Powiększ La Roche Posay, Effaclar Duo (Krem eliminujący zmiany trądzikowe o podwójnym działaniu)

Zgłaszająca osoba: BlairWaldorf

Effaclar Duo jest kompletną pielęgnacją zawierającą 4 składniki aktywne, aby skutecznie działać na dwa główne objawy trądziku:
- zapalne zmiany trądzikowe (krosty i grudki): niacynamid i pirokton olaminy aby oczyścić skórę i chronić przed powstawaniem nowych zmian trądzikowych,
- zaskórniki: połączenie LHA z kwasem linolowym aby odblokować pory i eliminować martwe komórki odpowiedzialne za ich zatykanie.
Uzupełnieniem składników aktywnych jest woda termalna z La Roche Posay o właściwościach kojących i zmniejszających podrażnienia.
Po 4 tygodniach pory są odblokowane a zapalne zmiany zredukowane. Skóra jest gładka i oczyszczona. Krem długotrwale przywraca równowagę skórze, aby nadać jej zdrowy wygląd. Na początku stosowania stan skóry może się przejsciowo pogorszyć.

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance (01.10.2009.)

• NARESZCIE!
  • Zdecydowanie odkrycie sezonu. Długo zmagałam się z podskórnymi grudkami na czole, po pewnym czasie odpuściłam walkę, bo stwierdziłam, że widocznie taka moja uroda.
    Rewolucja nastąpiła po zakupie Effaclaru Duo, poleconego przez przyjaciółkę. Już po pierwszym użyciu na noc - rano widziałam diametralną różnicę - czoło było gładsze, miłe w dotyku.
    Po 3 tygodniach stosowania nie mam ani jednej grudki czy krotki i jestem naprawdę zadowolona z tego jak moja cera teraz wygląda. Wystarczy mi lekki puder kamuflujący i jestem gotowa do wyjścia. Polecam serdecznie.

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić dalmacija za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Dzisiaj chciałam Wam napisać parę słów o bardzo popularnym kosmetyku dla skóry trądzikowej. Często polecany przez dermatologów (mnie również przekonał do niego lekarz), chwalony w sieci, ale jak wiadomo, co skóra to inne potrzeby - dlatego dodam o nim swoje trzy grosze. Co prawda teraz wyszła nowa wersja Duo + i zdania są co do niej podzielone, ale ja chyba się już nie skuszę. Dlaczego, przekonacie się poniżej.

Moja skóra jest mieszana, ale nie taka mieszana w stronę suchej czy tłustej, tylko taka bardziej normalna. Nie mam specjalnych problemów z przesuszeniami (tylko zimą, gdy sezon grzewczy w pełni) czy przetłuszczaniem się cery (czasem latem w upały, ale to jak każdy). Do tego moja skóra jest dość gruba, oporna na peelingi, lubi kwasy. Raczej nie wrażliwa, nigdy alergiczna. Naczynkowa przy nosie (jak coś ma mnie podrażnić, to właśnie tutaj) i na policzkach. Niedoskonałości natomiast to głównie zaskórniki na czole, podskórne gule na brodzie i rzadziej standardowe ropne wypryski na bliżej nie określonym terenie.

Pamiętam gdy użyłam Effaclar Duo po raz pierwszy - zrobił na mnie wtedy ogromne wrażenie. Fantastycznie wygładził skórę i ją oczyścił, zmniejszył ilość i wielkość zaskórników, a także mocno wygoił rosnącego wtedy w centralnym punkcie twarzy pryszcza. To było coś! Później używałam go naprawdę często i wtedy już było różnie. Podobało mi się w nim to, że nadawał się na rano, pod makijaż - jest bardzo lekki i szybko się wchłania, nie czuć go na skórze, daje matowe wykończenie. Na noc podchodziłam do niego z rezerwą - bałam się przesuszenia skóry, raz używałam nawilżaczy, raz Duo. Skóra miała się jednak dobrze, więc parę razy używałam go częściej.

Mogę więc powiedzieć, że mojej skóry on nie rusza - tylko przy nosie zauważyłam parę suchych skórek, nigdzie indziej nic się nie wydarzyło. Nie wiem czy to plus czy minus, bo działanie też się osłabiło. Najlepiej sprawdzał się gdy używałam go punktowo na większe niedoskonałości - wtedy naprawdę potrafił sprawić, że te zamiast rosnąć i stawać się wielkimi wulkanami, wchłaniały się w skórę i nie oglądały nigdy światła dziennego. Im częściej go używałam, tym słabiej działał. Nie wiem, czy skóra się przyzwyczaiła (czy skóra w ogóle może się do jakiegoś kosmetyku przyzwyczaić?), czy co, ale jakoś lepsze efekty widziałam gdy używałam go rzadziej. Nadal podoba mi się to jak wygładza skórę, ale jeśli chodzi o redukcję zaskórników czuję niedosyt, a o to najbardziej mi przecież chodziło.

Odnoszę wrażenie, że ten krem jest dość delikatny, jeśli chodzi o preparaty antytrądzikowe. Wątpię żeby pomógł osobie z naprawdę poważnymi problemami skórnymi. Dla mnie to taka dobra propozycja na wiosnę i lato, gdy nie powinno się używać mocnych kwasów. Dla mniej gruboskórnych może to być fajny wspomagacz i uzupełniacz pielęgnacji mieszanej skóry. Dla mnie nie do końca. Nie mogę się doczekać gdy na jesień zafunduję sobie jakiś mocniejszy krem z kwasami. Effaclar Duo natomiast ponownie nie kupię.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić Marta___S za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy krem
  • Mniej więcej rok temu zaczęłam mieć dziwne problemy ze skórą, nie był to trądzik, a raczej wynik uczulenia na (chyba, tak naprawdę sama nie wiem) podkład który używałam. Nie mogłam pozbyć się z lewego policzka codziennych wykwitów w postaci złuszczonego naskórka. Używałam wielu peelingów, żelów, kremów i nic nie pomagało. Na szczęście przez przypadek trafiłam na Effaclar Duo i on sprawił, że moja cera wygląda tak dobrze jak nigdy. Krem o wielu zaletach, które niżej pewnie są stetki razy powtarzane, ale co najważniejsze są prawdziwe. Krem pomaga i jest świetny!

Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić klaudiaphelps za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Bardzo dobry produkt, polecam serdecznie wszystkim którzy jaja problemy z wypryskami . Mam ponad 25 lat ale wciąż zmagałam sie z pryszczami , od kiedy odkryłam ten produkt jestem nareszcie zadowolona z tego jak moja cera wyglada.

Ilość zużytych opakowań: ponad 4

Chcesz pochwalić samira85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uratował moją cerę
  • Kupiłam ten krem w akcie desperacji - miałam nawrót trądziku, do tego sporo zmian na tle hormonalnym i w skrócie ogrom niedoskonałości i grudek. Cerę mam mieszaną i wrażliwą, czyli dokładnie taką do jakiej dedykowany jest ten preparat La Roche Posay.

Używałam go w duecie z żelem oczyszczającym z linii Effaclar.

Kilka danych technicznych - krem jest lekki, nadaje się pod makijaż jeśli ktoś chce go używać dwa razy dziennie, wchłania się całkowicie. W ciągu dnia nie przetłuszcza cery.

Jeśli chodzi o działanie, to dla mnie jest fenomenalne. W ciągu 2 miesięcy niemal całkowicie poradził sobie z problemami mojej cery, a jak już wspomniałam były niemałe. Cera jest wyraźnie jaśniejsza, przebarwienia powoli się rozjaśniają. Kolejne zmiany pojawiają się sporadycznie, raczej w okolicach cyklu niż tak o, dla zasady. Podskórne grudki zlikwidował w 100%.

Obecnie używam go sporadycznie, wtedy kiedy widzę, że coś niedobrego się dzieje. Podczas długotrwałego stosowania (kilka tubek z rzędu) nie przesuszył skóry.

Może i nie jest to krem za 15zł, ale uważam, że warto wydać trochę więcej za tak dobry jakościowo i skuteczny kosmetyk.

Chętnie wypróbuję nową wersję tego kremu.

Ilość zużytych opakowań: 5 pełnych opakowań, a może i więcej

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić fuksjaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny
  • Trzeba przyznac, ze naprawde dziala. Mam cere mieszana ze sklonnoscia do wysypu zaskornikow na nosie i brodzie, a ten krem zmniejszyl ich ilosc prawie do zera.

Podsumowujac:

- redukuje ilosc zaskornikow

- jest bardzo wydajny

- szybko sie wchlania

- nie zostawia filmu

Minusem jest tylko to, ze moze przesuszac. Ja uzywam go tylko na strefe T i jest ok.
    Polecam.

Używam tego produktu od: Dłużej niż pół roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić makeuplearn za czytelną i pomocną recenzję?
  • naprawde dobry produkt
  • To jest hit, to jest rewelacyjny produkt na wszelkie zmiany trądzikowe. Fantastycznie sobie z nimi radzi, pozostawia fajny efekt odświeżenia, rozjasnia przebarwienia ale tylko przy dłuższym stosowaniu. Moze spowodowac wysyp niespodzianek, ale później swietnie sobie z nimi radzi. Uwielbiam go. Teraz go nie używam, nie mam narazie takiej potrzeby-odpukać, ale polecam go na zmiany ropne, takie paskudztwa trwające miesiacami. Lupie jego zapach. Daje mu 4 gwiazdki bo nie zmniejsza porów, ale u mnie chyba ich nic nie zmniejszy.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić sowaa5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry na zmiany trądziowe
  • Zalety:

-eliminuje zmiany trądziowe
    -bardzo dobrze się wchłania
    -fajny skład
    -nadaje się pod makijaż
    -pięknie pachnie
    -wydajny

Wady:

-lubi przesuszać skórę

Ilość zużytych opakowań: 3 tubki po 40ml.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Norma777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • po długich poszukiwaniach znalazłam ideał!
  • Jak to nie zawsze dobrze jest sugerować się tylko średnią ocen danego kosmetyku, o czym właśnie przekonałam się w tym przypadku. Krem poleciła mi znajoma, której to poleciła dermatolog.
    Może zacznę od tego, że nigdy nie miałam problemów z wypryskami, a tylko raz w miesiącu straszyło coś na mojej twarzy. Problem się zaczął niespodziewanie, a mianowicie po odstawieniu tabletek hormonalnych. Na początku myślałam, że to samo minie, że to tylko jakaś krótkotrwała reakcja na skutek odstawienia tabletek. Niestety, ale problem nie mijał a na twarzy robiły mi się bolące, ropne i czerwone wypryski. Okres wakacji i upalów a ja miałam na twarzy pełno wyprysków które starałam się tuszować grubą ilością podkładu. Najbardziej bolało to, że wcześniej miałam twarz idealną. Ile pieniędzy wydałam na różnego rodzaju kosmetyki, to głowa boli. Po jakimś czasie wypryskowbyło trochę mniej, ale problem nie minął. Przypadkowo koleżanka poleciła mi ten krem. Zamówiłam go w zestawie z żelem do mycia twarzy, ale szczerze nie robiłam sobie nadziei na poprawę.
    Kremu używałam regularnie 2xdziennie. I tak po jakimś czasie stwierdziłam, że dawno nie pojawiło mi się nic na twarzy. Byłam przeszczęśliwa. Kremu używam już kilka miesięcy. Raz przerwalam kurację i zauważyłam niestety, że nowe niespodzianki znowu zaczęły się pojawiać na mojej twarzy więc do kremu wróciłam. Śmiałam się, że jest to krem bez dna. Tubka wydawała się pusta a ja mimo tego ciągle z niej cos wyciskałam. Krem skończył mi się niedawno i teraz zakupiłam effaclar duo plus.
    Zapach? Neutralny, Wydajność? Niesamowita, bo wystarczy niewiele aby posmarować całą twarz. Lekki, nadający się pod podkład. Czego chcieć więcej? Niczego, bo ten krem pomógł mi i będę go zawsze używać.

Chcesz pochwalić gosiam888 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mojej cery - idealny!
  • Będąc nastolatką zmagałam się z potwornym trądzikiem, który pozostawił po sobie nieprzyjemne ślady. Pani dermatolog poratowała mnie próbkami tego specyfiku i przyznam, że od razu się polubiliśmy
    Krem ma lekką, przyjemną konsystencję i równie miły, prawie niewyczuwalny zapach. Równomiernie rozprowadza się po twarzy, błyskawicznie się wchłania i jest idealny pod fluid. Szybko rozprawia się z niedoskonałościami - sprawia, że skóra jest gładka, jasna i świeża.
    Używam go na dzień, na wieczór polecam coś o cięższej konsystencji (u mnie krem Ziaji - kuracja antybakteryjna).
    Jedynym minusem jest dla mnie cena - można temu zaradzić szukajac okazji na allegro bądź poprzez kupowanie próbek (sprawdzają się na wyjazdach i wakacjach).
    Zdecydowanie polecam osobom, które borykają sie z podobnymi problemami. Zdaję sobie sprawę, że może nie na wszystkich zadziała, ale zdecydowanie polecam wypróbowanie!

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkadziesiąt próbek i jedno "normalne" opakowanie

Chcesz pochwalić malva* za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij