Astellas, Nanobase

Powiększ Astellas, Nanobase

Zgłaszająca osoba: olencja

Nanocząsteczkowa odżywka do pielęgnacji skóry suchej, bardzo odwodnionej. Zawiera ceramidy i inne niezbędne lipidy. Kosmetyk silnie nawilżający, działający też wygładzająco, poprawiający sprężystość skóry, zmiękczający ją, spłycający powierzchowne zmarszczki, opóźniający tworzenie się nowych.
Odżywka zawiera nanocząsteczki parafiny sto dwadzieścia pięć razy mniejsze od tych, które występują w kremach. Dzięki niewielkim rozmiarom wnikają one głębiej i uszczelniają przestrzenie międzykomórkowe w naskórku. Im szczelniejszy jest naskórek, tym mniej wody z niego odparowuje.
Dzięki Nanobase znacznie głębiej wprowadzane są też w skórę naturalne lipidy i ceramidy. Regenerują one barierę ochronną skóry, zabezpieczając ją przed wysuszeniem.
Nanobase dostarcza skórze ceramidy i inne niezbędne lipidy, które przenikają głęboko do warstw skóry, gdzie mogą stanowić dodatkowe zapasy użyte w razie potrzeby i które powodują lepszą ochronę przed nadmierną wilgocią niż zwykłe kremy.
Unikalny skład i unikalna formuła umożliwiają działanie regeneracyjne na trzech etapach regeneracji bariery skórnej.
- Efekt bezpośredni natychmiastowy: szybka redukcja utraty wody przez skórę - osiągana przez działanie okluzyjne (parafina miękka, wosk karnauba, wazelina).
- Efekt pośredni: wypełnienie ubytków między komórkami - dzięki wnikaniu nanocząsteczek parafiny do głębszych warstw naskórka.
- Efekt opóźniony: długotrwałe uzupełnienie brakujących lipidów w naskórku - możliwość wchłaniania części lipidów (ceramid - 3, kwas palmitynowy i oleinowy, cholesterol) przez komórki naskórka, a następnie uwalnianie ich do przestrzeni międzykomórkowej.
Wskazania:
# uszkodzenie bariery skórnej wywołane przez długotrwałą ekspozycję
na wodę, detergenty, rozpuszczalniki, oleje, smary
# skóra spierzchnieta, szorstka, łuszcząca się i popękana
# uszkodzenie bariery skórnej podczas przebywania w ekstremalnych warunkach klimatycznych: mróz, wiatr, a także suche i gorące powietrze
# skóra przesuszona po solariach i kąpielach słonecznych
# sucha i wrażliwa skóra niemopwląt i małych dzieci
# suchość skóry związana ze starszym wiekiem
# choroby skóry takie jak: atopowe zapalenie skóry, wyprysk kontaktowy
z podrażnienia, łuszczyca, rybia łuska

Skład: wazelina, woda, parafina stała, parafina płynna, gliceryna, oileinian sorbitanu, carnauba, cholesterol, ceramid-3, kwas oleinowy, kwas palmitynowy, trometamina karbomer

Cena: ok. 28 zł / 30 g

• bezkonkurencyjny
  • Mój najlepszy krem. Używam go chyba już wieki!
    Nakładam go pod oczy wieczorami. Aplikuję go także na moje wrażliwe policzki. Dodaje mojej skórze takiego powera, że szkoda gadać. Jest baaardzo mocno nawilżona. Zachwycił mnie już po pierwszym użyciu. Od tamtej chwili jest niezbędny i noszę go praktycznie wszędzie. Przez swoją tłustość nadaje się jedynie na noc, ale to nie problem. W zimie nakładałam go na spierzchnięte od mrozu wargi i po odrobince na twarz. Natłuszcza też moje wysuszone dłonie i skórki. Mogłabym używać go do prawie wszystkiego Jego cena jest niska, a on sam bardzo wydajny.
    Po prostu idealny.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 cale

Chcesz pochwalić sylvia_mua za czytelną i pomocną recenzję?
  • neutralny
  • Kupiłam produkt bo szukałam czegoś mocno nawilżającego a zarazem nie drogiego pod moje oczęta. Produkt nie jest tak doskonały jak wskazuje na to jego ocena na wizaż.pl.
    Po dluższym, codziennym stosowaniu, oczywiście tylko na noc, mogę już stwierdzić , że ma jedynie działanie natłuszczające a nie nawilżające. Krem w ogóle się nie wchłania. Mogę nałożyć go minimalną ilość , a po 2 godzinach od nałożenia dalej pod oczami mam BARDZO TŁUSTĄ warstwę. Nie zauważyłam poprawy kondycji skóry wokół oczu mimo codziennego stosowania przez prawie 3 miesiące. Konsystencja jest "tępa", ciężko się rozsmarowuje. Pod oczy się zwyczajnie nie nadaje, ale docelowo nie do tego jest przeznaczony, więc , żeby wydać rzetelną opinię nakładałam też na noc na całą twarz. I w tym przypadku odczucia podobne: natłuszczona ale nie nawilżona cera, brak wchłaniania, brak różnicy w kondycji cery. Nie zadziałał mi na szkodę ani też nie poprawił stanu skóry dlatego oceniam na 3 bo dla mojej buzi jest zupełnie neutralny.
    Mimo swojej małej pojemności jest bardzo wydajny i to jest jedyny plus.

Używam tego produktu od: 3 mies
    Ilość zużytych opakowań: 1/2

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kinusienka za czytelną i pomocną recenzję?
  • REWELACJA!
  • Bez niego nie mogłabym żyć! Najlepszy kosmetyk do twarzy, jaki kiedykolwiek miałam, a lat mam sporo. Jedyny , po którym nie odczuwam nieprzyjemnego ściągania. Mam bardzo suchą cerę i tylko on sobie z nią radzi. Nawilża, natłuszcza, jest dla mnie ideałem. Zdecydowanie mój HIT.
    Jest tłusty -nadaje się wyłącznie na noc.
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić jana2007 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zakochana po raz drugi!
  • Zacznę od tego, że już kiedyś, zachęcona opiniami, kupiłam ten krem z uwagi, że na powiece wyskoczył mi jakiś czerwony placek zresztą pierwszy raz w życiu. Ten krem szybko sobie z tym problemem poradził i po placku nie było śladu. Więc odłożyłam krem i zapomniałam o jego istnieniu do czasu kiedy czerwony placek znowu się pojawił na powiece wtedy przypomniałam sobie o nanobase. Z uwagi, że od tamtego czasu, kiedy po raz pierwszy go kupiłam minęły pewnie ze dwa lata pobiegłam do apteki ponownie. Zapłaciłam 31 zł, niewiele szczególnie, że jest cudotwórcą. Na drugi dzień po czerwonym placku nie było prawie śladu. Co więcej? od długiego czasu szukam dobrego kremu po oczy, który zlikwidował by zmarchy wynikające z przesuszenia jak wiadomo bardzo delikatnej skóry pod oczami. Przetestowałam wiele kremów z wyższej i niższej półki, lecz z żadnego nie byłam zadowolona, stwierdziłam, że może to nie są zmarszczki wynikające z przesuszenia, a ze starości i niestety kremy sobie już nie radzą w końcu zbliżam się do 30stki. Posmarowałam okolice oczu nanobase i szok, wygładzona skóra pod oczami, zmarszczki praktycznie zniknęły! Już nigdy się z nim chyba nie rozstanę. Byłam w szoku, tyle szukania, a ideał już miałam w ręce, lecz wtedy zastosowałam go tylko na problem z czerwonym plackiem.
    Dlatego polecam spróbować go pod oczy, myślę, że będziecie zadowolone. Fakt konsystencje kremu jest hmm ciężka? Jak już ktoś napisał, trochę "tępa", gęsta, po zastosowaniu trochę się klei i jak nałoży się go zbyt wiele, świeci się, ale zważywszy na efekt jak wygląda teraz skóra pod moimi oczami, mam to gdzieś i kupię go na pewno jeszcze nie raz szczególnie, że nie jest drogi, a pod oczy starczy na dłuuuugo!

Co ważne, jest to chyba dopiero druga moja recenzja na wizażu, jakoś rzadko je dodaje, ale o tym odkryciu musiałam się z Wami podzielić, bo kto wie, może i kogoś zaskoczy równie pozytywnie jak mnie.

Używam tego produktu od: od dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić SpriteOna1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wspaniały krem pod oczy!
  • Kiedy wybierałam się do jednej z najlepszych dermatolożek w Warszawie, obawiałam się bardzo, że na mój problem wiecznie przesuszonej skóry pod oczami zaleci mi jak dotychczasowi - bardzo drogie, nieskuteczne kremy lub maści typu Solcoseryl (zawierający dializat krwi cieląt! brrr...)...
    Moje zdziwienie było naprawdę duże, gdy słynna pani dermatolog zaleciła mi stosowanie właśnie Nanobase, codziennie, na noc. I problem zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

Tak więc polecam zdecydowanie na wszelkie wiecznie przesuszone miejsca!

Ilość zużytych opakowań: Pierwsze w trakcie

Chcesz pochwalić aimere za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudotwórca
  • Ostatnimi czasy moja cera boleśnie odczuwała skutki złej diagnozy postawionej przez dermatologa. Mimo przesuszenia, stosowałam zewnętrzne antybiotyki na wypryski, a twarz wyglądała coraz gorzej, skóra złaziła mi całymi płatami, porobiły mi się ranki, których żaden podkład nie chciał ukryć. Sprawy nie ułatwiała moja skłonność do odrywania schodzących skórek :/.

Ten krem pomógł mi w kilka dni. Tyle zajęło mu zagojenie wszystkich ranek i doprowadzenie cery do stanu, w którym nie boję się pokazać chłopakowi bez makijażu . Stosuję go na wieczór, a rano krem Lipobase tej samej marki. Świetnie się uzupełniają, cera wygląda bardzo dobrze. Sposób aplikacji, brak zapachu itp. nie stanowią dla mnie żadnego problemu, najważniejsza jest skuteczność.

Nie zauważyłam by krem zapychał, a nawet jeśli zacznie - wolę mieć zaskórniki niż odpadające płatki skóry. Trudno mi też ocenić jego wydajność, ale myślę, że nie jest źle - niewiele trzeba wycisnąć by posmarować całą twarz.

Polecam wszystkim, którzy borykają się z nadmierną suchością skóry, łuszczeniem, przesuszeniem, rogowaceniem itp.

EDIT: stosuję odżywkę nieprzerwanie od maja ubiegłego roku, za wyjątkiem upałów, kiedy nie był mi potrzebny. Nigdy jeszcze w środku zimy nie miałam tak ładnej i nawilżonej cery. Dodatkowo odkryłam, że rewelacyjnie działa na opryszczkę. Nie zasusza, ale goi w mgnieniu oka.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić abigajl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry!
  • Krem idealnie nadaje się do skóry suchej z problemami. W niecały tydzień pozbyłam się silnie wysuszonych czerwonych plam z twarzy. Jest niezwykle skuteczny.

Niestety, cera szybko się do niego przyzwyczaja, więc nie mogę stosować go dłuzej niż tydzień, aby zauważać efekty.

Krem jest dość tłusty, stosuje go głównie na noc, ale w skrajnych przypadkach (zima, wiatr) daje radę za dnia (:

Ilość zużytych opakowań: dwa całe

Chcesz pochwalić wersko za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Ten krem jest lekiem na moje problemy skórne na twarzy. Mam cerę bardzo wrażliwą, alergiczną ze skłonnością do tworzenia się placów suchej, zaczerwienionej i szorstkiej skóry - szczególnie na policzkach. Gdy tylko zauważę, że coś takiego mi się pojawia - od razu chwytam za Nanobase. Natłuszcza (dlatego używam go na noc, lub na dzień jak nie wychodzę z domu), regeneruje, odżywia naskórek. Po tygodniu regularnego stosowania problem znika. Policzki są miękkie, gładkie, bez zaczerwień. Produkt nie uczula - co dla mnie alergiczki - jest kwestią priorytetową. Polecam!

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno 30 ml

Chcesz pochwalić ladyk24na7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • naj naj
  • krem jest niesamowity !! używałam prędzej
    Avene Cicalfate i nie było tego efektu co robi z moją buźką Astellas .. super nawilża nie podrażnia mojej skóry, która nawet po zwykłym kremie dla dzieci bambino były opuchnięta uczulona sucha ,, ten krem zregenerował moja buźke do takiego stopnia ze zmarszczki które miałam pod oczami zostały wyprasowane , jest tłusty i dlatego użyuwam go tylko na noc .. w dzien nie trzeba wogle go używac bo skóra jest miekka nawilżona świeża i promienna naprawde polecam dla osob które zmagają sie z uczulenie ...

Chcesz pochwalić kotmietek1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy krem!
  • Mam skórę atopową, POTWORNIE suchą i wrażliwą. Często pojawia się na twarzy pokrzywka, której żaden inny krem nie umie złagodzić.

+jest tłusty, przez co skóra staje się miękka
    +nie ma zapachu
    +skóra jest po nim mięciutka i gładka

-niewydajny
    -drogi

pomimo tych minusów i tak będę go używała, jest to krem, który się sprawdza, naprawdę rzadko wracam do jakiegoś kremu, a tu takie miłe zaskoczenie ;D

Chcesz pochwalić maddie1221 za czytelną i pomocną recenzję?