Powiększ La Roche Posay, Effaclar Duo (Krem eliminujący zmiany trądzikowe o podwójnym działaniu)

Zgłaszająca osoba: BlairWaldorf

Effaclar Duo jest kompletną pielęgnacją zawierającą 4 składniki aktywne, aby skutecznie działać na dwa główne objawy trądziku:
- zapalne zmiany trądzikowe (krosty i grudki): niacynamid i pirokton olaminy aby oczyścić skórę i chronić przed powstawaniem nowych zmian trądzikowych,
- zaskórniki: połączenie LHA z kwasem linolowym aby odblokować pory i eliminować martwe komórki odpowiedzialne za ich zatykanie.
Uzupełnieniem składników aktywnych jest woda termalna z La Roche Posay o właściwościach kojących i zmniejszających podrażnienia.
Po 4 tygodniach pory są odblokowane a zapalne zmiany zredukowane. Skóra jest gładka i oczyszczona. Krem długotrwale przywraca równowagę skórze, aby nadać jej zdrowy wygląd. Na początku stosowania stan skóry może się przejsciowo pogorszyć.

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance (01.10.2009.)

• jest ok..
  • Nie mam dużych problemów z twarzą, jedynym moim problemem są wągry i małe krostki przy skrzydełkach nosa. Krem stosuję na noc. Budzę się i wszystko znika. Dlaczego więc 3 gwiazdki? Bo wystarczy, że przez kilka dni nie nakładam go na twarz i wszystko pojawia się znów.. Wolałabym, żeby zwalczał je choć w niewielkim stopniu na stałe..

Używam tego produktu od: pół roku?
    Ilość zużytych opakowań: nie cale jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić mrooowka_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pełne zaskoczenie !!
  • Choć dosc drogi, to całkiem wydajny. Kupiłam go w promocji w Superpharm i jestem zachwycona. Grudki na czole, ktore były moją zmorą znikły!Cera jest matowa,nawilżona i zaledwie od czasu do czas mi cos "wyskoczy". Polecam każdemu,ja bardzo długo szukałam dobrego kremu,a ten to zdecydowanie moj faworyt! Używam go z żelem Effaclar do mycia twarzy.

Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić acover91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardziej zaszkodził niż pomógł.
  • Mam cerę normalną, bez szczególnych problemów z sebum czy niespodziankami. Kupiłam ten produkt w jednym celu, by zlikwidował podskórne, bolesne wypryski, które nękały mnie od jakiegoś czasu i z tym zadaniem poradził sobie on bezbłędnie. Dlaczego więc tylko 1,5 gwiazdki?

Krem ma okropne skutki uboczne. Ciągle pojawiające się niedoskonałości i pogorszenie ogólnego stanu skóry. Najgorsze jest jednak to, że producent zachwala go jako lek na zablokowane pory, co w moim przypadku w ogóle się nie sprawdziło. Tak zapchanych i rozszerzonych porów nie miałam nigdy, co więcej im bliżej końca tubki, tym gorzej. Problem 'rozlał się' nie tylko na okolice nosa, ale też na brodę czy czoło.

Moja cera zrobiła się nierówna, usiana malutkimi czerwonymi krostkami, co widać pod światło. Na pewno nie udało mi się osiągnąć efektu ujednolicenia, a wręcz musiałam tuszować grubszą warstwą makijażu wszelakie zaczerwienienia.

Stosowałam krem wyłącznie rano i zawsze nakładałam dodatkowo gruba warstwę treściwego kremu. Pozostawienie samego produktu powodowało nieprzyjemny efekt ściągnięcia skóry.

Wracając jeszcze do spraw technicznych. Krem ma poręczną, elegancką tubkę. 40 ml spokojnie wystarczyło mi na ok. pół roku stosowania raz dziennie. Cena bez promocji to jakiś żart, ponad 50 zł za sianie takiego zniszczenia na cerze...

