Biochemia Urody, Hydrolat z kwiatu kocanki

Biochemia Urody, Hydrolat z kwiatu kocanki

Dodatkowo hydrolat z kwiatu kocanki:
- Wykazuje własności antyoksydacyjne, zwalcza wolne rodniki, przyczyniające się do przedwczesnego niszczenia skóry.
- Działa antybakteryjnie, antyseptycznie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. W badaniach wykazuje aktywność przeciwko bakteriom i drożdżakom z rodzaju Staphyllococcus aureus, Candida albicans i Mycobacterium phlei.
- Redukuje zapalenia i stany alergiczne skóry.

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

płyn
tonizowanie twarzy
odświeżające, antybakteryjne, oczyszczające

Jedyny kosmetyk, który działa w sposób natychmiastowy i trwały

Pierwszy kosmetyk, którego używam od 1,5 miesiąca, który działa. Wyciszenie jest trwałe a lekkie zaczerwienienie pojawia się tylko po dodatkowych, bardziej inwazyjnych kosmetykach, np. krem złuszczający stosowany 1-2 razy w tygodniu.
W takim wypadku dodaję na hydrolat kroplę serum łagodzącego s.o.s.

Działa łagodząco i antybakteryjnie

Hydrolat nieodłączny w mojej pielęgnacji od lat. Nie widzę żadnej różnicy między stosowaniem hydrolatu z kocanku tej firmy a jakiejkolwiek innej tak długo jak w składzie jest po prostu hydrolat z kocanki + dodatek konserwantów. Podejrzewam, że w przypadku osób uczulonych na poszczególne konserwanty za to może mieć to znaczenie.
Przelewam go do ciemno brązowej butelki z atomizerem i używam spryskując nim twarz, szyję oraz dekolt rano oraz wieczorem. Nadaje się też do zmywania makijażu mineralnego, ale od tego wolę piankę.
Sporo osób narzeka na to jak kocanka pachnie. Dla mnie jest to zapach korzenno-słodkawy przypominający curry. Szczerze mówiąc jest mi obojętny. Gdyby śmierdział to bym go nie używała, ale on nie śmierdzi. Najwyraźniej niektórzy ludzie są trochę przewrażliwieni na punkcie zapachów, ale tak jest, iż każdy odbiera zapachy inaczej. Nie zauważyłam by zapach ten utrzymywał się specjalnie długo na ciele. Chwilę po spryskaniu już go nie czuję.
Polecany jest dla cery naczynkowej, zaczerwienionej, delikatnej i podrażnionej, zasinionej, z wybroczynami podskórnymi, dojrzałej, zniszczonej, z trądzikiem różowatym i pospolitym, z bliznami pourazowymi i potrądzikowymi. Zgadzam się z tym.
Działanie hydrolatu opisałabym jako łagodzące oraz antybakteryjne. Sprzyja szybkiemu ustępowaniu podrażnień i gojeniu ran. Dlatego chętnie stosuję go na przerwaną ciągłość naskórka, szybko tamuje krew oraz zabliźnia ranę. Mam wrażenie, że zmniejsza również wydzielanie sebum. Nie zauważyłam także by pękały mi nowe naczynka od momentu laserowego pozamykania ich, a hydrolat ten stanowi stałą część mojej pielęgnacji od tamtego czasu.
Myślę, iż to bardzo dobry wybór dla cery naczynkowej, wrażliwej i/lub trądzikowej.
Bez problemu można dostać hydrolat z kocanki u różnych firm, cena jest przystępna.
Wydajność przeciętna, jedno spryskanie części twarzy zapewnia już odczuwalne działanie.

Dobry, ale ten zapach...

Ten hydrolat jest naprawdę dobry. Delikatnie oczyszcza, nawilża i tonizuje skórę, a przy tym odświeża i łagodzi podrażnienia. Stosowałam go chyba na wszystkie możliwe sposoby proponowane na stronie Biochemii. Sprawdza się również na podrażnioną skórę po depilacji.
Tylko ten zapach...no jest straszny. Śmierdzi niemiłosiernie, gdyby nie był tak fajny w działaniu to wylądowałby w koszu po pierwszym dniu... Sama z sobą nie mogę wytrzymać, jak go nałożę...Ale dla urody ponoć warto pocierpieć ;)
Wydajność na dobrym poziomie, cena też ok.

hydrolat jak hydrolat a nawet lepszy

jeden z nielicznych które rzeczywiście działają na coś więcej niz tonizowanie skóry. pięknie uspokaja zaczerwienienia. wklepuję go dłońmi w twarz po umyciu, tuż przed resztą pielęgnacji. posiada specyficzny zapach, ale mi się podoba - może z przyzwyczajenia?

Ziołowe (nawet bardzo!) szaleństwo ;)

Hydrolaty, podejrzewam jak dla wielu z nas- to jedne z zaskakujących odkryć kosmetycznych. Sama dość sceptycznie podchodziłam do "cudownych" efektów wód o zapachu ziółek ( jak wówczas o nich myślałam...). Jednak narastające problemy z cerą zmusiły mnie w końcu do bacznego przyjrzenia się nie tylko kosmetykom tuszującym te niedoskonałości a....usuwającym je z twarzy.
Pierwszym krokiem było odrzucenie kosmetyków o "bogatych" składach w wszystko co niepotrzebne a drugim- przejście na dwuetapowe oczyszczanie.
I meritum- tonizowanie. Pierwszym hydrolatem był oczar- totalny strzał w dziesiątkę. Natomiast kocanka- została.....odziedziczona po mojej mamie która borykała się wówczas z zaognionym trądzikiem różowatym. Zakupiłam ten hydrolat dla niej sugerując się właśnie jego właściwościami łagodzącymi i wspomagającymi zanikanie naczyniek.
Nie wiem co nie zadziałało. Mamę bardzo podrażniał i oddała go mi, a sama udała się ze swoim problemem do dermatologa.
Przyznam że obawiałam się go bo sama mam skłonności do podrażnień i alergii. Ostry, ziołowy zapach nie wróżył niczego dobrego. Przez pierwsze dni stosowałam go wyłącznie wieczorem- miałam bowiem wrażenie że cała specyficznie pachnę ;)
Z czasem jednak zapach przestał mi przeszkadzać a i obawy o podrażnienie okazały się bezpodstawne. Hydrolat świetnie koił, uspokajał i tonizował moja twarz. Odnosiłam wrażenie że świetnie przyczyniał się do gaśnięcia pojedynczych zapalnych wykwitów na twarzy. Byłam z niego zadowolona i z przyjemnością wykorzystałam dość pokaźne opakowanie do końca.
Produkt pakowany jest w typowe opakowania BU- plastikowa buteleczka z zakrętką (szczegóły na zdjęciu). Aplikowałam go na twarz spryskując za pomocą atomizera szklanej buteleczki w którym przechowywałam podręczną porcję preparatu (zakupiona na stronie BU).

świetny

Najlepszy hydrolat jakiego używałam. Doskonale koi skórę, nie podrażnia, nie lepi się; zapach jest akceptowalny. W zasadzie nic więcej od hydrolatu nie oczekuję.

Godny polecenia

Szczerze mówiąc nigdy nie wiedziałam dlaczego na wszelkich portalach urodowych tak bardzo zwracają uwagę na to, aby nie zapominać o tonizowaniu cery. Czy używałam toniku/hydrolatu czy nie, nie zauważałam w stanie swojej cery większej różnicy. Aż do chwili gdy w moje ręce trafił cudny nawet nie śmierdziuszek lecz mogę śmiało powiedzieć Śmierdziel. Odkąd używam hydrolatu z kocanki włoskiej zrozumiałam czemu służy ten produkt. Już po kilku użyciach moja skóra jest uspokojona, wszelkie zaczerwienienia (również te po wypryskach) znacznie szybciej znikają. Przebarwienia wydają się blaknąć. Ogólny stan cery wraz z dobrze dobranym kremem jest coraz bardziej zadowalający. Gdyby tylko tak niemiłosiernie nie śmierdział.

Bardzo fajny

Kupiłam ten hydrolat z zamiarem dodania do esencji, ale sprawdzał mi się tak dobrze, że zostawiłam go sobie jako tonik. Mam cerę trądzikową, przetłuszczającą się, i muszę przyznać, że to naprawdę świetny produkt. Odkąd go używam twarz wygląda dużo lepiej, mniejszy wysyp i złagodzenie przebarwień, do tego jest naprawdę łagodny. Co do zapachu to trochę szok, ale nawet mi się podoba :) Co jeszcze jest jego plusem to jego wydajność, kupiłam tę większą butelkę i od pół roku prawie codziennego używania wciąż mam go około połowy. Jedyny problem z tym produktem jest taki, że jest słabo dostępny, tzn jeśli chcemy go kupić musimy robić zamówienie na Biochemii Urody, w tym płacić za przesyłkę. Warto nazbierać kosmetyków do kupienia i dopiero wtedy zamawiać. Ogólnie bardzo polecam

Łagodzący śmierdziel

Używam kosmetyków ekologicznych od lat. Zupełnie mi nie przeszkadzają naturalne zapachy, są dla mnie zupełnie obojętne. Miło, jak coś dobrze pachnie, jak hydrolat z róży damasceńskiej, ale jeśli nie, wisi mi to i powiewa. No ale ten to naprawdę cuchnie. Śmierdzi okropnie i nie mogę się do tego przyzwyczaić. Ale kończę drugą butelkę, bo tak dobre efekty przynosi mojej cerze ;)
Zmagam się z trądzikiem, patrząc na polskich ulicach, to moje natężenie to takie zdrowe, pewne 70% w obserwowanej skali, więc jest co robić i co leczyć. Kiedyś, dzięki bardzo szczegółowym opisom na BU, wpadłam na myśl, że w sumie te kosmetyki dla cer naczynkowych powinny mi się świetnie sprawdzić. Łagodzenie, niwelowanie zaczerwienienia, uspokajanie... Brzmi jak coś, co cera trądzikowa polubi. I tak się stało! Połączyłam ten hydrolat z ich zestawem na esencję do cery naczynkowej. Taka kompozycja bardzo ładnie działa i wycisza cerę. Mimo że naczynka na buzi nie są moim problemem, to świetnie sprawdza się do niwelowania zaczerwienień przy wypryskach lub otarciach (przy alergii) czy podrażnieniach (przy kuracji kwasowej). Ja sobie chwalę i będę wracać mimo paskudnego zapachu!

Mały śmierdziuszek

Gdy przyszło zamówienie czekałam na niego bardzo niecierpliwie. Takie cudo, które poradzi sobie z moja problematyczną cerą. Zwykły tonik ale nie do końca... więc opakowanie zwykła butelka estetyczna - otwieram korek iiii... o mama mia co za zapach. Pierwsze skojarzenie to magi. Pachnie jak kuchenna magi. Niektórzy lubią inni nie. Jak nie sprawi problemów to zapach pokocham - pomyślałam. I w sumie jest dla mojej cery bardzo obojętny. Jakoś zbytnio jej nie nawilża, nie odświeża, ale też nie zapycha co mi się już z tonikami zdarzało. On oprócz wydawania zapachu to chyba nie robi mi nic.

Wart zapachu

Rewelacyjny produkt, koi zaczerwienioną skórę, wycisza naczynka. Stosowany regularnie przez dłuższy czas pięknie wyrównuje koloryt skóry. Forma hydrolatu sprawia, że można wpasować go w pielęgnację niezależnie od pory roku czy stanu skóry.

Ja go używam nalewając odrobinkę w zagłębienie dłoni, rozprowadzając na dłoniach a następnie wklepując twarz. Potem można użyć dowolnego żelu, serum, kremu albo po prostu zostawić. Można też używać na skórę podrażnioną po depilacji.

Coś okropnego. Nie polecam:(

W moim przypadku to fatalny zakup. Mam wrażliwą, naczynkową cerę - a ten specyfik jeszcze dodatkowo ją podrażnił i rozczerwienił.
Do tego dochodzi makabryczny wręcz zapach - bardzo gorzki, ostry, intensywny, który czuć przez wiele godzin po aplikacji.
Produkt, który otrzymałam od Biochemii Urody nie ma nic wspólnego z opisem producenta na stronie - z tym zapachem włącznie.
Ja nie polecam - żal skóry i pieniędzy wyrzuconych w błoto.
W tej cenie (19,90 zł) miałabym dwa i pół toniku z Ziaji czy Fitomedu:(