tygodniach stosowania nie mam ani jednej grudki czy krotki i jestem naprawdę zadowolona z tego jak moja cera teraz wygląda. Wystarczy mi lekki puder kamuflujący i jestem gotowa do wyjścia. Polecam serdecznie.

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić dalmacija za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Dzisiaj chciałam Wam napisać parę słów o bardzo popularnym kosmetyku dla skóry trądzikowej. Często polecany przez dermatologów (mnie również przekonał do niego lekarz), chwalony w sieci, ale jak wiadomo, co skóra to inne potrzeby - dlatego dodam o nim swoje trzy grosze. Co prawda teraz wyszła nowa wersja Duo + i zdania są co do niej podzielone, ale ja chyba się już nie skuszę. Dlaczego, przekonacie się poniżej.

Moja skóra jest mieszana, ale nie taka mieszana w stronę suchej czy tłustej, tylko taka bardziej normalna. Nie mam specjalnych problemów z przesuszeniami (tylko zimą, gdy sezon grzewczy w pełni) czy przetłuszczaniem się cery (czasem latem w upały, ale to jak każdy). Do tego moja skóra jest dość gruba, oporna na peelingi, lubi kwasy. Raczej nie wrażliwa, nigdy alergiczna. Naczynkowa przy nosie (jak coś ma mnie podrażnić, to właśnie tutaj) i na policzkach. Niedoskonałości natomiast to głównie zaskórniki na czole, podskórne gule na brodzie i rzadziej standardowe ropne wypryski na bliżej nie określonym terenie.

Pamiętam gdy użyłam Effaclar Duo po raz pierwszy - zrobił na mnie wtedy ogromne wrażenie. Fantastycznie wygładził skórę i ją oczyścił, zmniejszył ilość i wielkość zaskórników, a także mocno wygoił rosnącego wtedy w centralnym punkcie twarzy pryszcza. To było coś! Później używałam go naprawdę często i wtedy już było różnie. Podobało mi się w nim to, że nadawał się na rano, pod makijaż - jest bardzo lekki i szybko się wchłania, nie czuć go na skórze, daje matowe wykończenie. Na noc podchodziłam do niego z rezerwą - bałam się przesuszenia skóry, raz używałam nawilżaczy, raz Duo. Skóra miała się jednak dobrze, więc parę razy używałam go częściej.

Mogę więc powiedzieć, że mojej skóry on nie rusza - tylko przy nosie zauważyłam parę suchych skórek, nigdzie indziej nic się nie wydarzyło. Nie wiem czy to plus czy minus, bo działanie też się osłabiło. Najlepiej sprawdzał się gdy używałam go punktowo na większe niedoskonałości - wtedy naprawdę potrafił sprawić, że te zamiast rosnąć i stawać się wielkimi wulkanami, wchłaniały się w skórę i nie oglądały nigdy światła dziennego. Im częściej go używałam, tym słabiej działał. Nie wiem, czy skóra się przyzwyczaiła (czy skóra w ogóle może się do jakiegoś kosmetyku przyzwyczaić?), czy co, ale jakoś lepsze efekty widziałam gdy używałam go rzadziej. Nadal podoba mi się to jak wygładza skórę, ale jeśli chodzi o redukcję zaskórników czuję niedosyt, a o to najbardziej mi przecież chodziło.

Odnoszę wrażenie, że ten krem jest dość delikatny, jeśli chodzi o preparaty antytrądzikowe. Wątpię żeby pomógł osobie z naprawdę poważnymi problemami skórnymi. Dla mnie to taka dobra propozycja na wiosnę i lato, gdy nie powinno się używać mocnych kwasów. Dla mniej gruboskórnych może to być fajny wspomagacz i uzupełniacz pielęgnacji mieszanej skóry. Dla mnie nie do końca. Nie mogę się doczekać gdy na jesień zafunduję sobie jakiś mocniejszy krem z kwasami. Effaclar Duo natomiast ponownie nie kupię.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić Marta___S za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy krem
  • Mniej więcej rok temu zaczęłam mieć dziwne problemy ze skórą, nie był to trądzik, a raczej wynik uczulenia na (chyba, tak naprawdę sama nie wiem) podkład który używałam. Nie mogłam pozbyć się z lewego policzka codziennych wykwitów w postaci złuszczonego naskórka. Używałam wielu peelingów, żelów, kremów i nic nie pomagało. Na szczęście przez przypadek trafiłam na Effaclar Duo i on sprawił, że moja cera wygląda tak dobrze jak nigdy. Krem o wielu zaletach, które niżej pewnie są stetki razy powtarzane, ale co najważniejsze są prawdziwe. Krem pomaga i jest świetny!

Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić klaudiaphelps za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij