Miss Sporty, So Matte Perfect Stay Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Powiększ Miss Sporty, So Matte Perfect Stay Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: dzaga1989

Przeznaczony dla cery tłustej i normalnej.
Pomaga kontrolować błyszczenie się skóry i zapewnia naturalne, delikatne wykończenie makijażu przez cały dzień.

Skład: Aqua/Water/Eau, Dicaprylyl Ether, Talc, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Isostearic Acid,Aluminum Starch Octenylsuccinate, Magnesium Aluminum Silicate, Polysorbate 60, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Kaolin, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Caprylyl Glycol, Galactoarabinan, Disodium Edta, Pentylene Glycol, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Saccharomyces/ Zinc Ferment, Saccharomyces/Calcium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/ Magnesium Ferment, Saccharomyces/Manganese Ferment, Saccharomyces/Potassium Ferment, Propylene Glycol, Chlorphenesin, [May Contain/Peut Contenir/+/-:Titanium Dioxide (Ci 77891), Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499)]. (08.01.2012)

Cena: ok. 12zł / 30ml

-całkiem wydajny-niestety

Jeżeli chodzi o konsystencję:
    -lejąca się

Jeżeli chodzi o nakładanie:
    -bardzo się rozmazuje, zostawia smugi

Jeżeli chodzi o twarz po użyciu:
    -nos wygląda okropnie, efekt matowej twarzy jest przez pierwszą godzinę? potem się zmywa, rozmywa, "zlepia" w żółte plamy

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Chcesz pochwalić malenka92_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • koszmar
  • zgadzam się z tą z was,któa napisała,że ten produkt daje efekt starej pudernicy. u mnie było tak samo. masakrycznie sie rozprowadzał, zostawiał smugi, szybko zastygał, wysuszał cere, dawał płaski mat ale na krótko i okropnie sie ważył. jedyny plus to cena. nie polecam i nigdy więcej sie nie skusze.

Używam tego produktu od: 2 m-cy

Chcesz pochwalić feromonek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Efekt starej pudernicy
  • Capnęłam go na szybko w sklepie, bo szukałam czegoś, co by miało kolor zbliżony do bourjois healthy mix (light vanilla) i ten był jasno żółty, a nie świńsko różowy jak inne.
    Ale to tyle dobrego...

Nie ważne, jak go nałożę, to wygladam, jakbym nałożyła tonę pudru, pojawiają się jakieś suche miejsca; podkład brzydko się osadza w porach (mimo, że moje pory w cale rozszerzone nie są...). Ciężko go rozporowadzić, robi smugi; doklepywanie kolejnych warstw tylko pogarsza sytuację. Próbowałam rękoma i pędzlami. Mieszałam z kremem (mazał się i nie krył), z żelem hialuronowym (wiórkował się na twarzy, ale to wina żelu). Dziś miałam kolejne podejście - na mokrą twarz (zwilzona hydrolatem). Jest odrobię lepiej, ale nadal wyglądam fatalnie.

Krycie ma dosyć słabe. Próbowałam go doklepywać warstwa po warstwie pod oczy i nie zrobił za wiele.

Nigdy nie używałam tak złego podkładu. Mam cerę mieszaną i myślałam, że taki matujący się sprawdzi, a używając go wyglądam jak posiadaczka cery suchej i odwodnionej.

Będę jeszcze próbowała go mieszać z olejkiem; może też nabędę jakąś gąbeczkę i nią spróbuję go nakładać.
    Nie lubię wyrzucać niezużytych kosmetyków, więc będę jeszcze kombinować. Ewentualnie może się sprawdzi do mieszania z innymi podkładami... No ale nie o to tu przecież chodzi.

Na razie bardzo serdecznie nie polecam.

Używam tego produktu od: tydzień i tydzieć za dużo
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić ThinkOrange za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajny ale ma jedną wadę
  • Padklad fajny kryje średnio ale mi to wystarcza w razie czego korektor w pogotowiu matuje nawet cały dzień w ogóle nie muszę uloprawiac tego pudrem Pięknie wyrównuje koloryt skóry Na mojej cerze utrzymuje się dość długo czasem poprawiam ale tylko nos:/ na skórze wygląda bardzo naturalnie i nie widać go na skórze jeżeli nałożył się odpowiednią ilość i odpowiednio rozprowadzi nie pozostawia efektu maski ma jedną wadę szybko schnie przez co pozostawia smugi jak się szybko rozprowadzi to jest wszystko pięknie i najbardziej lepiej się do nakłada palcami nie zauważyłam by podkreślał suchych skórek ogólnie jestem pozytywnie nastawiona do tego produktu

Chcesz pochwalić paulinciula za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dawno dawno temu...
  • Pamiętam szkolne czasy, kiedy stać mnie było tylko na Miss Sporty i wydawało mi się, że nie ma nic lepszego na świecie niż ten podkład
    Mam do niego duży sentyment, bo używałam go wiele lat, był naprawdę kiepski, ale to nie zmienia faktu, że dla młodych dziewczyn, bawiących się dopiero w makijaż jest w sam raz.

Plusy:
    Po nałożeniu wyrównuje koloryt cery i poprawia jej wygląd.
    Jest zaskakująco tani. Parę lat temu był jeszcze tańszy, co jest idealnym rozwiązaniem dla młodych dziewczyn z marnym kieszonkowym
    Wygodne opakowanie, z plastiku, które można przeciąć i uzyskać ostatnią kropelkę.

Minusy:
    Jest bardzo nietrwały.
    Szybko się ściera i znika z twarzy.
    Nie matuje,a na pewno nie matuje młodej, problemowej cery.
    Tworzy efekt maski.
    Nie zwęża porów, a wręcz je uwidacznia.

Ogólnie rzecz biorąc bardzo kiepski kosmetyk, ale czego oczekiwać w takiej cenie?

Używam tego produktu od: Nie używam, ale używałam wiele lat temu
    Ilość zużytych opakowań: Oj, na pewno dużo

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kasiuncia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Coś dla nastolatek!
  • Powiem tak - nie jest to podkład z wysokiej półki, ale dla nastolatek jest w sam raz. Mam czasami problemy z tłustą cerą - dlatego głównie kupiłam matte. Jest naprawdę nieźle, widać różnicę między matte a np. clear (też z Miss Sporty). Kolor najjaśniejszy sprawdza się w stu procentach. Niestety, podkład nie jest zbyt trwały. Po godzinie-dwóch najchętniej nałożyłabym go od nowa, co nie jest możliwe w szkole...

PLUSY:
    -cena, o tak!
    -wydajność
    -nie utlenia się (nie ciemnieje, przynajmniej 001)
    -dostępność

WADY:
    -niezbyt trwały
    -ten mat nie jest czymś zaskakującym
    -ogólnie: nie porywa:p

Używam tego produktu od: Nie pamiętam

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić martyneczga za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale... z innym
  • Kupiłam go na promocji, za grosze, grosze.
    I... nie zawiodłam się. Czytałam o nim średnie rzeczy, raczej złe, ale jest niezły. Porównywała bym do Astor Perfect stay Oxygen fresh... i to z nim właśnie go używam. Pół na pół - Astor i ten jako dwa moje ulubione podkłady. Ich połączenie jest świetne.

Plusy: -super cena
    -dosc wydajny
    -nie pozostawia "lepkości", wydaje się lekki, ale kryje
    -fajny kolor, ja akurat się wpasowałam, chociaż szkoda że są tylko 3
    -wytrzymały

Minusy:-stosuję go z innym, sam nie daje aż takich efektów, jeśli chcemy makijaż "wieczorowy"
    -bez kropli innego podkładu ciężko się rozprowadza
    -zawsze stosuje puder, bo nos sie świeci

Ale ogólnie polecam, niejeden droższy przetestowany jest gorszy od tego.
    Ogółem zagości u mnie na dłużej, tym bardziej że nie mam aż tak trądzikowatej skóry, choc jest tłusta.

Chcesz pochwalić otherstory za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Nie należy do tych najlepszych, ale też nie do najgorszych .

PLUSY :
    + gęsta konsystencja
    + jasny odcień idealny do mojej cery
    + kryje niedoskonałości
    + dobra cena
    + wydajny

Minusów na razie nie zauważyłam .

Używam tego produktu od: około pół roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Marika665 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest ok !
  • Używałam go przez parę dobrych miesięcy. Jest dobry ale jest wiele lepszych podkładów niż ten. Fajnie się go rozprowadza,zapach przyjemny ale gdy niedoskonałości są większe nie kryje ich tak jak powinien.

Używam tego produktu od: Dawna.
    Ilość zużytych opakowań: Kilka.

Chcesz pochwalić Anesiaczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Czterech liter nie urywa
  • Mam naturalny typ skóry ale mam skłonności do widocznych niedoskonałości (nie trądzik,ale dużo syfków- najczęsciej w najgorszych okolicach - nosa,brody,ust,przy uszach) .

Kupiłam ten podkład bo jest tani i dostępny w wielu drogeriach.Chciałam sprawdzić czy w ogóle spełnia swoją funkcję no i oczywiście jest taki sobie.Moim zdaniem w ogóle nie powinien się tak nazywać,bo w ogóle nie matuje ani nie kryje,ale z braku laku...

Kiedy stwierdziłam że g-wno kryje i nie ma co go używać,w dodatku najpierw kupiłam 002 beige (chyba taki?) to okazało się że na twarzy jest zaciemny,no to kupiłąm 001 porcelain (najjaśniejszy) który okazał się zbyt jasny.

Mieszałam razem,ale tak samo było wodniste,więc stwierdziłam,że połącze go z moim ulubionym i matującym podkładem z Manhattana (który jest dla mnie troszkę za ciemny i daje efekt maski -przez dobre krycie) i efekt był świetny!!!
    Podkład z Manhattanu świetnie kryje a So Matte nawilża,rozkłaśnia i wtapia się w koloryt skóry!

Używałam też go solo, razem z korektorem i utrwalałam pudrem i jakoś dawał radę,więc nie jest tak źle.

Pewnie kupie go znowu aby korzystać z niego w parze.

Polecam też osobom o naturalnym typie skóry z małymi niedoskonałościami którzy chcą lekki podkład.

Zostawiłam go na tydzień rozcięty i trochę odparowało z niego wody,nie był wodnisty i świetnie wtedy matował! Jednak zepsuł się zapach,więc nie polecam robienia czegoś takiego :/

- nie matuje
    - nie kryje
    - wodnisty
    - źle się rozprowadza
    - łatwo brudzi ubranie
    - nie wchłania się (przynajmniej na mojej twarzy,czuje się jakbym miała na twarzy wodnisty krem i musze czekać aż się wchłonie)
    - bardziej mi się po nim błyszczy skóra
    - w ogóle nie jest trwały (mi schodzi po 2 godzinach a co dopiero po całym dniu)
    -roluje sie na twarzy zamiast kryć
    -uwidacznia suche skórki

+ ładnie wtapia się w koloryt skóry
    + podkreśla zdrowo koloryt skóry
    + naturalne kolory
    + ładne i funkcjonalne opakowanie (można zużyć do końca wyciskając lub rozcinając koniec)
    + cena (ok.10-15 zł)
    + dostępność (w każdej drogerii)
    + ładny zapach
    + nie uczula

Używam tego produktu od: 2-3 miesięcy,może dłużej
    Ilość zużytych opakowań: 2-3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić LadyxMartini za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo przyzwoity
  • Jest to już stały gość w mojej kosmetyczce ( przeciwieństwie do nowszej jego wersji w opakowaniu z pompką- zbyt wodnisty, nie matuje, nie kryje).
    Oczywiście nie jest to podkład idealny, ale jeszcze takiego nie znalazłam więc temu jestem wierna.

Plusy:
    + całkiem ładnie kryje,
    + przyzwoicie matuje (chociaż nie na długo),
    + nie uczula,
    + przyjemna konsystencja, dobrze się rozprowadza, nie brudzi
    + jasny odcień 01, idealny dla bladych, alabastrowych twarzy

Minusy:
    - niezbyt trwały efekt, ale może jest to wina mojej cery

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: około 5

Chcesz pochwalić Beatissa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie spodobał mi się
  • Mam odcień 02 i jest dziwnie żółty, przez co wygląda na twarzy nienaturalnie. Troszkę gęsta konsystencja, ale da się przeżyć. Strasznie się roluje, co bardzo irytuje. Niezbyt kryje. Ogółem nic fajnego w nim nie ma, jest jedynie tani.

Używam tego produktu od: roku z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: jedno prawie całe

Chcesz pochwalić Kokosanka6 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Beznadziejny podkład
  • Podkład zakupiłam kiedy kompletnie sie nie rozumiałam był tani polecany więc czemu nie pomyślałam. W domu okazał sie tragedią jest to tępy podkład co mam na myśli? Jest gęsty po wyciśnięciu jego na dłoń nawet nie można odczekać chwili by sie nagrzał bo zastyga momentalnie nawet stosując krem który nakłada się przed nałożeniem podkładu nie da sie go rozsmarować pozostawia smugi , uwidocznia suche skórki, nie matuje. Wiec jedynym jego plusem jaki mogę przedstawić jest jego cena ale co z tego skoro te pare złoty i tak idzie do kosza.

Używam tego produktu od: mam go pare mies. stosowałam na różne sposoby by dać mu szansę ale nici z tego
    Ilość zużytych opakowań: 1 30ml

Chcesz pochwalić kicky za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo jasny
  • Kupiłam go przez przypadek. Co mnie urzekło to, że jest bardzo jasny mam nr1 i idealnie wkomponowuje się z moją cera a miałam zawsze kłopot z dobraniem koloru, najjaśniejsze okazywały sie za ciemne. Konsystencja trochę rzadki. Matuje dobrze.

Używam tego produktu od: paru dni
    Ilość zużytych opakowań: nie całe 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić porponetka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zastygająca maska...
  • U mnie się nie sprawdził. Podstawowe zadanie spełnia, bo faktycznie nadaje matu- nie jet to matowanie idealne, ale za taką cenę w porządku, niestety przy tym potrafi wysuszać skórę, co przy zarówno suchej jak i tłustej cerze jest nieporządane- musiałam zawsze aplikować go na dość tłusty krem, bo tylko wtedy dało radę go spokojnie rozsmarować go na twarzy, w przeciwnym razie jakby... zastygał, tworząc bardzo nieprzyjemne uczucie maski.

Konsystencja w porządku, trwałość daleka od ideału i słabe krycie. Jeśli chodzi o gamę kolorystyczną to ja posiadalam odcień najjaśniejszy bo taki dobrała mi Pani w drogerii, a pomimo mojej jaśniutkiej cery okazał się wrecz trupi- zbyt jasny, z czym nie spotkałam się nigdy wcześniej.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić bananie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny podkład za grosze
  • Jakiś czas temu wybrałam się na zakupy, poprosiłam o najtańszy podkład, byle żeby był bardzo jasny, ponieważ tylko takie pasują do mojej karnacji. Okazał się strzałem w dziesiątkę gdyż moja cera wyglądała rewelacyjnie: zero zaczerwień ani niedoskonałości. Wszystko byłoby super i byłby moim typem, gdyby nie to, że po jakimś czasie przestał tak fajnie wyglądać po nałożeniu i widoczne były takie dziwne smugi. A tak dobrze się zapowiadało...

Używam tego produktu od: od stycznia do marca
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Karciaa94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Dziwią mnie tak złe recenzje.Kupiłam go za 12 zł, czyli niewiele za tak długie działanie,uzywałam go w lecie gdy temp. siegały 35stopni i naprawde się spisał,nakładam go palcami, nie próbowałam niczym innym wiec nie wiem jak sie sprawdzi przy nałozeniu pedzlem,mam w najjasniejszym kolorze 01 light,ma przyjemny pudrowy zapach.nie za gęsty ani za rzadki.To moj nie 1 podkład z miss sporty ani nie ostatni

Używam tego produktu od: 8 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić madziulinka1f za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej!
  • Kupiłam go 3 dni temu tak eksperymentalnie. Mój błąd...
    Kiepsko kryje, trzeba nałożyć dużą, dużą ilość fluidu by zakryć nie doskonałości. Nawet przy małej ilości zosatją smugi, za szybko schnie, przez co nie ma szans na prawidłowe rozprowadzenie podkładu.
    Nie trwały, rzekomo ma się utrzymywać 12h, a po godzinie nie widać, że był w ogóle nakładany.

Jedna gwiazdka -> plus za zapach, delikatny, przyjemny.

Osobiście nie poleciłabym nawet osobie z cerą bez skłonności do niedoskonałości.

Używam tego produktu od: 3 dni
    Ilość zużytych opakowań: 1- 30ml

Chcesz pochwalić magszko za czytelną i pomocną recenzję?
  • beznadziejny
  • Zaopatrzyłam się w ten podkład ze względu na jasny kolor, jednak co mi z koloru, gdy nie można podkładu normalnie rozprowadzić! Nakładam gąbeczką - smugi, pędzlem do podkładu - smugi, flat topem - smugi! Jedynie bardzo długie i dokładne wklepywanie palcami daje znośny efekt, ale podkład i tak szybko się ściera a krycie tez jest delikatne.

Ilość zużytych opakowań: w połowie 1

Chcesz pochwalić Hosenfeld za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie najgorszy
  • Jest dobry zakrywa jako tako zaczerwienienia ale nie wszystko i to jest minus. Jest tani, dobrze się rozprowadza i nie ściera się czy coś. I najważniejsze jest jasny nie ma po nim efektu maski. Dla mojej jasnej cery jest okej. Teraz szukam innego. Ale jak nie znajdę to na pewno wrócę do tego.

Używam tego produktu od: od 4 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe i zaczęte 2

Chcesz pochwalić Paulinka_83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie!
  • Plusem tego podkładu jest zapach i przystępna cena, lecz niestety na tym skończymy.. W ogóle nie kryje oraz nie matuje, podkreśla suche skórki i zaczerwienia, opakowanie również jest nie wygodne. Pozostawia smugi, trzeba mocno rozetrzeć, co nie jest przyjemne.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: połowa opakowania

Chcesz pochwalić Gracjana x za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie bardzo fajny
  • Pomimo wielu negatywnych ocen dla mnie ten podkład jest niezły fajnie kryje,skóra się nie świeci Jestem brunetką więc ciemnienie tego podkładu nawet mi się podoba

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić monia93133 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem mile zaskoczona tym produktem i mimo, iż ma on sporo negatywnych opinii, polecam go.
  • Do zakupu skusiła mnie promocja w Rossmanie
    Jest to mój pierwszy podkład i szczerze mówiąc, za 10zł nie spodziewałam się cudów. Jednak ten podkład mile mnie zaskoczył- mam cerę trądzikową, czasami nie mam ochoty się nawet na nią patrzeć.
    Podkład dobrze sobie poradził z zamaskowaniem niedoskonałości, czy je minimalizuje- nie zauważyłam.
    Utrzymuje się jakieś 5h- zalezy od pogody i czy np. dotykamy twarzy. Jakoś szczególnie nie matuje, ale jest ok- odrobina pudru załatwia sprawę na większość dnia. Plusem jest też odcień- o1 odpowiedni dla mojej jasnej karnacji

Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

Chcesz pochwalić Ashley96 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Obojętny
  • Podkład jest dla osób z bardzo jasną karnacją, oraz nie potrzebujących idealnego krycia.

+ Cena
    + Wydajność
    + Konsystencja
    + Odcień
    + Osoby trzecie nie widzą tego, że mam na sobie podkład ( wiadomo, jeśli się nie ma na sobie pół opakowania)

- /+ Pozostawia smugi, jednak ja je rozcieram i potem nie ma z nimi żadnego problemu.

- Niezbyt dobrze matuje trądzik

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Vanir410 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na początku wielkie zaskoczenie, później klapa
  • Przykuła mnie cena i opinie na wizażu. Ma bardzo gęstą konsystencję, trzeba było trochę poćwiczyć, żeby go dobrze rozsmarować. Był moim ideałem, dopóki nie zaczęły się problemy z wyszuszaniem. Nie wiem teraz, czy to może moje problemy z anemią i złą dietą, jednak strasznie mnie wysuszył. Zaczęła mi się łuszczyć skóra w kącikach ust, strasznie to wyglądało. Zaczęłam mieć miejscowe placki suchej, szorstkiej skóry. Pomimo tego, że na twarzy wygląda bardzo dobrze, dobrze matuje i kryje, to muszę z niego zrezygnować, może kiedyś jeszcze wrócę.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: trzy, kończę ostatnie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić wienia92 za czytelną i pomocną recenzję?