Rimmel, Stay Matte Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Powiększ Rimmel, Stay Matte Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: emma-e4

Podkład o nowej generacji zawierający naturalne składniki.
Bawełna - długotrwale i skutecznie kontroluje błyszczenie się skóry, eliminując nadmiar sebum.
Rumianek - koi wszelkie podrażnienia i redukuje zaczerwienienia.
Ogórek - delikatnie odświeża i pomaga zachować czystość porów.
Unikalny kompleks Natural Shine Control gwarantuje 12 - godzinny efekt matowego wykończenia i naturalny wygląd cery.
Idealny do cery wrażliwej i skłonnej do alergii - nie zawiera tłuszczu, substancji zapachowych, talku ani parabenów.

Skład: Aqua/Water/Eau, Dicaprylyl Ether, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Butylene Glycol, Mica, Cetearyl Alcohol, Isostearic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Polysorbate 60, Polymethyl Methacrylate, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Magnesium Aluminum Silicate, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Galactoarabinan, Kaolin, Xanthan Gum, Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Zinc Oxide, Sodium Pca, Disodium Edta, Sorbic Acid, Gossypium Herbaceum (Cotton) Powder, Propylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower/Leaf Extract, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, [May Contain/Peut Contenir/+/- : Titanium Dioxide (Ci 77891), Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499)]. (15.01.2012)

• Dobry, lekki podkład
  • Moja cera nie jest zbyt wymagająca, dlatego ja byłam bardzo zadowolona. Idealny do codziennego użytku.
    Trzyma się do 5-6 godzin. Ale jak dla mnie to i tak długo

Ilość zużytych opakowań: 9 małych opakowań

Chcesz pochwalić Klaudynaa94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Używałam koloru 103 True Ivory.

Kupiłam podkład w promocji, kosztował około 10 zł. Niestety to kosmetyk nie dla mnie. Nie zakrywa niedoskonałości i przebarwień. Tworzy smugi, które ciężko rozsmarować. Twarz po nałożeniu tego kosmetyku strasznie się świeci. Nie mam nic na jego obronę.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić Purplemis za czytelną i pomocną recenzję?
  • dziwny...
  • Podkład kupiłam skuszona jego promocyjną ceną, związaną z wycofywaniem z rynku - 9,99. Wybrałam najjaśniejszy odcień.

Moja cera jest cerą mieszaną, która dość szybko się przetłuszcza i wymaga podkładów matujących. Stay matte przetestowałam na dwa sposoby, z czego jeden przeważa na jego korzyść, a drugi wręcz przeciwnie.

Na początku próbowałam nakładać go solo - ta metoda jednak okazała się być klapą. Podkład był mega tępy w konsystencji, szybko zastygał, tworzył smugi, których nie byłam w stanie równomiernie rozetrzeć na twarzy.

Postanowiłam więc mieszać go z kremem BB Under Twenty. I tu strzał w dziesiątkę! Mieszanka ta 50:50 dawała spektakularny efekt. Podkład nie był widoczny na twarzy, krył moje niedoskonałości i przebarwienia. Nie podkreślał suchych skórek, ładnie nawilżał, a przy okazji efekt matowej skóry był zachowany na długo.
    To tylko sprawiło, że wykończyłam w duecie oba produkty i byłam z tego połączenia niezmiernie zadowolona.

Chcesz pochwalić agniechaaaxD za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Polecam jak najbardziej.
    Dawno żaden drogeryjny podkład nie wywarł na mnie tak dobrego wrażenia. Myślę, że produkt ten zostanie ze mną na dłużej. Jakość zdecydowanie idzie w parze z niską ceną. Podkład świetnie się rozprowadza nie ciemnieje po jakimś czasie. Nawet pod koniec dnia skóra wygląda świeżo.

BRAWO RIMMEl

Ilość zużytych opakowań: 3 małe

Chcesz pochwalić justynkap1993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do niczego.
  • To będzie jedna z moich najkrótszych recenzji. A może nawet najkrótsza.

Sprawa jest prosta: podkład jest do niczego.
    Na twarzy się nakłada i ściera jednocześnie (sic!)
    Natomiast, żeby nie było, świeci się niemiłosiernie.
    Tworzy płaty i ciemnieje.

"Podkład" - potwór.

Po kilku tygodniach wyrzuciłam. Nawet nie miałam sumienia go komuś oddać...

Używam tego produktu od: męczarnia trwała kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno nieskończone

Chcesz pochwalić elbrus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie bardzo.
  • Plusy:
    -dostępność
    -odcień pasuje do mojej cery
    -dobrze się rozprowadza

Minusy:
    -cena, a jakość, kompletnie nie idzie w parze
    -po pewnym czasie wyglądałam jak żarówka
    -uwydatnia suche skórki
    -nie redukuje zaczerwień
    -nie kryje dokładnie
    -nie utrzymuje się 12 h jak zapewnia producent
    -opakowanie

U mnie się nie sprawdził, szukam czegoś co pomoże mi ukryć niedoskonałości i blizny. W kosmetyczce mam jeszcze jakieś resztki, moja mama go używa i jest z niego zadowolona.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: cztery

Chcesz pochwalić Malinka92zgr za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie jestem zadowolona
  • Kupiłam ten podkład b był w promocji i na tym kończą się plusy. Nie podoba mi się konsystencja. Jest rzadki, jak rozprowadzam na twarzy to wydaje się tępy i pozostawia nieładną warstwę na cerze, jakbym nałożyła go bardzo dużo. Do tego nie kryje tak jakbym tego chciała i mam wrażenie, że eksponuje niedoskonałości. Gwiazdka za wydajność i trwałość. Mam go rok, a końca nie widać do tego długo utrzymuje się na skórze. Po zmyciu mam wrażenie, że cera jest mocno tłusta. Nie polecam.

Chcesz pochwalić burg za czytelną i pomocną recenzję?
  • Broń Boże...
  • Zacznę od tego, że ma on za zadanie matowic skórę a kompletnie tego nie robi, więc nie wiem dlaczego producent pisze na opakowaniu "podkład matujący".
    Po drugie w małym stopniu kryje. Ma dziwną konsystencje. Dostaje ode mnie jedną gwiazdkę jedynie za skład i niską cenę.

Używam tego produktu od: zakupiłam go kilka miesięcy temu
    Ilość zużytych opakowań: jedno nieskończone

Chcesz pochwalić wiejskababa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średniak
  • Na początku nie był aż tak zły,jednak w trakcie jego używania moja cera stała się przesuszona.

plusy:
    +cena (10 zł w promocji)
    +kolor (u mnie nie ciemnieje)
    +wydajność
    +nie zapycha

minusy:
    -krycie (baardzo słabe)
    -konsystencja (za rzadki)
    -bardzo podkreśla suche skórki

Chcesz pochwalić _mimka_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie polecam
  • Kupiłam skuszona cena i żałuję!
    - nie matuje, skóra zaraz po nałożeniu się świeci
    - szczypie w oczy, ma nieprzyjemny zapach
    - zmienia kolor po nałożeniu na twarz
    - szybko ściera się z twarzy, po godzinie już go nie ma
    Jedyny plus to fajna konsystencja, łatwo się go rozprowadza.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: nie skończyłam jednego

Chcesz pochwalić gwiazdka100000 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najgorszy jak miałam możliwość używać...
  • Kupiłam kiedyś ten podkład za namową koleżanki no i również skusił mnie gratis w postaci tuszu do rzęs. To była katastrofa, ten podkład ma okropną konsystencje, nie wspominając o zapachu i szczypaniu w oczach zaraz po nałożeniu. NIE POLECAM

Używam tego produktu od: 5dni
    Ilość zużytych opakowań: użyty dwa razy i nigdy więcej!!

Chcesz pochwalić Paulincia20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki se
  • Testując wszystkie podkłady jakie mi w ręce wpadną oczywistym było, ze prędzej czy później trafię na stay matte.
    Kupiłam wersję ciut ciemniejszą, letnią, gdy mam opaloną skórę. I całe szczęście bo mogłam oddać go mamie. Gdybym kupiła swojego bladziocha, jak zwykle to nie miałabym co z nim zrobić, a wyrzucać nie lubię.
    Ogólnie jest to produkt dla osób mniej wymagających. Nie matuje! i krótko się trzyma.
    Efekt po nałożeniu zły nie jest ale można dołożyć do pięciu złotych i kupić coś o wiele lepszego.
    Jak dla mnie zdecydowanie za słaby.Używam tego produktu od: kilkunastu miesięcyIlość zużytych opakowań: nie skończyłam jednego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Aithne793 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry!
  • bardzo dobry podklad.! nie zauważyłam wysuszenia, może dlatego że zawsze stosuję krem. kolor ( 100) idealny, mam cerę bardzo bladą i ten odcień bardzo mi pasował. szkoda że wycofali te podkłady, a obawiam się że nowa wersja może nie dać rady.
    cena regularna jest wygórowana ale w promocji można dostać go za 12 zł.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy

Chcesz pochwalić katharina032 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo słaby
  • Nie matuje.
    Niezbyt kryje.
    Zmienia kolor.
    Nietrwały.
    Brzydko wygląda.

Tani? Co z tego, jak beznadziejny. Można kupić taniej mniej beznadziejny bez promocji.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: połowa jednego

Chcesz pochwalić OrientalGirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezbyt
  • Kupiłam go bo był na przecenie w rossmanie z 22 na 10zł.

Nie matuje szybko się po nim świecę, a to jest u mnie najważniejsze!
    śmierdzi

idealny kolor
    fajna konsystencja
    dobrze się rozprowadza
    nawet dobrze kryje o ile ktoś nie ma dużych problemów z trądzikiem
    nie tworzy efektu maski
    Używam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić doma1994 za czytelną i pomocną recenzję?
  • O nie!
  • Nie mam pojecia czemu na opakowaniu jest napisane ze ten podklad jest matujacy. Po uzyciu swiece sie, jak bym na twarz nalozyla maslo. Myslalam ze zadaniem matujacego kosmetyku jest stwarzanie chociazby pozorow zmatowienia skory-a tu nic..

Plusy:
    +w miare dobra konsystencja

Minusy:
    -w ogole nie matuje
    -nie kryje niedoskonalosci
    -zamiast zakryc mankamenty uwidacznia je
    -tworzy efekt maski
    -nawet po nalozeniu kremu matujacego nie spelnia swojego zadania

Używam tego produktu od: miesiaca

Chcesz pochwalić Zosiiak za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Ogólnie mówiąc: dobry podkład za dobrą cenę.

1) Nazwałabym szybciej podkładem kryjącym i wyrównującym koloryt cery, a nie matującym, trzeba po jakimś czasie użyć pudru w kamieniu, bo skóra się świeci;

2)Konsystencja szybko wchłaniająca, więc trzeba szybko nakładać, ale nigdy mi się nia zdazyło żebym miała smugi;

3) Konsystencja jest lekka, zawiera naturalne składniki, moja cera toleruje ten fluid, nie ma późnej po nim wyprysków, jakie miałam po podkładzie z maybelline.

4) Długo się utrzymuje na twarzy, ale tak jak wspominałam, trzeba dodatkowo poprawić pudrem w kamieniu, ale to juz jak kto woli.

5) Za taki fluid cena jest niewysoka.

No i podsumując: podkład jest w miare dobry, najlepiej tolerujacy przez moją cerę, niz jego poprzednicy z tych droższych firm. Jeszcze będę szukać czegoś innego, ale to już pewnie w naturalnych kosmetykach, bo te drogeryjne nie wykazały na mnie wielkiego wrazenia, bo czy jest drogi czy tani, skład ma podobny i cera czuje się lepiej jakby wogóle tego nie używać.

Mam nadzieje, że mój post pomoże Wam w wyborze.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Slicznootka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ujdzie
  • + z puderm z tej samej serii , matuje skore na wiele godzin 4-5
    + fajny zapach
    + kupiony na promocji za 10 zl jest warty
    + nie podraznia

- 26 zl , jego normalna cena jest za wysoka
    - bardzo leisty, przed uzyciem trzeba odwrocic opakowanie do gory , w przeciwnym razie przy otwieraniu wyleje sie..

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

Chcesz pochwalić paula___1992 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na nie.
  • Mam bardzo jasną karnacje i przetłuszczającą się cerę. Miałam nadzieje, że ten podkład pomoże mi ze zmatowieniem.. ale się myliłam. Twarz już po chwili od nałożenia zaczyna się świecić. W dodatku bardzo się klei.
    Mam najjaśniejszy odcień, a i tak moja twarz robi się pomarańczowa..

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno.

Chcesz pochwalić adka777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pasuje.
  • Szukałam na szybko podkładu, a ten był w promocji za 10 zł. Cóż kupiłam i nie żałuję

O dziwo na mojej cerze mieszanej działa.

Umiarkowanie matuje, ale szału nie ma. Jednak twarz się nie świeci jak choinka bożonarodzeniowa. Ale obiecanych 12 godzin nie wytrzymuje, więc ratuję się w strefie T pudrem.

Zakrywa drobne niedoskonałości. Nie kryje jakoś rewelacyjnie, ale lepiej od bb kremów.

Konsystencja mi się podoba - jest taka przyjemna, łatwo się aplikuje nie zostawia smug. Trzeba nałożyć strasznie grubą warstwę aby jakieś smugi powstały lub mieć skórę suchą.

Sprawdza się dobrze do codziennego dziennego makijażu. I podoba mi się zapach, ale nie potrafię go określić.

Zaskoczyła mnie jego pojemność - aż 30ml. (może dlatego że wszystkie moje wcześniejsze podkłady były w szklanych buteleczkach)

Zaznacza się na krostkach i w okolicy nosa. Więc nie polecam dla cery suchej.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Shaleya za czytelną i pomocną recenzję?
  • kiepski
  • skusiła mnie promocja,
    nie matuje
    wrecz gdy sie spoce to widac go na twarzy jak wychodzi i musze zbierac chusteczka.
    kolor dobralam bardzo fajny idealnie pasuje ale podklad nie dla cery mieszanej,
    jestem zawiedziona

Używam tego produktu od: 1miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: polowa

Chcesz pochwalić milosna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fatalny!
  • - pozostawiał smugi na twarzy;
    -skóra błyszczała;
    -miał koić i redukować podrażnienia - nic z tego! wyprysk tak jak był czerwony, taki pozostawał;
    -po każdym jego częstym stostowaniu na skórze, aż roiło się od zaskórników;
    -na początku podkład rzeczywiście był bezzapachowy - niestety po ok. 6 miesiącach było czuć już "plastikowy" zapach (dodam, iż data ważności to ponad rok od momentu otwarcia opakowania).

+wydajny (wystarczył mi na rok, później nie mogłam znieść tego wstrętnego zapachu i wyrzuciłam go);
    +dosyć tani.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Chcesz pochwalić Vicarious93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • plastikowa maska na twarzy
  • Ten podkład kupiłam na promocji w Rossman. Kosztuje około 20 zł. Ja za niego zapłaciłam o ile dobrze pamiętam 12 zł. Mimo że miałam najjaśniejszy odcień ,to i tak był za ciemny. Nie pomagało mieszanie go z kremem do twarzy. Po wymieszaniu miał dziwną konsystencję. Kiedy nakładałam sam podkład na twarz miałam dziwne wrażenie, że nakładam na twarz plastik. Podkład dość ciężko rozprowadzić na twarzy. Dodatkowo ten podkład ma dziwny zapach. Jedynym jego plusem jest to,że maskuje drobne niedoskonałości cery.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: próbuje skończyć pierwsze

Chcesz pochwalić hedonistick za czytelną i pomocną recenzję?
  • ROZCZAROWANIE
  • Na początku używania podkład sprawdzał się na mojej cerze, ale niestety efekt matujący nie był zadawolający. Jednak po jakimś czasie zauważyłam efekt maski na mojej twarzy. Poza tym nienawidzę zapachu podkładu, który ciężko się rozsmarowywuje.

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić K_arolinaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropność
  • Kupiłam podkład,ponieważ szukałam czegoś matującego.
    Niestety się zawiodłam. Dałam mu wiele szans,ale nawet z pudrem matującym się nie sprawdza.

MINUSY:
    -źle się rozprowadza,na skórze robi się gęsty
    -efekt maski
    -pomarańczowa twarz mimo najjaśniejszego odcenia (IVORY 100)
    -po krótkim czasie twarz świeci się bardziej niż na początku
    -nie spełnia swojego zadania jakim jest przede wszystkim matowanie
    -słabe krycie
    -nieprzyjemne uczucie na twarzy
    -ciężki podkład

Nie polecam,zraziłam się do firmy rimmel.

Używam tego produktu od: używałam przez miesiąc

Chcesz pochwalić agnes05 za czytelną i pomocną recenzję?