Kupiłabym ponownie tylko, aby stosować miejscowo na podskórne niespodzianki, ale nie taką objętość i nie za taką cenę.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Miki Kiki za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wielkie nic
  • Wiem, że nie na każdego działa i oczywiście ja znalazłam się w gronie szczęśliwców, którym ten krem nic a nic nie daje. Mogłabym go nie używać, a przynajmniej miałabym te 29 zł więcej w portfelu (na szczęście kupiłam promocyjnie).
    U mnie nie działa na pryszcze ani zaskórniki, zupełnie też nie matuje. Nie widzę jego działania na skórze. Z drugiej strony nie robi krzywdy, ale nie dam mu więcej niż jednej gwiazdki za to, że jest mi całkowicie obojętny.
    Dodam jeszcze, że mam mało wrażliwą na kosmetyki skórę, mieszaną, raczej niealergiczną, która prawie nie ma problemów z błyszczeniem. Od czasu do czasu wyskoczy mi jakiś pryszcz lub coś podobnego i od czasu do czasu jakiś pogrom w postaci łuszczących się czerwonych plamek, nie wiadomo skąd.
    W każdym razie krem nie dla każdego, polecam za bardzo się nie napalać i szukać promocji.

Używam tego produktu od: czterech miesięcy

Chcesz pochwalić Anetss za czytelną i pomocną recenzję?
  • stała niezmienna zaufana firma
  • Kiedyś miałam brzydkie problemy z trądzikiem i w trakcie używałam kremów tej firmy, które zaznaczam nie wpłyneły na sam rozwój trądziku . Po trądziku, ani śladu, ale ciągle pojawiają się nieznośne czerwone alergiczne placki na twarzy, coraz rzadziej, ale jednak, które krem doskonale łagodzi.
    Ogólnie nie przypisywała bym kremowi dużej roli w walce z trądzikiem (bo to wirus wewnęrzny) i w tej sprawie zalecam poddać się odpowiednim suplementom
    Zanim jednak doszłam do tego kremu wcześniej używałam brata effaclar H, którego stosuję już tylko na noc. Duo jest uzupełnieniem kremu dziennego. Zanim opisze dokladnie efekty musze zaznaczyć, że kremów tej firmy używam od roku, a trwałych efektów można spodziewać się po 1-2 miesiącach stałego używania, ale do rzeczy.
    Moje oberwacje:
    +skóra jest niesamowicie gładka i miękka
    +koloryt ujednolicony
    +zapobiega drobnym wypryskom i zaczerwienieniom
    +nieznacznie, ale zwęża pory
    +reguluje sebum
    +subtelny delikatny zapach (który uwielbiam
    +świetnie się wchłania

na minus:
    - zbyt rzadka konsystencja, a czsem nawet się rozdziela i zdarza mi się, że wycisnę razem z kremem parę kropel podejrzewam, ze wody termalnej, ale sprawia wrażenie "psującej się" ( w tym wypadku wolę effaclar H jest bardziej treściwy)
    - mała wydajność (ma taką pojemność jak effaclar H, który przy codziennym używaniu starcza mi na góra 2-3 mies)
    - no i oczywiście cena ( mogliby dać chociaż 10 ml więcej za cenę przekraczającą nieraz 50 zł!), ale szczerze mówiąc, że nie lubie eksperymentować na twarzy i już przełnę to 50 zł raz na jakiś czas . Bo uwierzcie mi miałam kremy róznej maści od tanich do super drogich, ale to jest mój tzw "złoty środek". To cena na jaką mogę sobie pozwolić ze względu ja jakość.
    - te tubki są do dupy, przy końcówce po rozkrojeniu zostasje jakieś 20% produktu(a dobrze wyciskam), wczesniej tego nie robiłam i dużo kremu poszło się...
    Podsumowująć jest to mój niezbednik w łazience i na pewno w najbliższym czasie go nie zmienie. Największym minusem jest niestety ta wydajność bo przy 2 kremach wychodzi mi to ok stówki co 2 miesiące, a nie przelewa mi się . Ale krem spełnia swoje zadanie i ogólnie cenię całe La-roche za kosmetyki są drogie, ale świetne. Kupię z pewnością o to nie raz

Używam tego produktu od: miesięcy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Sofiflora za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie zrobił nic
  • Używałam tego produktu przez 4 miesiące i nie zrobił kompletnie nic. Mogłabym sobie zamiast niego nakładać wodę i efekt byłby taki sam. Nie robił nic z niespodziankami, nie robił nic aby nie powstawały nowe. Nakładałam go codziennie na noc. Nie sprawdził się również nakładany punktowo. W moim przypadku szkoda było tych 30 kilku złotych.

