Powiększ Schwarzkopf, Schauma, Szampon ziołowy `7 ziół` do włosów normalnych i przetłuszczajacych się

Zgłaszająca osoba: patisonek87

Zawiera specjalnie skomponowany zestaw 7 ziół - m.in. rozmaryn, rumianek, tymianek i krwawnik oraz kompleks witamin - pantenol i witaminę PP. Szampon normalizuje funkcjonowanie gruczołów łojowych. Nadaje włosom puszystość i miękkość. Pełny efekt pielęgnacyjny uzyskasz stosując również balsam ziołowy.

Skład: Aqua, Sodium Laurenth Sulfate, Disodium Cocamphodiacetate, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Laurenth-4, PEG-7 Glyceryl Cocoate Parfum, Salicylic Acid, Cocamidopropoyl Betaine, Niacinamide, Panthenol, Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-10, Linalool, Glycerin, Hexyl Cinnamal, Butylene Glycol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Equisetum Arvense Extract, Humulus Lupulus Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Urtica Dioica Extract, CI 47005, CI 42090

Cena: ok. 9zł / 400ml
/bw/

• Ot taki szampon
  • Plusy
    + nie przetłuszcza włosów
    + nie nasila łupieżu
    + nie powoduje alergii
    + wydajny
    Minusy
    - nie przedłuża świerzości włosów
    - slsy w składzie
    - troche plącze włosy
    Szampon nie szkodzi ale też nie pomaga. Szukałam czegoś co nawilży włosy na końcach, ułatwi ich rozczesywanie, jedncześnie ich nie obciąży. Szukam dalej.

Ilość zużytych opakowań: jedno duże

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić miii za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 2 raz(y)
  • Wiele ekstraktów plus ładny zapach.
  • Plusy:
    - piękny zapach
    - bogaty skład
    - dobrze oczyszcza
    - dość wydajny

jednak ogólnie szampon, który niczym się nie wyróżnia spośród wielu innych

Używam tego produktu od: 3 m-cy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić elbaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ziołowa perełka
  • Słowem wstępu powiem, że kiedyś unikałam silikonów w odżywkach jak ognia, dziś powoli wprowadzam je do mojej włosowej diety więc razem z nimi do mojej łazienki musiał zawitać szampon z SLS w składzie. Mój szampon ma jedno zadanie - zmieść z powieszchni włosa wszystko co się tam nagromadziło. Nie oczekujmy od szamponu cudów - to produkt, który mamy pare minut na głowie więc nie będzie miał superodżywczego wpływu na nasze włosy - od tego jest odżywka.

Za 10 złotych nabyłam w Rossmanie butelkę tego oto cuda. Jest ona wykonana z jasnozielonego, perłowego plastiku. Dokładnie tak samo wygląda kosmetyk - perłowa, jasnozielona i dosyć gęsta masa o nieco chemicznym, ziołowym zapachu.

Jest to tak zwany szampon perłowy - ma bogaty skład i gdyby nie napis na opakowaniu głoszący, że to szampon dla włosów przetłuszczających się nigdy bym na to nie wpadła. Wydaje mi się, że cienkie, przetłuszczające się włosy łatwo ulegną obciążeniu ale dla moich włosów nadał się idealnie.

Jeżeli chodzi o skład to czego tutaj nie ma? Jest rumianek, olej rycynowy, panthenol, melisa, krwawnik, tymianek... To całkiem sporo jak na kosmetyk myjący.

Szampon bardzo mocno się pieni co nie jest niczym dziwnym z SLS. Co podoba mi się najbardziej to gęsta, kremowa piana która tworzy się przy myciu, a nie jakieś tam popłuczyny. Dzięki temu mała ilość szamponu wystarczy na bardzo dokładne mycie.

A jak z samym myciem? Bez zarzutu. Włosy są bardzo świeże ale nie jest to ten "skrzypiący"rodzaj świeżości. Są wyraźnie uniesione, szczególnie u nasady. Już przy spłukiwaniu zaobserwowałam, że włosy utworzyły zbitą taflę - absolutnie nie są splątane. Mimo, że szampon ma SLS nie jest typowym "rypaczem", który razem z brudem wypłucze nam włosy.

Reasumując - szampon jest bardzo dobrej jakości. Sama nie wiem czy kupię go ponownie bo jestem w trakcie akcji, która ma zmniejszyć moje wydatki na obsesje jaką są moje włosy. Jeśli tańszy szampon się nie spisze na pewno wrócę do tego.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ShrinkingViolet za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cienizna
  • Ten szampon to, według mnie, kompletna słabizna. Nic mi się w nim nie spodobało. Wiem, że ziołowe szampony przeważnie nie powalają cudownym zapachem, ale ten po prostu śmierdzi jak zgniła pokrzywa. Mam przetłuszczające się włosy, które muszę dosłownie codziennie myć i zaczyna mnie to serdecznie męczyć. Miałam nadzieję, że ten produkt mi pomoże, ale on niestety tylko przyśpiesza ich przetłuszczanie się. Stosując go na dłuższą metę, łepetynę musiałabym myć chyba dwa razy dziennie, żeby nadawała się do pokazywania ludziom. Już po kilku zastosowaniach spowodował u mnie łupież. Jakby tego wszystkiego było mało, to źle wpływa na stan włosów, które są po nim matowe, elektryzujące się i bardzo trudne do rozczesania.

Szampon powinien nazywać się "Schwarzkopf, Schauma, Szampon ziołowy '7 ziół' zwłaszcza NIE do włosów normalnych i przetłuszczajacych się".

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Chcesz pochwalić Kachiguri za czytelną i pomocną recenzję?
  • Schauma jest niezawodna
  • Bardzo lubię szampony schaumy i często po nie sięgam.

Plusy:
    -Włosy nie porzetłuszczają się tak szybko
    -Są gładkie
    -Lśniące
    -Miłe w dotyku
    -Jakby odżywione/nawilżone

Minusy:
    Brak.

Używam tego produktu od: Długiego czasu
    Ilość zużytych opakowań: Kilka dużych

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Osiemnastka0504 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych, chociaż nie najlepszy
  • Szampon,który jak na razie radzi sobie najlepiej z moimi skłonnymi do przetłuszczania się włosami. Nie zdziałał cudów na moich włosach (niestety), ale radzi sobie dość dobrze, jest szamponem ziołowym i w miarę tanim, więc na pewno będę do niego wracać.

Ilość zużytych opakowań: Dużo

Chcesz pochwalić karolijka za czytelną i pomocną recenzję?
  • kiepski jak Ferdek
  • Nie spełnia swojej podstawowej roli - włosy po jego użyciu przetłuszczają się szybciej niż po standardowym szamponie.

Wady:
    - przetłuszczenie - mogłam się tego spodziewać po ujrzeniu perłowego płynu (perłowy pigment w szamponach obciąża włosy, dlatego osoby z przetłuszczającymi się włosami powinny kupować tylko przezroczyste), ale tego, że będą się "znieświeżać" równie szybko jak w okresie dojrzewania? ten szampon jest do każdych włosów z wyjątkiem przetłuszczających się!
    - podrażnienie - podobnie jak po użyciu któregokolwiek szamponu Alterry z moich włosów sypie się coś, co wygląda jak łupież, choć łupieżem nie jest, a więc poza przetłuszczaniem włosów jest i przesuszenie skalpu, no brawo!!!
    - zapach - dziwny, mocny, bardzo ziołowy i jednocześnie bardzo chemiczny, ble

Używam tego produktu od: luty 2014
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze i ZDECYDOWANIE ostatnie

Chcesz pochwalić demoderniste za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na tak !
  • Bardzo przyzwoity szampon! Za niską cenę, dobrze się pieni , jest wydajny , dobrze myje , w składzie ma ekstrakty z ziół. Z dostępnością też nie ma problemu. Wad nie zauważyłam . Lecz szukam dalej ideału.

Używam tego produktu od: lutegoIlość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Chcesz pochwalić Kamisku za czytelną i pomocną recenzję?
  • no nie za bardzo
  • Zamieniłam moją ukochaną schaumę z fitokofeiną na tą ziołową bo pod czapką włosy zaczęły mi się bezlitośnie przetłuszczac i za nic nie chciały wytrzymać dwóch dni bez mycia.
    Czytałam czytałam i wybrałam ten właśnie szampon że może przedłuży świezość moim włosom bym nie musiała ich codziennie myć. (są długie, pracuję długo i nie mam siły codziennie się z nimi męczyć).
    Niestety zuzyłam całą butelkę i wcale nie zauwazyłam by włosy tłuściły się mniej. nadal musze je myć codziennie chyba, że ryzykuję strąki na głowie w połowie drugiego dnia... za to stały się szorsktie, splątane nie do rozczesania, matowe a do tego dostałam łupieżu.
    Po szaumie z fitokofeiną były przynajmniej w świetnej kondycji, błyszczące i śliczne.
    wracam do mojego ukochanego szamponu.

Ilość zużytych opakowań: duża butelka 400ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić goha80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Odswiezenie i blask
  • Szampon ma przyjemny, naturalny ziolowy zapach. Wspaniale oczyszcza wlosy i ma wlasciwosci nawilzajace lecz nie oblepia wlosow silikonami. Dobrze sie pieni, ma gestą treściwą konsystencję. Przedluza swiezosc wlosow i dodaje im objetosci, a takze nie placze wlosow, po wysuszeniu sa gotowe na czesanie. Szampon nadaje ksztalt fryzurze, sprawia ze wlosy sa sprezyste, blyszczace i pelne objetosci.
    Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 7 duzych opakowan

Chcesz pochwalić domini8 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij