Astellas, Nanobase

Powiększ Astellas, Nanobase

Zgłaszająca osoba: olencja

Nanocząsteczkowa odżywka do pielęgnacji skóry suchej, bardzo odwodnionej. Zawiera ceramidy i inne niezbędne lipidy. Kosmetyk silnie nawilżający, działający też wygładzająco, poprawiający sprężystość skóry, zmiękczający ją, spłycający powierzchowne zmarszczki, opóźniający tworzenie się nowych.
Odżywka zawiera nanocząsteczki parafiny sto dwadzieścia pięć razy mniejsze od tych, które występują w kremach. Dzięki niewielkim rozmiarom wnikają one głębiej i uszczelniają przestrzenie międzykomórkowe w naskórku. Im szczelniejszy jest naskórek, tym mniej wody z niego odparowuje.
Dzięki Nanobase znacznie głębiej wprowadzane są też w skórę naturalne lipidy i ceramidy. Regenerują one barierę ochronną skóry, zabezpieczając ją przed wysuszeniem.
Nanobase dostarcza skórze ceramidy i inne niezbędne lipidy, które przenikają głęboko do warstw skóry, gdzie mogą stanowić dodatkowe zapasy użyte w razie potrzeby i które powodują lepszą ochronę przed nadmierną wilgocią niż zwykłe kremy.
Unikalny skład i unikalna formuła umożliwiają działanie regeneracyjne na trzech etapach regeneracji bariery skórnej.
- Efekt bezpośredni natychmiastowy: szybka redukcja utraty wody przez skórę - osiągana przez działanie okluzyjne (parafina miękka, wosk karnauba, wazelina).
- Efekt pośredni: wypełnienie ubytków między komórkami - dzięki wnikaniu nanocząsteczek parafiny do głębszych warstw naskórka.
- Efekt opóźniony: długotrwałe uzupełnienie brakujących lipidów w naskórku - możliwość wchłaniania części lipidów (ceramid - 3, kwas palmitynowy i oleinowy, cholesterol) przez komórki naskórka, a następnie uwalnianie ich do przestrzeni międzykomórkowej.
Wskazania:
# uszkodzenie bariery skórnej wywołane przez długotrwałą ekspozycję
na wodę, detergenty, rozpuszczalniki, oleje, smary
# skóra spierzchnieta, szorstka, łuszcząca się i popękana
# uszkodzenie bariery skórnej podczas przebywania w ekstremalnych warunkach klimatycznych: mróz, wiatr, a także suche i gorące powietrze
# skóra przesuszona po solariach i kąpielach słonecznych
# sucha i wrażliwa skóra niemopwląt i małych dzieci
# suchość skóry związana ze starszym wiekiem
# choroby skóry takie jak: atopowe zapalenie skóry, wyprysk kontaktowy
z podrażnienia, łuszczyca, rybia łuska

Skład: wazelina, woda, parafina stała, parafina płynna, gliceryna, oileinian sorbitanu, carnauba, cholesterol, ceramid-3, kwas oleinowy, kwas palmitynowy, trometamina karbomer

Cena: ok. 28 zł / 30 g

• Wspaniały krem pod oczy!
  • Kiedy wybierałam się do jednej z najlepszych dermatolożek w Warszawie, obawiałam się bardzo, że na mój problem wiecznie przesuszonej skóry pod oczami zaleci mi jak dotychczasowi - bardzo drogie, nieskuteczne kremy lub maści typu Solcoseryl (zawierający dializat krwi cieląt! brrr...)...
    Moje zdziwienie było naprawdę duże, gdy słynna pani dermatolog zaleciła mi stosowanie właśnie Nanobase, codziennie, na noc. I problem zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

Tak więc polecam zdecydowanie na wszelkie wiecznie przesuszone miejsca!

Ilość zużytych opakowań: Pierwsze w trakcie

Chcesz pochwalić aimere za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudotwórca
  • Ostatnimi czasy moja cera boleśnie odczuwała skutki złej diagnozy postawionej przez dermatologa. Mimo przesuszenia, stosowałam zewnętrzne antybiotyki na wypryski, a twarz wyglądała coraz gorzej, skóra złaziła mi całymi płatami, porobiły mi się ranki, których żaden podkład nie chciał ukryć. Sprawy nie ułatwiała moja skłonność do odrywania schodzących skórek :/.

Ten krem pomógł mi w kilka dni. Tyle zajęło mu zagojenie wszystkich ranek i doprowadzenie cery do stanu, w którym nie boję się pokazać chłopakowi bez makijażu . Stosuję go na wieczór, a rano krem Lipobase tej samej marki. Świetnie się uzupełniają, cera wygląda bardzo dobrze. Sposób aplikacji, brak zapachu itp. nie stanowią dla mnie żadnego problemu, najważniejsza jest skuteczność.

Nie zauważyłam by krem zapychał, a nawet jeśli zacznie - wolę mieć zaskórniki niż odpadające płatki skóry. Trudno mi też ocenić jego wydajność, ale myślę, że nie jest źle - niewiele trzeba wycisnąć by posmarować całą twarz.

Polecam wszystkim, którzy borykają się z nadmierną suchością skóry, łuszczeniem, przesuszeniem, rogowaceniem itp.
    Używam tego produktu od: 2 tygodnieIlość zużytych opakowań: Jedno

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić abigajl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry!
  • Krem idealnie nadaje się do skóry suchej z problemami. W niecały tydzień pozbyłam się silnie wysuszonych czerwonych plam z twarzy. Jest niezwykle skuteczny.

Niestety, cera szybko się do niego przyzwyczaja, więc nie mogę stosować go dłuzej niż tydzień, aby zauważać efekty.

Krem jest dość tłusty, stosuje go głównie na noc, ale w skrajnych przypadkach (zima, wiatr) daje radę za dnia (:

Ilość zużytych opakowań: dwa całe

Chcesz pochwalić wersko za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Ten krem jest lekiem na moje problemy skórne na twarzy. Mam cerę bardzo wrażliwą, alergiczną ze skłonnością do tworzenia się placów suchej, zaczerwienionej i szorstkiej skóry - szczególnie na policzkach. Gdy tylko zauważę, że coś takiego mi się pojawia - od razu chwytam za Nanobase. Natłuszcza (dlatego używam go na noc, lub na dzień jak nie wychodzę z domu), regeneruje, odżywia naskórek. Po tygodniu regularnego stosowania problem znika. Policzki są miękkie, gładkie, bez zaczerwień. Produkt nie uczula - co dla mnie alergiczki - jest kwestią priorytetową. Polecam!

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno 30 ml

Chcesz pochwalić ladyk24na7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • naj naj
  • krem jest niesamowity !! używałam prędzej
    Avene Cicalfate i nie było tego efektu co robi z moją buźką Astellas .. super nawilża nie podrażnia mojej skóry, która nawet po zwykłym kremie dla dzieci bambino były opuchnięta uczulona sucha ,, ten krem zregenerował moja buźke do takiego stopnia ze zmarszczki które miałam pod oczami zostały wyprasowane , jest tłusty i dlatego użyuwam go tylko na noc .. w dzien nie trzeba wogle go używac bo skóra jest miekka nawilżona świeża i promienna naprawde polecam dla osob które zmagają sie z uczulenie ...

Chcesz pochwalić kotmietek1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy krem!
  • Mam skórę atopową, POTWORNIE suchą i wrażliwą. Często pojawia się na twarzy pokrzywka, której żaden inny krem nie umie złagodzić.

+jest tłusty, przez co skóra staje się miękka
    +nie ma zapachu
    +skóra jest po nim mięciutka i gładka

-niewydajny
    -drogi

pomimo tych minusów i tak będę go używała, jest to krem, który się sprawdza, naprawdę rzadko wracam do jakiegoś kremu, a tu takie miłe zaskoczenie ;D

Chcesz pochwalić maddie1221 za czytelną i pomocną recenzję?
  • SOS
  • Mam skórę atopową, przez długi czas ( co roku w zimę walczę ze swoją skórą na twarzy), w tym roku miałam szczególny problem. Niestety nic nie działało, posunęłam się zatem do używania maści sterydowych na skóre twarzy...
    \nKupiłam ten krem za namową dermatologa i rzeczywiście odkąd go stosuje zauważyłam znaczą poprawę, przede wszytskim skutecznie usuwa wysuszone grudki na twarzy, przy jego dłuższym stosowaniu stan skóry jest znacznie lepszy.
    \n
    \nNa pewno jest to dla mnie krem sos. Będę go już stosować, aczkolwiek na rezultaty musiałam dłużej czekać aniżeli inny (pierwsze pozytywne zmiany zauważyłam po tygodniu) i niestety krem ten musze nakładać przynajmnie j 2 razy dziennie, inaczej czuje wyraźne ściągnięcie skóry.
    \nPlusy:
    \n-dobrze nawilża
    \n-stanowi ratunek dla atopowców
    \n-jest świetną alternatywą dla maści sterydowych (skóra twarzy)
    \nMinusy:
    \n-cena
    \n-mało wydajny
    \n - bardzo tłusty, ciężko się rozprowadzający

Chcesz pochwalić agasko1985 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny
  • bardzo dobry, ale drogi! Używałam go do rąk (miałam bardzo suche i popękane) i po 2 dniach ręce były idealnie gładkie Przepisał mi go dermatolog i nie żałuję, że go kupiłam, wręcz cieszę się, że na niego trafiłam.

Używam tego produktu od: nie wiem
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Chcesz pochwalić pat_1991 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 3 raz(y)
  • I dla mnie, i dla dzieci
  • Krem został mi polecony przez lekarza alergologa - moje dziecko ma skórę ze skłonnością do atopii i nawet emolienty nie dają już rady. Wystarczyła kuracja 3 dniowa, aby córce znikły suche łuski z nóg i rąk, po tygodniu ma skórę gładką jak niemowlak Efekt utrzymuje się - wróciłam do innego kremu do smarowania, nanobase jest używany doraźnie.

Natomiast u mnie - miałam niesamowicie przesuszoną po zimie skórę na twarzy - skórki na nosie, na czole, niemożnością było nałożenie fluidu (pomimo stosowania bazy). Po nałożeniu na noc kremu na twarz (trudno się rozsmarowuje - fakt, ale jest bardzo wydajny i wystarczy odrobina, jeśli przesadzić z ilością - po obudzeniu nadal wyczuwa się krem na twarzy ;-)) - suche fragmenty zniknęły, skóra jest w zdecydowanie lepszym stanie.

Ilość zużytych opakowań: zaczynam drugie

Chcesz pochwalić cotti za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Moim problemem jest m. in. sucha, łuszcząca się skóra.
    Krem pomógł zmniejszyć suchość i szorstkość skóry, ale nie wyeliminował całkowicie suchych skórek - nie mogę mu jednak nic zarzucić, ponieważ żadnemu innemu kremowi nie udało się zrobić więcej.
    Nanobase posiada bardzo gęstą konsystencję, która przypomina odrobinę pastę do zębów, przez co trudno się go nakłada - jest trochę "tępy". Na skórze pozostawia bardzo przyjemną, kojącą (ja lubię taki efekt) warstwę.

Używam tego produktu od: 5 miesięcy - październik 2012
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 30 g

Chcesz pochwalić Sensilika za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij