Powiększ La Roche Posay, Effaclar Duo (Krem eliminujący zmiany trądzikowe o podwójnym działaniu)
Produkt dostępny w 32 sklepach. Cena już od 36,99 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: BlairWaldorf

Effaclar Duo jest kompletną pielęgnacją zawierającą 4 składniki aktywne, aby skutecznie działać na dwa główne objawy trądziku:

- zapalne zmiany trądzikowe (krosty i grudki): niacynamid i pirokton olaminy aby oczyścić skórę i chronić przed powstawaniem nowych zmian trądzikowych,

- zaskórniki: połączenie LHA z kwasem linolowym aby odblokować pory i eliminować martwe komórki odpowiedzialne za ich zatykanie.

Uzupełnieniem składników aktywnych jest woda termalna z La Roche Posay o właściwościach kojących i zmniejszających podrażnienia.

Po 4 tygodniach pory są odblokowane a zapalne zmiany zredukowane. Skóra jest gładka i oczyszczona. Krem długotrwale przywraca równowagę skórze, aby nadać jej zdrowy wygląd. Na początku stosowania stan skóry może się przejsciowo pogorszyć.

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance (01.10.2009.)

• Użytkownik
    Chwalona: 2 raz(y)
  • Dobry krem do problematycznej skóry
  • Kupiłam go, gdy z końcem lata pojawiły się u mnie większe problemy z cerą. Trafiłam wtedy na bloga Kosmostolog, gdzie bardzo fajnie opisane są problemy cery tłustej, trądzikowej. Również była tam recenzja kosmetyków z tej serii i gdy poznałam dokładne działanie tego kremu stwierdziłam, że muszę go wypróbować.
    Wyeliminował swędzenie i przesuszenie skóry na nosie, złagodził ogólne zaczerwienienia i skutecznie łagodzi zmiany trądzikowe. Oczywiście nie było tak, że po zastosowaniu go moja cera nagle stała się idealna, ale obiektywnie mogę stwierdzić, że swoje robi.
    Formuła jest lekka, szybko się wchłania, nie zostawia lepkiej warstwy, nawilża. Nawet trochę ogranicza wydzielanie sebum. Przy stosowaniu regularnym.
    Nawet jeśli ktoś nie zauważy spektakularnych efektów, to na pewno lepiej używać jego, niż innych kremów, które narobią tylko szkody. Ja go doceniłam po czasie.
    Mimo dosć wysokiej ceny, to 40ml jest wydajne, używam już parę miesięcy (na początku 2x dziennie) i dopiero powoli go kończę.

Używam tego produktu od: października

Chcesz pochwalić kkh za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Anna Małecka masaż twarzy drenaż

• Polecam!
  • zachęcona opinią koleżanki kupiłam krem i jestem nim zauroczona, łatwo się go rozprowadza, szybko się wchłania, ładnie pachnie, idealnie pasuję pod makijaż, nie wyszusza mi skóry, a po niedoskonałościach ani śladu! polecam!

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić kamtal za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dotychczas najlepszy!
  • Przez problemy z trądzikiem ok 1,5 roku temu poszłam do dermatologa i on przepisał mi m.in właśnie ten kosmetyk. Sprawdził się w 100%! Póki mój dermatolog mi go nie polecił stosowałam zwykłe kosmetyki przeciwtrądzikowe ze sklepowych półek, niestety, bez wyraźnej poprawy... Oczywiście, lepszy stan cery zawdzięczam także odpowiedniej diecie (także poleconej przez dermatologa) ale to Effeclar Duo - moim zdaniem - w głównej mierze jest sprawcą cudownej poprawy Skóra po jego zastosowaniu jest cudownie gładka i miękka w dotyku; kosmetyk też ładnie pachnie (osobiście uwielbiam ten zapach).
    Obecnie stosuję go jedynie okazjonalnie, gdyż moja cera nie wymaga codziennego stosowania .
    Cena niestety nie jest zachwycająca, ale zawsze staram się go kupować, gdy są promocje w Super Pharm i robię sobie zapasy na dłużej . Oprócz mnie stosują go także moje siostry, które również nie zamieniły by go na nic innego!

Jedynym minusem, jaki muszę wskazać jest jego powolne działanie - zadowalający efekt uzyskałam po 2-3 miesiącach regularnego stosowania. Uważam jednak, że warto!!!

PS. O popularności i działaniu tego kosmetyku mogą świadczyć kolejki i ,,walka" o każde opakowanie, gdy są na niego promocje

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania, 5 w trakcie

Chcesz pochwalić karola0704 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Krem jest dobry,ale nie idealny
  • Mam ostatnio problem z moją cerą,bardzo przesusza się na policzkach,a przetłuszcza w strefie T,przez to na brodzie pojawiły mi się niewielkie wypryski,zaskórniki oraz grudki.
    O istnieniu kremu wiem od dawna,polecało go wiele osób dlatego byłam pewna,że pomoże mi z moim problemem i krem faktycznie działa,ale na pewno nie tak szybko i spektakularnie jak obiecuje producent.Używam kremu wraz z żelem oczyszczającym z tej samej serii od około miesiąca i po takim czasie faktycznie widać poprawę ,wypryski zmniejszają się i stopniowo znikają ,zniknęły także zaskórniki,ale myślę,że to raczej zasługa żelu do mycia.Ogólnie skóra wygląda zdrowiej.Po użyciu kremu,muszę jeszcze nałożyć krem nawilżający bo krem trochę wysusza.Niestety nie poradził sobie z podskórnymi wypryskami.

plusy
    +działa,po pewnym czasie widać poprawę
    +nadaje się pod makijaż
    +ładny,delikatny zapach

minusy
    -wysusza
    -w moim przypadku nie działa szybko
    -cena

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić airplanes za czytelną i pomocną recenzję?
  • hit!!!
  • To taki "must have" w mojej kosmetyczne - od lat. Skutecznie walczy z moimi punktowymi niedoskonałościami na twarzy i dekolcie. Wycisza je, nie pozwala rosnąć. Trochę wysusza, jest piekący, kwaśno-gorzki kiedy dostanie się na śluzówkę. Wydajny, wystarczy odrobina. Dość higieniczny, choć mógłby mieć pompkę. Cena jak zwykle zbyt wysoka, ale i tak zawsze go muszę mieć.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka, ale żadno do końca

Chcesz pochwalić lime vanilla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak!
  • Sama osobiście go nie stosowałam ale na twarzy mojej siostry zdziałał cuda! Siostra ma problemy z trądzikiem i ma przebarwienia oraz tłustą cerę. Po miesiącu stosowania jej cera jest jak z reklamy, aż jej zazdroszczę. Poprosiła mnie o danie recenzji i z przyjemnością polecam go każdej kobitce

Używam tego produktu od: 2015
    Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić gocha228 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie najgorsy
  • Miałam nadzieje, że ten produkt pomoże mi zmniejszyć zaskórniki i wypryski. Niestety to się nie stało, żadnej poprawy. Mam mniej zaczerwienioną twarz lecz nie jest to spektakularny efekt.
    Plusami: nie zapycha porów, konsystencja, wydajny.
    Minusy: wysusza, brak działania kremu, cena, nie nadaje się pod makijaż.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić sylwiamak za czytelną i pomocną recenzję?
  • ten krem nie spełnił ani jednej z obietnic dawanych przez producenta
  • kupiłam ten krem ponieważ poleciła mi go moja dermatolog do stosowania na dzień.

Cóż mogę o nim powiedzieć...

plusy:
    + lekka konsystencja
    + nie zapycha porów
    + bardzo wydajny
    + skóra po nim jest bardzo sprężysta

minusy:
    - daje zdecydowanie zbyt subtelny efekt nawilżenia
    - nie usuwa nawet najdrobniejszych przebarwień
    - nie zwalcza niedoskonałości
    - tubka jest opisana wyłącznie w języku francuskim

...mnie ten produkt nie ujął. Z pewnością już do niego nie wrócę.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić recenzentka001 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jestem pewna czy produkt działa pozytywnie na moją skóre.
  • Więc osobiście walcze z trądzikiem od ponad już 7 lat.
    Mój wysyp można określić jako średni, zdarza sie że skóra jest w lepszym stanie i oczywiście też gorszym. Postanowiłaś sięgnąc po ten krem bo już straciłam wiare że coś innego mi pomożę. Kończe opakowanie i wysyp nadal trwa... Wyskoczyły mi podskórne gule ;/ Kupiłam sobie drugie opakowanie i jeżeli ten krem mi nie pomoże odkładam wszystko na bok i będę używać tylko wody miceralnej , zobaczymy jaki będzię tego efekt. Krem pomógł mi z przebarwieniami ale niestety nadal mam wysyp i nie mam pojęcia czy przerwać kuracje...

Używam tego produktu od: dwa miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kiki989817 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry krem
  • Bardzo dobry krem dla skóry problematycznej. Zawsze mam go pod ręką
    Bardzo wydajny, i i o ciekawej konsystencji. Dzięki tubce nigdy nie użyjesz go za dużo, choć w razie przesadzenia z ilością nie można go wpakować z powrotem do środka co jest niestety minusem ; /
    nie uzależnia skóry tak bardzo jak vichy normaderm, i pozostawia skórę przyjemnie napiętą

Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

Chcesz pochwalić silenceMyLove za czytelną i pomocną recenzję?