Biochemia Urody, Hydrolat z kwiatu kocanki

Powiększ Biochemia Urody, Hydrolat z kwiatu kocanki

Zgłaszająca osoba: zzabkaa

Hydrolat z kocanki jest najbardziej ceniony za dwa unikalne kierunki działania:
1. Posiada korzystny wpływ na naczynka, działa obkurczająco oraz zmniejsza opuchnięcia, sprzyja szybkiemu zanikowi siniaków, obtłuczeń i zaczerwienień skóry, przyśpiesza wchłanianie i niwelowanie wybroczyn oraz krwiaków powstałych po urazach, zabiegach medycznych i kosmetycznych. W przypadku drobnych zranień, hamuje krwawienie i uśmierza ból. Jednocześnie wykazuje intensywne działanie przeciwzapalne i łagodzące. Przypomina działaniem witaminę K, od której w zastosowaniu zewnętrznym jest skuteczniejszy oraz pozbawiony skutków ubocznych istniejących w przypadku witaminy K stosowanej na skórę. Jest polecany w przypadku cery z poszerzonymi naczynkami, z trądzikiem różowatym, skóry podrażnionej, na okolice oczu w przypadku cieni, obwódek i opuchnięć.
2. Posiada intensywne właściwości regeneracyjne, sprzyja gojeniu i zabliźnianiu ran pourazowych, minimalizuje tworzenie blizn, sprzyja również redukcji już istniejących blizn, rozstępów i śladów potrądzikowych. Stosowany zewnętrznie stymuluje odbudowę naskórka i tworzenie nowych, zdrowych komórek skóry, jest polecany w sytuacjach wymagających regeneracji skóry, np. po zabiegach złuszczających.

Dodatkowo hydrolat z kwiatu kocanki:
- Wykazuje własności antyoksydacyjne, zwalcza wolne rodniki, przyczyniające się do przedwczesnego niszczenia skóry.
- Działa antybakteryjnie, antyseptycznie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. W badaniach wykazuje aktywność przeciwko bakteriom i drożdżakom z rodzaju Staphyllococcus aureus, Candida albicans i Mycobacterium phlei.
- Redukuje zapalenia i stany alergiczne skóry.

Właściwości kwiatów kocanki wynikają z zawartości licznych, specyficznych związków chemicznych, zwłaszcza diketonów, charakterystycznych tylko dla Kocanki (Helichrysum italicum).

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

Skład: Organic Helichrysum Italicum (Immortelle) Flower Water, konserwant: Dehydroacetic Acid (0.06%), Benzyl Alcohol (0.54%)

/bw/

• Nie taki delikatny
  • Mnie niestety uczulił i wcale nie pomógł na naczynka. Mam cerę wrażliwą i myślałam, że ten hydrolat będzie dobrym wyborem. Niestety nie.

Być może to moja osobnicza reakcja, jednak produkt zdecydowanie nie dla mojej cery.

Chcesz pochwalić Idalija za czytelną i pomocną recenzję?
  • Śmierdzi, mocno
  • Przyznam szczerze, że wiele sobie obiecywałam po tym hydrolacie i byłam porządnie napalona na zakup.
    Moim odwiecznym problemem jest cera naczyniowa, która ma dni zarówno lepsze jak i gorsze.
    Naczytałam się o cudownych właściwościach wyciszających rumień (choć ja utrwalonego nie posiadam), zmniejszających reaktywność naczynek... itd.
    Niestety nie ma co spodziewać się po hydrolacie z kocanki aż takich właściwości.
    Jednakże naprawdę pozytywnie działa w przypadku cery podrażnionej - łagodzi uczucie pieczenia.
    Dobrze sprawuje sie także w przypadku opuchniętej okolicy oczu oraz w przypadku trudności z ich obudzeniem.
    Tylko... czy to na pewno działanie kocanki czy po prostu efekt natychmiastowego ochłodzenia skóry?
    Hydrolat należy przechowywać w lodówce, toteż jego temperatura, sama w sobie, może przecież wpływać na załagodzenie rozognionej skóry....
    Dlatego też mam mieszane uczucia co do tego produktu. Niewiele różnił się bowiem od hydrolatu różanego, jaki też miałam okazję stosować. No, może z wyjątkiem zapachu.
    Aromat, jaki towarzyszy nakładaniu preparatu, można chyba z powodzeniem przyrównać do kostki bulionowej. Nie jest to jednak zapach pysznego, maminego rosołku. Pierwsza aplikacja wywołuje największe emocje, przede wszystkim chyba zdziwienia. Jak się później okazuje - smród nie doskwiera już tak strasznie, jest do zniesienia. Pytanie tylko czy jest sens męczyć się wdychaniem tego nieprzyjemnego zapaszku. Czy nie lepiej zainwestować w hydrolat, który niewiele różnić się będzie działaniem, ale za to napawać się dodatkowo śliczną wonią?
    Ja myślę, że lepiej, a takich mamy sporo do wyboru, m. in. wcześniej wymieniony hydrolat różany.
    Który zresztą jest tańszy!

Używam tego produktu od: używałam ok. 3 mscy
    Ilość zużytych opakowań: 150 ml

Chcesz pochwalić WildThing za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój niezbędnik
  • Nigdy nie odczuwałam potrzeby stosowania toników, ale w końcu postanowiłam spróbować i bardzo mi się spodobało.

