Nepentes, Emolium, Emulsja na suchą skórę głowy

Powiększ Foto niedostępne

Zgłaszająca osoba: panna_franka

Emulsja na suchą skórę głowy Emolium dostarcza substancji zgodnych z fizjologią skóry, które utrzymują prawidłowe nawilżenie. Dzięki starannie dobranej formule, bogatej w substancje naturalnie występujące w skórze oraz przywracające fizjologiczną równowagę, preparat działa: Intensywnie nawilżająco NMF (2%), hialuronian sodu (1%) oraz kompleks aminokwasów (0,5%) zapewniają prawidłowe nawilżenie skóry, działając na dwa sposoby: wiążą wodę w skórze oraz zapobiegają jej przeznaskórkowej utracie. Ich działanie wzmacnia phytantriol (0,2%). Łagodząco Dekspantenol (2%) łagodzi podrażnienia i stymuluje regenerację komórek skóry. Phytantriol (0,2%) zwiększa skuteczność wnikania dekspantenolu i aminokwasów oraz poprawia ich efektywność. Przeciwświądowo Trójglicerydy oleju z kukurydzy (1%) działają przeciwświądowo. Zmniejszają podatność skóry na odczyny zapalne i podrażnienia. Nie powoduje przetłuszczania się włosów.
Zastosowanie: Nawilżanie i pielęgnacja skóry głowy: suchej i bardzo suchej;
w chorobach przebiegających z suchością skóry (m.in. atopia, łuszczyca, łupież suchy); wspomagająco przy intensywnych kuracjach, w których skutkiem ubocznym jest suchość skóry (m.in. zapobiegających trądzikowi i łysieniu).

Skład: Aqua, Cetearyl alcohol, Dicaprylyl carbonate, Panthenol, Ceteareth-25, Zea mays oil, Sodium Hyaluronate, Wheat amino acids, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium PCA, Glucose, Urea, Glutamic acid, Lysine, Allantoin, Lactic acid, Propylene glycol, Polyquaternium-37, Propylene glycol dicaprylate/dicaprate, PPG-1 Trideceth-6, Phytantriol, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic acid, Ascorbyl palmitate, Citric acid, Disodium EDTA, Sodium hydroxide, Parfum.

/S/

• To nie to.
  • Bardzo zawiodłam się na tym specyfiku. Zupełnie nie rozwiązał moich nawracających problemów z suchym, swędzącym skalpem. Czasem dawał chwilowe uczucie ukojenia, czasem tylko bardziej podrażniał skórę.

Trzeba się nauczyć go stosować i znaleźć najlepszą dla siebie metodę. Przed myciem działa bardzo słabo, po myciu skraca świeżość, a włosy przesiąkają zapachem cytrynowego domestosa (nawet odkładając na bok mojego świra na punkcie bezzapachowych kosmetyków, dodatek potencjalnie drażniących perfum w czymś takim woła o pomstę do nieba. Naprawdę można by się bez nich obyć.). Przy gęstych włosach trudno go nałożyć mimo dość wygodnego aplikatora.
    Wszystko to można by wybaczyć, gdyby emulsja spełniała swoją rolę, ale tego nie robi. Nie przynosi trwałej ulgi. Nie wykazuje żadnego długofalowego działania leczącego. Tak jak pisałam na początku czasem koi, czasem wręcz przeciwnie - zaognia wszelkie problemy. Podrażnienia szybciej znikają same niż z jej pomocą. O wiele lepiej działają w moim przypadku zwykła pianka z pantenolem na oparzenia albo maska WAX.
    Próbowałam też stosować tę emulsję osłonowo na skórę głowy podczas stosowania szamponów z SLES, ale nie widziałam żadnej różnicy.

Używam tego produktu od: ponad pół roku
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze i ostatnie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić pohybel za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 3 raz(y)
  • Działa od pierwszej chwili!
  • Borykałam się z problemem suchej i swędzącej skóry głowy. Wcześniej używałam przez długi czas oleju kokosoewego do olejowania włosów i nawet nie zdawałam sobie sprawy jak dba o moją skórę głowy, dopóki nie przestałam ...
    Na szczęście emolium przyniosło ulgę od pierwszego użycia

+ działa od pierwszej chwili (przy pierwszym użyciu przez pierwsze kilkanaście minut okropnie swędziała mnie głowa, ale potem przestało i od tego momentu nic nie swędzi ) )

- zdecydowanie nie do stosowania po umyciu włosow - moje po nalożeniu może nie są tłuste, ale takie brudne, nieświeże - stosuję więc na noc i rano myję głowę
    - cena dość wysoka, a obawiam się jaki będzie stosunek cena/wydajność bo zużywam dość dużo

Używam tego produktu od: dwoch tygodni

Chcesz pochwalić anjya za czytelną i pomocną recenzję?
  • dziala ale ma skutki uboczne
  • Emulsja ma konsystencje leciutkiego mleczka i producent zaleca stosowac ja po umyciu glowy. Ja niestety nie moge sobie tego wyobrazic bo przetluszcza wlosy w miejscu gdzie ja nalozylam. Wtarlam ja w skore, ale niestety nic to nie dalo. Jesli chodzi o dzialanie samego produktu to jest bardzo w porzadku, nawilza skore glowy i eliminuje lupiez i swedzenie. Ja stosuje preparat na noc, po czym rano go zmywam.Używam tego produktu od: 6 miesiecyIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

Chcesz pochwalić aquafresca za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 7 raz(y)
  • Nawilża i koi
  • Emulsję kupiłam z polecenia lekarza, gdy po kuracji lekami bardzo zaczęła łuszczyć mi się skóra głowy. Natychmiast po zastosowaniu przynosiła ukojenie i ulgę, jednak problem z łuszczącą się skórą nie chciał zniknąć. Idealnie wyleczył skórę dopiero duet - sól z Morza Martwego stosowana na głowę jako peeling i emulsja jako nawilżacz. Taka kuracja pomogła w tempie niemal ekspresowym. Gdy problem zniknął przestałam też stosować tę emulsję.
    Preparat nie powoduje przetłuszczania włosów.
    Generalnie dobry nawilżacz, któy warto wypróbować przy problemach z przesuszoną i podrażnioną skórą głowy.

Używam tego produktu od: ok. dwa miesiące

Chcesz pochwalić bieta za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 6 raz(y)
  • Zapłaciłam, kupiłam, użyłam i NIC
  • U mnie Emolium zupełnie się nie sprawdziło.
    Łuszczyła mi się nieładnie skóra głowy (przy skroniach).
    Preparat ładnie pachnie, szybko się wchłania i dobrze "układa mu się" z włosami (nie obciąża ich, włosy nie lepią się). Ale też nic nie pomógł. Jak niedoszłe placebo które miało pecha. A na moje problemy pomogła domowa maseczka.

Używam tego produktu od: 1 opakowanie (ok. pół roku temu)

Chcesz pochwalić Zaspa za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajny produkt
  • Bardzo dobra emulsja do nawilżania skóry głowy. Sprawdza sie w duecie z szamponem nawilżającym z serii emolium idealnie Stosuję ją na noc, po każdym myciu głowy. Nie wiem czy nie przetłuszcza włosów u nasady, ponieważ mam mega króciutkie włosy ale na skóre głowy działa nawilżająco, kojąco, wchłania sie do "matu", nie lepi sie absolutnie i pomaga

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Chcesz pochwalić michaelek za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 1 raz(y)
  • Niestety
  • W moim przypadku emulsja się nie sprawdziła.
    Byłam na dosyć ostrej terapii, gdzie leczyłam się chemią i skutkiem ubocznym była właśnie swędząca, sucha skóra głowy. Poczytałam na internecie i pospieszyłam to kupić, niestety jednak na mnie nie podziałało w ogóle.
    Skóra nadal była swędząca i sucha, aż w końcu musiałam udać się do dermatologa.

Poza tym opakowanie - nie widziałam jeszcze gorszego szczerze mówiąc, kompletnie nie przemyślane, nie wygodne

Nie polecam

Ilość zużytych opakowań: ok 3/4 jednego

Chcesz pochwalić safee za czytelną i pomocną recenzję?
  • pomógł!
  • Używałam go zimą, kiedy standardowe łuszczenie i swędzenie skalpu (mam bardzo suchy skalp) przekształciło się w bardzo swędzącą, bolącą, suchą skorupę.
    Szukałam jakiegoś preparatu, którym można nawilżać skalp, natłuszczyć go. W ręce wpadło mi właśnie Emolium i cieszę się, bo pomogło! Codziennie smarowanie i wmasowywanie przyniosło zamierzony skutek - skóra przestała tak swędzieć, łuszczenie się i skorupa zaczęły znikać. Emulsja ukoiła skutecznie skalp. Pod koniec zimy niemal wszystkie dolegliwości przestały mi dokuczać.
    Zużyłam emulsji mało, nie trzeba jej bardzo wiele nakładać. Jest lejąca, jak rzadkie mleczko. Ładnie pachnie. Jedynym minusem jest to, że zostawia na włosach tłusty film - mam krótkie, 5-centymetrowe włosy - dlatego stosowałam emulsję wieczorem lub po południu. Za ten film odejmuję pół gwiazdki, bo nie mogę używać emulsji po rannym myciu włosów, a czasem tego potrzebuję.
    Razem z Emolium używałam Polytaru (niestety wysuszającego), więc cała chwała nie przypada emulsji, ona była tylko natłuszczającym, bardzo pomocnym dodatkiem do kuracji.
    Trzymam go na kolejną zimę czy inne problemy ze skórą głowy i po skończeniu buteleczki kupię ponownie.

Używam tego produktu od: pare miesięcy w zimie
    Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kretka666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wporządku
  • Emulsja trochę kleisto-wodnista z delikatnym zapachem, nie podrażnia, ratuje suchą skórę głowy. Tylko po aplikacji włosy są poklejone, więc najlepiej to zrobić w wolny dzień lub wieczorem, a rano umyć głowę. Myślę, że warto ją wypróbować. Ja ją jeszcze mieszałam z maseczką Wax i jakimś dowolnym olejkiem. Mogła by być trochę tańsza. Wydaje mi się ,że jakoś szybko się zużywa, bo żeby poratować całą skórę głowy, to dużo idzie.Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić calineczka87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być
  • Emulsję przepisał mi dermatolog. Zawsze miałam suchą skórę i skłonność do alergii, teraz mam jakieś felerne nasilenie, z łupieżem odpornym na leki i strasznym swędzeniem, do tego b.wysuszający lek=szampon... Nie mogę stosować olejów razem z lekiem.
    Ciężko ją kupić, więc zamówiłam w dozie i nawet było taniej Po pierwsze zdziwienie bo spodziewałam się czegoś płynnego a tu wodnisty kremik, o typowym dla Emolium zapachu.
    Trzeba kilku(!) prób żeby znaleźć metodę nakładania, mi się sprawdza taka:
    -na umyte i mokre włosy-skalp: na palce jednej dłoni nakładam po kropelce, dotykam o drugą dłoń i to wcieram w skalp. Dzięki temu emulsja nie idzie na włosy. Wystarczą 3 porcje na cały skalp
    -na suche włosy: jw, tylko moczę ręce przed każdym nałożeniem, mam wrażenie że tak się lepiej wchłania i nie obciąża włosów
    Zalety:
    -działa jak krem na wysuszoną twarz, na kilka godzin, czasem do następnego mycia
    -nie podrażnia, nie piecze
    -szybko i wygodnie się nakłada jak już mam metodę
    Wady:
    -dostępność i cena
    -łatwo przesadzić z ilością, wtedy są kluchy i swędzi jak niemyte od tygodnia włosy

Nie ma sensu jako odżywka na włosy (sprawdzałam bo odżywek też nie mogę )

Ogólnie dobrze że jest bo bym jajo zniosła czekając na skutki leczenia. Cała nadzieja w długotrwałych skutkach używania - może jakieś będą?
    Używam tego produktu od: miesiąca, kilka razy w tygodniu
    Ilość zużytych opakowań: zaczęte 1.

Edit 14-01-2011
    Podnoszę ocenę na 5*. Ta emulsja uratowała moje włosy Przy regularnym używaniu po każdym myciu wyleczyłam atopowe swędzenie skóry głowy, jeśli jej użyję to mogę myć głowę porządnie oczyszczającym szamponem a nie tylko emolientowymi.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić AjriszMarta za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij