Kenzo, Flower by Kenzo EDP

notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

Superpharm
zobacz więcej ofertzwiń

Flower by Kenzo marki Kenzo to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Flower by Kenzo został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są czarna porzeczka, głóg, róża bułgarska i mandarynka; nutami serca są opoponaks, jaśmin, fiołek parmeński i róża; nutami bazy są wanilia, białe piżmo i kadzidło.

Nuta głowy: głóg, czarna porzeczka.
Nuta serca: róża, jaśmin, fiołek.
Nuta bazowa: opoponax, wanilia, białe piżmo.

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
wody perfumowane, wody toaletowe
orientalne, owocowe

43% jesień/zima 57% wiosna/lato

• Flakon: 5

Jeden z dziwniejszych zapachów, ale ma coś w sobie

Zapach uwielbiany przez moją mamę, do której całkowicie pasuje. Na mnie natomiast się nie sprawdził, ponieważ na początku był pudrowy, intrygujący, ale na koniec stał się mdły.
Mocno wyczuwam w tym zapachu wanilię, jaśmin i czarną porzeczkę. Porzeczka dodaje świeżości, charakteru, natomiast jaśmin dodaje słodyczy i intensywności. Całość psuje wg mnie wanilia, która choć słodka jest właśnie na dłuższą metę mdła.

To jeden z tych zapachów, które ciężko opisać słowami, trzeba go wypróbować. Z jednej strony pachnie niczym miska świeżych owoców lub bukiet kwiatów, z drugiej strony jest dość charakterystyczny, mocno pudrowy, aż w końcu mdły i specyficzny. Ma jednak w sobie coś i to właśnie tak unikalne połączenie zapachów.

Bardziej na lato, wieczorną kolację, spacer po mieście niż na randkę czy na spotkanie biznesowe.

Flakon bardzo ładny, ale wolę poręczniejsze opakowania, które mogę schować do małe torebki.

• Flakon: 5

Relacja przyprawiająca o zawrót głowy

Zapach ten kupiłam sama z ciekawości.Na szczęście wybrałam pojemność 30 ml,ponieważ perfumy nie są dla mnie.Przyznam,że zapach jest ciekawy, czuję jaśmin, wanilię,jest też róża, fiołek,białe piżmo i kadzidło,co powoduje,że zapach jest "miękki",otulający.Mimo tego,że intensywność pojawiająca się zaraz po użyciu maleje z czasem to u mnie perfumy te powodują ból głowy, męczą mnie.Duży plus za opakowanie, smukła butelka z kwiatem maku,nowoczesny styl przypominający mi dawne perfumy z kwiatem we flakoniku na toaletce u prababci.Zapach długo utrzymuje się na skórze i ubraniach,można kupić w przystępnej cenie.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Trudny zapach

Do kupienia tych perfum przymierzałam się bardzo długo, ponieważ wiedziałam, że są na tyle specyficzne, że nie na każdym dobrze się układają. Czułam je u kilku koleżanek i zastanawiałam się, czym tak źle pachną.
Mam bardzo dużo szczęścia, bo perfumy zgrały się z moją skórą, zapach nie robi się uciążliwy. Zaraz po aplikacji jest słodki, typowo kwiatowy. Z czasem słodycz ustępuje, zostaje wyczuwalny fiołek z pudrową nutą. Zapach traci na intensywności i jest naprawdę delikatny, pozostaje "przy skórze", jest nawet dosyć dyskretny, przez co mogę używać go nawet do biura.
Z minusów zwróciłabym uwagę na trwałość - w moim przypadku mógłby się trochę dłużej utrzymywać, ale może to jest cena tego, że dobrze na mnie leży.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Ja jestem zachwycona

Perfumy mają wspaniały kwiatowo pudrowy zapach. Idealne na ciepłe wieczory i słoneczne dni Zapach utrzymuje się przez cały dzień, ale nie męczy. Dzięki ładnemu opakowaniu i przyjemnemu delikatnemu zapachowi świetnie sprawdzą się jako prezent dla kobiety w każdym wieku. Jestem bardzo zadowolona ❤polecam

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Specyficzny

Te perfumy są specyficzne w pozytywnym słowa znaczeniu :-) Jak sobie o nich przypominam mam uśmiech na twarzy. Rzypominaja mi lata gdy chodzilam do liceum. Były dla mnie czymś szałowym. Są to perfumy dość intensywne i trwałe. Bardzo długo utrzymują się po psiuknieciu. Są to perfumy, którymi się człowiek zauroczy bądź niepolubi gdyż maja bardzo specyficzny i charakterystyczny pudrowy zapach. Opakowanie również maja inne niż tradycyjne perfumy. Jest to wysoki, długi przezroczysty flakon z pięknym czerwonym makiem.

• Flakon: 4

Subtelny

Pamiętam z czasów szkolnych ten flakon, jak zawsze chodząc do drogerii szukałam ich na półce żeby się popsikać :) po latach sobie o nim przypomniałam i kupiłam.
Woda pachnie bardzo delikatnie i subtelnie, tak pudrowo. Wyczuwam ten zapach na sobie bardzo długo, ale nie jest nachalny ani przytłaczający Nie zwala z nóg ale ma w sobie to coś dzieki czemuż "nosi się go" bardzo komfortowo o każdej porze dnia i roku.
Niby ma w składzie piżmo, ale go nie wyczuwam bo zawsze siegam po zapachy z piżmem bo mają taki pazur, a te są delikatne i kwiatowe.

Luuubię :)

Produkt używałam kilka lat temu. Moja mama dostała go na urodziny i zapach nie przypadł jej do gustu, mówiła, że przyprawia ją o ból głowy, więc pewnie niektórzy mogą tak na niego reagować. Więc go przygarnęłam. Na początku też nie mogłam się przyzwyczaić do zapachu, ponieważ raz użyty trzymał się cały dzień. Dopiero na studiach przekonałam się do niego, podczas najmroźniejszego czasu w zimie, zastosowałam go i sprawdził się idealnie. ,,Pobudzał" krążenie krwi, cudownie otulał. Zapach przypomina bardzo stężony krem Nivea, też można określić go jako taki mdlący kwiatowy zapach dla starszej pani. Mimo wszystko uważam, że jest piękny i zachęcam do spróbowania miłośniczki mocnych, ciężkich perfum.

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 5

Jedne z najoryginalniejszych „białych” perfum – nie ulotne, nie wodne, a głęboko pudrowe

Te ubrane w piękny, wybitnie elegancki, nowoczesny flakon, nietypowe perfumy o akordach pudrowych, kwiatowych, fiołkowych, różanych i ambrowych swego czasu zelektryzowały bodajże większość Przedstawicielek Płci Pięknej – niezależnie od wieku, stylu bycia i ubierania się.

Wydawać by się mogło, że to perfumy faktycznie dość uniwersalne – „białe”, w odbiorze nawet lekko kremowo-mydlane, które niczym dolar, spodobają się każdemu. Perfumy Kenzo nie są jednak „białe” w zwyczajowo pojęty sposób, czyli leciutkie, wodne lub ozonowe i ulotne. I nie do końca to perfumy dla bez wyjątku Wszystkich Pań na każdą okazję, gdyż swoim bardzo mocnym pudrowo-fiołkowym akordem wymagają, w zasadzie to wymuszają elegancję.

I – budzą dystans. W każdym bądź razie we mnie. Czuję w tym pysznym, królewskim aromacie róży, głogu, jaśminu, fiołka, czarnej porzeczki i mandarynki, wanilii, białego piżma oraz kadzidła, aż gęstym od pudrowych tonów, jakieś jak dla mnie nieprzytulne, mocne, chłodne, wyniosłe i mnie akurat odpychające nuty.

Uwielbiam perfumy, wciąż kusi mnie poznawanie nowych, a w domu mam ich całkiem sporą, i w zasadzie dość eklektyczną kolekcję, więc potrafię docenić kunszt, z jakim skomponowano ten zapach, a przede wszystkim jego oryginalność, natomiast podziw i szacunek dla czyjejś idei, która okazała się sukcesem, nie oznaczają w przypadku mnie i tych perfum, że je – polubię.

Co nie przeszkodziło mi zauroczyć się „Makiem” w wersji „L’elixir” – w typie słodszego, „ciemniejszego” gourmand o najmilszych w mojej ocenie i najmniej mdlących nutach pralinek, z jakimi w perfumiarstwie miałam do czynienia, który polecam gorąco Miłośniczkom estetyki Kenzo, i perfum zdecydowanie bardziej zmysłowych, zaś Panie, którym podoba się mocna pudrowość „Maku” białego – i tak nie przejmą się chłodnymi słowami niniejszej opinii.

• Flakon: 5

p u d r o w y b u k i e t

Myślę, że zapach jest unikalny i wyjątkowy. Nuty składają się na kompozycję tak odmienną od wszystkich innych perfum. Jest to bardzo pudrowy bukiet kwiatów, słodycz zapachu jest miękka, otulająca, ale nadal bardzo elegancka. Moim zdaniem bardzo kobiecy oldschoolowy zapach. Nie ma niczego, co pachnie podobnie! Pudrowy akcent utrzymuje się od początku do końca.

Kupiłam go początkowo ze względu na intrygującą butelkę, zakochałam się w zapachu i używam od 2008 roku. Zawsze wybierałam EDT ze względu na nieco bardziej wyraziste nuty zapachowe niż EDP.

Zapach ten pozostawał niezmieniony do niedawna, ostatnio EDT zostało poddane reformulacji, więc zaopatrzyłam się w kilka butelek starej wersji.

Najlepsze na: słoneczne wiosenne dni i ciepłe letnie wieczory.

Pudrowy bukiet kwiatów

Propozycja od Kenzo może się podobać lub nie ale uważam, że zapach jest wyjątkowy. Genialne zagranie nutami sprawiło, że kompozycja nie przypomina żadnych innych perfum. Bukiet kwiatowy podany jest tu w wersji mocno pudrowej. Woń staje się przez to nieco "kosmetyczna" ale nie ma tu miejsca na tandetę. Miękka słodycz układa się delikatnie na skórze, otula ale wciąż jest bardzo elegancka. Moim zdaniem zapach bardzo kobiecy. Pudrowe akordy trwają tu konsekwentnie od samego początku aż do końca. Trwałość bez zarzutów.

Zapach jest dość pospolity wśród kobiet przez co może odrobinę odarty z tajemniczej aury. Nie jestem pewna czy Flower by Kenzo pasuje właśnie do mnie. Doceniam jednak ich wyjątkowość. Być może kiedyś zechcę się nim otulić zimową porą. Jedno jest pewne. Jeżeli kwiat maku posiadałby zapach, powinien pachnieć właśnie tak...

Kupiony w: Perfumeria Marionnaud

• Flakon: 4

Mój numer jeden!

Długo szukałam perfum, które będę długotrwałe i lekkie, aż w końcu trafiłam na Flowers by @kenzo i muszę przyznać ze to był strzał w dziesiątkę ! @kenzo to połączenie orientalno-kwiatowe, a głównymi nutami zapachowymi sa czarna porzeczka, wanilia, jaśmin i białe piżmo. Zapach bardzo trwały, na skórze utrzymuje się cały dzień, a na ubraniach kilka dni !

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Kenzo stworzył zapach maku

Czy wiecie, że mak zalicza się do kwiatów bezwonnych?
Pod szyledm domu mody Kenzo Takady Alberto Morillas, Marie Salamagne i Fabrice Pellegrin przelali swoje wyobrażenie do flakonu. I tak powstał Flower.
Zapach słodki, gładki, balsamiczny. Taki pudrowy, ale nie tandetny.
Utrzymuje się stosunkowo długo, choć bardziej w swojej delikatności niż agresywnie.
Flakon jak dla mnie pięknie zaprojektowany

Flower lubię wąchać na kimś najlepiej z unoszącym się ciepłem ciała. Dla mnie za mało owocowy