+ naturalny skład bez alkoholu
    + genialnie odświeża skórę i budzi zaspaną twarz
    + koi podrażnioną skórę, zawsze ratuje mi skórę jeśli podrażni mnie jakiś kosmetyk, pod tym względem jest świetny
    + nie pozostawia tłustej warstwy
    + nie wysusza
    + wydajny

- zapach nie należy do najpiękniejszych, na początku strasznie mi przeszkadzał, ale po jakimś czasie mój nos się przyzwyczaił i zapach całkiem przestał mi przeszkadzać
    - liczyłam, że pomoże na moje pojawiające się rumieńce i naczynka, ale niestety nie zauważyłam żadnej poprawy

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Antalaja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Maggi przy nim pachnie
  • Nie jestem szczególnie wrażliwa na zapachy, ale ten produkt jest ponad moje siły...Skrapianie się codziennie smrodkiem maggi/kostki rosołowej/intensywnych ziół? Jak na złość, "zapach" utrzymywał się ładnych parę godzin od nałożenia.

Gdyby jeszcze jakieś efekty były, to może zacisnęłabym zęby. Niestety, po regularnym (porannym i wieczornym) zużyciu całej buteleczki nie zauważyłam kompletnie żadnych efektów (oprócz ulgi mojego mężczyzny, że wreszcie przestanę śmierdzieć w łóżku ).

Cena niezbyt niska, zero efektów, smrodek potworny - po co się męczyć?

Używam tego produktu od: rok temu?

Chcesz pochwalić Miranda76 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam!
  • to jest mój pierwszy hydrolat i jestem z niego bardzo zadowolona. uspokaja moją cerą, jest taka odświeżona, miła w dotyku. używam zawsze rano i wieczorem. cieżko mi powiedzieć czy sam wpłynął jakoś konkretnie na moją cerę, ale sprawdza się ze wszystkimi produktami które używam. nie przeszkadza mi zapach na który widzę że sporo osób narzeka. na pewno kupię ponowie. Używam tego produktu od: marca 2014Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie

Chcesz pochwalić Jacqueline__ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię ale ten zapach...
  • ... doprowadza mnie do szału. TŻ uważa ze jest to zapach rosołu ale mi go nie przypomina Zastanawiałam się długo czy go wrzucić do koszyka, ale zdecydowałam się i nie żałuję

+ łagodzi podrażnienia, stany zapalne, zaczerwienienia
    + nie podrażnia
    + nie powoduje wysypu
    + wydajny

+/- dostępność (brak sklepu stacjonarnego)

- okropny z niego śmierdzioch

Używam tego produktu od: pazdziernok 2013
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

Chcesz pochwalić pumpolek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo, bardzo dobry
  • Jeden z moich ulubionych produktów BU.
    Wszystko się sprawdza w moim przypadku - koi, łagodzi, a nawet lekko poprawia koloryt cery, czego się nie spodziewałam po hydrolacie. Nie mam cery naczynkowej, ale ten produkt uwielbiam. Stosuję na zmianę z oczarowym (oczar na noc, kocanka na dzień) i jestem bardzo zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić moonland za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Hydrolat jest bardzo dobry- nie uczula mnie, ładnie uspokaja cerę.Ja jednak uważam ,że lepszy jest ten z mazideł-wydaje mi się bardziej skoncentrowany.Na plus wygodne opakowanie, estetyczne.Jednakże zakupię ten z mazideł Wiele osób narzeka na zapach, ale mi się podoba

Używam tego produktu od: kilka tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Claire91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Koi i działa przeciwzapalnie
  • Cenię go za ukojenie, nawodnienie skóry i działanie przeciwzapalne.
    Zapach trochę drażniący, przypomina jakieś korzenne przyprawy, ale działa i to najważniejsze.
    Przy suchej skórze łączę tą wodę z olejkiem i u mnie sprawdza się to bardzo dobrze.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić hankaj za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na pewno kupię ponownie
  • Nie pamiętam już kiedy używałam toników, uważałam je za część zbędną, bardzo się myliłam. Hydrolaty pokochałam bo są w 100% naturalne, działają i nie mają prawa mi zaszkodzić (nie jestem alergikiem). Hydrolat oczarowy kupiłam na czas zimowy, moje naczynka uwrażliwiają się i pojawiają się rumienie pod kościami policzkowymi. Nie spodziewałam się takich spektakularnych efektów jak na wodę kwiatową...
    -rzeczywiście koiło moją cerę, sprawdziło się nawet na sianiakach, rumienie zredukowano całkowicie
    -niestety mam problemy z trądzikiem (jedynie broda), zauważyłam, że moja skóra zmniejszyła swoją tendencję do blizowacenia, nie pozostają już dziury, wszystko pięknie się goi
    -nie powoduje żadnych uczuleń
    -w 100% naturalny produkt
    -cena niska co do jakości i efektów
    -hydrolatu uzywam po umyciu twarzy, jest moim kolejnym etapem w oczyszczaniu twarzy - zero ściągniecia, piękne nawilżenie, skóra go pije
    -baza pod krem , świetnie się wchłania
    -trochę szkoda mi go było do rozrabiania maseczek, raz uzyłam do spiruliny - WOW
    -opakowanie mi nie odpowiada, od razu wszystko przelałam do buteleczki z atomizerem - jest łatwiej i wygodniej.
    Polecam.

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić Ewuniaa16 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij