Kenzo, Flower by Kenzo EDP

Powiększ Kenzo, Flower by Kenzo EDP

Zgłaszająca osoba: Satiaa

Ciężki, wspaniały zapach. Używam go tylko na wieczór, zapach cudownie rozwija się wraz z upływem godzin. Bardzo, bardzo trwały...może trochę za bardzo.

Nuta głowy: głóg, czarna porzeczka.
Nuta serca: róża, jaśmin, fiołek.
Nuta bazowa: opoponax, wanilia, białe piżmo.

Cena: 160-220 zł / 30 ml EDP, 180-300 zł / 50 EDP, ok. 150 zł / 30 ml EDT

• bardzo przyjemny zapach
  • Nie rozumiem czemu ten zapach odbierany jest jako ciężki, dla mnie jest bardzo delikatny i dyskretny. Może dlatego, że lubię naprawdę ciężkie zapachy? Ten do takich nie należy, jest bardzo nienachalny, chyba czuję go tylko ja, ale odpowiada mi to. Chętnie używam go zwłaszcza w domu, miło mnie otula, co jakiś czas do mnie dolatuje, nie męczy, i sprawia mi wielką przyjemność. Dla mnie pachnie mlekiem, makiem, kremem Nivea i tyle. Jest nieskomplikowany i na pewno nie jest porywający, ale czy wszystkie zapachy muszą takie być? Zgadzam się z Wizażanką, która napisała, że czuć, że są to perfumy z górnej półki. Kupiłam w ciemno, całkiem przypadkowo i jestem bardzo zadowolona. Do tej pory w ogóle nie znałam zapachów Kenzo, a od tych odpychał mnie nieco flakon i dalej nie jestem nim zachwycona, kojarzy mi się z tandetnymi ozdobami w postaci róż czy innych sztucznych kwiatów w szklanych opakowaniach z wodą.
    Maksymalnej ilości gwiazdek oczywiście nie dam, bo jest to zapach zapobiegawczy i bezpieczny, a ja szukam w perfumach "tego czegoś", niemniej na co dzień, do domu, idealny i bardzo kobiecy.

Używam tego produktu od: kilka użyć
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 30 ml

Chcesz pochwalić Alien :* za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• powrót do historii
  • Opis produktu przez Panią Satiaa zgadza się w 100% zapach jest ciężki i bardzo trwały.

Dostałam te perfumy w prezencie, sama pewnie nie odważyłabym się na tak śmiały wybór.

Pierwsze użycie... za dużo psiknięć, nie wiedziałam jak uciec od tego intensywnego mocnego zapachu, w samochodzie jechałam ze spuszczonymi szybami... nie pomogło.

Następne użycia... bardziej ostrożniejsze, pojedyncze psiknięcia i jest efekt zdominowania, nie jest to efekt nachalny, lecz powolne podporządkowanie .... czystego powietrza wokół siebie.

Ogólne wrażenie, powrót do historii, kiedy czuję ten zapach to oczyma wyobraźni widzę jak zakładam na głowę białą perukę, na twarz ładuję mąkę i mogę czuć się "piękna", brudna ale piękna.

Śmiało dla odważnych

Chcesz pochwalić Cindolina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z moich NAJ...
  • Z zapachem tym miałam stycznośc zaraz po jego pojawieniu się na rynku. Chodziłam z koleżanką po drogeriach, wąchałyśmy perfumy, a ona oszalała na punkcie tych perfum, ciągle o nich gadała, że musi je miec i kupiła. Kojarzę tyle, że jej się dziwiłam. Wtedy nie interesowałam się perfumami. Widywałam je zawsze na półkach, ale zawsze omijałam tego maczka, nie wiedziec czemu. Wydawały mi się...dziwne.
    Kojarzyłam z zapachem maku, więc nic ciekawego.
    Teraz, kiedy dostałam hopla na punkcie perfum, w tym pudrowych, przeczytałam, że ten \'maczek\' właśnie jest pudrowy. Zamówiłam w ciemno, jak wszystko No i zakochałam się po uszy! Zapach jest dosyc mocny na początku, ale nie duszący, potem miękki, pudrowy [!], czuc jakby faktycznie zielone łodyżki maku [mimo braku w składzie]. Przypomina krem Nivea. Ten zapach mnie uszczęśliwia. Uwielbiam go czuc na sobie, mam wtedy zapał do pracy
    Flakon jest piękny, wysoki, solidny. Mam 50ml, ale następnym razem będzie setka

Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze 50ml

Chcesz pochwalić madzia57 za czytelną i pomocną recenzję?
  • trwałość
  • Pierwszy raz dostałam je w prezencie i od tej pory je kocham. Zapach jest mega trwały, po całym dniu w pracy czuć je. Dla mnie są idelanym zapachem na jesień/zimę, nie wiem jak czułabym się w nich w lecie, ale na teraz są boskie. Trochę pudrowe, słodkie, ale z pazurem.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 dużego

Chcesz pochwalić mia00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ojej
  • Kiedy zobaczyłam flakon spodziewałam się miłego, wiosennego zapachu. Ale w środku kryje się ciężki pudrowy zapach, jakby krem Nivea z kurzem i zwiędłymi kwiatami. Perfumy są dusząca, męczące, nudne i nieprzyjemne.

Ilość zużytych opakowań: testy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Buraska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mak, który stał się legendą...
  • Zapach, który odmienił świat perfumiarstwa. Mak u Kenzo jest delikatnie słodki, pudrowy, a z drugiej strony dziki, nieujarzmiony, intrygujący, nieodgadniony. Z czasem traci swój pazur, ukazując swą subtelniejszą stronę. Zapach o jaki w dzisiejszych czasach naprawdę trudno. Flakon prosty, aczkolwiek piękny w swej prostocie.

Używam tego produktu od: 2014 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 próbka o pojemności 1 ml

Chcesz pochwalić Meghan1987 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Never!
  • Kupilam w prezencie, ale mialam okazje przetestowac. Jedynie co, to dobrze mi sie kojarzy - kupiony na lotnisku przed milym wyjazdem.. ale poza tym- masakra.
    Gdzies wyczytalam, ze perfumy mimo ze kwiatowe sa tez pudrowe. Ojj nie. dla mnie to roza po stokroc. Zapach fenomenalnie trwaly, nie moglam zmyc go ze skory, a ubranie musialam wyprac. Nie przeistacza sie w zaden sposob. .. Na poczatku bardzo drazniaca roza, nastepnie bardzo drazniaca roza a pod koniec? drazniaca roza.
    Od znajomej w trakcie podrozy uslyszalam, ze az ja glowa rozbolala od tego "smrodu" - dowod na to, ze zapach tez kompletnie ze mna nie wspolgra.
    Nie, nie i jeszcze raz nie.

.. chociaz dodam, ze flakonik ma bardzo mily dla oka.

Używam tego produktu od: niedawno
    Ilość zużytych opakowań: kilka psikniec

Chcesz pochwalić monis001 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mleko i mak
  • dużo wody upłynęło w rzece, zanim się polubiliśmy, oj dużo. z początku szczerze nienawidziłam te perfumy. dusiły mnie, męczyły, osaczały. paradoksalnie, bo byłam zakochana w jeszcze chyba gorszym kilerze - słoniku Kenzo. z czasem Słonik stał się dla mnie zbyt lekki, więc sięgnęłam po Flower. i dziś spokojnie sobie razem egzystujemy. jakie są Flower? tak, jak napisałam w tytule - to gęste słodkie mleko z dodatkiem wanilii i polne maki razem z łodygami, makówkami, płatkami i korzeniami (niedojrzałe makówki i jeszcze biały w nich mak pachną właśnie mlekiem). innych kwiatów tam nie czuję. perfumy są ciepłe, gęste, bardzo pudrowe, mleczne, ciut słodkie. narkotyczne. genialne.

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: 3 x 30 ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić marianchel za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój ukochany zapach
  • Czasami jest tak, że coś po prostu od razu pokochasz i nie możesz bez tego żyć! W moim przypadku tak było z perfumami Kenzo Flower - używam je już ponad 5 lat i nawet jak chciałam już w końcu kupić jakieś inne - po prostu nie mogę!

Ten zapach jest cudowny. Utrzymuje się bardzo długo. Często jest tak, że przyzwyczajasz się do zapachu i po jakimś czasie stosowania tych samych perfum, po prostu już nie czujesz nic. Ale w przypadku tych perfum nie ma takiej sytuacji!

Ich zapach nie jest ani zbyt intensywny, ani zbyt "nachalny" - jest subtelnty, ale jednocześnie na tyle mocny i odczuwalny przez cały czas, że wprost idealny.

Nie wiem czy kiedykolwiek wymienię ten zapach na inny, bo jest na prawdę iddealny dla mnie i mojego chłopaka i mam nadzieję, że dla Was też

Nel

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić nel_borgo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Specyficzny
  • Moje pierwsze wrażenie - dziwny,ciezki ,pudrowy,specyficzny.Cos jednak sprawiło ze dalam mu jeszcze jedna szanse...a potem kolejna...Troche trwało zanim się polubilismy.Zapach ciekawy,kobiecy ale moi zdanie nie na co dzień.Na specjalna okazje,muszę mieć na niego humor.
    Może być męczący,zwłaszcza w pierwszej fazie.Po całym dniu utrzymuje się na skorze.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Pika28 za czytelną i pomocną recenzję?