Hasco-Lek, Maść ochronna z witaminą A

Powiększ Hasco-Lek, Maść ochronna z witaminą A

Zgłaszająca osoba: Eirenn

Wskazania: nadmierne rogowacenie naskórka, wypryski, utrudnione gojenie się ran, oparzenia i odmrożenia.
Witamina A jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania błon śluzowych i skóry. Maść działa osłaniająco, regeneruje naskórek i zmniejsza jego rogowacenie oraz łagodzi stany zapalne skory i przyspiesz gojenie się ran.

Skład: Palmitynian Retynolu (Wit. A) 800 j.m./1g preparatu, Wazelina Biała, Emulgator, Aromat Cytrynowy, Woda Oczyszczona (03.02.2011.))

Cena: 2,50zł / 25g

• gdyby nie ten cytrynowy zapach byłoby super
  • Ta maść jest prawie doskonała. Bardzo dobrze nawilża, odżywia skórę. Ja stosuję ją głównie do pielęgnacji stóp. Wszystko byłoby idealnie, gdyby miała nieco inny zapach - ta pachnie taką cytryną (w składzie czyt. : 'aromat cytrynowy'), co mi za bardzo nie odpowiada, ponieważ nie jestem zwolenniczką cytrusowych zapachów. Cena: niewiele ponad 3zł, super! Często do niej wracam, obecnie mam w szafce 2 tubki maści z Hasco-Lek S.A. Warto mieć - jeśli komuś nie przeszkadza chemiczny zapach cytrusów to polecam!

Ilość zużytych opakowań: około 7 - 9 nie pamiętam dokładnie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić KITKA_23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowna maść!!!
  • Kupilam masc z mysla o podraznieniach po goleniu nog jakis miesiac temu, ale nie sprawdzil sie w ogole. Poniewaz bylam wtedy strasznie zalamana stanem mojej cery (sucha, liczne wypryski i slady po nich - cos strasznego) postanowilam uzyc jej wlasnie na twarz. Troche sie obawialam, bo naczytalam sie, ze strasznie zapycha. Ale mimo wszystko posmarowalam twarz na noc. Rano bylam pozytywnie zaskoczona Juz po pierrwszym uzyciu widac bylo efekty. Cera jakby sie uspokoila. A teraz juz uzywam tej masci od ok. 3 tyg i wszystko zniknelo, 'zagoilo sie' Nie mam ani jednej krostki, nic kompletnie, nigdy mnie nie zapchala. Nie musze nakladac podkladu, bo cera jest idealna. A to wszystko za jedyne 3 zl ) Jak teraz pomysle ile pieniedzy poszlo na liczne specyfiki i z drogerii i z aptek... cos strasznego. Polecam wszystkim wyprobowac ta masc, jesli macie taki problem jak ja. Wiem, ze kazdy moze zareagowac inaczej, ale za taka cene warto, a nuz pomoze

Ilość zużytych opakowań: 1 niecale

Chcesz pochwalić alohaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudo!!!
  • jest to trochę zabawne, ale jak do tej pory jest to najtańszy i zarazem najlepszy kosmetyk antytrądzikowy, jaki używałam! maść stosuję zazwyczaj na noc, żadziej w trakcie dnia, chyba, że mam potrzebę (czyt. niesamowicie mnie wysypie). zmiany trądzikowe goją mi się w tempie ekspresowym. mam wrażenie, że wpłynęła też trochę na przebarwienia. do tego jest idealna na przesuszoną skórę - nieweluje uczucie ściągnięcia.
    z tej racji, że jest to maść, która w składzie ma wazelinę, może powodować zatykanie porów. radzę więc smarować zmiany skórne, a całą twarz tylko w razie potrzeby.
    cena jest tak śmieszna, że aż żal nie wypróbować jej na sobie.
    Używam tego produktu od: kilka miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 tubka

Chcesz pochwalić skazana_na_bluesa za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezbędnik domowej kosmetyczki.
  • Szkoda, że nie znałam wcześniej cudownych właściwości maści z witaminą A!

Odżywia suche miejsca na ciele, szczególnie usta. Radzi sobie z opryszczką i zajadami (!!!), pozostawia na ustach ładny połysk, świeżo pachnie, jest wydajny, niedrogi i naprawdę działa.

Polecam nieprzekonanym, a przekonanym dziękuję za zwrócenie mi uwagi na jego istnienie

Używam tego produktu od: pół roku.
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego.

Chcesz pochwalić agateq za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ideał
  • Mam bardzo suchą skórę, do tego jestem strasznym alergikiem. Używałam wielu kremów, tanich, drogich, nawet te nawilżające potrafiły mnie jeszcze bardziej wysuszyć, coś strasznego. Doprowadziło mnie to do tego, że na noc smarowałam twarz wazeliną i to mi bardzo pomagało, koiło itd. Ale wystarczyło, że raz zapomniałam i koniec, skóra ściągnięta, sucha, piekąca. Tą maść zawsze miałam w domu, postanowiłam użyć ją do twarzy. Super! Mogę smarować na noc nawet co 2-3 dzień i skóra jest cudowna, miękka i nawilżona.
    Dla wielu minusami mogą być 3 rzeczy chyba tylko.
    -może zapychać, ja mam do tego straszną tendencje, ale nie ma tragedii po tym kremie.
    -ma cytrynowy zapach, no nie każdemu będzie odpowiadał.
    -Zostawia tłustą warstwę więc lepiej stosować go na noc.
    Bardzo polecam.

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: sześć

Chcesz pochwalić shoti1910 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zgadzam się że nie do twarzy
  • Maść używa mój mąż na popękane pięty i tutaj sprawdza się fantastycznie ponieważ poznikały mu bardzo głębokie pęknięcia a pięty są mięciutkie i gładkie, konsystencja jest treściwa przez co dobrze się ja aplikuje ale jak wspomniałam nie nadaje się do twarzy. Twarz jest świecąca i pokryta jakąś dziwną warstwą, zapycha i ma nieładny zapach, ciężko ja równomiernie rozprowadzić.

Ja tej maści nie używam lecz małżonek stosuje ją namiętnie już od kilku lat-teraz to chyba z przyzwyczajenia ponieważ pęknięcia zagoiły mu się po miesiącu.

Ilość zużytych opakowań: duzo

Chcesz pochwalić player_ruda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie do twarzy - zapycha OKRUTNIE!
  • Świetna rzecz na ręce zimą, jako ratunek, albo na łokcie etc. Szybko łagodzi podrażnienia, stanowi barierę ochronną. Przyjemnie pachnie.

NIGDY na twarz!
    Popełniłam ten błąda niedawno i... brrr.
    A historia była taka: nabawiłam się innym lekiem okropnych podrażnień, dwa placki na policzkach, każdy po jakieś 2 cm średnicy (dosłownie goła skóra bez naskórka), więc jako pierwszy zastosowałam Tribiotic. Gdy było już trochę lepiej, umyłam twarz i nałożyłam JEDYNIE na podrażnione miejsca maść z witaminą A, na noc. Rano obudziłam się z dwoma plackami wypełnionymi pryszczami! Pryszcze pojawiły się jedynie w miejsach na które nałożyłam maść. Zdziwiłam się, bo na podrażnionej, cienkiej skórze nigdy nie pojawiały mi się wypryski - bo nei miały na czym. A tutaj - takiej masakry nie miałam dawno! Dodam, że stosuję lek który powinien teoretycznie wykluczyć zapychanie - a tu taka niespodzianka.
    W sumie czego innego można się spodziewać po wazelinie, jak zapychania.

Radzę wszystkim trądzikowcom nie stosować na twarz.
    A osobom z dwoma pryszczami na krzyż nie oceniać komedogenności produktu. Jak widzę tp pieśni "nie zapycha" to się łapię za głowę.

Używam tego produktu od: Pół rokuIlość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić LeeMinHo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Stosować z umiarem.
  • Jest kilka takich kosmetyków, które zyskują miano uniwersalnych i sprawdzą się u każdego, choć w różnych sytuacjach. Dla przykładu: oliwka Bambino, wazelina Ziaji i być może właśnie maść z witaminą A.
    Trafiłam na jej trop przypadkiem, szukałam ratunku, kiedy na powiekach pojawiły mi się czerwone, piekące wykwity. Wtedy przeczytałam o tej maści. Mając wzgląd na to, że cena jest śmiesznie niska zaopatrzyłam się w pierwszą tubkę.
    Jeśli chodzi o powieki to nie wiem co za masochista wymyślił połączenie oczy+maść. Nie, nie, nie. Ten kosmetyk powinien trzymać się od naszych gałek z daleka, gdyż okropnie je piecze i podrażnia.
    W powyższej sprawie ją skreśliłam, ale okazała się niezła w walce z suchymi skórkami. Okresowo pojawiają mi się takowe na czole, przy ustach oraz nosie. Warto wtedy przyklepać sobie te zmiany właśnie tą maścią. Zazwyczaj robię to wieczorem, kiedy nikomu nie muszę się już pokazywać, bo maść jest tłusta i buzia się po niej błyszczy popisowo.
    Skóry może nie znikają w mgnieniu oka, ale widać poprawę po kilku użyciach.
    Przechodząc koniec końców do sedna najlepiej sprawdza się u mnie w przypadku czerwonych, alergicznych zmian w zgięciach ramion. Maść łagodzi zaczerwienienia, lekko nawilża i w końcu doprowadza do ustania stanu zapalnego. A dodam tylko, że do leczenia tych moich odwiecznych wysypek używałam maści wszelakich.

Od siebie dodam tylko, że nie wyobrażam sobie wysmarować nią całej twarzy. Nie jest dla mnie dziwne, że po takich historiach zapycha was i obsypuje czarnymi wągrami. Ta maść jest tłusta jak cholera, jak może nie zapchać???
    Punktowo, okresowo, w wyraźnej potrzebie - ot takie wytyczne.

Chcesz pochwalić liberachi za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudowny, uniwersalny kosmetyk
  • jest to jeden z tych kosmetyków-cudów, które nadają się zawsze i wszędzie.
    + jest tłusty, koleżanki z suchą cerą mają go za bóstwo;
    + jego cena (3 zł) powala na kolana;
    + jest bardzo wydajny;
    + stosuję go punktowo na wyschnięte skórki i partie twarzy - nie zapchał mnie, choć mam do tego skłonność;
    + można używać do każdej partii ciała (polecam na noc do rąk - działa cuda);
    + to chyba niemożliwe żeby uczulał;
    + delikatnie rozjaśnia skórę, mama dawała mi go na rozjaśnienie piegów - skutki są widoczne, dziś nie mam żadnych przebarwień tego typu
    + ma śliczny zapach, taki cytrynkowy.
    nie widzę żadnych wad, ale osobiście nie posmarowałabym całej twarzy w obawie przed zapchaniem. paranoiczka

Używam tego produktu od: zawsze
    Ilość zużytych opakowań: mnóstwo, ciężko policzyć

Chcesz pochwalić readymade za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super sprawa!
  • Rewelacja!

Maść, którą pamiętam z dzieciństwa pomogła mi z problemem, z którym walczyłam prawie pół roku.

Otóż w dość widocznym miejscu zrobił mi się pryszcz, który za nic nie chciał się zagoić. Nie pomagały maście od dermatologa, Tribiotic, nie pomagały płyny wysuszające, po prostu nic. Był sobie i powoli zaczynał bliznowacieć. Pogodziłam się z tym, że zostanie mi w tym miejscu blizna. Koszmar.

Aż tu tydzień temu będąc w aptece pod wpływem impulsu poprosiłam farmaceutkę o maść z witaminą A. I stał się cud - paskudnik się goi, za tydzień może nie będzie już po nim śladu. Nic to, że maść trochę zapchała pory dookoła tej ranki, najważniejsze że w końcu zaczęło się goić

I to za jedyne 3,50...

Używam tego produktu od: tydzień

Chcesz pochwalić ava_g za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAK!
  • Od kiedy ją poznałam - muszę ją mieć cały czas w domu.
    \nIdealnie radzi sobie z przesuszoną skórą dłoni, z łuszczącymi się skórkami pod nosem po katarze, ze spierzchniętymi ustami, skrókami przy paznokciach, ułatwia gojenie się skaleczeń i otarć.
    \nPonieważ od kilku dni borykam się z przesuszoną skórą na czole i brodzie (choć bywa także przetłuszczona) i kilkoma rozdrapanymi zaskórnikami, postanowiłam się nią poratować. Nie bez obaw, bo w końcu tłuszcz na czoło skłonne do zanieczyszczeń?... Ale posmarowałam twarz cienką warstwą i efekt rano mnie zaskoczył pozytywnie! Skóra jest wygładzona, wyraźnie mniej sucha, ślady po zaskórnikach prawie niewidoczne! Domyślam się, że codzienne jej stosowanie na twarz skłonną do "niespodzianek" mogłoby się nieciekawie skończyć, ale jestem pewna, że użycie jej powiedzmy raz w tygodniu na noc zrobi cerze bardzo dobrze
    \nDodatkowe plusy to cytrynowy zapach i śmiesznie niska cena. Pół gwiazdki odejmuję za niezbyt wygodną i nietrwałą tubkę, ale przy wszystkich zaletach maści to naprawdę drobiazg.
    \nUważam, że każdy powinien ją wypróbować

Chcesz pochwalić kretencja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Must have
  • Coś genialnego! Na suchą, popękaną skórę, na trądzik (bardzo cienką warstwą), na usta (zwłaszcza w zimę), na dłonie, pięty. Po prostu na wszystko. Nie zamienię tego kosmetyku na nic innego. Żałuję tylko, że tak późno ją odkryłam.

Zacznę od ceny: 3 zł w mojej aptece. Jak na tak uniwersalny, wydajny i skuteczny produkt wydają się to grosze.

Wiele z Was narzeka na opakowanie. Prawdą jest, że gdyby firma postanowiła je zmienić na solidniejsze cena maści od razu skoczyłaby w górę, nie wiadomo o ile. A tak mamy coś śmiesznie taniego, a naprawdę dobrego. Warto przeboleć, że opakowanie się bardzo niszczy pod koniec używania dla tak małej ceny.

Maść polecam na wszystko. Zależnie od oczekiwanych rezultatów oraz miejsca aplikacji polecam różnie dozować jej ilość. Ta maść świetnie działa na tłustą, trądzikową cerę. Warunek jest taki, że trzeba nakładać ją cieniusieńką warstwą. Efekty zobaczycie już po tygodniu stosowania - skóra mniej się przetłuszcza, bo jest odpowiednio nawilżona i nie zapchana a dodatkowo wszelkie wypryski ładnie się goją oraz (jeśli powstaną nowe) są mniejsze.
    Na suchą skórę świetnie się sprawdza okład na noc z nieco grubszej warstwy. Szczególnie polecam na pięty, usta oraz łokcie.

Mój numer 1 w pielęgnacji.

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Chcesz pochwalić liroan za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ratunek
  • Zacznę od tego, że mam skórę bardzo suchą. Stosowałam już wiele kremów nawilżających i natłuszczających. Nic nie pomagało.
    To jedyna rzecz jaka potrafi nawilżyć moją cerę.
    W lecie stosuję ją na noc, w zimie jak są mrozy na noc i na dzień.

Plusy:
    + świetnie nawilża
    + skóra jest ochroniona przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi
    + skóra jest po niej gładka
    + łagodzi stany zapalne skóry
    + pomimo tego że jest tłusta makijaż dobrze się na niej trzyma
    + zapach
    + dostępność
    + wydajna
    + tania jak barszcz

Minusy:
    - skóra się po niej strasznie świeci (wystarczy ją zmatowić pudrem i jest wszystko ok)
    - pod koniec opakowanie się niszczy

Mój must have. Przyda się w każdej kosmetyczce

Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić Karolka_1996 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest jak przyjaciółka
  • Używam jej odkąd pamiętam , była pierwszym "kosmetykiem" jaki podarowała mi mama i do dziś zawsze mam jej zapas dosłownie wszędzie

Plusy:

- zapach ( przy jej dość tłustej konsystencji jest cudownie orzeźwiający )

- cena i dostępność

- dobra na wszystko, idealnie goi ranki bez pieczenia, wygładza i długotrwale nawilża skórę, jest uniwersalna na każdą dolegliwość skórną jest dobra.

- jeżeli chodzi o smarowanie dłoni w ciągu dnia to robię w ten sposób że smaruje zostawiam na 2 - 3 minuty i wycieram ręczniczkiem, chusteczką, w ten sposób mam przyjemnie nawilżone i bez tłustej poświaty rączki

- jest wydajna

- cena !!!

KOCHAM JĄ !!! ))

Minusy:

- opakowanie, mogło by być solidniejsze ale nie będę narzekać

Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić cosmetikworld za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealna
  • od 12 lat męczyłam się z obgryzaniem paznokci. W przerwaniu mojego 'nałogu' pomogła mi odżywka eveline 8w1, lecz mimo używania jej moje paznokcie były cieńkie i kruche dlatego zaprzestałam używania tej odżywki. Przypadkiem kupiłam maść z witaminą A i zaczełam smarować skórki przy paznokciach. Po jakimś czasie zauważyłam, że moje paznokcie stały się mocniejsze i jaśniejsze. Dlatego pokochałam tą maść.

Plusy:
    +tania
    +łatwo dostępna
    +dobrze się rozsmarowywuje
    +robi cuda

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Chcesz pochwalić agatha33 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Istne panaceum
  • Już od dawna gości w mojej kosmetyczce i nie chcę się z nią rozstawać

Stosuje ją do smarowania:
    *ust
    *rąk
    *paznokci i suchych skórek
    *miejsc szczególnie przesuszonych, łuszczących na ciele i twarzy (jednak tylko punktowo, bo potrafi zapchać)
    *jako jedyna zapobiega wysypce i swędzeniu po depilacji

Kosztuje grosze a potrafi zdziałać cuda więc polecam wszystkim

Jedyne co producenci mogliby poprawić to wytrzymałość tubki, bo pod koniec zwyczajnie się dziurawi i można ją wyciskać bez odkręcania zakrętki...

Ilość zużytych opakowań: ok. 5

Chcesz pochwalić margalit za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla suchołapków idealny :3
  • Mam suchą i wrażliwą skórę dłoni,szczególnie zimą. Fajnie natłuszcza i nawilża łapki. Jedyne co mnie niebotycznie irytowało to wydostawanie jej z tubki,brr.

Używam tego produktu od: listopada 2012

Chcesz pochwalić KingaAmy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uczula oczy,zdecydowanie nie dla mnie.
  • Bardzo dobrze nawilża twarz,ale okropnie uczula oczy.
    Stają się czerwone,występują krostki i szczypie cała okolica oka. Nie wiem co mnie podkusiło,przecież na tubce pisze,omijać okolice oczu.
    Poza tym opakowanie marne,ale co się spodziewać to maść za parę zeta,więc tubka słaba.

Plusiki:
    +ładnie pachnie
    +nawilża
    +przyspiesza gojenie ranek i krostek
    +nadaje się zamiast pomadki do ust
    +wydajna
    +łatwo dostępna
    +bez alkoholu w składzie
    +wszechstronne zastosowanie
    +suche skórki na twarzy znikają
    +dużo wit A w maści

minusiki:
    Po 1.Maść nie wchłania się w związku zostawia tłusty film,skóra się świeci.
    2.Może wywołać reakcje alergiczną zwłaszcza pod oczami.
    3.Okropna tubka,rwie się i łuszczy.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu
    Ilość zużytych opakowań: 3 małe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Aune69 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wszechstronna, użyteczna
  • Kosmetyk tego typu z pewnością nie zmarnuje się w niczyjej kosmetyczce. Wcześniej miałam maść ochronną z witaminą A Retimax 1500. Teraz padło na tą z Hasco-Leku i sprawdza się oczywiście podobnie. Na plus jest bardziej cytrusowy, przyjemny zapach i troszeczkę mniej gęsta, chociaż i tak dość gęsta konsystencja. Minusem nadal pozostaje opakowanie, którego jakkolwiek bym się starała nie zginać i tak zawsze po jakimś czasie 'ozdobi' się mikro dziurkami, z których będzie nam ukradkiem wydostawać się maść.

Jak już wszystkim pewnie wiadomo, maść z witaminą A jest bardzo gęsta i tłusta, długo się wchłania, lubi pozostawiać skórę lepką i świecącą się. Wstęp ten może niektórych zniechęcić, jednak działanie maści warte jest 'przecierpienia' jej słabszych punktów. Wszystkiego mieć nie można

Maść jest bardzo silnym nawilżaczem, dzięki niej skóra szybciej się regeneruje, nawilża, wygładza. Mega plusem jest jej wszechstronność - żałuję jedynie, że na dłuższą metę zapycha moją mieszaną cerę. Na twarz używam jej więc tylko po mega usuwaniu niedoskonałości na własną rękę (skóra szybciej się regeneruje i wraca do normalnego wyglądu), bądź po usuwaniu wąsika, gdy skóra jest nieco podrażniona i zaczerwieniona - przynosi prawdziwą ulgę.

Inne zastosowania:
    * do pięt, oraz generalnie stóp
    * do spierzchniętych ust
    * miejscowo na suche skórki
    * łokcie, kolana
    * okolice bikini, nóg po depilacji/ goleniu

Maść jak na swą gramaturę jest bardzo wydajna, a cena śmieszna, więc zakup jest zdecydowanie opłacalny. Żałuję jedynie, że maści tego typu muszą być oparte na olejach mineralnych - wazelinie, czy też parafinie, które na dłuższą metę skórze nie służą. Z tego względu nie wiem, czy będę systematycznie kupować maść z witaminą A, niemniej bardzo ją lubię mieć w kosmetyczce i sięgać po nią w kryzysowych sytuacjach.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Marta___S za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny na suche pięty
  • Próbowałam stosować go pod oczy (bo na forum ktoś chwalił jego działanie), niestety ale łatwo dostaje się do oczu i mocno podrażnia ( na ulotce jest informacja aby omijać okolice oczu). Do stosowania na twarz nie nadaje się, o ile mamy tendencje do zapychania - w składzie jest wazelina. Idealnie sprawdził się na suchych piętach. Nakładam grubą warstwę na noc i stosuje co 2-3 dni, o ile pamiętam ;-) Dodam, że pięty mam suche, kremy nawilżają na krótko i są tylko środkiem doraźnym. Maść sprawdziła się idealnie, nie pamiętam kiedy ostatnio miałam tak gładkie, delikatne i nawilżone stopy. Efekt utrzymuje się na długo, zaprzestała smarowania ich na 2 tygodnie i dalej świetnie prezentowały się. Jest to najlepszy krem do stóp, wszystkie kosmetyki typu Neutrogena, cud0wne kremy z woskiem pszczelim itp, nie "dorastają mu do pięt". Również ładnie nawilża suche skórki przy paznokciach.

Plusy:
    - dostępność (każda apteka)
    - świetnie sprawuje się na suchych piętach
    - cena

Minusy:
    - do niczego innego nie nadaje się (oprócz w/w wymienionego)
    - mało wydajny ale cena to rekompensuje
    - opakowanie - tandetna tubka, po kilku wygięciach powstają dziurki w załamaniach

Będę go kupować jako krem do stóp Używam tego produktu od: 1 miesiącIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

Chcesz pochwalić abrakatabra za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudo za niewielkie pieniądze
  • Cudowna maść
    Zastąpuje wszystkie inne kremy, nawet te droższe.

A więc plusy:
    - idealnie nawilza
    -natłuszcza
    - dośc szybko się wchłania
    -moge używać jej pod makijaż, ale zaznaczam iż mam suchą cere
    -pomógła mi zlikwidować suche skórki koło brwi i na polczkach
    -zniknęły mi zaczerwienienia i podrażnienia z twarzy
    - twarz wygląda bardzo promiennie
    -zapach bardzo mily i orzezwiający
    -smiesznie niska cena

minusy:
    - ciężko wyciska sie produkt z tubki

Ogólnie maść bardzo bardzo mi przypadła do gustu. Nie mam juz problemow z cera, wygladam promiennie a nie ''ziemisto'' i ''niezdrowo''. Nie mam juz kłopotu z dyskomfortem na codzien w zwiazku z bardzo sucha i podrazniona cera. I zaoszczedzam na innych kremach. Ta maść i ewentualnie krem dermosan mi w zupelnosci wystarczaja.
    Bardzo polecam.

Chcesz pochwalić Malika22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyna która nawilża
  • Od dłuższego czasu borykam się z przesuszono -mieszaną cerą i jedynie ta maść ogarnia problem.Po przeczytaniu opinii KWC kupiłam , chociaż miałam opory z nakładaniem na twarz bo jednak to tłusta maść więc bałam się jak skóra zareaguje na nią.Po zastosowaniu na noc na twarz buzia rano rzeczywiście była nawilżona,brak suchych skórek,idealnie uporała się z przesuszeniem.Cena jest śmiesznie niska,dostępność w aptekach dobra,zawsze w którejś można ją dopaść,zapach cytrynki przyjemny..Wolę tą maść od retimaxa który podobno ma więcej wit.A ale za to w składzie ma już dużo parafiny i wosku ,a działanie między nimi jest podobne.Powiem nawet ,że Hasco lek lepiej się sprawdza.Pod makijaż maśći nie stosuje bo cały make up sływał.
    Poza twarzą testowałam ten produkt na suchych dłoniach i po jednej nocy są one mega gładkie,nawilżone i drobne ranki przy skórkach podgojone.Do twarzy stosuję tę maść 1/2 razy w tyg,nakładam grubszą warstwę i używam jej rzadziej bo używając jej codziennie zmęczyłabym cerę,nie mówiąc o zapchaniu porów.
    Z minusów muszę powiedzieć o tubce,strasznie pęka i maść wychodzi na wszystkie strony ,ale kupując wczoraj nowe opakowanie zauważyłam ,że tubka nie jest już metalowa tylko inna więc mam nadzieje,że koniec z tym ,minusik też za kartonik który jest niepotrzebny bo to samo pisze na tubie,taki mój eko bzik
    EDIT> Po pewnym czasie ponownie sięgnęłam po tą maść i już nie było tak różowo
    Maść nie nawilżała a raczej natłuszczała i zaczęła mnie niemiłosiernie zapychać.Do rąk i ciała polecam ,na twarz natomiast nie .
    Używam tego produktu od: 2012
    lość zużytych opakowań: pare tubek

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MaRySiAa666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowane NIE
  • Kupiłam maść z myślą o moich bardzo zniszczonych dłoniach. Nic mi na nie nie pomagało, ale po zastosowaniu tej maści sytuacja się tylko pogorszyła.
    Używałam maści jak zwykłego kremu do rąk, 2-3 razy dziennie, na przemian z dotychczas używanym kremem do rąk.
    Po 3 dniach używania stan skóry na dłoniach nie tylko się nie poprawił, ale co gorsza tylko pogorszył! I to jak!
    Skóra zaczęła pękać w wielu miejscach (także od spodu!) Dostałam dziwnych przesuszonych plackowatych plam! Takich dłoni nie miałam nigdy, nawet jeśli zimą na nartach nie używałam rękawiczek! TRAGEDIA. Skóra mnie boli, piecze, swędzi! nie wiem jak ja ją odratuję!
    Może jestem uczulona na któryś ze składników tej właśnie maści, ale NIGDY WIĘCEJ nie kupię już ani tej, ani żadnej innej! (w aptece nie prosiłam o maść jakiejś konkretnej firmy, było mi bez różnicy)
    Osobiście nie polecam!
    Maść bez żalu wylądowała garażu do posmarowania narzędzi ogrodowych po zimie, żeby nie rdzewiały.

Używam tego produktu od: Tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: Ani jedno!

Chcesz pochwalić baniorek za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja w niskiej cenie
  • Bardzo dobra, zwykła maść. Idealna na podrażnione czy przesuszone dłonie zwłaszcza w okresie zimowym. Świetnie wygładza również spierzchnięte usta a w dodatku kosztuje grosze.

Chcesz pochwalić amnesiaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię ją
  • Bardzo przypadła mi do gustu. Używam jej jako bazę pod makijaż, krem na noc oraz miejscowo w zależności od potrzeby.

Plusy tego produktu:
    + łagodzenie podrażnień
    + zmniejszanie zrogowaceń oraz leczenie drobnych niedoskonałości
    + uniwersalność
    + nawilżanie
    + odżywianie
    + łagodny, cytrynowy zapach
    + półtłusta konsystencja
    + szalenie niska cena
    + brak negatywnych efektów, zapychania, itp.

Minusy:
    - metalowa tubka, która nie ułatwia dostania się do produktu, gdy nie ma go już zbyt wiele, powoduje samowyciskanie się produktu, gdy nie zakręcimy jej od razu, ogólnie wygląda średnio estetycznie

Zbyt tłusty, aby używać na dzień jako zwykły krem bez makijażu, ale jako tajne lekarstwo na wszystkie bolączki związane ze skórą odpowiada mi w zupełności.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić Kyuuki za czytelną i pomocną recenzję?