Schwarzkopf Schauma, 7 ziół, Szampon ziołowy do włosów normalnych i przetłuszczajacych się

Zawiera specjalnie skomponowany zestaw 7 ziół - m.in. rozmaryn, rumianek, tymianek i krwawnik oraz kompleks witamin - pantenol i witaminę PP. Szampon normalizuje funkcjonowanie gruczołów łojowych. Nadaje włosom puszystość i miękkość. Pełny efekt pielęgnacyjny uzyskasz stosując również balsam ziołowy.

Skóra głowy
normalna, przetłuszczająca się
do włosów normalnych, do włosów przetłuszczających się
oczyszczające, łagodzące
zapachowa

REWELACJA!

Najlepszy szampon do włosów przetłuszczających się. Myję włosy co dwa dni i ten szampon naprawdę daje radę.
fajny zapach
dobrze się pieni
włosy są miękie i błyszczące
dobra cena

jedynym minusem jest to, że włosy sie po nim czasem elektryzują ( wcześniej nie miałam takiego problemu )

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Nie dla moich włosów. Z kolei mój mąż jest zachwycony

Cześć!

Szampon Schauma 7 ziół kupiłam dla mojego męża. On aż tak dużej wagi nie przywiązuje do tego, jakim szamponem myje włosy, do czasu jak coś będzie nie tak ;). W sumie to wiecie jak to jest, facetowi dasz płyn do naczyń i będzie miał piękne włosy, a Ty używasz najdroższych olejków, szamponów i odżywek, a i tak "siano" na głowie. Oczywiście żartuję:)

Wracając do szamponu. Mój mąż ma bardziej normalne,średnioporowate, trochę przesuszającej się . Ja mam wysokoporowate, puszące się I plączące.Mam przetłuszczające się u nasady, a bardzo suche na końcach. Czasami sięgam po tego typu szampony. Ale rzadko.

Jaki jest 7 ziół?

-pachnie ładnie, ziołowe, delikatnie
-ma emulsyjną konsystencję
- dobrze się pieni
- dobrze czyści włosy
- szybko się spłukuje
-wymagane jest użycie odżywki po tym szamponie [mój mąż też używał]
- i teraz, jeżeli chodzi o mnie- podczas mycia strasznie mi je poplątał. Musiałam użyć naprawdę dobrej maski,żeby je wygładzić i nawilżyć. Włosy były oczyszczone, ale suche I bardzo sianowate. Czyli nie jest moim zdaniem dla włosów wysokoporowatych.
-jest niedrogi
-wydajny

Oceniam szampon na 4, ponieważ mój mąż go lubi, a dla moich włosów po prostu się nie nadaje .

Dobry, ale bez efektu WOW

Mam problem z przetłuszczającymi się włosami, i to nie od dziś. Bez względu na produkt, jaki kupuję, myję włosy do drugi dzień. Obecnie myję swoje kosmyki szamponem Shauma 7 ziół i ten rytuał się nie zmienił.
Szampon jest wydajny i bardzo dobrze się pieni. Wystarczy jego niewielka ilość, żeby dobrze umyć włosy. Do jego atutów zaliczam także bardzo ładny, subtelny, ziołowy zapach.
Po umyciu włosy są trochę szorstkie i bez odżywki, to bym ich nie rozczesała (mam długie włosy, które mają tendencję do kręcenia się i plątania)
Generalnie dobry produkt, ale nie ma ci liczyć na to, że cały tydzień włosy będą w nienagannej kondycji. Dla własnego komfortu używam go co drugi dzień.

Zdecydowanie nie wrócę do niego

Lubię szampony Schauma, ale ten jest totalnie nie trafiony ...
Szampon ma delikatny, ziołowy zapach.
Konsystencja to gęsta perłowa emulsja.
Doskonale się pieni, więc wystarcza niewielka ilość, by dokładnie umyć włosy.
Dobrze oczyszcza.
Jednak włosy po umyciu są jak siano i bardzo trudno je rozczesać.
W efekcie szampon strasznie wysusza włosy i
bardzo niekorzystnie działa na skórę głowy.
Pojawił się łupież, więc nie spełnia dedykowanej funkcji - normalizacji funkcjonowania gruczołów łojowych.

Tradycyjny szampon ziołowy

Ten szampon jest tradycyjnym szamponem ziołowym - na SLESie.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Obecnie farbowane ponownie na burgund / machoń. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (są dni gdy je akceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy)

Ten szampon:
dobrze się pieni. Włosy się po nim plączą, są suche i sztywne, ale to normalne. Bo tak powinien działać szampon, który myje i oczyszcza włosy i skórę głowy. Jak dla mnie świetnie oczyszcza skórę głowy. Nie podrażnia, odświeża i zostawia włosy bez zbędnych rzeczy. Są szorstkie, ale to normalne, bo są dobrze umyte.

Nie, nie zmniejsza przetłuszczania, ale u mnie rzadko który szampon to robi - robił to wycofany szampon z arniką i szampon nie kupowany ze względu na wojnę Rosja - Ukraina nr. 1 babuszki Agafii.

Nie przeciąża włosów, nie są po nim oklapnięte, nie ma efektu naleśnika.

Wydajność w normie, jest kremowy, bardzo fajnie się go nakłada, nie ścieka z ręki. Ładny ziołowy zapach i te nowe opakowania Schaumy są bardzo fajne.

Czy kupię ponownie?
Tak. Dla mnie to standardowy szampon. Polecam.

krótkotrwały efekt świezości

Szampon przeznaczony jest do włosów normalnych i przetłuszczających się. Sama jestem posiadaczką włosów szybko przetłuszczających się i zwykle staram sie myć je co dwa dni , nie chce ich myc codziennie bo są to włosy również farbowane. Jak dla mnie to ten szampon nie jest odpowiedni dla osób które chcą na dłużej zachować świeżość swoich włosów przy problemie z przetłuszczaniem się. Włosy po umyciu są czyste i wyglądają świeżo ale na drugi dzień niestety wymagają ponownego umycia. Szampon ogólnie przesusza skórę.
Produkt bardzo mocno sie pieni i pachnie roślinnie- ziołowo, zapach nie jest zbyt intensywny, nie czuje go na włosach.
Nie kupie ponownie, nie sprawdził sie.

Ulubiony tanioszek :)

Mam włosy skłonne do przetłuszczania się u nasady i suche na całej długości. Ten szampon towarzyszy mi już od ponad roku i nie mam ochoty zamieniać go na inny.

Świetnie się pieni, ma przyjemny, świeży zapach, dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy. Po jego użyciu włosy są takie, jak lubię najbardziej - lekkie, puszyste, odbite od nasady, ślicznie pachną. Dodatkowo jest wydajny, niedrogi i ogólnie dostępny.

Tak jak w tytule, to mój ulubiony szamponowy tanioszek, polecam :)

Świetny

Schauma od Schwarzkopf wśród tanich szamponów jest moją ulubioną marką. Ten produkt zawiera w składzie aż 7 ekstraktów z ziół, a przy tym jest delikatny. Nawet dla wrażliwej skóry głowy będzie odpowiedni. Nie przesusza głowy. Włosy po nim są wygładzone, nawilżone oraz odświeżone. Ma zapach ziołowy, który utrzymuje się dość długo. Szampony z Schauma dowodzą temu, że tańsze szampony są nie raz o wiele lepsze niż te o wiele droższe. Gdy wypróbuję inne szampony tej firmy po ten sięgnę z całą pewnością ponownie.

całkiem fajny

Szampon ma w składzie mocne detergenty dlatego używałam go do mocniejszego oczyszczenia skóry głowy. W tym celu sprawdzał się rewelacyjnie. Myję skórę głowy dwa razy dzięki czemu mam pewność, że skóra jest dobrze oczyszczona.
Szampon był wydajny. Jednak otwór jak dla mnie był zbyt duży przez co czasem wylewała się zbyt duża ilość szamponu.

Zbyt inwazyjny.

Mam długie, gęste włosy. Myję je codziennie. Szampon dobrze oczyszcza skórę głowy, ale sprawia, że włosy szybciej się przetłuszczają. Staram się unikać szamponów z SLS-ami i niepotrzebnie dałam temu szansę.

Być może innym użytkowniczkom szampon przypadnie do gustu. Mnie uczulił - za każdym razem miałam wysyp bolesnych krostek na głowie i szyi.

Szampon do włosów Schauma

+ ładny zapach
+ wydajność
+ dostępność w drogeriach
+ korzystna cena
+ dobrze się pieni
+ dobrze oczyszcza skórę głowy
+ nie obciąża włosów
+ włosy są miękkie
+ wygodne opakowanie

ULUBIONY SZAMPON OCZYSZCZAJĄCY

Od wielu lat mój ulubieniec do oczyszczania skóry głowy, stosuje raz w tygodniu. Dobrze doczyszcza skórę , nie powoduje obciązenia. włosy są odbite od nasady.

Nie podrażnia, ładnie pachnie ziołami.

Dobry szampoon z kategorii rypaczy w dobrej cenie .

Rewelacja!

Pieni się idealnie, ładnie pachnie,
nie szczypie w oczy.
Włosy są lekko puszyste, oczyszczone, nawilżone, naturalnie lśniące oraz miękkie w dotyku, nie elektryzują się. Na pewno są mocniejsze, zdrowsze. Nie potrzebuję już myć włosów codziennie a wystarczy dwa razy w tygodniu.