Renee Blanche, RB Haute Coiffure, Repair Color System (Dekoloryzator do włosów)

Powiększ Renee Blanche, RB Haute Coiffure, Repair Color System (Dekoloryzator do włosów)

Zgłaszająca osoba: minia84

Dekoloryzator pozwala na częściowe lub całkowite usunięcie koloru, nie niszcząc włosów.
Dzięki precyzyjnie ustalonym wielkością tub, można nałożyć dokładnie taką ilość preparatu, jaką się potrzebuje. W celu uzyskania większego kontrastu produkt może być nakładany nawet 2-3 krotnie. Usuwa jedynie sztuczny pigment, do naturalnego koloru włosów, nie rozjaśnia.

Skład: /tubka 1/ Aqua, Hydroxymethansulfinic Acid, Hydroxyethylcellulose, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolinone, Magnesium Chloride, Parfum, Limonene.
/tubka 2/ Aqua, Citric Acid, Cetearyl Alcohol, Laureht-3, Ceteareth-20, Parfum, Butylphenyl, Methylpropional, Hexyl Cinnimal. (07.06.2010)

Cena: 40zł / 2x100ml

• robi wszystko, co obiecuje producent
  • Od 8 lat farbuję swoje mysie włosy na różne odcienie brązów, ale ostatnio zachciało mi się rudości. Ale nie byle jakiej, tylko typowo marchewkowej. Wiedziałam, że farba nigdy w życiu nie złapie moich już farbowanych włosów z kolejnymi warstwami brązów, więc postanowiłam ściągnąć kolor. Zachęcona opiniami i dostępnością dekoloryzatora w hurtowni fryzjerskiej zaraz obok mojej pracy, wybrałam Renee Blanche. Nie bałam się o kondycję włosów, bo i tak planuje je sporo podciąć. Najbardziej martwiłam się, że dekoloryzator "złapie" mój odrost i wyjdzie jajeczny kolor (doświadczenia z przeszłości). Postępowałam jak w ulotce, nastawiając się jednak na najgorsze - zero efektu na farbowanych włosach i odbarwienie odrostu. Nie bawiłam się w żadne pędzelki, tylko łapka do miseczki i na włosy, zaczynając od dołu, stopniowo rozsmarowując coraz wyżej aż do nasady włosów. Na 20 minut pod czepek i spłukiwanie jak ulotka przykazała 2-3min ciepłą wodą. Potem umyłam je jakimś najtańszym szamponem z biedronki. Farba ślicznie zeszła do miodowego blondu, a odrost nic a nic się nie rozjaśnił. Czyli wymarzony scenariusz. Właściwie tak mi się ten efekt spodobał, że postanowiłam odczekać z farbowaniem na rudo, zobaczymy czy ściemnieją później, co też mnie ani nie zaskoczy ani nie zasmuci, gdyż do farby kupiłam oxydant 9% (nastawiona na najgorsze). Zapach faktycznie nie najlepszy, ale jak się nie wwąchiwać za bardzo to nie drażni ani nie przeszkadza. No chemia po prostu musi śmierdzieć. Grunt, że działa. Stan włosów po dekoloryzacji - mam wrażenie, że uwolnione od farby są bardziej gładkie i mięciutkie, a nie stosowałam żadnych masek, odżywek i skatowałam je trochę mocno oczyszczającym szamponem, który powinien je wysuszyć. Ja jestem zachwycona i polecam wszystkim naturalnym blondynkom farbowanym na brązy. Na szczęście nigdy nie kusiła mnie czerń, bo pewnie nie byłoby tak kolorowo.

+ robi swoje
    + nie niszczy włosów, wręcz przeciwnie
    + nie rusza naturalnego koloru
    + dostępność
    + cena w porównaniu do zabiegu u fryzjera dość zachęcająca
    + jedno opakowanie wystarczyło na moje włosy do połowy pleców
    + banalne zastosowanie
    + żelowa konsystencja ułatwiająca cały zabieg
    + 2 pary rękawiczek w opakowaniu (w końcu nie muszę myć jednych i używać ich ponownie do spłukiwania)

- śmierdzi, ale jak to chemia do włosów
    - hmm, w sumie poza smrodkiem minusów raczej nie zauważyłam

Pierwsze dwa zdjęcia mojej "kupy" na głowie. Pozostałe po dekoloryzacji - słaba jakość laptopa, w świetle pokojowym i w słońcu.

Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić losianna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam wszystkim w celu korekcji koloru bez niszczenia włosów.
  • Jakiś czas temu zapragnęłam zostać blondynką po ponad 4 latach farbowania włosów na kolory ognistej czerwieni, rudości i kasztanach. Odwiedziłam dwukrotnie salon fryzjerski w którym zapewniono mnie że wyjdę za pierwszym razem w włosach w kolorze blond. Niestety tak się nie stało więc w końcu stwierdziłam, że włosy sobie zrobie sama.

Dekoloryzator spisał się moim zdaniem bardzo dobrze, usunął z włosów ciężko zmywalny czerwony pigment z którym miała problemy fryzjerka. Z dekoloryzacji jestem bardzo zadwolona ponieważ stan moich włosow w ogole się nie zmienił, nie są one w ogóle zniszczone. Do dekoloryzacji przygotowałam się książkowo i przygotowałam wszystkie niezbędne produkty. Najpierw oczyściłam włosy szamponem Indola - Pure detox. Później nałożyłam dekoloryzator a później długo długo płukałam chyba z pół godziny i umyłam włosy szamponem zakwaszającym z joanny i modliłam się żeby nie zciemniało. I nie zciemniało.

Plusy:
    *cena - niska w porównaniu z zabiegiem u fryzjera
    *brak wpływu na kondycje włosów
    *łatwa aplikacja
    *duża zawartość dekoloryzatora, staczyła mi na włosy do połowy pleców.
    *brak wpływu na naturalne włosy, odrosty

Minusy:
    *nieprzyjemny zapach (spodziewałam się gorszego)
    *utrudniona następna koloryzacja włosów, możlwość ciemnienia koloru oraz szybkość pochłaniania przez włosy wypigmentowane farby sprawia że nie wiem jaką farbę wybrać przy następnej koloryzacji.

1 zdjęcie przed, 2 po dekoloryzacji

Używam tego produktu od: jeden zabieg
    Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić YourDesire za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatne odbarwienie w dobrej cenie
  • O dekoloryzatorze RENNE BLANCHE przeczytałam wiele pochlebnych opinii. Chcąc pozbyć się czerni z moich włosów, zamówiłam produkt za ok. 30 zł i przystąpiłam do działania.

Pozytywnie zaskoczyła mnie gęstość dekoloryzatora. Jest konsystencji farby do włosów, nakłada się z łatwością w przeciwieństwie do rozjaśniaczy. Można nakładać nawet rękoma, bo naprawdę jest łatwo.

Po pierwszej dekolorzacji czerń delikatnie odbarwiła się do bardzo, bardzo ciemnego brązu. Odrost pozostał w swoim kolorze, za co należy się ogromny plus. Nieusatysfakcjonowana efektem, przystąpiłam do drugiej dekoloryzacji w ten sam dzień.

Drugi raz przyniósł także leciutką zmianę koloru. Włosy nie ucierpiały w żaden sposób, nadal były gładkie jak po farbowaniu łagodną farbą.

Trzeci raz nałożyłam produkt po miesiącu. Ostatecznie pozostał mi na głowie ciemny brąz i naturalny odrost. Włosy nie odczuły mocnej chemii, są w dobrej kondycji.

Podsumowując... POLECAM, dla wszystkich których kolor włosów jest jaśniejszy niż ciemne brązy. Z czarnych nie poradził sobie, z brązem też nie. Nie niszczy włosów, wg. producenta można przeprowadzić 3 dekoloryzacji z rzędu. Mogę się pod tym podpisać, wydaje mi się że obeszło się bez uszczerbku na włosach.

Ilość zużytych opakowań : 3
    Stosowałam: przez 2 miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Esaena za czytelną i pomocną recenzję?
  • produkt dobry ale nie polecam osoba używający henne
  • A więc tak moja przygoda z włosami zaczęła się z 5 lat temu kiedy zaczęłam farvowac włosy ciemna czekolada była to henna później przerzucilam się na farby też pod ten kolor ciemny brąz NIGDY NIE UZYWALAM CZARNEJ FARBY zawsze używałam z Garniera farby do czasu gdy zabrakło moje kolorowe wzielam loreal Paris i na moich włosach pojawił się kolor czarny a farbę wzielam czekoladę powtarzam nigdy w życiu nie używał farby odcienia czarnego... Do koloryzacji farbowanie czekolada i po studniówkę stwierdziłam że wyglądam chu**** i musiałam coś z tym zrobić przeczytałam tutaj na portalu o tym dekoloryzatorze i spróbowałam zamówiłam jedna opakowanie za pierwszym razem sciagla mi tylko odrosty czyli jakieś 5 -8 cm koloru i byłam ruda a całe włosy dalej były czarne wzielam jeszcze raz użyłam na całe włosy już trochę czarny puścił ale to nie był zadowalający efekt gdyż u góry miałam jajo na głowie a resztę włosów czarno - ciemny brąz - rudy ale kolor był w miarę prócz tego żółtka więc kupiłam nowe opakowanie i użyłam znowu tym razem ttylkona ciemny kolor i trochę zjasnial ale dalej to nie wyglądało użyłam 4 raz dekoloryzatoru i byłam Zadowolony z efektu bo miałam kolor schodzimy z jasnego rudego do ciemnego ale ombre wyglądała to wporzo włosy jak mam zadbane mam do tej pory... Do czasu gdzie włosy za bardzo zaczęły mi ciemniejsze wiadomo czytałam że włosy ciemnieja owszem ale nie aż tak ze sama końcówki robiły się czarne więc zdecydowałam się farbnac włosy a rudy i tu zalamka wyszedł mi Czarny a górę miałam ruda... Więc w desperacji poszłam po rozjaśniacz, rozjasnilam zaś czarny mi puścić nie chciała skończyłam po drugi rozjasniacz i raz za razem rozjasnilam włosy teraz mam na włosach rudy w odcieniach miedzianego i rudego i teraz iem że kolor mi nie ciemnieja.. Podejrzewam że ciężko było ściągnąć kolor dekoloryzatorem gdyż kiedyś używałam henny do włosów.

Co prawda włosy po dekoloryzatorze nie by zniszczone i trzymałam dekoloryzator a włosach 30-40 minut by kolor puścić. Czy jesteśm z niego zadowolona może jak bym miałam ciut jaśniejsze włosy i nie używała henny owszem bo ednak mi coś to dał. Owszem producent pisze ze nie używać a na włosy fafarbowane henna ale spróbowałam..

Ogólnie polecam ludziom którzy mają np naprawdę ciemna czekoladę i nie używali henny

Minusem jest to że smierdza strasznie włosy mi do czasu rozjasniania włosów strasznie to przeszkadzało bo to jednak czuć było

Dołączę zdjęcia z dekoloryzacji włosów sami oceńcie spróbować warto bo włosów nie niszczy mimo że dekoloryzowalam 4 razy pod rząd

Ostatnie rude zdjęcie to jest po dekoloryzacji (4razy) i dwóch rozjasniczach

Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić wyluzowana1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam, jeśli ktoś wie co robi.
  • Historia: Na punkcie włosów mam swoistego fisia. Nie, nie jestem włosomaniaczką, z resztą przy moim mega zapuszczaniu - max do uszu, nie wiem czy byłoby się czym chwalić bo kaskady lśniących fal do pasa jak z reklamy to nie ja. Fiś objawia się względem zmiany koloru włosów (na swojego łba nieszczęście). Pewnego pięknego dnia hiper top trendy & pioruńsko droga fryzjerka postanowiła skutecznie pozbawić mnie włosów kładąc na nie rozjaśniacz z 12% wodą. Co prawda nie udało jej się to (za to mnie udało się prawie ją zasztyletować po tej akcji, ale to na inny wątek), niemniej jednak skoczyłam z mega podrażnioną skórą głowy i włosami tak gumowatymi i spalonymi, że dotykając ich zostawały mi w dłoni. Szybciutko po tej nieszczęsnej wizycie postanowiłam z kurczaka wrócić do mroku i walnęłam na łeb jakiś tam ciemny brąz łudząc się, że jak będę walić tony odżywek, masek i serum to gumowate włosy jakoś odżyją. Ding, ding! No niestety w tej materii czarów nie ma i podjęłam w końcu męską decyzję - tniemy! No i zostałam z włosami tak krótkimi jak rzadko kiedy i czarnym łbem, no ale włosy zdrowsze. Tyle, że przecież nie byłabym sobą gdybym nie zakombinowała.

Do rzeczy: Wtedy w sklepie fryzjerskim objawił się on. Zapłaciłam za dekoloryzator 35 zł + szóstak za szampon przeciwłupieżowy Schaumy w promo + grosze za dwie cytryny + kolejne grosze za butlę octu + jakieś 13 zł za farbę którą wzięłam z braku laku z Biedronce - Garnier Color Sensation 9.13 (chciałam kolor na poziomie 7/8). Podsumowując: impreza wyniosła mnie jakieś 65 zł (?)

Fakt, dekoloryzator nie pachnie jakoś szczególnie, trochę jak zgniłe jajko, trochę jak szambo, ale do omdleń i zasłabnięć nie doszło. Konsystencja żelu, bardzo łatwy w nakładaniu. Ja trzymałam na głowie niecałe 15 minut bo kolor zdjął się ekspresowo. W miseczce przygotowałam sobie solidną miarkę szamponu z dwiema cytrynami i tym to szorowałam łeb przez jakieś 7 minut. Potem raz jeszcze umyłam, już delikatniej, włosy tym samym szamponem, spłukałam i chwilę potrzymałam głowę w misce w wodzie z octem. Włosy rozczesałam, lekko osuszyłam ręcznikiem i wróciłam do wanny z miseczką rozrobionej farby (doposiłkowałam całość kranówą żeby zmniejszyć moc oksydantu), na wilgotne włosy nałożyłam farbę i DOSŁOWNIE po niecałych pięciu minutach zmyłam bo zaczęło ciemnieć. Potem standardowo odżywka i heja.

Podsumowanie: Kolor wyjściowy. Włosy po dekolorze. Włosy po farbie w różnym ujęciu. Nie zauważyłam pogorszenia kondycji włosów, ale może wynika to z faktu, że są krótkie i wszystkie spalone zostały już ścięte. Nie stosuje teraz jakiejś wzmożonej pielęgnacji. Nie wiem czy zostanę przy obecnym kolorze czy delikatnie go przyciemnię jednak, ale produkt polecam bo umiejętnie użyty potrafi zdziałać cuda.

Używam tego produktu od: 1 tydzień

Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić Ptys_Mietowy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomógł dojść do blondu
  • Daję mu 3,5 gwiazdki, bo ściągnął ciemny brąz nakładany od roku. Po pierwszym użyciu ściągnął kolor do jasnej marchewki. Co ciekawe, góra z 2-miesięcznym odrostem po użyciu dekoloryzatora była w kolorze blond (mój naturalny kolor to ciemny mysi blond).
    Nałożyłam farbę jasny blond i po 20 minutach znów byłam brunetką...
    Kolejne podejście: ściąganie czarnego(!) blondu, znowu marchewkowy blond na głowie, na to farba rozjaśniająca do włosów farbowanych Chi Infra High i włosy stały się białe u nasady, reszta złoty jasny blond. Na to położyłam Londę Color Blend 17 i modliłam się, żeby razem z jej spłukiwaniem nie wypadły mi wszystkie włosy. O dziwo - włosy są na swoim miejscu, w bardzo dobrym stanie (odrobinkę przesuszone, ale to kwestia kilkukrotnego nałożenia maski).
    Dzięki temu dekoloryzatorowi udało mi się pozbyć ciemnych włosów, ale nie wiem czy odważyłabym się powtórzyć ten wyczyn z użyciem tak dużej ilości chemii.
    Na dzień dzisiejszy mam na głowie naturalnie wyglądający i w miarę równomierny blond z poziomu 7/8 i jestem zadowolona z efektu. Jest o niebo lepiej niż po schodzeniu z ciemnego koloru za pomocą pasemek , wykonywanym rozjaśniaczem przez fryzjerkę, kiedy to po kilku tygodniach pasma włosów dosłownie kruszyły się i odpadały przy czesaniu.
    Sam kosmetyk RB jest delikatny dla włosów i skóry głowy. Zapach rzeczywiście nie jest piękny, ale pod czepkiem aż tak bardzo nie drażni.
    Polecam go, ale tylko do użycia z profesjonalnym farbami fryzjerskimi. Po drogeryjnych kolor wróci do stanu pierwotnego.
    Cała impreza kosztowała mnie ok. 100 zł.
    Czy było warto - czas pokaże.

P.S. Zaznaczyłam, że użyłabym go ponownie, jednak mam nadzieję, że już nigdy nie będę mieć takiej potrzeby.

Używam tego produktu od: użyłam 2 razy

Chcesz pochwalić vega_80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kolor się wypłukuje a potem w magiczny sposób powraca.
  • Farbowałam włosy na bardzo ciemny brąz(poziom 3.0) farbami profesjonalnymi przez 3 lata. Jednak włosy były praktycznie czarne (poziom 1). (ogólnie farbuje 10 lat i małam na głowie wszystkie kolory od platyny przez rude, brązy, czerwienie po czarny) Miałam w życiu 2 dekoloryzacje rozjaśniaczem u fryzjera - moje włosy były bardzo na nie podatne i nie niszczyły się za bardzo.
    Teraz postanowiłam zejść z czarnego na własną rękę i kupiłam dekoloryzator Renee Blanche.
    Mam włosy do pasa, jest ich dużo ale są cienkie. Opakowanie starczyło mi na 2 razy.
    Zmieszam 50ml z tubki 1 i 50ml z tubki 2. Pierwsze wrażenie? SMRÓD jak stara farba taka która pamięta PRL lub trwała.
    Poprosiłam faceta aby nałożył mi dekoloryzator. Uwinął się w 20 minut, włosy zafoliowałam.
    Producent zalecił 20 minut ale ja trzymałam około 35min. Starałam się nie ruszać ani nie chodzić bo zapach był odrażający - zgniłe jaja, dosłownie.
    Po tym czasie poszłam pod prysznic, w wodzie widziałam pigment jednak efekt był mizerny z czarnego koloru uzyskałam bardzo ciemny brąz - po prostu pod światło był brązowy.
    Włosy umyłam 4 razy szamponem. Na koniec wypłukałam włosy w occie jabłkowym (roztwór 4 łyżki na litry wody) Efekt praktycznie niezauważalny. Następnego dnia postanowiłam spróbować drugi raz. Przy nakładaniu mój facet zauważył, że włosy pod spodem które mam zniszczone (część za uchem którą spaliłam sobie suszarką) są bardzo jasne. Resztę włosów mam bardzo zadbane, zdrowe i niskoporowatne. Nasunęła mi się myśl że włosy z kobiet które widziałam w internecie były całkowicie inne niż moje, kręcone, suche, średnio-wysoko porowate więc nie dziwota że łatwo wychodził z nich pigment. Postanowiłam trzymać dekoloryzator dłużej, po nałożeniu mikstury, zafoliowałam włosy i ogrzałam głowę suszarką. Ogólnie trzymałam dekoloryzator na włosach 1,5h i podgrzewałam co 30 minut. Włosy zaczęły jaśnieć dopiero po godzinie. Bałam się trzymać dłużej niż 90 minut ale niesłusznie. Włosy są w takim stanie jak przed dekoloryzacją, nic nie zniszczył ani nie wysuszył.
    No ale zmyłam, znowu umyłam włosy 4 razy, spłukałam płukanką octową i wysuszyłam.
    Włosy na górze zostały rozjaśnione do poziomu 7, dół do poziomu 6. Nierównomiernie. Były jakby pasemka na nich (ale moja naturalne też mają także to może przez to). No i były rudawe. Włosy nie ściemniały, ale szczerze mówiąc spodziewałam się jaśniejszych. Można było to zrobić zapewne i 3 raz ale nie miałam już dekoloryzatora a nie chciałam czekać paru dni na przesyłkę z allegro, więc kupiłam wodę utlenioną 9% i farbę milaton 3d poziom 9. Bo wyczytałam że warto brac jaśniejsze farby niż się chce uzyskać bo po dekoloryzacji może wychodzić ciemniejszy kolor.
    I ku mojemu ogromnemu zdziwieniu, po spłukaniu włosy wróciły do bardzo ciemnego brązu/czerni.. poza blond odrostem. Także nie polecam. 47zł za dekoloryzator, 10zl farba, 20zł woda utleniona a tak naprawdę muszę użyć rozjaśniacza.

Używam tego produktu od: 2 dni - 2 dekoloryzacje
    Ilość zużytych opakowań: 1 - 2 dekoloryzacje

Chcesz pochwalić Juuustyna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki sobie
  • Napiszę od razu że od 10 lat maluję włosy, z tego od 8 lat na czarno. Na moich włosach gościły zarówno farby profesjonalne jak i drogeryjne w tym Pallete- niestety. Na dekoloryzację zdecydowałam się po tym jak we wszystkich salonach usłyszałam - nie podejmiemy się zadania a w jednym z nich wysraczyła cena... Do rzeczy: wykonałam dekoloryzację 2 razy (pierwszą 1h drugą 1,1 h, na własne ryzyko) włosy u nasad mimo nakładania od dołu tak jak jest zalecane, mega się rozjaśniły totalnie ściągając kolor. Za uszami natomiast pojawił się spalony czerwony wściekły kolor. Preparat nie dał rady ściągnąć farb nakładanych od kilku lat miesiąc w miesiąc. Po całym zabiegu myłam je 3x 10min szamponem z Barwy z pokrzywy (cena 2,99-mega oczyszcza) mimo to rano włoski się troszkę ściemniły- ale byłam na to przygpotowana. Położyłam farbę jasny brąz -Garniera Olia, efekt na górze ekstra, na dole stopniowo od uszu ciemny/bardzo ciemny brąz.

Plusy:
    -cena
    -nie niszczy włosów (moje po deko były przesuszone ale to wina szamponu) kiedy spłukałam deko przed myciem były bardzo delikatne

Minusy:
    -dostępność (zamawiałam na allegro)
    -wydajność (zużyłam 1 op. na 2 dekoloryzację pod rząd, nie dotrwałam do 3 - a przydało by się)
    - zapach (no co tu dużo mówić- jak trwała do potęgi 6)

Polecam dziewczynom które używają jednego koloru i delikatniejszych farb. Do włosów czarnych zaleciłabym dekoloryzacje dwa razy pod rząd przeprowadzoną min. 2 razy w odpowiednim odstępie czasu.

Używam tego produktu od: 2 dni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić eemila90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godny polecenia
  • chciałam odświeżyć kolor włosów. wybrałam farbę nieco jaśniejszą niż mój naturalny kolor, ale włosy i tak wyszły czarne. postanowiłam uratować sytuacje dekoloryzatorem z renee blanche, który okazał się strzałem w dziesiątke. nie spodziewałam się, że włosy będą po nim superjasne, chodziło generalnie o to, żeby pozbyć się czarnego i wrócić farbowaniem do jasnego brązu. mieszanke podzieliłam na pół - część położyłam wieczorem, część rano.

- zdjął kolor równomiernie
    - znacznie rozjaśnił włosy
    - włosy były gładkie i miękkie
    - nie ściemniał

faktycznie, nie pachnie zbyt ładnie, ale dla mnie to nie stanowi problemu, jeśli robi swoje. tak, jak zaleca instrukcja, dekoloryzację wykonywałam pod czepkiem, który należy dokupić samemu.
    włosy po dekoloryzacji były w lepszym stanie niż przed. były miękkie, gładkie, z łatwością się roszczesywały i miały ładny połysk. z upływem dni kolor się nie zmienił. tak, jak zapewnia instrukja mieszanka sciągneła tylko kolor z włosów farbowanych, kilkumilimetrowy odrost został nietknięty.

zdjęcie po lewej przed, zdjęcie po prawej po.Używam tego produktu od: użyłam razIlość zużytych opakowań: jedno

Foto recenzja
Chcesz pochwalić olis90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na początku byłam zadowolona...
  • Witam!
    Dziś przeprowadziłam dwie dekoloryzacje produktem Renee Blanche. Wcześniej przeczytałam setki recenzji, wypowiedzi, porad aby mieć pewność, że wszystko zrobię ok.
    Co prawda włosy farbowałam najczęściej Castingiem, ale końcówki były farbowane produktami trwałymi, a kilka miesięcy temu dwa razy użyłam Palette - najgorszym bublem, jaki widział świat. Nie muszę mówić, że lata farbowania brązami sprawiły, że moje włosy były prawie czarne a po Palette wręcz przebijały granatową czernią!! W salonie zażyczyli sobie 400zł za dekoloryzację, więc postanowiłam zrobić to sama.

Mam włosy prawie do pasa. Jedno opakowanie wystarczyło na jedną dekoloryzację, pokryłam dokładnie całe włosy. Trzymałam 20 minut, zgodnie z instrukcją, chociaż moje włosy są dość grube.
    Najważniejsze - zmywanie. Byłam pod prysznicem dobre 15minut. Umyłam pod ciepłą wodą włosy 5 razy - 4 razy Syossem bez silikonów i raz Head&Shoulders. Potem odżywka i na końcu spłukałam włosy wodą z octem jabłkowym.
    Włosy chyba wróciły do naturalnego koloru (chyba, gdyż już zapomniałam po tylu latach, jaki mam naturalny kolor). Ponieważ jednak w połowie długości miałam ciemniejsze prześwity (chyba wtedy, co robiłam Palette) od razu zrobiłam drugą dekooryzację. Po niej kolor się wyrównał.

Włosy się nie zniszczyły, chociaż w trakcie myć były tępe i szorstkie. Po odżywce i wysuszeniu wyglądają tak, jak przed dekoloryzacją.

Zapach - spodziewałam się smrodu, ale wcale go tak nie czułam. Fakt, zabieg robiłam przy otwartym balkonie, ale naprawdę nie było to aż tak intensywne, jak dziewczyny tu piszą. Zapach natomiast zostaje na włosach i jak je wącham z bliska to czuć zgniłym jajem

Na razie nie farbuję, bo podoba mi się otrzymany odcień. Jest to średni brąz wpadający w rudy. W słońcu robi się z tego marchewka. Dam włosom odpocząć i nacieszyć się innym odcieniem, a za tydzień pofarbuję włosy mroźnym mocchachino Castinga. Ewentualnie jakimś ciemnym blondem.

Podsumowując - produkt spełnił swoje zadanie, nie mam do czego się przyczepić. Jedyna ewentualność, że pociemnieją mi włosy, jak wielu dziewczynom. Wtedy edytuję recenzję. Natomiast myślę, że dobre spłukanie i zamknięcie łusek powinno uchronić włosy przed ciemnieniem.

Edit: na drugi dzień włosy pociemniały. Nie wróciły do wyjśćiowego koloru, ale z rudego brązu zrobiły się zdecydowanie brązowe. Osobiście nie przeszkadza mi ten odcień, bo jest najbardziej zbliżony do mojego dawnego koloru włosów, ale odejmuję gwiazdkę. Producent powinien dołączyć instrukcję co robić w takich wypadkach i dlaczego tak się dzieje. Po tak długim myciu i spłukiwaniu włosów nie mogło być mowy o jakichś niedociągnięciach z mojej strony

Zdjęcia:

1 - przed dekoloryzacją
    2 - po dwóch dekoloryzacjach zrobionych jedna po drugiej
    3- na drugi dzień rano
    4 - na drugi dzień po południu

Używam tego produktu od: dziśIlość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Edit2: po tygodniu postanowiłam zrobić drugą dekoloryzację. Tym razem od razu po niej chciałam położyć jaśniejszą farbę. Dekoloryzacja zdjęła mi kolor, podobnie jak tydzień temu, może nie tak bardzo, gdyż zrobiłam tylko jedną, nie dwie. Tym razem zmywałam włosy szamponem mocno oczyszczającym Renee Blanche. Po wysuszeniu położyłam farbę excellence 8.13 czyli beżowy blond. Farba chyba w ogóle nie złapała. Może trochę wyrównała rudości na pierwszych centymetrach włosów. Efekt: prawie nic się nie zmieniło, a nawet po farbie wydaje mi się, że znów są ciemniejsze Środek włosów ciemniejszy niż reszta (Palette). Dodaję kolejne zdjęcia:

5 - tak mogłoby zostać, gdyby kolor był równomierny
    6 - widocznie jaśniejsza góra, potem prawie czarny pasek, potem znów jaśniejsze, jednak ciemniejsze od góry
    7 - w oświetleniu łazienkowym (tak jak na zdjęciu 2 po pierwszych dekoloryzacjach)

Już nie użyję tego produktu, bo za tą cenę oraz czas poświęcony na zabiegi ekeft jest marny. Jedynie spłukał mi odcień granatowej czerni.... Mam nadzieję, że do jutra włosy nie ściemnieją jeszcze, bo wtedy to już w ogóle bez sensu.

edit: kolor oczywiscie znow pociemnial.... grrrr!

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić dragon_she za czytelną i pomocną recenzję?