Rimmel, Stay Matte Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Powiększ Rimmel, Stay Matte Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: emma-e4

Podkład o nowej generacji zawierający naturalne składniki.
Bawełna - długotrwale i skutecznie kontroluje błyszczenie się skóry, eliminując nadmiar sebum.
Rumianek - koi wszelkie podrażnienia i redukuje zaczerwienienia.
Ogórek - delikatnie odświeża i pomaga zachować czystość porów.
Unikalny kompleks Natural Shine Control gwarantuje 12 - godzinny efekt matowego wykończenia i naturalny wygląd cery.
Idealny do cery wrażliwej i skłonnej do alergii - nie zawiera tłuszczu, substancji zapachowych, talku ani parabenów.

Skład: Aqua/Water/Eau, Dicaprylyl Ether, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Butylene Glycol, Mica, Cetearyl Alcohol, Isostearic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Polysorbate 60, Polymethyl Methacrylate, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Magnesium Aluminum Silicate, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Galactoarabinan, Kaolin, Xanthan Gum, Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Zinc Oxide, Sodium Pca, Disodium Edta, Sorbic Acid, Gossypium Herbaceum (Cotton) Powder, Propylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower/Leaf Extract, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, [May Contain/Peut Contenir/+/- : Titanium Dioxide (Ci 77891), Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499)]. (15.01.2012)

• Najgorzej wydane pieniądze
  • Przegladając półkie drogeryjne natknęłam się na ten podkład. Pomyślałam, że dosyć znana marka, produkty ma storunkowo sobre wieć zdecydowałam sie na zakup. Wydałam ponad 20 zł i do dziś tego żałuje.

MINUSY:
    - wysoka cena,
    - nie matuje, a wręcz powoduje błyszczenie twarzy,
    - zatyka pory,
    - bardzo szybko znika z twarzy,
    - kolor ciemniej po chwili, odcina sie.

PLUSY: jedynie w sferze wizualnej,
    - praktyczne, płaskie opakowanie.

Ten prdukt to bubel, nie polecam nikomu.

Nie wiem jak z wydajnością, bo zaprzestałam jego używania.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
    Ilość zużytych opakowań: ponad połowa czeka na wyrzucenie

Chcesz pochwalić Markiza1994 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziwny
  • Jest super przez pierwszy tydzien. Lekki matowy i ladnie pachnie. Potem zaczyna jeszcze bardziej natluszczac skore i zmienia zapach.... Cos ala wilgoć? Nie potragie tego wyjasnic ani opisac..

Używam tego produktu od: Dłużej niż 3 miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić gosia3xx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobrze, że zniknął z półek.
  • Kupiłam ten podkład na zeszłorocznej promocji w Rossmannie -40%. I cieszę się, że kosztował mnie tylko 10zł, bo gdybym wydała na niego ponad 20 to nieźle bym się zdenerwowała. Nie spodziewałam się, że Rimmel zaskoczy mnie aż takim bublem.

Nie narzekam na moją cerę, więc i nie potrzebuję jakiegoś super kryjącego podkładu. Zazwyczaj korzystam z jakichś zwykłych, które lekko wyrównają mi koloryt i będą ładnie trzymać się na buzi. Niestety, ten podkład zmasakrował wygląd mojej cery, wyglądał na niej tragicznie.

Dawałam mu naprawdę wiele szans - nakładałam na różne kremy, bazy. Nakładałam gąbką, pędzlami, paluszkami. Efekt za każdym razem był tak samo beznadziejny, więc ostatecznie dałam sobie spokój i resztkę zużyję jako wygładzacz do nóg latem (mam nadzieję, że nie będzie z tego kolejnej tragedii).

Konsystencja: średnio-gęsty, kremowy fluid.

Zalety:
    *konsystencja ok - nie ścieka, nie jest też za gęsta
    *fajna, płaska tubka, design opakowania ok
    *długa data ważności - 18 miesięcy od otwarcia
    *w składzie bawełna, ogórek, rumianek
    *wydajny

Wady:
    *podkład wygląda na twarzy tragicznie - cera jest jakaś nieświeża, starsza, osadza się na mini-włoskach i w zmarszczkach
    *tworzy okropne, widoczne smugi
    *absolutnie nie matuje, na twarzy wygląda wręcz na tłusty
    *trzyma się około 3h, potem się ściera i to bardzo nierówno tworząc plamy, odcina się na brodzie i na czole przy włosach tworząc pomarańczowo-brązowe zacieki
    *posiadam kolor 100 Ivory - hm, ciekawe od kiedy kość słoniowa jest pomarańczowa - dramat! najjaśniejszy kolor okazał się być przybrązowioną pomarańczką, która dodatkowo ciemnieje na buzi

Ogromny niewypał pod każdym względem - kolor, trwałość, efekt... Rimmel chyba się zorientował, bo ten bubel wreszcie zniknął z pułek. I dobrze, już nikt nie da się nabrać na niezłą renomę marki.

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

Chcesz pochwalić Odylena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najgorszy
  • Ciemniejący na twarzy, ścierający się w kilka chwil i słabo kryjacy to niestety są cechy tego produktu. Gdy zazwyczaj staram się zużywać kosmetyk do końca, ten już długo leży w mojej kosmetyczce przeżywając już 3 podkład kupiony w między czasie. Daje mu pół gwiazdki tylko i wyłącznie za to że znalazłam do niego zastosowanie czyli pokrywanie blizn, siniaków na nogach (tego zawsze mam pełno).

Używam tego produktu od: wiecznność
    Ilość zużytych opakowań: niekończące się 1

Chcesz pochwalić Gwizdi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, lekki podkład
  • Moja cera nie jest zbyt wymagająca, dlatego ja byłam bardzo zadowolona. Idealny do codziennego użytku.
    Trzyma się do 5-6 godzin. Ale jak dla mnie to i tak długo

Ilość zużytych opakowań: 9 małych opakowań

Chcesz pochwalić Klaudynaa94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Używałam koloru 103 True Ivory.

Kupiłam podkład w promocji, kosztował około 10 zł. Niestety to kosmetyk nie dla mnie. Nie zakrywa niedoskonałości i przebarwień. Tworzy smugi, które ciężko rozsmarować. Twarz po nałożeniu tego kosmetyku strasznie się świeci. Nie mam nic na jego obronę.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić Purplemis za czytelną i pomocną recenzję?
  • dziwny...
  • Podkład kupiłam skuszona jego promocyjną ceną, związaną z wycofywaniem z rynku - 9,99. Wybrałam najjaśniejszy odcień.

Moja cera jest cerą mieszaną, która dość szybko się przetłuszcza i wymaga podkładów matujących. Stay matte przetestowałam na dwa sposoby, z czego jeden przeważa na jego korzyść, a drugi wręcz przeciwnie.

Na początku próbowałam nakładać go solo - ta metoda jednak okazała się być klapą. Podkład był mega tępy w konsystencji, szybko zastygał, tworzył smugi, których nie byłam w stanie równomiernie rozetrzeć na twarzy.

Postanowiłam więc mieszać go z kremem BB Under Twenty. I tu strzał w dziesiątkę! Mieszanka ta 50:50 dawała spektakularny efekt. Podkład nie był widoczny na twarzy, krył moje niedoskonałości i przebarwienia. Nie podkreślał suchych skórek, ładnie nawilżał, a przy okazji efekt matowej skóry był zachowany na długo.
    To tylko sprawiło, że wykończyłam w duecie oba produkty i byłam z tego połączenia niezmiernie zadowolona.

Chcesz pochwalić agniechaaaxD za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Polecam jak najbardziej.
    Dawno żaden drogeryjny podkład nie wywarł na mnie tak dobrego wrażenia. Myślę, że produkt ten zostanie ze mną na dłużej. Jakość zdecydowanie idzie w parze z niską ceną. Podkład świetnie się rozprowadza nie ciemnieje po jakimś czasie. Nawet pod koniec dnia skóra wygląda świeżo.

BRAWO RIMMEl

Ilość zużytych opakowań: 3 małe

Chcesz pochwalić justynkap1993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do niczego.
  • To będzie jedna z moich najkrótszych recenzji. A może nawet najkrótsza.

Sprawa jest prosta: podkład jest do niczego.
    Na twarzy się nakłada i ściera jednocześnie (sic!)
    Natomiast, żeby nie było, świeci się niemiłosiernie.
    Tworzy płaty i ciemnieje.

"Podkład" - potwór.

Po kilku tygodniach wyrzuciłam. Nawet nie miałam sumienia go komuś oddać...

Używam tego produktu od: męczarnia trwała kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno nieskończone

Chcesz pochwalić elbrus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie bardzo.
  • Plusy:
    -dostępność
    -odcień pasuje do mojej cery
    -dobrze się rozprowadza

Minusy:
    -cena, a jakość, kompletnie nie idzie w parze
    -po pewnym czasie wyglądałam jak żarówka
    -uwydatnia suche skórki
    -nie redukuje zaczerwień
    -nie kryje dokładnie
    -nie utrzymuje się 12 h jak zapewnia producent
    -opakowanie

U mnie się nie sprawdził, szukam czegoś co pomoże mi ukryć niedoskonałości i blizny. W kosmetyczce mam jeszcze jakieś resztki, moja mama go używa i jest z niego zadowolona.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: cztery

Chcesz pochwalić Malinka92zgr za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij