Bourjois, Mineral Matte, Mineralny podkład w piance

Powiększ Bourjois, Mineral Matte, Mineralny podkład w piance

Zgłaszająca osoba: karambol

Wygodny w użyciu podkład w piance z pudrami mineralnymi, koryguje drobne przebarwienia bez efektu maski. Lekka pianka podkładu błyskawicznie wchłania się w skórę dając jednolity rezultat makijażu bez efektu maski. Daje pudrowe wykończenie makijażu - w trakcie aplikacji zmienia się konsystencja pudru.
Formuła pudru niezatykająca porów wzbogacona w mikronizowane pudry mineralne, nadająca pudrowo-marowy efekt makijażu, pozwala oddychać skórze oraz zachowuje naturalny poziom nawilżenia. Trwałość 8 godzin, bez uczucia ściągniętej skóry. Polecany dla cery przetłuszczającej się i mieszanej.

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Silica, Phenyl Trimethicone, Cyclohexasiloxane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Tribehenin, C30-45 Alkyl Methicone, Lauryl PCA, C30-45 Olefin, Tocopheryl Acetate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Parfum (Fragrance) [+/- (May contain): Mica, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499 (Iron Oxides), Cl 77007 (Ultramarines)] (02.11.2012)

/s/

• Jestem bardzo zadowolona - drobne ale.
  • plus:
    -matowi skórę, a zatem nie potrzebne jest tu użycie pudru
    -nie pozostawia smug
    -lekki, nie zapycha porów
    -odcień idealny żółtawy
    -idealny dla cery MIESZANEJ I TŁUSTEJ

minusy:
    - delikatnie uczucie ściągnięcia - chociaż trudno mi ocenić gdyż stosuję maści wysuszające ;/
    - kilka razy uwydatnił suche skórki, gdy nałożyłam bez lekkiego wcześniejszego nawilżenia skóry

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić meforq za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idelany
  • Ja kupuje na allegro za 20zł+przesyłka.
    Jak dla mnie idealny. Mam cerę tłustą, dobrze matuje. Zakrywa zaczerwienia, skóra się nie świeci. Super konsystencja.
    Mam bladą cerę, zawsze kupuje odcień 081(najjaśniejszy)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowania

Chcesz pochwalić Sara16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mojej cery rewelacja
  • Produkt dla mnie super , kupilam tak troche nie ufnie a tu taka niespodzianka konsystencja super naklada sie latwo wydajny matuje moja cere do 8 godzin pozniej lekko sie swieci bibulka i wszystko ok nie sciera sie nie brudzi nie wiem skad takie oceny ... dla mnie cudo

Chcesz pochwalić anksun za czytelną i pomocną recenzję?
  • bubel
  • Kupiony po mega obnizce chyba koncowka serii wyprzedaz...
    Kolory w miare bez rozowych tonow czyli dla mnie I tu zalety tego produktu sie koncza.
    Zdecydowanie nie dla osob z sucha cera
    Podkresla wszystkie suche mozliwe skorki nawet te o ktorych istnieniu nie mialam pojecia
    Sciaga skore,malo wydajny jest go tylko 18 ml
    I niestety jest efekt maski a na opakowaniu jak byk
    "NO MASK EFFECT" taaaa
    Nie kupowac chyba ze za ulamek ceny tak jak ja.
    Bez zalu wyrzucam do kosza.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 2 szt po 18 ml

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić Emeralda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawiodłam się...
  • Dotychczas większość kolorowych kosmetyków Bourjois jakie miałam mnie zadowalało. W sumie niezadowolona byłam tylko z kompaktu BioDetox. Aż kupiłam ten podkład i to od razu w dwóch odcieniach 82 i 83.

Jaka jest moja ocena?

Podkład ma odcienie, w których każdy chyba znajdzie coś dla siebie. Ja kupiłam jaśniejszy na dzień i ciemniejszy na wieczór i oba były dobrze dopasowane, w sam raz.

Pędzelek jest wygodny, pozwala na nałożenie podkładu ze słoiczka. Niestety, przy nakładaniu podkładu na całą twarz pędzelkiem wychodził efekt "maski idealnej". Ja preferuję zatem nakładanie palcami. Efekt jest wtedy bardziej naturalny, choć daleko mu do ideału.

Podkład podkreśla suche skórki, z którymi nie miałam wielkiego problemu nigdy. Co więcej, wysusza. To jest mega wysuszenie, efekt ściągniętej skóry, który towarzyszy przez cały dzień.

Konsystencja jest rzeczywiście piankowa, ale nie powoduje problemów w nakładaniu go.

Na mojej skórze podkład utrzymuje się jakieś 6-8 godzin, później zaczyna spływać.

Aha - i cena. Podkładu jest TYLKO 18 ml, a nie jak w standardowych opakowaniach 30 ml. Ja już nie kupię choćby z tego względu.

Używam tego produktu od: prawie rok
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe, drugie właśnie się kończy

Chcesz pochwalić Cloudberry za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najgorszy jakiego używałam.
  • Podkład zdecydowanie nie dla mnie. Wysuszył mi skórę tak bardzo, że miałam poważny problem z jej "naprawieniem", mimo, że mam cerę mieszaną. Przez to wysuszenie efekt na twarzy też był brzydki, bo podkład podkreślał wszystkie suche skórki i wyglądałam, jakbym miała swego rodzaju łuski. Poza tym jest bardzo nietrwały, co chwilę musiałam poprawiać makijaż. Pędzelek jest niedostosowany, podkładu nabiera się za dużo i rozprowadza bardzo nierównomiernie. Mimo, że wybrałam najjaśniejszy odcień i tak był dla mnie za ciemny.
    Plusem może być to, że wykończenie faktycznie jest matowe, nie potrzeba byłoby nawet sypkiego pudru, gdyby nie fakt, że tak szybko spływa z twarzy.
    Poza tym, jak dla mnie jest dość wydajny, ale może być to związane z faktem, że starałam się go używać jak najrzadziej.
    Ogólnie jestem na nie.

Ilość zużytych opakowań: 1/2 18ml

Chcesz pochwalić jussol za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie
  • po zapoznaniu się z opiniami, skusiłam się na zakup tego podkładu, zwłaszcza, że cena sprzyjała na allegro i udało mi się go nabyć za jakieś 25 zł.
    jednak bardzo się rozczarowałam,
    bo oprócz plusa, którym była cena, same minusy:
    • zapach
    • beznadziejny pędzelek, który po kilku użyciach nadaje się do wyrzucenia
    • barszo, ale to bardzo nietrwały, utrzymuje się może ze 2 godziny i spływa, wieczorem przy demakijażu w ogóle go już nie ma
    • konsystencja, wiem, że jest w piance, ale próbowałam kilku, podkładów z niższej półki w musie i zrobiły lepsze wrażenie;
    • kolorystyka, słaba, odcienie abstrakcyjne jak dla mnie, mimo, że ten któy zakupiłam wydawał się być ok, bo wcześniej sprawdziłam w drogerii.

Ogółem, nie jest to mój kwc.Używam tego produktu od: 2 tygodniIlość zużytych opakowań: jedno niecałe

Chcesz pochwalić ewela_86_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry podkład ale za mało trwały
  • Kupiłam go w promocji z pędzelkiem w opakowaniu.
    Używałam nr82.

Zalety:
    -średni cenowo
    -fajnie matuje
    -daje bardzo naturalny efekt
    -konsystencja musu
    -bezproblemowy w aplikacji
    -bardzo fajny pędzelek

Wady:
    -za mało trwały

Podkład jest naprawdę bardzo dobry ale za mało trwały.Może kiedyś go kupię.

Używam tego produktu od: dawno temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 szt

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić elizejka za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Podkład jest bardzo przyjemny w użyciu, delikatnym pędzelkiem nakłada się go bardzo komfortowo i szybko.
    Ma ładne odcienie, nawet taka blada osoba jak ja znalazła swój.
    Jest wydajny, mimo małej pojemności.
    Matuje na długo, nie ma potrzeby używania pudru.
    Nie wysusza.
    Wykończenie jest aksamitne, buzia jest miękka, absolutnie nie tworzy efektu maski.
    Trwałości również nie mam nic do zarzucenia - wytrzymuje cały dzień bez poprawek.

Odjęłam jedną gwiazdkę za to, że podkreśla suche skórki (trzeba mieć bardzo, ale to bardzo dobrze nawilżoną skórę) i okropny, jak dla mnie, zapach.
    Moje policzki są przesuszone, strefa T również często odwodniona, ale myślę, że kiedy się z tym uporam, podkład będzie idealny.
    Polecam!

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić aga0402 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • plusy:
    -wygładza skórę
    -dobrze kryje
    -dosyć długo się trzyma
    -stosunkowo tani
    -łatwa, wygodna i przyjemna aplikacja
    -pędzelek do aplikacji w zestawie

minusy:
    -podkreśla suche skórki ( nie nadaje się do suchej cery)
    - pudrowy zapach

Używam tego produktu od: trzy tygodnie

Chcesz pochwalić Usia28 za czytelną i pomocną recenzję?
  • miłość aż po grób. lub koniec produkcji.
  • 1. Jasny. Choć na mnie nieco jeszcze za ciemny [nr 81], to dzięki lekkiemu/średniemu kryciu nie tworzy maski.
    2. Lekki, idealnie lekki i komfortowy.
    3. Wykończenie rzeczywiście matowe. Oczywiście w ciągu dnia skóra nieco się wybłyszcza, ale nie oszukujmy się, to jest nie do uniknięcia. I od czego są bibułki matujące? ;]

Skóra wygląda w nim niesamowicie naturalnie, żadnego włażenia w pory, nierówno schodzących smug, podkreślania zmarszczek. A propos bibułek matujących - po użyciu tychże nie znika z twarzy [co zdarzało mi się przy innych podkładach], jest naprawdę trwały. I co najważniejsze - nie wysusza skóry, czego spodziewałam się po matującym podkładzie w musie. A tu nic, twarz wygląda i czuje się dobrze nawet po męczącym, intensywnym dniu. KWC!

P.S. Pędzelek dołączony do podkładu bardzo miękki i wygodny, ale stacjonarnie, na co dzień wolę go nakładać flat topem z EdM.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca - sądzę, że jeszcze miesiąc i dobiję do dna
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1go

Chcesz pochwalić Bellatrix za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest tak źle
  • Podkład raczej na lato, delikatny, ladnie matuje oraz delikatnie kryje. Bardzo fajny "pedzelek" do nakladania, tylko przypominam o dezynfekcji go chociaż raz w tygodniu!!! Nie jest cięzki po nalożeniu, nie tworzy efektu maski, nie trzab wykanczac pudrem. Polecam, dobry produkt w dobrej cenie

Ilość zużytych opakowań: 2 pojemniczki

Chcesz pochwalić Katie K za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wymaga doskonałej cery
  • Produkt ma bardzo przyjemną konsystencje musu która po nałożeniu zamienia się w pudrową, jednak w zamian za długotrwałe matownienie (nawet 5 godzin bez poprawek) bardzo podkreśla suche skórki. Mało tego po dłuższym stosowaniu wysusza. W okolicy nosa i czoła postały suche plamy
    PLUSY
    + idealny mat
    + pędzelek w zestawie
    + zapach
    + formuła musu
    + delikatna satynowa powłoka na skórze
    + duża gama kolorystyczna

MINUSY
    - cena
    - wysusza
    - podkreśla suche skórki

Chcesz pochwalić kasaii za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cud i Miód. IDEAŁ
  • Zdecydowanie mój KWC!. Ma same plusy a mianowicie:
    - bardzo dobrze kryje
    -wydajny
    -doskonale i na długo matuje- puder jest absolutnie niepotrzebny
    -fajnie pahnie
    -twarz jest po nim gładziutka i bez skazy

Wadą może być cena aczkolwiek ten podkład jest tego wart

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 x 30ml

Chcesz pochwalić Wisienka26 za czytelną i pomocną recenzję?
  • BARDZO DOBRY!!!
  • Na wstępie napiszę,że średnio w ciągu roku testuję kilka różnych podkładów. Ten jest szczególny i coraz bardziej zaczynam lubić tę markę. Ostatnio zakupiłam róż,kredkę i właśnie ten podkład. Jest super, ładnie matuje. Troszkę uwydatnia suche miejsca ale w końcu to podkład matujący jak wskazuje jego nazwa! Poprzedno używałam HEALTHY MIX serum ale skóra po nim się świeci jeśli się ma tak jak ja cerę aktualnie mieszaną piszę aktualnie ponieważ zazwyczaj jest sucha ale ostatnio przez zmiany hormonalne zaczęłą troszkę wariować i skuszona recenzjami na WIZAŻU kupiłam MINERAL MATTE i nie żałuję!!! Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że wszystkie produkty tej marki są świetne i każdy znajdzie coś dla siebie )) Daję 4 i pół gwiazdki bo to jeszcze nie KWC! Ale bardzo, bardzo blisko! Zobaczymy czy przy dłuższym stosowaniu nie wysuszy mi za bardzo cery.
    Używam tego produktu od: tygodnia.
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić magdusia1408 za czytelną i pomocną recenzję?
  • DOBRY
  • ZALETY:

- WYDAJNY ( NAJBARDZIEJ KIEDY UŻYWASZ DOBREGO PEELINGU)
    - DOBRZE MATUJE
    - KAMUFLUJE PRZEBARWIENIA PRZY DRUGIEJ WARSTWIE
    -BARDZO ŁADNIE UJEDNOLICA CERE
    - NIE MA POTRZEBY UZYWANIA SYPKIEGO PUDRU DODATKOWO ,TAKIE 2IN1
    - DOBRZE SIĘ ROSPROWADZA
    - UPIĘKSZA

WADY:

- NIE POLECAM JEŚLI KTOŚ POSIADA SUCHĄ ,ŁUSZCZĄCĄ SIĘ CERĘ,GDYŻ UWYDATNIA ODSTAJĄCE SKÓRKI!!!
    - DOSYC DROGI
    - NIE POLECAM STOSOWANIA PĘDZELKA,NAJLEPIEJ ROZPROWADZIC GO RĘCZNIE , A PEDZELEK ZOSTAWIC SOBIE DO RÓŻU

Używam tego produktu od: ROKU
    Ilość zużytych opakowań: 3 SZTUKI

Chcesz pochwalić Rezezezo za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny podkład,dla mnie prawie KWC
  • Był to mój ulubiony podkład w piance!Niestety wycofano go z produkcj...Co masz na twarzy-słyszałam pytania-bo fajnie wyglądasz.Przede wszystkim matowił dłużej niż jakikolwiek podkład,aplikacja była szybka,dla mnie dołączony pędzel to strzał w dziesiątkę,krył dobrze wszelkie zaczerwienienia i nie "rozsadzał"porów. Leciutki i niesamowicie wydajny, wystarczył mi na cztery miesiące.Odjęłam pół gwiazdki za to,że czasem potrafił podkreślać suche skórki na nosie-zawsze mam z tym problem i przyznam ,że oprócz mattitude robią to każde musy i pianki,które stosowałam.Myślę ,że przy dobrym nawilżeniu cery nie byłoby problemu.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić annamaxima za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 10 raz(y)
  • Najlepszy
  • Mam cerę mieszaną, skłonną do przesuszania się, a jednocześnie błyszczącą na nosie i czole. Okazyjnie wyskakują jakieś krostki.

+ jako JEDYNY matuje moją twarz nawet na 8 godzin (rekord),
    + ładnie ujednolica,
    + kryje niewielkie niedoskonałości,
    + wygodny w aplikacji, nie smuży,
    + wydajny,
    + nie zapycha,

- wysusza niestety
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić babti za czytelną i pomocną recenzję?
  • ulubieniec
  • Lekki, matujący podkład do mieszanej skóry. Daje śliczne pudrowe wykończenie, efekt zdrowej, promiennej cery. Kiedy zaczęłam go stosować, dużo koleżanek zwróciło uwagę, jaką mam ładną skórę naprawdę widać różnicę. Bardzo przyjemnie się rozprowadza, ładnie pachnie. Nie daje efektu maski. Ogromny plus za ładne, jasne odcienie. Dość wydajny.

Minusy: nie jest zbyt trwały, wymaga poprawek w ciągu dnia. Przy dłuższym stosowaniu przesusza suche partie twarzy, więc wg mnie mieszane skóry powinny go używać na zmianę z bardziej nawilżającym podkładem.
    Czepiam się jeszcze opakowania- nie lubię słoiczków, są niehigieniczne.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie czwartego

Chcesz pochwalić paulinako za czytelną i pomocną recenzję?
  • kiepski
  • kupiłam ten podkład zachęcona pozytywnymi opiniami na wizażu. jestem jednak ROZCZAROWANA!

Podkład zupełnie nie sprawdza się w przypadku mojej mieszanej cery.

- skóra świeci się po 3 godz
    - jest nietrwały - spływa z twarzy
    - zbiera się przy brwiach
    - nie ma filtra
    - ma nieprzyjemny zapach
    - tępo się rozprowadza
    - czasem się roluje

+ poręczne opakowanie

+/- średnie krycie, dla osób z wypryskami się nie sprawdzi

Ilość zużytych opakowań: pół

Chcesz pochwalić natalie3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry;-)
  • Ten podkład spokojnie mogę polecić dla cer tłustych/mieszanych ;-)

Pokład świetnie sobie radzi z nadmiernym świeceniem się skóry w ciągu dnia!Dobrze kryje niedoskonałości

Po drugie daje cerze naturalny efekt, bez maski, bez smug i nie spływa w ciągu dnia...jest dość trwały!

Denerwuje mnie czasami aplikacja tego podkładu dołączonym pędzelkiem....bywa to niewygodne;/Gdy mam troszkę wysuszone partie twarzy podkład niestety podkreśli to w brutalny sposób;/

W ciągu dnia w "nagłych przypadkach" używam bibułkę i/lub nakładam odrobinkę podkładu....nie robi przy tym żadnych smug...no i mozna go wszędzie nosić.....zmieści się w każdej przegródce

Chcesz pochwalić lo_czek za czytelną i pomocną recenzję?
  • prawdziwie matujący podkład
  • Jak do tej pory najfajniejszy podkład jaki miałam jesli chodzi o mat.Spełnia swoją rolę w 100% Bardzo fajna forma aplikacji, początkowo bylam sceptycznie nastawiona do dołączonego pedzelka a tu miłe zaskoczenie !!! Podkład ładnie się nakłada i to w odpowiedniej ilości, w dodatku pedzelek pomaga wykończyć makijaz bez ryzyka i smug.
    Duży plus za wydajność- mam ten podkład już ponad rok ( przyznjaę że korzystam z podkładów na zmianę- nie uzywam jednego non stop) ale bardzo miłe zaskoczenie- podkladu jakby wcale nie ubywało.
    Co do skórek- zgadzam się uwydatnia je, ale bądzmy szczerzy -żaden podklad tego nie zakryje- po protu trzeba zadbac o odpowiednie nawilżenie skóry.
    Generalnie mówiąc : jestem na tak

Używam tego produktu od: ponad roku

Chcesz pochwalić martens84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • Przetestowałam mnóstwo podkładów, w większości ze średniej i wyższej półki i musze przyznać, że jestem tym podkładem mile zaskoczona.
    Przede wszystkim bardzo wygodna, szybka aplikacja. Dobrze dobrany odcień wcale nie odróżnia się kolorem od naturalnego odcienia skóry (u mnie 83). Mam cerę mieszaną, w kierunku tłustej żeby nie powiedzieć tłustą. Generalnie świece się zwykle po 2-3 h, więc jestem wymagająca jeśli chodzi o trwałośc i mat. I teraz tak: trwałość jest fantastyczna, trzyma się na mojej twarzy bez plam jakieś 12 h włączając odtłuszczanie bibułkami. A mat jest akurat Nie wymagam od podkładów aby zablokowały mi ujścia gruczołów łojowych. Niesamowicie komfortowy w "noszeniu", lekki a zarazem jak dla mnie wystarczająco kryjący. Jeśli ktoś ma duże niespodzianki to niestety musi sięgnąć po inny podkład. Jedyny minus to niehigieniczne opakowanie bo wymaga babrania się w nim palcami jeśli ktoś, tak jak ja, nie chce używać pędzla czy gąbeczki. Daje naturalny wygląd.
    Co do podkreślania skórek, to jeśli ktoś ma przesuszony naskórek to logiczne, że tego typu puder będzie ten defekt podkreślac. Trzeba skórę potraktować peelingiem i systematycznie nawilżać. Mój kwc.

Używam tego produktu od: 2 M-CY
    Ilość zużytych opakowań: PÓŁ OPAK

Chcesz pochwalić Miniblueberry za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • no, no, no!
  • Mimo, że mam cerę mieszaną, a więc chyba odpowiednią dla tego typu podkładów, ten jest okropny! Nie dość, że brudzi, wysusza(!!!), trudno się go rozprowadza w newralgicznych miejscach, to na dodatek twarz w nim wygląda jak po podkładzie za 5zł z kiosku- pudernica!
    Nie wiem dla jakiego typu cery stworzono ten podkład- bo na pewno nie do suchej(będzie podkreślać absolutnie każdą skórkę), a przy tłustej, z niespodziankami na twarzy będzie uwypuklać wszystkie niedoskonałości.
    Odradzam!

Chcesz pochwalić poke za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 7 raz(y)
  • aksamitne wykończenie, ale nie dla suchej skóry
  • Mam suchą, atopową skórę, a do zakupu tego podkładu przekonała mnie promocyjna cena - byłam ciekawa, jak sprawdzi się ten wynalazek na mojej skórze, ponieważ jestem fanką produktów bourjois.
    Używam go w duecie z podkładem bio-detox, jako puder.

Kiedy moja skóra ma lepszy dzień sprawdza się dość dobrze, chociaż i wtedy uwidacznia wszelkie suche fragmenty twarzy. Gorzej niestety, gdy mam problem ze skórą (a o to nietrudno, szczególnie zimą) - wówczas niestety, ale nie nadaje się.

Podkład daje jednak cudowne, pudrowe wykończenie. Skóra jest jakby pokryta aksamitem.
    Pięknie pachnie.

Osoby o suchej skórze mogą spróbować, ale tylko w lepsze dni.

Ogólnie więc wrażliwcom chyba nie polecam.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić adrem za czytelną i pomocną recenzję?