Iwostin, Hydratia, Fizjologiczny krem z ceramidami SPF 15

Powiększ Iwostin, Hydratia, Fizjologiczny krem z ceramidami SPF 15

Zgłaszająca osoba: aante_e

Preparat hamuję utratę mocznika ze skóry. Ogranicza przeznaskórkową utratę wody. Uzupełnia w skórze substancje fizjologiczne. Zawiera fotostabilne filtry UVB: 15/ UVB: 7.
Substancje aktywne:
- Hydrasalinol - unikalna substancja, umożliwiającą dostarczanie mocznikado głębszych warstw skóry i zapobiegającą jego przeznaskórkowej utracie (TEUL).
- Kompleks NMF (Natural Moisturising Factor) - w jego skład wchodzi mocznik, lizyna, sól sodowa kwasu piroglutaminowego (PCA Na) i kwas mlekowy. Wiąże wodę w skórze oraz skutecznie zabezpiecza przed jej nadmierną utratą przez naskórek.
- Ceramidy roślinne - pozyskiwane z ziaren ryżu. Odbudowują struktury lipidowe. Zawierają kwas linolenowy (NNKT), charakterystyczny dla naturalnie obecnych w ludzkiej skórze ceramidów typu I. Wzmacniają przyleganie komórek, dzięki czemu skutecznie zapobiegają przeznaskórkowej utracie wody (TEWL).
- Olej z awokado - chroni i wzmacnia cement międzykomórkowy warstwy rogowej naskórka.
- Hialuronian sodu - wiąże wodę w skórze oraz ogranicza jej przeznaskórkową utratę.
- Mocznik - wiąże wodę w głębszych warstwach naskórka oraz reguluje proces jego rogowacenia.
- Fotostabilne filtry UVB: SPF 15 / UVA: 7 skutecznie chronią przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.
- Woda termalna z Iwonicza-Zdroju - koi i łagodzi podrażnienia

Skład: Aqua Iwonicz Aqua, Glycerin, Propylheptyl Caprylate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dicaprylyl Carbonate, Urea, Cetearyl Alcohol, Octyocrylene, Pentaerythrityl Distearate, Glyceryl Stearate, Sodium Stearoyl Glutamate, Persea Gratissima Oil, Myristyl Myristate, Butylene Glycol, Glycosphingolipids, Sodium Hyaluronate, Hydrolized Wheat, Protein, Sorbitol, Lysine, Diglycerin, Lactic Acid, Sodium PCA, Caprylic/ Capric Triglyceride, Salicornia Herbacea Extract, Polymethylsilsesquioxane Dimethicone, Isohexadecane Cetearyl Methicone, PEG-40 Stearate, Steareth-2, Stearateh-21, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Pullulan, Allantoin, Xanthan Gum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Parfum. (02.10.2014)

/bw/

• Dobry
  • Kremów używam tylko na noc, bo w innym wypadku żaden makijaż nie wytrzymałby mi 15 godz w macie.
    O ile nic się nie dzieje wielkiego z naszą skórą to Hydratia sobie radzi bardzo dobrze - skóra gładka, miękka, bez odstających skórek. Natomiast nie wiem co się dzieje, gdy mamy problemy skórne.
    Wydajność nie jest najlepsza, ale też nie oszczędzam jakoś na nocnym paćkaniu, bo chcę zrekompensować sobie całodzienny makijaż. Ogólnie polubiłam ten krem i chętnie do niego wrócę w promocji, ale też nie powalił mnie na kolana - dla mnie, jeśli chodzi o codzienne użytkowanie (bez większych problemów skórnych) jest porównywalny do np kremu AA, który kupuję za 9 zł czy Physiogel. Jest po prostu dobry, ale nie wyróżniający się szczególnie.
    Opakowanie estetyczne, podoba mi się. Pod koniec użytkowania jest ciężko coś wycisnąć, ja przecinam tubkę, wtedy jest jeszcze na 2-3 bogate użycia.

Chcesz pochwalić Dinulka za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Dobry
  • Kupiłam krem ze względu na potrzebę nawilżenia mojej wysuszonej kosmetykami skórę.
    Mam cerę tłustą, krem ten spełnił moje oczekiwania, ale w końcu za tą cenę powinien był bez dwóch zdań :P
    Szybko się wchłaniał i pozostawiał uczucie nawilżenia. Używałam go tylko na noc, bo na dzień potrzebowałam matu, którego on nie daje.

Używam tego produktu od: 2013
    Ilość zużytych opakowań: 1, zużyłam całą tubkę

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Claucroft za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 3 raz(y)
  • Dobry
  • Lubię ten krem, fajnie sprawdza się pod makijaż, jest lekki i szybko się wchłania. Nie zapycha, ani nie podrażnia. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to mógłby bardziej nawilżać cerę, no ale to mu akurat wybaczam, ponieważ moja skóra jest bardzo wymagająca. Polecam.

Chcesz pochwalić Merys za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny
  • Dobry krem dla suchych cer, nawilża naprawdę dobrze nie zostawiając nas z tłustą powłoką na twarzy.

Daję 4 bo mam wrażenie, że jest mało wydajny i czasami jednak nawilżenie jest dla mnie niewystarczające, ale moja cera to przykład ekstremalnej Sahary

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić mira_belle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy, podstawowy i bezproblemowy krem na dzień
  • + nie zapycha
    + nie podrażnia
    + nawilża
    + nie koliduje z żadnym z moich podkładów
    + posiada SPF
    + przystępna cena
    + przyjemny zapach
    + wydajny

Podsumowując - najlepszy, bardzo podstawowy krem na dzień. Moja upierdliwa, wrażliwa cera go kocha. Z czystym sercem polecam!

Ilość zużytych opakowań: +5

Chcesz pochwalić ThePinkRook za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój KWC!
  • Moja cera zawsze była bardzo problematyczn, tłusta z trądzikiem i mnóstwem zaskórników. Wizyty u dermatologa i leki przepisywane na receptę nie dawały znaczącej poprawy. Zdecydowałam się w końcu na kuracje Izotekiem, która zdziałała u mnie cuda ale od początku powodowała silne przesuszenie skóry twarzy i całego ciała. Wtedy właśnie odkryłam ten krem i problem suchej skóry przestał istnieć.
    Działa fantastycznie, dokładnie nawilża i łagodzi wszczelkie zaczerwienienia. Tylko raz w czasie kuracji zdradziłam go dla innego kremu bo chciałam przetestować coś nowego ale szybko powróciłam do niego z podklonym ogonem.
    Dla mnie świetny produkt i na pewno będę go używać nawet po zakończonej kuracji bo cera po nim jest ładna i promiena, nie zapycha i świetnie się wchłania.
    Poleciłam go też mojej najleprzej przyjaciółce z bardzo problematyczną mieszna cerą i taż już się z nim nie rozstaje

Chcesz pochwalić orzel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • doskonały
  • Treściwy, gęsty, a przy tym nie zapycha porów!!
    Dla mnie niesamowity, ponieważ mam skórę przetłuszczającą się, a jednocześnie odwodnioną. Ten krem naprawia wszelkie wysuszenie spowodowane produktami przeciwtrądzikowymi.
    Na pewno skuszę się na wypróbowanie pozostałych produktów z niebieskiej serii (zielona mi nie słuzyła, wysuszała skórę). Dziewczyny już opisały podstawowe parametry, zatem mi zostało się jedynie zachwycać

Ilość zużytych opakowań: 2 tubki po 50ml

Chcesz pochwalić akaj za czytelną i pomocną recenzję?
  • wrócimy do siebie wiosną
  • Właśnie kończę drugie opakowanie tego kremu i wiem jedno. Wrócę do niego po sezonie ogrzewania. Mimo całej góry substancji nawilżających, moich zachwytów jeszcze miesiąc temu, to teraz przy włączonym ciepłym nawiewie w samochodzie i mocnym ogrzewaniu w pomieszczeniach nie daje rady wszystkim suchym skórkom :
    Na wiosnę na pewno do niego wrócę, ponieważ:
    + świetnie się wchłania -> idealnie nadaje się pod makijaż,
    + nie zapycha -> nie ma wysypu zaskórników itp (a zdażało mi się po niektórych kremach),
    + nawilża,
    + skóra jest miękka w dotyku,
    + wydajny,
    + cena vs jakość (jeszcze kiedy uda nam się kupić z promocją) na plus.
    - w moim wypadku przegrał z ogrzewaniem

Ilość zużytych opakowań: kończę 2 opakowanie

Chcesz pochwalić Bleidd za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warto kupić.
  • PLUSY:
    + dobrze nawilża;
    + koi skórę;
    + łatwo się rozprowadza;
    + nie trzeba go dużo na całą twarz;
    + posiada filtr;
    + wygodne opakowanie dobrze domykające się;
    + lekki, delikatyn, cytrusowy zapach;
    + szybko się wchłania;
    + wydajny;
    + nadaje się pod makijaż;
    + ujednolica kolor buzi;
    + zmniejsza powstawanie różnych zmian na twarzy (zaskórniki, wągry itp.).

Jak dla mnie mógłby być trochę tańszy.

Ilość zużytych opakowań: 1 (50 ml)

Chcesz pochwalić october93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warto pamiętać o tym kremie
  • Poszukiwanie kremu na dzień, to prawdziwa wyprawa na Mont Everest. Niby wchodząc do Rossa lub Hebe półki się uginają od nadmiaru wszelkich mazideł, ale gdy przyjdzie co do czego, to niestety zaczynają się schody.

Moja cera to chyba twarz typowej 30 latki, czyli są rozszerzone pory ale nie ma dramatu, na czole minimalne zmarszczki mimiczne, drobne krostki przed okresem - typ generalnie mieszany, mało wrażliwy ale skłonny do zapychania dosłownie wszystkim. Krem ma być nawilżający, ale bez przesady, bez zapachu i udziwnień

Iwostin kupiłam po przeczytaniu pozytywnych opinii, ale pełna obaw, że mimo wszystko zrobi krzywdę niż ulepszy (przed opisywanym produktem miałam przygodę z Vichy LiftActive Retinol Ha - totalna katastrofa). Ale ten zakup okazał się bardzo dobrą decyzją!

Plusy:
    - nie zapycha! ani jeden pryszcz nie wyskoczył podczas stosowania.
    - mocznik oraz cała reszta nawilża, skóra przestaje być odwodniona, odzyskuję kolor (moja cera, kiedy brakuje jej H2O traci "normalny" kolor, staje się szara)
    - nie uczula (mnie rzadko, kiedy co uczula ale ten chyba nikogo nie skrzywdzi)
    - sprawdza się pod makijażem, kremik BB dobrze się rozprowadza choć trzeba trochę odczekać.

Są i drobne minusy:
    - Jest bardzo gęsty, przez co trzeba odczekać jakieś 10 minut aby nałożyć fluid.
    - ze względu na konsystencję nadaje się raczej na noc niż na dzień (choć obecność filtrów świadczy o czymś odwrotnym)
    - Dosyć mało wydajny - używam go 3 tygodnie i już zużyłam około 75% .

Krem jest bardzo uczciwym produktem, nie oszukuje i spełnia obietnice, naprawdę polecam bo to godne zaufania "mazidło".

Chcesz pochwalić harosza22 za czytelną i pomocną recenzję?