Używam tego produktu od: listopada 2013

Chcesz pochwalić Moskit0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wielka Nieskończona Miłość
  • Rzadko dodaję recenzje bo jednak bardzo mało jest kosmetyków, które zachwycałyby mnie do tego stopnia, że chciałabym to powiedzieć całemu światu.
    Jednak Effaclar Duo jest produktem niesamowitym i żałuję, że trafiłam na niego dopiero w zeszłym roku ponieważ być może uniknęłabym wielu przepłakanych dni i nocy z powodu mojej nieobliczalnej cery.

Moja cera nie należy do łatwych w utrzymaniu - jest tłusta i podatna na zapychanie. Ponadto na policzkach mam trochę blizn, których dorobiłam się za małolata wyciskając powstałe na tle hormonalnym bolesne gule.
    Hormony uregulowałam ale blizny niestety zostały a od czasu do czasu na brodzie pojawiali się niechciani goście.

Sądziłam jednak, że nie jestem w stanie zlikwidować tego żadnym kremem a Effeclar Duo kupiłam ze względu na podobno jego zbawienne działanie na "kaszkę", która w okresie wiosenno- letnim pojawiała mi się na czole.

Tymczasem efekty po kilku miesiącach użytkowania przeszły moje najśmielsze oczekiwania:
    +Kaszka z czoła zniknęła
    + Przestały się pojawiać wypryski - nawet przed tymi "cięższymi" dniami
    + Cera zyskała zdrowy blask i jednolity kolor
    +Blizny uległy lekkiemu spłyceniu i rozjaśnieniu
    +Krem nie zapycha i nie spowodował u mnie żadnego wysypu/ oczyszczania się cery
    + Nie spowodował przebarwień pomimo wystawiania się na słońce (oczywiście z filtrem Vichy)
    +Idealnie nadaje się pod makijaż ponieważ lekko matowi i nie roluje się
    + Niweluje suche skórki
    +Szybko się wchłania i ma miły zapach
    +Ma bardzo praktyczne opakowanie i jest mega wydajny biorąc pod uwagę częstotliwość z jaką go nakładam

Na koniec właśnie dodam, że krem stosuję i na dzień i na noc - nie odczuwam z tego powodu żadnego dyskomfortu ale moja cera wydaje się być pod tym względem "pancerna".
    Nie wyobrażam już sobie codziennej pielęgnacji bez tego kremu i serce mi zamarło kiedy usłyszałam o nowej wersji z dodatkowym składnikiem (wiadomo jak te ulepszenia czasem się kończą). Na szczęście jednak nowa wersja jest tak samo dobra jak stara. Jedyne co może zniechęcać to cena ale za takie działanie naprawdę warto.

Używam tego produktu od: maja 2013

Chcesz pochwalić Julecka za czytelną i pomocną recenzję?
  • pomocny
  • Nie wiem o czego to zależy ale ja nie miałam żadnego wysypu.Krem jest fajny,lekki,oczyszcza pory,jednak ja mogę stosować go 2-3 razy w tygodniu bo stosowany częściej wysusza mi skórę.Plus za to że ten krem ,,wyciąga pryszcza na wierzch''jak się zaczyna robić posmarujemy i w niedługim czasie robi się biały można szybko wycisnąć i po kłopocie.

Ilość zużytych opakowań: w trakci pierwszej tubki

Chcesz pochwalić delfix10 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry krem
  • trzeba skórę przyzwyczaić do tego kremu, bo na początku następuje wysyp,ale trzeba to przetrwać, pózniej jest już tylko lepiej, naprawdę fajnie działa.
    Pryszczy jest mniej, skóra staję się gładka, oczyszczona, Krem naprawdę działa,
    Kupiłam zachęcona przez koleżankę i nie żałuję, krem bardzo mi pomógł

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2-go

Chcesz pochwalić kosmitek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Moim problemem są przeparwienia po krostkach oraz drobne krostki.
    Jak narazie krem daje rade, używam go punktowo na wypryski.
    Łagodnie wysusza, ale nie działa tak szybko jak np. Vichy Hialurospot.
    Przebarwienia powoli są redukowane, ale nie jakoś spektakurarnie.
    Ogółem jest to dobry krem, ale wydaje mi się, że skuteczniejszy był Vichy Hialurospot

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Chcesz pochwalić orlica_temidy za czytelną i pomocną recenzję?
  • okazał się najbardziej skuteczny!
  • mam problem z trądzikiem wokoło żuchwy i na skroniach już od ponad 1.5 roku. stosowałam przeróżne kosmetyki, począwszy od antybiotyków: unidox, dalacin, epiduo itp.
    Zaintrygowana opiniami kupiłam LA ROCHE POSSAY effaclar duo, z myślą, że to kolejny tandetny nic niewarty kosmetyk. Efekt jednak mnie całkiem zaskoczył!
    W pierwszych dniach skóra wyglądała fatalnie, czerwona, twarda, zrogowaciała, piekła, wychodziły drobne rany.
    Po tygodniu zauważyłam, że pryszczy jest coraz więcej, zaczęłam się niepokoić, że pogarsza się stan skóry zamiast polepszać.
    Teraz mija miesiąc, nie mam ani jednego pryszcza już od ponad tygodnia, nie pojawiło mi się nic przed okresem (szok). Skórę mam rozświetloną, blizny zeszły, czuje się fantastycznie. Dla mnie nr 1! Stosuję go 2 razy dziennie, wcześniej przemywam twarz tonikiem z firmy inglot.

Nie zrażajcie się pierwszymi efektami! Warto poczekać miesiąc lub więcej!

Chcesz pochwalić testerka9505 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Błagam, tylko nie to...
  • Zacznijmy od tego, że krem kupiłam po to, żeby pozbyć się kilku nieładnych rzeczy, które pojawiły się na mojej brodzie i nie chciały dać się usunąć ani olejkiem tamanu ani maseczką z kurkumy ani tormentiolem ani niczym innym. O effaclarze krążą już legendy, zatem postanowiłam zainwestować w ten dermokosmetyczny cud.
    Cena: 43zł w promocji w SP.

Oczekiwania:
    krem stosowałam tylko na brodę. Chciałam pozbyć się podskórnych denerwujących grudek i trochę większych i bardziej widocznych wyprysków.

Pierwsze wrażenie:
    Krem ładnie pachnie- kwiatowo, konwaliowo, świeżo. Ma przyjemną żelowo- śmietankową konsystencję i bardzo łatwo się wchłania. Poręczna tubka i fajny, wąski aplikator w formie dzióbka zapewniają aplikację odpowiedniej ilości specyfiku.

Działanie:
    Krem stosowałam tylko na noc. Już po kilku dniach zauważyłam znaczne pogorzenie stanu skóry, ale byłam na to przygotowana, więc nie panikowałam, tylko dzielnie stosowałam dalej. Po 1,5 tygodnia zaczęłam się denerwować, bo nie było ani trochę lepiej. Mało tego- na brodzie pojawiły się duże, bolesne, podskórne wypryski, których nie miałam nawet jak zamaskować makijażem. Po trzech tygodniach stosowania moja cera wyglądała koszmarnie. Skapitulowałam. Odstawiłam krem i wróciłam do pielęgnacji minimalistycznej. Doprowadziłam skórę do jako takiego porządku po ponad tygodniu męki. Resztę kremu oddałam koleżance, której pięknie wygładził i ujednolicił cerę.

Na szczęście znalazłam już idealne remedium na problemy skórne i mam nadzieję, że przez długi czas nie będę musiała wydawać fortuny na specjalistyczne kosmetyki i preparaty oczyszczające

Stosunek cena/jakość/wydajność: jak dla mnie beznadzieja, natomiast mam świadomość tego, że wielu osobom ten krem pomógł

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: niedokończone 1 oddałam koleżance

Chcesz pochwalić oluska227887 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał
  • Po stosowaniu wielu kremów dla cery z trądzikiem dermatolog przepisała mi własnie Effaclar duo i był to strzał w 10. Pomógł mi po terapii sterydami i wygładził cerę. Do kompletu używam żel oczyszczający i jest to zestaw idealny.
    +/-
    +Doskonały krem do stosowania pod podkład jak i na noc.
    +Eliminuje zaskórniki
    + Cera jest gładka
    + Niweluje wszelkiego typu zaczerwienieni
    +konsystencja łatwa w nałożeniu

Jedynie przy dłuższym stosowaniu lekko wysusza i muszę go odstawić na kilka dni i lekko nawilżyć cerę ale nie uważam, że jest to jego minus.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: cztery opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić KorneliaaAmelia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pierwszy który ruszył moje zaskórniki zamknięte
  • Moja cera z wybitnie kłopotliwej dzięki zmianie pielęgnacji w ciągu ostatniego roku zmieniła się na lepsze.
    Z wszelkich możliwych wyprysków, przebarwień, zapchanych porów wyleczyło mnie odkrycie ślimaczego żelu Mizona i porzucenie wszelkich cięższych zapychających kremów z parafiną, regularne peelingowanie i stosowanie glinek.

Pozostała jednak moja zmora - podskórne niewielkie grudki widoczne boleśnie pod światło. Siedzą głęboko pod skórą, są nie do ruszenia, nie można się ich pozbyć. U mnie umiejscowiły się głównie na żuchwie i policzkach. Nic nie pomagało - peelingi profesjonalne, savon noir, dziesiątki kremów które rzekomo trafiają w ten problem, mydło Aleppo 40%...

I wreszcie pomimo obaw spowodowanych licznymi wpisami o pogorszeniu stanu cery, wysypach i podrażnieniach zdecydowałam się na zakup Effeclar Duo. I bardzo się cieszę że się odważyłam

Cechy kremu:
    Zamknięty w estetycznej tubce, można też kupić taniej w saszetkach np na allegro. Krem jest dosyć rzadki, półprzeźroczysty, czasami wytrąca się z niego woda. Zapach jak dla mnie piękny, świeży, konwaliowy.
    Wchłania się natychmiast, od razu skóra twarzy wydaje się gładsza, jednolita.
    Ja stosowałam na noc, choć pod makijaż też się sprawdził.

Działanie:
    Przy pierwszych zastosowaniach przez kilka minut po aplikacji moja twarz była dość zaczerwieniona, choć nic nie piekło ani nie szczypało. Później już było normalnie, widocznie skóra się przyzwyczaiła.

Pierwsze 2, 3 tygodnie zaobserwowałam, że cera mniej się przetłuszcza, jest bardziej wygładzona, wygląda o wiele zdrowiej.

Później nastąpił pierwszy przełom w sprawie będących moją bolączką zaskórników zamkniętych. Te drobne, mniejsze po prostu stopniowo zaczęły zanikać. Nie wszystkie, ale ładne 50%.

Następnie jedna z tych okrutnych grudek, które siedzą pod moją skórą najdłużej i są najbardziej widoczne, największe po prostu "wyszła". Zwyczajnie po demakijażu nakładałam krem a w miejscu gdzie istniała ta paskuda na powierzchni leżała twarda jak kamień, biała kulka. Co jeszcze bardziej dziwne nie pozostała po niej nawet blizna ani dziurka. W trakcie drugiego miesiąca stosowania w ten sposób pozbyłam się kolejnych, co ciekawe tylko z jednej strony twarzy Niemniej jeden policzek został wreszcie pozbawiony tych szpecących grudek. Pod koniec 3-ciego miesiąca cud zaczął się dziać na drugiej stronie twarzy.

Krem okazał się dla mnie zbawieniem, myślałam że tylko drogie zabiegi u kosmetyczki są w stanie cokolwiek zmienić w kwestii moich upartych zaskórników zamkniętych, teraz żałuję że nie zaufałam Effaclarowi wcześniej.

Problem nie został jeszcze całkowicie rozwiązany, ale pierwszy raz widzę wyraźne efekty.

Krem nie podrażnił ani nie uczulił mojej wrażliwej cery, nie spowodował żadnego wysypu. Co ważne podrażnienie nie pojawiło się nawet po wieczornej sesji: mydło Aleppo, peeling bardzo mocny Ziaja Pro, zielona glinka i Effaclar.

Okazał się bardzo wydajny, opakowanie skończyłam po 3 miesiącach codziennego stosowania.

Po jakimś czasie cera zaczęła wymagać nawilżenia, lekko się przesuszyła, ale nawilżający Alantan Dermoline w lekkiej wersji w zupełności wystarcza żeby temu zaradzić.

Czym prędzej kupię nową tubkę, choć zauważyłam w internecie pojawienie się nowej wersji Effaclar Duo + i zastanawiam się czy jej nie wypróbować. Niemniej przed nastaniem słonecznej wiosny i lata ten krem będzie już moim niezbędnikiem.

Używam tego produktu od: ok 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Claudia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam!
  • Kupiłam ten krem z nadzieją, że w końcu trafię na idealny krem dla mnie. Używam go zazwyczaj na noc, na dzień pod podkład stosuję krem z tej samej serii effaclar K oraz żelu do mycia twarzy. Efekty na mojej buzi było widać dosyć szybko po ok 2 tygocniach. Krem ma ładny zapach i spełnia moje oczekiwania, cena również nie jest z kosmosu.

Plusy:
    zaskórniki znikają
    buzia jest gładka
    nie jest tłusta
    nawilża
    zapach
    mniej krostek i grudek

Minusy:
    Nie zauważyłam żadnych

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Chcesz pochwalić 91kluska91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Krem wchłania się bardzo szybko i pachnie równie przyjemnie jak żel do mycia twarzy. Używam tylko rano choć może być też używany na noc. Odkąd stosuję krem zauważyłam, że w ciągu dnia cera nie błyszczy mi się tak jak przy stosowaniu innych, również nie-tłustych kremów. Ma dość rzadką konsystencję przez co wydawać by się mogło, że zawartość wąskiej tubki 40 ml szybko się skończy ale o dziwo jest bardzo wydajny. Używam od dwóch miesięcy i myślę, że na drugie tyle mi wystarczy. Zauważyłam również, że przebarwienia po niedoskonałościach są mniej widoczne. Na noc zamiast kremu używam olejku Bio Oil, który również zmniejsza przebarwienia, więc może jest to efektem działania tych dwóch kosmetyków. W każdym bądź razie polecam bardzo. Jest trochę drogi ale warty ceny!

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 tubka 40 ml

Chcesz pochwalić 22Nina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Trafiony zakup
  • Krem o przyjemnym zapachu, lekkiej konsystencji. Dobry pod makijaż. Szybko się wchłania i "wycisza" stany zapalne.
    Używam razem z żelem do mycia.
    Jest mój zestaw od kilku miesięcy.
    Efekt zauważyłam podczas stosowania drugiego opakowania. Nie liczcie na cud po pierwszym użyciu.

Używam tego produktu od: sierpnia 2014
    Ilość zużytych opakowań: 6 opakowanie (40ml)

Chcesz pochwalić maglerka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie bardzo dobry
  • Powiem szczerze, że spodziewałam się lepszego i szybszego efektu, co prawda stosuje go dopiero miesiąc. Poleciła mi go ekspedientka w jednej z aptek, jako dobry i nie drogi produkt jednak nie jestem jakoś szczególnie zachwycona. Szczerze mówiąc myślę, że sam krem nie zadziałał by za dużo jednak z wodą termalną (tej samej firmy) widać większe znormalizowanie skóry, jest bardziej jasna, nie widać czerwonych podraznień. Wydaje mi sie, że sam krem troszkę wysusza skórę. Od ok. 4 lat walczę z trądzikiem i ten produkt w jakis szczególny sposób nie zadziwił mnie. Plusem jego jest przyjemny zapach i spora wydajność, jednak za te pieniądze spotykałam się z lepszymi produktami.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić _Pusia_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez szału..
  • Krem mnie nie zachwycił. Stosowałam go przez pewnien czas ok. 4 mies. i szczerze nie zauwazylam znacznych efektów,które by mnie zadowalały. Na samym początku stosowania przyznam,że był całkiem ok ale po pewnym czasie działania juz nie było wlasciwie zadnego.
    Delikatnie wysuszył mi niedoskonałosci twarzy ale nie polepszył stanu cery.
    Po jakims czasie zauwazylam ze robi sie on coraz rzadszy wręcz wypływała z niego woda i wcale nie skonczyl sie jego termin przydatnosci. Dzialania oczywiscie wówczas nie było zadnego.
    Jak dla mnie to szkoda pieniedzy lepiej kupic krem typu Sudocrem lub płyn Afronis..

Używam tego produktu od: ok.4 mies.
    Ilość zużytych opakowań: niecale jedno

Chcesz pochwalić hollywoodEyes za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry krem!
  • Krem jest super! Tej marki nie znałam nigdy wcześniej; odkąd pani dermatolog mi go przepisała, mam już drugie opakowanie.
    Moja cera była we fatalnym stanie, ten krem pomógł mi to zmienić.

Plusy:
    + działa (bo niestety niektóre kremy nie biorą tego pod uwagę)
    +nie podrażnia skóry
    +nawilża
    +zapach nie jest zły
    +można stosować jako bazę pod podkład(osobiście tego nie robię)

Minusy:
    -cena
    -cera może się przyzwyczaić i jak później nie nałoży się tego kremu to jest problem(przynajmniej u mnie)

Podsumowując, bardzo dobry krem.

Ilość zużytych opakowań: dwa duże

Chcesz pochwalić kasiulek12230 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa, ale tylko na początku stosowania.
  • Kupiłam go z myślą o zlikwidowaniu krostek i grudek. Nie oczekiwałam cudów, np. że rozprawi się z wągrami. Początkowo byłam zaskoczona jego skutecznością, w noc potrafił 'wymazać' wszelkie niespodzianki dnia poprzedniego. Pierwsze opakowanie spełniło swoje zadanie, jednak każde kolejne, nawet po długiej przerwie w stosowaniu, nie dawało oczekiwanych rezultatów.
    +Konsystencja lekka, przyjemna, dobra nawet pod makijaż, baaardzo wydajny.
    - Krótkotrwałe efekt

Używam tego produktu od: 2 lata

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić mkwizazanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic specjalnego
  • Kpiłam ten krem zachęcona jego świetnymi opiniami oraz rekomendacją mojej koleżanki, która ma przepiękną cerę, o jakiej ja na razie tyko marzę...

No i jak zwykle, mnie nic nie rusza. Mam cerę chyba normalną, ani suchą, ani tłustą, tylko "z problemami" - zapchane pory, czasem grudki pod skórą i przebarwienia/blizny, które goją się miesiącami. Ze względu na obecność w składzie kwasów, liczyłam, że będzie odpowiedni właśnie dla mnie. Ale widocznie jestem oporna nawet na kwasy...

+ wydajny, mała ilość na twarz, codziennie rano a stosuję go już chyba 4 miesiąc i jeszcze trochę zostało
    + konsystencja - rzadka, dość lejąca, ale nie za bardzo, nie wylewa się sam ani nie spływa po twarzy, za to łatwo się rozprowadza i natychmiast wchłania
    + nadaje się pod makijaż, przynajmniej mój podkład (bare minerals ready) się nie roluje ani nic się z nim nie dzieje
    + ładnie pachnie
    + nie podrażnia

+/- nawilżający to on nie jest (sam nie daje rady) ale też nie przesusza jakoś przesadnie
    +/- działanie antytrądzikowe? sama nie wiem, ani lepiej ani gorzej niż z innymi kremami, pewnie jakoś pomaga, ale nie wiem w jakim stopniu, bo nie ryzykuję całkowitego odstawienia kremu, niemniej pory mi się wciąż zapychają, inne niespodzianki też się zdarzają, więc mam pewne wątpliwości co do działania effaclara

- cena
    - opakowanie - uważam, że tubki są po prostu niepraktycze

W sumie, nic specjalnego. Nie wiem czy do niego wrócę, może jak zabranie mi pomysłów w chwili wybierania nowego kremu?

Używam tego produktu od: wiosny 2013
    Ilość zużytych opakowań: kończę drugie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić mlle_chloe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam
  • Mam cerę tłustą, mimo tego ze nie miałam jakiegoś strasznego trądziku, często pojawiały mi się wypryski lub podskórne gule, po których potem zostawały ślady.
    Ten krem zdziałał cuda, po regularnym stosowaniu (smarowałam twarz codziennie wieczorem) zobaczyłam znaczne efekty. Blizny po wypryskach znikneły, poprawił mi się koloryt cery, wypryski teraz pojawiają się sporadycznie, a podskórne gule w ogóle. Teraz nie używam go już codzinnie, tylko kiedy widze, że stan mojej cery się pogarsza, np. przy zmianie pór roku, od razu po niego sięgam, bo wiem, że mi pomoże.
    Na początku strasznie mnie wysuszał, skóra była ściągnięta, czasem szczypała. Nie chciałam używać go na dzień, żeby nie przesadzić, poza tym nie powinno wystawiać się po nim twarzy na działanie promieni słonecznych.
    Krem nie jest jakoś bardzo wydajny, starcza mi średnio na 3 miesiące. Jego cena też nie jest niska, chociaż przez jakiś czas był w aptekach na promocji. Mimo wszystko jest wart swojej ceny. Sprawdził mi się idealnie, wszystko co obiecuje producent w moim przypadku okazało się prawdziwe.
    Miałam w planach spróbować też Triacnal z Avene, ale po tym co ten krem zrobił, nie potrzebuje niczego innego. Naprawdę polecam

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić paula94ck za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kocham Go!
  • Od wczesnych nastoletnich lat mam cere tlusta i ciagle z nia walcze. Nigdy nie mialam strasznego tradziku, ale zaskorniki nawracajace w tepie blyskawica, ciagle jakas kaszka tu i tam, a ze rak nie umiem utrzymac przy sobie, wywolywalam sobie zawsze wypryski. Majac 25 lat myslalam, ze moja cera sie juz uspokoila, ale oto wysypalo mnie niemilosiernie i nic nie chcialo na to pomoc. Meczylam sie tak dobre pare miesiecy, az popchnieta opiniami na wizazu zakupilam to cudo i regularnie stosowalam 2 razy dziennie. Pierwsze efekty byly po 2 tygodniach, przestaly mi wychodzic nowe wypryski, ale ciagle mialam grutki na calej twarzy i kaszke na czole. Po miesiacu prawie wszystko zniknelo! Teraz uzywam juz prawie 3 miesiace, moja cera jest tak ladna, ze jak nigdy zdarza mi sie wychodzic nawet bez makijazu (do osiedlowego sklepu, nie przesadzajmy ) i oby nigdy La Roche Posay nie zdecydowal sie go wycofac!

Zalety:
    - jest cudowny, dziala niesamowicie skutecznie, po miesiacu gladka buzia
    - nie przesusza cery, dopiero teraz po ok. 3 miesiacach czuje potrzebe wprowadzenia jakiegos nawilzacza i to niewielka
    - swietnie sie na niego naklada makijaz i utrzymuje sie bardzo dlugo, jak zwykle matuje sie i przypudrowuje w polowie dnia, ale podklad trzyma sie caly dzien
    - wystarczy go uzywac niewiele, mi opakowanie starczylo na prawie 2 miesiace stosowania 2 razy dziennie

Wady:
    - zadnych, ale to absolutnie zadnych!

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: Jedno cale, w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Delicioussssss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Leczy blizny
  • Mam problemy ze śladami po trądziku na plecach, z tym ten krem świetnie sobie poradził, juz po dwóch tygodniach wyleczył mi rany i blizny.

Jeśli chodzi o twarz nic mi nie pomógł na trądzik tylko jeszcze go nasilił.

Więc jak macie problemy z trądzikiem na plecach lub dekolcie to polecam, ale na twarz nie.

Chcesz pochwalić Gooooosiia za czytelną i pomocną recenzję?