La Roche-Posay, Effaclar Duo (Krem eliminujący zmiany trądzikowe o podwójnym działaniu)

Effaclar Duo jest kompletną pielęgnacją zawierającą 4 składniki aktywne, aby skutecznie działać na dwa główne objawy trądziku:

- zapalne zmiany trądzikowe (krosty i grudki): niacynamid i pirokton olaminy aby oczyścić skórę i chronić przed powstawaniem nowych zmian trądzikowych,

- zaskórniki: połączenie LHA z kwasem linolowym aby odblokować pory i eliminować martwe komórki odpowiedzialne za ich zatykanie.

Uzupełnieniem składników aktywnych jest woda termalna z La Roche Posay o właściwościach kojących i zmniejszających podrażnienia.

Po 4 tygodniach pory są odblokowane a zapalne zmiany zredukowane. Skóra jest gładka i oczyszczona. Krem długotrwale przywraca równowagę skórze, aby nadać jej zdrowy wygląd. Na początku stosowania stan skóry może się przejsciowo pogorszyć.

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance (01.10.2009.)

Cena: 49zł / 40ml

/m/

Nie najgorsy

Miałam nadzieje, że ten produkt pomoże mi zmniejszyć zaskórniki i wypryski. Niestety to się nie stało, żadnej poprawy. Mam mniej zaczerwienioną twarz lecz nie jest to spektakularny efekt.
Plusami: nie zapycha porów, konsystencja, wydajny.
Minusy: wysusza, brak działania kremu, cena, nie nadaje się pod makijaż.

genialny dla osób u których zaczyna się trądzik

Jest idealnym kremem na niedoskonałości. Na opakowaniu jest napisane, że po 1 nocy jest już różnica i ja się pod tym PODPISUJĘ!
Plusy:
-w czasie stosowania produktu, praktycznie żadne wypryski nie występują
-jest wydajny (smarując 4-5 razy w tyg starczyło na 6 miesięcy)
-Blizny po pryszczach schodzą już po 4 dniach
- bardzo dobrze nawilża
-cudowny zapach
RADA : cena może odstraszyć, ale WARTO !
Przeważnie kupuję go z żelem effaclar i płacę 45 zł (w aptece). Zestaw tworzy super team.

Ilość zużytych opakowań: 2 i zaczynam 3

bardzo przesusza

Zużyłam kilka opakowań tego produktu.

Kupiłam go za na namową dermatologa w walce z trądzikiem. Na początku stosowałam całą serię Effaclar, jednak z czasem moja cera stała się bardzo, bardzo przesuszona. Mimo tłustej strefy T na brodzie i czole pojawiły się suche skórki.

Używam go teraz doraźnie i zawsze z kremem nawilżającym.

Długofalowo nie sprawdził się na mojej wrażliwej cerze.

Ilość zużytych opakowań: kilka

Mój ulubiony krem na trądzik

W końcu znalazłam odpowiedni krem dla mojej cery! Po latach poszukiwań, prób, cierpień i łez :D OTO JEST!

Plusy:
+ zredukował trądzik i wszystkie inne paskudztwa na twarzy do ZERA
+ nie zapycha
+ bezzapachowy
+ nawilża
+ szybko się wchłania
+ leciutki, delikatny
+ wydajny
+ cudnie wygładza skórę
+ ogranicza świecenie skóry w strefie T

Miło jest kupić go w promocji, aczkolwiek za takie działanie nie miałabym problemów, żeby go kupić w cenie regularnej (49zł w Super-Pharm).

Używam tego produktu od: około roku

Mnie troche podrażnił na początku stosowania, mialam wypaloną skórę do czerwoności na brodzie. teraz

Mimo tego, iż na początku mnie podrażnił (na brodzie) sprawdza sie w miare dobrze . Nic nowego mi nie wyskakuje. NIestety nie stosuję go codziennie, bo u mnie zbyt częste stosowanie powoduje straszne napięcie skóry.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Nie dla mojej cery

Krem kupiłam po wielu reklamach, naczytawszy się wielu recenzji (w większości wychwalających) i po poleceniu go przez dermatologa. Borykam się z problemami skórnymi, nie są one duże, lecz chciałam doleczyć wszystko do końca, więc po przeczytaniu tak wielu dobrych opinii miałam nadzieję, że i mnie pomoże w tym procesie. Niestety, stan skóry nie tylko się nie poprawił, ale i pogorszył. Używałam od ponad miesiąca, co zgodnie z zapewnieniami producenta, skóra powinna być już idealna lub przynajmniej jakoś wyglądająca.

+ładny zapach

-brak efektów poprawy
-nie usuwa przebarwień
-nie nawilża
-pogorszył stan mojej cery

Zdecydowanie jestem na nie i nikomu nie polecę!
Wszystko oczywiście zależy od typu cery i problemu, u mnie się nie sprawdził, jak dla mnie produkt przereklamowany :)
Lepiej się może sprawdzi dla osób z naprawdę małym problemem, lecz jak dla mnie kupienie tego jest zdecydowanie złą inwestycją.

Dobry krem do problematycznej skóry

Kupiłam go, gdy z końcem lata pojawiły się u mnie większe problemy z cerą. Trafiłam wtedy na bloga Kosmostolog, gdzie bardzo fajnie opisane są problemy cery tłustej, trądzikowej. Również była tam recenzja kosmetyków z tej serii i gdy poznałam dokładne działanie tego kremu stwierdziłam, że muszę go wypróbować.
Wyeliminował swędzenie i przesuszenie skóry na nosie, złagodził ogólne zaczerwienienia i skutecznie łagodzi zmiany trądzikowe. Oczywiście nie było tak, że po zastosowaniu go moja cera nagle stała się idealna, ale obiektywnie mogę stwierdzić, że swoje robi.
Formuła jest lekka, szybko się wchłania, nie zostawia lepkiej warstwy, nawilża. Nawet trochę ogranicza wydzielanie sebum. Przy stosowaniu regularnym.
Nawet jeśli ktoś nie zauważy spektakularnych efektów, to na pewno lepiej używać jego, niż innych kremów, które narobią tylko szkody. Ja go doceniłam po czasie.
Mimo dosć wysokiej ceny, to 40ml jest wydajne, używam już parę miesięcy (na początku 2x dziennie) i dopiero powoli go kończę.

Używam tego produktu od: października

Polecam!

zachęcona opinią koleżanki kupiłam krem i jestem nim zauroczona, łatwo się go rozprowadza, szybko się wchłania, ładnie pachnie, idealnie pasuję pod makijaż, nie wyszusza mi skóry, a po niedoskonałościach ani śladu! polecam!

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Dotychczas najlepszy!

Przez problemy z trądzikiem ok 1,5 roku temu poszłam do dermatologa i on przepisał mi m.in właśnie ten kosmetyk. Sprawdził się w 100%! Póki mój dermatolog mi go nie polecił stosowałam zwykłe kosmetyki przeciwtrądzikowe ze sklepowych półek, niestety, bez wyraźnej poprawy... Oczywiście, lepszy stan cery zawdzięczam także odpowiedniej diecie (także poleconej przez dermatologa) ale to Effeclar Duo - moim zdaniem - w głównej mierze jest sprawcą cudownej poprawy ;) Skóra po jego zastosowaniu jest cudownie gładka i miękka w dotyku; kosmetyk też ładnie pachnie (osobiście uwielbiam ten zapach).
Obecnie stosuję go jedynie okazjonalnie, gdyż moja cera nie wymaga codziennego stosowania ;).
Cena niestety nie jest zachwycająca, ale zawsze staram się go kupować, gdy są promocje w Super Pharm i robię sobie zapasy na dłużej ;) . Oprócz mnie stosują go także moje siostry, które również nie zamieniły by go na nic innego!

Jedynym minusem, jaki muszę wskazać jest jego powolne działanie - zadowalający efekt uzyskałam po 2-3 miesiącach regularnego stosowania. Uważam jednak, że warto!!!

PS. O popularności i działaniu tego kosmetyku mogą świadczyć kolejki i ,,walka" o każde opakowanie, gdy są na niego promocje ;)

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania, 5 w trakcie

Krem jest dobry,ale nie idealny

Mam ostatnio problem z moją cerą,bardzo przesusza się na policzkach,a przetłuszcza w strefie T,przez to na brodzie pojawiły mi się niewielkie wypryski,zaskórniki oraz grudki.
O istnieniu kremu wiem od dawna,polecało go wiele osób dlatego byłam pewna,że pomoże mi z moim problemem i krem faktycznie działa,ale na pewno nie tak szybko i spektakularnie jak obiecuje producent.Używam kremu wraz z żelem oczyszczającym z tej samej serii od około miesiąca i po takim czasie faktycznie widać poprawę ,wypryski zmniejszają się i stopniowo znikają ,zniknęły także zaskórniki,ale myślę,że to raczej zasługa żelu do mycia.Ogólnie skóra wygląda zdrowiej.Po użyciu kremu,muszę jeszcze nałożyć krem nawilżający bo krem trochę wysusza.Niestety nie poradził sobie z podskórnymi wypryskami.

plusy
+działa,po pewnym czasie widać poprawę
+nadaje się pod makijaż
+ładny,delikatny zapach

minusy
-wysusza
-w moim przypadku nie działa szybko
-cena

hit!!!

To taki "must have" w mojej kosmetyczne - od lat. Skutecznie walczy z moimi punktowymi niedoskonałościami na twarzy i dekolcie. Wycisza je, nie pozwala rosnąć. Trochę wysusza, jest piekący, kwaśno-gorzki kiedy dostanie się na śluzówkę. Wydajny, wystarczy odrobina. Dość higieniczny, choć mógłby mieć pompkę. Cena jak zwykle zbyt wysoka, ale i tak zawsze go muszę mieć.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka, ale żadno do końca

Tak!

Sama osobiście go nie stosowałam ale na twarzy mojej siostry zdziałał cuda! Siostra ma problemy z trądzikiem i ma przebarwienia oraz tłustą cerę. Po miesiącu stosowania jej cera jest jak z reklamy, aż jej zazdroszczę. Poprosiła mnie o danie recenzji i z przyjemnością polecam go każdej kobitce :)

Używam tego produktu od: 2015
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

ten krem nie spełnił ani jednej z obietnic dawanych przez producenta

kupiłam ten krem ponieważ poleciła mi go moja dermatolog do stosowania na dzień.

Cóż mogę o nim powiedzieć...

plusy:
+ lekka konsystencja
+ nie zapycha porów
+ bardzo wydajny
+ skóra po nim jest bardzo sprężysta

minusy:
- daje zdecydowanie zbyt subtelny efekt nawilżenia
- nie usuwa nawet najdrobniejszych przebarwień
- nie zwalcza niedoskonałości
- tubka jest opisana wyłącznie w języku francuskim

...mnie ten produkt nie ujął. Z pewnością już do niego nie wrócę.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże