Biochemia Urody, Olej arganowy 100% ekologiczny

Powiększ Biochemia Urody, Olej arganowy 100% ekologiczny

Zgłaszająca osoba: ecofriendly

Olej arganowy jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (80%), głównie kwasy omega - 6 i omega - 9. Poza tym zawiera dużą dawkę witaminy E, w postaci kompleksu tokoferoli. Ilość witaminy E w oleju arganowym jest wyższa aniżeli w oliwie z oliwek. Jest to olej o intensywnych własnościach antyoksydacyjnych, wynikających z wysokiej zawartości witaminy E oraz dodatkowo związków fenolowych w tym kwasu ferulowego i karotenoidów - w postaci żółtych ksantofili. Dzięki antyoksydantom, olej chroni strukturę skóry przed zniszczeniami powodowanymi czynnikami zewnętrznymi. Olej wykazuje również działanie przeciwzapalne, łagodzące i sprzyja gojeniu, dzięki obecności fitosteroli, w tym głównie spinasterolu. Skwalan i nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają regenerację bariery hydrolipidowej naskórka oraz uzupełniają niedobory składników tłuszczowych w skórze, w tym cennych ceramidów stanowiących cement komórkowy. Dzięki temu olej wykazuje skuteczne działanie przeciwstarzeniowe, wpływając na odpowiednie nawodnienie, elastyczność, odżywienie i odnowę komórkową oraz złagodzenie procesów zapalnych.
Zgodnie z badaniem z 2007r., olej arganowy wspomaga również regulację pracy gruczołów łojowych.
Jest to olej polecany głównie w pielęgnacji cery dojrzałej, z oznakami starzenia, przede wszystkim cery suchej i odwodnionej wymagającej regeneracji, regulacji pracy gruczołów łojowych i wzmocnienia bariery lipidowej oraz skóry podrażnionej i zniszczonej np. działaniem słońca.
Olej arganowy polecany jest również w pielęgnacji włosów, zarówno do wcierania w skórę głowy, jak i do nacierania końcówek włosów w celu ochrony przed działaniem słońca oraz do pielęgnacji zniszczonej skóry rąk i paznokci.
Jest to olej szybko wchłaniający się w skórę. Obecność kwasu oleinowego sprzyja penetracji w głąb skóry składników aktywnych naturalnie obecnych w oleju, jak i tych dodanych w formulacjach z użyciem oleju arganowego.
Produkt posiada certyfikat organizacji Ecocert potwierdzający jego czystość ekologiczną.
Zastosowanie produktu:
- olej arganowy można stosować bezpośrednio na skórę twarzy i ciała oraz włosy,
- jako pielęgnacyjny olejek do twarzy stosowany samodzielnie (przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem, odrobinę olejku rozgrzej między palcami i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując),
- jako dwufazowy nawilżacz w połączeniu z wybranym żelem hialuronowym (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość olejku, w przypadku cery suchej większą ilość olejku),
- jako natłuszczająco - nawilżający olejek do ciała stosowany bezpośrednio na suchą lub lekko wilgotną po kąpieli skórę,
- porcję oleju można dodać do tradycyjnego balsamu do ciała tuż przed użyciem (mieszać małe porcje balsamu i olejku na dłoni i od razu aplikować na ciało),
- odrobinę oleju można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to walory i właściwości pielęgnujące preparatu, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę),
- jako olejek pielęgnujący końcówki włosów, odpowiedni do stosowania zarówno na suche i mokre włosy, bez spłukiwania (nabrać odrobinę oleju, rozgrzać i rozetrzeć między palcami, następnie wmasować w końce włosów, nie spłukiwać). Używaj olejku oszczędnie, aby nie przetłuścić i zbytnio nie obciążyć włosów,
- jako maska do włosów, stosowana przed umyciem (w suche, nieumyte jeszcze włosy i skórę głowy wmasować olej, zawinąć włosy w foliowy czepek i/lub ręcznik, trzymać na włosach przez ok. półgodziny do godziny i następnie umyć włosy szamponem),
- jako dodatek do wzbogacenia porcji maseczek w proszku,
- jako olejek pielęgnujący, wcierany w zniszczoną skórę rąk i paznokcie.

Nasycone kwasy tłuszczowe:
C16:0 Palmitynowy 12,6%
C18:0 Stearynowy 5.5%
Nienasycone kwasy tłuszczowe:
C18:1 Oleinowy - Omega-9 46.1%
C18:2 Linolowy - Omega-6 34.6%
C18:3 Alfa-linolenowy - Omega-3 0.1%

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

Skład: Organic Argania Spinosa (Argan) Nut Oil, Mixed Tocopherols
Cena: 27,30zł / 50ml

• Bardzo fajny
  • Olejek nakładany na noc razem z żelem hialuronowym poprawił stan mojej mieszanej cery, wypryski się szybciej goiły i było ich mniej a skóra rano była nawilżona i wypoczęta.Bałam się czy mnie nie zapcha, ale nie zapchał.Bardzo wydajny.Jak skończy mi się serum Lemon to muszę do niego wrócić

Używam tego produktu od: Używałam pół roku temu
    Ilość zużytych opakowań: jedno 50 ml i 15 ml

Chcesz pochwalić emcia1692 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny olejek
  • No to plusy:
    +w połączeniu z żelem hialuronowym nadaje się idealnie jako baza pod makijaż i muszę przyznać że jest super, moja twarz nie przetłuszcza się tak szybko jak bez jego zastosowania
    +poprawia kondycje skóry: zmniejsza widoczność porów a także delikatnie spłyca zmarszczki
    + bardzo wydajny stosuje go codziennie do twarzy, sporadycznie na włosy i nawet odlałam koleżance trochę - leci mi 3 miesiąc i mam jeszcze pół buteleczki
    +włosy bardzo lubią ten olejek, końcówki się nie przesuszają
    A teraz czas na minusy:
    - łatwo przesadzić z nim co do aplikacji na włosy, pół kropli za dużo i nasze włosy/końcówki wyglądają jak nie myte przez tydzień :/
    -nie szaleje za tym zapachem, ale to już kwestia indywidualnaUżywam tego produktu od: 3 miesięcyIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Lovely_P za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety mi przesusza skórę
  • Niestety nie mogę stosować żadnego oleju na twarz, albo przesuszają skórę albo powodują pryszcze. Nie wiem na czym to polega, może moja skóra jest jakiejś specjalnej troski. Olej ma za to wiele zalet jeśli chodzi o włosy, moje włosy go pokochały! Zapach ma dość neutralny, nie przeszkadzał mi. No i jest bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Chcesz pochwalić Trogir za czytelną i pomocną recenzję?
  • HIT wszechczasów
  • Kocham oleje, ale ten po prostu zwala z nóg (przynajmniej mnie). Nałożony na twarz cienką warstwą sprawia, że skóra jest gładka i lśniąca, ale nie błyszczy się. Używam codziennie na końcówki włosów jako ochrona i jako nawilżacz, ponieważ moje końcówki są bardzo suche. Sprawdza się w 100%.

Jedynie cena może odstraszyć :/Używam tego produktu od: 1 rokIlość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić karollcik za czytelną i pomocną recenzję?
  • produkt na prawdę jest godny uwagi
  • raz na jakiś czas stosuję olejek w celu nawilżenia i poprawienia swojej skóry i w tym celu świetnie się spisuje, najlepiej stosować go na noc bądź w trakcie dnia wolnego ponieważ nie wchłania się od razu

plusy:
    wydajność
    cena
    doskonałe nawilżenie
    poprawienie kolorytu cery
    skóra jest po nim jak pupka niemowlaka
    można stosować na całe ciało (ja używam tylko do twarzy)

minusy:
    brak

Chcesz pochwalić madziunia91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chyba nie dla mnie
  • Z żalem muszę stwierdzić, że mojej cerze ten olej nie do końca służy.
    Najpierw plusy. Wyleczył moje paznokcie, które były lekko pofalowane, a wcale ich nie smarowałam celowo - skorzystały przy okazji smarowania palcami buzi. Twarz jest w lepszym stanie. Jest rozświetlona, pierwsze zmarszczki jakby płytsze, pory zmniejszone, struktura cery jakby bardziej "zwarta". Buzia wygląda na zdecydowanie bardziej wypoczętą niż przed stosowaniem. Biorąc pod uwagę wszystkie te plusy, jest mi tym bardziej ciężko przyznać, że jednak ten olej nie jest dla mnie. Otóż od początku stosowania powodował na mojej buzi powstawanie czerwonych guli, mniejszych lub większych, czasem ropnych. Krostki są zwykle pojedyncze, no, czasem pojawią się dwie - trzy, ale wtedy niewielkie. Na początku stosowania byłam twarda - wyczytałam że cera może tak na początku reagować na naturalną pielęgnację. Dzielnie postanowiłam, że przetrwam. Teraz jestem już po 3 tygodniach stosowania i gule nadal powstają. Szybko się leczą, znikają po 1- 2 dniach, ale zaraz powstają nowe w innych miejscach. I tak w kółko. Jestem ciekawa jednak dlaczego tak się dzieje. Nie jest to jakiś wielki wysyp - więc myślę że alergia odpada. Nie sądzę też że to wina "zapychania", bo krostki powstają w najbardziej suchych miejscach: na policzkach i pod oczami, na kościach jarzmowych. Wypróbuję więc inny, lżejszy olej: lniany lub jojoba.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1 buteleczka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić jjosiee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ci on!!!
  • Muszę przyznać, że trochę się obawiałam pielęgnacji skóry olejkiem, myślałam, że taki tłuścioch od razu zapcha mi skórę i będę błyszczeć się po nim jak latarnia. Nie mogłam się bardziej mylić. Ten olejek jest najlepszym kosmetykiem na jaki trafiłam do tej pory. Nałożony w rozsądnej ilości szybko się wchłania pozostawiając bardzo delikatny film, ale nie błyszczący. Zaskórników nie powoduje, wręcz je redukuje. Moją mieszaną skórę z suchymi skórkami na policzkach i nosie już po kilku dniach zmienił w skórę normalną bez suchych skórek! Nie mogłam przestać dotykać swojej twarzy, chociaż wiem, że tak nie wolno .

Zastąpił mi również wszystkie silikonowe odżywki na końcówki, bo w tej roli też sprawdza się świetnie, nałożony z umiarem na mokre włosy. Aktualnie mam włosy długości za łopatki bez suchych końcówek.

Olejek sam w sobie pachnie mało zachęcająco, ale chyba przez pozytywne skojarzenia ten zapach w końcu zaczął mi się nawet podobać . Poręczne opakowanie plastikowe z zakraplaczem umożliwia pobranie bardzo małej ilości olejku, bo używa się go mało na twarz.

Używam go wielofunkcyjnie, jako olejek do masażu twarzy, do pielęgnacji skóry i włosów oraz jako dodatek do żelu hialuronowego 2% (sam żel ściąga mi skórę). Zazwyczaj na noc mieszam na dłoni małą kropelkę żelu i olejku i to nakładam na twarz, a potem jeszcze "poprawiam" olejkiem. Rano mam buzię jak pupcia niemowlaka.

Polecam wszystkim zainwestowanie w ten produkt, bo nie jest to duży koszt a efekty mogą przejść Wasze oczekiwania. Ja już jestem pewna że się z nim nie rozstanę.

Chcesz pochwalić Chani87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wielofunkcyjny dobroczyńca.
  • Postanowiłam trochę bardziej zadbać o siebie i pozbyć się nadmiaru chemii, którą szprycowałam się od wielu lat, a która przynosiła wręcz opłakane rezultaty. Więc zaopatrzyłam się szybciutko i w olej arganowy celem ratowania moich włosów przed ścięciem o dobre kilkanaście centymetrów.

I spawdził się doskonale - w końcu mam ujarzmione końcówki, nic nie odstaje i nie ma tego okropnego uczucia szorstkości po przejechaniu po nich palcami. Dzięki zdyscyplinowaniu mogłam je obciąć o tą niezbędną minimalną długość, nie czyniąc większego spustoszenia na mej głowie. Po olejowaniu pasma są błyszczące, miękkie, świetnie odbijają światło, wyglądają naprawdę zdrowo. Nie używam oleju po umyciu, ewentualnie troszkę dodam na samiutkie końcówki celem ich zabezpieczenia, bo moje kręcone włosy pewnie nie prezentowałyby się zbyt wyjściowo po takiej aplikacji. Efekt strąków nie jest pożądany u nikogo.

Wspaniały do pielęgnacji twarzy! Czyni ją mięciutką, rozjaśnioną i wypoczętą. Nie szczędzę go sobie wieczorem, a rano mam buźkę jak nową! Absolutnie nie zapycha, co postrzegam jako jego ogromny plus. Świetnie niweluje wszelkie przesuszenia, poradził sobie nawet z paskudnym łuszczeniem którego nabawiłam się po pewnym aptecznym kosmetyku i jego zbyt inwazyjnym działaniu.

Jest cudnie i będę zaopatrywać się w niego regularnie!

Chcesz pochwalić chica_de_ayer za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój pupilek
  • Tak, tak, tak! Kolejny ukochany produkt odkryty dzięki Wizażowi. Kupiłam tej olejek na stronie BU, przesyłkę dostałam w przeciągu kilku dni. Opakowanie wizualne olejku nie powala,podobnie jak zapach ale za działanie jest moim KWC!
    Po pierwsze-używam go do twarzy na dzień i na noc (odkąd go mam odstawiłam wszystkie kremy), i tak po nałożeniu na noc budzę się z ładną, nietłustą, a dobrze nawilżoną i przyjemną w dotyku skórą o ładnym kolorycie. Po nałożeniu na dzień (wystarczy dosłownie odrobina, żeby rozprowadzić go na całej twarzy) nakładam na niego podkłąd mineralny i moim zdaniem w tym połączeniu sprawdza się świetnie. Jak dla mnie nie jest ani trochę za tłusty pod makijaż (tylko jeszcze raz podkreąlam, że trza go nakładać z głową w maluśkiej ilości) i do suchych minerałów pasuje jak ulał Makijaż trzyma mi się piękne przez cały dzień ) Czasem dokładam do niego ewentualnie kroplę żelu hialuronowego, z którym też dobrze się łączy. Po drugie- używam go do włosów i tak- nakładam go od połowy długości włosów po końcówki (włosy mam za łopatki) na mokre włosy po umyciu i przed suszeniem oraz czasami na suche włosy. Efekt-włosy są mięciutkie, nie puszą się, lepiej się układają, wyglądają lśniąco i zdrowo i porobiły mi się urocze fale bez jakiegokolwiek układania ) Tylko tutaj też trzeba uważać z ilością, bo raz zdarzyło mi się przedobrzyć i wyglądałąm jakbym miała przetłuszczone włosy :P Także podumowując bardzo wszystkim polecam to niepozorne cudeńko, za naturalność, wielofunkcyjność i działanie Używam tego produktu od: dwóch miesięcyIlość zużytych opakowań: 50 ml w trakcie

Chcesz pochwalić Marysiaa_85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Zużywam drugą dużą buteleczkę i odkryłam teraz świetny sposób na niego. Psikam obficie czystą skórę samorobionym tonikiem - hydrolat/woda demin. z dod. żelu hialuronowego i wit. C, i wilgotną jeszcze skórę pokrywam olejem arganowym - re-we-la-cja! Stosuję taki trik na noc, rano skórę mam mięciutką, gładką i dobrych kilka lat młodszą )

Używam tego produktu od: od ok roku
    Ilość zużytych opakowań: 1, w trakcie drugiego 50ml

Chcesz pochwalić alkapone za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij