Kenzo, Flower by Kenzo EDP

Powiększ Kenzo, Flower by Kenzo EDP

Zgłaszająca osoba: Satiaa

Ciężki, wspaniały zapach. Używam go tylko na wieczór, zapach cudownie rozwija się wraz z upływem godzin. Bardzo, bardzo trwały...może trochę za bardzo.

Nuta głowy: głóg, czarna porzeczka.
Nuta serca: róża, jaśmin, fiołek.
Nuta bazowa: opoponax, wanilia, białe piżmo.

Cena: 160-220 zł / 30 ml EDP, 180-300 zł / 50 EDP, ok. 150 zł / 30 ml EDT

• Zmęczył mnie
  • Spodziewałam się delikatnego pudru przeplatanego tytułowymi kwiatami, dostałam jakiś straszny ulepek.

Bez wątpienia pudru w nim nie brakuje. Ale nie jest to delikatny pyłek, to jest zapach takiego mocnego, starego pudru wymieszanego z czymś bardzo słodkim. To nie jest ten typ słodkości, który lubię. Dla mnie ten zapach jest pozbawiony kobiecości i klasy. Na mojej skórze ułożył się szybko i tak trwał i trwał, póki nie wyszorowałam się pod prysznicem. Bez wątpienia jest "killerem", nie nadaje się na lato, chyba że chcemy zabić pół autobusu swoim zapachem. Bardzo przestrzenny, wyczuwalny dla otoczenia.

Daję 3 gwiazdki, bo były na mojej półce już gorsze zapachy.
    Powrotu nie będzie.

Ilość zużytych opakowań: 7 ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić oliwia18 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • cudowne wspomnienia
  • Zapach ten kojarzy mi się z cudownymi przeżyciami. Kobiecy, uwodzicielski, zmysłowy. Pudrowy, ciężki - taki jaki lubię. Długo się utrzymuje, zwraca uwagę

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić Sorra za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie na tak.
  • A wiec tak: perfum delikatny, kwiatowy, nienachalny. Czuc w nim glebie. Dlugo sie utrzymuje. Bardzo przyjemny na lato. Nalezy do zapachow pudrowych, slodkich- czyli dokladnie takich, jakich nie lubie, ale tym razem jest to tak idealnie skomponowane, ze nic a nic mi to nie przeszkadza. Posiadam wlasny flakonik i jestem z niego zadowolona. Taki cieply, otulajacy zapach. Kojarzy mi sie,z taka beztroska. Nie powiedzialabym, ze nalezy do nieznosnych, badz mocnych. Kojarz mi sie z zelem pod prysznic Dove Cream Oil, w takim kremowym opakowaniu. Na pewno nie jest to zapach powszechny typu Chanel Mademoiselle.

Używam tego produktu od: Kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: 1, 30 ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Wybredna_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • pudrowy
  • Sama nie wiem czemu, ale zawsze omijałam te perfumy szerokim lukiem i nie interesował mnie ich zapach. Może to za sprawą ogromnej ilości nieudolnych podróbek marketowskich, których nawąchalam się jako nastolatka...
    Zapach jest na pewno pudrowy, słodki, ale nie landrynkowaty. Nie jest lekki, ale nie jest też mdły. Faktycznie może kojarzyc sie babcinie (oo do starszych pan również pasuje), ale mnie to jakoś specjalnie nie przeszkadza, bo go lubię mieć na sobie. Jest przyzwoity, ładny, trochę głęboki, bardzo dobrze wyczuwalny, na mnie lekko ogoniasty i właśnie przede wszystkim pudrowy, ale nie tandetny czy przesłodzony.
    Ogólnie lubię go, acz nie nie wywołuje u mnie ochów i achów.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić katarina26h za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawdziwy hit do pracy
  • Bardzo lekkie i nieco eteryczne, niczym wątły kwiat tańczący na wietrze. Czasami jest dla mnie zbyt kwiatowo-pudrowy. Jednak jest to idealny zapach do pracy. Używam tego produktu od: 8 latIlość zużytych opakowań: kilka miniatur zapachu

Chcesz pochwalić LaruLaru1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • w sam raz na wieczór
  • perfumy są ciężkie, mają intensywny kwiatowy zapach. sprawiają wrażenie otulenia zapachem. baaardzo długo się utrzymują
    flakon elegancki i nowoczesny za razem. nie jest wygodny do torebki, ale świetnie dekoruje toaletkową półkę.

według mnie świetne, może jeszcze kiedyś kupię

Używam tego produktu od: kilka lat temu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić madzia3191 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kwiatowy puder
  • Fajne perfumy. Pudrowe,slodkie i kwiatowe. Troszke przypominaja mi krem nivea. Otulajacy , cieplutki zapach.

Nie kojarzy mi sie z zadna starsza pania ....
    Kojarzy mi sie z jesiennymi wieczorami i kubkiem horacej czekolady w reku.....Kenzo Flower jest taki nostalgiczny,cieply. Bardzo go lubie . Trwalosc ekstra -caky dzien na skorze a na ubraniach i szalikach jeszcze dluzej.

Używam tego produktu od: Dłużej niż rok

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić Stokrota0205 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak właśnie w mojej wyobraźni pachnie kwiat maku...
  • Nie wiem czy moja recenzja komuś się przyda, gdyż nie ma chyba osoby, która nie zanałaby tego zapachu. Perfumy te są dla mnie absolutnie idealne, zawsze i wszędzie, na każdą chwilę i było tak od zawsze, odkąd pierwszy raz się z nimi zetknęłam. Zapach jest delikatny, nie ma żadnych gryzących nut, nie kojarzy się z żadnym jedzeniem, ani też z kwiatkami. Jest ciepły, otulający, leciutko pudrowy, niezwykle trwały. Pomimo, że nie zawsze otoczenie reaguje na niego zachwytami, ja się czuję w nim wspaniale. Ma w sobie coś takiego właśnie "makowego", senne, uspokajające, lekko słodkawe, eteryczne wonie. Znam go od tylu lat, że przywołuje u mnie sentymentalne wspomnienia, a obrazy z przeszłości stają przed oczyma jak żywe... żywe, ale takie trochę jak senne marzenie na jawie. Ubóstwiam i nigdy nie przestanę <3 tak samo jak minimalistyczny, delikatny i magiczny flakonik.
    Kiedyś zamieniłam go na A\'mour Kenzo, gdyż wydawał mi się troszeczkę podobny, ale bardziej nowoczesny, romantyczny i wyrazisty. Jednakże nie wywoływał u mnie aż tylu emocji, ani chęci do powrotu, w przeciwieństwie do Flower, obok którego nie potrafię przejść obojętnie w żadnym sklepie, pomimo, że w domu stoi własny Uzależnienie? Chyba tak. W końcu tego można było się spodziewać po maku.

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić patiuszka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Od niechęci do... totalnego zakochania!!! <3
  • Kiedyś nawet nie chciałam na niego spojrzeć. Chyba dlatego, że był taki popularny... potem parę razy psiknęłam się w perfumerii, ale nie robił na mnie zbytniego wrażenia.
    Aż pewnego razu wybrałam się z mężem do kina - no i przed seansem, tradycyjnie (:P) wybrałam się do perfumerii przetestować to i owo. Jeden nadgarstek psiknęłam Noa Dream, a drugi Kenzo Flower. Noa bardzo mi się spodobał, ale ponieważ jest niesamowicie ulotny... już po kilkudziesięciu minutach praktycznie w ogóle przestałam go czuć. Natomiast Flower... szok! siedząc w kinie, co chwilę czułam przylatującą do mnie od strony nadgarstka "chmurkę" pudrowego zapachu. Chwilami mnie to nawet wkurzało, bo jeszcze wówczas ten zapach aż tak mi się nie podobał; Noa Dream jakoś bardziej przypadł mi do gustu, był subtelniejszy, a Flower po prostu "uderzał po nosie", zaduszał i zabijał tą swoją pudrowością. Minęły kolejne dwa lata, zapomniałam o "maczku", ale całkiem niedawno przypomniałam sobie o nim zamawiając na all kilka próbek różnych wód perfumowanych. Wzięłam też m.in. właśnie Flower - bo chciałam sobie przypomnieć, co mnie aż tak w nim wkurzało? Pochodziłam w tym zapachu 2 dni (na tyle starczyła mi próbka 1,5 ml ) no i... nie wiem jak to się stało, ale przepadłam z kretesem. Ten zapach jest jednak przewspaniały!!! Można się w nim zatracić. Przy pierwszej nadarzającej okazji kupiłam zatem 30 ml w Superpharm i teraz kiedy tylko zechcę, otacza mnie cudowna, pudrowa chmurka Reasumując: polecam, nawet tym których w pierwszym momencie "maczek" odrzuca na kilometr.

Używam tego produktu od: 7 dni
    Ilość zużytych opakowań: 1 próbka 1,5 ml + flakonik 30 ml

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Chocolate77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Intrygujące zmysłowo magiczne
  • Perfumy dostałam wiele lat temu w prezencie, wówczas jako względna nowość na rynku bardzo przypadły mi do gustu. Dodam, ze była to gwiazdka, zapach idealnie komponował sie z domowymi wypiekami, korzennymi ciasteczkami i gorącą czekoladą. Zapach mocno kojarzy mi się z zapachem maków, przebija piżmo i głóg, troche faktycznie pudrowe.
    Nie czuje tu zbyt słodkich aromatów wanilii czy rózy. Zapach charakterystyczny, rozpoznawalny, dośc magiczny

Zalety:
    - Bardzo trwały
    - Oryginalny, niepowtarzalny
    - Sliczna, zmysłowa buteleczka

Jesli chodzi o wady, chyba ich nie ma, poprostu zmienił mi się gust i ponownie nie wróciłabym do nich.

Używam tego produktu od: 2003/2004
    Ilość zużytych opakowań: 1x50ml

Chcesz pochwalić violetmintmoon za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij