Hasco-Lek, Maść ochronna z witaminą A

Powiększ Hasco-Lek, Maść ochronna z witaminą A

Zgłaszająca osoba: Eirenn

Wskazania: nadmierne rogowacenie naskórka, wypryski, utrudnione gojenie się ran, oparzenia i odmrożenia.
Witamina A jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania błon śluzowych i skóry. Maść działa osłaniająco, regeneruje naskórek i zmniejsza jego rogowacenie oraz łagodzi stany zapalne skory i przyspiesz gojenie się ran.

Skład: Palmitynian Retynolu (Wit. A) 800 j.m./1g preparatu, Wazelina Biała, Emulgator, Aromat Cytrynowy, Woda Oczyszczona (03.02.2011.))

Cena: 2,50zł / 25g

• Rewelacja
  • Stpsuję zawsze na noc i parę razy w ciągu dnia. U mnie zapobiega opryszczce, która wyskakiwała przy każdej okazji. Teraz praktycznie mam spokój, a jak coś wyskoczy, to nie tak spektakularnie jak kiedyś...
    O cenie w ogóle nie warto dyskutować :P

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: ok 5, 25 gram

Chcesz pochwalić heofora za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni ...
  • Używam tego produktu dopiero od paru tygodni wiec mam nadzieje ze moze jeszcze produkt ten mnie zaskoczy, ale jak na razie nie dał powodów do zachwytu. kupiłam go z myślą o mojej suchej, atopowej skórze, nawilżeniu, trądziku itd... Miałam wobec niego wielkie pczekiwania, ponieważ wiele osob mi polecalo mi ta maść ... Tymczasem:

Zalety:
    - cena ( 3 zł :0!)
    - swietnie nawilża moje usta ( czasami używam ta maść jako błyszczyka, usta po tej maści sa długo błyszczące i mięciutkie )..
    - konstystencja także jest znośna
    - skład krótki i treściwy
    - cos tam delikatnie moze nawilżyl

Wady:
    - niewygodną Tubka
    - nie nawilża odpowiednio
    - w niczym iprocz ust praktycznie nie pomógł mi
    - wczoraj koedy miałam zaczerwieniony nos i podrażniony po wyciskaniu postanowiłam do wypróbować na to zaczerwienienie i pieczenie , nic nie pomógł, tymczasem zwykły drogeryjny kremik z Ziaij zmiejexyl zaczerwienienie i pieczenie ::
    - zapach cytrynowy taki chemiczny nieprzyjemny :/
    Nie polecam, moze kupie go, jedynie ze względu na usta bo w tej roli sprawdza sie lepiej niz balsamy do ust...

Używam tego produktu od: Pare tygodni
    Ilość zużytych opakowań: Połowa jednego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Julie123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • gdyby nie ten cytrynowy zapach byłoby super
  • Ta maść jest prawie doskonała. Bardzo dobrze nawilża, odżywia skórę. Ja stosuję ją głównie do pielęgnacji stóp. Wszystko byłoby idealnie, gdyby miała nieco inny zapach - ta pachnie taką cytryną (w składzie czyt. : 'aromat cytrynowy'), co mi za bardzo nie odpowiada, ponieważ nie jestem zwolenniczką cytrusowych zapachów. Cena: niewiele ponad 3zł, super! Często do niej wracam, obecnie mam w szafce 2 tubki maści z Hasco-Lek S.A. Warto mieć - jeśli komuś nie przeszkadza chemiczny zapach cytrusów to polecam!

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: około 7 - 9 nie pamiętam dokładnie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić KITKA_23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudo!!!
  • jest to trochę zabawne, ale jak do tej pory jest to najtańszy i zarazem najlepszy kosmetyk antytrądzikowy, jaki używałam! maść stosuję zazwyczaj na noc, żadziej w trakcie dnia, chyba, że mam potrzebę (czyt. niesamowicie mnie wysypie). zmiany trądzikowe goją mi się w tempie ekspresowym. mam wrażenie, że wpłynęła też trochę na przebarwienia. do tego jest idealna na przesuszoną skórę - nieweluje uczucie ściągnięcia.
    z tej racji, że jest to maść, która w składzie ma wazelinę, może powodować zatykanie porów. radzę więc smarować zmiany skórne, a całą twarz tylko w razie potrzeby.
    cena jest tak śmieszna, że aż żal nie wypróbować jej na sobie.
    Używam tego produktu od: kilka miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 tubka

Chcesz pochwalić skazana_na_bluesa za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezbędnik domowej kosmetyczki.
  • Szkoda, że nie znałam wcześniej cudownych właściwości maści z witaminą A!

Odżywia suche miejsca na ciele, szczególnie usta. Radzi sobie z opryszczką i zajadami (!!!), pozostawia na ustach ładny połysk, świeżo pachnie, jest wydajny, niedrogi i naprawdę działa.

Polecam nieprzekonanym, a przekonanym dziękuję za zwrócenie mi uwagi na jego istnienie

Używam tego produktu od: pół roku.
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego.

Chcesz pochwalić agateq za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ideał
  • Mam bardzo suchą skórę, do tego jestem strasznym alergikiem. Używałam wielu kremów, tanich, drogich, nawet te nawilżające potrafiły mnie jeszcze bardziej wysuszyć, coś strasznego. Doprowadziło mnie to do tego, że na noc smarowałam twarz wazeliną i to mi bardzo pomagało, koiło itd. Ale wystarczyło, że raz zapomniałam i koniec, skóra ściągnięta, sucha, piekąca. Tą maść zawsze miałam w domu, postanowiłam użyć ją do twarzy. Super! Mogę smarować na noc nawet co 2-3 dzień i skóra jest cudowna, miękka i nawilżona.
    Dla wielu minusami mogą być 3 rzeczy chyba tylko.
    -może zapychać, ja mam do tego straszną tendencje, ale nie ma tragedii po tym kremie.
    -ma cytrynowy zapach, no nie każdemu będzie odpowiadał.
    -Zostawia tłustą warstwę więc lepiej stosować go na noc.
    Bardzo polecam.

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: sześć

Chcesz pochwalić shoti1910 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zgadzam się że nie do twarzy
  • Maść używa mój mąż na popękane pięty i tutaj sprawdza się fantastycznie ponieważ poznikały mu bardzo głębokie pęknięcia a pięty są mięciutkie i gładkie, konsystencja jest treściwa przez co dobrze się ja aplikuje ale jak wspomniałam nie nadaje się do twarzy. Twarz jest świecąca i pokryta jakąś dziwną warstwą, zapycha i ma nieładny zapach, ciężko ja równomiernie rozprowadzić.

Ja tej maści nie używam lecz małżonek stosuje ją namiętnie już od kilku lat-teraz to chyba z przyzwyczajenia ponieważ pęknięcia zagoiły mu się po miesiącu.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: duzo

Chcesz pochwalić player_ruda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie do twarzy - zapycha OKRUTNIE!
  • Świetna rzecz na ręce zimą, jako ratunek, albo na łokcie etc. Szybko łagodzi podrażnienia, stanowi barierę ochronną. Przyjemnie pachnie.

NIGDY na twarz!
    Popełniłam ten błąda niedawno i... brrr.
    A historia była taka: nabawiłam się innym lekiem okropnych podrażnień, dwa placki na policzkach, każdy po jakieś 2 cm średnicy (dosłownie goła skóra bez naskórka), więc jako pierwszy zastosowałam Tribiotic. Gdy było już trochę lepiej, umyłam twarz i nałożyłam JEDYNIE na podrażnione miejsca maść z witaminą A, na noc. Rano obudziłam się z dwoma plackami wypełnionymi pryszczami! Pryszcze pojawiły się jedynie w miejsach na które nałożyłam maść. Zdziwiłam się, bo na podrażnionej, cienkiej skórze nigdy nie pojawiały mi się wypryski - bo nei miały na czym. A tutaj - takiej masakry nie miałam dawno! Dodam, że stosuję lek który powinien teoretycznie wykluczyć zapychanie - a tu taka niespodzianka.
    W sumie czego innego można się spodziewać po wazelinie, jak zapychania.

Radzę wszystkim trądzikowcom nie stosować na twarz.
    A osobom z dwoma pryszczami na krzyż nie oceniać komedogenności produktu. Jak widzę tp pieśni "nie zapycha" to się łapię za głowę.

Używam tego produktu od: Pół rokuIlość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić LeeMinHo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Stosować z umiarem.
  • Jest kilka takich kosmetyków, które zyskują miano uniwersalnych i sprawdzą się u każdego, choć w różnych sytuacjach. Dla przykładu: oliwka Bambino, wazelina Ziaji i być może właśnie maść z witaminą A.
    Trafiłam na jej trop przypadkiem, szukałam ratunku, kiedy na powiekach pojawiły mi się czerwone, piekące wykwity. Wtedy przeczytałam o tej maści. Mając wzgląd na to, że cena jest śmiesznie niska zaopatrzyłam się w pierwszą tubkę.
    Jeśli chodzi o powieki to nie wiem co za masochista wymyślił połączenie oczy+maść. Nie, nie, nie. Ten kosmetyk powinien trzymać się od naszych gałek z daleka, gdyż okropnie je piecze i podrażnia.
    W powyższej sprawie ją skreśliłam, ale okazała się niezła w walce z suchymi skórkami. Okresowo pojawiają mi się takowe na czole, przy ustach oraz nosie. Warto wtedy przyklepać sobie te zmiany właśnie tą maścią. Zazwyczaj robię to wieczorem, kiedy nikomu nie muszę się już pokazywać, bo maść jest tłusta i buzia się po niej błyszczy popisowo.
    Skóry może nie znikają w mgnieniu oka, ale widać poprawę po kilku użyciach.
    Przechodząc koniec końców do sedna najlepiej sprawdza się u mnie w przypadku czerwonych, alergicznych zmian w zgięciach ramion. Maść łagodzi zaczerwienienia, lekko nawilża i w końcu doprowadza do ustania stanu zapalnego. A dodam tylko, że do leczenia tych moich odwiecznych wysypek używałam maści wszelakich.

Od siebie dodam tylko, że nie wyobrażam sobie wysmarować nią całej twarzy. Nie jest dla mnie dziwne, że po takich historiach zapycha was i obsypuje czarnymi wągrami. Ta maść jest tłusta jak cholera, jak może nie zapchać???
    Punktowo, okresowo, w wyraźnej potrzebie - ot takie wytyczne.

Chcesz pochwalić liberachi za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudowny, uniwersalny kosmetyk
  • jest to jeden z tych kosmetyków-cudów, które nadają się zawsze i wszędzie.
    + jest tłusty, koleżanki z suchą cerą mają go za bóstwo;
    + jego cena (3 zł) powala na kolana;
    + jest bardzo wydajny;
    + stosuję go punktowo na wyschnięte skórki i partie twarzy - nie zapchał mnie, choć mam do tego skłonność;
    + można używać do każdej partii ciała (polecam na noc do rąk - działa cuda);
    + to chyba niemożliwe żeby uczulał;
    + delikatnie rozjaśnia skórę, mama dawała mi go na rozjaśnienie piegów - skutki są widoczne, dziś nie mam żadnych przebarwień tego typu
    + ma śliczny zapach, taki cytrynkowy.
    nie widzę żadnych wad, ale osobiście nie posmarowałabym całej twarzy w obawie przed zapchaniem. paranoiczka

Używam tego produktu od: zawsze
    Ilość zużytych opakowań: mnóstwo, ciężko policzyć

Chcesz pochwalić readymade za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij