Biochemia Urody, Hydrolat z kwiatu kocanki

Powiększ Biochemia Urody, Hydrolat z kwiatu kocanki

Zgłaszająca osoba: zzabkaa

Hydrolat z kocanki jest najbardziej ceniony za dwa unikalne kierunki działania:
1. Posiada korzystny wpływ na naczynka, działa obkurczająco oraz zmniejsza opuchnięcia, sprzyja szybkiemu zanikowi siniaków, obtłuczeń i zaczerwienień skóry, przyśpiesza wchłanianie i niwelowanie wybroczyn oraz krwiaków powstałych po urazach, zabiegach medycznych i kosmetycznych. W przypadku drobnych zranień, hamuje krwawienie i uśmierza ból. Jednocześnie wykazuje intensywne działanie przeciwzapalne i łagodzące. Przypomina działaniem witaminę K, od której w zastosowaniu zewnętrznym jest skuteczniejszy oraz pozbawiony skutków ubocznych istniejących w przypadku witaminy K stosowanej na skórę. Jest polecany w przypadku cery z poszerzonymi naczynkami, z trądzikiem różowatym, skóry podrażnionej, na okolice oczu w przypadku cieni, obwódek i opuchnięć.
2. Posiada intensywne właściwości regeneracyjne, sprzyja gojeniu i zabliźnianiu ran pourazowych, minimalizuje tworzenie blizn, sprzyja również redukcji już istniejących blizn, rozstępów i śladów potrądzikowych. Stosowany zewnętrznie stymuluje odbudowę naskórka i tworzenie nowych, zdrowych komórek skóry, jest polecany w sytuacjach wymagających regeneracji skóry, np. po zabiegach złuszczających.

Dodatkowo hydrolat z kwiatu kocanki:
- Wykazuje własności antyoksydacyjne, zwalcza wolne rodniki, przyczyniające się do przedwczesnego niszczenia skóry.
- Działa antybakteryjnie, antyseptycznie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. W badaniach wykazuje aktywność przeciwko bakteriom i drożdżakom z rodzaju Staphyllococcus aureus, Candida albicans i Mycobacterium phlei.
- Redukuje zapalenia i stany alergiczne skóry.

Właściwości kwiatów kocanki wynikają z zawartości licznych, specyficznych związków chemicznych, zwłaszcza diketonów, charakterystycznych tylko dla Kocanki (Helichrysum italicum).

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

Skład: Organic Helichrysum Italicum (Immortelle) Flower Water, konserwant: Dehydroacetic Acid (0.06%), Benzyl Alcohol (0.54%)

/bw/

• można wypróbować
  • Hydrolat ma postać przezroczystego, lekko żółtawego płynu, swój przechowuję w butelce z atomizerem. Zapach jest dość charakterystyczny, średnio znośny przez pierwszy tydzień ale można się przyzwyczaić.
    Kocanki używam regularnie od początku roku. Płyn psikam po prostu na twarz, 2 razy dziennie i zostawiam do wyschnięcia. Zakupiłam pod wpływem opinii ale ponownie nie kupię. Nie poradził sobie z naczynkami tak jak to jest w jego opisie. Teraz mam inny tonik i radzi sobie w tym temacie znacznie lepiej.
    Myślę, że na początek jest to dobry zakup pod warunkiem, że nie mamy zbyt dużego problemu.
    Zalety:
    - lekko zmniejsza reaktywność naczynek
    - twarz po kilku tygodniach stosowania jest trochę bledsza
    - wchłania się całkowicie, nie zostawia żadnej warstwy ani nie ściąga
    - odświeża i tonizuje

Wady:
    - cena jest wysoka, można kupić taniej winnych sklepach
    - nie stosować u wrażliwców, bo może pogorszyć stan cery
    - zapach bardzo ziołowy
    - działał na zaczerwienienie doraźnie, tylko przez jakiś czas po aplikacji
    - nie ma dużego wpływu na ogólną poprawę stanu skóry, działa bardziej miejscowo, uspokajając podrażnienia
    - może przesuszać cerę

Jakichś spektakularnych efektów nie zauważyłam po jego stosowaniu i po zakończeniu zakupionego opakowania zakupiłam już inne i w innym sklepie.

Używam tego produktu od: 2 msc
    Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić annajustyna za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezastąpiony w pielęgnacji
  • Hydrolat z kocanki wybrałam ze względu na pojawiające się u mnie rumienie. Zaczęłam go stosowac 2 x dziennie i nie wiem kiedy problem przestał się pojawiać. Do tej pory od wielu lat (od kuracji Izotekiem) prawie codziennie narzekałam na rumień. Teraz skóra twarzy jest uspokojona. W końcu dobrałam do moich potrzeb całą pielęgnację, a hydrolat z kocanki stał się wisienką na torcie.

Zawsze po depilacji brwi pęsetą kładę waciki z kocanką na oczy i wszelkie zapuchnięcia i zaczerwienienia szybko mijają. Do tej pory chodziłam z czerwonymi plamami wokół brwi przez parę godzin.

BU oferuje sporą pojemność za niską cenę, kupujemy hydrolat w ciemnej butli z zamykaną zakrętką i otworkiem z dziurką - poręcznie, bezpiecznie dla produktu i wygodnie. Hydrolat nie zostawia lepkiej powłoki, nadaje się pod kremy, podkłady, także solo na noc gdy daję skórze odpocząć. Jest wydajny, ładnie ziołowo pachnie (jak dla mnie, ale ja tez lubię zapach oleju Khadi).

Jest naprawdę niezbędny w mojej pielęgnacji i zbawienny dla mojej skóry. Posiada szereg właściwości który odpowiada moim potrzebom i oczekiwaniom np: działanie antyoksydacyjne, antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Szczególnie te 3 ostatnie są niezwykle przydatne w mojej pracy.

Hydrolat z kocanki i tonik z kwasem PHA 6% z BU to najlepsze co przytrafiło się mojej cerze!

Ilość zużytych opakowań: niecała połowa 200ml

Chcesz pochwalić Silwena za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry produkt
  • + naprawdę zmniejsza zaczerwienienia, rumień na twarzy
    + jest bardzo delikatny
    + nie uczula
    + nie powoduje wyprysków

- zapach jak kostka rosołowa
    - cena mogłaby byc troszkę niższa

hydrolat bardzo fajny, pół punkta jednak odjęłam za ten niezbyt ładny zapach. myślę że nie powinien nikogo uczulić i polecam do cery naczynkowej! w ogóle to polecam sklep Biochemia Urody! dobre i polskie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić wizazkwc za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie taki delikatny
  • Mnie niestety uczulił i wcale nie pomógł na naczynka. Mam cerę wrażliwą i myślałam, że ten hydrolat będzie dobrym wyborem. Niestety nie.

Być może to moja osobnicza reakcja, jednak produkt zdecydowanie nie dla mojej cery.

Chcesz pochwalić Idalija za czytelną i pomocną recenzję?
  • Śmierdzi, mocno
  • Przyznam szczerze, że wiele sobie obiecywałam po tym hydrolacie i byłam porządnie napalona na zakup.
    Moim odwiecznym problemem jest cera naczyniowa, która ma dni zarówno lepsze jak i gorsze.
    Naczytałam się o cudownych właściwościach wyciszających rumień (choć ja utrwalonego nie posiadam), zmniejszających reaktywność naczynek... itd.
    Niestety nie ma co spodziewać się po hydrolacie z kocanki aż takich właściwości.
    Jednakże naprawdę pozytywnie działa w przypadku cery podrażnionej - łagodzi uczucie pieczenia.
    Dobrze sprawuje sie także w przypadku opuchniętej okolicy oczu oraz w przypadku trudności z ich obudzeniem.
    Tylko... czy to na pewno działanie kocanki czy po prostu efekt natychmiastowego ochłodzenia skóry?
    Hydrolat należy przechowywać w lodówce, toteż jego temperatura, sama w sobie, może przecież wpływać na załagodzenie rozognionej skóry....
    Dlatego też mam mieszane uczucia co do tego produktu. Niewiele różnił się bowiem od hydrolatu różanego, jaki też miałam okazję stosować. No, może z wyjątkiem zapachu.
    Aromat, jaki towarzyszy nakładaniu preparatu, można chyba z powodzeniem przyrównać do kostki bulionowej. Nie jest to jednak zapach pysznego, maminego rosołku. Pierwsza aplikacja wywołuje największe emocje, przede wszystkim chyba zdziwienia. Jak się później okazuje - smród nie doskwiera już tak strasznie, jest do zniesienia. Pytanie tylko czy jest sens męczyć się wdychaniem tego nieprzyjemnego zapaszku. Czy nie lepiej zainwestować w hydrolat, który niewiele różnić się będzie działaniem, ale za to napawać się dodatkowo śliczną wonią?
    Ja myślę, że lepiej, a takich mamy sporo do wyboru, m. in. wcześniej wymieniony hydrolat różany.
    Który zresztą jest tańszy!

Używam tego produktu od: używałam ok. 3 mscy
    Ilość zużytych opakowań: 150 ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić WildThing za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kojący
  • Nigdy nie odczuwałam potrzeby stosowania toników, ale w końcu postanowiłam spróbować i bardzo mi się spodobało.

+ naturalny skład bez alkoholu
    + genialnie odświeża skórę i budzi zaspaną twarz
    + koi podrażnioną skórę, zawsze ratuje mi skórę jeśli podrażni mnie jakiś kosmetyk, pod tym względem jest świetny
    + nie pozostawia tłustej warstwy
    + nie wysusza
    + wydajny

- zapach nie należy do najpiękniejszych, na początku strasznie mi przeszkadzał, ale po jakimś czasie mój nos się przyzwyczaił i zapach całkiem przestał mi przeszkadzać
    - liczyłam, że pomoże na moje pojawiające się rumieńce i naczynka, ale niestety nie zauważyłam żadnej poprawy

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Antalaja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Maggi przy nim pachnie
  • Nie jestem szczególnie wrażliwa na zapachy, ale ten produkt jest ponad moje siły...Skrapianie się codziennie smrodkiem maggi/kostki rosołowej/intensywnych ziół? Jak na złość, "zapach" utrzymywał się ładnych parę godzin od nałożenia.

Gdyby jeszcze jakieś efekty były, to może zacisnęłabym zęby. Niestety, po regularnym (porannym i wieczornym) zużyciu całej buteleczki nie zauważyłam kompletnie żadnych efektów (oprócz ulgi mojego mężczyzny, że wreszcie przestanę śmierdzieć w łóżku ).

Cena niezbyt niska, zero efektów, smrodek potworny - po co się męczyć?

Używam tego produktu od: rok temu?

Chcesz pochwalić Miranda76 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam!
  • to jest mój pierwszy hydrolat i jestem z niego bardzo zadowolona. uspokaja moją cerą, jest taka odświeżona, miła w dotyku. używam zawsze rano i wieczorem. cieżko mi powiedzieć czy sam wpłynął jakoś konkretnie na moją cerę, ale sprawdza się ze wszystkimi produktami które używam. nie przeszkadza mi zapach na który widzę że sporo osób narzeka. na pewno kupię ponowie. Używam tego produktu od: marca 2014Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie

Chcesz pochwalić Jacqueline__ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię ale ten zapach...
  • ... doprowadza mnie do szału. TŻ uważa ze jest to zapach rosołu ale mi go nie przypomina Zastanawiałam się długo czy go wrzucić do koszyka, ale zdecydowałam się i nie żałuję

+ łagodzi podrażnienia, stany zapalne, zaczerwienienia
    + nie podrażnia
    + nie powoduje wysypu
    + wydajny

+/- dostępność (brak sklepu stacjonarnego)

- okropny z niego śmierdzioch

Używam tego produktu od: pazdziernok 2013
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

Chcesz pochwalić pumpolek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo, bardzo dobry
  • Jeden z moich ulubionych produktów BU.
    Wszystko się sprawdza w moim przypadku - koi, łagodzi, a nawet lekko poprawia koloryt cery, czego się nie spodziewałam po hydrolacie. Nie mam cery naczynkowej, ale ten produkt uwielbiam. Stosuję na zmianę z oczarowym (oczar na noc, kocanka na dzień) i jestem bardzo zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić moonland za czytelną i pomocną recenzję?