Biochemia Urody, Olej arganowy 100% ekologiczny

Powiększ Biochemia Urody, Olej arganowy 100% ekologiczny

Zgłaszająca osoba: ecofriendly

Olej arganowy jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (80%), głównie kwasy omega - 6 i omega - 9. Poza tym zawiera dużą dawkę witaminy E, w postaci kompleksu tokoferoli. Ilość witaminy E w oleju arganowym jest wyższa aniżeli w oliwie z oliwek. Jest to olej o intensywnych własnościach antyoksydacyjnych, wynikających z wysokiej zawartości witaminy E oraz dodatkowo związków fenolowych w tym kwasu ferulowego i karotenoidów - w postaci żółtych ksantofili. Dzięki antyoksydantom, olej chroni strukturę skóry przed zniszczeniami powodowanymi czynnikami zewnętrznymi. Olej wykazuje również działanie przeciwzapalne, łagodzące i sprzyja gojeniu, dzięki obecności fitosteroli, w tym głównie spinasterolu. Skwalan i nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają regenerację bariery hydrolipidowej naskórka oraz uzupełniają niedobory składników tłuszczowych w skórze, w tym cennych ceramidów stanowiących cement komórkowy. Dzięki temu olej wykazuje skuteczne działanie przeciwstarzeniowe, wpływając na odpowiednie nawodnienie, elastyczność, odżywienie i odnowę komórkową oraz złagodzenie procesów zapalnych.
Zgodnie z badaniem z 2007r., olej arganowy wspomaga również regulację pracy gruczołów łojowych.
Jest to olej polecany głównie w pielęgnacji cery dojrzałej, z oznakami starzenia, przede wszystkim cery suchej i odwodnionej wymagającej regeneracji, regulacji pracy gruczołów łojowych i wzmocnienia bariery lipidowej oraz skóry podrażnionej i zniszczonej np. działaniem słońca.
Olej arganowy polecany jest również w pielęgnacji włosów, zarówno do wcierania w skórę głowy, jak i do nacierania końcówek włosów w celu ochrony przed działaniem słońca oraz do pielęgnacji zniszczonej skóry rąk i paznokci.
Jest to olej szybko wchłaniający się w skórę. Obecność kwasu oleinowego sprzyja penetracji w głąb skóry składników aktywnych naturalnie obecnych w oleju, jak i tych dodanych w formulacjach z użyciem oleju arganowego.
Produkt posiada certyfikat organizacji Ecocert potwierdzający jego czystość ekologiczną.
Zastosowanie produktu:
- olej arganowy można stosować bezpośrednio na skórę twarzy i ciała oraz włosy,
- jako pielęgnacyjny olejek do twarzy stosowany samodzielnie (przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem, odrobinę olejku rozgrzej między palcami i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując),
- jako dwufazowy nawilżacz w połączeniu z wybranym żelem hialuronowym (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość olejku, w przypadku cery suchej większą ilość olejku),
- jako natłuszczająco - nawilżający olejek do ciała stosowany bezpośrednio na suchą lub lekko wilgotną po kąpieli skórę,
- porcję oleju można dodać do tradycyjnego balsamu do ciała tuż przed użyciem (mieszać małe porcje balsamu i olejku na dłoni i od razu aplikować na ciało),
- odrobinę oleju można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to walory i właściwości pielęgnujące preparatu, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę),
- jako olejek pielęgnujący końcówki włosów, odpowiedni do stosowania zarówno na suche i mokre włosy, bez spłukiwania (nabrać odrobinę oleju, rozgrzać i rozetrzeć między palcami, następnie wmasować w końce włosów, nie spłukiwać). Używaj olejku oszczędnie, aby nie przetłuścić i zbytnio nie obciążyć włosów,
- jako maska do włosów, stosowana przed umyciem (w suche, nieumyte jeszcze włosy i skórę głowy wmasować olej, zawinąć włosy w foliowy czepek i/lub ręcznik, trzymać na włosach przez ok. półgodziny do godziny i następnie umyć włosy szamponem),
- jako dodatek do wzbogacenia porcji maseczek w proszku,
- jako olejek pielęgnujący, wcierany w zniszczoną skórę rąk i paznokcie.

Nasycone kwasy tłuszczowe:
C16:0 Palmitynowy 12,6%
C18:0 Stearynowy 5.5%
Nienasycone kwasy tłuszczowe:
C18:1 Oleinowy - Omega-9 46.1%
C18:2 Linolowy - Omega-6 34.6%
C18:3 Alfa-linolenowy - Omega-3 0.1%

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

Skład: Organic Argania Spinosa (Argan) Nut Oil, Mixed Tocopherols
Cena: 27,30zł / 50ml

• Bardzo fajny
  • Olejek nakładany na noc razem z żelem hialuronowym poprawił stan mojej mieszanej cery, wypryski się szybciej goiły i było ich mniej a skóra rano była nawilżona i wypoczęta.Bałam się czy mnie nie zapcha, ale nie zapchał.Bardzo wydajny.Jak skończy mi się serum Lemon to muszę do niego wrócić

Używam tego produktu od: Używałam pół roku temu
    Ilość zużytych opakowań: jedno 50 ml i 15 ml

Chcesz pochwalić emcia1692 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny olejek
  • No to plusy:
    +w połączeniu z żelem hialuronowym nadaje się idealnie jako baza pod makijaż i muszę przyznać że jest super, moja twarz nie przetłuszcza się tak szybko jak bez jego zastosowania
    +poprawia kondycje skóry: zmniejsza widoczność porów a także delikatnie spłyca zmarszczki
    + bardzo wydajny stosuje go codziennie do twarzy, sporadycznie na włosy i nawet odlałam koleżance trochę - leci mi 3 miesiąc i mam jeszcze pół buteleczki
    +włosy bardzo lubią ten olejek, końcówki się nie przesuszają
    A teraz czas na minusy:
    - łatwo przesadzić z nim co do aplikacji na włosy, pół kropli za dużo i nasze włosy/końcówki wyglądają jak nie myte przez tydzień :/
    -nie szaleje za tym zapachem, ale to już kwestia indywidualnaUżywam tego produktu od: 3 miesięcyIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Lovely_P za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety mi przesusza skórę
  • Niestety nie mogę stosować żadnego oleju na twarz, albo przesuszają skórę albo powodują pryszcze. Nie wiem na czym to polega, może moja skóra jest jakiejś specjalnej troski. Olej ma za to wiele zalet jeśli chodzi o włosy, moje włosy go pokochały! Zapach ma dość neutralny, nie przeszkadzał mi. No i jest bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Chcesz pochwalić Trogir za czytelną i pomocną recenzję?
  • HIT wszechczasów
  • Kocham oleje, ale ten po prostu zwala z nóg (przynajmniej mnie). Nałożony na twarz cienką warstwą sprawia, że skóra jest gładka i lśniąca, ale nie błyszczy się. Używam codziennie na końcówki włosów jako ochrona i jako nawilżacz, ponieważ moje końcówki są bardzo suche. Sprawdza się w 100%.

Jedynie cena może odstraszyć :/Używam tego produktu od: 1 rokIlość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić karollcik za czytelną i pomocną recenzję?
  • produkt na prawdę jest godny uwagi
  • raz na jakiś czas stosuję olejek w celu nawilżenia i poprawienia swojej skóry i w tym celu świetnie się spisuje, najlepiej stosować go na noc bądź w trakcie dnia wolnego ponieważ nie wchłania się od razu

plusy:
    wydajność
    cena
    doskonałe nawilżenie
    poprawienie kolorytu cery
    skóra jest po nim jak pupka niemowlaka
    można stosować na całe ciało (ja używam tylko do twarzy)

minusy:
    brak

Chcesz pochwalić madziunia91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chyba nie dla mnie
  • Z żalem muszę stwierdzić, że mojej cerze ten olej nie do końca służy.
    Najpierw plusy. Wyleczył moje paznokcie, które były lekko pofalowane, a wcale ich nie smarowałam celowo - skorzystały przy okazji smarowania palcami buzi. Twarz jest w lepszym stanie. Jest rozświetlona, pierwsze zmarszczki jakby płytsze, pory zmniejszone, struktura cery jakby bardziej "zwarta". Buzia wygląda na zdecydowanie bardziej wypoczętą niż przed stosowaniem. Biorąc pod uwagę wszystkie te plusy, jest mi tym bardziej ciężko przyznać, że jednak ten olej nie jest dla mnie. Otóż od początku stosowania powodował na mojej buzi powstawanie czerwonych guli, mniejszych lub większych, czasem ropnych. Krostki są zwykle pojedyncze, no, czasem pojawią się dwie - trzy, ale wtedy niewielkie. Na początku stosowania byłam twarda - wyczytałam że cera może tak na początku reagować na naturalną pielęgnację. Dzielnie postanowiłam, że przetrwam. Teraz jestem już po 3 tygodniach stosowania i gule nadal powstają. Szybko się leczą, znikają po 1- 2 dniach, ale zaraz powstają nowe w innych miejscach. I tak w kółko. Jestem ciekawa jednak dlaczego tak się dzieje. Nie jest to jakiś wielki wysyp - więc myślę że alergia odpada. Nie sądzę też że to wina "zapychania", bo krostki powstają w najbardziej suchych miejscach: na policzkach i pod oczami, na kościach jarzmowych. Wypróbuję więc inny, lżejszy olej: lniany lub jojoba.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1 buteleczka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić jjosiee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ci on!!!
  • Muszę przyznać, że trochę się obawiałam pielęgnacji skóry olejkiem, myślałam, że taki tłuścioch od razu zapcha mi skórę i będę błyszczeć się po nim jak latarnia. Nie mogłam się bardziej mylić. Ten olejek jest najlepszym kosmetykiem na jaki trafiłam do tej pory. Nałożony w rozsądnej ilości szybko się wchłania pozostawiając bardzo delikatny film, ale nie błyszczący. Zaskórników nie powoduje, wręcz je redukuje. Moją mieszaną skórę z suchymi skórkami na policzkach i nosie już po kilku dniach zmienił w skórę normalną bez suchych skórek! Nie mogłam przestać dotykać swojej twarzy, chociaż wiem, że tak nie wolno .

Zastąpił mi również wszystkie silikonowe odżywki na końcówki, bo w tej roli też sprawdza się świetnie, nałożony z umiarem na mokre włosy. Aktualnie mam włosy długości za łopatki bez suchych końcówek.

Olejek sam w sobie pachnie mało zachęcająco, ale chyba przez pozytywne skojarzenia ten zapach w końcu zaczął mi się nawet podobać . Poręczne opakowanie plastikowe z zakraplaczem umożliwia pobranie bardzo małej ilości olejku, bo używa się go mało na twarz.

Używam go wielofunkcyjnie, jako olejek do masażu twarzy, do pielęgnacji skóry i włosów oraz jako dodatek do żelu hialuronowego 2% (sam żel ściąga mi skórę). Zazwyczaj na noc mieszam na dłoni małą kropelkę żelu i olejku i to nakładam na twarz, a potem jeszcze "poprawiam" olejkiem. Rano mam buzię jak pupcia niemowlaka.

Polecam wszystkim zainwestowanie w ten produkt, bo nie jest to duży koszt a efekty mogą przejść Wasze oczekiwania. Ja już jestem pewna że się z nim nie rozstanę.

Chcesz pochwalić Chani87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wielofunkcyjny dobroczyńca.
  • Postanowiłam trochę bardziej zadbać o siebie i pozbyć się nadmiaru chemii, którą szprycowałam się od wielu lat, a która przynosiła wręcz opłakane rezultaty. Więc zaopatrzyłam się szybciutko i w olej arganowy celem ratowania moich włosów przed ścięciem o dobre kilkanaście centymetrów.

I spawdził się doskonale - w końcu mam ujarzmione końcówki, nic nie odstaje i nie ma tego okropnego uczucia szorstkości po przejechaniu po nich palcami. Dzięki zdyscyplinowaniu mogłam je obciąć o tą niezbędną minimalną długość, nie czyniąc większego spustoszenia na mej głowie. Po olejowaniu pasma są błyszczące, miękkie, świetnie odbijają światło, wyglądają naprawdę zdrowo. Nie używam oleju po umyciu, ewentualnie troszkę dodam na samiutkie końcówki celem ich zabezpieczenia, bo moje kręcone włosy pewnie nie prezentowałyby się zbyt wyjściowo po takiej aplikacji. Efekt strąków nie jest pożądany u nikogo.

Wspaniały do pielęgnacji twarzy! Czyni ją mięciutką, rozjaśnioną i wypoczętą. Nie szczędzę go sobie wieczorem, a rano mam buźkę jak nową! Absolutnie nie zapycha, co postrzegam jako jego ogromny plus. Świetnie niweluje wszelkie przesuszenia, poradził sobie nawet z paskudnym łuszczeniem którego nabawiłam się po pewnym aptecznym kosmetyku i jego zbyt inwazyjnym działaniu.

Jest cudnie i będę zaopatrywać się w niego regularnie!

Chcesz pochwalić chica_de_ayer za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój pupilek
  • Tak, tak, tak! Kolejny ukochany produkt odkryty dzięki Wizażowi. Kupiłam tej olejek na stronie BU, przesyłkę dostałam w przeciągu kilku dni. Opakowanie wizualne olejku nie powala,podobnie jak zapach ale za działanie jest moim KWC!
    Po pierwsze-używam go do twarzy na dzień i na noc (odkąd go mam odstawiłam wszystkie kremy), i tak po nałożeniu na noc budzę się z ładną, nietłustą, a dobrze nawilżoną i przyjemną w dotyku skórą o ładnym kolorycie. Po nałożeniu na dzień (wystarczy dosłownie odrobina, żeby rozprowadzić go na całej twarzy) nakładam na niego podkłąd mineralny i moim zdaniem w tym połączeniu sprawdza się świetnie. Jak dla mnie nie jest ani trochę za tłusty pod makijaż (tylko jeszcze raz podkreąlam, że trza go nakładać z głową w maluśkiej ilości) i do suchych minerałów pasuje jak ulał Makijaż trzyma mi się piękne przez cały dzień ) Czasem dokładam do niego ewentualnie kroplę żelu hialuronowego, z którym też dobrze się łączy. Po drugie- używam go do włosów i tak- nakładam go od połowy długości włosów po końcówki (włosy mam za łopatki) na mokre włosy po umyciu i przed suszeniem oraz czasami na suche włosy. Efekt-włosy są mięciutkie, nie puszą się, lepiej się układają, wyglądają lśniąco i zdrowo i porobiły mi się urocze fale bez jakiegokolwiek układania ) Tylko tutaj też trzeba uważać z ilością, bo raz zdarzyło mi się przedobrzyć i wyglądałąm jakbym miała przetłuszczone włosy :P Także podumowując bardzo wszystkim polecam to niepozorne cudeńko, za naturalność, wielofunkcyjność i działanie Używam tego produktu od: dwóch miesięcyIlość zużytych opakowań: 50 ml w trakcie

Chcesz pochwalić Marysiaa_85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Zużywam drugą dużą buteleczkę i odkryłam teraz świetny sposób na niego. Psikam obficie czystą skórę samorobionym tonikiem - hydrolat/woda demin. z dod. żelu hialuronowego i wit. C, i wilgotną jeszcze skórę pokrywam olejem arganowym - re-we-la-cja! Stosuję taki trik na noc, rano skórę mam mięciutką, gładką i dobrych kilka lat młodszą )

Używam tego produktu od: od ok roku
    Ilość zużytych opakowań: 1, w trakcie drugiego 50ml

Chcesz pochwalić alkapone za czytelną i pomocną recenzję?
  • eliksir młodości
  • Dłuugo zastanawiałam się nad zakupem tego olejku. Moja cera jest mieszana , dlatego trochę się go obawiałam. Niepotrzebnie !

Olejek przychodzi do nas w prostym , klasycznym opakowaniu. Wygląda raczej mizernie. Wielbicielkom designu ( to zdecydowanie nie jest benefit) czy pięknego zapachu może się on nie spodobać. Nie pachnie w ogóle. Jednak najważniejsze jest działanie i w tym przypadku olejek spisuje się wręcz fenomenalnie

Nakładam go tylko na noc , bo pod makijaż średnio się nadaje ( chyba że do cery suchej).
    dość długo się wchłania , ale mi to nie przeszkadza
    rankiem buzia jest gładka i delikatna , mam ochote caly czas ją dotykać i patrzeć w lustro! Zazwyczaj rano wyglądam dość...nieciekawie , a po użyciu tego produktu skóra jest gładka i wypoczęta.
    Używam go również pod oczy zupełnie odstawiłam inne kremy, bo zwyczajnie ich nie potrzebuje.

Ten niepozorny olejek jest dla mojej twarzy eliksirem piękna. W tej niewinnej buteleczce kryje się mały kosmetyczny cud , który mogę z czystym sercem polecić każdemu. Wasza buzia na pewno się odwdzięczy.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Karetonoidek za czytelną i pomocną recenzję?
  • 100% KWC
  • Olejek kupiłam zachęcona pozytywnymi recenzjami. Ponieważ ok. rok temu na mojej buzi zaczęły dziać się bardzo niedobre rzeczy ( wypryski + po prostu wysyp małych ropnych krost na czole) musiałam coś zmienić w swojej codziennej pielęgnacji. Zaczęłam od dermatologa, który polecił mi antybiotyk + krem złuszczający + emulsję do mycia twarzy cetaphil. To powoli zaczęło przynosić efekt ale jak dla mnie mało zadowalający. No więc zaczęłam eksperymentować na własną rękę i tak odkryłam glinkę Ghassoul + czarne oliwkowe mydło Aleppo. Jako uzupełnienie tej naturalnej pielęgnacji postanowiłam wypróbować jakiś naturalny olejek i padło na arganowy. Cały wyżej wymieniony zestaw to jest absolutnie najlepsze co mogło się przydarzyć mojej skórze. Żałuję tylko, że tak późno to odkryłam.

Ale ponieważ jest to recenzja olejku to skupmy się na nim. Co jest najwspanialsze ? - już o pierwszym użyciu widoczny jest efekt (!). Trudno w to uwierzyć osobom, które wypróbowały wiele specyfików bo nie od dzisiaj wiadomo, że najważniejsza jest systematyczność i wytrwałość. A tu taka niespodzianka - od razu poprawa:
    - pozbyłam się zaskórników z czoła i brody
    - mam gładką, bardzo miękką skórę
    - olejek wyrównuje koloryt skóry
    - wspomaga gojenie się ran i blizn potrądzikowych
    - skóra jest promienna
    - nawilża
    - ujędrnia
    - jest bardzo wydajny (2 krople w zupełności wystarczą na pokrycie całej twarzy)
    - odżywia
    - wielofunkcyjny ( twarz, paznokcie, włosy, całe ciało)
    - naturalny skład
    - przystępna cena
    - dosyć szybko się wchłania
    - nie zapycha

Malutkim minusikiem jest okropny smród tego oleju ale w porównaniu do zalet tego specyfiku nie ma to żadnego znaczenia.

Pomimo, iż jest polecany do skóry suchej i dojrzałej na moją mieszaną (normalna na policzkach i tłusta na brodzie i czole) skórę działa cudownie. Nigdy się z nim nie rozstanę

Używam go 2 razy w tygodniu na noc po wcześniejszym zastosowaniu maski z czarnego mydła z Aleppo.
    Na reszcie mogę wyjść do ludzi bez obaw o wygląd mojej buzi. Na wiosnę planuję przerzucić się na krem BB clinique bo już nie potrzebuję mocnego krycia

Ilość zużytych opakowań: nie całe 15ml

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić MissMoneyPenny za czytelną i pomocną recenzję?
  • Czuję się oszukana
  • Olejek z BU był OK, tak na trzy gwiazdki, ale kiedy kupiłam prawdziwy olej arganowy zorientowałam się, że zostałam nabita w butelkę.
    Ten prawdziwy olejek arganowy pachnie bardzo brzydko, robi się gęsty w lodówce i ma ciemnożółty kolor. Na skórę działa wręcz niebiańsko.
    Tymczasem coś, co sprzedaje BU pod nazwą "olej arganowy" o ile jest olejem arganowym to rafinowanym i nie ma nic wspólnego z tym prawdziwym, naturalnym produktem o naprawdę niesamowitych właściwościach.

Używam tego produktu od: 3 mcy

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić katarzynna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pupil.
  • To najfajnieszy środek do nawilżania skóry, jaki kiedykolwiek miałam. Szukałam od dawna czegoś, co sprawiałoby, że skóra stałaby się gładka i niewysuszona, a jednocześnie co nie wchłaniałoby się godzinami i nie pozostawiało tłustego filmu na skórze. Bożek w mojej pielęgnacji. Stosuję codziennie rano, gdybym nie używała wieczorami serum Lemom z Biochemii, nakładałabym go też wieczorami. Makijaż wygląda na nim doskonale, skóra czuje się po nim wspaniale. Ktoś pisał wcześniej, że jego skóra pije olej, mam to samo uczucie
    Buteleczka jest całkiem mała, ale jedna duża kropelka wystarcza na całą twarz, dlatego pewnie nie zużyje się tak szybko, jak zwyczajne kremy.
    Mam duże problemy skórne, ale nie mogę stwierdzić, czy ich delikatne zmniejszenie jest skutkiem używania tego olejku, czy innych kosmetyków, które zaczęłam stosować równocześnie z nim. Na pewno wpływa na polepszenie stanu i wyglądu skóry poprzez efekt niesamowitego nawilżenia, nawet przy używaniu różnych specyfików wysuszających [ w moim przypadku: Sudocrem, Triacneal Avene].
    Polecam!

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: niewielki ubytek w jednym

Chcesz pochwalić Mala_O za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po prostu "must have"
  • Bardzo dobry 100% olejek arganowy w naprawde dobrej cenie a przy tym bardzo wydajny. Na włosach może zdziałać wiele.
    Nie będę wymieniać zalet bo wystarczy poczytać jakie właściwości ma olejek arganowy.

Ja go nakłądam na włosy raz na dwa tygodnie, na kilka godzin.
    Potem dokładnie spłukuje. Trwa to trochę ( w końcu to olej) ale po spłukaniu i wysuszeniu włosy są naprawdę boskie.
    Ze względu na cienkie, latwo przetłuszczające się włosy nie nakładam olejku na skalp tylko zaczynam tak dwa/trzy centymetry od skóry.

Polecam też do tuningowania masek do włosów.

Jest jeden Minus - zapach - za to odejmuje pół punkta, ale czego się robi dla urody.

Ta miękkość i połysk. Takie efekty mogą być tylko jeszcze po olejku kokosowym i niczym innym.

Używam tego produktu od: od 4 tygodniIlość zużytych opakowań: jedno zaczęte

Chcesz pochwalić oserep za czytelną i pomocną recenzję?
  • do włosów idealny
  • +
    Sprawodzna jakość, ekologiczny, posiada certyfikat
    w mieszaninie z masłem kokosowym odżywia włosy, nadaje połysk
    _
    długo się spłukuje
    stosowany na twarzy u mnie powodował wypryski ( po 2 użyciach )

Ilość zużytych opakowań: 2 standardowe op. z BU

Chcesz pochwalić wielkimag za czytelną i pomocną recenzję?
  • miłość od pierwszego użycia...
  • Wszechstronne cudo!!! Do cery, ciała, włosów, paznokci! Używam pojedynczno z żelem hialuronwym lub jako dodatek do kremów. Idealnie ukoił moją suchą cerę. Nie przepadam jedynie za zapachem, ale to niczego mu nie ujmuje... KOCHAM!!!

Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić cladzia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezastąpiony
  • Wszechstronne cudo!

Olejek jest kosmetykiem X w 1
    Idealny do włosów, paznokci, rzęs, skóry(twarzy jak i ciała), jako alternatywa kremu do stóp!

Idealnie się wchłania po kilku/kilkunastu minutach, nie zostawia tłustej okluzji, rewelacyjnie nawilża i odżywia jak żaden inny kosmetyk.

Przyspiesza wzrost i gęstośc rzęś, działa jak lekarstwo na popękane piętki zalet jest naprawdę cała lista....jest to niezaprzeczalnie najbardziej dobroczynny kosmetyk jaki znam!

Zapach bardzo subtelny (jestem osobą wyczuloną na zapachy!) i naprawdę stwierdzam, że zapach olejku jest prawie niewyczuwalny, więc nie wiem jak ktos może narzekać...

Wspaniały kosmetyk pielęgnacyjny, wydajny i uniwersalny jak żaden inny!

Idealny nawet do mieszanej cery (taka jak moja) nie zapycha, nie powoduje powstawania/namnażania się wyprysków, cera jest dzięki niemu gładka jak aksamit i pięknie wygląda - równomierny ładny kolory!

Włosy zyskują blask i miękkość jakiej nie są w stanie zapewnić nawet najdroższe maski/odżywki do włosów (wypróbowałam wiele...)

Należy jednak pamiętać, że olejek arganowy to cud natury, który potrafi zdziałać szalenie wiele i dobroczynnego...jednak musi być 100% naturalny bez sztucznych chemicznych dodatków!

Bezapelacyjnie wzbudza mój zachwyt!

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 3 x 50ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić fuertavertura za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 16 raz(y)
  • Lubię oleje BU
  • Generalnie lubię oleje w pielęgnacji twarzy, oleje z BU sa naprawdę dobre.
    Używam pod krem na dzień rozmieszany z żelem hialuronowym. czasem dodaję także kroplę NMF (Mazidła) i wybrany eliksir czy serum z BU (bardzo gorąco polecam wszystkie i żałuję, że nie można ich tu ocenić ).
    Nie zapycha - mnie osobiście - nawet samodzielnie stosowany (mam cerę mieszaną w kierunku suchej).
    Polecam, mała buteleczka idealna w podróż (oczywiście są też większe).

Używam tego produktu od: pól roku
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno, używam różnych olejów

Chcesz pochwalić jut za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny
  • Wielbiam go, zastepuje mi krem na noc, codziennie, skóra jest nawilzona i mam wrazenie ze zredukowal mi lekko zmarszki mimiczne. Ma wielorakie zastosowanie, stosuje takze do wlosów. Juz sie z nim nie rozstane

Ilość zużytych opakowań: 1/3 pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić Pusiaczek87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • PEREŁKA!!!
  • ten olejek jest MEGA!!! Kocham go i nigdy już mnie nie opuści ;D jest super na moją suchą twarz i boski na włosy. Kupiłam go z myślą o kłaczkach i się nie zawiodłam. Zabezpieczam nim końcówki, które są mięciutkie jak po jedwabiu. Gdy kupię większą butelkę to zrobię z niego maseczkę na noc. Póki co mój ukochany olej. Apropo smrodku... dla mnie wcale nie śmierdzi ;D

Ilość zużytych opakowań: 15ml

Chcesz pochwalić Espoir91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Z żalem psuję mu ocenę
  • Kupiłam ten olejek po przeczytaniu pozytywnych opinii na KWC. I co? I teraz siedzę, ryczę i boję się spojrzeć w lustro.

Ostatnio bardzo fajnie podleczyłam skórę i tylko do czasu do czasu mi coś wyskoczyło. Kupiłam ten olejek, bo chciałam ją troche zregenerować.

Przez pierwszych kilka dni byłam zachwycona. Koloryt wyrównany, 2 pryszcze, które mi wyszły po Eucerinie zagoiły się błyskawicznie.

2 dni temu obudziłam się z masą ogromnych, czerwonych, bolących pryszczy. Coś strasznego. Co gorsza z dnia na dzień wyskakują nowe potwory, mimo iż reanimuję się moim ukochanym Pharmacerisem. Będę musiała się wybrać do derma po antybiotyk, bo autentycznie straszę.

Przerażona stanem mojej skóry zaczęłam szukać na stronie biochemii jakiegoś ratunku. I co? I wyobraźcie sobie, że na stronie INNEGO OLEJKU (przy arganowym nie było takiej informacji) wyczytałam, że osoby z tendencją do zapychania nie powinny używać olejków o takim składzie bezpośrednio na skórę, bo wypryszczy. Bardzo się na nich zawiodłam.

Podsumowując: mimo, ze ten olejek jest polecany również do skóry trądzikowej, zmasakrował mi twarz zamiast pomóc. Tragedia.

Używam tego produktu od: Tydzień

Chcesz pochwalić mooniq za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam))))))))
  • Zdecydowanie najlepszy olejek do włosów
    Smierdzi okrutnie,ale to co robi z włosami to BAJKA
    zDECYDOWanie faworyt, nie wypowiem sie nt innych własciwosci bo stosuje jedynie do włosów.
    Nabłyszcza najbardziej ze wszystkich i wrecz wyświeca włosy, wyglądają na odzywione i są miekkie.
    Stosuje czasem do koncówek.
    Mam po nim wrazenie ze włosy go łakną.

Minusy;
    - cena w stosunku do wydajnosci i ilosci
    -brak dostepnosci stacjonarnej/mocno ograniczona
    aczkolwiek na urlopie widziałam ją w sklepie na krakowskim rynku

Używam tego produktu od: pól roku
    Ilość zużytych opakowań: 1/2

Chcesz pochwalić marshmallows za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem zadowolona
  • olejek stosuje regularnie od 3 tygodni..znacząco splycily sie zmarszczki mimiczne i znikly obrzmiale powieki,moj cera wyglada na wypoczetą..podobno naprawde efekt bedzie widac po 3 miesiacach stosowania...smaruje sie nim na noc,oraz rano,przed nalozeniem makijazu...zamierzam go stosowac rowniez na cale cialo

Używam tego produktu od: od 3 tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie uzywania 1 malego opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Hilda43 za czytelną i pomocną recenzję?
  • geniusz!
  • cudo cudeńko. może i wygląda niepozornie i nie pachnie zbyt zachęcająco (nos szybko się przyzwyczaja), ale to cudotwórca, który genialnie nawilża moją biedną, mieszaną skórę z pierwszym "marsikiem" na czole doprowadził do stanu niemal niemowlęcej gładkości - żadnych suchych skórek, żadnego łuszczenia, pieczenia, swędzenia, "marsik" sukcesywnie się spłyca... a do tego wydajny i ładnie się miesza z balsamami neutrogeny i oliwokwym kremem ziaji (wersja lekka). mój absolutny must have!!!

Ilość zużytych opakowań: prawie 1

Chcesz pochwalić arianrhod za czytelną i pomocną recenzję?